de elftallen voor morgen. De revanchematch Euwe-Aljechin. Euwe herstelt zich. ZONDAG a.s., 2 uur: JkovUiciaal TUeiuas HEILOO ZÏÏPE BERGEN SCHAGERBRUG HOORN HEERHUGOWAARD SCHOORL Vcaag- m Acut&od TWEEDE BLAD 3 AIcmaria'I (tegen D.w.v.; terrein Alcmaria) Keuris Burger Koning Helderman Gerritse de Grand v. d. Pol Schaaper Keppel van Wieringen Hamstra Alkm. Boys I (tegen Assendelft; terrein Assendelft) v. d. Horst Houtkooper Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Pater Indri Mulders de Grand Alkmaar I (tegen Andijk, terrein Andijk) AIcmaria II (tegen Hollandia II; terrein Hollandia) Jongmans Wessels Verweel Meijer Scharlewie Hoorn Jo Bos Godvliet Kaptein de Jong Overbeek Alkm. Boys II (tegen H.R.C. III; terrein Alkm. Boys, aanvang 10 uur) Apeldoorn Roos Tam is Hassing de Groot Weel Poetskoke Hartland Schenke Kwadijk Nol De twee grootste belagers Alkmaarsche Boys V en Oudorp II bestrijden elkander in het Oudorperland en het zou de Oudkar- spelieren wel aanstaan, als nu ook het on geslagen record van de Boys gebroken zou worden, een mogelijkheid, die heusch niet zoo onmogelijk is. Spoorvogels I gaat een bezoek brengen aan Alkmaar IV en zou het andermaal tot een overwinning kunnen brengen, terwijl kans zal krijgen. Voor Akersloot IIGroot schermer II, voorspellen we een puntenver- deeling. Schaken. De heer S. Landau schrijft ons: De groote spanning, waarmede de Nederlandsche schaakwereld de laatste 2 weken de match volgde, is alleszins be grijpelijk. De 11de, 12de en 13e partij behooren tot de belangrijksten sinds het begin van den wedstrijd, omdat de wereldkampioen zijn inzinking te boven is gekomen en thans in goeden vorm speelt. Uit deze laatste drie partijen kon Euwe een score van 2 punten boeken en hiermede zijn achterstand tot 2 punten terug brengen. Wat den vorm van Aljechin betreft, het zou onjuist zijn van een inzinking te spre ken, want met uitzondering van de der tiende partij heeft hij sterk gespeeld en de gevaren in de elfde en twaalfde partij op fraaie wijze weten te bezweren. Toen we hem op den rustdag voor de 13e partij interviewden en hem naar zijn meening omtrent de vooruitzichten vroe gen, was de anders zoo optimistische ex- wereldkampioen voorzichtig met zijn uit latingen en gaf het te kennen, dat pas een voorsprong van vier punten hem ge ruststelling zou geven. Op dit oogenblik scheen het het beste zoo voorzichtig mo gelijk te spelen en fouten te vermijden. „Vindt u niet. dat Euwe wat bevangen is gaan spelen" vroegen we hem. „Dat kan ik niet bepaald zeggen, want aan ondernemingslust heeft het hem in de laatste partijen zeker niet ontbroken. Wel heeft het mij verwonderd, dat Euwe in de Groningsche partij zoo vroeg met remise genoegen nam. Hij had immers af kunnen wachten of ik de juiste voortzetting vond. Ik moet stellig toegeven, en het doet mij groot genoegen, dat mijn tegén- stander mij telkens in de openingen voor groote problemen plaatst. Wel vind ik het vreemd, dat hij niet meer Slavisch speelt ,hij, die zoo een groot voorstander van deze verdediging is. „Want het kan toch niet zijn", ging hij door, „dat hij mijn nieuw systeem, het welk ik in de Haarlemmer partij toepaste, vreest? Inderdaad vind ik den zet 3. Pc3 sterker dan het gebruikelijke 3. Pf3, maar dit kan toch geen reden zijn, dat hij hier mede de verdediging als weerlegd be schouwt, anders zou hij dit toch wel met wit spelen. Of misschien wil hij mijn vondsten niet overnemen." „Het is toch eigenaardig", viel Reshev- sky hem in de rede, „hoe de meesters van meening verschillen wat de openingen be treft. U weet, dat Euwe in zijn werken over de openingstheorie den zet Pf3 als den besten beschouwt. U kent toch wel zjjn boekjes?" „Of ik ze ken. De laatste uitgave van zijn werk heeft mij ten zeerste bij mijn voorbereiding geholpen. Hierin kon ik zijn opvattingen bestudeeren en mijn reper- torè oobouwen," was het antwoord van Aljechin. Over zijn plannen na de match deelde de meester ons mede een uitnoodiging van den Argervtijnschen meester Piaccini in Zuid-Amerika aan een nationaal tournooi deel te nemen, te hebben ontvangen en deze te aanvaarden, onverschillig hoe de match ook moge eindigen. Argentinië en ook Uruguay stellen het zeer op prijs Capablanca de ge legenheid te geven een match om het wereldkampioenschap te laten spelen en daarom ebben zij mij ook ge vraagd of ik hiertoe eventueel bereid zou zijn, indien ik er in mocht slagen Euwe te verslaan. En wat mijn kan sen tegen Capablanca aangaan, ik heb veel meer respect voor het spel van Euwe en acht Capablanca minder ge vaarlijk". „Maar Capablanca maakt toch niet zulke blunders als Euwe", viel Reshevsky hem in de rede. „U denkt natuurlijk aan de Haarlem- sche partij. Inderdaad komt het bij den Cubaan zeer sporadisch voor, dat hij reeds na eenige zetten in de opening op verlies staat, maar anderzijds speelt Capablanca de openingen niet zoo diep als Euwe en dit is voor mij van groot belang." „Ook is hij minder ondernemend dan Euwe', voegde Reshevsky er aan toe. Zonder hierop te antwoorden verliet de ex-wereldkampioen ons, vermoedelijk om zich voor de volgende partij voor te be reiden. Zijn secondant wachtte reeds met een aantal schaakboeken onder den arm. De elfde en twaalfde party waren vol gens de grootmeesters voor Euwe zeer bevredigend en dat hij in beiden de lei ding nam was een gunstig teeken van zijn herstel. Over het resultaat der elfde partij liepen de meeningen uiteen. Sommige meesters, zooals Fine en Reshevsky, vonden, dat Euwe de winst door het afslaan van het pionoffer uit handen gaf, terwijl Flohr en Keres de meening waren toegedaan, dat ook al had Euwe den pion genomen, toch niet meer dan remise te bereiken zou zijn geweest. De dertiende partij was bijzonder be langwekkend. al werd deze volgens de critici door Aljechin zwak gespeeld. De wijze, waarop Euwe de opening be handelde, nadat hij weer door een noviteit de variant nieuw leven inblies, was grootsch en een fijn staaltje van hooge strategie. Doch, toen de partij in een voor Euwe gunstig stadium gekomen was, wist de groote pract'cus Aliech'n zulke com plicaties te scheppen, dat hij bijna weer ontsnapt zou zijn, doch in tijdnood vond hij niet de beste zetten, zoodat hij er niet meer uit kon komen, De marier. waaroD Euwe de drie laatste partijen behandeld heeft schijnt er intus- schen op te wijzen, dat de innerlijke rust by hem teruggekeerd is. Wanneer op het moieele evenwicht ook nog een evenwicht in de score volgt, dan zal dat op de verdere prestaties van Euwe ongetwijfeld van gun- stigen- invloed zijn. Hockey. ALLE HOCKEYERS IN ACTIE. Morgen is 't weer aantreden voor alle 4de A. M. H. C. elftallen. De dames zullen thuis trachten haar ongeslagen record tegen RoodWit V te handhaven, hetgeen hun dan weer een stap dichter bij het zoo fel begeerde kam pioenschap brengt. Wordt er enthousiast gespeeld, dan zijn we er zeker van dat beide puntjes in Alkmaar blijven. Het le elftal der heerén onderneemt morgen de reis naar de concurrent van alle jaren, n.1. Leiden. Beide elftallen „prijken", in tegenstelling tot andere jaren, in de onderste helft van de rang lijst. Een voorspelling is derhalve zeer moeilijk en we beperken ons er toe het „gereorganiseerde" elftal den raad te ge ven het spel vooral open te houden, waar door ons een kans op succes niet uitge sloten lijkt. Alkmaar II ontvangt thuis B. M. H. C. VI en zal er wel zorg voor dragen dat de gecombineerden met een nederlaag huis waarts kunnen trekken, waardoor dan de kansen op de bovenste plaats ietwat stevi ger komen te staan. Alkmaar III trekt morgen naar B. M. H. C. VII om daar een geheel open strijd te leveren. Indien de benjamins eindelijk eens volledig uitkomen, rekenen we er vast op dat één van de beide puntjes mee naar Alkmaar genomen wordt, hetgeen de stand op de ranglijst zeker ten goede komt. Dammen. EEN DAM-COMPETITIE. De damclub „Damjust te Zuidschar- woude heeft besloten, een competitiewed strijd uit te schrijven tegen verschillende clubs uit de omgeving. Verschillende ver- eenigingen werden reeds door middel van een circulaire uitgenoodigd, aan deze com petitie deel te nemen. Het resultaat hiervan was, dat zich voor deelname opgaven W.D. O. te Alkmaar, Voorwaarts te Alkmaar, D.O.S. te Sint Pancras en D.V.T.O. te Bur gervlotbrug. De wedstrijd zal gaan tusschen de eerste ste twintig borden tellen voor de compe- heele club kan wel meespelen, doch de eer ste twtintig borden tellen voor de compe titie. De prijs voor dezen wedstrijd, een wissel beker, is beschikbaar gesteld door den heer Uitenbogaart te Haarlem. Deze beker zal dan ook de naam „Uitenbogaart-beker" dra gen. Deze gift werd, zooals begrijpelijk is, dankbaar door de vereenigingen aanvaard. Ten aanzien van dezen beker is bepaald, dat hij, om in het definitief bezit te komen van een der vereenigingen, driemaal achter een of vijfmaal in totaal zal moeten worden gewonnen. De wedstrijden vangen in den loop van deze maand aan. Het belooft spannend te worden. ALLEEN DEZE VLUCHTHEUVELS A11 e n vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- tuilen mogen door motor- rijtuigbestuurders links of rechts worden voorbijgere den; alle andere altijd ter rechterzijde. (De overige weggebruikers -en steeds rechts groen groen nn:«KJLf«att Tau Gewijd instrumentaal concert. Donderdagavond werd in het Witte Kerkje een gewijd instrumentaal concert gegeven. Dat zoovelen de huiskamer ver lieten om naar de kerk te gaan, pleit voor de musici, die aan het concert medewerk ten. Een uitgelezen gezelschap heeft met groote belangstelling naar het concert ge luisterd en met recht. Mevr. Tine Visde Boer voor de Heilooërs geen onbekende de heer Melchert Schuurman Jr. te Alkmaar en de heer Otto Bauer te Bergen, hebben de talrijke bezoekers een avond gegeven van kunstgenot. Mevr. Visde Boer is een bekwame orgelliste met fyn ge hoor en kunstgevoel. De violist Schuurman Jr. en de cellist Bauwer sloten zich hierbij aan. Het trio was uitstekend op elkander ingesteld en gaf aan spel en voordracht relief. Reeds bij de opening met „Grand Choeur" van Cesar Frank (orgel) kon men beluisteren, welk een begaafde musicus het orgel bespeelde. En niet minder waren de violist en cellist. De groote aandacht waarmede de bezoe kers middenschip en de voorste zijbanken van de kerk waren geheel gevuld het concert volgde, pleit voor hun prestatie op muzikaal gebied. De avond er waren een 12-tal nummers werd besloten met koraalfantasie Ps. 150 1. Het zal de bezoe kers zijn opgevallen, dat het bezoek van Heiloo beter had gekund. Waar bleven de kenners van muziek? Opbrengst collecte. De collecte voor extn-kleeding, schoei sel en dekking, gehouden te 't Zand, bracht •op 41,85, terwijl die te Petten 7,49 heeft opgebracht. Zendingsfilm „Papoealand". Voor een vrij talrijk publiek draaide Vrijdagavond in de Ruïne-kerk de zen dingsfilm „Papoealand" (N.-Nieuw Guinea) een film samengesteld door zendeling Alb. J. de Neef, die 14 jaren lang onder de Pa poea's heeft gewerkt. De drie deelen waaruit deze film bestaat, n.1. een reis door de Molukken, de Papoea's in hun primitief leven en de strijd en over winning van het Evangelie in Papoealand, werden door zendeling de Neef od zeer onderhoudende wiize toegelicht en handel den over het zendingswerk- der Utrechtsche Zendelingenvereeniging, welke, gezien de noteeringen, 340 gemeenten met 62235 ge- doopten, 174 scholen, 9208 leerlingen en 2 zendingsziekenhuizen, zeer zegenrijk werkt. Wat deze film wel zeer aantrekke lijk doet zijn, zijn de prachtige natuur- tafreelen, welke dit eiland tot een SDrookjeseiland maken. Ongetwijfeld zal dit imnosant filmwerk er toe hebben bijge dragen, het doel van deze vertooning te verwezenlijken, n.1. het moeilijk werk der zendelingen daadwerkelijk te steunen. Witte Kruisvergadering. In „Het Wapen van de Zijpe" alhier, werd een ledenvergadering gehouden van de afdeeling „Zijpe-Callantsoog" van „Het Witte Kruis". Deze Witte Kruis-vergadering werd voor de eerste maal gepresideerd door den heer mr. D. 'Breebaart, die bij zijn openings woord den afgetreden voorzitter, den heer Jb. de Moor, thans te Alkmaar, dankte voor alles wat deze in het belang van de afdee ling heeft gedaan; tevens heette spreker welkom het nieuwe bestuurslid, den heer G. D. Rehorst te Callantsoog. Vervolgens werd medegedeeld, dat op voorstel van het afdeelingsbestuur 3 con- sultatie-bureaux voor zuigelingen zijn opge richt, namelijk te Schagerbrug, te St. Maar tensbrug en te 't-Zand. De oorspronkelijke plannen tot oprich ting van een consultatie-bureau te Callants oog zijn niet doorgegaan, omdat daaraan te weinig behoefte bleek te bestaan. Degenen uit Callantsoog, die van zoo'n consultatie bureau gebruik willen maken, kunnen, in dien zij dit wenschen, naar 't Zand gaan. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de afdeeling Schagen van „Het Witte Kruis", waarin wordt verzocht medewerking te willen verleenen tot dis trictsvorming van afdeelingen van „Het Witte Kruis", werd besloten een afgevaar digde naar de districtsvergadering te zen den om nadere gegevens omtrent deze zaak te verkrijgen. Hierop volgde een gelukwensch voor den heer A. van der Werff, die in dit jaar 25 jaar magazijnmeester van de afdeeling Zijpe Callantsoog van „Het Witte Kruis" is ge weest. Tevens dankte de voorzitter, den heer Van der Werff voor al het werk, dat hy op zoo'n goede wijze in al die jaren voor de afdeeling heeft gedaan en deed daarbij tevens de toezegging, dat hem door het be stuur nog dit jaar een stoffelijk blyk van waardeering zal worden aangeboden. Ook de vrouw van den magazijnmeester golden deze waardeerende woorden. Als bestuursleden werden herkozen de heeren mr. D. Breebaart, J. A. de Boer en G. D. Rehorst, die allen hun herbenoeming aannamen. Voorts werden mej. G. Kuilman en de heeren G. Veuger Jz. en L. Bestevaar, allen wonende te St. Maartensbrug, aangewezen als leden van de commissie, belast met het nazien der rekeningen. Ten aanzien van de verkiezing van een hoofdbestuurslid in de vacature-dr. Brenk- man werd den afgevaardigde vrij mandaat gegeven. Bij de rondvraag dankte de heer G. van der Sluijs te Schagerbrug het afdeelings bestuur voor de verleende medewerking bij de oprichting van de consultatiebureaux voor zuigelingen. Op een vraag van den heer Vos uit Cal lantsoog inzake eventueele plaatsing van een verbandtrommel te Callantsoog, werd medegedeeld, dat daar vermoedelijk reeds zoo'n trommel aanwezig is. Echter zal een onderzoek worden inge steld. Op een desbetreffende vraag van den heer P. M. Visser lichtte de secretaris toe, dat het hoofdbestuur van „Het Witte Kruis" bij draagt in de vervoerkosten van patiënten per ziekenauto naar een ziekenhuis, voor zoover betreft min- en onvermogenden, die lid van een afdeeling zijn, te weten: 50 van de kosten van vervoer per ziekenauto en 25 in de kosten van vervoer per ge wone auto. Mej. G. Kuilman zou binnenkort weer een moedercursus willen houden. Dit zal in overweging worden genomen. Vervolgens wees dr. Boerma te 't Zand op de wenschelijkheid om kinderen te laten vaccineeren beneden den leeftijd van 2 jaar. Hierna werd deze vergadering gesloten. Vergadering Middenstands- vereeniging. In het lokaal van den heer S. Kuiper, alhier, werd een vergadering gehouden van de plaatselijke Middenstandsvereeniging. Na de opening deelde de voorzitter, de heer C. Brugman, mede, dat in verband met de Vestigingswet straks een cursus in het leven zal worden geroepen. Uit het financiëel verslag der vereeniging bleek, dat het nadeelig slot bedroeg 37.28, welk tekort hopelijk zal worden gedekt door het geven van uitvoeringen. Ingekomen was een verzoek van den heer A. Broens, agent van de firma Albert Hein, te Schagerbrug, om als lid te mogen toetre den. Na eenige besprekingen werd besloten hierover te stemmen. Het resultaat van de ze stemming was, dat de heer Broens niet werd toegelaten. Hierna kwam aan de orde de bespreking van het reisplan 1938. Na uitvoerige discus sies werd besloten dit plan uit te werken in samenwerking met de zustervereni gingen te 't Zand en Oudesluis. Op een verzoek van een paar neringdoen den uit de gemeente Callantsoog om lid van de Middenstandsvereeniging te Scha gerbrug te mogen worden, werd afwijzend beschikt. Door den heer De Graaf werd de wen schelijkheid van het houden van een mid denstandstentoonstelling naar voren ge bracht, eventueel deze tentoonstelling sa men te laten vallen met de alhier te hou den huisvlijttentoonstelling. Een beslissing hieromtrent werd niet genomen. Vervolgens danke de heer Van der Pol den voorzitter en den secretaris voor het vele werk, dat deze heeren voor het reis plan 1937 hebben gedaan, waarmede de vergadering applaudiseerende instemde. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat de z.g. „zwarte lijst" voldoet aan de gestelde verwachtingen. Sluiting. Een tweetal inbraken. Gisternacht zijn er wederom een tweetal inbraken in Hoorn gepleegd. De inbrekers hebben hun slag trachten te slaan aan den Berkhouterweg en het Keern, doch moes ten zich met geringen buit, bestaande uit een paar guldens, eenig goud en een be lastingplaatje, tevreden stellen, aldus de N. H. Crt. Het eerste bezoek heeft het perceel Berkhouterweg 12 gegolden, waar een ruitje werd uitgesneden bij de tuindeur, zoodat de spanjoletsluiting geopend kon worden. Waarschijnlijk zijn de inbrekers in hun werk gestoord, want een radiotoe stel, dat al netjes was ingepakt en klaar gezet om medegenomen te worden, heeft men achtergelaten. Slechts een gulden en een rijwielbelastingmerk worden vermist. Voorts is ingebroken in het perceel Keern 54. Daar werd een ruit gesneden uit de keukendeur, het sleuteltje zat aan den binnenkant, zoodat ook hier gemakkelijk binnengedrongen werd. Wederom was de buit gering: Een paar stukjes goud, een gulden en twee 2J4 centstukken. De politie heeft de zaak in onderzoek. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. In café Mantel werd gisteravond een vergadering gehouden van de afd. van den Bond van Boerinnen en andere Plat telandsvrouwen. Een groot aantal dames en ook heeren ditmaal, hadden zich vereenigd om de lezing met lichtbeelden over de Molukken, te houden door den heer ten Bruggencate uit Heiloo, bijgestaan door zijn dochter. De opkomst was zoodanig, dat de presi dente niet anders dan hare voldoening daarover uit kon spreken. De heer ten Bruggencate, die jarenlang dienst gedaan heeft op de Packetvaart naar de Molukken, toonde ons allereerst eenige beelden uit het oude, zoowel als uit het nieuwe gedeelte van Batavia en ver telde daarby eenige eigenaardige gebrui ken der Inlanders, waarmede de Euro peaan in Indië rekening dient te houden, wil hij niet geheel van personeel versto ken blijven. Ook de taal geeft tot velerlei verwar ring aanleiding, indien men niet geheel daarmede op de hoogte is. Bekend is de steen van Pieter Elberfeldt, gedateerd van 1722, waar volgens de legende genoemde Pieter is ingemetseld tot straf voor zijn poging tot opstand tegen het bewind. Even bekend is het Heilige Kanon, waar van een tweede exemplaar te Bantam staat. Wanneer deze beide kanonnen bij elkaar zouden komen, is het tijdstip aan gebroken, dat de Hollanders uit Indië worden verdreven. Ouderdomspensioen bestaat niet in In dië. De kinderen zijn verplicht (net als in Holland) voor hun ouders te zorgen, wan neer deze zelf te oud zijn geworden. Is een echtpaar kinderloos, dan zijn daartoe de naastbestaande familieleden aangewezen. Over het werk van Pa van der Steur, een gewezen godsdienst-onderwijzer, werden eenige opnamen vertoond. Deze veelzijdig ontwikkelde man voedt zyn zeven honderd pupillen op in letterlijk a e mogelijke ambachten. Gouvernement s- subsidie is zoo goed als uitgesloten, dus hangt deze instelling geheel af van de algemeene liefdadigheid. De bekende oogspecialist, dr. Thyssen. die zich zoo zeldzaam fotografeeren laaJ' had zich in een onbedachtzaam oogenblik laten verrassen tijdens een operatie. Deze weldoener der menschheid kan men ook noemen „de Albert Schweitzei van Oost-Indië. Dr. Thijssen opereert al leen stekeblinden geheel gratis. Het suc ces is voor 85 pet. gegarandeerd. In de pauze deed de presidente nog eenige mededeelingen. Daarna vervolgde de heer ten Bruggen cate zijn interessante lezing en bepaalde zich meer tot de kleine Molukken. Het eiland Bali is verstrikt in bijgeloof. In 1881 werd zendeling de Vroom vermoord door den eenigen bekeerling, dien hij in drie jaar tijds gemaakt had. Sindsdien heeft de zending zich daar helaas geheel teruggetrokken. Het volk is kunstzinnig aangelegd en levert goede soldaten op. Echter is de jaar- en tijdreke ning geheel verschillend van het overige Indië (een jaar heeft 210 dagen). De wegwijzers bestaan uit booze en goede geesten, zoodat het heel gemakke lijk is, steeds den goeden geest te volgen. Op Ambon kan men nog het goed onder houden oud-Indisch huis bewonderen van den heer Rumphius, den stichter van de specerijen-cultuur op de Molukken. Er wordt daar niet gewerkt. Men velt een sagoboom en heeft voor een jaar genoeg te eten voor de geheele familie. Tot slot werd gezongen „In het land der schoone palmen" op de wijze van „Wij willen Holland houden", waarbij men wel kon bemerken hoe spreker het schoone Insulinde nog steeds als zijn tweede vader land beschouwt. Met een woord van dank en een „tot wederziens" werd deze bijeenkomst ge sloten. Collecte Kleeding-, Dekking- en Schoeiselfonds. Tusschen 7 en 14 November a.s. zal in de gemeente Schoorl de collecte voor het Kleeding-, Dekking- en Schoeiselfonds plaats vinden. Op verzoek van den burge meester heeft de heer F. Gutker zich bereid verklaard in de gemeente te collecteeren. In herinnering wordt gebracht, dat uit het bovengenoemde fonds aan de werkloozen, die aan de spaarregeling deelnemen, een geldelijke bijdrage wordt verstrekt, waar door hij in staat wordt gesteld kleeding enz. voor zijn gezin te koopen, hetgeen zonder steun van het fonds voor velen heel be zwaarlijk is. De minister heeft thans bepaald, dat 25 van de in een gemeente ingezamelde gelden onmiddellijk aan de spaarders in die ge meente ten goede komt, terwijl de overige gelden uit het fonds ponds pondsgewijs on der de sparende werkloozen in het land worden verdeeld. Daar ook in onze gemeente verschillende werkloozen aan de spaarregeling deel nemen, wordt gerekend op de medewerking van die ingezetenen, die den nood der tyden nog niet zoo zwaar voelen, als zij voor wie de spaarregeling in het leven is geroepen. Steunt dus de collecte. Plaatsing grenspalen. B. en W. zyn voornemens op de wegen, welke een verbinding vormen met andere gemeenten, by de gemeentegrenzen beton nen grenspalen te doen plaatsen. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent b(j vooruit betaling. Te koop: 3 stel overgordijnen, 1 gasstel 2 pits, 2 spiegels, 1 hangklok, 1 staande schemerlamp, 1 schilderstuk, 1 traplooper. Te bevragen HEERENWEG 358 D, Egmond aan den Hoef. Te koop 2 Radiotoestellen met spoelen waarvan één geheel compleet, tesamen 20. TROMPSTRAAT 30, Alkmaar. Lief Amerikaansch kamerorgel te koop voor 20, beste piano 55, brandkast 20, pracht schrijftafel (massief eiken) 6.50, prima schrijfbureau, veerenbed 7.50. DEKKER, Nieuwesloot 89. Koopt uw verlovingsring, gouden hor loge en zilveren koffielepeltjes zoo goed als nieuw bij S. W. VET, Verdronken- oord 5. Prima handnaaimachine met garantie 9.50, pracht inzinkbare Singertrap- machine z. g. a. n. 48.50, Pfaff hand- en trapmachines, nergens zoo goedkoop. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop een pracht winterjas gekost hebbende 75, voor 15, flinke maat en een ratinéjas, kleine maat, als nieuw voor 10. SPOORSTRAAT 56, Alkmaar. Te koop een Godin- en een Couvin- kachel, groote maat en een Etnakachel groen vierkant model. VRIESMAN en Zn. Te koop een Koffiemachine zes Liter en een Wilhelminabiljart zoo goed als nieuw. WAAGPLEIN 32. Alkmaar. Te koop een Amerikaansche Salon pathéfoon met 90 platen en schommelstoel. FABRIEKSWEG 10. Te koop goed onderhouden petroleum kachel, weinig gebruikt, Salamander kachel en looprek met dek, weinig ge bruikt. Adres ACHTERSTRAAT 45.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7