t Sport J^tovUidaal Tlieuws K H a tfe SI t h ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 10 NOVEMBER 1937 Nieuws in 't kort. De strijd om het wereld kampioenschap. HEILOO Mooie, Gezonde Huid BERGEN i i SCHAGERBRUG EGMOND AAN ZEE EGMOND BINNEN DERDE BLAD Brutale roofoverval. - Gisterochtend zijn twee elegant gekleede, gemaskerde bandieten binnengedrongen in de aparte- menten van mevrouw Hesketh Wright in Mayfair (Eng.) Zij dwongen de bewoonster met voorgehouden revolver hen juweelen en bankbiljetten ter waarde van twintig duizend pond te overhandigen. Zij namen de vlucht, na het slachtoffer te hebben ge bonden. De overstroomingsramp nabij Damas- cus. - Het water begint terug te trekken uit het overstroomde gebied van Kalamoen, zoodat men een begin heeft kunnen maken met het opruim in gs werk in de verwoeste streek. Zooals men weet, zijn bij deze overstroo mingen ongeveer duizend personen om het leven gekomen, doordat geheele dorpen verwoest werden. De bergingsploegen heb ben tot dusverre 600 lijken gevonden. Ver scheidene honderden streekbewoners wor den vermist. 10.000 woningen zijn vernield. Men raamt de schade op 40 millioen francs. Schaken. DE VIJFTIENDE PARTIJ. Na veertig zetten, terwijl Aljechin een pion meer bezit, afgebroken. In de Rotterdamsche Diergaarde ving gisteravond de vijftiende partij aan van de revanchematch om het wereldkampioen schap schaken tusschen dr. M. Euwe en dr. A. Aljechin. De partij had het volgende verloop (aanteekeningen van den heer Lod. Prins): Wit dr. M. Euwe. Zwart dr. A. Aljechin. Slavische verdediging. 1. d2d4 c2c4 d7—<15 2. c7c6 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pblc3 d5X'c4 5. a2a4 Rc8—f5 6. e2e3 e7—e6 7. RflXc4 Rf8b4 8. 0—0 Pb8d7 9. Ddl—e2 Rg5g6 Nieuwe Russische doodvonnissen. - Het hooggerechtshof van de autonome republiek Abkhasie heeft in een te Soekhoem gehou den zitting tien ambtenaren der republiek ter dood veroordeeld wegens voorbereiding van een separatistischen opstand, aanslagen op Stalin en Berian, den secretaris der par tij in Georgie, en sabotage op elk gebied van het bedrijfsleven. Drie beklaagden wer den tot 10, 15 en 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De onrustige toestand in Palestina. - De joden hebben plechtig het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de vijf laat ste slachtoffers van het terrorisme. Er heeft Zich geen enkel incident voorgedaan. De aamslagen hebben groote beroering gewekt onder de joodsche bevolking. Uit vrees voor weerwraak heeft de politie spe ciale maatregelen genomen ter bescherming van de Arabische arbeiders, die in de jood sche wijken werken. Verantwoordelijke kringen wekken hun geloofsgenooten op kalm te blijven en vragen machtiging der regeering tot vorming van Joodsche patrouil les ter bewaking van de landbouwonder nemingen. De dood op den weg. - In de oostelijke en zuidelijke staten van Amerika zijn, naar de „Times" uit New York verneemt, alleen Maandag al 25 personen bij auto-ongeval len om het leven gekomen, waarmede de groote toeneming van ongevallen op den weg, welke dit jaar zijn voorgevallen, weer in herinnering is geroepen. In de eerste negen maanden van 1937 zijn 28.140 perso nen bij verkeersongelukken in de Vereenig- de Staten om het leven gekomen en alleen in den staat New York zijn in de eerste acht maanden 1.863 personen gedood en 69.237 gewond bij 53.352 ongelukken. Vergeleken met dezelfde periode van 1936 zijn de onge lukken met doodelijken afloop met 18 pet. gestegen. In den staat New Jersey werden bij auto-ongelukken 904 personen gedood of 22 pet. meer dan in dezelfde maanden van 1936. In een bespreking over de verkeersonge lukken heeft dr. Miller McLintock, directeur van het bureau voor verkeersonderzoek van de Harvard universiteit, verklaard, dat het wel zoo goed als zeker is, dat het volgend jaar in de Vereenigde Staten 40.000 per sonen door verkeersongevallen om het leven zullen komen, 1.250.000 voorgoed ongeschikt en 1.500.000 meer of minder ernstig gewond zullen geraken. De verwerking van het verkeer is een van de moeilijkste economi sche vraagstukken voor het land. Een on derzoek te Harvard heeft uitgewezen, dat de gemiddelde snelheid slechts 25 kilometer per uur bedraagt, hoewel tegenwoordig geen enkele wagen vervaardigd wordt, die niet een veilige en voortdurende snelheid kan bereiken van 90 kilometer per uur. Orkaan bij Uruguay. - De havenautori teiten te Montevideo zagen zich gister door een hevigen orkaan aan de kust gedwongen het geheele scheepvaartverkeer stil te leg gen. Verscheidene schepen moesten hun vertrek uitstellen. Legendarische meteoorsteen eindelijk gevonden. - Een reusachtige meteoorsteen, waarnaar ontdekkingsreizigers 400 jaar lang vergeefs hebben gezocht, heeft men, naar de „Times" uit Buenos Aires meldt, eindelijk in Noord-Argentinië gevonden. Deze ont dekking is niet slechts van wetenschappe lijke beteekenis, doch zij kan tevens tenge volge hebben, dat een gedeelte van den Ar- gentijnschen Gran Chaco bij de provincie Santiago Del Estero wordt gevoegd. Reeds in 1540 hadden de Spaansche „Con quistadores" opgemerkt, dat de speren, welke de Indianen in Noord-Argentinië ge bruikten, voorzien waren van ijzeren pun ten. Zij stelden een onderzoek in en kregen toen het verhaal te hooren van een gewel digen meteoorsteen, doch zij slaagden er nimmer in, te ontdekken weer deze was neergekomen. De legendarische meteoorsteen kreeg den naam van Meson de Fierro, en in 1884 be paalde het Argentijnsche congres, dat de grenslijn tusschen de provincie Santiago Del Estero en den Chaco over den „Meson zou loopen. Overeenkomstig dit decreet werd toen op goed geluk een lijn getrokken, die echter thans op een afstand van 20 kilo meter van de plaats van den meteoorsteen blijkt te liggen. Een 28-jarige terechtgesteld. - De door het volksgerechtshof te Berlijn wegens land verraad ter dood veroordeelde 28-jarige Bernhard Sander is vanmorgen terechtge steld. In November 1935 had Sander zich, na overschrijding van de landsgrens, bereid verklaard, tot het Fransche vreemdelingen legioen toe te treden. Daar hij door een on geval ongeschikt voor den dienst was ge worden, werd hij aan de tegen Duitschland werkende 'oionnage toegevoegd. Tot aan zijn arrestatie in Maart 1936 was Sander agent van den buitenlandschen inlichtingen- lianst hij in deze stelling drie malen Pf6e4 speelde (en daarmede gemiddeld vrij slechte ervaringen opdeed) alvorens zijn heil te zoeken in de meest voor de hand liggende, eigenlijk bijna klassieke voort zetting. Wij hebben er bij de dertiende partij op gewezen, dat het verloop van partij no. 7, waarin Wit de gelegenheid kreeg een sterk centrum te vormen en niettemin spoedig in moeilijkheden kwam, het duidelijke be wijs levert, dat Zwart e3e4 met een onbezwaard geweten kan toelaten, terwijl hij met gekunstelde manoeuvres als Pe4 zijn gemoedsrust maar in gevaar brengt, om van de stelling nog te zwijgen. Ten overvloede zou Wit trouwens nog moeilijkheden genoeg ondervinden bij de voorbereiding van e4, zooals het vervolg leert. Ziedaar dus een botsing van twee scherp omlijnende veldheersplannen, de speciali teit van dr. Euwe! 10. Rc4d3! Inziende, dat hij op andere wijze be zwaarlijk verder zou komen, is de wereld kampioen dadelijk bereid, zijn aanvals- raadsheer te laten ruilen. De tekstzet is drastisch genoeg, want Wit dreigt nu on middellijk met e4 en g5 het offensief in te zetten. Wel kan Zwart dat niet geheel ver hinderen, doch hij kan de uitwerking er van beperken. Vandaar in ieder geval: 10Rg6Xd3 En niet bijv. c6c5, Pa2! of 00, e4, Rh5, Rg5, gevolgd door Tadl, waarna Wit's ruimte-overwicht slechts beter tot zijn recht zou komen. 11. De2Xd3 0—0 12. Tfl—dl Het eenvoudigste om iedere tegenactie in de kiem te smoren. Wil Wit n.1. door Rd2 den zet Tadl voorbereiden, dan is na c5! het antwoord Pa2 waardeloos, wegens Rd2: en cd4:. Thans echter blijft deze res source behouden. Voor Zwart een aanlei ding zich tot de voorbereiding van e6e5 te bepalen. 12Dd8e7 13. e3e4 e6e5 Er dreigde e4e5, al naar omstandig heden gevolgd door Pg5 of Rg5. Intusschen geeft de tekstzet een essentieelen troef uit handen. Immers Zwart's tegenwicht te genover Wit's bewegingsvrijheid bestaat, behalve in een (minder belangrijk) steun punt op b4, in de mogelijkheid van een druk op het veld d4 en 13e6e5 doet deze hoop in rook vervliegen. Naar het schijnt, is er echter tegen Wit's drei gingen (ock Rg5 kan onaangenaam wer ken) niets beters te ontdekken. Een suc cesje dus voor den wereldkampioen. 14. Rel—g5! Een zeer verraderlijke zet, die een die pen valstrik spant. Antwoordt Zwart nu namelijk onergdenkend met Tfd8, dan volgt Rf6:, Df6:,: Pe5:, Pe5:, De5:, Td3 (De5:, dan Dd8:f, Td8:, Td8f, Rf8, Ta8! enz.), ef6:, Tad8, Td3:, Td3:, Tdl met goe de kansen voor Wit: Zooals van zelf spreekt nog minder 14 ed4:, Dd4: Rc3:, bc3:, De4:? wegens De4: en Td7: 1 4h7h6 15. Rg5Xf6 Natuurlijk had op Rh4 wel Tfd8 kun nen volgen: Rf6:, Df6:, Pe5:, Pe5:, De5:, De5:, Dd8:t, Td8:, Td8:f, Kh7 en Zwart staat beter. 1 5De7Xf6 16. dl d5 Na het tactische intermezzo vindt de strategische veldtocht zijn logischen voort gang. Wit is er in geslaagd, met uitscha keling van Zwart's voornaamste tegenkans zijn ruimtevoordeel te bevestigen en be schikt reeds over verschillende dreigingen. Onaangenaam voor Zwart is vooral, dat Fd7 geen gelukkig veld kan vinden, bijv. Pc5, Dc4, Rc3:, bc3:, of: Pb6, a5. Verder zou c6c5 den tegenstander een gedekte vrypion bezorgen, nog afgezien van de pijnlijke voortzetting Pa2, daar de raads heer wegens Dh5 moeilijk naar a5 kan. uit wijken. Onoodig hieraan toe te voegen, dat ten slotte cd5: faalt op Pc3Xd5Xb4 en Dd7: Zwart moet dus de verzwakking van c6 toelaten. 1 6Tf6d8 17. d5Xc6 b7Xc6 18. Pc3a2 Rb4e7 Inderdaad! Noch Tab8, Pb4:, Tb4:, Dc3, Tb8, (anders Pe5:!, Td2, gevolgd door Tadl, noch a7—a5, Pb4:, ab4:, Dc4, Tab8, Tacl, noch De7, Dc4, ziet er voor Zwart erg aanlokkelijk uit. Na 18. Dc4, Re7 zou Wit daartegen vereenvoudiging door mid del van Pb6 nauwelijks hebben kunnen verhinderen (a5, Tab8). 19. b2b4 Men krijgt den indruk, dat Wit een nieuw succesje heeft geboekt, daar thans ook Zwart's laatste houvast, het punt b4, uit den weg is geruimd en de zwakte van c6 actueel is geworden. Doch Aljechin's kater, in nood, maakt rare sprongen. Niet zelden voeren groot meesters terugtrekkende bewegingen uit „pour mieux sauter". Ook ditmaal ont wikkelt de uitdager weer den meest actie ven en f raaien tegenstand. Op is. Dc3 i-P-v. den tekstzet zou Pc5, Dc4, Tab8 zeer sterk zijn geweest. Thans zou op dezen zet Dc2 volgen. 19. a7a5! 20. Dd3c3 Vrijwel het eenige. daar op ba5:," Pc5 en op Dc4 Pb6, Td8:f, Td8:, Db3, ab4:, Pb4:, Dd6 onaangenaam is. 20a5Xb4 21. Pa2XM Pd7c5 22. TdlXdSt Opnieuw min of meer onvrijwillig, want op Dc2 of Dc4 volgt Tdl:, Tdl:, Ta4- of Ddl:, Pe4:. 22Ta8Xd8 23. Dc3c4 teeren, ofwel een laatste, hoewel riskante, en eigenlijk niet eens veelbelovende kans op winst te wagen, toen kon Euwe de ver leiding niet weerstaan. Weliswaar riskeer de hij niet al te veel, maar het voordeel van een pion zal voor Aljechin toch ver moedelijk voldoende aanleiding zijn, de partij voort te zetten. Helden der Zee-fonds „Dorus Rijkers' Reeds van oudsher zijn de Zeeuwsche en Hollandsche kusten bij den zeeman berucht wegens de aanhoudend zich verplaatsende zandbanken en de verraderlijke stroomin- Alle ruwheid en roodheid, pukkeltjes en ui'slog. worden weggenomen door "SeTT* PUROL WIT t«id* in dooie- nn 30-40,T»b« 45«t.SijApotti.enDro^ munhardt gen, welke langs die banken de zeegaten in- Reeds schijnt het, alsof Euwe's strategie I en uittrekken, heeft gezegevierd. De witte vrijpion dreigt I Doch hoe gevaarlijk naar al op te rukken, waarna zwart, ook al wegens de verplichtingen van Pc5 (c6!) aan handen en voeten gebonden zou zijn. Doch Aljechin heeft alles haarfijn berekend. 23Pc5Xe4! de Nederlandsche kust bij navigatie in mist of stormweer ook is, gelukkig wonen er redders langs die kust, alom in de wereld geëerd en geroemd om hun menschlievendheid en zeeman schap. In de afgeloopen eeuw zijn meer dan 8000 Een donderslag bij helderen hemel, de menschenlevens door onze kustbevolking pointe van Aljechin's schitterende plan I van een wissen dood gered. van defensie! Wordt het paard geslagen, dan wint zwart door Rb4:, Db4:, e4 ten minste een pion, daar ook Tal en prise staat. Bovendien dreigt Pd2 verdere ver eenvoudigingen te veroorzaken. 24. Pb4Xc6 Pe4d2 25. Pf3Xd2 Td8Xd2 26. Pc6Xe7f Df6Xe7 27. a4a5 De voornaamste gevaren heeft de uit dager ongetwijfeld reeds overwonnen. Nu geldt het nog wit's laatsten troef, den vrijen a-pion onschadelijk te maken en ook dit schijnt, dank zij de gunstige opstelling van zijn zware stukken, geen onmogelijke opgave te zijn. 2 7De7—f6 28. Tal—fl Natuurlijk faalt f3 op Dg5, g3, Dh4 en is op Dfl de voortzetting e4 (dreigt Tf2:), Tbl, Ta2 onaangenaam. Ten slotte biedt ook Dc5, e4, Tbl, Ta2 geen vooruitzichten op winst. 2 8Df6d8! Door deze manoeuvre wordt pion a5 de finitief onschadelijk gemaakt. Wit kan namelijk Td2d5a5 niet verhinderen. 29. a5—a6 Td2—d4 30. Dc4a2 Wit had wel verstandiger gedaan met De2 op remise aan te sturen. Bijv. De2, Da5, a7, Td8, Db2, zoo noodig gevolgd door Db8 of Tal. 3 0Td d5 31 Da2c4 Sterker was o.i. Db3, teneinde Ta5 een voudig met Db7 te beantwoorden en Da5 zelfs met Db8t en a7. 31Td5a5 32. Tfl—bl - En hier zou 32. g4, Db6f Khl, Da6:, Da6:; Ta6:, Fe5: gemakkelijker tot remise heb ben geleid. Blijkbaar speelt wit op 'n te genaanval, bij welks berekening hij iets over het hoofd heeft gezien. 32. Dd8a8 33. Dc4c7 Da8Xa6 34. Tbl—b8f Kg8h7 35. h2h3 Nadat wit de matdreiging op al heeft gepareerd dreigt Df7: De zwarte dame moet den toren dekken en de toren op zijn beurt pion e5. Bovendien dreigt onder omstandigheden Dd8, en na 35Ta5alt 36. Kgl—h2 kan zwart niet met Dfl op winst spelen wegens 31. Th8t Kh8:; Dc8t, Kh7, Df5f en remise door eeuwig schaak. Doch nu blijkt de doodeenvoudige zet 36. Da6f6 alles te pareeren, terwijl zwart nu zelf mat in twee zetten dreigt (Df4t en Df2:). Gelukkig voor Euwe is bij dit zware ma teriaal de achterstand van een pion niet van zooveel beteekenis. In ieder geval luidt het parool nu: „terug". 37. Dc c2f g7—g6 38. Tb8b3 Er dreigde Df4t, g3, Df3, enz. 38. Df6—f4f 39. g2g3 Df4a4 Dreigt Ta2. 40. Dc2d3 Tala2 Dr. Euwe gaf hier zijn zet in couvert af. Vanavond te zeven uur wordt de partij in het gebouw van het Rotterdamsch Nieuwsblad ten einde gespelde. De afgebroken stelling luidt: Zwart: Aljechin. Wordt het niet hoog tijd dat deze red ders, die vijf en twintig tot vijftig jaren lang dit menschlievend werk hebben volbracht, die al die jaren hun leven hebben gewaagd om dat van hun medemensch van een wis sen dood te redden, dat deze helden een on- bezorgden levensavond kunnen genieten? Thans verkeeren, volgens verkregen in lichtingen van de autoriteiten, ruim 145 oud-redders en weduwen in behoeftige om standigheden. De meesten van hen zijn bo ven de 70 jaar, dus te oud om te werken. Hun borsten zijn versierd met blinkende medailles, maar zij moeten rondkomen met hun ouderdomsrente en kunnen dus niet in hun levensonderhoud voorzien. Teneinde de helden der zee in hun nood tegemoet te komen, is 9 April 1923 opge richt de Vereeniging Helden der Zee-fonds „Dorus Rijkers", wier statuten zijn goedge keurd bij Kon. Besluit d.d. 17 Oct. 1923 no. 83. Het doel der vereeniging is een nationaal fonds in stand te houden tot verleenen van steun aan behoeftige redders van schipbreu kelingen langs de Nederlandsche kust (Zui derzeekust inbegrepen) en voorts aan de weduwen van vóór 1918 omgekomen red ders, die onverzorgd achterbleven. De steunverleening strekt zich uit over 33 kustplaatsen en eilanden. De uitkeerin- gen bedragen hoogstens 6 per week en ge schieden wekelijks, grootendeels door wel willende bemiddeling van de burgemeesters. Zoolang bij de jaarlijksche inkomsten, naast de rente van het fondskapitaal, de op brengst van giften niet gertlist kan worden, moeten wij voortgaan met het inzamelen van gelden. Helpt de dappere helden der zee, gooit den ouden zeerobben, die zonder uitzicht of aanspraak op eenige belooning, bij storm en ontij klaar stonden, schipbreukelingen te redden uit doodsgevaar, een reddingboei toe, opdat zij gedurende de laatste dagen, die zij nog hebben te leven, hun hoofd boven water kunnen houden. Gedenkt het fonds bij onze a.s. collecte in deze gemeente. Ingekomen personen. A. Romisch, R.K., dienstbode, Wilhelmina- '3/J's mm, ■1 //y//^z/// MA jp 1 fcP I Sl nn jm Wit: Euwe. Nabeschouwing. Een fraaie parjij, typeerende voor den stand van de match. Want Euwe, hoewel met wit spelend, heeft zoo lang mogelijk getracht, ieder risico te vermijden en op simpele wijze een klein openingsvoordeel uit te buiten. Dientengevolge had de partij ter afwis seling eens niet het wilde karakter van de meeste overige en wachtte het publiek te vergeefs tot, zooals gewoonlijk, de bom zou barsten en het gevechtsterrein in lichte laaie zou komen te staan. Toch was er ook ditmaal spanning in overvloed. Toen de bewonderenswaardige verdedi ging van den tegenstander hem voor de keus stelde, of dadelijk remise te accep- laan 20, van 's-Gravenhage. J. Schaafsma, N.H., geleidster, Elzenlaan 2, van Baardera- deel. A. Dirnlinger, R.K., coupeuse, Not- weg 4, van Alkmaar. J. Met, N.H., auto mobielhandelaar, van Reenenpark 5, van Alkmaar. M. H. Ariaans (wed. W. H. Bou- man), geen, zonder beroep, van Blaaderen- weg 8, van Amsterdam. J. Th. van den Eeckhout, geen, zonder beroep, van Blaade- renweg 8, van Amsterdam. M. van Soest (wed. J. A. Traanberg), N.H., zonder be roep, Berkenlaan 14a, van Zandvoort. J. Wilkens, geen, directeur Ned. Hypotheek bank, Buerweg 32, van Amsterdam. C. Rog, R.K., dienstbode, Dorpsstraat 20, van Bloemendaal. E. G. van den Berg, N.H., zonder beroep, Bergerweg 63, van 's-Gra venhage. O. R. E. Brunner, E.L., inspec teur van Financiën in N. I., Breelaan 14, v. Ned. Oost-Indië. J. H. Kollmer, R.K., zonder beroep, Dorpsstraat 3, van Medem- blik. J. Mourik, geen, belastingconsulent, Eikenlaan 11, van Alkmaar. J. Stammes, geen, verslaggever, Dr. van Peltlaan 4, van 's-Gravenhage. A. Brouwer, geen, zonder beroep, Dr. van Peltlaan 4, van Nieuwe- Niedorp. A. A. Romisch, R.K., dienstbode, van der Wijckplein 2, van Tsjecho-Slowakije, M. J. Schouten (echtg. J. H. Out), R.K., zonder beroep, Stationsstraat 21, van Oud- karspel. I. Kriege, R.K., dienstbode, Breelaan 132, van Duitschland. C. Tolk, N.H., zonder beroep, Dr. van Peltlaan 28, van Broek in Waterland. D. Gorter, geen, tuinman, Vinkenbaan 6, van Hennaardera deel. N. Sax, geen, kunstschilder, Karei de Grootelaan 34, van Blaricum. J. Wee teling, N.H., zonder beroep, Raadhuisstraat 6, van BovenkarspeL H. Wejjl, N.H., werkmeisje, Verspeijckweg 7, van Zwolle. P. de Zeeuw, N.H., zonder beroep, Hoflaan 7, van Avereest. F. H. Tillema, geen, violist, Kerkelaan 6, van Amsterdam. M. Wilmink, N.H., zonder beroep, Kruisweg 10, van Amsterdam. J. F. Bos, NR., zonder beroep, Bergerweg 45, van Zwolle. F. J. Hartwich, geen, handelaar in oliën en vetten, Renbaanlaan 1, van Amsterdam. E. E. Harmsen, N.I., kapper, Loudelsweg 35, van Geleen. E. M. Hoogeboom, R.K., z.b., Nesdijk 51, van Zijpe. A. A. Tros, R.K., winkelier, Dorpsstraat 44, van Koedijk. C. J. Sijpheer, N.H., broodbakker, Turf weg 8, van Alkmaar. J. Hamminga, geen, zonder beroep, Russenplein 5, van Alkmaar. I. de Roode, N.H., dienstbode, Kleine Dorpsstraat 13, van Leiden. M. Amiguet, E.L., zonder beroep, Natteweg 68, van Zwit serland. L. J. Baardolf, D.G., zonder beroep, Heerenweg 25, van 's-Gravenhage. Tevens 12 kinderen in het r.k. pensionaat. Vertrokken personen. L. A. van Heijgen, N.H., automobielschil der, naar Alkmaar. N. Groeneveld, N.H., hulp in de huishouding, naar Rotterdam. J. de Buers, N.H., zonder beroep, naar Ned. Oost-Indië. G. van Zoonen, N.H., dienst bode, naar Barsingerhom. N. Timmer man, N.H., zonder beroep, naar Bussum. J. F. van Hees, geen, journalist, naar Parijs. G...Kroon (echtg. A. J. van Beek), N.H, zonder beroep, naar Heiloo. J. H. M. Rut ten, R.K., dienstbode, naar Utrecht. E. Daalder, D.G., zonder beroep, naar Amster dam. J. M. Rolfes, R.K, zonder beroep, naar Terneuzen. J. C. Schorsij, N.H., z.b, naar Alkmaar. J. A. Bonselaar, D.G, tuin bouwer, naar Heerhugowaard. G. M. L Harand, R.K, hulp in de huishouding, naar Amersfoort. H. Kuiper, N.H, slager, n. t Zand, Zijpe. W. A. C. van Duin, PKNI, planter, naar Ned. Oost-Indië. M. C. Stoop, R.K., dienstbode, naar Haarlem, Bentveld. A. I. Slikker, geen, zonder be roep, naar Boskoop. M. S. Dekker (echtg. J. Kleverlaan), R.K., zonder beroep, naar Beverwijk. J. Morsch, R.K., timmerman, naar Nieuwer AmsteL C. W. J. J. van der Avoird, R.K., kapster, naar Hilversum. M. Mol, D.G., zonder beroep, naar Gendrin- gen. J. J. Visser, R.K., chauffeur, naar Enkhuizen. J. A. van der Griend, N.H, spoorwegarbeider, naar Schagen. M. Bötcher, E.L., dienstbode, naar Duitschland. J. Z. Luiting, N.H, automobielhandelaar, naar Alkmaar. A. Boezen, N.H, dienst bode, naar Borger. J. Willekes Macdonald, geen, chef taxi-dienst, naar Alkmaar. F. van 't Sant, R.K., onderwijzer, naar Berk hout. P. Peters, N.H., zonder beroep, naar Hilversum. T. Booij, N.H., werkmeisje, naar Alkmaar. M. Roozendaal, R.K, dienstbode, naar HarenkarspeL M. Knausz, R.K., dienstbode, naar Amsterdam. G. A. M. Peetoom, N.H., kamermeisje, n. Amsterdam. G. M. F. Lantman, R.K., dienstbode, naar Harenkarspel. A. N. Driessen, R.K, bakker, naar 's-Gravenhage. J. P. Koster, N.H, kantoorbediende, n. Oudkarspel. J. G. Schilthuis, D.G., in genieur, naar 's-Gravenhage. G. Nieuwen- burg, R.K., stoffeerder, naar Amsterdam. N. Wokke (echtg. C. de Moor), R.K., zonder beroep, naar Zuid-Afrika. B. Mulders, R.K, arbeider, naar Alkmaar. G. Mande- maker, N.H., mecaniciën, naar Den Helder. E. E. Harmsen, N.I., kapper, naar Geleen. T. Onrust (wed. L. Koppies), D.G, z.b, naar Haarlem. Feestuitvoering van „The Funny Boys". In „Het Wapen van de Zijpe" alhier werd een jubileum-muziekuitvoering gege ven door The Funny Boys, de zoo bekende band van Schagerbrug, .die thans 5 jaar be staat. Het gevarieerde feestprogramma van de jubileerende band werd afgewisseld door een ballet van de dames der gymnastiek- vereeniging Ons Genoegen. Behalve het reeds genoemde ballet wer den ook enkele momenten uit de geschiede nis der vereeniging naar voren gebracht, terwijl voorts een potpourri werd gegeven van verschillende in den loop der jaren door The Funny Boys gespeelde nummers, sa mengesteld door den heer Nico Snel, muzi kaal leider van de band. Verder werd de avond mede gevuld door voordracht en klucht. Het was een gezellige avond, vol af wisseling. Aan het slot van den avond werden aan den heer Snel bloemen aangeboden, terwijl mevr. Kroonenburg, in wier woning de band zoo vele malen heeft gerepeteerd, een pen dule in ontvangst had te nemen. De talrijke aanwezigen bleven na afloop van de uitvoering nog geruimen tijd samen op het bal. Aanbesteding. B. en W. hebben aanbesteer de bestra ting van de Zuiderstraat met door de ge meente te leveren materiaal, terwijl even eens van gemeentewege de oude bestrating verwijderd wordt. Ingeschreven werd voor het straatwerk per M». voor 9 ct. door G. de Graaff, 12 ct. door gebr. de Graaff en 12)4 ct. door gebr. Heere en voor het leggen van tegeltrottoirs per M». voor 8 ct. door G. de Graaff, 15 ct. door gebr. de Graaff en 13 ct. door gebr. Heere. Het werk is in zijn geheel gegund aan G. de Graaff. f Opbrengst collecte kleedingfonds. De collecte voor het kleeding- en dek kingfonds ten behoeve van aan de spaar regeling deelnemende werkloozen heeft in deze gemeente het mooie bedrag opgebracht van 207,50. Tooneeluitvoering. Zondag werd in café „Het Haasje" door de tooneelvereeniging „Vriendenschaar" op gevoerd „'n Wespennest". Dit vroolijk spel van vacantiegeneugten werd door „Vriendenschaar" heel goed ten tooneele gebracht, zoodat de stampvolle zaal genoten heeft. De acteurs moesten soms het uitbundig gelach laten voorbij gaan, voor zij zich weer verstaanbaar konden maken. Décor, kleeding en grime waren af. In den heer van Elven bezit „Vrienden schaar" een leider, die zeer veel weet te bereiken. Na de voorstelling besloot een gezellig dansje den vrooljjken avond.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9