J&ucqectiike Stand ÏBjoeken JiacfU&eckhtM fxuuü en Juinteum Pluimveeteelt. AMSTERDAMSCHE BEURS LLKSTE bLAD 3 zijn bus gevonden, dat op een grove wijze beleedigend was voor den directeur van de plaatselijke Boazbank. De man, die het vers in zijn bus vond, had ruzie met dien bankdirecteur en hij liet het „kunstwerk" aan verschillende plaatsgenooten lezen en aan enkele vrienden, verstrekte hij een afschrift. Verdachte vond de straf te hoog, temeer daar hij z. i. de verspreider niet was, het vers immers had hij in zijn bus gevonden, en het was bekend wie de schrijver was. De procureur-generaal requireerde be vestiging van het vonnis. Arrest 23 November. ERNSTIGE AUTOBOTSING TE LAREN. Eén doode, twee ernstig gewonden. Vanmorgen is op den weg naar Lochein, nabij het dorp Laren (Geld.), 'n personen auto, door 'n defect aan de stuurinchting, in volle vaart op een uit de tegenoverge stelde richting komende vrachtauto van de Geldersch-Overijselsche t ramweg maat schappij gereden. In de personenauto zaten de 76-jarige landbouwer A. Zomer uit Nettelhorst en een huishoudster. Een 35-jarige zoon van den landbouwer, de heer H. Zomer, be stuurde den wagen. De heer A. Zomer werd op slag gedood. De heer H. Zomer en de huishoudster werden zeer ernstig gewond. Z'tf zijn naar het ziekenhuis te Deventer gebracht. De personenauto is geheel ver nield. De vrachtauto is ernstig beschadigd. De bestuurder werd niet gewond. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad. vermelden. De tentoonstelling te Hannover. n. Eigenaardig was het in Hannover op te merken, hoe daar de Barnevelders in trek zijn. Dit ras en ook de Welsummers gaan in Dültschland vooruit en volgens deskundigen waren de dieren in Hannover zelfs beter dan in Holland. Het zou een eigenaardige positie worden als straks op Avicorni de Ne derlanders met hunne typische Nederland- sche rassen, de Barnevelders en de Welsum mers door de Duitschers geslagen worden. Deze kans is niet gering, daar zooals ik reeds gezegd heb, de leiders van de ras pluimveeteelt in Duitschland al een heel eind op weg zijn met de organisatie van een gemeenschappelijke inzending naar Avi- cprni. Van de 83 enkele nummers Barnevel- ders werden er verscheidene verkocht voor van Dinsdag 9 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. - - Vorige „n> _a koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-Indië 1937 Sy» DuitschL '30 m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank147 Handel Mij. Cert. v. 250 1511/4 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel 101 97'/, 20Vis 118 132»/, 44%, 75 250 300'/, 141 33'/, 17*/,» 32»/i6 Cities Servicels/i« 20»/16 Wis 6'/, 37'/, 4'/. 408'/, 139 115 39 16.00 laatste k 2.30-45 101%, 97'/, 29'/,-% 146 152 118 132'/, 45-% 74'/. 246 296-71/, 140J-1i 341/, 18%-9 34%-'/, Wis 21%,-f 13i-7ig 6'/, 39*-%» 4'/. 404-7'/, 135 113 Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil t 1 Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber 125'/, Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie a TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific14'/, Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers K, heden K pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: prijzen van 30 tot 75 mark, een flinke op brengst dus, die wel bewijst dat de Barne velders in Duitschland gewaardeerd wor den. Van de Welsummers waren er ook niet minder dan 52 aanwezig, eveneens goede dieren over het algemeen. Opvallend waren de enorme ganzen die ingezonden waren. Direct bij den ingang reeds een volière met een aantal Neder- saksische ganzen, die sterk de aandacht trokken. De industrie was maar matig vertegen woordigd, nieuwe benoodigdheden werden niet vertoond. Alleen vallen op beenbreek- apparaten, zeer nuttige hulpmiddelen waar mede men beenderen verbrijzelt en ze voor kippenvoer geschikt maakt. Waar men in Duitschland veel op eigen voederproductie aangewezen is, zijn dergelijke apparaten veel waard, uit huisafval met gemalen beenderen laat zich een goed maal voor de kippen bereiden. Dat de industrie zoo matig vertegenwoor digd was, werd toegeschreven aan het feit, dat men toch al handen te kort om het be stelde te leveren. Met andere woorden, de fabrikanten hebben het zoo druk, dat ze hun klanten niet bedienen kunnen. Onder zulke omstandigheden behoeft men geen reclame meer te maken. Een mij bekend groot fok ker verklaarde, dat hij op een groote be stelling van kippengaas en steenen om hok ken te bouwen bericht gekregen had, dat er het eerste half jaar aan leveren geen den ken was. Ook andere artikelen zooals turf molm zijn vaak moeilijk te krijgen. Typeerend voor de nieuwe richting is ook dat de catalogus een voorrede bevat welke wijst op het economisch belang dezer ten toonstelling voor de Duitsche pluimveehou derij. Doordat hier alleen jong pluimvee toegelaten werd (al jaren achtereen) wer den de fokkers gedwongen tot vroegbroed en leerde men de waarde van vroegbroed- hennen kennen die eieren leggen zoodra de oude kippen in den herfst ophouden met leggen en in den rui vallen. Toch moet er voor vroegbroed nog voortdurend reclame gemaakt worden omdat laatbroed gebleken is niet loonend te zijn en dergelijke dieren passen dus in den tegenwoordigen tijd ab soluut niet. Men moet ze vaak laat in den herfst en in den winter nog duur voer ver strekken om ze te doen groeien, leggen doen ze dan nog niet en als ze eenmaal aan het leggen gaan in het voorjaar, dan zijn de eieren zoo goedkoop dat ze het dure voer niet meer loonend maken. Op de tentoonstelling worden ook alleen dieren toegelaten met een jaarring. Daardoor kan men dus direct zien hoe oud een dier 's en door de verdere maatregelen die er op dit gebied genomen zijn komt men er toe oude kippen bijtijds op te ruimen. Het rin- gensysteem, doorgevoerd op de tentoonstel lingen werkt dus mee aan verjonging van den pluimveestapel. Ook de kleine liefheb bers komen daardoor op den duur tot meer productieve dieren, zoodat ze dan naast het genoegen en de ontspanning die ze van hun dieren genieten ook nog de voordeelen pluk ken van meer eieren. Aan de tentoonstelling werkten niet min der dan 86 speciaal-clubs mede, terwijl er 72 keurmeesters benoemd waren om de diereq te beoordeelen. Nadruk verboden. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. STANIOL (zilverpapier) bedrukken wij óók ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320 ALKMAAR. GEBOREN: Anthonius Franciscus Maria, d. van Ber- nardus Nicolaas Maria Broers en Theodora Petronella Maria Janssen. Anton, z. van Antonius Hermanus van Lienen en Maria Cornelia Zeegers. GETROUWD: Nicolaas Keijzer en Maria Anna Klaver. OVERLEDEN: Trijntje van 't Veer, gehuwd met Jan Waagmeester, 76 jaar. Johannes Koning, 71 jaar, wedn. v. Adriana Bouma. Trijntje Zwanenburg, 79 jaar, geh. m. Tennis de Wijn. Tijs Buijs, 63 jaar. Klaas Duin, 83 jaar, geh. m. Guur- tje Kikkert. Piroska Kerrekes, 27 jaar, geh. m. Egbert Luit Lap. KOEDIJK (October.) G e b oren: Jansje, dr. v. K. C. Troost- heide en T. J. de Ruiter. G e h u w d: C. Zeeuw en Joh. Leen. P. Leijen en W. v. d. Molen BERGEN (October). Geboren: Willem, z. v. Cornelis Moerbeek en Johanna Biegstraten. Jan Marius, z. v. Jan de Koning en Arentje. Maartje Moree. Hubertus Gerardus, z. v. Gerardus Hendrikus Stephanus Swart en Veronica Maria Schouten. Ansje, d. v. Jan Kroon en Anna Hillichina Stikker. Nicolaas, z. v. Lourens van den Berg en Hilda Lauer. Christiaan Jan, z. v. Christiaan Kuitwaard en Neeltje Meijer. Simon Maria, z. v. Hermanus Hendri kus Smit en Brigatha Agatha Schaaper. Ondertrouwd: Gerardus van der Spiegel en Luise Pfafflin. Theodorus Hof te Egmond binnen en Sijtje Out. Getrouwd: Carel Johan Robert Sammelius te Rotterdam en Antje Kuit- waard. Willem Koops en Pieternella Buijtendijk. Jan Jacobus Akerboom en Anna Dirnlinger. Frederik Jonker en Geesje van de Pol. Theodorus Johannes Kager en Maria Magdalena Brück te Schoorl. Overleden: Huibertus Bruijn, oud 63 jaar, echtgenoot van Anna Cornelia Oost- meijer. Karl Wilhelm agen, oud 62 jaar, echtgenoot van Alwine Elisabeth Her- brechter. Trijntje Modder, oud 41 jaar. CORRESPONDENTIE. Een visscher. In allen gevalle moet uw naam aan de redactie bekend zijn, wil uw stuk kans op plaatsing hebben. Waar u zich tot een met name genoemd persoon richt is het zeker wenschelijk dat uw stuk ook met vollen naam wordt ge- teekend. Wij hebben dan geen bezwaar tegen opname. Het door u bedoelde bericht was afkomstig van den correspondent te Egmond-Binnen en behoefde dus niet onderteekend te worden. Red. Alkm. Crt. 91 Vs 168% 90'/, 168'/, 325 81 29%, 12'/, 11%» 316 325-6Vs 80 29'/. 12%, -i 11%,-ï 194 130% 2i*/)(l 192'/,-4 121-2 120'/, 145 97'/,-'/, 2'/,-!%8 112'/, 110'/, 111V,-2 110-11 198 295'/, 265 195 271-2 263 28 9'/, 68*/, 5%, 28'/, 1H-Vif 97. 68'/, 5%,-% x) ex-coupon Ne-York 1.79'/, 1.80'/,# Londen 9.03'/, 9.02 Berlijn 72.85 72.85 Parijs 6.15 */s 6.1 Brussel (Belga) 30.72 )4 30.72 Zürich 41.84 41.83 Kopenhagen 40.35 40.30 Stockholm 46.60 46.55 Oslo 45.42)4 45.37)4 Italië 9.52 y, Goud 12.41 TEXEL (October). Geboren: Anna Klazina, d. v. Sij brand Willem Koning en Reinoutje Dob. Jan, z. v. Dirk Zuidewind en Cornelisje Geertje Lips. Willem Pieter, z. v. Egbert Luit Lap en Piroska Kerrekes. Willem, z. v. Nicolaas Hendricus de Jong en Jantje Jon- geboer. Bernardina, d. v. Jacob Witte en Johanna Godefrieda van Sambeek. Mar- tientje, d. v. Pieter Fehrmann en Jantje Neeltje Huisman. Jan Cornelis, z. v. Krijn Riemens en Rigje Schaap. Martinus Nicolaas, z. v. Eelke Groot en Emma Kiljan. Willem Pieter, z. v. Cornelis Schuijl en Elisabeth Koorn. Jansje, d. v. Pieter Bakker en Diederika Fokstina M. A. Kooi man. Ondertrouwd: Johannes Gerardus Bekkers en Margaret van der Vis. Reijer Lubertus Gorter en Alida Hendrika Schaap. Hendrik Sijbrand Donker en Pieterje Tuinder. Jan Kiewiet en Maria Broek man. Jacob van der Kooi en Frouwtje Dijksen. Pieter Hendrik Zomer en Fijt je van der Kooij. Jan Aris Eelman en Maria van Poppel. Arie Hendrik Kikkert en Cornelia Bruin. Albertus Justinus de Graaf en Emelie Langeveld. Jan Jacob Sleutel en Hendrica Weijdt. Jan Plaats man en Jannetje Voigt. Getrouwd: Jein Plaatsman en Jan netje voigt. Jan Jacob Sleutel en Hen drica Weijdt. Abraham Blom en Marijtje Knol. Jan v. d. Vis en Adriana van Houte. Simon Hin en Elisabeth van Heerwaarde. Johannes Gerardus Bekkers en Margaret van der Vis. Jan Albert Brinks en Anna Nieboer. Hendrik Sijbrand Donker en Pietertje Tuinder. Reijer Lubertus Gorter en Alida Hendrika Schaap. Jan Kiewiet en Maria Broekman. Joseph Bernard Pot- mann en Petronella Vermeulen. Arie Hendrik Kikkert en Cornelia Bruin. Jacob van der Kooi en Frouwtje Dijksen. Albertus Justinus de Graaf en Emilie Langeveld. Overleden: Margaret de Waard, geh. m. J. v. d. Vis. Hendrika Atonia Egbers, geh. m. Simon Gieles, 59 jaar. EEN TUIN-ENCYCLOP7EDIE. Verschenen is het eerste nummer van een standaardwerk, dat tot nog toe in Neder land ontbrak: een Tuin-Encyclopaidiedie het geheele gebied van tuinbouw en tuin- verzorging, van bloemen kweeken en bloe men houden bestrijkt, en als het ware een plank vol tuinbouwboeken in één boekwerk samenvat. Het zal ook kweekers tal van wetenswaardige inlichtingen kunnen verstrekken. In dit werk vindt men de nauwkeurige beschrijving van alle in Nederland voorko mende en gekweekt wordende gewassen: boomen, heesters, plantèn, bloemen, krui den, kamer-' en kasplanten, vruchtboomen, groenten, enz., enz., benevens uitvoerige aanwijzingen voor de meest voorkomende ziekten en de middelen ter bestrijding; van de in elk geval vereischte bemesting, van veredelingsmethoden, gereedschappen, enz., kortom, hier vindt men alles wat liefheb bers van tuin en bloemen, en kweekers moeten weten en dagelijks noodig hebben, In 1001 andere vragen geeft dit werk een helder, zakelijk en afdoend advies. De naam van den samensteller, den heer A. J. Herwig te Bussum, is een waarborg zoowel voor de praktische inrichting van deze encyclopaedie als voor de wetenschap pelijke betrouwbaarheid van den tekst. Het werk heeft een omvang van ruim 800 bladz. van 2 kolom, is uit een duidelijke, goed leesbare letter gezet, gedrukt op zwaar kunstdruk en is schitterend geïllustreerd met gekleurde en ongekleurde afbeeldingen. Het zal verschijnen in 12 maandelijksche afleveringen. Uitgevers zijn Van Loghum Slaterus N.V., Arnhem. „Billie Bradley en haar Schoolka meraden", door Janet D. Wheeler; uitgave van J. Philip Kruseman, Den Haag. Dit boek is eigenlijk een deel van een serie, waarin de schrijfster vertelt van de belevenissen van Billie Bradley, een meisje, dat door haar eerlijke en open manier van optreden het hart won van ieder, die met haar kennis maakte. Echter en dit is van dit boek een groote verdienste ook zonder dat de lezeressen (het is bestemd voor meisjes van 12 tot 16 jaar) de andere deelen gelezen hebben, is het een afgerond geheel, dat slechts den wensch doet opkomen, óók de andere verhalen te lezen. Hans de la Rive Box gaf van „Billy Bradley en haar schoolkameraden" een prettige bewerking, zoodat onze meisjes gretig dit kostschoolverhaal zullen lezen, waarvoor Gretba Bosch van Drakensteyn eenige aardige illustraties teekende. We zien in dit boek Billie als de hoofd personen in den kring van kostschool meisjes, die allen, op twee na, haar be schouwen als hun leidster bij alles wat zij doen. Die twee zijn 'n paar geniepige, hart- dragende wezentjes, die op een welver diende wijze worden afgestraft, als blijkt, dat één harer, om den prijs voor opstellen maken te winnen, een deel van een oud boek heeft overgeschreven. Nog juist op tijd wordt het plagiaat ontdekt door één der leeraressen en Billie krijgt den prijs. Meer opwindend nog is alles wat er ge beurt eer het geheim van een eenige jaren geleden gepleegden diefstal van een uitvin ding te ontsluieren en in dit alles speelt Billie dikwijls door toevallige omstan digheden, waarbij zij kordaat optreedt een hoofdrol. Dit heele boek is een heerlijk verhaal, dat zeker ook door ouderen graag zal worden gelezen. ,J>e bende van het Rotsgebergte door B. Af. Bovoer, vertaald door Ad. Vorstman. Bij denzelfden uitgever is ook dit boek verschenen, dat een geschiedenis behan delt uit het Wilde Westen, waarin de stu dent Walter Tenney uit het Oostelijk deel van Amerika een zeer voorname rol speelt. Hij is als vriend van den zoon van den sheriff van Porcupine meegekomen naar de ranch van diens vader om zich te kunnen overtuigen van de waarheid van de verhalen van Ray, dat bij zijns vaders huis het Wilde Westen te beleven was. Hij is er nog maar goed en wel of hij hoort al praten van een beruchte dieven bende, die nu al circa vijf jaar opereert en het Rotsgebergte als haar toevluchtsoord bezigt. Dé sheriff en zijn mannen jagen her haaldelijk dagen lang achter de bende, maar kunnen haar niet te pakken krijgen en dat waar hij de reputatie heeft steeds eiken gezochten misdadiger te kunnen vinden. Hij is daarover zóó verbolgen, dat hij zelfs bloedhonden requireert om mee te doen aan de menschenjacht Alles vruchteloos. Totdat zijn intelligente dochter Ellie, in sportieve kameraadschap op een rit met Walter, meer geluk heeft. Een scha duwbeeld op een ruit der bank, waar een inbraak gepleegd werd, was het eerste punt en later op een wandelrit viel de twee een stuk van een zadelriem in han den. Dit stukje leer leidde met behulp van de bloedhonden tot de oplossing van het mysterie der bende: met hun tweeën vin den zij uit, dat de sheriff haar vader dus het hoofd der bende is en zijn assistent ook in het dievenvak zijn helper. Inderdaad een sensationeele ontknooping van dit als een soort dagboek gegeven ver haal, dat zeer boeiend is van begin tot einde, omdat de oplossing van het geheim pas in de laatste tien bladzijden komt en niets er op wijst, dat die zóó zal zijn. „Het licht op den drempel", door Fré Dommisse, uitgave van W. L. en J. Brusse N.V. te Rotterdam. Een boek zooals er slechts zelden een verschijnt en dat verdient een zeer grooten lezerskring te vinden. Mét zeldzaam fijn ge voel wordt de toestand van geesteszieken geschilderd, zoodat de lezer meeleeft in hun doen en laten en hun gedachtengang. En hoe weet de schrijver de onmisbaarheid en het vaak zoo moeilijke te teekenen van voor- en nazorg ten aanzien van de ge noemde beklagenswaardigen, voor wie die zorg is: het licht op den drempel. De liefde der geestesgezonden, die hun hier de hand moet reiken, de liefde, die mededoogen kent ten opzichte der geestelijk misdeelden in laatste instantie komt het altijd daar op aan. Van harte bevelen wij het lezen van dit boek een ieder aan en vooral aan hen, die zich bewegen op het daarin beschreven ter rein. De drielingen van uien zijn vrijwel alle maal verhandeld voor 5.30 tot f 5.60 per 100 K.G. Er waren wel eens kleine afwij kingen naar boven en beneden. De nep prijzen varieerden van 6.90 tot f 7.90. Hiervan wordt echter heel weinig aange voerd. De tomaten zijn tegen vrijwel dezelfde prijzen als de vorige week verhandeld. De A's gingen voor f 14.70 tot 15, B voor f 17, C 9.10, tot 9.70 en de CC voor 4.10 tot 4.30 weg. De aanvoer was niet groot: 600 K.G. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De aanvoeren aan de Langendijker groentenveilingen waren- de afgeloopen week niet groot. De tuinders zijn momenteel druk in de weer met het thuishalen van den kooloogst, waardoor het veilen er bij velen bij inschiet. Roode kool heeft deze week ongeveer de zelfde prijzen opgebracht. Het ging meestal om prijzen van 250ƒ3 voor de mooiste partijen. Een enkelen keer werd eens iets meer besteed. De groote kool lijkt nog wel steeds meer in trek te zijn dan de kleinere sorteeringen. Meestal wordt voor eerste kwaliteit niet minder dan 2 betaald. Af wijkende kwaliteit noteerde van f 1 tot 1.80. Gele kool is weer terecht gekomen op het oude niveau. Wanneer de aanvoeren iets grooter zijn, draait een gedeelte van den aanvoer door. Deze worden meestal voor de distributie genomen. De prijzen varieeren van 1 tot 1.50, hoewel het voornamelijk om prijzen beneden 1.30 gaat. Vroege witte kool, waarvan slechts weinig ter markt wordt gepresenteerd, noteerde van 0.80, den minimumprijs tot 1 en soms 1.10 per 100 K.G. De Deensche witten brachten voornamelijk 1.201.50 op Slechts sporadisch werd meer betaald. Het moest dan heel goede kwaliteit zijn. De min der goede partijen noteerden vanaf 1. Bloemkool heeft weer geen hooge prij zen kunnen maken. Zij liep een enkelen keer eens tot 8 per 100, doch de meeste zijn verhandeld voor 4.50f 6.50. Reuze bloem kool was weer heel goedkoop. Spruiten brachten van 7f 9.50 per 100 K.G. op Snijboonen zijn iets gestegen. Aanvankelijk werd van 15f 24 betaald doch later ver kocht men ze tegen 24f 28.60 per 100 K.G. Slaboonen zijn zoo goed als uitver kocht. De prijzen voor die kleine partijtjes welke nog worden aangeboden varieerden van 12—20 per 100 K.G. De druivenprijzen waren als volgt: Fran ken thaler bij geringen aanvoer f 26.10 per 100 K.G. en Alicante, waarvan thans de meeste worden aangevoerd f 17.6020.10. Aardappelen brachten vrijwel dezelfde prijzen op als de vorige week. Peen was iets goedkooper dan de vorige week; aanvanke lijk betaalde men 1.30 tot 1.70. Later werd het weer iets beter en kwamen wij weer tot f 1.80f 2. Rammenas is zeer slecht te verkoopen. Van 0.60 tot i 1 wordt hiervoor betaald. Bieten waren iets lager in prijs. Boven 3 kwamen de prijzen slechts zeer sporadisch. De laagste prijzen waren vanaf 1.20. Andijvie is nog steeds zoo goed als onverkoopbaar. Een zeer klein ge deelte wordt nog afgenomen bij 100 stuks tegelijk. De rest is zoo goed als altijd voor „het bureau". Uien hebben deze week goed prijs gehou den. De afbrokkeling heeft zich niet kun nen voortzetten. De meeste partijen goede uien zijn verkocht voor 6.70 tot 7 en een enkel keertje voor 1 7.10 per 100 K.G. De groven, welke te Broek op Langendijk eerst van 5 tot 5.70 noteerden, zijn iets gestegen, zoodat tenslotte 6 tot 6.60 werd betaald en een enkele maal tot 6.80. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 8 Nov. 1937. Op de heden gehouden veiling waren de prijzen als volgt: Andijvie 0.60f 1.50, Bloemkool le s. 5 f 8 2e s23.50, Kropsla 0.603, Knolselderie 22.60, per 100 stuks; Ap pelen 1.506.50, Druiven f 7f 13, Pe ren 210.50, Spruiten 2.506, Snij boonen 11f 14.50, Tomaten 2.60f 8.50 en Witlof le s. 5—6.50 2e s. 2.50— 3.50 per 100 pond; Pieterselie f 1.803, Raapstelen 0.60, Radijs ƒ1.203, Selde rie 0.502, Wortelen f 2.30f 7, per 100 bos; Spinazie per bakje (8 pond) 10—C.8 cent. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Nov. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 72000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Nov. 1987. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 800 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 2.80; 2400 stuks Bloemkool le s. 4.20—5.80, 2e s. 1.50—2; 6500 K.G. Uien 6.80—7.20, Nep 6.90, Gele drie ling 6—6.10, Grove 6.90—7.50; 1000 K.G. Bieten 2.20; 13000 K.G. Peen 1.80— 2.20; 400 K.G. Druiven (Alicante) 16.10 17.40; 20000 stuks Andijvie 6080 cent; 700 K.G. Rammenas 1; 12000 K.G. Roode kool 1.80—3.20; 30000 K.G. Witte kool 80—90 cent; 30000 K.G. Gele kool 1— 1.20; 25000 K.G. D. witte kool 1—1.40; 2000 K.G. Groene 1.30—1.60. PURMEREND, 9 Nov. 1937. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 37000 K.G. Hoogste prijs 23. Han del goed. Kaas. 4 stapels Kleine boeren 24, han del vlug; 1 stapel Volvette 27. Per 100 K.g. 747 K.G. Boter 1.39— 1.45 en Weiboter 1.381.40 per K.G. 362 Runderen, w.o. 140 Vette koeien 5868 cent per K.G., 80 Geldekoeien 160205, 26 Melkkoeien 175f 290, 16 Stieren 5060 cent per K.G- handel matig; 14 Paarden 70120, handel stug; 60 Vette kalveren 3060 cent per K.G., 172 Nuchtere kalveren: slacht 816 en fok 1017, handel matig; 187 Vette varkens (slacht) 6264 cent per K.G. handel vlug; 34 Magere varkens 25 40, 408 Biggen 1623, 808 Schapen 1734 en 60 Bokken 4—13, handel matig; Kipeieren 5.105.50 en Eend eieren 2.30 per 100 stuks; Piepkuikens 55—60 cent en Oude kippen en hanen 42 y2 50 cent per K.G.; Konijnen 0.301.75; Duiven (per paar) 40 cent; Ganzen 2.20 3.25; Jonge hanen 52)4—57)4 cent. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 95000 stuks Eendeieren ƒ2.20 2.45 en 50000 stuks Kippeneieren, waar van de prijzen als volgt: 6566 K.G. 5.45 5.50, 63—64 5.40—5.45, 60—62 5.20 5.40, 58—59 5.15—5.30, 5p—57 4.65— 4.75, 53—55 4.30—4.60, 50—52 3.60— 4.10, 45—49 3.20—3.70. NOORDSCHARWOUDE, 9 Nov. 1937. (Noordermarktbond), 300 K.G. Uien: Gele drieling 5.50, Gele uien 6.90; 2300 K.G. Bieten 1.30—2.70; 1900 K.G. Peen 1.90, kleine 50 cent; 40 K.G. Spercieboonen 8.30—16; 21700 K.G. Roode kool 2.10 2.80; 14000 K.G. Witte kool 80—90 ct.; 4500 K.G. Gele kool 1; 30200 K.G. D. witte kool 0.80—1.30. WARMENHUIZEN, 8 Nov. 1937. Roode kool 1.20—1.80; D. witte kool 80—90 ct. Aanvoer: 1500 K.G. Roode en 1800 K.G. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 9 Nov. 1937. Roode kool 1—2.80; Gele kool 1.40; D. witte kool 0.90—1.20. Aanvoer: 38400 K.G. Roode kool; 1150 K.G. Gele kool en 6200 K.G. D. witte kooL PURMEREND, 8 Nov. 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Blauwe 8098 cent en Borgers 52— 73 cent per kist, 25 K.G.; Tomaten: A 0.80 1.50 en C 0.60—1.10 per 10 K.G.; Witlof 0.30—1.20 per 8 K.G.; Bloemkool 1.509, Roode kool 116.20 en Savoye kool f 1.204.90 per 100 stuks; Spruitkool 0.55—f 1.80 per 15 K.G.; Boe- rekool 2653 cent per kist (10 K.G.); Spi nazie 1263 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.60 1.70 per 100 krop; Andijvie 1228 cent en Bieten 2080 cent per kist; Wortelen 4.406.90 per 100 bos; Uien 1.90 2.05 per 25 K.G.; Prei 6.708.70 per 100 bos. Druiven (Frankenthalers) 1— 1.78 per kist, 15 pond. Appels: Brabantsche Bellefleur 26, Zoete Bellefleur 1— 6, Bismarck-appel 2f 5, Bramley Seedling 26, Groninger Kroon 2 13, Notaris-appel 211, Present van Engeland 2—15, Reinette, goud 4— 14, Reinette, zoete grauwe ƒ69, Ster appel 12, Zoete Pippeling 2f 9, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau f 16— 24, Beurré Superfin 16, Comtesse de Paris 413, St. Germain peer 29, Gieser Wildeman 49, Kamperveen 2 5, Nouveau Poiteau 515, Soldat Laboureur 21, Winterlouwtje 36.50, Winterjan 37, alles per 100 K.G. TEXEL, 8 Nov. 1937. (Weekveemarkt). 6 Koeien 160—180; 4 Pinken 85—110; Graskalveren 2540; 6 Nuchtere kal veren 1016; 3 Schapen 18f 20; 17 Biggen 812; 4 Geiten 58; 35 Kip pen 4070 cent. TEXEL, 8 Nov. 1937. (Eierenveiling). Aangevoerd 30579 stuks, prijzen: 5862 K.G. (per 100) 1 5.255.50, 62—64 5.40 5.60, 66—70 5.65—6, 50—56 3.70— 5, 40—50 3.20—3.80.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3