Agenda KIJKEN isKOOPELCLOECK WeecAecicfit Oub-fiollanhsche Pijptabak £aatste Actiefilm J\aKatKahaf poJt kojnt acau EERSTE BLAD Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht Alkmaar, Dinsdag. MINISTER SELDTE NAAR DE WIERINGERMEER. Gister is, ter beantwoording van een in het voorjaar door oud-minister Slingenberg aan Duitschland gebracht bezoek, de Duit- sche rijksminister van arbeid Seldte in ons land aangekomen voor een kort tegenbe zoek. De minister arriveerde met den Ber- lijnschen nachtsneltrein om 9.11 aan het Centraal Station te Amsterdam in gezelschap van ministerial-direktor dr. Engel, Oberre- gierungsrat dr. Münz, Regierungsrat dr. Hil- debrandt, allen van het rijksministerie van arbeid en Ministerialrat Neumann van het rijksministerie voor voedselvoorziening. De minister arriveerde hedenmorgen om kwart over tien aan het gebouw van de Wieringermeerdirectie te Alkmaar, waar ir. Mesu, directeur van den cultuur-technischen dienst, en ir. S. Smeding, directeur van den Wieringermeerpolder, zich bij het gezelschap voegden. Van het departement van sociale zaken maakten de excursie mede mr. Draayer, di recteur-generaal van werkverschaffing en steimverleening, en de referendarissen van Hoeven en Meyer de Vries. Via het Noordhollandsch kanaal begaf het gezelschap zich naar Kolhom, waar het eer ste overzicht over de Wieringermeer werd verkregen. Van daaruit werd een rondrit door den polder ondernomen. In het vergaderlokaal te Wieringerwerf werden de excursisten door ir. Smedig welkom geheeten. Hij gaf een korte uiteen zetting van de hoofdprincipes van de in cul tuur brenging en kolonisatie van de Wierin germeer. De heer A. D. van Eek, hoofd van den bouwkundigen dienst, sprak daarop over den dorp- en boerderijenbouw. In hotel Smit werd geluncht. In den namiddag werd in het gymnastiek lokaal te Middenmeer de Wieringermeer- film vertoond van de droogmaking in 1930f31 en van de dit jaar opgenomen film. Vervolgens werd nog een akkerbouw- en graslandboerderij bezichtigd. Tenslotte werd een kort bezoek gebracht aan den Afsluit dijk, waarna het gezelschap naar Den Haag vertrok. Vanavond wordt den gasten door de Nederlandsehe regeering een diner aan geboden in „De Witte Brug", waaraan ook minister Romme en ir. Smeding zullen aan zitten. HET MILITAIRE VLIEGVELD TE BERGEN. Na informatie ter bevoegde plaatse kun nen wij thans met zekerheid mededeelen, dat de minister van defensie definitief Ber gen als plaats voor het militair vliegveld heeft aangewezen. Het werk zal met den meesten spoed worden uitgevoerd. Zooals wij reeds mede deelden zal het werk worden aanbesteed en zijn de geruchten, dat dit in werkverschaf fing zal geschieden, onjuist Men heeft hier te doen met een zeer groot werk, aangezien het vliegveld groo- ter wordt dan Schiphol vóór de laatste uitbreiding. De minister heeft, in overleg met de legerautoriteiten, aan de plaats vastge houden, omdat de grond bij uitstek voor het vliegveld is geschikt. Nergens komt n.1. veen in den bodem voor. Het vliegveld is bestemd voor een deel van de 100 vliegtuigen tot welks aankoop de regeering dezer dagen besloot. De Java bljjft op Schiphol gevestigd. Hoewel de koop van de 150 H.A. van een veertiental eigenaren, behoudens goedkeuring van den minister, is gesloten en dan een ruimen termijn voor een defi nitieve beslissin blijft bestaan, besloot de minister, met het oog op de vele werk zaamheden aan het in orde brengen van het terrein (alle slooten worden gedicht en de in het veld staande huizen gesloopt, terwijl om het vliegveld een gracht voor eigen bemaling wordt gegraven) zich reeds thans tegenover de eigenaren te binden. Hierdoor is definitief komen vast te staan dat het vliegveld in Bergen komt. Over den hoofdtoegangsweg is nog geen beslissing genomen. Bij defensie is in over weging om die aan de zijde van den Hoever- weg te maken. Het gemeentebestuur van Bergen zal dus verstandig doen om zich hierover met spoed in verbinding met den minister te stellen. Nu het vliegveld er komt, mag Bergen niet blind blijven voor de daaraan verbon den economische voordeelen, want stellig zullen zich daar dan een 100 gezinnen van employé's vestigen. Waar met het oog op de heerschende winden de hangars in den Noordwesthoek van het terrein worden geprojecteerd, zullen de vliegtuigen als regel in de richting van Bergen af starten. Het hart van het vliegveld is 3 K.M. van het centrum van Bergen gelegen. De hinder van het lawaai, veroorzaakt door het opstij gen van de vliegtuigen, kan dus niet groot zijn. De totale koopsom van de terreinen be draagt 450.000. MOND- EN KLAUWZEER. In de gemeente Zijpe zijn in totaal 297 gevallen van mond- en klauwzeer aange geven en nog dagelijks komen er nieuwe gevallen bij. 12 stuks vee zijn reeds tenge volge van deze ziekte gestorven. VOETBALUITSLAGEN. De heer Wanner, Nieuwesloot t.o. de Har monie, verzoekt ons te melden, dat hij ter voorkoming van gedrang en ter voorkoming van het in regen en kou staan van belang stellenden in zijn lokaal een bord geplaatst heeft, waarop eiken Zondagmiddag vanaf 4 uur vele uitslagen van voetbalwedstrijden zullen vermeld worden. TAKELONDERDEEL OP HET HOOFD GEKREGEN EN SCHUIT GEZONKEN. Maandag is te Noordscharwoude een schuit met zand in het z.g. Gorterdiepje ge zonken. Het vaartuig kwam zoodanig te liggen, dat het geheele scheepvaartverkeer belemmerd werd. Door de fa. gebr. Witte werd spoedig een aanvang gemaakt met het lichten van het gezonken vaartuig. Bij het optakelen heeft zich echter een ongeval voorgedaan daar onverwacht een onderdeel van den takel brak, dat juist op het hoofd terecht kwam van den schipper H. O., waardoor deze ernstig gewond werd. De schipper moest naar zijn woning ver voerd worden. ONTSLAG AAN CRISISAMBTENAREN. Wij hebben ons naar aanleiding van geruchten over ontslagen op groote schaal bij de Crisis-zuivelcentrale tot deze instel ling gewend, waar men ons mededeelde, dat er door de vereenvoudiging van den arbeid wel verandering in de personeelsbezetting zal komen, maar dat er officieel nog niets bekend is. Van andere zijde vernamen wij, dat op 3 of 4 November bericht is gekomen, dat de regeeringsmerken niet meer gebruikt wor den en dat de directie te Alkmaar het per soneel officieus heeft medegedeeld dat met uitzondering van een drie- of viertal arbeidskrachten op 1 Januari op ontslag moest worden gerekend. Bij de botercontrole zou waarschijnlijk slechts één crisisambtenaar in dienst wor den gehouden. Volgens deze mededeelingen zouden er een 23 van de 29 thans nog wer kende crisisambtenaren tegen Januari wor den ontslagen. HET ECHTPAAR v. R. VRIJGESPROKEN De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen het echtpaar v. R. uit Bever wijk, dat ervan verdacht werd de crediet- instelling „Corona" te Haarlem onder val- sche voorwendselen te hebben bewogen tol afgifte van een drietal voorschotten, tot een totaal van 800 op te verleenen credieten. De rechtbank achtte zoowel bij den man als bij de vrouw het ten laste gelegde niet bewezen en sprak beiden vrij. OUDE VROUW TRACHTTE HAAR SCHOONZOON TE VERGIFTIGEN. Vonnis gelijk aan eisch. De Alkmaarsche rechtbank veroordeelde heden de 74-jarige boerenvrouw Antje M.- E., wonende te Zwaag bij Hoorn en reeds eenige maanden gedetineerd, tot één dag gevangenisstraf met aftrek van een dag pre ventief en tot ter beschikking stelling van de regeering. Gelijk bekend had de vrouw getracht haar schoonzoon P. Langendijk te Zwaag te vergiftigen door middel van rattenkruid (rodent), dat zij op zijn stuk krentenbrood had uitgesmeerd. De eisch was gelijk aan het vonnis. SINT NICOLAAS BIJ V. EN D. Men verzoekt ons er vooral de aandacht op te willen vestigen, dat St. Nicolaas niet aan den ingang van het gebouw zal wor den verwelkomd, doch in het gebouw van V. D. zelf. Kinderen zonder geleide kunnen niet toe gelaten worden. KLEEDING-, SCHOEISEL- EN DEKKINGFONDS. Bij den directeur ven het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken zijn ingekomen op 6 November 1937 15 bilj. tot een bedrag van 96, w.o. 1 bilj. van 25, 1 van 20 en 2 van. 10. 8 Nov. 1937 13 bilj. tot een bedrag van 71.50, w.o. 1 bilj. van 25 en 2 van 10. Totaal 167.50. Dit maakt met het vorige bedrag samen 432. Nogmaals wordt dringend verzocht de toegezonden formulieren ingevuld terug te zenden, waardoor bet werk van het comité vergemakkelijkt wordt. BEVORDERD. De sergeant-majoor J. H. Twenihöfel, alhier, van den staf van het Wapen der Infanterie, is bevorderd tot adjudant- onderofficier. VERGOEDING WAARNEMING DIRECTORAAT HANDELSSCHOOL. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 151: De leeraar van de Handelsschool, de heer A. Prins, is van 17 Februari 1936 tot en met 31 Augustus 1937 belast geweest met de waarneming van het directoraat van die school. Als gevolg van de verschillende desbe treffende regelingen en voorschriften is de belooning, die de heer Prins in feite heeft ontvangen voor zijn vele en langdurige werkzaamheden, welke hij tot onze volle tevredenheid en op zeer lofwaardige wijze heeft verricht, tot zoodanig bedrag beperkt, dat niet van een redelijke belooning kan worden gesproken. Naar het ons voorkwam, was er voor dit geval alle aanleiding een van de desbetref fende Verordening (Gemeenteblad Nr. 1397) afwijkende regeling te treffen. Wij hebben ons dan ook bij brief van 7 Augustus j.L, waarvan wij een afschrift voor U ter inzage zullen leggen, tot den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen gewend met het verzoek om„ op grond van de daarin uiteengezette omstan digheden, machtiging te willen verleenen aan den heer Prins voor de waarneming alsnog een etra-bedrag van 1 500 uit te kee- ren, waardoor een naar ons oordeel rede- Tot en met 14 Nov. tentoonstelling tee kengenootschap „Kunst zij ons doel", in de Langestraat no. 87; geopend op Zaterdag en Zondag van 10 tot 10 uur, andere da gen van half 2 tot 5 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De geheime code (mysterie); hoofdrol Wil' liam PowelL Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, t/m. Woensdag, hoofdnummer De geschiedenis begon 's nachts (rom.); hoofdrollen Charles Boyer en Jean Arthur. Toegang boven 18 jaar. Donderdag hoofdnummer „Naar het U lijkt" (blijspel van Shakespeare, HolL be werking); hoofdrol Elisabeth Bergner. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Opera (detectivefilm); hoofdrollen Warner Oland en Boris Karloff. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer De Spion (sens.); hoofdrollen Willy Birgel en Lida Baarova. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 9 November. 8 uur, de Unie, Kamermuziekver., Chopin- avond met Jan Smeterlin. Woensdag 10 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, Selskip „Friso", opvoering tooneelstuk „Friso". 8 uur, hotel Proot, alg. ledenvergadering Liefdadigheid naar Vermogen. 8 uur, dancing Harmonie, Alg. Ned. Vredebond, herdenking Wapenstilstands dag; spreekster mej. Jannie Eriks uit Hoorn; voordracht mevr. v. d. VeenWilson. De rustende Jager te Heiloo, uitvoering door 't Ontluikende Roosje. Donderdag 11 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Atlas hotel, met Tilly Lus. lijke belooning voor de verleende diensten zou worden gegeven. Blijkens brief van 9 October jJ., Nr. 15541, Afd. V.H.M.O., zal de minister er zich onder de gegeven omstandigheden niet tegen verzetten, dat dit bedrag wordt uit gekeerd. Onder overlegging van het advies van de Commissie van bijstand voor het Onderwijs stellen B. en W. uwe vergadering voor ons te machtigen aan den heer A. Prins voor de waarneming van het directoraat der Han delsschool gedurende het tijdvak van 17 Februari 1936 tot en met 31 Augustus 1937 een extra-bedrag uit te keeren van 500. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN. De volgende nieuwe telefoonaansluitingen zijn in de maand October tot stand gekomen: No. 2117 C. H. Smit, Magdalenenstraat 15; no. 2265 G. B. Noordanus, Nic. Beetékade 62; no. 2721 J. J. v. d. Berg, Kennemerpark 34; no. 2731 G. Kaper, Dr. Ichaepmanplein 5; no. 2734 C. Kruidenberg, Koningsweg 7; no. 2751 A. Wierenga, Holleweg 114, Heiloo; no. 2761 J. Mulder, Kennemerstraatweg 504, Heiloo; no. 3200 J. W. Macdonald, Kanaal kade 3; no. 3491 Joh. Rus, Westerweg 66; no. 3525 Mevr. J. RusBruijn, Kennemer straatweg 99; no. 3870 D. Middelbeek, Ken nemerstraatweg A 234, Heiloo; no. 3784 A. C. Groot, Snaarmanslaan 52; no. 4171 J. S. v. Gelder, Kennemerstraatweg 145; no. 4231 J. H. Klein-Wassink, Kennemerpark 33; no. 4281 J. Ory, Omval 15; no. 4291 Jan Jong, Kanaalkade 59; no. 4308 C. van Dop, Eg- monderstraat 18; no. 4309, Joh. Schot, Friescheweg 70, Oudorp; no. 4313 W. v. Leersum, Costerstraat 25; no. 4316 P. de Jong, Luttik-Oudorp 1; no. 4331 H. A. M. Jacobse, Koorstraat 15; no. 4351 M. J. A. Jacobse, van Everdingenstraat 9; no. 4358 H. J. J. Bak, Juliana v. Stolberglaan 32. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 2—9 NOVEMBER 1937. Nieuwe zaken: Alkmaar: Jan Groot, Pieterstraat 16, rij wielhersteller. J. Ph. van den Berg, Rippingstraat 4, makelaar in onroerende goederen. N.V. Bouwmij. Retro I, Kennemerstraat weg 187, expl. van onroerende goederen; afkomstig uit Hoorn. J. Gaarthuis, Cabeljaustraat 15, stoffeer der. W ij z i g i n g e n: Rechtsvorm gewijzigd Alkmaar: Taco's Handelsonderneming, Lindelaan 35, handel in kruidenierswaren en aanverwante art. Den Helder: G. van Baaren, 2e Vroon straat 6 en Spoorstraat 34, aanleg gas- en waterleiding, enz. M. H. Klercq, Spoorstraat 8, handel in meubelen, enz. Verkooplokaal „De Schakel" fa. K. Kapi tein en A. Zwolsman, Molenstraat 143-147. Noordscharwoude: Gebr. Glas, Ooster straat 6, vischhandel. Andere wijzigingen: Alkmaar: Corn. Schoen, Groenelaan 14, melkslijter; overgegaan aan D. Groet. Maatschappij „De Unie" N.V., Koorstr. 10; bestuurswijziging. Noordhollandsche Fabriek van Boterem- ballage Gebrs. Bakker, Dyk 8; fil. geves tigd te Breda, Kerkstraat 5. N.V. M(j. tot expl. van melkinr. „Concor- dia Schoolstraat 1; bestuurswijziging. „Insuiinde", Stuartstraat 70, winkel in tabak, enz.; overgegaan aan L. van Bode graven. Opheffingen: Alkmaar: Het Modehoekje, Ritsevoort 36, wi"kel 'n stoffen en damesmode-artikelen. Den Helder: A. Dijkshoorn, Koning- dwarsstraat 61, groentehandel. Gedeponeerde stukken: De door den minister van economische zaken op 30 October 1937 algemeen verbin dend verklaarde overeenkomst der Nederl. J aponnenconventie. Matige, tijdelijk krachtige noordwestelijke tot noordoostelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk nog eenige regen; kouder. Regen, kouder. Het gebied van hoogen luchtdruk in het noordwesten op den oceaan nam nog in be- teekenis toe. Een uitlooper van de depressie in het noordoosten trok naar het zuiden en lag hedenmorgen als een afzonderlijke kern over zuidoost Zweden. Ook in het zuidwesten in den oceaan bleef de lucht druk laag. Langs de Noorsche kust op de Britsche eilanden en in Denemarken en onze omgeving waaien matige tot krachtige noordelijke winden, met op de Britsche eilanden gedeeltelijk bewolkte lucht, doch overigens meest betrokken met regen. In het overige deel van het vasteland van West-Europa waaien nog zwakke winden uit westelijke richtingen, in Frankrijk is het meest windstil. Ook hier is de lucht meest betrokken, met nevel, mist of regen. De hooge Alpentoppen zitten thans in de wol ken. De temperatuur is er eenige graden onder het vriespunt. De temperatuur is, be halve in Schotland, in vrijwel het geheele waarnemingsgebied nog boven normaal. In midden-Scandinavië ligt een uitgestrekt gebied, waar de temperatuur tot onder het vriespunt daalde. Voor onze omgeving wordt matige, tijdelijk toenemende, meest noordelijke wind verwacht, met zwaar bewolkte tot betrokken lucht en nog regen. Waar schijnlijk zal het kouder worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.48 uur tot 6.39 uur licht op. INGEKOMEN PERSONEN. K. G. van Aardenne, N.H., zonder beroep, Landstraat 70, van Overschie. H. Pan man, N.H., koopman, en echtg. en kinderen, Koningstraat la, van Amsterdam. K. H. Wijsman, HEvL, weduwe van M. Weijl, en dochter, geen, en moeder, HEvL, Bisschop Bottemannestraat 56, van Zwolle. M. G. Buijtendijk, R.K., echtgen. van H. P. E. H. Wanna, van Houtenkade 47, van Voorburg. A. J. Blom, GerGem., onderwijzeres, Corfstraat 69, van Meliskerke. P. J. Diel- tjes, R.K., wagenlichter N. S., en echtg. en kinderen, Bisschop Bottemanneplein 1, van 's-Gravenhage. B. Mulders, R.K., pension houder, en echtg. en dochter, Spoorstraat 10, van Bergen. A. de Boer, N.H., zonder be roep, en echtg., Krelagestraat 1, van De Rijp. H. A. Evers, R.K., vertegenwoor diger, en echtg. en kinderen, Fonteyn Ver- schuirstraat 8, van Amsterdam. H. Mul der, geen, kellner, Langestraat 70, van Leeuwarden. C. Mooij, G.K., dienstbode, Houtweg 10, van Baarn. C. de Jong, geen, echtg. van J. Clowting, zonder beroep, en dochter, Korte Landstraat 27, van Den Helder. C. Ruiter, R.K., landarbeider, Landstraat 8, van Ilpendam. K. Kat, N.H., melkhandelaar, en echtg. en zoon, Van der Lijnstraat 8, van Wormer. G. S. Kuijper, HAZEA, zonder beroep, Van der Lijnstraat 46, van Den Helder. W. van der Ham, N.H., acquisiteur, Stationsweg 15, van Beverwijk. W. van Deutekom, N.H., hulp in de huish., Hoogstraat 10, van Varik. C. C. Evers, geen, echtg. van E. van der Kloot, zonder beroep, en kinderen, Heul 28 inw., van Den Helder. M. J. Evers, R.K., Druivenlaan 36, van Den Helder. H. van Zwol, N.H., koopman in galanterieën, en echtg., R.K., en dochter, Oudegracht 46, van Den Helder. F. Walter, G.K., kinderjuf frouw, Appelsteeg 5, van Harlingen. D. J. Wenink, geen, zonder beroep, Prinses Julianalaan 14, van Wormerveer. M. E. Broersen, R.K., dienstbode, Snaarmanslaan 78, van Harenkarspel. J. J. Smit, R.K., schilder, Tulpstraat 14a, van Uitgeest. A. Kemp, D.G., weduwe van L. G. A. Jurgens, zonder beroep, en dochter, zonder beroep, Voordam 8, van Schoorl. T. Koeman, N.H., echtgenoote van J. W. de Heer Kloots, Kennemerstraatweg 187, van Wijdenes. K. Schuttel, G.K., dienstbode, Kennemer straatweg 145, van Amsterdam. G. Frans, G.K., dienstbode, Emmastraat 109, van War- menhuizen. H. Panman, en echtgenoote, Koningstraat la, van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. S. Wubbenhorst, R.K., dienstbode, van Druivenlaan 3 naar Amsterdam. C. E. Doorenbos, D.G., weduwe van G. W. M. Mühring, zonder beroep, van Koningsweg 12 naar 's-Gravenhage. H. J. Honijk, geen, rangeerder N. S., en echtgenoote en zoon, van Tulpstraat 3 naar Avenhorn. J. H. de Boer, N.H., sergeant-majoor werkman der genie, en echtgenoote en kinderen, van Heiligland 7a naar Nederlandsch-Indië. S. Wortel, R.K., houtbewerker, van Ropjes- kuil 24 naar Oudorp. W. van der Linden, R.K., echtgenoote van T. van der Wiel, ass. L d. huishouding, van Prinses Julianalaan 2 naar Haarlemmermeer. A. Mulder, geen, echtgenoote van G. Hekket, zonder beroep, van Nieuwesloot 107 naar Zweden. A. Evers, R.K., dienstbode, van Groot Nieuw- land 34 naar Castricum, Bakkum. J. Don, N.H., handelsreiziger, van Snaarmanslaan 47 Wat gaat dat hardl* Wel 10 K.M. per uur. Hildebrand leunt uit het raampje, zicht baar genietend van zijn echte Oud-Hollandsche pijptabak. Een heerlijke mélange. Zoo moet U ze ook rook en. En dat kan. Vraag eens Oud Hollandsche van Douwe Egberts. ANNO 1753 SCHOUT 15c». COOPVAERT 10c».p.1/,om naar Vlaardingen. H. van den Berg, E.L, zonder beroep, van Julianastraat 4 naar Bloemendaal. H. A. van der Steen, R.K., echtgenoote van S. H. Koopman, huishoud ster, van Nieuwesloot 5 naar Akersloot. C. W de Wit, N.H., zonder beroep, van Fnid- sen 101 naar Amsterdam. L. Sallem, N.H, zonder beroep, en echtgenoote, geen, van Nicolaas Beetskade 56 naar Den Helder. G. de Zwaan, N.H., dienstbode, van Eg. monderstraat 18 naar Harderwijk. J. P. van Drongelen, N.H., zonder beroep, en echtgenoote, van Kennemerstraatweg 23 n. Axel. C. van der Slikke, N.H., kinderjuf frouw, van Nieuwlandersingel 55 naar Sint- Maartensdijk. G. Nagelhout, R.K., ver pleegster, van Schermerweg 2 naar Zaan dam. A. Klerk, N.H., weduwe van C. Vis ser, zonder beroep, van Schermerweg 34 n. Bergen. M. Koppen, D.G., arts, van Wes terweg 39 naar Avenhorn. T. C. van der Veer, R.K., winkelbediende, van Prins Hen drikstraat 28» naar Amsterdam. H. Pesie, N.H., houder van een bad- en zweminrich ting, en echtgenoote en kinderen, van Jan van Scorelkade 30, naar Bergen. H. van Putten, N.H., weduwe van B. Vermeer, zon der beroep, en kinderen, van Heilooërdijk 7 naar Heiloo. M. de Rover, N.H., zonder be roep, van Heilooërdijk 7 naar Heiloo. Ongecorrigeerd. NOORDHOLLANDSCHE VEREENIGING „HET WITTE KRUIS". Algemeene vergadering te Amsterdam. In de groote zaal van Krasnapolski te Amsterdam heeft de Noordhollandsche Ver. „Het Witte Kruis" vandaag haar 80ste alge meene vergadering gehouden. Na de mede deelingen werd ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van dr» C J. Brenkman, als lid van het hoofdbe stuur gekozen de heer Carl F. Overhoff te Amsterdam. Vervolgens werden een wijziging van het reglement voor den rechtstoestand van het personeel der instellingen, en een wijziging van het reglement voor de commissie voor kinderhygiene in Noordholland goedge keurd, terwijl een voorstel van het hoofd bestuur om een commissie van vijf samen te stellen, welke zich zal verstaan met den Noordhollandschen Bond het Wit-Gele Kruis omtrent het verkrijgen van een voor beide partijen aanvaardbare wijze van alge meene samenwerking, met groote meerder heid werd aangenomen. De commissie is daarop, staande de vergadering, benoemd, waarna de vergadering besloot de afdee- lingen te veroorloven een jaarlijksche Witte Kruiscollecte te houden, waarvan de op brengst voor 5 procent wordt afgedragen aan de Alg. Ned. Ver. „Het Groene Kruis". De begrooting voor het jaar 1938 werd vastgesteld, en na de rondvraag en de pauze hield de heer E. Geerts uit Haarlem een voordracht over geestelijke volks gezondheid. DUIZEND GULDEN VERMIST. Vanmorgen vroeg heeft de chauffeur van een melkauto, toebehoorende aan de Coöperatieve Zuivelfabriek „De Volhar ding" te Peize (Dr.) aangifte gedaan, van vermissing van een bedrag van ongeveer duizend gulden uit zijn auto. In de auto bevindt zich een bakje, waar in in een aantal zakjes een bedrag van tweeduizend gulden was geborgen. Het geld moest aan verschillende boeren wor den uitbetaald. Op een gegeven oogeniblik miste de chauffeur eenige der zakjes, io totaal ongeveer duizend gulden inhou dende. De politie van Peize en de recherche van Groningen hebben een onderzoek in gesteld. EEN BELEEDIGEND VERS. 200 boete geëischt. Een architect uit Bunnik stond vandaag voor het gerechtshof te Amsterdam te- recht, verdacht van het verspreiden van beleedigende geschriften. De man was door de rechtbank te Utrecht veroordeeld to 200 boete, subs. een maand hechtenis- Verd. had op zekeren dag een gedicht i

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2