BETOVERDE mm BOS» Jjufezxmden Stukken QemeeHtecaden t OUDE NIEDORP DERDE BLAD antwoordde. Na 24 zetten^ waarin» zich een volledig drama had afgespeeld, vindt een der laatste zwarte getrouwen eindelijk gelegenheid zijn vroeger zoo gewichtige, thans evenwel niet alleen 'overbodige, doch bovendien ongunstige plaats te verlaten. Dat het paard juistt naar d6 en niet naar het oogenschijnlijk evenzeer in aanmerking komende veld g7 gaat, laat zich gemakke lijk verklaren. Immers indien 't op korten afstand werkende paard met succes den verreikenden raadsheer zal bestrijden, dient het voor alles te zijn opgesteld in het centrum. Van waaruit het gemakke lijker de verschillende deelen van het bord kan bereiken. 42. Rg2c6! Tf8b8 In aanmerking kwam ook 42. Tc8, Ra4, Tc4, Rb3, Td4, enz. 43. Tel—e6 Tb8—bit 44. Khlg2 Tbl—b2f 45. Kg2h3 Pd6—f5 46. Te6X*6 Pf5—e7 Op Pd4 volgt Rd5 en op Pe3, ten einde, hetzij door Ta2:, hetzij door Th2:t, Kh2:, Pg4f een pion terug te winmen, volgt Te6, Pfl, Rg2 en zwart heeft niets bereikt. De tekstzet bereidt wit althans nog enkele tactische moeilijkheden. 47. Rc4e6! Het sterkste. Neemt zwart thans op a2, dan volgt Rh7:!, Kg7, Rbl!, Tb2, Te6, ge volgd door Tel. 47Kh8g7 48. Tf6e6 Kg7—f7 Speelt het paard, dan volgt eenvoudig Rd5; Te6h6 Tb2Xa2 Th6Xh7| Kf7—f6 Th7—h6| Kf6—f7 Th6a6 Euwe gaf de partij hier op, want zwart kan niets ondernemen tegen g3, g4, g5, g6|, gevolgd door f4, f5, f6. De slotstelling was: Wit: Aljechin Kh3, Taö, Re4, pionnen f4. g3, h2. Zwart: Euwe Kf7, Ta2, Pe7, pion a5. De stand is thans: Aljéchin 8 H punt, met 6 gewonnen par tijen. Euwe 5 'A punt, met 3 gewonnen partijen. Remise vijf partijen. Nabeschouwing. Ging het Zaterdagavond in de buiten- societeit te Zwolle spannend toe, Zondag middag in een kleine zaal van hotel van Gijtenbeek, was het een gemoedelijke ver gadering. Voor in het zaaltje, door tafels afgescheiden van het publiek, zaten de meestérs bij vriendelijke comfoortjes thee, resp. koffie te drinken en lachten elkaar eens toe, wanneer een volijverig comité lid Aljechin» tegen de hinderlijke zon be schermde door een der beroemd geworden affiches, met „wij verzoeken' de grootst mogelijke stilte" voor het raam te hangen, vermoedelijk in de hoop, dat de zon het dan w;el zoo begrijpen. Inderdaad, de strijdgeest was gister ver te zoeken. Het was alles uit-geanalyseerd en de insiders wisten allang, dat de stel ling op den duur voor Euwè onhoudbaar zou zijn. Een ontzagwekkende overwinning eenerzijds, doch anderzijds een hoogst eervolle nederlaag. LOD. PRINS. meteen een einde heeft gemaakt aan de reeks mooie overwinningen van den sterken Piet de Vos. De home-trainers wachten nu weer en het ligt in de bedoeling der renners eerst eens die trotsche records naar beneden te halen en daar de rollen weer in prima con ditie zyn, laat het zich aanzien, dat ze den langsten tijd geleefd hebben. De voornaamste records op de rollen zijn: 500 M. J. Derksen 17 sec.; 1000 M. K. Stehr 34 sec.; 3000 M. Hannes Mulder 1 min. 56 sec.; alle gevestigd in Nov. van 1935. De uitslagen van gisteren waren: A klasse: 1. D. Veld 1 uur 8 min.; 2. F. Zoons 1 uur 9 min. 20 sec.; 3. K. Eenhoorn 1 uur 9 min. 50 sec. B-klasse: 1. Balvers 1 uur 10 min. 25 sec.; 2. Jos. Bruin 1 uur 14 min. 43 sec.; 3. W. Wester dito. C-klasse: 1. L. Ekkers, 1 uur 14 min. 43 sec.; 2. P. de Vos; 3. Ch. Schipper; 4. Lan- ting. 49. 50. 51. 52. Automobilisme. EYSTON'S RECORDPOGING OPNIEUW MISLUKT. Bijna 500 KJVI. per uur. Bonneville, 6 Nov. Vandaag heeft Capt. G. E. Eyston nogmaals een poging gedaan het absolute wereldsnelheids record voor automobielen te verbeteren, doch opnieuw heeft de Engelsche cou reur met pech te kampen gehad. Met zijn „Thunderbolt" legde hij den mijl met vliegenden start in noordelijke richting af met een officieele gemid delde uursnelheid van 310.685 mijl of 499,522 K.M. Op den rit in zuidelijke richting naar men weet zijn voor een officieele record ver betering twee ritten in tegenovergestelde richtingen noodig had Capt. Eyston weer moeilijkheden met zijn koppeling, zoodat hij den afstand niet op volle snelheid heeft kunnen uitrijden. De kans bestaat, dat, indien het defect aan de koppeling onmiddellijk kan worden verholpen, de Engelsche coureur een dezer dagen toch nog een poging zal wagen. Indien de reparatie echter van langen duur zal zijn, mag men wel aannemen, dat Eyston dit jaar geen nieuwe recordpoging meer zal doen, daar de weeromstandighe den reeds minder gunstig voor dergelijke snelheidsritten zijn geworden. B i 1 j ar t e n. KAMPIOENSCHAP TWEEDE KLASSE. De eindstand van dit tornooi, Zaterdag en Zondag verspeeld, luidt: 1. Kobus 6 2092 146 84 10.67 2. Katoen 5 1889 179 91 10.55 3. Metz 5 1942 219 72 8.86 4. v. Eymeren 3 1660 150 149 11.06 5. Beuming 3 1915 218 62 8.78 6. v. Lochem 3 1810 214 66 8.45 7. Keyzer 2 838 102 70 8.21 8. Schmidt 1 849 94 116 9.03 9. Jacobs 1 923 135 58 6.83 10. Vos 0 735 139 46 5.28 Daar geen enkele speler het minimum- gemiddelde van 12.01 behaalde, promoveerde er piemand naar de eerste klasse. Zwemmen. GROOTE TE ZWEMWEDSTRIJDEN BREDA. Smitshuyzen evenaart het Neder- landsch record 200 meter schoolslag. In het Sportfondsenbad te Breda werden gistermiddag onder groote belangstelling natfonale' zwemwedstrijden gehouden, waaraan de beste zwemmers en zwemsters van ons land deelnamen. H. Smitshuyzen evenaarde op de 200 me ter schoolslag het Nederlandseh record door dezen afstand af te leggen in 2 min. 48,2 sec. Het record staat op zijn eigen naam en dit vestigde hij op 11 April van dit jaar te Amsterdam. Jopie Waalberg verrichtte een voor haar matige prestatie door de 200 meter school slag in 3 min. 1,9 stc. af te leggen. Riet van Veen won de 100 meter borst- crawl in 1 min. 9,5 sec., terwijl Alie Stijl ditmaal tweede werd in 1 min. 10 sec. Het is de beste tijd, welken de A.D.Z.-zwemster tot nu toe op dezen afstand heeft bereikt. Nida Senff ondervond wederom, dat Iet van Feggelen een geduchte concurrente voor haar is op den korten afstand bij den rug slag. Het heeft tusschen beide zwemsters danig gespannen, al is de tijd van 1 min. 15,5 sec. niet bijzonder fraai. Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Zondag reeds Alcmaria met alle klassen gelijk een 46,5 K.M. wedstrijd. Het was pas na 15 K.M., dat de ploeg rekte. Dirk Veld en de Heldersche coureur Zoons droegen hier zorg voor en zij zijn dan ook niet meer ingehaald. De achtervolgers deden goed werk, maar slaagden er niet in hun werk met succes te beloonen. Wel kwamene hierdoor eenige B- klassers z.g. „steen dood" te zitten, wat voor Eenhoorn en later voor Balvers aanleiding was er ook tusschen uit te trekken. De „weerbots" van de snelle eerste rondjes was zoo hevig, dat Piet de Vos en Ekkers bij hen wisten te komen. In dezen stand is dan ook bijna geen ver andering gekomen al heeft Dirk Veld, het zekere voor het onzekere nemend, Frans Zoons nog losgetrapt op ongeveer 10 K.M. voor de finish. Voor Zoons zag het er nu niet best uit, daar Eenhoorn met alle macht aan het inhalen was en door dan ook letter lijk alle zeilen bij te zetten, wist hij te voor komen, dat wat Eenhoorn wenschte, waar heid zou worden. De laatste ploeg dus kwam als een kluitje op den streep af en wat niemand ver wachte, gebeurde, de snelle sprinters wer den allen geklopt op Jos. Bruin na door Ekkers, door Lambert Ekkers, die dezen zomer nog geen prestatie van belang lever de! Hij werd geklopt, maar door een B-klas- ser van goede kwaliteit. En dus was hy toch eerste der C-klassew» waardoor hij Hockey. LEIDEN I—ALKMAAR I. 3—2. Het is Alkmaar niet mogen gelukken, één der beide puntjes uit Leiden mee te nemen, hetgeen met een beetje meer geluk zeker het geval geweest zou zijn. Het begin is voor Alkmaar, dat eenige snelle aanvallen onderneemt, die echter geen succes opleveren. Leiden weet zich ietwat los te werken en eenige strafcor- ners te forceeren, waarvan er één in een doelpunt wordt omgezet. Alkmaar valt heftig aan, doch het succes is aan den an deren kant, als een, naar veler meening, foutief genomen vrije slag een doelpunt ten gevolge heeft. Na rust is Leiden 't eerst in den aanval en voegt nog een doelpunt aan de score toe. Nu wordt 't Alkmaar te erg en on stuimig trekt het op 'tLeidsche doel af. Th. Maters scoort een keurig doelpunt en even later brengt J. Worm den stand op 3—2. Alkmaar blijft aanvallen, doch heeft geen succes. De rechtsbinnen schiet eerst tweemaal achter elkaar keihard in, doch op wonderbaarlijke wyze redt de keeper en even later noteeren we een hard en onbereikbaar schot tegen de paal. Alkmaar heeft dezen wedstrijd verloren, doch zij heeft 't elftal o. i. het noodige ver trouwen voor de verdere competitie gege ven. De nieuwe opstelling voldeed positief beter dan de oude en vooral in de voor hoede zat meer vaart. Wé twijfelen er dan ook niet aan, dat nu een periode van meer der succes zal aanbreken. ALKMAAR II—B. M. H. C. VI 6—0. Alkmaar II is verder gegaan op het goede pad naar het kampioenschap en heeft Zon dag B. M. H. C. met een 60-nederlaag naar huis gestuurd. De opstelling was dezen keer als volgt: Grondsma Jr. Krom Sr. Voorthuyzen Kroon Berkhouwer Leesberg Beek Mulder Schuurman Krom Jr. Saai Voor de rust was Alkmaar voortdurend in de meerderheid, doch Alkmaar stelde zich met een 20-voorsprong tevreden. De Alkmaarsche voorhoede profiteerde wederom ten volle van het meespelen van mr. Schuurman, die 4 van de 6 goals voor zyn rekening nam. Na de rust verhoogde Alkmaar II ondanks enkele aanvallen van B. M. H. C. nog haar productiviteit, zoodat nog 4 goals gescoord werden door gebr. Krom en mr. Schuurman (60). Vooral de rechter helft der voor hoede, waarbij de linkerhelft eenigszins in de schaduw bleef, droeg hier toe by. Een ding dient echter nog te worden ge zegd, n.L dat de backs niet teveel naar voren moeten dringen. De middenlinie komt hier door in het gedrang en bij een snellen uit val der tegenpartij kan dit noodlottige ge volgen hebben. By een zwakke ploeg als B. M. H. C. kan dit nog geen kwaad, doch tegen een sterke ren tegenstander is het dubbel gevaarlijk. Alkmaar II benutte nu haar thans fraaie kansen en zij tevens op haar hoede! ALKMAAR—ROOD-WIT V 4—1. Wederom wisten de Alkmaarsche dames het tot een overwinning te brengen. In de vyf gespeelde wedstrijden is een totaal van 8 punten behaald, 't Dameselftal heeft de leiding in haar afdeeling. Kort na het begin wist Alkmaar twee maal achter elkaar te scoren. De stand bleef zoo tot de rust, die inging met een 20 voorsprong voor Alkmaar. Direct na de rust wist de jeugdige midvoor van Rood Wit door een mooi schot den stand op 21 te brengen. Weer werd door Alkmaar door de linksbinnen tweemaal gescoord, zoodat 't einde kwam met een 41 overwinning voor Alkmaar. 't Spel van de Alkmaarsche dames werd over het algemeen te kort gehouden. Er zal nog geleerd moeten worden meer open spel te krijgen. B.M.H.C. VI—A.M.H.C. III 2—4. Het mocht Alkmaar gelukken in Heem stede haar derde overwinning in successie te behalen. Over den wedstrijd 't volgende: Om half drie werd pas begonnen daar een scheidsrechter ontbrak. Alkmaar speelde in de volgende opstelling: Koster Burlage Koudijs v. Sonsbeek Kooistra Kirkenier Dijkstra Dijkstra Buur Helder Eyssen Direct na het begin zet B.M.H.C. er een hard tempo in en met succes. Even aarzelt Burlage, hetgeen voor de snelle mid-voor voldoende is om keurig te scoren. ((10) Alkmaar laat zich echter niet ontmoe digen en valt verwoed aan. Buur krijgt vrijstaande een zuivere pass toegespeeld, doch hy ziet kans om op plm. 5 M. van» het doel huizenhoog over te schieten. Even later veroorzaakt de B.M.H.C. ach terhoede een straf corner. Dijkstra geeft den bal zuiver aan, zoodat Koudijs met een hoog schot de partijen weer op gelijke voet brengt (11). Even later een lange corner op het B.M.H.C. doel. Na een scrimmage schiet Eyssen hard in en de toesnellende Helder werkt de bal verder langs de keeper (12). Het B.M.H.C.-doel ondergaat aanval op aanval. Uit een van deze aanvallen ont staat wegens „sticks" een strafcorner. Dijkstra geeft niet al te zuiver aan. Koudijs ziet geen schietkans en geeft de bal door aan den vrijstaanden Buur, die hard inschiet (13). Met dezen stand komt de rust, waarbij tevens van scheidsrechter wordt gewis seld, hetgeen niet direct een verbetering was te noemen. Na de rust doet Alkmaar het wat kal mer aan, hetgeen Buur niet verhindert na een voorzet van Dijkstra, zuiver te scoren (14). Nu wordt het B.M.H.C. toch te erg en gesteund door de verregaande onwetendheid van den „scheidsrechter" onderneemt zij aanval op aanval. Na een drievoudig buitenspel scoort de midvoor, welk doelpunt geannuleerd wordt. Even later duwt Buur aan den an deren kant een bal in het doel met behulp van zijn been en den verkeerden kant van zijn stick. Ook dit doelpunt wordt niet toe gekend. Vijf minuten voor het einde ziet de B.M.H.C. voorhoede kans, ondanks een viertal overtredingen, te scoren» (24). Even later is het einde en Alkmaar heeft verdiend de overwinning behaald. er geen zij dezen want ze Tafel te nnis. ALKMAARSCHE TAFELTENNISCLUB OPGERICHT. Vrijdagavond was een groot aantal tafeltennisspelers en -bewonderaars naar de bovenzaal van het café van Doorn ge trokken, waar op initiatief van den heer v. d. Aakster en eenige andere Alkmaar- ders een tafeltennis-demonstratie en een dito causerie gehouden zou worden tem einde te komen tot oprichting van een club in onze stad. De talryke bezoekers zullen spijt van gehad hebben, dat demonstratie-avond bezochten, hebben heel wat gezien en gehoord. De heeren Koen en Horn van den N. T. T. B. hebben er een wonder-goed geslaag den avond van gemaakt, want langdradige uiteenzettingen bleven uit en de causerie was zoo, dat ze als 't ware de demonstra ties aanvulde. Na de traditioneele begroetingswoorden heeft de heer Koen een heel korte inlei ding gehouden, terloops het allernoodigste van deze sport verteld en toen de heeren Clausen en du Buy uitgenoodigd, om een partij te spelen. Beide spelers behooren tot de allersterksten van ons land du Buy is nationaal kampioen en ze zorg den voor een zeer fraaie demonstratie. Natuurlijk was het geen „echte" wed strijd, maar de spelers begrepen hun taak ze draaiden hun geheel repertoire slagen af en zoo kregen de aanwezigen» een goed idee van taktiek en techniek en tegelijker tijd begreep men, dat snelheid hier ook een groote factor is. En welk een reactie snelheid komt er bij deze sport te pas! Na deze partij, door du Buy met 21 gewonnen, zette de heer Koen het spel nader uiteen, daarbij de juist gespeelde match als voorbeeld gebruikende. Er volgde een dubbelspel tusschen Beekhuysen en Clausen Sr. eenerzijds en du Buy en Clausen Jr. anderzijds. Laatst genoemden wonnen met 20, terwijl de derde partij, tusschen Beekhuysen en Clausen Jr„ door laatstgenoemde met 21 gewonnen werd. De partyen hebben geleerd, dat deze tak van sport ruimte noodig heeft en dat de huiskamer nooit geschikt kan zijn voor een goede beoefening. Ze leerden, hoeveel mogelijkheden er zijn op het gebied van slagen, van effect, van tempo. Aan het einde der demonstratie heeft de heer v. d. Aakster dank gebracht aan» spelers en bestuurderen van den N. T. T. B„ waarna in een besloten vergadering de aanwezigen het onderwerp „oprichting eener club" nader bespraken». Over deze huishoudelijke vergadering schrijft men ons: Onmiddellijk na afloop van de demon stratie werd de „Alkmaarsche Tafelten nisclub" opgericht, welke zich zal aanslui ten bij den Nederlandschen Tafeltennis- bond, met aanvankelijk ruim 20 leden. Gezien evenwel de belangstelling welke voor dezen avond bestond, is de verwach ting niet te hoog gestemd dat dit aantal zeer binnenkort verdubbeld zal zijn. Besloten werd den wekelijkschen» speel avond te houden op eiken Vrijdagavond in de bovenzaal van het café Ben van Doorn, Kennemerstraatweg, alhier. De verkiezing van een voorloopig be stuur had tot resultaat dat gekozen werden mej. N. de Raat, Nieuwpoortslaan 145 en de heeren Foppen, Regulierslaan 23. H. Ooms, Kennemerstraatweg 424 (Heiloo) en H. v. d. Aakster, Dr. Schaepmanstraat 26. Zij die inlichtingen over de club of over het tafeltennisspel willen hebben, kunnen zich wenden tot de genoemde per sonen, die volgaarne bereid zijn alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. De functie-verdeeling zal op de eerst volgende bestuursvergadering geschieden. Nadat nog eenige punten van meer in ternen aard waren besproken, waarin duidelijk het groote enthousiasme voor de tafeltennissport werd beluisterd, ging de vergadering uiteen. Rest ons nog te melden», dat het mate riaal belangeloos beschikbaar werd ge steld door den» heer Timmermans, exploi tant van de Roode Leeuw te Schoorl. Want en dat was voor ons een verrassing in Schoorl bestaat al sedert twee jaar een tafeltennisclub! Het moge de jonge vereeniging goed gaan. Deze tak van sport is te mooi, om haar te verwaarloozen of te negeeren. En wat zou het voor Alcmaria niet prachtig zijn», wanneer zij op haar club avonden een tafeltenniscompetitie instel de. Al was het alleen maar, omdat dit spel zoo heel veel vergt van het concern tratie- en reactievermogen van den be» oefenaar! Waar de algemeene begraafplaats bel rijk is vergroot, achten B. en W. het b ïr8" gezien het meerdere werk van den d graver, deze verhooging in te voeren n* raad besloot hiertoe. °e Vaststelling der begrooting voor h dienst 1938 en voorloopige vaststellin» h begrooting 1938 van het Burgerlijk a?1T bestuur. Met de door de Commissie tot onderzont der gemeente-begrooting geadviseerde^» zigingen gaan B. en W. accoord. Zonde" hoofdelijke stemming werd de begroot). 1938 vastgesteld. Voorstel van B. en W. tot vaststelling de kosten per leerling by het L. O. voor 193? ingevolge het nieuwe artikel 55bis der Lo wet 1920. Het besluit, waaruit blijkt, dat deze kos ten voor 1938 worden geraamd op 10 leerling, werd door den raad genomen. Benoeming van een lid van het bestuur en van de Comm. van toezicht op de Pr0t Armvoogdij, wegens per. aftreding 0p 31 Dec. a.s. van de heeren Jb. Rootjes en H, Fyma. Conform het voorstel van het bestuur bevelen B. en W. ter benoeming aan: Alg lid van het bestuur: 1. Jb. Rootjes, 2. p Kooij; Als lid der Comm. van Toezicht: L H. Rijma, 2. P. Bakker. Tot lid van het be- stuur werd benoemd de heer Jb. Rootjes. Tot lid v. d. Comm. v. toezicht de heer h! Fijma. De Raad vergaderde Vrijdag. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten van Noordholland van 20 October 1937, houdende mededeeling, dat zij beslo ten hebben de rente der geldleeningen, verstrekt ter financiering der voorschotten aan den groven tuinbouw, met ingang van 1 Jan. 1938 te verlagen tot 3 3/4 pCt. B. en W. stelden voor de hierop betrek king hebbende raadsbesluiten te wijzigen. De raad besloot aldus. Schrijven van het bestuur van den W. O. L.-polder dd. 2 November 1937, houdende verzoek tot verbetering van eenige molen- en hoofdsloten in werkverschaffing. Een in overleg met de Ned. Heide Mij. opgemaakte begrooting van dit werk becij fert de kosten op 3000. B. en W. stelden voor hiertoe te besluiten behoudens goed keuring van den minister. De raad ver- eenigde zich ihet dit voorstel.: Voorstel van B. en W. tot verpachting der gemeente-landerij en voor het tijdvak 1 Nov. 1937 tot en met 31 Oct. 1938, op dezelf de voorwaarden als het afgeloopen jaar. De Raad besloot tot verpachting. Voorstel van B. en W. tot verhooging van het salaris van den doodgraver, ingaande Jan. 1938, met 14 en dit alzoo te bren gen op 90 per jaar. ONRUST IN HEILOO. Mijnheer de Redacteur! Het moet ons dikwijls pijnlijk zyn, als menschen, die waardeering verdienen, deze niet ontvangen. Vandaar, dat ik met graagte de gelegenheid aangrijp, om den heer G. Smits naar aanleiding van diens ingezon den stuk in Uw blad van 4 dezer, hartelijk dank te zeggen voor den krachtigen steun, dien hij heeft willen geven aan hen, die ge' meend hebben critiek op het beleid van het gemeentebestuur te moeten uitoefenen. Vernietigender oordeel is tot nu toe nog niet geveld; er deugt eenvoudig geen har aan wat er in de laatste jaren ondernomen is. We weten thans ook, hoe Heiloo aan zulk een voor deze plaats abnormaal groot aan tal werkloozen komt; volgens den heer Smits hebben wij er feitelijk een 100-tal te veel, die uit andere plaatsen naar hier zijn gekomen om ook een „finger in the pie" te steken, en deze roekelooze gastvrijheid komt onze goê-gemeente jaarlijks misschien op een extra-uitgave van een 75000 te staan (ik taxeer maar). De heer Smits doet het wel op een heel origineele wijze, in den vorm van eerst een tik en dan een lik, maar hij zegt het toch maar. Hulde! Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, N. D. A. VAN DER LAND. Heiloo, November 1937. [Wij zouden deze onrust graag in de kiem willen smoren en volstaan dus nog met de opname van het bovenstaande. t Red. Alkm. Crt.) HET RONSELEN NAAR SPANJE. Mijnheer de Redacteur. Langs dezen weg zou ik nog gaarne voor de laatste maal gebruik maken van eenige ruimte. Bij voorbaat mijn dank. Nu de z.g. geronselde naar Spanje niet antwoordt, staat dit voor mij vast: hy zal dit avontuur misschien meegemaakt heb ben?????? Maar dan heeft hij geweten met welk doel hij daar heen ging. Dan verzoek ik hem uit naam van hen die medeleven met de zoo zwaar beproefde Spaansche arbeiders klasse en uit naam van mij, dergelijke arti kelen achterwege te laten. De hetze tegen de sympathiseerende arbeiders met de strij ders in Spanje is groot genoeg. In dien strijd hebben wij geen zich niet bekend durven te makende avonturiers noodig. Ik kan langs dezen weg over de diepere beteekenis van den strijd in Spanje niet schrijven. Maar alleen dit nog, geredde(?) uit de handen der ronselaars????? Tracht je eens in te prenten wat je hou ding als arbeider dient te zijn bij den strijd in Spanje. Dan hebben zij, die daar tegen over hun standpunt hebben bepaald, zich niet te verdiepen. U, mijnheer de redacteur, nogmaals dan kend voor de ruimte, teeken ik met de meeste hoogachting, J. S. (Het is niet zeker, dat de bedoelde avon tuurlijke jongeman geregeld de courant leest. Wy hebben inzender aangeboden zijn stuk aan den schrijver toe te zenden, waar voor hy geen toestemming wilde geven. Dat de betrokken avonturier de reis wel Se' maakt heeft, is ons gebleken uit de door hem overgelegde officieele stukken. Red. Alkm. Crt) 285. In een ommezien was het heele paleis in rep en roer. Alles werd versierd. De torenwachter stak de vlag uit en het huis werd prachtig versierd met linten en bloemen. Alles wachtte op de komst van de kleine kioonprins en het moedige meisje dat hem gered had. 286. De andere brief had in het houthakkershuisje al een even grote opschudding veroorzaakt. Dat is vast een brief van de kabouters over Anneke, riep moeder direct. Nu zal ons kind zeker weer gauw thuis komen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12