Agenda KIJKEN isKGOFEUOECK Weec&ecicht £aatste bedelden i)ie een diepe, gezonde slaap naar waarde weet te schatten, mag niet lichtvaardig heenstappen over het feit, dat de prikkelende wer king der coffeïne op hart en zenu wen ruim 24 uur kan duren. Koffie Hag is gegarandeerd coffe- ïnevrij, dus goed voor een gezonde, verkwikkende nachtrust.Bovendien worden door het vermaarde Hag- procédé de krachtige smaak en het kostelijke aroma van de fijnste hoog- landkoffie voor 100% gewaarborgd. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. EEN RIJWIELDIEF. Donderdagavond werd aan de Buiten haven te Den Helder een rijwiel ontvreemd ten nadeele van een korporaal van de marine. Het gelukte de politie het rijwiel op te sporen, hetwelk in het bezit bleek te zijn van een 22-jarigen arbeider. Bij zijn verhoor bekende deze nog meerdere rijwie len te hebben ontvreemd gedurende den laatsten tijd. Hij is naar Alkmaar op trans port gesteld. WAARSCHUWING WINKELDIEFSTALLEN. Den laatsten tijd worden meerdere malen bij de politie gevallen bekend, waarin jeug dige personen, zelfs van zeer jongen leeftijd, zich schuldig nu.ken aan diefstal van rook artikelen en speel- en snoepgoed uit diverse winkelzaken in onze gemeente. Uiteraard hebben deze vergrijpen meestal strafrechte lijke gevolgen, doch daarmede is aan het euvel nog geen eind gemaakt. Een scherp toezicht en een meer wantrouwend optre den tegen jonge bezoekers van winkels kan veel voorkomen, daar de winkelgoederen vaak nog al te gemakkelijk voor hen voor het grijpen liggen. Het komt den commis saris van politie daarom gewenscht voor, ook met het oog op de komende drukke be zoekdagen voor St. Nicolaas, de winkeliers te wijzen op deze gevallen van diefstal en in hun eigen belang extra toezicht op jeugdige klanten uit te oefenen. MOND- EN KLAUWZEER. In de gemeente Oudorp neemt het aan tal gevallen van mond- en klauwzeer thans eenigermate af. In totaal zijn 34 gevallen geconstateerd en de laatste dagen komen geen nieuwe gevallen meer voor. Een 10-tal veehouders hebben medegedeeld, dat hun vee genezen is. Onder het vee van den heer M. Blom te Zuidscharwoude is mond- en klauwzeer geconstateerd. ST. NICOLAAS HET FEEST VOOR GROOT EN KLEIN. Het mooie feest voor groot en klein staat weer voor de deur en reeds stroomen de ver schillende wenken in den vorm van prijs couranten etc. weer binnen. Het roode boek van St. Nicolaas, een reclame-tijdschrift van de Gruyter, valt ons speciaal op, vooral om dat het zakelijke hierin zooveel mogelijk is vermeden. Wij zijn er van overtuigd, dat ook dit jaar het St. Nicolaasboekje van de Gruyter, waarin de speciale St. Nicolaas-reclamas reeds worden aangekondigd, met vreugde zal worden ontvangen. VERLOTING R.K. HARMONIE ST. CAECILIA. Voor den uitslag der verloting zie men de elders in dit blad voorkomende mede- deeling der vereeniging. WAARSCHUWINGEN. Tegen Piet Spaltman. De commissaris van politie te Deventer waarschuwt tegen het optreden van een per soon, genaamd Piet Spaltman, die voorgeeft barstte het publiek meermalen in lachen uit. In zijn ondervraging verklaarde De la Rocque dat hü een werkelijke sympathie en vertrouwen had opgevat voor Tardieu, doch hij heeft zich vergist. De brieven die hij geschreven heeft waren een uiting van deze sympathie en van dit vertrouwen. Tot slot zei hij: „te Lyon heb ik gezegd en ik verhaal het hier: Tardieu heeft gelogen". Tardieu antwoordde hierop: „De la Rocque is de laatste, die mij een dergelijke beleedi- ging kan toevoegen, want hij is genoeg be kend en sedert zijn studietijd te Saint Cyr is het spreekwoord ontstaan: een leugenaar als De la Rocque". De zaak werd vervolgens tot morgen ver daagd. dan zullen nieuwe getuigen gehoord worden. vertegenwoordiger of agent te zijn van de Onderlinge Ziekte- en Ongevallen Verze kering Maatschappij, gevestigd te Gronin gen, en door het opdisschen van verschil lende leugenachtige verhalen zakenlieden zoogenaamd tracht te verzekeren bij ge noemde maatschappij en hen dan een ge deelte van de verschuldigde premie laat vooruitbetalen, met toezegging, dat de polis zal worden toegezonden. Deze toezending vindt echter niet plaats, daar bij onderzoek is gebleken, dat Spalt man niet in dienst is bij genoemde verzeke ringsmaatschappij en van door hem afgeslo ten verzekeringsposten aldaar niets be kend is. Tegen „Meer Baat". De commissaris van rijks- en gemeente politie van Renkum, te Oosterbeek, geeft aan belanghebbenden in overweging te vo ren ernstig te informeeren naar de waarde van een door het Instituut „Meer Baat" te Oosterbeek (Graaf Ottolaan 28) af te ge ven getuigschrift en diploma van bekwaam heid, meer in het bijzonder naar de voor uitzichten op plaatsing, door het bezit van een dezer bescheiden gesuggereerd. Met betrekking tot de opleiding voor marconist-radiotelegrafist, voor douanebe- ambte(kommies), voor politie-agent, mare chaussee en militaire politie, voor keur meester van waren en voor plaatsing bij de Kon. Ned. marine, wordt in overweging ge geven, alvorens een cursus bij „Meer Baat" te gaan volgen, bij de officieele instanties in lichtingen in te winnen. Het is onder andere gebleken, dat op het examen voor radiotelegrafist der 2de klas se, op 15 Oct. 1937 gehouden, enkele jon gelieden die voor 100 een desbetreffen den cursus bij „Meer Baat" hadden ge volgd niet in staat waren ook maar één enkel woord op gehoor op te nemen, aange zien zij het seintempo niet konden volgen, tengevolge van de bij „Meer Baat" ge volgde, doch door deskundigen onmogelijk geachte methode het leeren „opnemen op gehoor" schriftelijk te onderwijzen. In het prospectus van „Meer Baat" bleken bovendien vele examen-eischen foutief ver meld, terwijl de exameneisch „opnemen op gehoor" er zelfs niet in voorkwam. Voorts wordt, alvorens andere (vak) cur sussen van dit instituut te volgen, in over weging gegeven bij vakspecialisten te infor meeren of het volgen van deze cursussen tot het gewenschte doel zal kunnen leiden. HUISVERZORGING 19, 20 EN 21 NOVEMBER. Met koortsachtigen ijver wordt achter de schermen gewerkt om alles voor de feest viering van Huisverzorging op 19, 20 en 21 Nov. voor te bereiden. Een uiterlijke feest viering, niet met de bedoeling „lof voor ge- presteerden arbeid in 25 jaren", doch het wekken van belangstelling en het verkrij gen van de stoffelijke hulp, welke zoo on misbaar is voor de voortzetting van het werk onder de on- en minvermogende zieke medeburgers. Op uw aller medewerking wordt gere kend. Ieder naar vermogen kan het zijne bijdragen. Steunt Huisverzorging door het bezoeken der tentoonstelling, waar zooveel moois voor u is bijeengezameld. Koopt lo ten, uw kansen stijgen naarmate u meer loten in uw bezit heeft. De St. Nicolaastijd nadert, uw kleintjes hebben op hun ver langlijstje wellicht „een pop" als harte- wensch geplaatst. Wel, u kunt dezen wensch vervullen en gelijktijdig een goed werk doen, mooier kan het toch al niet? Nader zal nog worden bekend gemaakt op welke uren de tentoonstelling zal zijn geopend. De verwachtingen van Huisverzorging in verband met de collecte op Zaterdag 20 Nov. zijn zéér hoog gespannen. Wanneer u op dien dag afwezig mocht zijn of u acht het minder gewenscht uw gave in de collec tebus te deponeeren, maakt u geen zorgen. Huisverzorging weet overal raad op. Op de tentoonstelling is eveneens een bus, voorts zal mej. Scalé, Kennemerstraatweg 101, pen- ningmeesteresse, mei zeer veel genoegen uw gift in ontvangst nemen. U helpt dus allen zonder uitzondering mee om de verschillende nummers van het feestprogramma tot een succes te maken? TENTOONSTELLING VAN DE HUISVROUWENVEREENIGING. De Huisvrouwenvereeniging organiseert heden en morgen in het Gulden Vlies een tentoonstelling, die hedenmiddag om half drie werd geopend, vanavond van 7 tot 9 uur is opengesteld en morgen van 10 tot 12 en van half drie tot 10 uur gratis toe gankelijk is. De tentoonstelling biedt verschillende attracties. Zoc wordt vanavond op het tooneel van 7 tot 9 uur gelegenheid ge boden pofferijes te eten, die aangeboden worden docr enkele leden van de Huis vrouwenvereeniging. Morgenavond van 6 tot 10 uur kan men in de kleine zaal gebruik maken van het bijzondere rijstgerecht Nassi Goreng. In deze zaïi vindt men voorts geëxposeerd verschillende lekkernijen, geschonken door leden van de vereeniging, welke lekker nijen vanavond verkocht worden ten bate van het Jacoba-fonds. Hier is ook aan wezig een inzending, door leden vervaar digde wollen goederen, die bestemd zijn voor uitdeeling aan arme gezinnen, be nevens een inzending, door leden ver vaardigde babykleertjes en een complete baby-uitzet met wieg voor de komende Oranjevreugde. Bij het betreden van de tentoonstelling valt onmiddellijk op een stand van de firma Otter, waarin men grape-fruit en andere limonadedranken op keurige wijze geëtaleerd vindt. Rechts van den ingang staat men te genover een stand van de Nazorg Arbeids- inrichting, waar de door de te werk ge stelden vervaardigde artikelen te koop worden aangeboden. Vooral het borstelwerk munt uit door kwaliteit en opvallend is een geëxposeerd poppen-ameublement. De firma Zaadnoordijk is overtuigd, dat de huisvrouw in het a.s. seizoen prijs stelt op bloemen en exposeert, naast aller lei zaden, leuk aardewerk met spruitende bollen, die straks in bloei komen. Verkade is aanwezig met een stand, waarin verschillende Verkade-artikelen als speculaas, taai en borstplaat geëxpo seerd wordt. Het nieuwe Verkade's album „Onze Groote Rivieren" kan men hier tevens inzien. Mejuffrouw v. d. Berg exposeert fraai leerwerk en voorwerpen van handen arbeid. Het hier geëxposeerde verdient wel bijzondere aandacht. De firma Haas en Boog weet de be- teekenis van haar azijn voor de huisvrouw en toont dit in een stand, waarin men kennis maakt met een keurige inmaak. De Weensche Wollenkleeding uit Am sterdam exposeert in allerlei modellen de zoo gevraagde gebreide kleeding. De Openbare Leeszaal is met een pro- pagandastand aanwezig en biedt gelegen heid door de titel en schrijvers van een boek te raden door het aanschouwen van geëxposeerde voorwerpen, een goeden ro man te winnen. De Openbare Leeszaal heeft voorts een stand met boeken, die speciaal voor de huisvrouw van belang worden geacht. Belangstelling zal zeker de Haarlemsche kunstglasblazer Dandy trekken, die op de tentoonstelling zijn vaardigheid zal demon- streeren. Dit zal ook ongetwijfeld het geval zijn met den heer Ruiter uit Bergen, die zijn pottenbakkerskunsten zal vertoonen. Het Zuivelbuieau, afdeeling voorlichting Wetenschappelijke lit verstrekt gratis de N.V. Koffie Hag Mij., Amsterdam, Postbox 889. In Wico-studio, Koningstraat 5, tot 21 Nov. dagelijks van 38 uur tentoonstelling handweefwerk, ceramiek en schilderijen. In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wij zijn toch allemaal geen engelen (amus.); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sutter's Goud (avonturen); hoofdrollen Ed- ward Arnold en Binnie Barnes; extra: In stormenden galop (sens.); hoofdrol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, t/m. Woens dag, hoofdnummer De vrouw die men be geert (rom.); hoofdrollen Kay Francis en George Brent. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Anna Karenina (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Frederic March. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 16 November. 2.305 uur (alleen voor leden en intro- ducees) en 79 uur, in 't Gulden Vlies, tentoonstelling vanwege de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. Woensdag 17 November. 1012 en 2.3010 uur, 't Gulden Vlies, tentoonstelling vanwege de Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. 8.15 uur, de Unie, sonaten-avond; G. Hop viool, Joh. O. Kramer piano. en propaganda, exposeert melk- en zuivel producten in den meest uitgebreiden zin van het woord, waarbij het publiek met verschillende gerechten als kaaspannekoe- ken, kaaslapjes, kaasommeletten, schitteren de roompuddingen enz. kennis kan maken. In het buffet bereiden voorts leerlingen van de Huishoudschool speciale schotels voor de koffietafel. De firma Ypma is aanwezig met gedistin geerde baby-vleugels, piano's en radio-toe stellen en toont in deze artikelen een eerste plaats in te nemen. Het Reformhuis propageert de moderne voeding: „allerlei hygiënisch verpakte arti kelen, rauwkost, zoete most, Zweedsch brood enz." De firma Walma stelt ten toon prachtig tafelgoed, waarop de Waag is afgebeeld. De firma Bodegraven is aanwezig met een aardige stand van verschillende sauzen en een chocolade-creme voor de boterham. Zooals men ziet, bestaat er alle aanleiding heden en morgen deze tentoonstelling te bezoeken. DIERENBESCHERMING. Sinds eenige dagen zwerft in de omge ving van het Nassaukwartier een herders hond, ken teekenen: donkere kleur met lichtgrijs, zeer mager. In de omgeving van de Druivenlaan zwerft een licht cyp. poesje, plm. 3 maan den oud. Eigenaars of liefhebbers van deze dieren kunnen zich vervoegen tusschen 6147*4 uur bij den heer C. Verwer, inspecteur die renbescherming, Baanstraat, alhier. AUTOI ESMEN. Zaterdagavond vond in het Gulden Vlies de propaganda-avond van de gymnasiasten vereeniging Autoi Esmen plaats. Aan de goed gevulde zaal werd een fleurig pro gramma geboden. Voor de pauze werd, na eenige goedgekozen zang en muzieknum mers, door tweede klassers een sprookje ten tooneele gebracht. Daarna volgde een rythmische dans die gebisseerd moest worden. Na de pauze kregen de bezoekers een fluitconcert en een voortreffelijke piano spel te genieten, waarna het programma met een spannend en vlot gespeeld too- neelstukje eindigde. Hierop volgde een bal waaraan door jong en oud deelgenomen werd o. 1. v. Merry Makers. Een geanimeerde polonaise bracht de stemming erin, welke zich, dank zy de voortreffelijke band, tot het einde toe wist te handhaven. HOLLANDSCH-VLAAMSCHE VOLKSZANGAVOND. Men schrijft ons: Schreven wy in onze mededeelingen over dezen avond, dat het een onvergetelyken Volkszangavond zou worden, dan zijn wy werkelijk niet te voorbarig geweest. Nadat een groote schare de dancing van de schouwburg Harmonie had gevuld, heette te ruim 8 uur de voorzitter, de heer van Burken, alle aanwezigen welkom en gaf de bekende leider van de afd. Alkmaar, de heer Sixma, na het gezamenlijk zingen van „Ons Lied" de leiding over aan zijn Vlaam- schen collega, den heer Willem de Meyer. Deze Vlaming gaf allereerst op wel gees tige, doch niettemin ook treffende, wijze zijn reisindrukken van de laatste jaren weer, waarbij het hem steeds zoo had ge troffen, dat de gesprekken in treinen en dergelijke vervoermiddelen meestal gingen over kaarten, voetballen en ja ook over duivensport. Droevig vond hij het te ervaren hoe wei' nig vertrouwd de menschen waren met hun schoone schat van eigen liederen, doch een vreugde vond hij het toch ook weer te kun nen zeggen, dat in Vlaanderen de belang stelling voor het Volkslied weder begon te groeien. Een bewijs daarvan was wel de groote zang-demonstratie onlangs te Brus sel, al waar 20.000 zingende menschen op de Groote Markt tesaam waren gekomen om schoone liederen te zingen. Bij deze zang demonstratie waren zelfs een vijftigtal Volkszangers uit Groningen gekomen. Ja, zoo zeide hij, er is een grens getrok ken tusschen Vlaanderen en Holland, doch in de taal is dat niet mogelijk geweest, daarin zijn wij één gebleven, wij verstaan elkaar wederkeerig en voelen ons tot elkaar aangetrokken, als behoorende tot één volk. Dat de heer de Meyer een buitengewoon propagandist voor het Volkslied is, hebben wij gisteravond kunnen waarnemen. Hoe gloedvol zong hij zijn liederen, die hij allen vantevoren op een kostelijke wijze belichtte en de diepe beteekenis van het Volkslied weergaf. Hij liet de aanwezigen medezingen met een gemak boven alle lof verheven. Ook de ernstige noot ontbrak niet, voor al toen hij op zoo'n gevoelvolle toon uiting gaf over wat een zingende moeder voor een kind beteekent; dat als kind te hebben mo gen medemaken blijft je in zoete herinne ring tot je laatste levensstonde. Liederen als het „Pintske" en ,,'s Avonds is het goed" gaven blijk van de Vlaamsche gezonde humor. Mej. Aarts is een begaafde zangeres, ze is bescheiden maar heeft een klare en duide lijke stem gepaard gaande aan een ontroe rende voordracht. Zy werd door den heer de Meyer op de vleugel volgzaam begeleid en het was opvallend, dat het contact het welk zy met elkaar hadden op de aanwe zigen in de zaal werd overgebracht, waar door vlug en spontaan werd medegezongen. Ter afwisseling van den Volkszang speel de het strijkorkestje van den heer Albeit Sluyter eenige mooie nummers. In de aller eerste plaats willen we vermelden het „An- aamento" gevolgd door „Presto" van Bach. In het zeker niet minder mooi gespeelde „Menuet" uit de opera Berenice van Handl beluisterden wij een byzonder mooie cello party. De vertolking van het „Larghetto" Concerto XII, eveneens van Handl, trof ons, terwyl 6 Landliche Tanze" van Beet- haven een kleine onstandvastigheid daar gelaten een waardig slot was van het door Sluyter's ensemble gebodene. Onge- twyfeld zal dit orkestje nog veel van zien laten hooren en het verdient zeker de al- gemeene belangstelling. Na nog eenige door mej. Aarts en den heer de Meyer gezongen duo's, waarby de aanwezigen werden betrokken, werd den avond door den voorzitter te ca. kwart voor elf gesloten met een wel heel by zonder woord van dank aan deze Vlaamsche vrien den, waarop een enthousiast applaus volg de. Men riep hen een tot weersziens toe. Dat was nu werkelyk een avond, die wat betreft „Volkszang" op hoog peil stond. Het was werkelijk zooals de Vlamingen dat zeggen: „Een .schoone avond". GESLAAGD. Te 's Gravenhage slaagde voor diploma B van het machinisten-examen de heer G. J. Roos te Alkmaar. EEN PRIJSVRAAG VOOR DEN BOUW VAN EEN NIEUW GYMNASIUM? De besturen van de Maatschappy tot Be vordering der Bouwkunst, Bond van Neder- laydsche Architecten B.N.A. en de vereeni ging Architectengroep „De 8" zonden het volgende schrijven aan B. en W. der Ge meente. Alkmaar. Edelachtbare Heeren, Naar wy vernemen zyn te Alkmaar plan nen in voorbereiding voor de bouw van een Gemeentelyk Gymnasium. Daar het bouwwerk van deze belangryk- heid en omvang zeker boven de gemiddelde bouwopgaven uitgaat, meenen wy de aan dacht van Uw College te mogen vestigen op het volgende: Bouwwerken als deze vormen mede een der belangrykste monumenten, waaruit een stad als de Uwe is opgebouwd. Daarom meenen wy dat Uw College niets onbeproefd mag laten om dit bouwwerk te doen groeien tot een waardig monument voor de hedendaagsche architectuur. Het komt ons voor, dat een openbare prijsvraag hiertoe het aangewezen middel Aanvankelijk zwakke, veranderlijke, lat# toenemende wind uit zuidelijke richting gedeeltelijk bewolkt; later toenemende w wolking; weinig of geen regen; Unü? nacht; iets zachter overdag. Zachter weer met re»n Gstermiddag begon de luchtdruk op ij? land snel te dalen en hedenmorgen ligt tus* schen IJsland en Groenland een acti t minimum, dat nog bezig is, zich uit te die pen. De depressie in het zuidwesten geeft thans storm langs de kust van Portugal e in den Golf van Bisaye met hooge tempel raturen en zware regens. Het minimum in de oostelyke Oostzee vult snel op. Het ge bied van hooge luchtdruk trok zich géheel naar het vasteland terug, de hoogste baro- meterstanden worden thans in oost-Frank- rijk en Zwitserland gevonden. In de omge ving van het luchtdruk-maximum is het weer windstil en nevelig en daalde de tem peratuur tot ver onder het vriespunt. Lang3 de Duitsche Oostzee-kust komt ook vorst voor en in het geheele binnenland van Zwe den heerscht matige tot strenge vorst. Ia geheel Scandinavië zijn de barometers stjj. gende en komt een nieuw maximum van da luchtdruk tot ontwikkeling. In het geheels westen werd het veel warmer een contrast tusschen de la<*e temperaturen in het oosten en de hooge in het zu'dwesten bleef onver anderd bestaan. De Alpentoppen melden nog lage temperaturen en de Saentis nog krachtigen wind, doch de lucht is er thans helder en op het Jungfrau-joch uitermate droog. De depressie by IJsland vormt een ernstige bedreiging voor het mooie weer in onze omgeving en zal waar schijnlijk in de eerstvolgende dagende bewolking doen toenemen en zachter weer met regen brengen. LICHT OP! Hedenavond voor ry wielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.37 uur tot 6.52 uur licht op. is. Wij verzoeken UEA. dan ook met de meeste klem het daarheen te willen leiden, dat hiervoor een openbare, nationale prijs vraag wordt uitgeschreven, waartoe de Permanente Prijsvraag Commissie (P.P.C., secretaris: ir. H. Thunissen, Carel Van By- landtlaan 6, den Haag) UEA. ongetwijfeld nadere inlichtingen wil verstrekken. Desgewenscht willen wij U nader voor lichten betreffende de samenstelling der Jury, enz., enz. Het adres is geteekend, Namens het bestuur van de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst, Bond van Nederlandsche Architecten B.N.A. H. van der Kloot Meyburg, voorzitter; Ir. A. J. van der Steur, secretars, Weteringschans 102, Amsterdam. Namens het bestuur der Vereeniging Ar chitectengroep „De 8", B. Merkelbach, voorzitter, W. la Croix, secretaris, Stadionkade 80, Amsterdam. GELUIDSFILM VAN HET NED. CHR. GYMNASTIEKVERBOND. Men schrijft ons: Donderdag 18 Nov. a.s. draait in het Gulden Vlies aan de Koorstraat de füp die ter propaganda door het N.C.G.V. is samengesteld. Het is een flink stuk werk geworden en het bevat tallooze opnamen uit het leven van het Gymnastiekver- bond. Voorbeelden van hoe het moet, maar ook wel eens van hoe het niet moet. Ds. Leibrandt en prof. Waterink hou den belangrijke redevoeringen die er veel toe bijdragen het werk voor lichaamsontwikkeling te bevorderen. Opnamen van turndagen en riem®" straties uit de turnkringen, gewest»#* uitvoeringen en uit het vereenigingslev® gaan aan ons oog voorbij, waarbij opnamen van den Kringdag in Alkmaar wel sterk onze aandacht trekt. Er aantrekkelijke flitsen uit iwedstrijd die door de stad we gehouden. De opname bij de brug over Oudegracht is eenig. .itj Wij kunnen dan ook een ieder aanrad deze geluidsfilm, die voorafgegaan w05. door een film van een groot bekend drijf te gaan zien. t. Voor de kinderen wordt een voorst» ling om kwart voor vijf --houden. (Ongecorrigeerd 1 ARBEIDER DOOR AUTO AANGERED®1*' Eenige uren later overleden Vanochtend om acht uur is de ^4"ja^n ongehuwde M. P., toen hy per fiets van Korvelschenweg het voorterrein van wollenstoffenfabriek gebrs. Diepen te burg, waar hij werkte, wilde inrijden, een hem achterop komende Pefsonen aan- bestuurd door J. N. W. O. uit Tilburg. gereden. De man sloeg tegen den 8ron n< werd met een schedelbreuk opger'° ^et Per auto van den G.G. en G.D. wer tj,uis slachtoffer naar het St. Elisabethga later vervoerd, waar hy overleden. eenige uren

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2