ssa a BU Bond van Gemengde Zangvereenigingen. $0000000 JladiopcOQtatHMa oooooee® Naar fusie met den Noordhollandschen Zangersbond. Algem. vergadering te Alkmaar. NABETRACHTING. 'T OOG TWEEDE BLAD 3 B. en W. daarmee een hunner sterkste ar gumenten tot afwijzing. Zij vreest evenwel moeilijkheden bij het verwijderen van drijvend vuil of modder wat omdat de doorvaarthoogte na de overkluising nog 1 M. zal zijn ons geen bezwaar van be teeken is lijkt. Vervolgens komt de nood zakelijke doorstrooming ter sprake, die in deze grachten in hooge mate afhankelijk is voor den weerstand, welke het water op zijn weg ontmoet. Het doorstroomingsprofiel zou dus niet kleiner mogen zijn dan het nu is en er is o. i. geen enkele reden, waarom dat niet zou kunnen gebeuren. Van alle aangevoerde bezwaren tegen demping be hoeven voorstar ders van een overkluising verder geen notitie te nemen. De A.N.V.V. vreest van demping of over kluizing geen vermindering van het vreem delingenverkeer en de Prov. Vaste Com. voor uitbreidingsplannen ziet een stuk stadsschoon van bijzondere beteekenis ver loren gaan, wat ernstig mag betwijfeld wor den als men ziet hoe de Kraanbuurt vroe ger was en hoe zij nu is. Zij 'deelt mede, dat door de voorgestelde maatregelen de verkeerstoestanden in de binnenstad niet van beteekenis zouden ver anderen, wat ten slotte een kwestie is welke men hier ter stede heel wat beter zal kun nen beoordeelen. Het Ned. Inst. voor Volkshuisvesting acht demping van oude grachten niet in het be lang van het stedenschoon, waarmee ieder het eens zal kunnen zijn en raadt verder de voorlichting van een bevoegd stedenbouw kundige aan. Dezen Ir. arch. J. Klijnen is de draagwijdte van wat hem gevraagd is vrij duidelijk geworden, maar hij acht het wen- schelijk op nader aan te geven kosten eens een ontwerpje in teekening te brengen in samenwerking met den directeur van Gemeentewerken. Wat tegen de opvatting van B. en W. kan worden aangevoerd. Het advies ''er A.N.V.V. heeft B. en W. bevreemd omdat elke wegneming van een stukje stadsschoon een achteruitgang voor het vreemdelingenverkeer beteekent. Wij zouden hiertegen kunnen aanvoeren, dat de allergrootste attractie van Alkmaar de kaasmarkt is en dat het bezoek daaraan niet door demping of overkluizing van het Kraanbuurt-water beïnvloed zal worden. Het is zelfs de groote vraag of het aanbren gen van een verkeersverbetering, waardoor de automobilisten ran het einde van de Langestraat niet langer „doodloopen", niet van zoo groote beteekenis voor het vreem delingenverkeer zal zijn, dat het nadeel van verdwijning van eenig stedenschoon daar door niet geheel zal worden opgeheven. Het advies der Verkeerscommissie wordt voor de raadsleden ter inzage gelegd. Wij betreuren het, dat dit niet gepubliceerd wordt, omdat wij vermoeden, dat de ver keerscommissie zich niet tegen overkluizing zal verklaren. Ten slotte stellen B. en W. die blijk baar de demping resp. overkluizing niet wenschen de financiëele kwestie op den voorgrond. De finaneieele toestand der gemeente is h.L van dien aard, dat er in dezen tijd niet kan gedacht worden aan offers, die uit straatverbreeding zouden voort voleien. Dat is natuurlijk mogelijk, maardat wisten B. en W. ook vóór het vragen der bovenvermelde adviezen en wanneer de gemeente de aan de overkluizing verbonden kosten niet kan dragen, had men met die mededeeling destijds kunnen volstaan en waren de aan de adviezen verbonden kosten overbodig geweest. Het blijft ten slotte mogelijk tot over kluizing over te gaan en het verbreeden van straten voorloopig achterwege te laten. Ook dan zal reeds een verkeersverbetering ver kregen worden, welke, zoodra de omstan digheden dit toelaten, zoo doeltreffend mogelijk kan worden gemaakt. Het wil ons voorkomen, dat de voor standers van overkluizing in de thans in gekomen adviezen ondanks de nog steeds afwijzende houding van B. enW. geen re den behoeven te zien om hun voorstellen inzake een dringende noodige verkeers verbetering in de binnenstad te laten varen. Red. Alkm. Crt. Gistermorgen kwam in Paviljoen Kin- heim de Bond van gemengde zangver eenigingen in Noordholland bijeen onder voorzitterschap van den heer L. van Loo uit den Heider. Er waren in totaal 21 heeren aanwezig. De voorzitter opende de vergade ring met een welkom, zijn vreugde erover uitsprekend, dat slechts twee afdeelingen ontbraken, n.1. Morgenrood van Den Hel der en die te Abbekerk. Eerstgenoemde had Zaterdag haar 25- jarig jubilé gevierd, waarmee spr. haar namens den bond had gecomplimenteerd. Voortgaande, memoreerde spr. de plan nen om te pogen tot fusie te geraken met den anderen bond van zangvereenigingen in deze provincie, in verband waarmee de behandeling der begrooting als laatste punt op de agenda was geplaatst, omdat immers, als de fusieplannen vastcren vorm aannemen, een begrooting niet noodig zou zijn. Dan zullen besprekingen worden in geleid, waarna op later te bepalen datum weder een algemeene vergadeiing zal moeten plaats hebben. In verband met de fusieplannen ontbrak ook op de agenda het punt: vaststellen plaats voor het vol gende zangersfeest. Een terugblik werpend op het afgeloo- pen jaar, memoreerde spr. het zangersfeest te Benningbroek, hetwelk hij uitstekend geslaagd noemde, althans wat den zang betreft. De notulen van den secretaris, den heer R. Sasburg uit Benningbroek, werden onder dank goedgekeurd. Jaarverslag. Het jaarverslag van den secretaris besprak uitvoerig het. op 6 Juni te Ben ningbroek gehouden zangersfeest, juist daar georganiseerd in verband met het zilveren jubilé der zangvereeniging al daar. Er was een groote vooruitgang te constateeren geweest in keuze van zang nummers en wijze van beoefening van den koorzang. De heer van Ham (bestuur) bracht hulde aan den heer Koeman, die den zan gersdag zoo schitterend had voorbereid. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Rekening 1937. Op advies van de daartoe aangewezen commissie (uitgebracht bij monde van den vertegenwoordiger van Kolhorn) werd de rekening over 1937 van den penningmees ter, die uitstekend in orde was bevonden, goedgekeurd. De gewone dienst sloot met een bedrag van 410.97 in ontvangsten en uitgaven met een nadeelig saldo van 194.57het zangersfeest sloot met 765.85, nadeelig saldo 112.86; de verloting had als eindbedrag 363.70, het voordeelig saldo ervan was 340.66. Het vorige jaar was geëindigd met een negatief saldo van 17.12, thans was er een over schot van 33.23, maar er moest nog 75 worden betaald, zoodat er uiteindelijk een tekort is van ruim 40. De penningmeester, de heer A. W i e d ij k, bracht de verschillende afdee lingen dank voor vlugge afwikkeling van de finaneieele verplichtingen. Naar fusie met den Noordhol landschen zangersbond. De voorzitter leidde hierop de be sprekingen in tot reorganisatie van den bond, naar aanleiding van een desbetref fend voorstel van de vereeniging Caecilia te Barsingerhorn, welke neerkwamen op het volgen van een andere lijn in den bond, zoodat voortaan concoursen zouden worden Dinsdag 16 November. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Gr.pL 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 J. Cantor's ensemble. 11.Huish. wenken. 11.30 J. Cantor's ensemble (vervolg). 12.30 Avro-dansorkest. 1.Renova-kwintet. 1.45 Gr.pL 2.Omroeporkest. 2.45 Knipcur sus. 3.45 Gr.pl. 4.Pianovoordr. 4.20 Gr.pl. 4.30 Kinderkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.Omroeporkest. 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-dansorkest en soliste. 7.30 Engelsche les. 8. ANP-ber., mededeelingen, repor tage schaakmatch. 8.15 Gr.pl. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Rep. schaakmatch. 10.20 Bridge- cursus. 11.ANP-ber., rep. schaak match. 11.10 Avro-dansorkest. 11.40 12.Gica Jonesco Gaïna's En semble. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uiti.) 8.Gr.pl. 9.30 Vondelherdenking (H. Mis). 10.45 Gr.pl. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest en gr.pl. 2. Vrouwenuur. 3.02 Modecursus. (4. HIRO: Gr.pl. 4.05 Wat gebeurt er met ons als wij sterven, causerie. 4.30 Gr.pl. 4.35 HIRO-post. 4.40 Gr.pl. 4.45 Vrede, de sterke, cause rie). 5.10 De KRO-melodisten en solist. (5.45 Felicitatie-bezoek). 6.40 Esperanto-cursus. 7.Ber. 7.15 Het cadeaustelsel, interview. 7.35 Sport- halfuur. 8.ANP-ber., mededee lingen. 8.15 KRO-Symph. orkest en soliste. (9.05 Voor schakers). 10.05 Gr.pl. 10.10 Bela Kiss en zijn Hon- gaarsch orkest. 10.30 ANP-ber. 10.40 De KRO-boys en solist. 11.20 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gr.pl. 12.05 Kamaran-Trio. 12.35 Revue-progr. 1.10 Orgelconcert. I.35—2.20 BBC-Variété-orkest. 4.20 Act. causerieën. 4.35 Gr.pl. 4.50 Het Dulay-kwintet en solisten. 5.20 Het Avro-Kovacs Lajos' orkest. 5.50 De Westminster Players. 6.20 Ber. 6.45 Het Crook kwintet. 7.20 Uit Motala: Zeemansliederenpotpourri. 7.50 Some Pitfalls, causerie. 8.20 Radiotooneel. 9.Harpsoli. 9.20 Ber. 9.40 The Solomon Islands, cau serie. 10.Het Cembalo-Trio en solisten. 10.40 Het Krish-Septet. II.20 Grosvenor House Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.50, 8.50 10.40 en 11.20 Gr.pl. 12.40 G.Baily's orkest en zang. 3.05 Gr.pl. 3.20 en en 4.20 Zang. 4.35 Pianovoordr. 5.20 Derveaux-orkest. 8.35 Radio tooneel. 10.35 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Militair orkest. 7.50 H. Hagestedt's orkest. 11.20 Verzoekconcert. 12.35 Om- roep-Amusementsorkest. 3.20 Om roep-Amusementsorkest. 4.50 Amusements-sextet. 5.20 Vocaal concert 8.30 Omroeporkest en Orkest van Spoorwegpersoneel. 8.35 Kamermuziek. 10.10—11.20 W. Giebel's orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Kleinorkest en gr.pl. 6.50 Gr.pL 8.20 Bonte avond. 9.20 Radiotoo neel. 10.05 Salonorkest. 10.30 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 Omroeporkest. 1.302.20, 5.20 en 6.35 Gr.pL 6.50 Zang en piano. 8.20 Dido and Aeneas, opera. 10.30 —11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Gr.pL 8.20 Ber., politiek dag bladoverzicht. 8.35 Het Lutz-kwar- tet. 9.20 Ber. 9.50 Altviool en piano. 10.05 Weerber. 10.2011.20 Oskar Joost en zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.35, Parijs Radio 10.3511.20, Keulen 11.20 12.20, Brussel VI. 12.2014.20, Nor- mandie 14.20—15.05, Parijs Radio 15.05—15.20, Keulen 15.20—16.20, Lond. Reg. 18.20—16.50 Keulen 16.50—17.20, Brussel VI. 17.20— 18.50, Keulen 18.50—20.20, Berlijn 20.20—20.50, Brussel Fr. 20.50— 21.20, Praag 21.2022.—, Weenen 22.-24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Nor- mandië 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35 —13.10, Droitwich 13.10—14.20, Lond. Reg. 14.2016.20, Droitwich 16.2018.20, Luxemburg 18.20 18.40, Droitwich 18.40—19.50, Lond. Reg. 19.50—20.20, Praag 20.20— 21.20, Droitwich 21.2021.40, Wee nen 21.4022.Droitwich 22. 24.— Lijn 5: Diversen. uitgeschreven met puntenstelsel en met verplichte nummers. De voorzitter las het uitvoerige voorstel met toelichting voor, alsmede de daarop ingekomen amende menten: v a. Vara Hauwert en Venhuizen om te trachten met den concoursbond in Noord holland overeenstemming en aansluiting te zoeken, opdat in deze provincie één grootere bond zal ontstaan met meer levensvatbaarheid. b. Van Venhuizen om te streven naar fusie, maar met vrijheid van de aangeslo ten vereenigingen om op concoursen te zingen naar verkiezing met of zonder beoordeeling met punten of al dan niet met critisch verslag en zonder verplichte nummers. Hierop waren adhaesie-betuigingen binnengekomen van de vereenigingen te Hoogkarspel en Aartswoud. c. Van Benningbroek om te handha ven het besluit van de algemeene verga dering van 1936 (naar keuze beoordeeling naar punten of critisch verslag, zonder verplichte nummers). Kolhorn, Wognum, Wieringerwaard en Morgenrood te Den Helder hadden adhaesie betuigd met dit voorstel. De voorzitter deelde mede, dat een en ander in het hoofdbestuur uitvoerig is be sproken in verband met het kleine aantal afdeelingen van beide bonden (elk twaalf), waardoor geen van beide voldoende levenskracht heeft. Spr. merkte op, dat z.i. het houden van concoursen geen waar borg biedt voor goede financiëele uitkom sten, want de andere bond heeft een te kort, dat heel wat grooter is dan dat van onzen bond. Het is gebleken, dat verschil lende afdeelingen zich van den anderen bond hebben losgemaakt, echter zonder zich bij ons aan te sluiten. Hoe goed 't voorstel- Barsingerhorn ook bedoeld is, naar spr.'s meening zal het resultaat niet anders zijn dan een blijven jagen naar prijzen, naar te vreezen is met opoffering van de wer kelijke kunst. Spr. wees op een uitspraak van een jury, waarbij het najagen van concoursen uit den booze werd genoemd. Spr. kon zich wel vereenigen met fusie plannen, waarbij beide bonden iets van hun principe laten vallen, maar wekte vóór alles op tot een vereenigd blijven. De heer Wied ijk (Barsingerhorn) lichtte het voorstel zijner vereeniging toe, daarbij memoreerende, dat reeds twee jaar geleden op reorganisatie van den bond was aangedrongen, waardoor ongetwijfeld het ledental zou toenemen. Spr. wees hier bij op Groningen, waar het ledental onge veer was verdubbeld nadat de weg van het houden van concoursen was ingesla gen. Spr.'s vereeniging meende, dat de Bond van Gem. zangvereenigingen in Noordholland ook dien weg op moest en dan naar den concoursvorm met punten stelsel en met verplichte nummers. Het idee van al dan niet verplichte nummers of al dan niet met puntenstelsel zal, naar spr. meende, slechts vertroebelend werken. De geest van den tijd leidt er toe, dat een sportief tintje aan de zangersfeesten moet vorden gegeven. Spr. haalde hierbij aan een door hem uit Groningen ontvangen schrijven. Bij fusie wilde spr. geen risico nemen voor het tekort van den anderen bond. deze aangelgenheid opnieuw onder oogen kunnen worden gezien. B. en W. stellen voor, in dezen zin te be sluiten. Wij willen even in het kort aan de feiten herinneren. Op 21 April van dit jaar besloot de Raad, omdat volgens wethouder Klaver de kilo meterslange walm uren in onze gemeente geleidelijk verbeterd moeten worden, tot vernieuwing van de walmuren van de Mient. De Mientbewoners, die voor demping wa ren, protesteerden, maar de aanbesteding had inmiddels plaats gevonden en het protest bleef zonder gevolg. Totdat op 21 April j.L plotseling de instorting bij de Steenenbrug de omwonenden weer opmerk zaam maakte op h.L steeds dreigend gevaar en er een algemeen protest kwam mede van Verdronkenoord- en Kraanbuurtbewoners. Er werd een comité van actie opgericht en een vergadering gehouden, waarin men het dempen van het geheele Verdronken oord eischte. Op die vergadering werd de verdere actie aan een daarvoor benoemd comité uit den Middenstand overgedragen. Dit vroeg aan den Raad algeheele dem ping van Verdronkenoord en Kraanbuurt, subsidiair demping of overkluizing van het water tusschen c"beide Steenenbruggen. Men beoogde daarmede in hoofdzaak een parkeerterrein te krijgen en tevens door verbreeding van de Kapelsteeg een afvoer van het autoverkeer naar de Laat, waardoor aan de verkeersopstopping in de Langestraat een einde zou kunnen komen. In den gemeenteraad van 3 Juni is over dit verzoek zeer uitvoerig gediscussieerd. Al dadelijk bleek, dat de Raad niets voor demping van het geheele Verdronkenoord gevoelde. Het verdere debat liep dus geheel over het verzoek om het water tusschen de beide Steenenbruggen te dempen of te overkluizen. De leden der S.D.A.P. en eeni- ge anderen wilden in geen geval het stads schoon aantasten. Voor een gedeeltelijke demping of voor een overkluizing bleken diverse raadsleden wel iets te gevoelen en in dien geest werd gesproken door de hee ren Appel, Hoijtink, de Groot, Stoutjesdijk. Sietsma, Venneker, Keysper en Grondsma. De laatste liet o.a. een foto zien waaruit bleek hoe mooi de Kraanbuurt vroeger ge weest is en hoe weinig van het oude ste denschoon er nog is overgebleven. Ten slotte wer) een crediet van f 3250 verleend om den ingestorten walmuur dege lijk te herstellen en verklaarde wethouder Klaver zich bereid deskundige adviezen in te winnen inzake de kwestie van demDing of overkluizing in verband met den toestand van het grachtwater en inzake het steden schoon. Tot zoover de feiten. En na verloop van bijna een half jaar is nu een bijlage ver schenen, waarin de deskundige adviezen worden gepubliceerd en waarin B. en W., aan de hand daarvan, het Standpunt in nemen, dat hier in geen enkel opzicht moet worden ingegrepen. Wij hebben bij den secretaris van het middenstandscomité, de heer mr. H. Schuur man geïnformeerd of deze deskundigen, in overleg met de middenstandsorganisatie zijn gekozen en of ook comité-leden bij hun be zoek aan het besproken stadsdeel tegen woordig zijn geweest. Nóch het een, nóch het ander is geschied en de bovenstaande antwoorden zijn dus van organisaties of personen, die door B. en W. zijn uitgenoodigd en door hen of door den directeur van G. W. zijn rond geleid. De ingekomen antwoorden spreken voor zichzelf, maar wij zouden er hier toch gaarne een enkel woord van willen zeggen. De K. N. A. C. spreekt zich onomwonden uit voor overkluizing of demping tusschen de beide steenenbruggen en verbreeding van de Kapelsteeg om een doeltreffende verkeersverbetering te kunnen krijgen. De A. N. W. B. wijst op den zeer onge- wenschten toestand van het verkeer in de Langestraat en adviseert de Huigbrouwer- straat voor afvoer van het autoverkeer te verbreeden, waardoor met een kleine over kluizing volstaan kan worden. De Ver. tegen water-, bodem- en lucht verontreiniging acht het niet langer toe treden van zon en regen tot het te over kluizen water geen bezwaar en ontneemt J-euUletcH Door ALAN DARE 5) „O, zij voldoet uitstekend, vanuit een zakelijk standpunt. Maar er is toch iets vreemds aan haar". „Wat bedoel je?" „Er hing de laatste dagen een vreemd soortige kerel in den winkel om. In het be gin lette ik niet op hem, maar toen hij gisteren weer terugkwam, sloeg ik hem gade. Hij bleef wel een half uur strak naar het meisje kijken". „Nu? Daar steekt toch niets in?" .jwacht even. Hij ging naar de toonbank en keek haar recht in het gezicht. Ik zag haar hevig schrikken, en toen ik naderbij kwam, hoorde ik hem iets zeggen, dat klonk als: fenoot!" „Phenuit!" zei Kennedy ontsteld, den naam noemend, dien het meisje met zoo'n groote vrees had uitgesproken. Met opgetrokken wenkbrauwen keek Mac-Kinnon hem aan, maar hij deed zijn best, zich onverschillig te toonen. „Wat zei je daar?" „Ik herhaalde alleen, wat jij zei. Ik kan er niets vreemds in vinden, dat een klant iets zegt tegen een knap meisje. Er zijn in eiken winkel tal van menschen, die de ge legenheid tot zoo iets aangrijpen". „Er steekt nog iets anders achter. Zij be greep, wat hij bedoelde. Zij werd zoo wit als een doek en haar handen beefden zoo, dat zij den volgenden klant bijna niet kon helpen. Ik vroeg haar later, of de kerel haar had beleedigd, maar zij zei van niet. Kijk eens. Rob, dat meisje is toch eerlijk, nietwaar?" „Eerlijk! Je hebt niet de minste reden, daaraan te twijfelen! Ik sta geheel voor haar in. Je verbeeldt je een hoop nonsens. Waarschijnlijk was het een van die halve gekken, die allerlei beleedigende voorstel len doen aan „Maar zij zei, dat hy dat niet gedaan had. Hij behoorde ook niet tot dat type man. Hij zag er ruw uit en had iets van een zeeman over zich. Hoe dan ook, als het weer gebeurt, zal ik hem krijgen en hem vragen, wat hij voor den duivel komt doen". Het gesprek maakte een diepen indruk op Kennedy. Hij zou er weinig acht op ge slagen hebben, als er niet dat eene punt in ter sprake was gebracht, dat zoo'n onheil spellende beteekenis had. Het zat hem in den naam Phenuit. Hij twijfelde er geen oogenblik aan, dat het de naam was, dien Mac-Kinnon had gehoord. Het meisje ver keerde in gevaar door 'n man, die Phenuit heette, en de vreemdeling was bij haar ge komen of om haar te waarschuwen, óf om haar te dreigen. Hij besloot oogenblikkelijk naar haar toe te gaan om te zien, of er werkelijk reden was voor vrees. Een taxi bracht hem naar Davis Street, een armoedige, benauwde straat met twee rijen vervelooze huizen. Kinderen speelden in de goot en een aantal verwaarloosde kleinen voor de deuropenin gen. Het was een vreemde buurt, zoo dicht in de nabijheid van een drukke hoofd straat, en het riekte er naar misdaad en dronkenschap. Hij moest wel een dozijn keeren vragen, voordat hij het huis vond, waarin Maxine woonde. Hij beklom zes deelen van een lange trap en stond toen voor een deur, die niet meer was geverfd sinds ze er was neergezet, ongeveer een halfe eeuw tevo ren. Hij moest twee maal kloppen, voor dat er antwoord kwam. Toen werd de deur eenige centimeters geopend en zag hij het bleeke gelaat van het meisje. Haar oogen verhelderden, toen zij hem herkende. „Het spijt me, dat ik nog zoo laat kom", zei hy. „Ik was in de buurt en kon geen weerstand bieden aan mijn verlangen". „Ik ik ben heel blij, u te zien". Zij aarzelde een oogenblik en voegde er toen bij: „Kom binnen, als het u blieft en kijk niet te veel rond". De kamer was vrij groot, maar armoedig gemeubileerd. Ze werd gebruikt als zit- slaapkamer, het bed was in een hoek ach ter een gordijn verborgen. De eenige meu bels, die er verder waren, bestonden uit een ronde tafel en twee leelyke stoelen en een klein hoekbuffet. Maar niettegen staande die armzalige meubels was het er kraakzindelijk en op tafel lag een stof, waaruit het meisje klaarblijkelijk gordij nen had zitten maken voor het raam, dat uitzag op schoorsteenen en daken. „Het is de beste kamer, die ik krijgen kon", zei ze. „Maar het is misschien niet voor lang". „Het ziet er gezellig uit", loog hy. „Neen. Het is hier afschuwelijk en dat weet u ook wel. Waarom waarom bent u hier gekomen?" „Ik wilde u spreken ik wilde weten, hoe het u bevalt by Mac-Kinnon?" „Heel goed. Ik vind het werk prettig en mr. Mac-Kinnon is de goedheid in per soon". „Dat mag ik hooren!" Er volgde een vreeselijk zwijgen, waarin zij zenuwachtig naar hem keek. Op zijn beurt wist Kennedy niet goed, wat hij ver der nog zou kunnen zeggen, want haar houding toonde hem duidelijk, dat zij het voorval, waarop Mac-Kinnon had gezin speeld, niet wilde vertellen. En het zou dus onbeschaamd van hem zijn geweest er over te spreken. „U hebt dus heelemaal geen klachten?" vroeg hy glimlachend. „Heelemaal geen". Hij zuchtte en begon over onbeduidende dingen te praten. Alsof zij zijn innerlijke onrust geraden had, begon zij zich zeer luchthartig voor te doen en vertelde eenige grappen over de vreemde bewoners van het huis en in het bijzonder over de kostjuf- frouw, die beneden woonde en, naar het scheen, enkel van haring en jenever leef de. Maar Kennedy liet er zich niet door misleiden. Achter het onbezorgde lachje zag hij den schrik, die haar bevangen had. „Ik ga Engeland al spoedig verlaten", zei hy. „Verlaten? Dat wist ik niet „Neen. Wij hebben heel weinig over ons zelf gesproken. Mijn werkkring ligt in Bra zilië. Ik moet binnen drie weken afreizen". het zal mij spijten", mompelde zij. „Mij ook. Wilt u my een gunst toestaan? Wilt u morgenavond met my uitgaan naar een theater of iets dergelijks? Het zal voor u een verandering zyn en een groot genoegen voor mij". „Ja, ik ga graag mee. Dank u hartelijk". „Tegen sluitingstijd zal ik buiten den winkel op u wachten". Zij knikte en kort daarop verliet hij de vuile straat, zonder erin geslaagd te zijn, iets te vernemen van het geheim, dat haar omhulde. HOOFDSTUK III. Een week verliep en Kennedy begon erg tegen zijn vertrek op te zien. Maxine had zich aan de afspraak met hem gehouden en de avond was maar al te snel voorbij ge gaan. Hij had haar daarna nog twee keer gezien en telkens was de band tusschen hen hechter geworden. Toch behield zij nog een zekere terughoudendheid, waar het haar verleden betrof. Behalve de weten schap, dat haar ouders dood waren, werd hij in volslagen onkunde gelaten. Maar één ding was hem duidelijk. lederen keer, dat hy haar zag, was zij vroolijker en gelukkiger. Hy was ervan overtuigd, dat dit geen comediespel van haar was. Het was, alsof de schaduw voor altijd zou verdwijnen. Hij sprak Mac-Kinnon eens en die waar dige man was vol lof over zyn nieuwe employée. Blijkbaar was de kas nog on aangeroerd, en hy vertelde Kennedy, dat hy den vreemden man, die Maxine zoo'n schrik had aangejaagd, niet meer had ge zien. {Wordt vervolgd V

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7