1 BH i QE (JOUDEN Jbüuteu£and JiudioptO^UWUiiO l Met of zonder? Dat is de vraag, wanneer U aan hart en zenuwen de vereischte zorg wilt besteden. Waar voor echter met? De echte Koffie Hag zonder coffeïne verschaft U alle ge noegens van prima koffie uit de beste productiestreken l Koffie Hag bekomt inderdaad be ter, ook 's avonds laat. Bovendien worden door het vermaarde Hag- procédé de krachtige smaak en het kostelijke aroma van de fijnste hooglandkoffie voor 100%gewaar borgd. Ook de tweede soort, ,,Sanka", is heel goed en kost slechts 44 ets. per pakje. m I !fouilleton TWEEDE BLAD PRINS BERNHARD NEEMT RIJLESSEN. Z. K. H. prins Bernhard heeft gisteren voor de eerste maal deelgenomen aan de rijlessen der rijschool in Amersfoort. Het ligt in de bedoeling van den prins om deze lessen, welke gegeven worden in een klas vap officieren, gedurende langeren tyd te volgen. „DE DANSENDE HAASJES" VAN PRINSES JULIANA. Het prinselijk paar aangeboden door den K. R. O. Het bekende versje „De dansende haasjes", dat prinses Juliana in haar jeugd maakte en waarbij Catharina van Rennes de muziek schreef, werd door den beiaardier J. Vin cent gespeeld in een carillonconcert, dat door den K. R. O. is uitgezonden. De K. R. O. maakte hiervan een gramophoon- opname, teneinde deze prins Bernhard te kunnen aanbieden. Dezer dagen nu ontving de K. R. O. een uitnoodiging, dat Maandag 8 November daartoe gelegenheid zou bestaan. Daar het in de bedoeling lag om de plaat aan Zijne Koninklijke Hoogheid voor te spelen, ver trok gister de reportagewagen van de K. R. O. naar het pieis Soestdijk. In één der vetrekken links van den hoofd ingang werd een luidspreker opgesteld, ver bonden met de gramophoon-installatie van den reportagewagen, zoodat alles gereed was, toen het prinselijk paar verscheen. Want ook de prinses wilde met den prins de plaat komen beluisteren. Nadat de heeren P. Speet, bedrijfsleider van den K. R. O., L. Povel, leider van den reportagedienst en de beiaardier van het koninklijk paleis te Amsterdam, de heer J. Vincent, aan hunne koninklijke hoog heden waren voorgesteld, overhandigde de heer Speet met een korte toespraak de plaat, aan de eene zijde waarvan voorkomt „De dansende haasjes", gespeeld op het Dam- carillon, terwijl aan de andere zijde het zelfde liedje staat, gezongen door José Can- del met pianobegeleiding van Fred. Bos- hart. Voor deze laatste opname was n.L zorg gedragen, opdat ook de tekst gehoord zou kunnen worden. Op uitnoodiging van prins Bernhard werden de beide opnamen voorgespeeld zeer tot tevredenheid van het prinselijk paar, dat het bezit van de plaat op hoogen prijs zeide te stellen, zooals in een hierop vol gend onderhoud aan den heer Speet werd medegedeeld. Bij die gelegenheid bleek, dat prins Bernhard groote belangstelling heeft voor de radio, ook voor de ultra- kortegolf-uitzendingen. DORP TEGEN DORP. Hevige vechtpartij in een café. In een café aan het Noordhollandsche kanaal in de buurtschap Watergang, ge meente Landsmeer, werd Zondagavond tij dens een druk bezocht bal een formeele veldslag geleverd. Ongeveer twintig jonge lui uit Monnikendam kregen hooggaande ruzie met bezoekers uit een naburig dorp. De partijen raakten slaags en bekogelden elkander zelfs met bierglazen en stoelen. Een zoon van den kastelein, die een einde aan de vechtpartij wilde maken, kwam deze vredelievende bedoeling duur te staan. Hij werd met bierglazen op het achterhoofd ge slagen en bloedend gewond. Een dokter uit Ilpendam moest er aan te pas komen. Eeni- ge andere dansers alsmede een jongedame moesten zich eveneens onder doktersbehan deling stellen. De inventaris van het café heeft van de vechtpartij zeer geleden. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN ADVERTENTIE-ACQUISITEURS. De Nederlandsche vereeniging van adver tentie-acquisiteurs, welke tot doel heeft mis bruiken in het vak tegen te gaan en de be langen van de adverteerders en de bona fide advertentie-acquisiteurs te beschermen, heeft besloten over te gaan tot het stichten van provinciale afdeelingen. Op Zaterdag 20 Nov. zal te Rotterdam in hotel Coomans een openbare vergadering voor advertentie-acquisiteurs worden uitge schreven. CONTINGENTEERINGEN. I.Iet ingang van 10 November a.s. zullen gebrocheerde en geborduurde stoffen wor den afgevoerd van de lijsten van uitzonde ringen van de hieronder vermelde contin- genteeringen: manufacturen, stoffen en weefsels van echte zijde en van echte zijde met kunst zijde; van kunstzijde en van kunstzijde met andere stoffen dan echte zijde; van vlas, hennep en halflinnen; van geverfde, be drukte, bontgeweven, gebleekte en onge bleekt" '-atoen; van wol en halfwol. POLITIE EN PERS. Mededeeling van justitieele gegevens aan derden. De regeeringspersdienst meldt: De minister van justitie heeft aan de procureurs-generaal bij de gerechtshoven de volgende circulaire, betreffende kennis neming van stukken van strafrechtelijk on derzoek ten behoeve van civiele doeleinden, doen toekomen. „Het is mij gebleken, dat de aanschrijving van 22 Januari 1937, no. 830, 2e afdeeling a, betreffende bovenvermeld onderwerp tot eenig misverstand aanleiding gegeven heeft. Deze aanschrijving is n.1. door eenige auto riteiten opgevat in dezen zin, dat de in den loop der jaren verschenen circulaires in zake het verschaffen van justitieele gege vens in bijzondere gevallen aan over heidsorganen (semi) publiekrechtelijke col leges bij revisie enz. vanaf dien datum hare geldigheid verloren zouden hebben. Waar het bovengenoemde rondschrijven van 22 Januari 1937 alleen teruggrijpt op de circulaire van 17 Januari 1934, no. 882, 2de afdeeling A, en derhalve alleen betrekking heeft op de verschaffing van strafrechtelijke gegevens aan derden belanghebbenden voor civiele doeleinden, zij uitdrukkelijk vastge steld, dat onverlet blijft de bevoegdheid tot het geven van inzage in of afschrift van stukken, voor zoover neergelegd in de bijzondere circulaires, hierboven genoemd. Voorts is gebleken, dat bezwaarlijk is te handhaven een gedragslijn, dat aan derden belanghebbenden nimmer eenige inlichting wordt gegeven uit stukken van strafrechte lijk onderzoek. Ik bepaal daarom nader, dat in strafzaken, betreffende verkeerson gevallen, zonder machtiging mijnerzijds, door de justitie de namen en adressen van hen, die van deze ongevallen getuigen ge weest zijn en, als het geval daartoe ligt, ook verder eenige summiere inlichtingen aan derden belanghebbenden mogen worden medegedeeld. Ten slotte zij nog gewezen op een dat het bovenstaande raakt, zonder mede steeds samen te vallen, n.L de lichting, die van de zijde der politie haaldelijk aan derden verstrekt wordt over gegevens, die dikwijls deels van strafrechte- lijken aard geacht kunnen worden te zijn, deels min of meer daar buiten liggen. Een algemeen voorschrift, belijnende, hoe in deze te handelen, zal bezwaarlijk te geven zijn. Hier zal, al naar mate het geval ligt, met inachtneming van de noodige voor punt, daar- voor- her- zichtigheid, binnen de grenzen van het redelijke en rekening houdende met de be langen van de betrokkenen en met de ge varen van eventueele mededeelingen voor een loopend strafrechtelijk onderzoek, door de hoofden van politie beslist moeten worden, in hoeverre eenige inlichting ge geven kan worden. Bij mindere of meerdere vrijheid tot het doen van mededeelingen denk ik bijv. aan een noodige samenwerking van de politie met de pers, waarschuwingen door de politie tegen personen of toe standen, inlichtingen over ongelukken enz. Waar de vroegere toestand, voor zoover mij bekend, in deze in het algemeen niet tot gerechte critiek aanleiding gegeven heeft, heb ik geen bezwaar, dat deze gehandhaafd blijft". SCHEEPSBOTSING BIJ HOEK VAN HOLLAND. Noorsch en Duitsch schip varen op elkaar. Het Noorsche stoomschip Stavangeren. komende van Rotterdam met bestemming Gothenburg is gisteren bij Hoek van Hol land tijdens mist in aanvaring gekomen met het Duitsche stoomschip Victoria, komende van Koningsbergen en bestemd voor Rot terdam. De Victoria is aan bakboordzijde bescha digd, en nabij de plaats der aanvaring aan den grond gezet. Het schip, toebehoorende aan de N. V. „Neptun" te Bremen, maakt, ondanks het voortdurend pompen door de Blankenberg en de Maas, beide sleepbooten van den Intern, sleepbootdienst L. Smit Co., zoo danig water, dat dit thans gelijk met het dek staat. De lading van de Victoria bestaat uit stukgoederen. De s.s. Stavangeren, dat na de aanvaring ten anker was gegaan, heeft waarschijnlijk zeer weinig schade bekomen, zoodat het schip de reis naar Gothenburg koD voort zetten. Een nader bericht zegt, dat de beide sleepbooten er in geslaagd zijn het s.s. Vic toria leeg te pompen, zoodat het schip weer drijvende is gemaakt. Tijdens het opsleepen naar Rotterdam heeft de Victoria echter steeds meer water gemaakt, zoodat het schip ter hoogte van Maassluis andermaal aan den grond moest worden gezet. Het pompen is thans weer begonnen. Wan neer het schip weer voldoende hoog komt te liggen, zal de sleeptocht naar Rotterdam worden hervat. IR. E. C. W. VAN DIJK t. Lid van de directie der Nederl. Spoorwegen. Op 60-jarigen leeftijd is gisteren te Am sterdam overleden ir. E. C. W. van Dijk, lid van de directie der Nederlandsche Spoor wegen te Utrecht. In „De Ingenieur" en in verschillende buitenlandsche tijdschriften heeft hij tal van artikelen over spoorwegaangelegenhe den gepubliceerd. Woensdag 10 November. HILVERSUM, 301 M. (VARA-uitz.) 8.Gr.pl. 9.30 Onze keuken, cau serie. 10.VPRO-morgenwijding. 10.20 Causerie over rassentheorie en erfelijkheid (gr.pl.) en Gr.pl. 11.Voedingsleer en warenkennis voor de huisvrouw, causerie. 11.30 Voor de werkloozen. 12.1.45 VARA-orkest en gr.pl. 2.Knip- les. 2.30 Voor de vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.The Lucky Birds en solist. (6.30 RVU.: Astronomische lezing). 7.Zang. (7.30 VPRO: Hoe vindt de mensch God?, causerie). 8.Herh. SOS- ber. 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 8.45 Radiotoo- neel. 9.30 VARA-orkest. 10.— ANP-ber. 10.05 De Ramblers. 10.40 Orgelspel. 11.Sexualiteit en hu maniteit, causerie. 11.2012. Gramofoonplaten. HILVERSUM, 1875 M. (NCRV- uitz.) 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muziek (gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Gelukwenschen.x 9.45 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12. Ber. 12.15 Gr.pl. 12.30 Verv. con cert. 1.30 Gr.pl. 1.55 Orgelspel. 3. Chr. lectuur. 3.30 Hendriks-trio. 4.45 Gr.pl. 6.Land- en tuinbouwhalf- uur (6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregl.) 7.Ber. 7.15 Indrukken van mijn reis naar Nederlandsch-Indië, cau serie. 7.45 Rep. 8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Gr.pl. 9.De close- up, causerie. 9.30 All Round Sextet. (10.ANP-ber.) 10.45 Gymnas tiekles. 11.12.Gr.pl. Hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgel spel. 11.35—11.50 Gr.pl. 12.05 BBC- Schots-orkest mmv. soliste. 1.05 Sted. Harmonie van Rugby mmv. solist. 1.502.20 Het MacArthur- kwintet. 3.50 Gr.pL 4.05 Children from the point of view of a Publi- city Man, causerie. 4.20 Vesper. 5.10 Gr.pl. 5.20 Big Bill Campbell en zijn Band. 5.50 Gr.pl. 6.20 Ber. 6.40 Landbouwcauserie. 7.Lon- densch Symph.-orkest, koor en solisten. 7.35 Orgelspel. 8.05 Uit Amerika: Guy Lombardo en zijn Band. 8.35 BBC-Symph.-orkest. (9.45 Ber.) 11.05 Deel. 11.25 Mevr. Jack Hylton en haar Band. 11.50 12.20 Jazzmuziek (gr.pl.) OO@O©00© ©O0©OOOO OO# RADIO PARIS, 1648 M. 8— en 10.50 Gr.pl. 12.20 Orkest van de Garde Republicaine en zang. 3.05 Zang. 4.35 Pianovoordr. 5.20 Giar- dino-orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.30 Variété-progr. 10.25 Orkestconcert. 10.50 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest. 7.50 O. Fricke's orkest. 11.20 Orkest- en koorcon cert. 12.35 Omroepkleinorkest en solisten. 1.35 Concert. 3.50 Bonns Kamerorkest. 6.30 Omroeporkest, -schrammelensemble en solisten. 8.50 Cembalovoordr. 9.5011.20 Omroepkleinorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl 12.50 Zang. 1.Om- roeporkest. 1.50 Zang. 2.2.20 Gr. pl. 5.20 Salonorkest en gr.pl* 6.50 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. 9.20 en 10.30 Omroepsymph.-orkest. 10.55 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Kleinorkest. 1.302.20 Gr.pl. 5.20 Pianovoordr. 6.35 Kleinorkest. 7.35 en 8.20 Gr.pl. 8.50 Radiotoo neel. 10.05 en 10.3011.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.40 Zang en deel. 8.20 Ber., dag bladoverzicht. 8.35 Orgelconcert. 8.45 Radiotooneel. 9.05 Verv. orgel concert. 9.20 Ber. 9.50 Trioconcept. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Om roepkleinorkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.20, Parijs R. 9.209.40, Normandië 9.409.50, D.sender 9.5010.20, Normandië 10.20—10.35, Parijs R. 10.35—12.05, Lond. Reg. 12.0512.50, Brussel VI. 12.50—14.20, Normandië 14.20— 15.05, Parijs R. 15.0515.35, Lond. Reg. 15.35—17.20, Parijs R. 17.20— 18.20, Keulen 18.2020.20, Brussel Fr. 20.20—20.35, Lond. Reg. 20.35— 21.40, Weenen 21.40—22.50, Berlijn 22.50—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Droitwich 10.35—11.35, Lond. Reg. 11.35— 12.05, Droitwich 12.05—14.20, Lond. Reg. 14.2015.20, Droitwich 15.20 18.20, Luxemburg 18.2019. Droitwich 19.23.05, Lond. Reg. 23.05—23.25, Droitwich 23.25—24.—. Lijn 5: Diversen. RECHTSPOSITIE P. T. T.-PERSONEEL. De Radioraad en de vereenigingen. Omroep- Blijkens het voorloopig verslag der Twee de Kamer over de begrooting der posterijen, telegrafie en telefonie voor 1938 spraken vele leden er hun waardeering over uit, dat het P.T.T.-bedrijf ook in de huidige omstandigheden zich zoo uitermate gunstig ontwikkelt. Dat de bedrijfsleiding zoo soe pel en actief haar politiek van tariefsver laging doorzet, is ongetwijfeld zeer toe te juichen. In aansluiting op het financieel zoo gun stig beeld van het bedrijf werd van ver schillende zijden aangedrongen op het in het oog houden van de personeelsbelangen. Naar de meening van verscheidene leden zijn de arbeidsvoorwaarden zeer slecht. Stelselmatig wordt het loon meer gedrukt dan bij een zoo winstgevend bedrijf te ver antwoorden lijkt. Men drong nogmaals aan op invoering van de 48-urige werkweek. De aandacht werd nog gevestigd op de aanmerkelijke verzwaring van den werktijd ten gevolge van het postvervoer met de nachtposttreinen. Gevraagd werd maat regelen te nemen, waardoor aan deze be zwaren wordt tegemoetgekomen. Verschillende leden zouden gaarne van den minister vernemen, hoe deze zich voor stelt de moeilijkheden op te lossen, welke zijn gerezen tusschen de omroepvereenigin- gen en den bond van exploitanten van radiocentrales. De vraag werd gesteld of de radioraad in zijn huidigen vorm nog wel beantwoordt aan de aanvankelijke bedoeling van uit sluitend adviseerend orgaan voor de regee ring te zijn. Ligt in de ontwikkeling van het overigens zeer te waardeeren werk van den radioraad niet een aanwijzing, dat ook de omroepvereenigingen een nuttige plaats in dien raad zouden kunnen bezetten? MIJNWERKER GEDOOD. Door vallende betimmering getroffen. Gisteren is de 35-jarige houwer A. Petric uit Heerlen, bij het verrichten van werk zaamheden in de ondergrondsche werken van de Oranje Nassaumyn 3 te Heerlerheide, door een omvallende betimmering zoodanig getroffen, dat de dood onmiddellijk intrad. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. DE VERMISSINGSEPIDEMIE TE ROTTERDAM. Thans een 53-jarige schoenmaker. Sedert 26 October wordt uit zijn woning aan de Eerste Wandeloordstraat te Rotter dam vermist de 53-jarige schoenmaker J. Heemskerk, die den laatsten tijd nog al zwaarmoedig was, waarom men veronder stelt, dat hem een ongeluk is overkomen. Naar het Engelsch van PAUL TRENT door J.SCHOUrEN 83) L, (Slot). „Die vervloekte das. Hij wil niet zooals ik wil. Doe jij het even, Jane". „Ik geloof, dat ik je leelyk verwen. Vroe ger kon je je dassen best zelf strikken". „Maar jij strikt ze veel artistieker, zie je", zei hij vleiend. Er kon geen twijfel bestaan omtrent de verhouding, die er bestond tusschen het jong-getrouwde paar. Er was vrede, blijd schap en geluk. Ralph had een belangrijke positie gekregen by het ministerie van buitenlandsche zaken, uit waardeering voor de bewezen diensten en men had hem in vertrouwen meegedeeld, dat de koning van plan was om nog een decoratie toe te voegen kan de vele, die hij reeds bezat. „Waar gaan we vanavond naar toe?" vroeg Peggy, toen zij in de groote limousine stap ten, die Bill hun voor hun trouwen had gegeven. „Dat zul je wel zien, meisjelief", ant woordde Jane ondeugend. De auto stopte voor den ingang van ,De Gouden Rat", die blijkbaar pas opgeknapt was. De deur werd geopend door een an deren portier en Ralph herkende, tot zijn vreugde, Taylyor en schudde hem hartelijk de hand. „Veel geluk", fluisterde hij, voordat hij de club binnen trad. De lounge zat vol menschen en zij werden ontvangen door een onderdanigen en bui genden Antonio. Merkwaardig genoeg leidde hij hen naar het tafeltje in den hoek, waar aan zij in den fatalen nacht gezeten hadden. Er werden cocktails besteld en Peggy be merkte plotseling, dat de tafel voor vier personen gedekt was. „Wie is de vierde gast?" vroeg zij, met bevende stem, en Jane's lachende oogen gaven haar hierop antwoord. „Wij hebben nog vijf minuten", zei zij. „We zyn eigenlijk expres zoo vroeg gegaan, want ik dacht, dat jullie elkaar het beste hier konden ontmoeten". Peggy lette nu nog slechts op den ingang en eindelijk verscheen Robin en keek de zaal rond. Antonio haastte zich naar hem toe en wees hem hun tafeltje. Zijn gezicht verhelderde en hij liep met groote passen de zaal door. Hij scheen Jane en Ralph in het geheel niet te zien, daar zijn oogen vol vereering op Peggyy gericht waren. Geen van beiden zei een woord. Ralph duwde hem een cocktail in de hand, die beefde toen hij het glas naar zijn lippen bracht. „Ober, nog vier cocktails", bestelde Ralph. „Misschien zal een tweede hem weer tot zijn verstand brengen. Beste, kerel, heb je opeens je spraak verloren?" „Beste menschen, ik schaam mij diep, ben ik erg onbeleefd geweest?" Zij lachten en Robin richtte zich tot Peggy. „Miss Fayrfield, ik ben erg bly u te zien". „Ik ben ook blij u te zen", fluisterde zij verlegen en hun oogen ontmoetten elkaar en zij lazen daarin, wat zij wenschten te weten. Het diner vond voortgang en Robin, die opgewonden van vreugde was, amuseerde hen met het verslag van een avontuur, dat hij kort geleden aan boord beleefd had. Pas nadat de koffie rond gediend was, stond Ralph op en vroeg Jane ten dans. Juist toen zij op het punt stonden om te gaan dansen, ontsnapte Ralph een uitroep van verbazing. „Goeie hemel, kijk eens wie daar aan komt". Jane draaide zich snel om en tot haar verwondering herkende zij prinses Nadine, die gevolgd werd door een fatterig ge- kleeden jongeman, met een zwart snorretje. „Alle goden! Kijk eens wat zij by zich heeft!" riep Ralph uit. „Ik ken dien man wel, het is een gigolo". Zoodra het paar gezeten was, begonnen Jane en Ralph te dansen, terwijl zij elkaar geamuseerd toelachten. Toen zij hun tafel tje verlieten, wendde Robin zich tot Peggy en keek haar smeekend aan. „Liefste, bA ik te gauw gekomen?" „Wel tamelijk gauw, maar wi; weten het toch van elkaar, niet?" antwoordde zy. „Ja. Ik hoef je eigenlijk niet te vertellen, hoe ik je lief heb, is het wel, lieveling?" „Neen", fluisterde zij en zij sloeg haar oogen neer, terwijl een zachte blos haar wangen kleurde. „Je bent een schat", zei Robin. „Je zult mij toch niet lang meer laten wachten?" „Liefste, in mijn oogen was Ivan mijn man. Het zou niet kiesch zijn, een paar maanden na het gebeurde al te trouwen". „Laten we zeggen over vier maanden. Dan schieten wij toch niet aan kieschheid te kort, is het wel?" vroeg hij. ,.Ik wil alleen maar doen wat goed is". „Ik weet wat. laten we Jane en Ralph vragen de beslissing te nemen. Zij zullen ons geen verkeerden raad geven. Twee menschen, die zooveel van elkaar houden als wij, hebben geen juist begrip meer van dergelijke dingen". Ralph en Jane kwamen kort daarna weer bij hen zitten en zij legden hun het pro bleem voor. „Over zes maanden, vind ik", zei Jane kalm en Ralph knikte toestemmend. Robin en Peggy stonden op om te gaan dansen, toen Bill verscheen en na de zaal rond gekeken te hebben, op hun tafeltje toe kwam. De prinses knikte hem toe, toen hij langs haar kwam, maar hij scheen haar niet op te merken. „Ik ben net terug, geliefde zuster en zwager. Ik heb een opwindenden tijd gehad in Parijs". Jane wjerp een bezorgden blik op hem, maar zijn uiterlijk wees niet in het minst op drankmisbruik of andere uitspattingen en zij slaakte een diepe zucht van ver lichting. ,Heb je je zaken afgewikkeld?" vroeg zij nieuwsgierig. „Als je dat zaken kunt noemen. Ik moest ontelbare vragen beantwoorden, die de vrienden en verwanten van den groother tog mij stelden. Ik heb mij van alle op drachten, die hy mij gegeven had, gekwe ten. Het was een ellendig baantje, want zy waren blijkbaar zeer aan hem verknocht Tusschen twee haakjes: wat een brutaliteit van die vrouw om zich hier weer te ver- toonen". ,,Ja", riep Ralph, „ik ben benieuwd wat sir Charles daarvan zal zeggen. Hij had be loofd na het diner hier te komen. Graves zou ook komen; een verre bloedverwant heeft hem een klein fortuin nagelaten en nu heeft hy zijn baantje er aan gegeven". De hoofdcommissaris en de gewezen hoofdinspecteur van politie, beiden onbe rispelijk gekleed, kwamen samen binnen en voegden zich bij het gezelschap. De prinses boog op opvallende wijze voor sir Charles en hij groette koeltjes terug. Antonio kwam naar hen toe en informeerde opgewonden of alles naar hun zin geweest was en had toen de stoutmoedigheid om een flesch champagne op hun tafeltje te laten zetten. „Dames en heeren", zei hij, terwijl W® blikken van het eene gezicht naar het an dere dwaalden, „ik zou mij zeer vereend voelen, als u op de gezondheid van mijn bruid zou willen drinken want ik heb het genoegen u mededeeling te doen va° myn huwelijk met miss Eva Leighton. Ik hoop, dat u deze champagne de lekkerst* van het heele land o£ van welk 1*°® ook, zult vinden". De mannen wisselden een blik van ver standhouding en begonnen toen te lachen. „Ik heb gehoord, dat u zich tot nu toe goed gedragen heeft. Er zyn geen klacht*0 tegen u binnen gekomen", merkte sir Chaf' les op en zij hieven hun glazen op. Toen de Italiaan hun tafeltje verlaten had, hadden zij moeite om hun lachen bedwingen. De prinses had het tooneel j gade geslagen en had gehoord wat er g*" zegd was. Zij stond met heftige beweg'0* op en kwam op hun tafeltje toe en wendd zich tot sir Charles. „Ik heb het zeker aan u te danken, ik gedeporteerd zal worden", zei zij. „Dat geloof ik niet. Dat heeft u aan zelf te danken. Ik heb de eer u te gr°® j zei hy op snijdenden toon, terwijl hij opsto en wachtte tot zij weg zou gaan. Zij w'e r hem een boosaardige blik toe en na metgezel toegeroepen te hebben, baar volgen, verliet zij haastig „De Gouden a-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6