£uchtvaact DERDE BLAD het zilveren feest van den turnkring Alkmaar en omstreken. Voorzitter Reurslag ontvangt het eeremetaal. 3 Van nu af moet de b-pion het ontgelden. 23. Dd3b5 Te8—c8 Bijna gedwongen, daar door Te6, Te6:, fe6: nieuwe verzwakkingen zouden ont staan. Wit kan thans wegens het mat op de onderste lijn niet op b6 nemen. 24. g2g3 Tc8Xc6 Minder sterk is het verleidelijke 24 Db7 wegens Tc8:f, Tc8:, Tc4!( Tb8, a5!, h6, Tb4, Tc8, Tbl!, enz. 25. Db5Xc6 h7—h6 26. Td4b4 Ta8—a6 En niet Da7, Tb6:, Da4:, Tb8f. 27. Dc6b5 De methode welke ieder der beide kam pioenen toepast, zoodra hij meester is van de situatie, typeert hun respectieve stijlen volkomen. Tracht Aljechin den tegenstan der tot iederen prijs te overrompelen, Euwe streeft (althans in zijn goedgespeelde par tijen en natuurlijk tenzij hij tot een andere speelwijze gedwongen wordt!) steeds naar den allersimpelsten en minst riskanten weg tot de winst. Vandaar niet (i. p. v. Db5) 27. Tg4, Kh8 (Kh7, dan 28. Dc3! dreigt zoowel Dg7: als Dd3f g6, 29. Tc4, enz.), 28. Te4, Ta8, 29. Te7, Dd8!, 30. De4!, hoewel dat stellig eveneens in aanmerking kwam. De tekstzet tracht langs positionee- len weg (druk op den b-pion) tot nieuwe successen te geraken. Er dreigt a4a5 (Ta5: Da5:) en op 27Da7 vólgt 28. Te4, Ta5, 29. Te8t, Kh7, 30. Dd3tf enz. 27Db8a8 28. Tb4—d4! En nu verkeert zwart bijna in zetdwang! De toren kan niet spelen wegens Db6: met de dreiging Td8f en op de meeste dame- zetten volgt hetzij Da6:, hetzij Td8f, enz. op Kh7, tenslotte, beslist Df5f, Kg8, Tc4. 28. Da8c8 Gedwongen (zie vorige opmerking), maar nu kan de toren het nuttige veld e4 betreden. 29. Td4—e4 Kg8—h7 Wederom gedwongen (Ta8, Db6:). 30. Tel c7! Nogmaals en nu geheel terecht, vermijdt de titelhouder verleidelijke verwikkelin gen, zooals 30. Te8, Delf, 31. Kg2, Ta5, 32. Dd3f, g6, want zwart heeft dan een hoogst doeltreffende ressource in de mogelijkheid Dc6t. Met den tekstzet wordt een tweede pion veroverd. 30Ta6a5 Er is niet beter. (Df8, Te8 en Da6 Kg6, h4). 31. Db5Xb6 Dc8—clt 32. Kglg2 Ta5—f5 Of: 32Ta4:, 33. Tf7: en zwart is twee pionnen achter zonder zelfs een tactische tegenkans. Voor het overige hebben de „tegenkansen" welke hij thans schijnt te verkrijgen, nagenoeg geen waarde. 33. Db6d4 Ook 33. a5, Dd2, 34. e4, Ta5:, 35. Tf7: was goed genoeg. 33Del—c2 34. e3e4 Tf5—f6 35. Te7—e5 Tf6—c6 36. a4a5 Dc2—e2 37. Dd4d5! Tc6cl 38. Dd5Xf7! Typisch Euwe. Nu de winst hem niet meer kan ontgaan, zorgt hij voor een geestig vuurwerkje, hetwelk den tegen stander nog even de illusie moet laten, dat de ander zich op het laatste oogenblik heeft vergist. Een soort manifestatie van zelfvertrouwen, dat den toeschouwers nog eenige angstige oogenblikken bezorgde. In werkelijkheid is er natuurlijk niets aan de hand. Correct was ook 38. Db5. 38De2f 11 39. Kg2f3 Dfldit Of 39Dhlf, 40. Kg4, of: 39. Tc3t, 40. Kg4, De2f, 41. f2—f3, enz. 40. Kf3—f4 Ddld2f Dr. Euwe deelde zijn tegenstander mede, dat hij 41. Kf4—g4 zou spelen. De beide heeren analyseerden daarop eenigen tijd, nadat Aljechin ongeveer tien minuten had nagedacht, maar hoewel Euwe o.i. ten duidelijkste bewees, dat de partij voor hem gewonnen was, meende de oud-wereld- kampioen zijn beslissing tot morgen te moeten aanhouden. Voorloopig geldt dus de partij als afge broken. Wel heeft Aljechin te kennen ge geven, de partij waarschijnlijk niet te zullen voortzetten. De afgebroken stand luidt: Wit: Euwe Kf4, Df7, Te5, pionnen a5, e4, f2, g3 en h2 Zwart: Aljechin Kh7, Dd2, Tel, pionnen g7 en h6. Nabeschouwing. Deze partij kan een keerpunt in de match beteekenen. Dr. Euwe schijnt ein delijk zichzelf te hebben teruggevonden en al mag het zijn, dat de omstandigheden gunstig voor hem waren (het in de ope ning behaalde voordeel, waardoor hij spoedig de leiding in handen kon nemen), het feit, dat hij voortdurend naar het soort stellingen streefde waarin- hij zich bij uitstek thuis gevoelt, in plaats van, zooals menigmaal, zich door den tegen stander in avonturen te laten medeslee- pen, getuigt van een zelfvertrouwen, dat wij na die noodlottige periode waarin hij vier partijen verloor, nog niet weer bij hem hadden- opgemerkt. Het pikante slot (zie opmerking bij zet 38) bevestigde dezen indruk. Anderzijds moet worden toegegeven, dat Aljechin zich matter verdedigde dan men van hem gewend is, vermoedelijk als gevolg van de zware vermoeienissen der laatste partijen. Over de sltostelling waren allen, Alje chin incluis, het eens: tv is voor den uitda ger ten eenenmale onhoudbaar. LOD. PRINS. Aljechin geeft op. Naar dr. Euwe ons mededeelt, heeft dr. Aljechin hem hedenochtend doen weten, aat hij de party, welke zooals men weet, gisteravond is afgebroken, opgeeft. Dr. Euwe heeft de zeventiende party dus gewonnen. De stand is thans: Aljechin 934 punt, met 6 gewonnen partyen; Euwe 7% punt, met 4 gewonnen partijen. 7 partijen zijn in remise geëindigd. De 18de partij begint morgenavond, 16 November, om half zeven in den Haag- schen Dierentuin. SCHAKEN TE NOORDSCHARWOUDE. De uitslagen van de gespeelde partijen luiden: le klas. D. KoornN. Kaan W. KaanH. Stins J. KroonH. Bourvens J. KlinkertK. Bierman 2e klas. J. DeutekomK. de Vries M. KuilmanJ. Bouwens 3e klas. G. KeppelH. Kuiper J. HeidsmaH. Kramer A. de VriesC. Witsmeer 4e klas. Jb. BakkerJ. Ootjers G. van LoenenG. Wijk Jb. BekkerH. v. d. Ham G. WijkJ. Kamper Jb. BakkerJ. Visser Jb. MoraalG. Wijk 1—0 0—1 1—0 afgebr. 0—1 afgebr. 1—0 0—1 afgebr. 0—1 1—0 0—1 0—1 0—1 1—0 Tafeltennis. DE ALKMAARSCHE TAFELTENNISCLUB. Men schrijft ons: Vrijdagavond heeft de Alkmaarsche Tafeltennisclub haar eersten speelavond gehouden in de bovenzaal van café van Doorn. Schreven we verleden week. dat we de verwachting koesterden, dat het ledental spoedig zou stijgen, gezien de be langstelling op den demonstratie-avond, dit bleek op dezen eersten avond reeds het geval te wezen. We konden n.1. een viertal nieuwe leden inschrijven. We hebben goe de verwachting, dat deze stijging zich voorloopig zal doorzetten. De tafeltennis sport is het waard. Alvorens de oefeningen een aanvang na men werd aan de leden kennis gegeven van de verdeeling van de bestuursfuncties en tevens het vijfde bestuurslid, in den persoon van mej. van Willigen, geïnstal leerd. Wat betreft de wintercompetitie werd besloten de eerste drie avonden te bestem men als z.g. oefenavonden. In roosterver- band worden dan kleine wedstrijden ge speeld, dit in hoofdzaak om de sterkte der speelsters en spelers eenigszins te leeren kennen. Daarna, dus op 3 December (Vrijdag) zal begonnen worden met de eigenlijke wintercompetitie. Algemeen was men van gevoelen dat er geen gesplitste corrnetitie moest gehouden worden, doch dames en heeren in één verband, waartoe da.i ook werd besloten. Deze wordt gespeeld vol gens de bepalingen van den Nederland- schen Tafeltennisbond. Deze eerste speelavond heeft ons twee dingen te zien gegeven. Eerstens, dat er onder de leden velen zich bevinden, die we gerust reeds nu kunnen rangschikken on der de „goede krachten". Tweedens, dat (en dit is niet minder belangrijk) er op dezen eersten avond reeds een echt gezel lige, sportieve en vriendschappelijke geest heerschte. Tot slot nog dit. In verband met het op 3 December beginnen van de wintercom petitie zouden we gaarne zien, dat zij of hij die zich aangetrokken gevoelen tot de inderdaad mooie tafeltennissport, zich liefst heel spoedig als lid willen laten in schrijven. Belangstellenden zijn steeds op de speelavonden (eiken Vrijdagavond) van harte welkom! Zwemmen NIEUW WERELDRECORD VAN RAGNHILD HVEGER. In het tot de laatste plaats bezette Wil- helmsbad te Maagdenburg zijn Zaterdag en Zondag internationale wedstrijden gehou den, waaraan, behalve de beste Duitsche zwemsters en zwemmers, van Deensche zijde werd deelgenomen door Ragnhild Hveger. Ragnhild Hveger slaagde er Zondag in het wereldrecord over 400 m. borst- crawl, dat op haar naam stond met een tijd van 5 min. 14 sec., gevestigd op 3 October jj. te Gent, te verbeteren en te brengen op 5 min. 12.4 sec. Op 12 Juli 1934 bracht Willy den Ouden het wereldrecord op dezen afstand op haar naam met een tijd van 5 min. 16 sec. Enkele jaren heeft onze landgenoote dit record op haar naam gehad tot op 10 Febr. 1.L Ragn hild Hveger te Kopenhagen het record ver overde met een tijd van 5 min. 14.2 sec. Te Gent haald^ zij onlangs 0.2 sec. van haar haar eigen wereldrecord af en thans ging het al weer 1.6 sec. sneller. Steeds scherper komt dit wereldrecord, dat vanzelfsprekend ook een Europeesch record van de Deensche zwemster is, te staan en het zal wel gerui- men tijd duren alvorens een andere zwem ster Ragnhild Hveger op dezen afstand zal onttroonen. De beste Duitsche zwemster op dezen afstand was Inge Schmitz met een tijd van5 min. 42.7 sec., waarmede zij een nieuw Duitsch record vestigde. Een tweede fraaie prestatie verricht te de Duitsche schoolslagzwemmer Ar- thur Heina. Hij is er ni. in geslaagd een nieuw Europeesch record 200 meter schoolslag te vestigen door dezen af stand af te leggen in den tijd van 2 min. 38.9 sec. Het oude Europeesche record stond op naam van den Franschman Cartonnet met een tyd van 2 min. 39.6 sec., gevestigd op 4 Mei 1935 te Parijs. Het wereldrecord is in het bezit van den Amerikaan Jack Kasley, die op 28 Maart 1936 0 New-Haven een tijd van 2 min. 37.2 sec. maakte. Ver is het Europeesch record dus niet meer van het wereldrecord verwij derd. Turnen Het zilveren feest van den turnkring Alkmaar en Omstreken heeft één groot hootepunt gehad: toen de gouden K. N. G. V.-medaille van verdienste namens het verbond door den tweeden voorzitter aan den heer Reurslag werd aangeboden. Daarmee werd niet alleen een harde werker beloond, maar daarmee werd tevens het bestuur en de T. C. van den kring gehuldigd. Want deze onderschei ding beteekende vooral de erkenning voor het vele en goede werk, dat de kring ge daan heeft in het belang van de turnsport in het algemeen en in dat van het K. N. G. V. in het bizonder. De groote zaal van de Harmonie was Zaterdagavond geheel gevuld met tur ners en zij hebben een avond mee ge maakt, die in vrijwel alle opzichten als zeer bizonder geslaagd kan worden ge noemd. Waarmee we dus meteen gezegd hebben, dat het zilveren feest goed is ge weest en dat de herdenking van het 25-jarig bestaan van den turnkring op waardige wijze is gevierd. We mogen echter nog wel op een en ander nader ingaan en dan beginnen we met het „gesproken" gedeelte. De heer Reurslag toch sprak een vrij lange welkomstrede uit, waarin hij niet alleen iedereen verwelkomde en een zeer speciaal woord sprak tot de meer offi- cieele personen, die aanwezig waren, maar waarin hij ook verschillende bizonderhe- den van het leven in den kring vertelde. Weliswaar verwees hij voor vele gebeur tenissen naar 't artikel, dat wij voor eenige weken in de Alkmaarsche Courant pu bliceerden over den turnkring, maar daarnaast wees hij nog in het bizonder op het werk van den laatsten tijd. Zoo noemde hij de korenbeurswedstrijden, die een steeds grooter succes krijgen, de jaar- lijksche turndagen, die zich in 'n groeien de populairiteit mogen verheugen en de beoefening van de lichte athletiek, waar in gelukkig ook vorderingen worden ge maakt. Dat de kring bloeit en dat het bestuur zooveel heeft kunnen doen, dat alles kwam, omdat het bestuur steeds prettig kon samenwerken met de leden der tech nische commissie en met de bestuurderen der aangesloten vereenigingen. De heer Reurslag wees tenslotte nog eens op het nuttige en mooie werk van het K. N. G. V. en bracht hulde aan de leiding van het bondsbestuur. Waarna hij den avond voor geopend verklaarde. - Toen kwamen er de feestspeeches. Laten we echter eerst iets vertellen van het allereerste begin. Omdat dit een machtig en mooi moment was. Toen n.1. het doek openging, werd de vaandelgroet gebracht door alle vaan dels van de aangesloten vereenigingen en staande werd het bondslied gezongen, begeleid door Pranger c.s. De feestspeeches. De eerste, die het woord verkreeg, was de heer Hop uit Haarlem, tweede voor zitter van het K. N. G. V. en als zoodanig tegenwoordig bij het feest. Ook de heer Hop herinnerde aan het leven in den kring, noemde de namen van wijlen de heeren Jung, Mensing en Wijdeman, die met den heer Pol als het ware de pioniers geweest zijn, en wendde zich vervolgens tot den heer de Rie, die buitengewoon veel werk heeft gedaan voor den kring en dien men in eere moet houden. Daarna richtte hij zich tot den heer Reurslag, die thans ongeveer acht jaar voorzitter van den kring was. Spr. wist, dat de taak van den voorzitter buitenge woon moeilijk was, maar wees er op, dat de huidige president zich steeds boven de partijen had gesteld en dat hij met vaste hand het kringscheepje stuurde in de goe de richting. Het bondsbestuur aldus spr. weet, dat het werk hier goed is en goed blijft en dat het kan rekenen op den turnkring Alkmaar en Omstreken. Dit waardeert het K. N. G. V. en 't wil deze waardeering kenbaar ma ken door U, mynheer de voorzitter, de gouden medaille van verdienste van het K. N. G. V. uit te reiken, waarmee echter de geheele kring ge huldigd wordt. Met deze woorden spelde de heer Hop den heer Reurslag de gouden medaille op de borst, zulks onder groot enthousiasme van het publiek. De heer Reurslag dankte voor deze on derscheiding, die hy accepteerde niet al leen voor zich zelf, maar in de eerste plaats voor den geheelen kring. De heer Hop sprak daarna gelukwen- schen uit namens den turnkring Kenne- merland, welke gelukwenschen hij verge zeld liet gaan van een bloemenmand. Ver volgens werd door den voorzitter van een der aangesloten vereenigingen het bestuur hulde gebracht voor zijn werk in de afge- loopen jaren en waar de vereenigingen wisten, dat een kringvlag ontbrak, daar deelde spr. mede, dat de gezamenlijke ver eenigingen besloten hadden, het bestuur een eigen kringvlag aan te bieden. D. gel den werden daarvoor overhandigd en het bestuur werd uitgenoodigd, een ontwerp te laten maken en daarna de vlag zelf. De heer Jacobs uit Amsterdam sprak namens de juryleden, die de wedstrijden van den turnkring hadden meegemaakt als zoodanig, dankte voor de steeds prettige ontvangsten en bood ook al een bloemen mand aan, terwijl de heer ter Horst na mens de A. P. S. V. in een kort maar wel gemeend speechje eveneens hulde bracht aan den kring, en het bestuur een fraaie mand overhandigde. De heer Kohnert sprak namens de com missie voor ontwikkeling en ontspanning der werkloozen, dankte voor alles wat de kring gedaan had voor de lichamelijke ontwikkeling der werkloozen, prees speci aal het werk van de heeren Reurslag en de Rie en hoopte op een voortdurende samen werking. Een afgevaardigde van het H. L. O.- werkcomité herinnerde nog aan de pret tige samenwerking met den kring en de noodzakelijkheid van die samenwerking en daarmee was de lijst der sprekers ten einde. Voorzitter Ruerslag had intusschen reeds gelegenheid gevonden om alle spre kers afzonderlijk te bedanken en las toen een schrijven voor van burgemeester van Kinschot, die verhinderd was te komen, maar die zijn gelukwenschen schriftelijk aanbood. Vervolgens werd mededeeling gedaan van de ingekomen huldebetuigingen en toen was eindelijk de beurt aan de keur korpsen van het K. N. G. V., die een serie demonstraties zouden geven op het gebied van keurturnen. Het keurturnen. Wat zullen we van het keurturnen zeg gen? Indertijd werd ons eens de mededee- ling gedaan, dat deze demonstraties van de allerbovenste plank zouden zijn en dat elke critiek misplaatst zou zijn. Onze verwachtingen waren dus hoog gespannen en misschien is dat de oorzaak geweest, dat we niet geheel voldaan huis waarts zijn gegaan. We bedoelen niet, dat het gebodene niet goed was. Verre van dat. Maar toch, we hadden iets beters verwacht van de heeren. Die heeren hebben ons maar matig kun nen bekoren met hun werk aan het paard. Op een enkele uitzondering na was het peil zeer middelmatig en vooral de soepel heid was afwezig. Later herstelden de heeren zich, maar ook in de andere num mers werkten ze lang niet vlekkeloos. Van keurturners hadden we iets beters ver wacht en we vragen ons af, of hier werke lijk de keurturners van ons land aan het werk zijn geweest. En danwaar was de leiding van de heeren keurturners. Wellicht is juist dat ontbreken van een leider wel oorzaak geweest van het gevoel van onvoldaanheid, dat we niet van ons hebben kunnen afzetten. Dan was het bij de dames anders. Hier was wel degelijk leiding en hier was het werk van bizondere kwaliteit. Aan alle toestellen en in de vrije oefeningen was het kleine groepje uitstekend op dreef en wat de heeren ons nie't gaven, dat ver goedden de dames geheel en al. Meer zullen we van dit gedeelte van den avond niet zeggen. Laten we tenslotte nog vermelden, dat de heer Reurslag aan alle deelnemers een zilveren herinnerings lepeltje overhandigde, zoomede aan de beide leiders. En daarmee was de avond officieel voorbij. Dat er toen nog eenige uren gedanst is, waarbij Johnny Black en zijn makkers de muziek verzorgden, spreekt welhaast vanzelf. Dameshockey. STRAWBERRIES II—ALKMAAR 3—1 't Alkmaarsche dameselftal heeft een onverwachte nederlaag geleden, die niet noodig geweest was, aangezien door de voorhoede verscheidene mooie kansen ge mist werden. De rust werd ingegaan met een 10 achterstand voor Alkmaar. Na een paar kleine wijzigingen in de opstelling werd de tweede helft begonnen. De stand werd gelijk, maar spoedig daarna wisten de Strawberries door 'tniet goed verdedigen van de achterhoede een goal te maken. Even voor 't einde maakte Strawberries nogmaals een puntje, zoodat de eindstand 31 werd. Worstelen. S. S. S.—ACHILLES. Vrijdagavond vond de door „S. S. S." aangekondigde steden wedstrijd plaats tegen „Achilles" uit Wormerveer in de bovenzaal van den heer van Gijzen. Zooals gewoonlijk bestond voor dezen wedstrijd weer groote belangstelling. Om 8.15 werd de avond geopend door den heer N. Schats. Begonnen werd met dfe partij J. Lebbing H. Kriek. Door beide worstelaars werd goed worstelen te zien gegeven; in de eerste 8 minuten was Lebbing in de meerderheid, doch in de verplichte kniebrug werd hij op beide schouders gedrukt (2340). W. KaandorpJ. v. Heiningen; ook hier een „S. S. S."-nederlaag. De meer gerouti neerde Wormerveerder toucheerde Kaan dorp in 1 min. 3 sec. (2 )40). De derde party G. AdmiraalD. Hofman werd de eerste Alkmaarsche overwinning. In 40 sec. werd Admiraal zyn partij te winnen (0234). Ook JensmaC. Hop bracht „S. S. S." een overwinning. Na 8 minuten 26 sec. werd Hop getoucheerd (02)4). Na deze partij was de stand dus weer gelyk. In de nu volgende party C. BomA. Broek was Bom slachtoffer van zijn eigen aanval. Na 7 min. 26 sec. werd hij na een mislukten greep gevloerd (2)40). De laatste party voor de pauze bracht S. SchutJ. Hop. De Alkmaarder was hier sterk favoriet; steeds was hy in den aanval, doch Hop verdedigde zich buitengewoon goed. In de verplichte kniebrug werd Schut getoucheerd (2)40). In de pauze werd door enkele leden van „S. S. S." het gewichtheffen gedemonstreerd, wat door het publiek zeer gewaardeerd werd. Als eerste party na de pauze betraden de le klassers v. Zwanenburg en K. Groot de matras. Van Zwanenburg is niet opgewas sen tegen de kracht van Groot en moet zich steeds tot verdedigen bepalen. Na 8 minuten 35 sec. werd getoucheerd. De volgende party tusschen de le klassers D. Kok en R. G. Root bracht de le partij, die op punten eindigde- Kok kon tegen zyn zwaarderen tegen standers niet in den aanval komen en werd na 12 minuten verliezer op punten (2)41). De party G. Admiraalv. Dam was snel in het nadeel van den Alkmaarder beslist, daar Admiraal in 1 min. 10 sec. gevloerd werd. De laatste partij bracht nog een Alkmaar sche overwinning, N. Schats en A. Broek, beiden le klassers, gaven een gave partij weg met Schats als aanvaller. Dit vond zijn belooning in een touché-overwinning na 7 min. 48 sec, waardoor de eindstand werd „S. S. S." 17)4 verliespunten, „Achilles" 8)4 verliespunten, zoodat Wormerveer voor loopig in het bezit kwam van den door „S. S. S." uitgeloofden beker. Binnenkort zal de returnmatch gehouden worden te Wormerveer. Waterpolo D.A.W. I WINT EERSTEN UITWEDSTRIJD. De Ham met 5—2 geslagen, In het Overdekte bad te Velsen heeft D. A.W. I gisteravond zijn eersten uitwed strijd van de wintercompetitie gespeeld. En wel tegen den ouden, vroeger zoozeer ge- vreesden concurrent de Ham. De bordjes zyn thans echter verhangen, want D.A.W. heeft de Ham geklopt met cijfers, welke aan duidelijkheid niets te wenschen overlaten. Niet minder dan vijfmaal wist de Alkmaar sche voorhoede den goeden Ham-keeper te passeeren, een aardige prestatie voor een ploeg, waarin met opzet het jeugd-element sterk vertegenwoordigd was. Want èn Groothuizen èn Mays maakten als nieuwe lingen deel uit van deze verjongde ploeg en hebben niet onverdienstelijk gedebuteerd. Wel hebben beiden een paar fouten ge maakt, doch over het geheel genomen heb ben ze zich kranig aangepast bij dit voor hen veel moeilijker speltype. Onder leiding van scheidsrechter P. Rol werd begonnen en reeds dadelijk zette D. A.W. een aanval op. v. Beek komt naar vo ren, maakt echter een overtreding in het strafgebied en moet het water verlaten. Onmiddellijk scoort De Ham het eerste doelpunt en spelen de ploegen weer met 7 man. Mays weet zich dan los te werken en brengt met een hard schot den stand ge lijk (1—1). Ten tweede male echter bevindt keeper Imhülsen zich in gevaar en uit een doel- worsteling weet De Ham opnieuw de leiding te nemen (21). Deze beide doelpunten zijn hoofdzakelijk het gevolg van het feit, dat D.A.W. absoluut geen goede positie weet te kiezen. Het is verkeerd om naar den bal te zwemmen, bij een goed systeem moet de bal bij de spelers komen en niet omgekeerd. Doch na deze nerveuze periode komt D.A.W. er al beter in. Met de regelmaat van een klok volgen nu de doelpunten. Mays blijkt een uitste kende schutter, hij scoort de prachtige derde goal en nadat Stammes den voorsprong ver groot, besluit deze jonge speler zyn debuut in „het eerste" met nog een fraai doelpunt. De Ham heeft na de rust weinig in te brengen, bij een wisselend beeld weet het wel eenige malen tot den Alkm. keeper door te dringen, doch Imhülsen staat zijn man netje en keept als van ouds. Stammes kan ook op een goeden wed strijd terugzien en wordt steeds beter. Caarls had in dezen wedstrijd niet veel geluk, hij werd te veel in het oog gehou den, dan dat hy veel productief werk kon verzetten. Over Groothuizen spraken wij reeds. Mays was de beste man uit de voor hoede, speelde ongeveer gelijk dan v. Beek, dus goed. Soecker kon langen tijd zijn vorm niet vinden en heeft indirect het tweede doelpunt van de Ham veroorzaakt. Als echter deze ploeg constant blijft trai nen, zal men er nog plezier van beleven. SCHARWOUDE. sjoelclub „Richt 7 1209—1145 9 1261—1260 3 1681—1460 9 1467—1451 1 1584—1262 7 1383—1314 10 1445—1362 6 1394—1292 8 1329—1284 Sjoelen. „RICHT BETER" TE N.- De uitslagen van de Beter" waren: le klasse: P. NiemanG. Smit 12 G. SmitP. Nieman 9 G. v. Rijn-Jac. de Laat*14 A. DuyvesJ. Duyves 10 2e klasse: H. Aarts-J. H. de Laat 10 P. v. VeenP. Pool 12 P. DisselJ. Beenken 10 J. v. DortD. Drost 12 3e klasse: Jo JansenK. Luytjes 12 Ko 1 v e n. LANGENDIJKER KOLFBOND. De wedstrijden van den Langendyker Kolfbond zijn begonnen in de baan van den heer Rijper te Zuid-Scharwoude. De uitslagen waren als volgt: Korpswedstrijd, eerste klasse: Volhar ding, Oudkarspel 381 pnt.; Gezellig sa menzijn, Zuidscharwoude 452 pnt.; Op Maat, Zuidscharwoude 394 pnt.; Onder Vrienden, Oudkarspel 370 pnt.; Vrienden kring, Noordscharwoude 404 pnt. Korpswedstrijde 2e klasse: Op Maat, Zuidscharwoude 385 pnt.; Ons Genoegen, Noordscharwoude 324 pnt.; Vriendenkring, Noordscharwoude 397 pnt.; Volharding, Oudkarspel 314 pnt. Personeele kolvers: Eerste klasse P. Dam, Oudkarspel 109 pnt.; tweede klasse: G. Langedijk, Oudkarspel 121 pnt.; M. Vlug, Zuidscharwoude 110 pnt.; J. du Burck, idem 130 pnt. ONZE POSTVLUCHTEN. Morgen zal het vliegtuig PH-ALR „Reiger" van Amsterdam naar Batavia ver trekken. De bemanning zal bestaan uit gezagvoer der E. E. Hulsebos, 2de bestuurder P. Noo- men, boordwerktuigkundige M. Veenendaal, radio-telegrafist H. C. Moulyn en steward Th. Chr. H. Eggenhuizen. De positie van de overige toestellen is: „Torenvalk" (uitreis) te Alejtandrië; Valk" te Jodhpoer; „Nandoe" (thuisreis) te Bagdad. Thuisreis: Oehoe te Bangkok. Uitreis: Ibis bleef te Rangoan.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11