HET BETOVERDE BOS. Prinses Juliana te Amersfoort. Uw kindje verkouden? TWEEDE BLAD 2 Bezoek aan eenige kunsttentoon stellingen te Amersfoort. H. K. H. prinses Juliana heeft gistermid dag streng incognito een bezoek gebracht aan het gebouw van het Amersfoortsche kunstenaarseilde en aan de in de onmid- delijke nabijheid liggende school voor in dividueel kunstnijverheidsonderwijs. De prinses arriveerde omstreeks drie uur uur auto aan het Gildehuis, waar zij werd ontvangen door mej. Drost. Onder haar leiding werden vervolgens de beide ten toonstellingen bezichtigd, die door de af- deelingen beeldende kunst en kunstnijver heid van het gilde momenteel worden ge houden. Mej. Drost gaf eenige weef- en vlechtsdemonstraties, welke door de prinses met veel belangstelling werden gevolgd. Na haar bezoek aan het Gildehuis begaf prinses Juliana zich naar de school voor individueel kunstnijverheidsonderwijs, waar de directeur, de heer W. G. J. Callenbach, haar rondleidde en inlichtingen verstrekte omtrent het onderwijs aan dit instituut. Evenals in het Gildehuis nam H. K. H. met groote belangstelling kennis van de kunstzinnige voorwerpen, die haar wer den getoond. Om even over vieren aanvaardde de prinses, die vergezeld was van een hofdame de terugreis naar Soestdijk. DE HAAGSCHE SPEELHOLEN. En de strijd ertegen. Men zal zich herinneren, dat de Haag- sche recherche den laatsten tijd eenige malen kort na elkaar invallen heeft ge daan in perceelen, waarvan werd ver moed. dat er gelegenheid werd gege ven tot hazardspel, welk vermoeden steeds juist bleek te zijn. In verschillende gevallen wees het onder zoek der politie-autoriteiten uit, dat de speelholen waren gevestigd in perceelen, welker eigenaren niet wisten, dat zy huil huis of een der etages van het huis hadden verhuurd aan individuen, die een hazard spel exploiteerden. Deze personen huurden daartoe een localiteit bij volkomen te goe der trouw zijnde burgers, die van meening waren, dat hier sprake was van een gezel schap, dat een bridge-club vormde, zooals hun dat was medegedeeld. VERJAARDAG VAN DE NOORD ZUID- HOLLANDSCHE REDDING MAATSCHAPPIJ. Morgen, Donderdag 11 November viert de Noord- en Zuidhollandsche reddingmaat schappij haar 113e verjaardag. Naar aanleiding daarvan hebben wij een gesprek gehad met den secretaris van deze reddingmaatschappij, den heer H. Th. de Booy. Het afgeloopen jaar zoo vertelde deze kenmerkte zich door zeer weinig zware stormen. Tot nu toe werd dit jaar vijf en twintig maal van de diensten van de red dingbooten gebruikgemaakt, tegen vijftig maal tot November van het vorige jaar. Een treurig ongeluk gebeurde bij de oefe ning met de strandreddingboot te Zand- voort, waarbij twee leden van de beman ning om het leven kwamen. Op 20 September heeft de motorredding boot „Zeemanshoop" te Scheveningen een mooie redding verricht: twee man van een in nood verkeerenden garnalenvlet konden op het laatste' nippertje in veiligheid wor den gebracht. Verder was het over het al gemeen „klein werk": een gestrand jachtje, een bottertje, waarmee het niet pluis was, een scharrenpeurder op de wadden, die in den mist verdwaalde en die door de samen werking tusschen de Brandaris en de motor- strandreddingboot Abraham Fock, gesta- tionneerd te Hollum, werd teruggevonden. Aardig zijn de vele dankbare brieven, die we krijgen. Materieel. Het materieel wordt steeds verbeterd. Men bouwt thans in een vlet een Hotch- kiss Cone propeller, een watervoortstuwer, zoodat de wadden beoosten den Helder, waar de Dorus Rijkers wegens te veel diep gang niet kan komen, ook bevaren kunnen worden. In Engeland heb ik met deze wa- tervoortstuwers goede resultaten gezien, al dus de heer de Booy. De opruiming van wrakken gaat geregeld voort. De regeering geeft ook ruimschoots me dewerking bij het onderhoud van de red dingbootwegen naar zee, telefoonlijnen enz. Minder was de heer de Booy te spreken over het departement van financiën. Nog steeds immers zijn de reddingmaatschap pijen aangeslagen voor de betaling van be lasting, die wordt geheven van instellingen van de doode hand. Reddingmaatschappij en doode hand zijn twee begrippen, die moeilijk bij elkaar pas sen, doch de minister van financiën vind* dit blijkbaar geen bezwaar. Zesduizend schipbreukelingen zyn in het 113-jarig be staan van de N.Z.H.R.M. door haar van een wissen dood gered, geen cent subsidie ont vangt zy van de overheid, zy wordt in stand gehouden door particuliere bijdragen. Edochbelasting moet worden betadld door deze bij uitstek menschlievende instel ling. Wel werden in de wet goederen, eigen dommen van instellingen, die de instand houding van natuurmonumenten beoogm, op grond van de overweging, dat de be scherming van natuurmonumenten een zaak van eminent algemeen belang wordt geacht, vrijgesteld. Van haar budget moet de N.Z.H.R.M. echter ieder jaar 2700 in de schatkist storten. Gelukkig is de publieke belangstelling voor het prachtige werk van de 113-jarige steeds groeiende. Het aantal contribuanten nadert de tienduizend, maar een zeevarend land met een roemrijk maritiem verleden en een even groote toekomst op zeevaartge- bied moet toch minstens 20.000 contribuan ten hebben. Want er is voor ons werk nu eenmaal veel geld noodig. Wij verzorgen ook onze oud-redders en eventueel de nagela ten betrekkingen. Een bedrag van 30.000 per jaar is daarmede gemoeid. Moge vele Nederlanders aldus besloot de heer de Booy onze maatschappij op haar verjaardag gedenken. Wij vieren dien dag met de overdracht van de nieuwe m.s.r. „Abraham Fock" en het bootenhuis aan de plaatselijke commissie te Ameland. STICHTING „ONS KIND". Een boekwerk voor jonge ouders zal verschijnen. In een persconferentie te Amsterdam door het bestuur van de stichting „Ons Kind" heeft de voorzitter prof. dr. J. H. Gunning Wzn. eenige mededeelingen gedaan over be doeling en plannen dezer stichting. De stichting beoogt het behartigen van de be langen en de verzorging van het kind in Nederland, zoowel paedagogisch en sociaal als lichamelijk. De stichting kent daarby geen onderscheid, wat betreft godsdienstige en politieke richting. Zy tracht dit doel te be reiken door het uitgeven van boeken betref fende het kind, vanaf de geboorte tot de puberteitsjaren. De stichting „Ons Kind" zal binnenkort een lijvig boekwerk uitgeven by de Wereld bibliotheek, getiteld „Ons Kind", gids voor jonge ouders. Als uitg?ngspunt is genomen de blijde gebeurtenis die weldra in ons prinselijk gezin wordt verwacht en het pae dagogisch werk zal het stempel dragen van die komende gebeurtenis, waarmee geheel ons volk innig medeleeft. In de stichting, een nationale onder neming dus, wsarvan de baten ten goede zullen komen aan een fonds voor het Neder- landsche kind, hebben deskundigen van allerlei richting zitting genomen. Het werk zal worden opgedragen aan prinses Juliana en prins Bernhard. „Ons kind" wil een boek zijn voor de huiskamer, algemeen bevattelijk, maar wetenschappelijk verantwoord, een monu ment van den omvang en de hoogte, die de wetenschappelijk kinderstudie in haar uit gebreidste beteeker.is in Nederland bereikt heeft, een monument ook van eendrachtige samenwerking tusschen mannen en vrou wen van verschiller.de richting ten bate van een gemeenschappelijk doel, waarmee de hoogste menschelijke en nationale belangen gemoeid zijn. Intusschen is het allerminst de bedoeling van het bestuur der stichting om de talrijke Nederlanders die niet in de gelegenheid zijn zich een exemplaar van „Ons Kind" aan te schaffen, uit te sluiten. Integendeel, het is zeer bepaaldelijk de bedoeling ven het be stuur dat iedereen zal kunnen deelnemen aan het nationale vreugdebetoon. Men wende zich voor inlichtingen tot de Wereldbibliotheek te Amsterdam. BURENRUZIE TE ZWOLLE. Oude man steekt met een mes. Op den Middelweg te Zwolle is gister middag oneenigheid ontstaan tusschen de buren Bruggeman en uit den Bogaert. De ruzie ontstond tusschen de beide vrou wen, toen zij de stoep aan het schrobben waren. De twist werd voortgezet door den man van mejuffrouw uit den Bogaert eener- zyds en aan den- anderen kant door den 84-jerigen vader van mejuffrouw Brugge man. Toen de laatste uit den Bogaert te lijf wilde, hield deze hem met een bezem van zich af. Hij sloeg hiermede den ouden man op het hoofd. Deze werd hierop zoo driftig, dat hij zijn mes greep en hiermede U. een diepe steek in het hoofd achter het oor toe bracht. In ernstig gewonden toestand werd het slachtoffer naar het Sophia ziekenhuis over gebracht. Men vreest voor zijn leven. De oude Bruggeman is ingesloten. GIFT VAN DE PRINSES. H.K.H. prinses Juliana heeft van haar be langstelling bij de Vondelherdenking te Amsterdam doen blijken door het schenken van een gift aan het Amsterdamsche comité voor deze herdenking. ROSE SCHOENBERG JUBILEERT. Receptie in hotel 1'Europe Velen hebben gisteravond van de ge legenheid gebruik gemaakt de bekende en populaire zangpaedagoge mevrouw Rose Schoenberg, die in hotel de 1'Europe te Amsterdam recipieerde, te complimentee ren. Het is nu 25 jaren geleden, dat mevr. Schoenberg zich als zangleerares te Am sterdam kwam vestigen,. Tallooze fraaie bloemstukken sierden de zaal, waar de bezoekers, onder wie Fred Roeske, de directeur van de A.V.R.O. Willem Vogt, prof. dr. Romano Guarnieri, de zangeres To v. d. Sluys, Jan Sluyters, Aug. van der Hoeck en voorts vele leerlin gen en oud-leerlingen van mevrouw Schoenberg in geanimeerd samenzijn bjj- een waren. Nico Treep, voorzitter van het comité van. uitvoering tot huldiging va Rose Schoenberg, sprak eenige gevoelvolle woorden en onderstreepte nog eens, dat men mevrouw Schoenberg niet dankbaar genoeg kan zijn voor hetgeen zy heeft ge daan ter bevordering van de Nederland- sche toonkunst. Mevrouw Schoenberg dankte ontroerd voor de haar op dezen avord gebrachte hulde. Een avond, waarop slechts de her innering aan het droeve verscheiden van haar liefste leerlinge Hélène Cals een schaduw werpt. Er waren telegrammen met gelukwen schen uit binnen- en buitenland. DRONKEN VROUW ONDER DE TRAM. Zonder letsel eronder vandaan gehaald. Gisteravond is een 63-jarige vrouw, die in beschonken toestand verkeerde, op het Damrak te Amsterdam, er hoogte van de Oude Brugsteeg onder een motorwagen van lijn 22, die op weg was naar de remise, geraakt. Men is er natuurlijk onmiddellijk toe overgegaan de tram op te vijzelen, teneirde het slachtoffer onder het voertuig vandaan te halen. Nadat men hierin ge slaagd was, bleek, dat de vrouw, hetgeen ongetwijfeld een wonder mag worden ge noemd, niets mankeerde. De geneeskundige dienst heeft zich dan ook tuiten de zaak gehouden, waarna de politie zich over, de vrouw ontfermde. Overigens is deze nieuwe logé de politie niet onbekend. De slokdarm van de vrouw heeft het laatste half jaar namelijk zeer veel spiritus te verwerken gekregen. Als zij haar ross zal hebben uitgesla pen. laat de politie baar beschermeling los1, in de hoop. dat zij den rechterkant van den weg niet meer zal mijden. BURGEMEESTER ACHTERVOLGT EEN DIEF. De diefstal te Peize in vlug tempo opgehelderd. Zooals gemeld, werd gisteren uit een melkwagen van de Coöp. zuivelfabriek „De Volharding" te Peize een bedrag van ongeveer duizend gulden gestolen. Reeds gistermiddag zijn de dader en een medeplichtige gearresteerd. Dit is in de eerste plaats te danken aan de voort varende wijze, waarop de burgemeester van Peize, de heer S. G. Römelingh in deze zaak is opgetreden. Onmiddellijk nadat de diefstal was ont dekt, werd de burgemeester hiervan in ken nis gesteld. Daar er nog slechts eenigen tijd was verloopen sedert het oogenblik van den diefstal, liet de burgemeester alle wegen rond zijn gemeente bewaken, hetgeen bin nen tien minuten was georganiseerd. Men had van den vermoedelijken dader een vrij nauwkeurig signalement, doordat de man die een eenigszins opvallend uiterlijk heeft, zich ongeveer een half uur in de buurt van den melkwagen had opgehouden. De ver dachte, de 22-jarige gehuwde koopman L. K. uit Hoogkerk, werd nabij Donderen (ge meente Vries) opgemerkt. Hjj verwijderde zich zoo vlug mogelijk per fiets. De burge meester van Peize ging den man per auto na en tegen één uur gistermiddag heeft hij hem te Glimmen aan den weg Groningen- Assen nabij de Drentsche punt persoonlijk gearresteerd. By zijn verhoor heeft hij bekend den diefstal te hebben gepleegd. Hij verklaarde echter tot het misdrijf te zijn aangezet en er toe gedwongen te zijn geweest, omdat hij buiten de steunregeling valt. Hy had het "eld in de bosschen onder Norg in den 289. Een kwartiertje later stapten zij de deur uit. Maar wat zagen ze daar? Er stond een prachtige koets voor de deur van hun huisje. Een palfrenier hield het portier van de wagen voor hen open en zei eerbiedig: Op ver zoek van den koning en de koningin zal ik u naar het paleis brengen. En voor zij het zelf goed wisten, reden ze al weg. 290. Stom verbaasd keken de houthakker en zijn vrouw elkaar aan. Het was bijna allemaal te mooi om waar te zijn. Wat zaten ze heerlijk en wat reed de koets hard. grond gestopt. Daar is het gistermiddag door de politie opgegraven en in beslag ge nomen. Een bedrag van 25 ontbreekt. Het is mogelijk, dat dit is zoek geraakt. Na het verhoor van K. is ten Peize als medeplichtige gearresteerd de slager M. R. Deze heeft K. de noodige aanwijzingen ge geven. Het onderzoek en de verhooren door den burgemeester duurden tot laat in den nacht. Vandaag worden beiden ter beschikking van den officier van justitie te Groningen gesteld. NEDERLAND IS ONAANTASTBAAR. Niet beschikbaar voor opmarsch van buitenlandsche troepen. Op de vragen van het Eerste Kamerlid Van Vessem betreffende het standpunt der regeering ten aanzien van de onaantast baarheid van het Nederlandsche grondge bied heeft de minister van buitenlandsche zaken o.a. het volgende geantwoord: Aangezien Nederland niet tot het verdrag van Locarno is toegetreden en evenmin is aan te nemen, dat het zal willen toetreden tot een eventueel nieuw pact ter vervanging van dat verdrag, terwijl België getoond had niet langer door garantieverplichtingen ten behoeve van derden gebonden te willen zyn, leek het niet onwaarschijnlijk, dat de betrokken groote mogendheden zich, mocht het komen tot nadere onderhandelingen over eenig nieuw pact ter vervanging van het verdrag van Locarno, tegenover elkaar zouden wenschen te beveiligen daar, waar hun gebied aan dat van Nederland en Bel gië grenst. In den loop van algemeene en zeer informeele gesprekken met vertegen woordigers van andere staten is toen geruimen tyd voor de BelgischBritsch Fransche regeling van 24 April 1937 het in de eerste vraag bedoelde denkbeeld (het „plan-Snouck" geopperd, en wel als een mogelijk nuttig element van discussie tus schen derden, doch niet als een Nederland sche voorstel. Gelijk 's ministers ambtsvoorganger in dit voorjaar in de Eerste Kamer deed uitko men, zou een regeling tusschen de betrok ken groote mogendheden, waarin dat denk beeld ten aanzien van Nederland werd vast gesteld, ons tot op zekere hoogte welkom kunnen zijn, al blijven wy er buiten en al vragen wij er niet om. De verwezenlijking van het bewuste denkbeeld zou dus slechts kunnen geschie den in den vorm van een overeenkomst, waarbij uitsluitend de betrokken groote mogendheden partij zouden zijn. Voor medewerking van Nederland bij de tot' standkoming dier overeenkomst was in dien gedachtengang geen plaats. Gevolgen, als in de tweede vraag voorzien (n.1. gevaar voor de onaantastbaarheid van ons grondgebied) duchtte de regeering niet en ducht zy ook thans niet. Overigens is het denkbeeld prac- tisch niet aan de orde, nadat inmiddels de positie van België op andere wijze is gere geld. De regeering kan niet inzien, dat het be doelde denkbeeld iets uit te staan heeft met de verklaring van den heer Baldwin van 30 Juli 1934 („De grens van Engeland wordt gevormd door den Rijn"). Dat die verkla r:ng een ontkenning zou beteekenen van de onschendbaarheid van het Nederlandsche grondgebied, is een opvatting, die de regee ring niet kan onderschrijven. Ten deze wordt herinnerd aan de mededeeling, die 's ministers ambtsvoorganger op 24 Novem ber 1934 in de Tweede Kamer ter zake deed. Aangezien uit niets gebleken is, dat in het buitenland de opvatting zou zijn ge wekt, dat Nederland zijn grondgebied be schikbaar stelde voor opmarsch of afweer- gebied van buitenlandsche troepen, noch aannemelijk is gemaakt, dat een zoodanige opvatting zou kunnen zijn verwekt, zou de regeering in dit herland een verklaring, als de heer Van Vessem bedoelt, onbegrij pelijk en derhalve schadelijk voor onze be langen achten. De opvattingen der regee ring omtrent de onschendbaarheid van het Nederlandsche grondgebied kunnen geacht worden in het buitenland voldoende bekend ti» zijn. De secretaris-gen ?raal van buitenl zaken, de heer Snouck Hurgonje had een regeling ontworpen. op te nemen in het verdrag tusschen Frankrijk, Engeland en Duitschland. volgens welk plan deze mo gendheden in een door haar te sluiten ver drag zouden heoelen „dat zij schending van den grond ven België of van Neder land zouden beschouwen als eene schending van hun eigen grenzen"). ONWAARDIG GEDOE TE BREDA. Van een zeer onverkwikkelijke begrafenis. Een kwestie tusschen een begrafenison dernemer en de r.k. kerkelijke overheid heeft Dinsdag te Breda tot pijnlijke inciden ten geleid bij 'n uitvaartdienst in de St. An- nakerk en by de daarop gevolgde teraarde bestelling op de r.k. begraafplaats Zuilen. De regeling van de begrafenissen, het binnendragen van stoffelijke hulsels in de kerk en het vervoer naar de r.k. begraaf plaats is door de gezamenlijke pastoors der elf parochies te Breda toegekend aan één onderneming, welke daardoor in een mono polistische positie is komen te verkeeren, hetgeen ook in de tarieven tot uiting komt. In breeden kring bestond hierover reeds geruimen tijd groote ontevredenheid, zoodat de oprichting van een tweede begrafenis onderneming menigeen welkom was. Deze tweede ondernemer, eveneens een katholiek, voorzag zich van modern mate riaal en liet voor bidders en dragers keurige nieuwe uniformen maken. Daar voorts de uitvoering van de teraardebestellingen met de noodige piëteit geschiedde, kreeg deze nieuwe onderneming spoedig vele opdrach ten, waaraan echter een einde dreigde te komen, toen de gezamenlijke pastoors via mr. Jos. Mayer per deurwaardersexploit aan den ondernemer en diens bidders en dragers den toegang tot de elf Bredasche parochiekerken en tot de r.k. begraafplaats verboden. Sindsdien kon de de nieuwe on derneming derhalve de kisten niet verder brengen dan tot den ingang der kerk of van imunhardt 't nêër bed gaan rug en borstje wrijven met Dampo Wonderlijk zoo «I» d*t helpt I de begraafplaats, waarna de stoffelijke hul sels verder door de familieleden kerk- of grafwaarts moesten worden gedragen. Toen nu gistermorgen de uitvaart van de echtgenoote van een familielid van den nieuwen ondernemer zou plaats hebben, bleek de oprit tot het plein voor de St. An- nakerk versperd door de iijkauto met dra gers der semi-kerkelijke onderneming en verbood de koster den bidder der nieuwe onderneming namens den pastoor ook den toegang tot het kerkplein, zulks onder toe voeging, dat de politie een inspecteur, eenige agenten en rechercheurs waren aan wezig hem desnoods met geweld den toe gang zou beletten. Midden op den openbaren weg moest hier op de kist met het stoffelijk overschot van de lykauto der nieuwe onderneming in dien der oude worden overgeladen, waarna zij door deze laatste naar de 7 M. verder gelegen kerk werd gereden en de dragers der oude onderneming haar de kerk binnen droegen. Een soortgelijk toorreel herhaalde zich na afloop van den dienst, toen opnieuw midden op den openbaren weg de kist van de eene auto in de andere moest worden gezet. Nog erger was het echter bij de begraaf plaats. Toen de rouwstoet aankwam, bleek de toegang door de snel vooruit gereden auto der oude onderneming versperd te zyn, terwijl de zijhekken met kettingen en hang sloten waren gesloten. Ook daar moest het stoffelijk hulsel voor de laatste 10 M. wor den overgeladen, terwijl de familieleden in de volgauto's op straat moesten uitstap pen. Onmiddellijk nadat het laatste familielid de begraafplaats had betreden, werd ook de hoofdpoort dicht geworpen en met een hangslot met ketting gesloten. Zelfs aan de naaste buren van de overledene werd de toeoang geweigerd. Het publiek heeft duidelijk van zijn mis noegen over deze pijnlijke incidenten blijk gegeven. DE AANVARING OP DEN NIEUWEN WATERWEG. De „Victoria" opgestoomd naar Rotterdam. De „Victoria" van de N.V. „Neptun" te Eremen, welk schip in den nacht van Maandag op Dinsdag bij het invaren van den Nieuwen Waterweg is aangevaren door het Noorsche stoomschip „Stavangeren", dat op uitreis was naar Bergen, is gisteravond in de Schiehaven te Rotterdam gearriveerd, waar de lading stukgoederen gelost zal wor den. Het schip heeft een gat onder de water lijn aan bakboordzijde gekregen, maar ver der is er van de aanvaring weinig te bespeu ren. De Victoria is, nadat het schip is leegge pompt, vlotgekomen en opgesleept naar Rot terdam door de sleepbooten „Blankenburg" en „Rotterdam" van L. Smit's Internationa len sleepdienst. Hedenochtend zal de lading worden gelost. Over de schade valt nog niets te zeggen Deze zal eerst kunnen worden vastgesteld wanneer het schip in het dok komt. De „Urania", die bij Poortershaven het an ker en den ketting verspeeld heeft, heeft dit thans laten opvisschen en daarna gister avond haar reis voortgezet. DE DUITSCHE MINISTER VAN ARBEID IN ONS LAND. Een diner van de Nederlandsche regeering. De Duitsche rijksminister van arbeid, de heer Seldte, en de hem vergezellende amb tenaren van de ministeries van arbeid en voor voedselvoorziening hebben gisteravond deelgenomen aan een diner in hotel Witte- brug te 's-Gravenhage, aangeboden door de Nederlandsche regeering en waar ook ge nood igd waren de Duitsche gezant, graaf Julius Zech von Burkersroda, en gezant- schapsraad dr. Feine. Verder namen aan den maaltijd deel de minister van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, de burgemeester van Amster dam, dr. W. de Vlugt, de burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, de secr.- generaal van het departement van sociale zaken, mr. dr. A. L. Scholtens, de directeur- generaal van de afdeeling werkverschaffing en steunverleening, mr. D. G. Draayer, de directeur van de afdeeling werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling, ir. R. A. Verwey, beiden van het departement van sociale zaken, de directeur van den Wierin- germeerpolder, ir. S. Smeding, de directeur van den cultuurtechnischen dienst te Utrecht, ir. F. P. Mesu, de referendarissen van het departement van sociale zaken, de heeren G. W. F. van Hoeven, Meyer de Vries en R. G. Wolf, de rijksinspecteur voor de werkverschaffing, ir. J. Th. Westhoff en de rentmeester der domeinen, ir. J. Nysingh, beiden uit Zwolle. Programma voor heden en morgen. Onder leiding van de heeren Westhoff en Nysingh zullen minister Seldte en zijn ge zelschap bestaande uit Duitsche en Neder landsche ambtenaren, in de omgeving van Zwolle heden de werkverschaffing in het waterschap Vollenhove bezichtigen. De reis naar Zwolle zal per trein worden gemaakt. Een autotocht naar Giethoorn staat ook op het programma. Na een thee in hotel Wientjes te Zwolle zal de minister per trein naar Nijmegen vertrekken. De vol gende dag zal besteed worden aan een be zichtiging van de Maaswerken by Balgoij, gevolgd door een autotocht naar de Aa ter bezichtiging van de Aa-werken en dan zal naar 's-Hertogenbosch worden gereden. In Den Bosch zal het gemeentebestuur de bezoekers aan een lunch vereenigen. Minister Seldte keert na de ltlnch per trein naar Den Haag terug en zal met den nachttrein nog dienzelfden dag naar Ber lijn reizen.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7