Alcmaria verzuimde de gelegenheid om te winnen. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. K.F.C. wint afdeeling i. De ruggegraat van elk reclame-plan: dagblad-reclame van D.W.S. Een spannende, boeiende wedstrijd Groote belangstelling. DERDE BLAD AjaxV.S.V. 71. In een merkwaardigen wedstrijd is Ajax er in geslaagd V.S.V. een groote nederlaag toe te brengen. Merkwaardig was de ont moeting, omdat er vóór de rust slechts eén doelpunt werd gemaakt, terwijl na de her vatting de doelen liefst zevenmaal door boord werden. De wedstrijd begon met een kleine meer derheid voor de Amsterdammers. Na tien minuten doelpuntte van Wijngaarden, snel doorloopend op een pass van Bijl (10). Hoewel ook de Velzenaren niet zeldzaam in den aanval waren, zag men meer gevaar lijke situaties voor het V.S.V.- dan voor het Ajax-doeL In de tweede helft ging het met een ver bluffend gemak, alsof er geen V.S.V. was, dat tegenstand bood. Reeds na drie minu ten kon van Reenen gemakkelijk scoren, toen hij, na een volkomen missen van een der backs, den bal van Stam kreeg (20). Acht minuten later was het weer van Ree nen, die scoorde na goed doorloopen (30). Toen miste V.S.V. een prachtige kans. Van Reenen kon na 26 minuten zijn derde doel punt maken (40). Even later kreeg V.S.V. eindelijk een verdiend tegenpunt, toen Heins met een uitstekenden kopbal Keizer passeerde (41). De Ajax-doelverdediger moest onmiddellijk daarna weer in een ge vaarlijke worsteling ingrijpen, doch toen ;was het met V.S.V. gedaan. Het gelukte den spil van V.S.V., Glas, die verdienstelijk speelde, niet meer het spel te verplaatsen. Nog driemaal werd in het laat ste kwartier het Velzensche doel doorboord: eerst zette van Diepenbeek een strafschop in een doelpunt om, nadat Stam in het straf schopgebied ongeoorloofd was aangevallen; daarna doelpuntte van Wijngaarden met een prachtigen, zeer harden schuiver, en ten slotte bracht dezelfde speler den stand op 71 voor Ajax. A.D.O.—R.F.C. 3—2. Na een zeer spannenden wedstrijd, is het A.D.O. gelukt een kleine overwinning te be halen. Het was merkwaardig dat R.F.C. in den beginne veel beter speelde dan A.D.O., maar laatstgenoemde toch de leiding nam met een kopbal van den rechtsbuiten v. d. Beukei. Weliswaar maakte Drok met een ver schot op gelukkige wijze gelijk, maar het open spel der Hagenaars bleek gevaar lijker dan het korte samenspel der Rotter dammers, en Berg kon respectievelijk met een kopbal en een hard schot A.D.O. met 31 de leiding geven, met welken stand de rust inging. Ook in de tweede helft werd er snel, maar slordig gespeeld. Toen Drok den achterstand met een goed schot had verkleind (32), moest A.D.O. alle zeilen bijspannen om zich de vurige Rotterdam mers van het lijf te houden. Weliswaar ble ven de plotselinge aanvallen der Haagsche voorhoede uiterst gevaarlijk, maar ook R. F.C. liet niets onbeproefd om een gelijk spel uit het vuur te sleepen. De laatste minuten verliepen onder groote spanning, maar ge doelpunt werd er niet meer. K.F.C.D.W.S. 2—0. Een aanvallend D.W.S. door K.F.C. gesla gen, is in het kort samengevat het verloop van dezen wedstrijd. De Koogers troffen het niet, dat zij het zonder Kruyver en La- gerwey moesten stellen. Het duurde niet lang of D.W.S. opereerde voor het Kooger- doel, doch krachtig bijgestaan door haar stopper-spil Nieuwenhuizen, was er voor- loopig geen doorkomen aan. De enkele ma len, dat Nieuwenhuizen gepasseerd werd, Zaanlandia met een 51 uitslag niet veel kans gaf en de Krommenieërs dus ook weer in de running komen. MonnikendamWestzaan deelden broe derlijk de punten, 22. De stand is hier nu: Q. S. C. 6 6 0 0 23— 5 12 Meervogels 7 5 1 1 22—10 11 Verkade 7 5 1 1 17— 8 11 K. V. V. 7 4 2 1 23— 8 10 Zilvermeeuwen 7 3 3 1 20—11 9 Bergen 7 2 1 4 24—24 5 Uitgeest 7 1 3 3 10—22 5 Monnikendam 6 0 2 4 8—17 2 Zaanlandia 7 1 0 6 13—25 2 Westzaan 7 0 1 6 7—37 1 DE ENGEESCHE 'LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden der Engelsche league waren: Eerste afdeeling. BirminghamHuddersfield Town 22 Charlton A.Derby County 12 ChelseaSunderland 00 Grimsby TownArsenal 21 Leeds UnitedBlackpool 11 LiverpoolBrentford 34 MiddlesbroughEverton - 12 PortsmouthLeicester City 11 Preston North EndManchester City 22 Stoke CityWolverhampton W. 11 Westbromwich A.Bolton W., 24 Tweede afdeeling. 'BarnsleySheffield W. 41 BurnleyNorwich City 30 BuryAston Villa - 11 Coventry CityBradford 0—0 Luton TownBlackburn Rovers 41 Manchester U.Plymouth A. 00 Newcastle U.Southampton 3—0 NottinghamWestham United 00 Sheffield UnitedChesterfield 02 Stockport CountyFulham 20 Tottenham H.Swansea Town 20 ^<XX>0<X><XX><X>0<><><><>00<>>5<><><><>00<>0 wachtte Melchers te lang met het afgeven van den bal. Aan den anderen kant stond de internationaal Caldenhove een uitstekende partij te spelen. Toch was de snelle K.F.C.- midvoor de Boer hem voor de rust eenmaal te vlug af, hetgeen D.W.S. een doelpunt kostte. Ook in de tweede helft was de Boer de grondlegger van een doelpunt. Toen hij geheel naar den rechtervleugel was afge dwaald, zette hij daar zuiver voor, waarna de linksbuiten M. Hille geen moeite had opnieuw te scoren. Zoowel vóór als na de rust gaf D.W.S. meestal den toon aan. Het spel werd bovendien goed open gespeeld, doch het afwerken liet te wenschen ever. Niettemin waren de uitvallen der thuisclub zeer gevaarlijk en het mag feitelijk niemand verbazen, dat de Koogers daarvan twee maal wisten te profiteeren. Bij D.W.S. viel van Stokken Jr. in de tweede helft uit en werd door Luttinghuis vervangen. Kort voor het einde werd Mel chers Sr. wegens natrappen door scheids rechter van Moorsel naar de kleedkamer gezonden. SpartaD.F.C. 40. Sparta heeft een groote en verdiende overwinning behaald op het zwak spelende D.F.C. Slechts in het begin van den wed strijd leek het erop, dat D.F.C. voor Sparta gevaarlijk zou worden. In de voorhoede moest alles van Mijnders komen en die werd goed in de gaten gehouden. Deson danks ontsnapte hij nog verschillende kee- ren, maar hij ondervond van niemand steun. D.F.C. had Punt op de spilplaats opgesteld, waar hij faalde en daar ook de gebr. Litz geen hechte achterhoede vormden en doel man Jas voor de rust zeer onbetrouwbaar was, verwonderde het niemand, dat Sparta met 30 na de eerste helft leidde. Het eer ste doelpunt kwam na 20 minuten door Dek ker, de twee anderen ontstonden kort voor de rust door Waardenburg en A. Litz, die, na dat Jas gepasseerd was, er wel in slaag de om een schot van Dekker te stoppen, doch bij zijn poging om weg te werken den bal in eigen doel terecht deed komen. Hoewel D.F.C. den moed niet opgaf in de tweede helft en dapper streed om een beter resultaat te verkrijgen, bleef het spel zwak. Sparta's verdediging, versterkt met den stopper-spil Meyer, had weinig of geen moeite met den D.F.C.-aanval en had Jas zich in de tweede helft niet zoo goed her steld, de nederlaag van D.F.C. zou nog grooter zijn geworden. Thans slaagde Voor molen er slechts eenmaal in, maaf dat was dan ook met een volkomen onhoudbaar ver schot, den Dordtschen doelman te passee- ren, den eindstand op 40 brengend. V.U.C.Excelsior 40. Ondanks de zeer groote overwinning, heeft V.U.C. toch geen al te overtuigende zege behaald. V.U.C. begon overdonderend. Het was voetbal tfan de bovenste plank. De Rotter dammers kregen geen voet aan den grond, waarbij kwam, dat Niehoff nogal eens miste. Daardoor ontstond dan ook het eerste doel punt. Van Gelder gaf goed over en J. L Harden doelpuntte fraai (10). Enkele minuten later gaf Harden een goede pass naar het midden, Beekhuyzen bedacht zich niet en knalde langs de Jong ste (2—0). Langzamerhand kwamen de gasten er be ter in, terwijl de zwart-witten afzakten. Ook in de tweede helft presteerden de Hagenaars niet veel. Aan beide zijden wer den zonder succes talrijke hoekschoppen genomen. Hoe de gasten ook trachtten, hun achterstand in te loopen, het lukte niet. Kort voor het einde profiteerde V.U.C. nog van een tweetal kansen. J. L. Harden schoot kort na elkaar nog twee maal langs de Jongste. Het einde kwam met een ge flatteerde zege voor V.U.C. C.V.V.—'t Gooi 30. Op volkomen verdiende wijze en zonder zich bijzonder in te spannen heeft C.V.V. het Gooi met een 30-nederlaag naar huis gezonden. Al kort na den aanvang bleek, dat de C.V.V.-aanvallen veel beter werden opge bouwd dan die van de gasten, waardoor zij ook gevaarlijker waren. De Graaf, de links buiten van C.V.V., opende de score bij een algemeenen aanval (10). Hoewel ook daarna de C.V.V. in de eerste helft in de meerderheid bleven, kwamen er geen doelpunten meer. Ruststand 10. Na de hervatting kregen de gastheeren het spel opnieuw in handen. De keeper van 't Gooi kreeg weer eenige schoten te ver werken. Toen hij bij een fraai schot van van Bokkum den bal wegsloeg, kon de toe- loopende de Graaf onhoudbaar inschieten (20). Niet lang daarna volgde de derde goaL Van der Herik plaatste den bal voor den doelmond, waarna de rechtsbuiten Laane op zeer mooie wijze ineens inschoot (3—0). Er was toen nog een klein halfuurtje te spelen, waarin er van gasten steeds minder uitging. De C.V.V.-ers gaven duidelijk blijk, dat zij met den 30-voorsprong tevreden waren. Zij spanden zich vrijwel niet meer in en wisten toch het spel in handen te hou den. Maar op deze manier kwamen zij er ook niet toe, hun score nog verder op te voe ren. XerxesH.B.S. 81. De thuisclub is dadelijk in de meerder heid, maar het duurt nog wel een kwartier, voordat zij door toedoen van Lagendaal de leiding neemt (10). Direct daarna veroorzaakt Rijsdijk een strafschop, waaruit Walnain de partijen op gelijken voet brengt (11). Xerxes heeft dan een tijd lang het beste deel van het spel, doch de aanvallen wor den niet altijd evengoed afgewerkt, terwijl opgemerkt dient te worden, dat Mul het H.B.S.-doel in grootschen stijl verdedigt. Toch kan deze niet verhinderen, dat van Oort Xerxes opnieuw de leiding gee't (2-1). Onmiddellijk na de hervatting brengt Westdijk uit een strafschop den stand op 31. Xerxes gaat dan steeds beter spelen. De verdediging van H.B.S. houdt braaf stand; tenslotte echter moet ze toch capitu- leeren. Uit een pass van van Oort maakt Kok er 41 van. Het is deze zelfde speler, die uit een voorzet van de Jong met een schitterend schot den voorsprong vergroot (51). Na een geraffineerden aanval, waar bij de H.B.S.-verdediging van het kastje naar den muur wordt gezonden, maakt Westdijk het halve dozijn vol (61). Lagendaal scoort het zevende doelpunt (71) en nadat Westdijk een strafschop ge mist heeft, brengt van Oort den eindstand op 81. HaarlemD.H.C. 51. Haarlem behaalde tegen D.H.C. een volop verdiende overwinning, hoewel de cijfers misschien iets geflatteerd zijn. Voor rust was het een vrij matte wed strijd. Haarlem hield het spel wat kort, ter wijl de Delftenaren er niet al te veel van terecht brachten. Na tien minuten spelen scoorde Smit op fraaie wijze, nadat hem de bal handig door Kammeyer was toegespeeld. Goed werk van van Nellen, besloten met een fraai schot, bracht partijen op gelijken voet. Toen de Delftsche doelverdediger in eigen doel trapte, kwam Haarlem goedkoop aan de leiding. Nog voor rust vergrootte Haarlem haar voorsprong tot 3—1 door Kammeyer. In de tweede helft was de strijd veel aan trekkelijker. *Na' circa twintig minuten spe len benutte v. d. Hulst voor Haarlem een goede pass op fraaie wijze (41) Tegen het einde was Haarlem weer sterker. Nog een maal scoorde v. d. Hulst met een zacht schot (5—1). Blauw-WitFeijenoord 12. Na een spannenden wedstrijd, waarin soms goed voetbal werd gespeeld, heeft Feijenoord met 2—1 verdiend van Blauw- Wit gewonnen en daarmede haar kansen voor den kampioenstitel behouden. Feijenoord nam van den aanvang af het spel in handen. Met snelle open aanvallen werd het Amsterdamsche doel in gevaar gebracht. Vooral van rechts kwamen ver scheidene goede voorzetten, doch Ferwerda bleek in prima vorm te zijn. Na een kwartier spelen werd het even wicht door Blauw-Wit hersteld. Bij een snellen aanval gaf Oudendijk schitterend door, Westphal liep er op in, van Male kwam zijn doel uit en werd met een kalm schot gepasseerd. Scheidsrechter Boeree annuleerde het doelpunt wegens buitenspel. Na 25 minuten nam Feijenoord de leiding met een uitstekend doelpunt. Na fraai sa menspel op den rechtervleugel kwam de bal bij Kantebeen, die van vrij grooten afstand een scherp schot in den hoek loste, waar Ferwerda niet bij kon (01). Dit eerste doelpunt werd 10 minuten later gevolgd door een tweede van Vente, die met een hard laag schot Ferwerda wist te passeeren (02). De aanvallen van Blauw-Wit waren in middels talrijker geworden, doch zij wer den slecht afgewerkt en vooral ontbrak het schot. De rust kwam met een 20-voorsprong voor Feijenoord. Blauw-Wit nam in de tweede helft aan vankelijk het heft In handen en het Feijen- oord-doel ontkwam enkele malen op het nippertje aan een doorboring. Het overwicht van Blauw-Wit was spoe dig verdwenen en na 20 minuten liet Feijen oord zelfs een derde doelpunt noteeren, dat echter niet werd toegekend, omdat keeper Ferwerda zeer zwaar gehinderd werd. Het tempo zakte vervolgens aanmerkelijk. Een kwartier voor het einde keerde de spanning weer, toen Oudendijk tusschen de backs door schuin naar Sluijk plaatste, die van Heel te vlug af was en langs den uit- loopende van Male laag inschoot (12). Blauw-Wit zette, door dit doelpunt aan gemoedigd, een offensief in, dat echter niet met succes bekroond werd. Het einde kwam met 21 voor Feijenoord, cijfers, welke de verhouding goed weergeven. StormvogelsH.-D.V.S. 32. Een wedstrijd, waarin het aan spanning niet heeft ontbroken, vooral toen Hermes- D.V.S. na 20 achter te hebben gestaan, door haar vasthoudend spel en de snelle rushes van Borani, den achterstand had weggewerkt. Reeds toen de stand 21 was geworden, was alles nog mogelijk, want Stormvogels liet het menigmaal leelijk zit ten. Zonder de hechte verdediging van de gebroeders Haak had de uitslag heel an ders kunnen zijn. Woudenberg, die ook nu weer de beste van het Stormvogels-elftal was, scoorde na 15 minuten het eerste doelpunt. Nadat ge durende een tiental minuten de Stormvo- gels-veste voortdurend in gevaar was ge weest, kwam door een plotselingen uitval door Schoorl het tweede doelpunt voor de Vogels. Direct na de hervatting kwamen de Schie dammers geducht opzetten. Maar het duur de nog 20 minuten voordat Borani na een scrimmage den bal in het doel der gasthee ren kon loopen (21). Stolk, die eenmaal een fraaie kans miste, bracht even later den gelijkmaker tot stand. Fraai kopte van Pel het winnende doelpunt over den uitgeloo- pen van der Tuyn, waarmee hij zijn club de overwinning bezorgde. Toch was deze linie der withenjde sterker dan in vorige wedstrijden. Dat moet niet alleen op het meespelen van van tyie ringen geschoven worden al deed d» midvoor uitstekend werk en was hij Vaau een zeer goede spelverdeeler (nog ster- ker: in de rust in de kleedkamer van n W. V., waar we eventjes waren, bleek, dat de heeren den meesten eerbied hadden voor van Wieringen, Hamstra en v. d. p0j) maar bovendien deed Hamstra meer dan verwacht mocht worden. Hij heeft tal Van goede voorzetten gegeven, een paar keer met een kopbal voor het doel geplaatst en bovendien zich niet te vaak bezondigd aan goochelen met den bal. En juist dit laatste was oorzaak, dat zijn spel veel productiever werd. Deze witte voorhoede was lang niet kwaad, en zou nog veel beter geweest zijn, wanneer ook Keppel eens zijn uiterste best gedaan had. Want feitelijk was Keppel de eenige van het Alcmaria-elftal, die uit den toon viel. En dat is niet noodig, want Kep pel kan als het moet, ook een hartig woordje meespreken. De witte middenlinie was sterk, ook al speelde Gerritse zichtbaar niet op volle kracht. Maar de Grand en Helderman toonde wat ze waard waren en dat was niet gering. Ze waren goed in de verdedi ging en zij voedden zooveel mogelijk den aanval. Ook de achterhoede mocht er zijn. Keuris kreeg niet veel te doen, wat werkelijk moeilijk was, omdat de beide backs met Burger aan het hoofd vrijwel alle moeilijk heden oplosten. Toch had Keuris ook dezen wedstrijd kunnen redden, als hij maar de verdedigingsleider was geweest. Want als hij Burger gecommandeerd had, om den linksbuiten af te houden, had hij zonder moeite den voorzet kunnen onderscheppen. Laat het achtertrio dat deze week eens af spreken: de doelman als verdedigingsleider, waarna de twee anderen luisteren. Dat geeft aan het geheel meer eenheid en dat komt tenslotte ten goede aan de kracht van het geheel. Overigens alle hulde voor het werk, door het geheele elftal van Alcmaria verricht. Wat de tegenpartij betreft, in de eerste helft waren de Amserdammers een tikje sneller, was hun aanval vlugger dan die van Alcmaria en hun verdediging van ze ker dezelfde kracht. Maar technisch waren zij zeker niet beter. Reeds is gezegd, dat zij het stopper-spil-systeem speelden en dat de aanvallen geleid werden door de bei de vleugelspelers, die dan ook een belang rijke rol hebben gespeeld in den geheelen wedstrijd. Dat verrassende vleugelspel is oorzaak geweest van het gelijke speL Wie van de twee vleugelmannen de beste was, weten we niet, dat ze hun plaatsen volko men waard waren, is zeker. Trouwens, een bepaalde zwakke plaats is er in deze ploeg niet te vinden en zij is stellig een der sterkste elftallen van deze afdeeling. Alleen, de heeren spelen naar onzen smaak een tikje te veel op den man. Tenslotte floot er een scheidsrechter, die het spel in handen hield, maar jammer ge noeg ten koste van het spel zelf. Hij was neutraal, maar hij floot te veel, als de aan gevallene in het bezit van den bal bleef. Daardoor heeft hij eens Alcmaria 'n fraaie kans ontnomen en dat was bepaald fout. Toch mogen we de strenge scheidsrechters wel. Ze voorkomen tenminste al te ruw speL Het spelverloop. Wij hebben reeds in den aanvang ge zegd, dat het een echte zenuwenwed strijd geweest is. Dat bleek den gehee len wedstrijd, want beide elftallen hebben soms rare dingen laten zien. gemakkelijke ballen werden er gemist, gemakkelijke kansen werden niet ge accepteerd. Het begin was echter bepaald rommelig. Vooral van Alcmaria's kant. Daarvan heb ben de Amsterdammers getracht partij te trekken maar dat ging toch niet De witte verdediging, die in de eerste minuten alle zeilen moest bijzetten, verdedigde goed, al ging het niet bepaald vlot. Toch kwam het D. W. V.-doel het eerst in gevaar, omdat bij twee snelle aanvallen van Wieringen Keppel een kans tot schieten bood. In beide gevallen redde de keeper van D. W. V., den tweeden keer echer met veel moeite. Keu ris kreeg in den aanvang bijna niets te doen, omdat de backs reeds zorgden voor opruimirtf. Naarmate het spel langer duur de, kwam er wat meer rust over de ploe gen, al bleef alles juist 'n beetje te onbe- heerscht. Keppel kreeg van Hamstra nog eens een prachtige kans, die hij echter niet uitbuitte, twee hoekschoppen van Hamstra, die ze zelf geforceerd had door snel kop- werk, leverden slechts weinig gevaar op en toen brak er een vrij lang D. W. V.-over- wicht aan. Burger werd na een missen van Gerritse in een lang duel met den linksbui ten gewikkeld en kwam zegevierend U1 den strijd te voorschijn, maar de druk wet allengs grooter en toen Gerritse nog eens miste, kreeg Porte van dichtbij een kans en het was 01. Er was toen 22 minuten gespeeld. Bijna had een volgende aanval van D. W. V. ook succes, maar Keuris -stopte vallende een laag schot. Meteen werd een korte Alcma* ria-meerderheid ingeluid en weldra kreeg de Grand een vrijen trap te nemen. He werd een schot, dat de keeper maar net to corner kon tippen. Even later moest doelman uitloopende redden, terwijl "U bovendien een paar keeren bofte, Keppel by een pass in zijn richting niet op zijn plaats was. Slechts twee corners druk ten tenslotte Alcmaria's overwicht uit. D. W. V. had zich in deze periode to snelle uitvallen bepaald, maar Burger be gon steeds beter te spelen en keerde a~~' terwijl Koning bovendien ook meermale zijn lange beenen te hulp riep. Vlak voor de rust een aanval van va Wieringen en Hamstra. Beiden krijgen ee schietkans, maar durven niet. Weg de kan- Maar meteen zette Hamstra voor de bac willen op hun doelman terug spelen en ze mist: de bal rolt langzaam in het les doel. (1—1) Zoo is dan de wedstrijd tusschen Alcmaria en D. W. V. in een gelijk spel geëindigd en waar de aanhangers van beide kanten meenden, dat de overwin ning hun club toekwam, daar kunnen we gevoegelijk aannemen, dat de uit slag vrjj behoorlijk de juiste uitdruk king geeft aan het vertoonde in het veld. Natuurlijk hebben beide ploegen de kans gehad óm te winnen, maar geen der aanvallers kon 't beslissende doel punt maken. Daarvoor waren de ver dedigingen wellicht te sterk. Het is daarom wel merkwaardig, dat drie van de vier doelpunten gemaakt werden door kleine fouten in de verdediging uit te buiten. Zoo ontstond het eerste doelpunt van Alcmaria en zoo ontston den feitelijk beide doelpunten van D. W. V. Men ziet daaruit ook meteen, dat de voorhoedes voor een zeer moeilijke taak stonden: openingen te maken in hechte defensies en dan de ontstane kansen te benutten. Dat is slechts een keer gelukt door van Wieringen, en feitelijk kunnen we dit nog nauwelijks zoo noemen, omdat de D. W. V.-verde- diging toen niet bekomen was van een teleurstelling, doordat een doelpunt van haar terecht niet werd toegekend. We loopen echter op de zaak vooruit. Laten we met het begin beginnen en dan allereerst de groote drukte op het sport park even onder de loupe nemen. Het is lang geleden, dat Alcmaria zooveel publiek naar schatting een 4000 man trok. De loketten konden den grooten toeloop slechts met groote moeite verwerken en er zijn er nog zeker een paar honderd geweest die het begin van den wedstrijd niet gezien hebben. Die groote massa maakte, dat het sportveld er buitengewoon gezellig uit zag, hetgeen nog meer uitkwam, nu de bekende groene hekken weer waren geplaatst. Het heeft ons intusschen verwonderd, dat er in de pauze slechts één uitgang voor het tri bune-publiek bestemd bleek, waardoor ve len of geen tijd hadden voor het kopje thee of te laat weer op hun plaatsen terug wa ren. Met" zo'o'ngrooten toeloop mogen ge rust een paar afvoerwegen gebruikt wor- dén. Het'komt het publiek ten goede. Intusschen is dit slechts een kleinigheid. Hoofdzaak was, dat de regeling- vlot was en dat ieder, die op tyd was gekomen, ook op tijd zijn.plaats kon innemen. En ieder een kon op zijn plaats den wedstrijd volgen. De duizenden kunnen zich onmogelijk verveeld- hebben. Wel was het spelpeil niet zoo bizonder, maar dat had men kunnen verwachten. Daarvoor was deze wedstrijd te veel een „zenuwen-wedstrijd". Maar er was volop spanning van de eerste tot de laatste minuut. En dat vergoedde alles. Want pas, toen het eindsignaal klonk, wis ten de toesfhouwers, dat de punten ver deeld waren. Tot een seconde voor dien tijd was elke uitslag nog mogelijk geweest. Alles op de verdediging. Het was opvallend, dat beide ploegen allereerst hun heil zochten in de ver dediging. Beide elftallen speelden met een stopper-spil en voerden dat zoo consequent mogelijk door. Dat betee- kende natuurlijk weliswaar een zeer hechte defensie, maar dat beteekende tevens, dat de aanvalslinies voor een buitengewoon moeilijke taak stonden. Zij moesten beproeven uit snelle ver rassende aanvallen munt te slaan waarbij zij dan natuurlijk strandden op een zéér sterk verdedigingskwintet. Tenzij dat verdedigingskwintet miste of faalde. En dat is verschillende keeren ge beurd. Zoo ontstond het eerste D. W. V.- doelpunt uit een fout van Gerritse en het tweede uit een fout van Burger. Zoo ont stond het eerste Alcmaria-doelpunt uit een kapitale fout in de D. W. V.-achterhoede en was alleen het tweede Alcmaria-doel punt in zooverre normaal te noemen, dat het geboren werd uit een goeden aanval en een nog beter afwerken van dien aanval, zonder dat de tegenpartij er iets tegen doen kon. Dat was in de tweede helft, toen D. W. V. even teleurgesteld was, omdat een aanval van haar weliswaar met een doelpunt be loond werd, maar de scheidsrechter het verwachte doelpunt niet toekende. Toen zette Hamstra meteen er een sneltraan- vaartje in, zette voor en van Wieringen met twee D. W. V.-ers op zijn hielen, schoot uit zéér moeilijke positie keurig in het net. Als de withemden toen iets meer op hun qui vive geweest waren, hadden zij den wedstrijd gewonnen. Want bij den achter stand moest D. W. V. meer zorg besteden aan den aanval en toen kwamen er juist voor het Amsterdamsche doel eenige kan sen, die op onbegrijpelijke wijze niet benut werden. Keppel heeft toen tot twee keer toe gefaald en v. d. Pol miste eveneens een prachtige gelegenheid om er 3—1 van te maken. Al willen we daarmee niet zeggen, dat een overwinning verdiend zou zijn geweest. Daarvoor speelde de bezoekende club te goed; daarvoor was Alcmaria's voorhoede te zwak.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10