Aqmda ■Eaatste A AMSTERDAMSCHE BEURS Voor kleine tuinen. Piet wint het.... EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. TERAARDEBESTELLING VAN G. J. DE ROVER. Gisteren werd op de Algemeene Begraaf plaats alhier de heer G. J. de Rover begra ven, in leven procuratiehouder van het agentschap van De Nederlandsche Bank N.V. te Alkmaar. De overledene zou op 1 November 1938 den dag herdenken, waarop hij voor veertig jaren in dienst van De Ne derlandsche Bank trad, een jubileum, hem door ieder zoo gaarne gegund, waar hij steeds zijne beste krachten voor zijn werk, dat hem lief was, heeft gegeven. Na een geduldig gedragen ziekbed van eenige maanden is hij aan zijn gezin en zijne vrienden ontvallen. Aan de groeve gaven velen van hunne deelneming blijk. Het geheele personeel van het agentschap was aanwezig, voorts de heer P. A. de Lange, plaatsvervangend Agent en adviseur bij het agentschap en mr. P. A. Offers, tot voor kort Agent te Alkmaar. Bij het neerdalen van de kist. die met kransen was overdekt, sprak mr. P. Lange- veld. Agent te Alkmaar een woord van waardeering en achting voor den overlede ne en een woord van troost voor de wedu we, die een goed echtgenoot heeft verloren en een vaderlijken steun voor de nog jeugdige kinderen. Een familelid bedankte daarna voor de ondervonden belangstelling. DOODELIJK ONGELUK ONDER HOORN. Gisteravond is de twintigjarige motorrij der J. Blankman, van Hoogwoud, te Wog- num in botsing gekomen met een auto. Hij werd daarbij zeer ernstig aan het hoofd ge wond en bekwam inwendige kneuzingen. Nadat de eerste hulp was verleend, is de man naar de ziekenverpleging „de Villa" te Hoom vervoerd, waar hij in den loop van den nacht is overleden. B. kwam uit de richting Hoogwoud gere den, terwijl van tegenovergestelde richting een auto naderde, waarvan alleen de rech- terkoplamp brandde. Hoewel aan den kant van den weg een auto geparkeerd stond, meende B., die de naderende auto vermoe delijk voor een motorrijwiel heeft aange zien, nog wel te kunnen passeeren. Dit is hem noodlottig geworden. In volle vaart reed hij op de auto in, met het gevolg dat hij over den kop sloeg en deerlijk gewond werd. De automobilist is na de aanrijding door gereden. Hij is nog niet opgespoord. HET MILITAIRE VLIEGKAMP TE BERGEN. Hedenmorgen ontvingen alle bij de vesti ging van het militaire vliegveld te Bergen betrokken landeigenaren van den minister van defensie bericht, dat de minister den koop van de landerijen tegen de overeenge komen prijzen als gesloten beschouwt. Hierdoor wordt onze mededeeling van gisteren bevestigd, dat het vliegveld defini tief in Bergen komt. VERMIST EN TERECHT. Per radio verzocht de burgemeester van Bergen gisteravond de opsporing van den 14-jarigen leerling van de openb. ulo-school J. E. die sinds Zondag de ouderlijke wo ning had verlaten en daarna niet was terug gekeerd. De jongen had zich verongelijkt gevoeld, omdat zijn vader hem gezien zijn minder gunstige schoolrapporten voor twee maanden het voetballen had verboden. Een half uur na de bekendmaking stapte de jongen in Bergen uit een auto. Hij had in de dagen van zijn afwezigheid bij vriend jes gelogeerd, zonder zich om de ongerust heid van zijn ouders te bekommeren. AUTO IN BRAND. Op den Geestersingel is vanmorgen een groote auto met aanhangwagen in brand gevlogen, doordat er vermoedelijk kortslui ting bij de motor was ontstaan. De auto, die eigendom was van den heer A. Leicht uit Franeker, stond terstond in volle vlam men, doch gelukkig was personeel der Nassaurgarage met bluschapparaten on middellijk ter plaatse en het gelukte, den brand te blusschen. De wagen werd weggesleept Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GE8LAAGD. MeJ. N. M. Buyze te Broek op Langedijk slaagde te Den Haag voor het getuigschrift voor Spreekonderwijs van de Vereeniging voor Logopaedie en Phoniatrie. SPELDJESDAG VALKENHEIDE. Evenals vorige jaren zal ook ditmaal, en wel op Zaterdag 13 Nov., een speldjesdag worden gehouden voor het Jongens Opvoe dingsgesticht „Valkenheide" te Maarsber- gen. Deze stichting heeft reeds vele jongens uit de strikken der verleiding gered en tot goede burgers der samenleving gemaakt. In ons gejaagde leven loopen wij zoo ge makkelijk gevaar om hoogstens even te ontroeren, wanneer wij van verwoeste levens lezen. Toch gaat daaraan veel vooraf en de vreeselijke gevolgen zijn vaak niet na te speuren. „Valkenheide" is de vluchthaven voor deze schipbreukelingen der maatschappij. Steunt daarom den arbeid dezer stichting door een milde bydrrge te geven in de bus jes die U Zaterdag a.s. zullen worden aan geboden. Het Comité voor deze inzameling bestaat uit mevr. G. van Dop—Huizer, mevr. J. M. Moolhuizenvan Duyne, mevr. A. A. C. Stokreef—Bomers en mevr. A. M. Zwietink —van Var ik. VEREENIGING VAN KLEINE KOOP LIEDEN OPGERICHT. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Onder groote belangstelling is Maandag hier ter stede opgericht de Vereeniging van Kleine Kooplieden. Het bestuurs-adres is Klein Nieuwland 21. MOND- EN KLAUWZEER. In Schoorl is het aantal aangiften van mond- en klauwzeer thans opgeloopen tot 64. Hoewel de ziekte zich ook onder de reeds aangetaste veestapels aanzienlijk uitbreidt, vertoont zy nog immer een goedaardig ka rakter en komen er gelukkig nog geen sterfgevallen onder het vee voor. TILLY LUS IN „ATLAS-HOTEL". Het zal den tooneelliefhebbers van Alk maar en omgeving ongetwijfeld een vreugde zijn te vernemen, dat zij weer eens na zoo veel jaren in de gelegenheid zijn het onge- meene talent van Tilly Lus te bewonderen. Morgenavond zal zij in 't Gulden Vlies de hoofdrol vervullen in het boeiende stuk „Atlas-Hotel", welke voorstelling door het Nieuw-Schouwtooneel gegeven wordt. Evenals in de groote steden vindt de op voering plaats in speciale décors en dezelfde rolbezetting. Een en ander is zeer zorgvul dig voorbereid, zoodat men een uitstekende voorstelling kan verwachten. Over de première in den Haag schreef de Telegraaf o.m.: Het groote en ongemeene talent van Tilly Lus komt hier volkomen tot zijn recht. Het Nieuw-Schouwtooneel, met nieuwe krachten voortgezet, heeft begrepen, dat het geen waardiger herbegin kon maken dan door het geven van een werkelijk goed stuk, een met een waarachtigen inhoud. In „Atlas- Hotel" van Armand Salacrou deed het een gelukkige vondst. Het zal verrassen en boeien, het heeft een stouten opzet, die nochtans den humor niet derft, en het heeft voor de twee groote tooneelisten, Tilly Lus en Jules Verstraete, die het gezelschap rij ker is geworden, twee prachtige rollen. Het Handelsblad schreef: „Atlas-Hotel" is een frisch, origineel stuk, dat ook zeker alle eigenschappen bezit, om een langdurig suc ces tegemoet te gaan. Het Marokkaansche milieu is een welkome afwisseling. VRIJHEID NOODZAKELIJK VOOR GEESTELIJKE ONTWIKKELING. Hierover sprak Maandagavond in de dan cing van de Harmonie mej. J. van Wijn gaarden uit Utrecht, daartoe uitgenoodigd door de Blavatsky-loge der Theosofische Vereeniging. Wijzende op de vele verschillende opvat tingen omtrent het begrip vrijheid, zette spreekster uiteen, dat zij daarmede niet in de eerste plaats bedoelt: welke belemme ringen legt de maatschappij ons op, daar deze niet noodzakelijk een beletsel vormen voor geestelijkheid. Helderziend onderzoek in het verleden toont aan, dat in lang vervlogen tijden, toen de menschheid als geheel nog in haar kin derschoenen stond, de mensch verre van persoonlijk bewustzijn te bezitten was opgenomen in een stam-bewustzijn, han delde naar het geweten, de kennis en de macht van zijn stam. Later ontwikkelden zich machtige bescha vingen als die van Peru, Atlantis, Chaldea, Egypte en het Oude Griekenland, bescha vingen, uitblinkende boven onzen tijd, de volkeren als kinderen geleid door ware Heerschers, die wisten, afgezanten van de Witte Broederschap, die de evolutie van de menschheid leidt. Wij allen, die nu onze aarde bevolken, hebben in tallooze, voorbije levens, deel ge had in die beschavingen van het verleden en langzaam aan datgene verworven, wat wij nu bezitten aan gaven van hart en ver stand. Want heden ten dage is algemeen genomen dit kindstadium overwonnen, en moet de menschheid leeren geestelijk, ver standelijk, zedelijk op eigen beenen te staan. De ontwikkelingsgang van de mensch heid gaat volkomen parallel met den ont wikkelingsgang van ieder afzonderlijk in dividu. Wij zijn nadenkers geworden en meenen nu iedere leiding te kunnen ont beren, evenals een kind, dat gaat denken, bijna altijd recalcitrant is. Wij zijn het denkras, het 5e ras in de groote ontwikkelingsperiode. Het concrete denken viert hoogtij, richtte zich tot voor kort op de stof, doch begint deze reeds los te laten. Het volgende stadium zal zijn den ken, zich richtend op de hoogere krachten in het menschzijn, het scheppend, inventief denken, dat ver boven de gebondenheid in vormen uitgaat. Het doel van 's menschen bestaan is, dat de immer opstuwende kracht in hem, die de mensch zelve is, die aan den Schepper ver bonden is en in wezen gelyk is aan Hem („Gij zijt Goden Gods geest woont in U"), deze scheppingsdrang de domineerende fac tor van zyn leven gaat worden. De mensch is een stoffelijk-, een gevoels- en verstandswezen. Stoffelijk zyn we vol komen gebonden; lichamelijke pijn, kou, warmte maakt ons incapabel. Ook de broodstrijd bindt de meesten van ons voor minstens het halve bestaan. Emotioneel zitten we vast aan tradities, volks- en rasgewoonten en onze eigen er varing en geweten. Verstandelijk leven we het denken van anderen; de woorden van anderen, de boeken en kranten vullen ons brein. En wat doet de Schepper in ons? Toch is het zeer zeker het doel, dat de band met het goddelijke sterker wordt, zoo dat ten slotte Gods Geest volledig ons leven zal vullen. Doordat niemand in eigen denken, voelen Tot en met 14 Nov. tentoonstelling tee kengenootschap „Kunst zij ons doel", in de Langestraat no. 87; geopend op Zaterdag en Zondag van 10 tot 10 uur, andere da gen van balf 2 tot 5 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De geheime code (mysterie); hoofdrol Wil- liam PowelL Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, t/m. Woensdag, hoofdnummer De geschiedenis begon 's nachts (rom.); hoofdrollen Charles Boyer en Jean Arthur. Toegang boven 18 jaar. Donderdag hoofdnummer „Naar het U lijkt" (blijspel van Shakespeare, Holl. be werking); hoofdrol Elisabeth Bergner. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Opera (detectivefilm); hoofdrollen Warner Oland en Boris Karloff. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer De Spion (sens.); hoofdrollen Willy Birgel en Lida Baarova. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 10 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, Selskip „Friso", opvoering tooneelstuk „Friso". 8 uur, hotel Proot, alg. ledenvergadering Liefdadigheid naar Vermogen. 8 uur, dancing Harmonie, Alg. Ned. Vredebond, herdenking Wapenstilstands dag; spreekster mej. Jannie Eriks uit Hoorn; voordracht mevr. v. d. VeenWilson. De rustende Jager te Heiloo, uitvoering door 't Ontluikende Roosje. Donderdag 11 November. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Atlas hotel, met Tilly Lus en Jules Verstraete. en handelen vry is (van de gestandaardi seerde vormen) hebben we zoo'n gecompli ceerd samenspel gemaakt van ons samen leven, dat dit ons bindt met duizenden draden. Doordat we den Geest, het Leven, uit 't oog verloren hebben, hebben we alles van de stof zij de leeren bezien. Dit is alles buitenkant, gevolg, en het is langdradig uit de veelheid van vormen ein delijk de eene kernoorzaak te vinden. Het opstijgende leven van een boom is van binnenuit duidelijk te begrijpen. Voor een klein wezentje, dat blad voor blad af liep, vorm opnam en vergeleek, was het onderzoek van den boom een eindeloos werk. En toch is dit eenigszins de methode, die de menschen toepassen by het bestudee- ren en het gebruiken van Gods heelal. Daardoor veel gecompliceerdheid, veel af scheiding, ontstaan door het denken. Vorm sluit af, stoot af, heeft vijandschap in zich. Het gevolg is, wantrouwen, haat, nijd, strijd. Dit web van gewoonten en tradities om sluit ons allen, want we zijn medebouwers eraan geweest, zijn het nog. Zoo zyn we dan van binnen goddelijke wezens, vol stralen de macht. De Innerlijke Kunstenaar, die als taak, als vermogen heeft, zich in al zijn schoonheid uit te beelden in de wereld van vormen, zyn volle accoord uit te zingen. Hiertoe moet hij zichzelf kunnen zyn, durven zyn. Zijn denken, volledig gebonden tot nu toe in de stof, moet zich vrij maken en richten naar den Geest. Dit is het groote probleem van ieder mensch, maar ook het groote probleem van dezen tyd. Er is geen ding op aarde, dat een mensch zoo volledig gelukkig kan maken, zoo vol ledig bevredigen kan, zoozeer alles kan geven wat hy behoeft, als het geestelijk leven in dienstbaarheid, dat in zyn glans de schittering van alles, wat tot nu toe begee- renswaard leek, doet verbleeken. Maar daarvoor alleen de mensch, die waarlijk vry is, vry van zijn omgeving al zal hij zyn brood moeten verdienen en daarvoor uiterlijk afhankelijk kan zyn. Vrij vooral van belemmeringen in zichzelf. Die vast kan houden aan eigen, hoogen aard, stralend en machtig. NIEUW FEUILLETON. Wij beginnen heden een nieuw feuilleton, getiteld: ,,'t Oog van Abu". Dr. Phenuit, een geheimzinnig man, de Verpersoonlijking van het kwade, zoekt een gouden tablet, waarop een geheim is ge grift, dat door de overlevende priesters van het verzonken Atlantis is nagelaten. De ontdekkingsreiziger Reeves heeft het gevonden en wordt door dr. Phenuit ge dood, die nu Maxine Reeves, de dochter van den doode, vervolgt in de hoop, door haar in het bezit van het tablet te zullen komen. Na tallooze avonturen, waarbij Maxine tenslotte door Phenuit gevangen gehou den wordt, slaagt hy er eindelyk in, het tablet te verkrijgen, maar als hy het ge heim heeft opgelost en er de vruchten van denkt te zullen plukken, achterhaalt hem het noodlot en valt hy ten offer aan zyn eigen lagen en listen. Ongecorrigeerd. TWEE DOODELIJKE ONGELUKKEN TE ROTTERDAM. De 18-jarige matroos J. Intveld, uit de Sleephellingstraat te Rotterdam, is gister avond, doordat zyn voet in een sleepdraad verward is geraakt, aan boord van de sleep boot „Excelsior" in de Lekhaven te Rotter dam, over een bolder getrokken en zoo ernstig gewond, dat hy aan de bekomen verwondingen is overleden. De „Excelsior" sleepte op dat moment het scheepje „Verwisseling", dat in de Lek haven vaart moest minderen. De matroos sloeg den sleepdraad eenige malen rond den °'fier# °m a^us de vaart van het scheepje wat af te remmen, maar vermoedelyk heeft y te weinig slagen gemaakt, zoodat de draad doorgleed. De jongen is toen met den voet bekneld geraakt in een lus van den sleepdraad, waardoor hy over den bolder heen getrokken werd en vervolgens te water geraakte. Per politieboot is de jongen in zorgwek- kenden toestand naar het bureau van de rivierpolitie vervoerd, vanwaar hy per auto van den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is gebracht. Daar is hy met een groote wonde aan het onderlichaam opgenomen. In den loop van den nacht is hy over leden. Onder boomstam verpletterd. Vannacht om half twee was de 36-jarige havenarbeider K. H. de Ronde, wonende aan het Reigerspad, op het terrein van Swarttouw aan de Waalhaven te Rotterdam, werkzaam cp een stapel boomstammen, die gelost werden uit het s.s. „Maashaven". Vermoedelijk zyn door den regen de stam men aan het glijden gegaan met het gevolg, dat de R. het evenwicht verloor en onder een vallenden boomstam terecht kwam. De man werd op slag gedood. Per politieboot is het stoffelijk overschot naar het bureau van de rivierpolitie gebracht. FRIDA KATZ IN HET HUWELIJK GETREDEN. Plechtigheid in de hoofdstad. Vanmorgen om elf uur is in de raadszaal van het Amsterdamsche gemeentehuis door burgemeester dr. W. de Vlugt het huwelyk voltrokken tusschen mej. mr. C. Frida Katz en C. W. F. baron Mackay, burgemeester van Ermelo. De belangstelling voor deze plechtigheid was uiteraard groot. Voor de groote poort aan den Oudezydsvoorburgwal stond een aantal gemeentenaren van den burge meester van Ermelo en op de binnenplaats had zich bij den ingang naar de raadszaal een eerehaag opgesteld van leerlingen van de dagnyverheidsschool „Oranje Nassau" van het Onderwysfonds voor de Scheep vaart, van welke instelling de bruid rechts kundig adviseuse is. De burgemeester stelde dan het bruids paar de gebruikelyke plechtige vraag, waar op even plechtig als krachtig het jawoord werd gegeven. Als getuigen traden op de beide dochters van burgemeester Mackay, J. J. baronesse Mackay en H. H. baronesse Mackay, zijn schoonzoon, de heer G. F. C. Schoch en de broeder van de bruid mr. K. F. Katz. Tot slot richtte burgemeester de Vlugt een persoonlyk woord tot het bruidspaar, waarin hy den bruidegom de verzekering gaf, dat, al heeft mevrouw Mackay geen huwelykservaring, zy haar meening over de gehuwde vrouw toch tallooze malen in woord en geschrift heeft verspreid. Omstreeks twaalf uur werd het huwelijk in de Willem de Zwyger-kerk door minister prof. dr. J. R Slotemaker de Bruïne kerke- lyk ingezegend. BIJ OPERA-REPETITIE GEWOND. De Rotterdamsche zanger Coen Muller, die morgen in de opvoering van „Der Freischutz" door het opera-ensemble van Van Dam te Rotterdam de party van den boozen geest zingt, werd gisteren op de repetitie by ongeluk met een dolk boven het oog gewond. Een onmiddellijk ontboden oogarts verbond de wonde, die gelukkig niet ernstig bleek, zoodat overbrenging naar het ziekenhuis niet noodzakelijk was. De heer Muller zal morgenavond zijn party kunnen vervullen. EUWEALJECHIN. De vijftiende partij wordt vanavond in ieder geval voortgezet. Dr. Euwe verzoekt ons mede te deelen, dat de vijftiende partij van de revanche match om het wereldkampioenschap, welke gisteren na 40 zetten werd afgebroken, van avond in ieder geval in het gebouw van het „Rotterdamsch Nieuwsblad" zal worden voortgezet. Er was gisteravond laat nog sprake van, dat de party misschien zonder verder spelen remise zou worden gegeven, doch de wereldkampioen heeft van dr. Al- jechin een telegram gekregen, waarin deze hem mededeelt, dat hij de party zal voort zetten. Er wordt om 7 uur begonnen. HET DOEL RUSLAND TE ISOLEEREN? Het anti-Kominternverdrag. Het voornaamste doel van het Duitsch- Italiaansch-J apansche anti-communistisch verdrag is, volgens een bericht van Havas, Sovjet-Rusland te isoleeren van zyn vrienden in West-Europa. Nu Boris Stein tegenover graaf Ciano heeft verklaard, dat zyn regeering het nieuwe pact als onvriendschappelijk be schouwt, verklaart men te Rome, dat het de Sovjet-regeering zelf is, die de Komin tern en de Sovjet-republiek als één en dezelfde zaak beschouwt. Nu deze 'n einde heeft gemaakt aan een fictie, is er geen verschil meer tusschen isoleering van Rus land als brandhaard van het communisme en als Europeesche en Aziatische natie. By gevolg, zoo vervolgt het Fransche bureau, zal het streven der drie mogendhe den in de eerste plaats gericht zyn op het losmaken der banden, welke Moskou met Parys en Londen verbinden. Men zal zeg gen, dat het pact „zal zyn wat derden ervan maken". Wat echter Italië betreft, blyft de wensch, met Engeland betere betrekkingen tot stand te brengen, bestaan. FRAMBOZEN PLANTEN. Een der gemakkelijkste fruitcultures is wel die van de framboos, en juist omdat ze zoo weinig onderhoud vraagt wordt ze wel eens te yeel verwaarloosd, waardoor we onmogelijk goede vruchten kunnen oogsten. Het allerliefst groeit de framboos in een lichten en tevens vochtigen grond, doch ze doet het ook behoorlyk in goed losge maakte zandgrond, en alleen in volkomen drogen grond zullen we weinig resultaten zien. Op schralen grond kunnen we door een flinke bemesting nog aardig succes hebben. Wet ir rijpe. Ster Tctfxxk De beste tyd om framboozen te planten is in het najaar. We nemen dan de jonge uitloopers van de oude struiken af, en als we dit werk met de noodige zorg doen, be houden deze voldoende wortels om ge- makkelijk verder te kunnen groeien. Beter is het om dit niet in het voorjaar te doen omdat de jonge worteluitloopers die zich al vroeg ontwikkeld hebben, maar al te spoedig afbreken. De jonge pas geplante struikjes worden op ongeveer 30 c.M. hoogte afgesneden, en dan is verder het wachten op de grond- scheuten, die zich het eerste jaar al zullen vormen en die ongeveer 1 meter lang kun nen worden. We kunnen de framboozen in bosschen of op ryen uitplanten, de laatste manier is wel de beste, en vooral als we de draad waartegen de planten geleid moeten wor den, op ongeveer 1 meter afstand aan brengen, zoodat de scheuten met een flin ke bocht aan den draad bevestigd moeten worden. Daardoor zullen alle oogen goed uitkomen, en zal zelfs aan de laag gelegen oogen vruchthout ontstaan, daarby kunnen de jonge scheuten zich beter ontwikkelen, omdat de vruchtdragende takken niet in den weg staan. Op de jonge scheuten is steeds de aan dacht gevestigd omdat zy noodig zyn voor den oogst van het komende jaar. In den zo mer moeten we dan ook liefst de oude af gedragen takken by den grond wegnemen en de zwakke scheuten eveneens, dan kun nen we in 2 jaar krachtige struiken hebben vprlrrpcipri A. C. MULLER—IDZERDA. van Woensdag 10 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorigi ko«r* STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 1019/,, 3 Ned.-Indiê 1937 97»/, 5X Duitschl. '30 m. verkl 2918/.c B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank145»/, Handel Mij. Cert. v. 250 152 Koloniale Bank118 Ned. Ind. Handelsbank 132'/, INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie 45%, Calvé Delft Ceri. 74 Nederl. Ford246 Philips Gloeil. Gem. Bezit 296»/, Unilever 1407/, INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 35»/, Anaconda 18^, Bethleh. Steel341 Vie Cities Service I5/:, Kennecott Copper 219/is R public Steel136/,, Standard Brands 6%, Steel 396/, U. S. Leather 4 CULTUUR MAATSCH. H. V A405»/, Java Cultuur 135 Ned. Ind. Suiker Unie 112% Vorstenlanden 39 16.00 laatste k 2.30-45. 101#/. 97»/, 30%, 145% 155'/, 120 135% 47'/,-'/, 76 250 305-7 Mlrl 36% 20%, 36i-V» l#/fi-'Vu 237/!,. 13»/,-4 6% 41»/i«-i 4#/» 414% 143 117 90'/, 168% 316 325»/, Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak 81 Phillips Oil297/8 Shell Union12%, Tide WaterUu/iê RUBBERS. Amsterd. Rubber 193'/, Deli Bat. Rubber 121% Hessa Rubber 120% Oostkust 145 Serbadjadi97% Interc. Rubber 2 2^he. SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Paciiic158/» Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. J. Prolongatie vorige koers X, heden X P WISSELKOERSEN AMSTERDAM- OFFICIEEL. Vorige koers: fflJJ 9.03 72.92 X 6.13 X' 30.71 41.84 40.30 46.55 45-3754 111»/, 110% 195 271% 263 287/g 10 68 5'/wi x) ex-coupon 90% 168% 325'/, 334%-* 80 31% 12%,'I u»/wf 20M 129-V, 131 15° 102Vj;3 3Vu*1/. 116HJ 115%-1 203 28 J-% 269-70 29 15'Vw;i lO'/a-V, 68% 5"/u New-York 1.80%, Londen 9.027, Berlyn 72.85 Parys 6.14 Brussel (Belga) 30.72 Zürich 41.83 Kopenhagen 40.30 Stockholm 46.55 Oslo 45.37 X Italië 9.52 X Goud 12.40

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2