Agenda A Laat Mei voor AMSTERDAMSCHE BEURS NOVEMbER zorcjen! Opening centrale werkplaats. Sluit in de Lente van Uw leven een verzekering bij de Nationale. Vraagt inlichtingen LEVENSVERZtkERINq -E$ANk RoTTERdAM LIMMEN iElLOO ST. PANCRAS SCHAGERBRUG MEDEMBLIK 70 h EERSTE BLAD Alkmaar, Maandag. DE ACTIE TEGEN DE CONTRIBUTIE- VERHOOGING VAN HET WITTE KRUIS. Aan het bestuur van het Witte Kruis af- deeling Alkmaar is heden een door 346 leden van die vereeniging igeteekend adres verzonden van den volgenden inhoud: „Ondergeteekenden, allen leden van de afdeeling Alkmaar van de Noord-Holland- sche Vereeniging „Het Witte Kruis," kennis genomen hebbende van het besluit van de ledenvergadering, gehouden op 2 November j.L tot verdubbeling van de contributie voor de leden met een inkomen van 1 tot 1500, van oordeel dat een zoo slecht be zochte onvoldoende geconvoceerde vergade ring niet bevoegd is tot het nemen van der gelijke vergaande beslissingen, welke niet geacht kunnen worden te zyn in het belang van de vereeniging, verzoeken ten spoe digste bijeenroeping van een ledenvergade ring ter bespreking van andere dan de ge nomen maatregelen tot dekking van het begrootingstekort". Daar artikel 5 van de statuten reeds aan 15 leden het recht verleent bijeenroeping van een ledenvergadering te vragen, zal het bestuur aan dit verzoek wel gevolg moe ten geven. Het adres is vergezeld van een voorstel (overeenkomstig artikel 14 van het huishou delijk reglement), het besluit van de leden vergadering van 2 November j.L in te trek ken en een commissie van vijf leden uit de te houden vergadering te benoemen, belast met het in samenwerking met het bestuur onderzoeken van de maatregelen, noodig tot sluitend maken van de begrooting 1938. In de hierbij gevoegde toelichting schrijft de indiener o.m. dat ernstige ontstemming heerscht over het genomen besluit en dat de waarschuwing, reeds geuit op de ledenver gadering dat vermoedelijk velen tengevolge van de contributieverhooging als lid zullen bedanken, bewaarheid dreigt te worden. Daar dit noch in het belang van die leden, noch in het belang van de vereeniging kan worden geacht en in de getroffen regeling inderdaad veel onbillijkheden schuilen, ter wijl het toch mogelijk moet zijn op andere wijze een tekort van ruim 600 te dekken, acht indiener de voorgestelde commissie de meest wenschelijke oplossing, daar het voor een niet ingewijde moeilijk valt te beoor- deelen welke gevolgen een bijv. geheel an dere, meer progressieve contributieverhoo ging zou hebben. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Door den brigadier der rijksveldwacht te Winkel is in samenwerking met den burgemeester van Oude-Niedorp aange houden en overgebracht naar Alkmaar P. de B. ter zake bedriegelijke bankbreuk. MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer te Oude-Niedorp heeft tot heden 59 bedragen. Gelukkig hebben een zevental veehouders aangifte gedaan dat hun vee weer is genezen. Wij vernamen, dat in Callantsoog thans reeds 47 veestapels door mond- en klauw zeer zijn aangetast en dat er nog steeds nieuwe gevallen bijkomen. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in Zijpe neemt nog steeds toe. In totaal zijn nu 316 gevallen aangegeven, waarvan er inmiddels ongeveer 70 als gene zen zijn opgegeven. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Dinsdag en Woensdag a.s. zal de Ned. Vereen, van Huisvrouwen, Afdeeling Alk maar, hare gebruikelijke najaarstentoon stelling in het Gulden Vlies houden. Was het vorige jaren in hoofdzaak een handwerktentoonstelling, nu is naar meer verscheidenheid gestreefd en zullen de be zoeksters kennis kunnen maken met ver schillende artikelen, die ongetwijfeld hare belangstelling zullen wekken. OPBRENGST COLLECTE. De collecte Zaterdag hier ter stede gehou den ten bate van het opvoedingsgesticht Valkenheide heeft f 140.35 opgebracht. onderwijs, de Schrijver van binnenlandsche zaken, Rubbens van koloniën, Bouchery van post en telegraaf, Lippens minister van staat, baron Houtart gouverneur van de pro- vinice Brabant, vertegenwoordigers van de Nederlcndsche legatie, verscheidene Kamer leden en senatoren, alsmede talrijke Vlaam- sche en Waalsche schrijvers en Nederland- sche studenten. Het feest werd opgeluisterd door het Bel gisch Nationaal Orkest onder leiding van Desire Defauw. Nadat de directeur van het Vlaamsche Volkstooneel, Staf Bruggen, een gedicht van Karei van de Woestyne had gedecla meerd, wenschte de voorzitter van de hoog tijdagen, senator Vermeylene de buitenland- sche schrijvers welkom. Vervolgens hield dr. de Pillecyn een rede over het Vlaamsche proza en sprak de Duitscher Schröder over de betrekkingen tusschen de Duitsche en Vlaamsche litteratuur. Staf Bruggen las een rede van van Vriesland over de betrekkin gen tusschen de Zuid- en Noord-Nederland- sche litteratuur voor, waarna August Ver- meylen een toespraak hield over het onder werp „Volk en litteratuur", waarin hij voor al hulde bracht aan vondel, Consience en Multatuli, ter gelegenheid van de viering van de verjaardagen van deze schrijvers. Nadat nog de Fransche schrijver Jules Romains het woord had gevoerd, werd na na officieele vergadering een banket aan geboden, waaraan een duizendtal personen aanzaten. Wethouder v. Slingerland verklaart de werkplaats voor metaalbewerkers voor geopend. Onder groote belangstelling is Zaterdag middag in de bovenzaal van het gebouw „De Nieuwe Doele" de opening geschied van de nieuwgebouwde werkplaats voor metaal bewerkers aldaar. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op het voltallige college van B. en W. (met uitzondering van den gemeente-secretaris), mr. Hijmans, officier van justitie, den heer Margadant, directeur gemeentewerken, den heer Figée, secretaris van den Armenraad, mej. Scalé, de raads leden Grondsma, Stoutjesdijk, Venneker en Dekker, benevens vele afgevaardigden van organisaties, welke bij den bouw van deze centrale ten nauwste betrokken waren. Na een kort openingswoord van den voorzitter van de commissie voor ontwikke ling en ontspanning van werkloozen, den heer C. F. D. Kohnert, was het woord aan den heer G. v. Slingerland, wethouder van sociale zaken. Spr. zeide, dat één der meest brandende vraagstukken van dezen tijd on getwijfeld \.as het probleem van de jeugd werkloosheid en nog te weinig beseft de burgerij, wat het voor jeugdige werkloozen beteekent te leven in een maatschappij, waarin zij overbodig zijn geworden, waarin voor hen geen plaats meer is. En men moet de jonge werkloozen zelf kennen om iets te kunnen begrijpen van wat er in hen omgaat. Zij immers zijn het, die niet ontkomen zijn aan den greep van de werkloosheid en meer dan by een ander voelen ze zich vaak minderwaardig vergeleken bij anderen. De toekomst steekt zich voor hen duister aan den hemel af en met angst vragen zij zich af: wat zal de volgende dag ons brengen? Deze jeugd heeft gebroken illusies, verloren idealen en meer nog. geen vertrouwen meer in hetgeen voor ons ligt. Zij komt vaak tot wanhoopsdaden en slechts met groote moeite trachten sommigen zich goed te houden en te vertrouwen op de dagen, die komen. En juist daarom te meer mogen we aldus spr. de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen zoo uiterst dankbaar zijn voor hetgeen zij ten opzichte van het jeugdwerkloosheidsvraagstuk heeft weten te bereiken. Want zij is het geweest, die zich van den beginne af met enthou siasme geworpen heeft op het hulp verleenen en het by staan in alles, wat de jeugdige werkloozen behoeft. Alles is in het werk gesteld om, waar noodig, nood te lenigen en niets is nagelaten om daar te helpen, waar dit gewenscht was. Zelfs met uiterst geringe middelen moest dit geschie den en hoe is dit gebeurd? Op voortreffe lijke wijze heeft de commissie haar taak verstaan en thans staan wij weer voor een belangrijk moment, de opening van een nieuw-gebouwde werkplaats voor jeugdige metaalbewerkers, die behalve dan met financieelen steun van de regeering tot stand gekomen is geheel met eigen krach ten. Nadat spr. uitvoerig geschetst had, hoe dit werk is begonnen en door de hulp van velen is voltooid geworden, verklaarde spr. deze werkplaats voor geopend. (Applaus). De heer Kohnert meende in de eerste plaats dank te moeten brengen aan de bur gerij van Alkmaar, die steeds maar weer bereid gevonden is met moreelen- en finan cieelen steun te helpen, waar dit gevraagd werd. In het bijzonder dankte spr. de heeren werkmeesters, verder de leeraren van de ambachtsschool de heeren Overtoom en Waalewijn, den heer Beekman, gemeente opzichter en tot slot den heer A. A. Wiese, die wel het leeuwenaandeel in het tot stand komen van dit werk gehad heeft. Hierna werd een kopje thee geserveerd, waarna alle aanwezigen een rondgang gin gen maken door de nieuw-gebouwde werk plaats. Eerst werd een bezoek gebracht aan de timmerwerkplaats, waar allen volop aan den arbeid waren, waarna men zijn schreden richttte naar het steenen gebouw, waar eveneens alles in vollen gang was. Vol enthousiasme stonden de werkers daar te smeden, te kloppen en te lasschen, dat het een lust was en de vele aandachtige toe schouwers hebben langen tijd plezier gehad in de werkzaamheden van hen, die in een nuttig gebouw naar waarde hun capaciteiten kunnen ontplooien. Zooals gezegd, langen tyd vertoefde de groote schare bezoekers in deze keurige werkplaats, waarna men huis waarts keerde met de wetenschap, dat in Alkmaar voor de jeugdige werkloozen een gebouw tot stand gekomen is, dat niet licht zijn weerga zal vinden. Alkmaar heeft in de leniging van het jeugdwerkloosheids vraagstuk een uitstekende beurt gemaakt. De heer Wiese deelde ons nog mede, dat vanuit deze werkplaats in den loop van een betrekkelijk korten tijd reeds 200 jongens in de bedrijven zyn geplaatst, dat de rou leering van de deelnemers van groote be- teekenis is gebleken en dat tenslotte het kleeding- en dekking-comité telkenmale haar steun heeft verleend. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wij zijn toch allemaal geen engelen (amus.); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sutter's Goud (avonturen); hoofdrollen Ed- ward Arnold en Binnie Barnes; extra: In stormenden galop (sens.); hoofdrol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, t/m. Woens dag, hoofdnummer De vrouw die men be geert (rom.); hoofdrollen Kay Francis en George Brent. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Anna Karenina (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Frederic March. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee, Maandag 15 November. 8 uur, Kapelkerk, herdenking 50-jarig bestaan Het Mosterdzaadje; twee sprekers zang. 8 uur, dancing Harmonie, volkszangavond. Dinsdag 16 November. 2.305 uur (alleen voor leden en intro- ducees) en 79 uur, in 't Gulden Vlies, tentoonstelling vanwege de Ned. Vereen v. Huisvrouwen. Woensdag 17 November. 1012 en 2.3010 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling vanwege de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. 8.15 uur, de Unie, sonaten-avond; G. Hop viool, Joh. O. Kramer piano. SONATENAVOND. Zooals reeds eerder in dit blad werd me degedeeld zullen Woensdag a.s. de heeren G. Hop (viool) te Bergen en Joh. O. Kra mer (piano) te Alkmaar een sonatenavond geven in de Unie. Genoemde heeren speel den hun programma reeds te Hoorn en wij ontleen en aan de Hoornsche Courant de volgende bijzonderheden: De heer Hop had met zyn prachtige viool by het eerste nummer „Chaconne" van Joh. Seb. Bach reeds aller harten gestolen door een voortreffelijke, ontroerend-schoone ver tolking van dit wondere werk. Daarenboven was zyn technische vaardigheid vrijwel vol maakt en het spel van een rustige be- heerschtheid, welke weldadig aandeed. Joh. O. Kramer toonde zich een eerste klas solist toen hy op de uitstekende vleu gel de sonate op. 57 van Ludwig v. Beetho- j ven vertolkte. Daarna gaven de beide so listen van de sonate F dur op. 8 van Ed. Grieg een voortreffelijke vertolking, welke wederom beider kwaliteiten duidelijk in het licht plaatste en waarvan in het bijzonder het Allegro molto vivace subliem was. Het beste van 't programma was tot na de pauze bewaard: de Kreutzer-sonate op. 47 van L. v. Beethoven, waarin de beide artisten eerst recht hun kunnen konden uitleven. WINKELRUIT INGEDRUKT. Zaterdagmorgen kwam een door de Bo- terstraat rijdende vrachtauto in aanraking met een aldaar staanden petroleum-hand- wagen. De handwagen maakte een zooda- nigen zwaai, dat de kruk tegen de spiegelruit van den winkel van den heer De Boer kwam. De ruit werd vernield. De eigenaar is tegen schade verzekerd. EEN GRAANTJE GEPIKT. Door de politie is gisteren terzake openbare dronkenschap proces-verbaal opgemaakt tegen een persoon, die zich in beschonken toestand aan het Groot- Nieuwland bevond. Daar hij in de nabij heid van zijn woning was. is hij daarheen overgebracht. DIPLOMA ZIEKENVERPLEGING. Bij het Zaterdag gehouden examen ter verkrijging van het diploma A Ziekenver pleging slaagden de dames S. H. Vasbinder, R. Meijer, J. van der Tempel en G. ter Hoe ven, allen werkzaam in het centraal neutraal ziekenhuis. HEROPENING ZAAK. Ter rectificatie deelen wij mede, dat de winkelbetimmering van de firma Cramer niet is verricht door de firma van Til, maar gerestaureerd en gemoderni seerd is door de firma Bruin en Zoon. CHARLOTTE KöHLER KOMT IN ALKMAAR MET MARATHONDANS. Het is de directie van 't Gulden Vlies mogen gelukken Charlotte Kohier, welke t.g.v.h. jubileum zulk een overtuigend succes met „Marathondans" geoogst heeft, bereid te vinden ook een avond naar Alkmaar te komen. Donderdag 25 November a.s. zal zij deze grootsche voordracht geven en wy twijfelen er niet aan of de tallooze kunst minnaars van Alkmaar en omgeving zul len deze gelegenheid gebruiken om dezen avond by te wonen. „MUGGEN OM DE KAARS". Opgevoerd door de Arbeiders Tooneelvereeniging „Bergen". Voor het optreden van deze tooneelgroep bestond een vry groote belangstelling; de groote schouwburgzaal van de Rustende Jager was nagenoeg geheel bezet. Wie het spel van deze dilettanten heeft gade geslagen, komt haast vanzelf tot de conclusie, dat deze uitvoering met grootën ijver en moeite is voorbereid. Want als men in aanmerking neemt, dat deze tooneelvereeniging nog nauwelijks de kinderschoenen is ontwassen, dan staat men verbaasd over de ongedwongen manier, waarop deze dilettanten tooneel speelden; over de juiste wijze, waarop zy de echte volkshumor weergaven. De spelers bleken volkomen opgewassen te zyn tegen de moeilijkheden, die een gave uitbeelding van de tragische en komische verwikkelingen, waarom het stuk draait, vereischt. Om over den inhoud heel kort te zyn, stellen de muggen drie trouwlustige heertjes voor, die, zooals muggen veelal plegen te doen, zich aangetrokken voelen tot elk lichtgevend punt, en dus voortdurend om de eenige ontstoken kaars uit vier, een zeer ideale en moderne huishoudster, heen zweven, allen met hetzelfde ideaal bezield, door dit liefdevuur verteerd te worden. Doch groot is de verwarring, wanneer dat liefdevlammetje zich uitbreidt tot een alles verterende vuurzee, welke slechts de herinnering achterlaat, van wat eens „nur ein Stuck vom Himmel" had kunnen zyn. Namen noemen doen we niet; wel willen we zeggen dat allen een pluimpje hebben verdiend voor hun prestatie. Niemand zal betwisten, dat 't leeuwenaandeel de ont stoken kaars, Jo, toekomt, die haar belagers op zoo schalksche wijze om den tuin wist te leiden. Om het kluchtige en de voorkomende dwaasheden is hartelijk gelachen, vooral in het tweede bedrijf, dat zeker het meeste succes had en ook verdiende. De heer Poldervaart bood den heer P. J. de Haan, die zoo welwillend was geweest, aan deze opvoering zijn medewerking te willen verleenen, een fraai bloemstuk, en den heer B. C. Loevens, die zich als regis seur moeite noch zorgen had gespaard, een schilderstuk aan; een attentie, welke ten zeerste werd geapprecieerd. Tot besluit van dezen succesvollen avond bleef men onder de tonen van pittige dans muziek nog geruimen tijd gezellig bijeen. NIEUWE NOTARÏEELE STANDPLAATS. De minister van justitie brengt krachtens machtiging van H.M. de koningin ter ken nis van belanghebbenden, dat in de gemeen te den Helder een nieuwe notarieele stand plaats zal worden gevestigd. Naar we vernemen heeft de firma Blok ker en van 't Hof alhier het fabrieksgebouw van de melkfabriek Hollandia aangekocht. Genoemd gebouw is Donderdag j.L in open bare verkooping verkocht en nu weer uit de hand verkocht. Naar we vernemen heeft de wijkver pleegster van het Wit-Gele Kruis, zuster C. de Vlucht, met ingang van 1 Dec. a.s. ont slag aangevraagd. Naar verluidt gaat zij in het huwelijksbootje. Doch afgescheiden van het laatste is het voor de patiënten een groot verlies. Mej. M. C. Bakker gaat vooruit. Naar we vernemen is de toestand van mej. M. C. Bakker, ambt. ter gemeente-se cretarie en loco-secretaresse, vooruitgaande. Wel vertoeft zij nog steeds in het zieken huis, doch haar toestand is allerminst onbe vredigend. Men heeft gegronde verwachting dat zy geheel zal herstellen. Bijz. Vrijw. Landstorm. Vrijdag hield de bijzondere vrijwillige landstorm haar jaarvergadering in de lunchroom van den heer VerkuiL De voorzitter, burgemeester Kroonenburg, riep allen een hartelijk welkom toe, inzon- derhei den nieuwen secretaris en kapitein Goedhart. Door den secretaris werden hierna mede- deelingen gedaan over de beweging en hij zegde den leden toe, dat ieder een gedenk plaat zal ontvangen. Kapitein Goedhart hield hierna een gloedvolle rede over het bestaansrecht en de noodzaak van den B.V.L. en wekte allen op trouw te blijven aan ons Oranjehuis. Daarna volgde de prijsuitreiking van de in dit jaar gehouden schietwedstrijden en de installatie van nieuwe leden der plaatse lijke commissie, waarvoor waren aangesteld de heeren K. Timmer en M. Hart. Na nog eenige besprekingen van huishou- delijken aard volgde sluiting. Jubileum. Wij vernemen, dat mevr. L. Vader— Hopman alhier op 12 November 1937 25 jaar Regentes van het alg, weeshuis alhier is geweest. Wolhandkrab. Bleven de visschers tot heden toe nog ver schoond van een bezoek van de beruchte wolhandkrabben, deze hebben nu ook te Medemblik hun intrede gedaan tot schrik der visschers. Donderdag werd een exem plaar gevangen door een Medemblikker visscher. £aatste berichten Ongecorrigeerd JONGEN DOODGEREDEN. Gisteravond is in de buurtschap Hierden, bij Harderwijk, een ernstig ongeluk ge beurd. Een viertal jongens liep naast elkaar op den Rijksstraatweg. De bestuurder van een personenauto, de heer B. uit Nun- speet, heeft de jongens, vermoedelijk doordat hij verblind werd door een tegen ligger, niet opgemerkt. Een van hen, de zestienjarige van der Brink uit Hierden werd door de auto gegrepen. Hy was vrij wel onmiddellijk dood. Het stoffelijk over schot is naar de ouderlijke woning ver voerd. TWEE GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK. Vanochtend is te Oostendorp, bij Elburg (Geld.) een personen-auto, bestuurd door den heer Z. uit Hilversum, vertegenwoor diger van de radiofabrieken te Tilburg, door de gladheid van den weg met groote vaart tegen een boom gereden. De heer Z. geraakte achter het stuur bekneld en het duurde vrij lang, voor men hem uit zijn benarde positie had bevrijd. Met ernstige inwendige kneuzingen werd hij bij omwonenden binnengedragen. Een dame, die achter in den wagen zat' brak een been en liep verwondingen aan het gezicht op. Na voorloopig verbonden te zijn, zijn de slachtoffers naar het zie kenhuis te Zwolle vervoerd. De toestand van den heer Z. is zeer ernstig, Men vreest voor zijn leven. De wagen werd geheel vernield. PRINS BERNHARD BESCHERMHEER DER NED. HEIDEMAATSCHAPPIJ. Prins Bernhard heeft het beschermheer schap van de Nederlandsche Heidemaat schappij aanvaard, zoodat de maatschap pij thans de bescherming geniet van alle leden van het koninklijk huis. DE UNIFORM VAN DEN NATIONALEN JEUGDSTORM. Uitspraak van den Hoogen Raad. Overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal, mr. Berger, heeft de Hooge Raad heden in de zaak betreffende de uniform van den nationalen jeugdstorm het cassatieberoep verworpen. Zooals men zich herinnert had de Haagsche Kanton rechter in deze zaak ontslag van rechts vervolging gegeven, welke uitspraak in hooger beroep door de rechtbank werd be vestigd, van welk vonnis de officier van justitie in cassatie ging. Ter bestrijding van het cassatiemiddel had mr. A. J. van Vessem als raadsman van den gerequireerde, op 4 October jl diverse gronden aangewend. VIJFJARIG JONGETJE GESTIKT. Drie kinderen bedolven. Zondagmiddag waren te Valthermond (Dr.) drie kinderen van schipper A. van der Laan in een zandgravery aan het spelen. Plotseling liet een groot stuk aarde los, waaronder alle drie bedolven werden. Men wist twee kinderen spoedig te be vrijden, doch het derde, het vijfjarig zoontje, bleek te zijn gestikt. van Maandag 15 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 1934 101%, 3 Ned.-Indië 1937 97% 5H DuitschL '30 m. verkl. 30%» BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank147% Handel Mij. Cert. v. 250 157'/a Koloniale Bank124 Ned. Ind. Handelsbank 13bl/« INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 48% Calvé Delft Ce-t78 Nederl. Ford254% Philips Gloeil. Gem. Bezit 307 Unilever 146%» INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 39% Anaconda §22»'» Bethleh. Steel 39"/» Cities Service 1'%» General Motors30% Kennecott Copper 2o%» R public Steel14%6 Standard Brands 6% Steel comm43%» U. S. Leather4% CULTUUR MAATSCH. H. V. A416% Java Cultuur144 Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij., Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil 119 73 93 168% 327 338% 81 32% Shell Union 13'/]» Tide Water li16/» RUBBERS. Amsterd. Rubber 206% Deli Bat. Rubber 133 Hessa Rubber 131 Oostkust 147 Serbadjadi 102'/, Interc. Rubber 3V» SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert Union Pacific Canadian Pac. SNoteering per 50. tExclaim. 'Exdividend.^^^® Prolongatie vorige koers H, heden Y> P WISSELKOERSEN AMSTERDAM- OFFICIEEL. Heden- 1.8Ö11/" 9.02»/» 72.95 6.131/' 30.73 41.69 40.30 46.55 45.37L 116% 116% 206 279% 278 31% 16% 107» 70 5% laatst* k. 2.30-45. 101% 97% 31% 147 157% 124 136 49%-y, 79% 255 310-1 IA 148%-9 40% 23-% 40-1V» 1% 313/» 261-% 15-% 6 V» 44%-% 4»A« 422'/j-3 148 121 168% 334'/. 3434-4 8v1/» 33 13»/»4 12V» 205%*® 136-1 139J-41 148 103% 3%) -V» 122V«-f 120%-1 206 284 280 32 17%»., 10%'f/» 5%.6 x) ex-coupon Vorige koere: New-York 1.80»/« Londen 9.01% Berlijn 72.92% Parjjs 6.12X Brussel (Belga) 30.69 Zürich 41.69 Kopenhagen 40.27 Stockholm 46.47 Oslo 45.32% Italië 9.52)5

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2