GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. Museum op de Veluwe vordert snel. Bijna glas- en waterdicht; HEILOO Werkverschaffingsobject. DE SLEUTEL van het geheim?: Uw concurrent adverteert bji^25S» DERDE BLAD voorbedachten rade het eerste echter vindt haar oorzaak in verschillende omstan digheden. Als een eerste oorzaak van het onwaar- heidspreken noemde spr. het hebben van een te groote fantasie, waarbij de kinderen zich zoo laten meeslepen door hun fanta siën, dat zij die als werkelijk te zijn ge beurd gaan beschouwen en daarover gaan spreken. Als tweede punt noemde spr. het onwaar heid spreken onder suggestie waarbij een kind zich door een vaak bruut gestelde vraag laat beïnvloeden tot het zeggen van dingen die niet juist zijn. In het eerste geval achtte spr. indien het veelvuldig voorkomt, het noodzakelijk, dat het kind op juiste wijze wordt terugge bracht tot de werkelijkheid, terwijl het in het tweede geval het noodzakelijk vondt, dat men poogt den wil van het kind te verster- ken. J Geheel anders wordt het wanneer de kin deren onwaarheid spreken uit angst voor eventueele straf. Dit geschiedt dan wel bewust, doch spr. kan dit niet rangschikken onder den naam jokken. De heer Duinker achtte in dit geval de fout bij de opvoeders, die de straf in even redigheid moeten doen, zijn met de door het kind begane overtreding. Het moet niet mogelijk zijn zeide spr., dat kinderen angst voor hun opvoeders hebben. Bij het bewuste onwaarheid spreken, het jokken dus, zal het van belang zijn, dat de opvoeder een sfeer van vertrouwen tusschen hem en zijn pupil weet te scheppen en moet de opvoeder en zijn omgéving pogen een voorbeeld voor het kind te zijn. Indien deze beide factoren aanwezig zijn is naar het oordeel van den heer Duinker zeer goed verbetering mogelijk. Een hartelijk applaus vertolkte den dank van de toehoorders. De heer Schermer dankte den heer Duin ker voor zijn bereidwilligheid deze lezing te houden en zeide dat ongetwijfeld alle aanwezigen ten zeerste hebben genoten. Spr. achtte het voor den goeden gang van het onderwijs wenscheltjk dat meerdere avonden als deze worden gehouden, daar deze niet slechts leerrijk zijn, doch daarbij ook de gelegenheid wordt geopend tot ver sterking van den band tusschen ouders en onderwijzend personeel. Nog zeide spr., dat hij zou pogen te be vorderen, dat kleeding en schoenen aan en kele kinderen zullen worden verstrekt, doch dat hij daaromtrent geen enkele toezegging kan doen, terwijl de heer Schermer de ouders voorts medewerking verzocht, te ge raken tot de stichting van een nieuwe schooL Welke medewerking uiteraard spon taan werd gegeven. Ook de heer Maars dankte den heer Duin ker en bracht nog naar voren, dat hem was medegedeeld, dat voor het houden van le zingen geen gelden beschikbaar waren. Spr. hoopte, dat hierin spoedig verandering zou komen en beval dit ook in den zorg van den heer Schermer aan. Steunregeling kleine boeren. De gemeentelijke commissie voor steun- verleening aan de kleine boeren vergader de Dinsdagavond onder leiding van wethou der Schermer. Een 15-tal aanvragen werden behandeld, terwijl naar het zich laat aanzien een vier tal aanvragen zullen worden afgewezen. Daar de aanvragen nu nog door de van re- geeringswege aangewezen deskundigen moe ten worden onderzocht, kan met de uitvoe ring der steunregeling nog geen aanvang worden gemaakt. Dr. Barnhoorn spreekt in het Brunogebouw. Voor den Katholieken Kring sprak dr. Barnhoorn over „Jeugdmisdadigheid". Wie gedacht zou hebben dat de tooneelzaal van het Brunogebouw te klein zou zijn om al len te bevatten, werd teleurgesteld. Het be zoek was beneden verwachting. De secreta ris, de heer W. Tamis, opende en zeide, dat het hem speet, dat het bezoek gering is. Een 50 personen op zulk een belangrijke verga dering, pleit niet aldus spr. voor de katholieke ouders, die zeker hier wat kun nen hooren, waaraan zij wat hebben om hun taak te vervullen. Hierna hield dr. Barnhoorn zijn interes sante rede. De raad kwam heden ten 2 ure bijeen. Afwezig (wegens ziekte) de heer Voge laar en mej. Nierop en de heeren Keijsper en Hoijtink met bericht van verhindering. De voorzitter, burgemeester van Kinschot, verzocht kortheid om in de mid dagvergadering te kunnen afhandelen. Ingekomen zijn: a. Een besluit dd. 6 October jl. nr. 57 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbesluit van 9 September 1937, no. 14, tot aankoop van het Westerlaantje. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een besluit dd. 6 October jl. nr. 239 van hetzelfde College, tot verdaging hun ner beslissing omtrent het raadsbesluit van 9 September 1937, no. 6, tot het aan gaan van een overeenkomst met de ge meenten Winkel en Nieuwe Niedorp, be treffende overneming -van het gemeen schappelijk gasbedrijf dier gemeenten. Als voren. c. Een besluit dd. 27 October jL nr. 13 van hetzelfde College, tot verdaging hun ner beslissing omtrent het raadsbesluit van 5 October 1937, no. 12b, tot het aan gaan van een kasgeldleening van 1.000.000.— Als voren. d. Een brief dd. 13 October jl. nr. 134 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 September 1937, nr. 10, tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Broek op Langendijk inzake hulpverleening bij brand. Als voren. e. Een brief dd. 20 October jl. nr. 234 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 September 1937, nr. 6, tot het aangaan van een overeenkomst inzake de overne ming van het gemeenschappelijk gasbedrijf van de gemeenten Winkel en Nieuwe Nie dorp en de levering van gas in die ge meenten. Als voren. f. Een brief dd. 20 October jl. nr. 233 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 9 September 1937, nr. 7, tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Heer- hugowaard inzake de levering van gas in die gemeente. Als voren. g. Een brief dd. 13 October jl. nr. 148 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937, nr. 3, tot aankoop van het recht van opstal van de gemeente Oudorp, in verband met den aanleg van den ver bindingsweg ten Noord-Oosten van Alk maar. Als voren. h. Een brief dd. 13 October jl. nr. 148 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937, nr. 14, tot verkoop van grond aan de Bisschop Bottemannestraat. Als voren. i. Een brief dd. 13 October jL nr. 148 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937 nr. 12, tot verkoop van grond aan de Rembrandtstraat. Als voren. j. Een brief dd. 13 October jl. nr. 148 van Gedeputeerde Staten dezer provincie ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937, nr. 15, tot verkoop van grond aan de Dr. Schaep- manstraat. Als voren. k. Een brief dd. 13 October jl. nr. 158 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937, nr. 5, tot verhuur van de woning Westerweg nr. 248. Als voren. 1. Een brief dd. 13 October jl. nr. 148 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937, nr. 11, tot verhuur van volkstuintjes aan het Zeglis. Als voren. m. Een brief dd. 20 October jl. nr. 214 van hetzelfde College, ten geleide van- het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937, nr. la, inzake wijziging van het raadsbesluit van 8 Juli 1937, nr. 28, tot wijziging van de rente der leening 1921. Als voren. n. Een brief dd. 27 October jl. nr. 135 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 4 October 1937, nr. 8, inzake renteverlaging van de schuld van het Centraal Zieken huis bij de gemeente. Als voren. o. üen brief dd. 20 October jl. nr. 178 van hetzelfde College, inzake wijziging van het raadsbesluit van 5 October 1937, nr. 16, betreffende het aangaan van kas- geldle^iingen. Besloten tot wijziging van zijn besluit van 20 October 1937 in den door B. en W. in een concept-schrijven aan Gedeputeer de Staten aangegeven zin. p. Een brief dd. 8 October jl. nr. 40/ 19830 van den Voorzitter van Gedeputeer de Staten van Noordholland, inzake de overdracht aan de gemeente van den on derhoudsplicht van het Westerlaantje. Besloten overeenkomstig een door B. en W. voorgesteld ontwerp-besluit. q. Verslagen van het Centraal Bureau voor verificatie en fin&ncieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche ge meenten van de opneming van kas en boeken op 20 en 23 September en 6 Octo ber jl., van de gemeentelijke gas-, elec- triciteits- en radiobedrijven, van het woningbedrijf en van het bedrijf der ge meentewerken. Aangenomen voor kennisgeving. r. Brieven van en aan het gemeentebe stuur van Castricum, betreffende opzeg ging van de met de gemeente Alkmaar aangegane gemeenschappelijke regeling terzake van onderhoud en aanleg van openbare werken en de voorziening in het bouw- en woningtoezicht. Als voren. s. Een brief dd. 18 October jl. van den directeur van de gemeente-begraafplaats, houdende een uiteenzetting omtrent de aldaar te verrichten werkzaamheden en een opgave van de namen van de arbeids krachten, die aldaar zijn werkzaam ge weest. Als voren. t. Een adres dd. 28 October jl. van een viertal personen, voorheen wtrkzaam bij de vroegere particuliere radiocentrales, inzake het genieten van voorkeur bij plaatsing van personeel in gemeentedienst. In handen gesteld van B. en W. ter af doening. De heer Appel bleef aandringen de men schen niet langer de dupe te laten en hij wenschte, dat het college de toezeggingen inloste. De heer Bulens, namens zijn fractie het woord voerende, was van oordeel, dat de raad eenig moreel recht van de men schen moet laten gelden. Door de overname van het radio-distributiebedrijf zijn de men schen uit hun werkkring gestooten en sinds dien werd slechts een van hen bij het Sport park aangesteld, hoewel er in dien tijd ver schillende functies aan anderen zijn gegaan, Spr. oordeelde dat niet juist. De heer Stoutjesdyk gaf nog een aanvulling op dat betoog en herinnerde aan het door hem in 1932 gesprokene. Toen werd gezegd, dat de menschen naar hun bekwaam heid in dienst zouden worden gesteld. Weth. Bonsema oordeelde, dat de heer Stoutjesdijk de zaak uit zijn verband rukte In die periode werden allen bij den aanleg geplaatst. Wij waren niet in staat ze permanent te werk te stellen. Spr. gaf toe, dat in enkele genoemde gevallen de aandacht op de men schen gevestigd had kunnen worden, maar er worden ook functies genoemd waarvoor geen van hen geschikt was. In drukken tijd wordt steeds bij het bedrijf allereerst aan deze menschen aandacht geschonken. Met betrekkingen die 7 a 8 per week geven zijn zij niet gebaat. Spr. persoonlijk is van cordeel, dat aan deze menschen meer aan dacht geschonken moet worden. u. Een brief dd. 4 October jl. van den heer R. Kuijper te Heiloo, inzake het in rekening brengen van gemaakte kosten voor aansluiting van het perceel Fnidsen nr. 113 aan de gas- en electriciteitsleidir.g Als voren. Mr. de Groot oordeelde dat het niet juist was in dit geval de aansluiting af te sluiten. Spr. verzocht de correspondentie in handen van de lichtbedrijven te stellen De heer Venneker- sloot zich hierbi aan. Spr. oordeelde, dat uit de stukken bleek, dat B. en W. ook niet precies weten wat er gaande is. Mr. Leesberg zeide, dat de kwestie reeds twee keer in de commissie van de lichtbedrijven was behandeld. De betrok kene heeft zelf de gasmeter nog laten halen. Van de dwangmaatregel blijft niet veel over. De vraag is, is de verordening goed toe gepast en spr. oordeelde dat dit het geval is en dat men de zaak in handen van B en W. ter afdoening kan laten. De heer v. d. V a 11 verzocht Inlichtin gen van den wethouder. Spr. dacht "at adressant te laat had geadresseerd. Weth. Bonsema wilde het geval in de I volgende vergadering bekijken. Aldus be sloten. v. Een brief dd. 5 October jl. van Bur gemeester en Wethouders, ten geleide van het verslag van de gemeente over 1936 Aangenomen voor kennisgeving. w. Een brief dd. 6 November jl. van het bestuur der R. K. Meisjesscholen, ver zoekende op grond van artikel 72 der L.O.wet 1920, de noodige gelden beschik baar te stellen voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de St. Agnesschool. In handen gesteld van B. en W. om be richt e:~ raad. x. Een brief dd. 6 November 1937 van de N.V. van Onroerende Goederen „Nooit Gedacht" te Alkmaar, houdende verzoek te willen mededeelen onder welke voor waarden aan haar vergunning kan worden verleend tot het aanleggen van straten enz. in verband met het uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer." In handen gesteld van B. en W, ij. Een brief dd. 12 November 1937, nr. B, van de Commissie voor de Lichtbedrij ven, voorstellende de vergoeding aan den directeur voor het gebruik van een auto ongewijzigd te handhaven. Conform besloten. z. Een brief dd. 15 November 1937 van den heer H. Jansen, alhier, verzoekende den eersten boom aan den toegang van de Lindegracht te willen doen rooien. De voorzitter stelde afdoening in handen van B. en W. voor. De heer Woldendorp verzette zich hiertegen onder instemming van den raad en stelde voor te besluiten, de heer Jansen te helpen. De voorzitter zegde toe het te be kijken. De heer Govers ging hiermede niet accoord en wilde besluiten de boom op te ruimen. De heer v. d. V a 11 vond dit niet juist tegenover de commissie. De voorzitter vond de zaak niet belangrijk, maar zegde toe, dat B. en W. rekening zullen houden met hetgeen in den raad is gezegd. aa. Een brief dd. 17 November 1937 van het Bestuur der Alkmaarsche IJsclub, verzoekende ten behoeve van het gereed maken van ijsbanen een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Gedurende 14 dagen goedgekeurd ijs dan wordt 100 per dag toegestaan. Na een 20 minuten schorsing stelde de voorzitter aan de orde de benoeming van een Ambtenaar Burgerlijken Stand. Ter benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand in de vacature, ont staan door het aan den heer F. H. van Dijk verleende eervol ontslag, bieden B. en W. den raad de volgende aanbeveling aan: 1. G. J. Jansen, commies ter secretarie le klasse. 2. J. H. C. Fijn, adjunct-commies ter secre tarie. Zy stellen den raad voor, deze benoeming te doen ingaan op 1 December a.s. Benoemd no. 1 der voordracht met op twee na algemeene stemmen. Benoeming onderwijzeres. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de school voor buitengewoon lager onder wijs, noodig in verband met het aan mej. A. G. Tulp verleende eervol ontslag, bieden B. en W. den raad de navolgende voordracht aan, opgemaakt na overleg met den inspec teur van het buitengewoon lager onderwijs, na ingewonnen met redenen omkleed be richt van het hoofd dier school: 1. mej. L. Schellevis te Alkmaar; 2. mej. J. L. Vijverberg te Hilversum; 3. mej. G. Sluis te Haarlem. Benoemd mej. Schellevis met algemeene stemmen. Secretaris Maatschappelijk Hulpbetoon. Ter benoeming van een secretaris der gemeentelijke instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, luidt de aanbeveling als volgt: 1. B. Fels, commies-chef van het ge meentelijk bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Den Helder. 2. Th. W. Zouteriks, ambtenaar bij den gemeentelijken dienst voor Maatschappe lijk Hulpbetoon te Leiden. Benoemd de heer Fels met 13 tegen 4 stemmen op den heer Zouteriks. Benoeming lid van het college van curatoren van het Murmellius-gymnasium. Ter vervulling der vacature van lid van het College van Curatoren van het Mur- mellius-Gymnasium, ontstaan door het aan den heer dr. mr. R. Bromberg verleende eervol ontslag, zendt dit College, volgens bijlage no. 165, de volgende aanbeveling van twee personen in: 1. B. J. Leeuwenberg, arts; 2. Th. J. A. C. M. van Beek, arts. Benoemd de heer Leeuwenberg met 15 stemmen tegen 2 stemmen op den heer van Beek. Ongecorrigeerd. De zitting duurt voort Verkoonskracht van reelat*. getoetst. Een fabrikant van toiletartkel», gor» in Februari j.1. een proefcarT in zekere stad. Hij adverteerde a*®* toe zijn artikelen, die resp. 'V00r g 75 ets. werden verkocht, zeer ge en met advertenties van bescheiden16?4 maat in een courant. Bij nauwke, controle van zyn verkoopsresun?® kwam hij tot de verrassende king, dat hij van het artikel v ets. in het eerste halfjaar van?!! ruim 200 méér had verkocht in het heele voorgaande jaar r andere artikel toonde by een ve lijking van dezelfde periode een uitgang van 130 Het ligt voor? hand, dat deze adverteerder voort a? gaan, met zijn systematische couJ! tenreclame. Tweemaal per week g hy nu in meerdere plaatsen in I? ranten adverteeren. (Van onzen R.-redacteur). Op het prachtige landschap de Hooge Veluwe verrijst in snel tempo het mu seum, waarin de kunstschatten van de Kröller-Müllerstichting over eenige maanden hun plaats zullen vinden. Het is niet het museum gelijk eerst de oprichter en de ontwerper, de Bel gische kunstenaar prof. van de Velde, zich gedroomd hadden, maar het kan beschouwd worden als een overgangs museum, waaraan het echter in het minst niet doet gelijken, gezien den im- posanten aanblik, dien het gebouw nu reeds geeft. De oorspronkelijke opzet was dat in de ongerepte schoonheid van het Nationale Park een museum zou verrijzen dat een brandpunt van cultuur beteekende, dat be stemd was een centrum van intellectueel leven te worden. Hierin zou men een beeld geven van de geestesrichting van onzen tijd, zoowel wat betreft den kunstenaar op zich zelf als de elkander opvolgende aesthetische groepen en waarin dc van Gogh-collectie, die in het bezit is van de familie Kröller- Müller en die als de grootste althans als een der grootsten van de wereld be schouwd wordt. Het oorspronkelijke plan dateert uit 1924 en tot op zekere hoogte is het plan ook daadwerkelijk uitgevoerd, maar kon niet gehéél verwezenlijkt worden door den nood der tijden. De ontwerper had op Maulbron- nerzandsteen als bouwmateriaal zijn oog laten vallen. Een steensoort die in Duitsch- land in speciale mijnen aangetroffen wordt en waaraan groote en merkwaardige eischen gesteld werden. De steenen werden dusdanig gebikt dat zij een nauwsluitend geheel vormen. Men behoefde ze slechts naar Neder land te vervoeren, genummerd en wel, om hier het gebouw op te zetten. Een groote blokkendoos zou men vergelij kenderwijs kunnen zeggen. Een apart spoorlijntje werd op de Veluwe aangelegd om de steenen, die van een res pectabelen omvang waren, naar de plaats van opbouw te transporteeren. En waar per dag slechts een klein aantal steenen in verhouding tenminste tot het reusachtige totaalaantal dat in de tienduizenden liep aangevoerd kon worden, kan men begrijpen dat het niet alleen een tijdroovend maar ook een kostbaar werk was, aan welks uit voering men bezig was. De tijden werden slechter en men besloot het plan uit te stel len en zich tevreden te stellen met een museum, dat misschien een overgang vormt naar het eerste ontwerp, wat dus niet ge heel van de baan is. Nog steeds liggen groote massa's Maulbronnersteenen op het landgoed en een groot deel bevindt zich nog in Duitschland waar het wacht op het transport dat in de verre toekomst mis schien nog zal plaats vinden Het nieuwe museum. De uitvoerend architect, de heer G. W. Baas uit Hoek van Holland, was zeer te vreden over den gang van zaken. „Op 18 Mei van dit jaar zijn wij begon nen en over een paar dagen is het gebouw al glas- en waterdicht. Dat beteekent dus dat al het glas dat aangebracht moet wor den aangebracht is en dat de dakvlakten gemastiekt zijn. Vrij dus van vocht en kou. Met den bouw hebben wij ook geen moei lijkheden ondervonden wat den grond be treft. Goede bouwgrond waar weinig aan behoefde te gebeuren voor dat de funda menten gelegd konden worden. Een eigenaardig verschijnsel was alleen toen wij bij het uitgraven stuit ten op een oude heilaag, die zich op een diepte van ongeveer twee meter be vond. Hier is het dus zuiver stuifgrond waar men op loopt. Het geheele werk wordt in werkverschaf fing uitgevoerd en 70 menschen vinden hierdoor een bestaan. Het zijn allen vak- menschen en komen uit Arnhem vanwaar zij des morgens gehaald worden met auto bussen en in den avond op dezelfd* weer worden teruggebracht. Ik btn rlfÜ tevreden over dc verstandhouding hier gewerkt wordt en dat komt de sneüe uitvoering natuurlijk ten goede. Wat maar eenigszins zelf kunnen maken, wordt hier gemaakt, tot het maken van de'ijzeren ramen van de verwarmingsplaten toe, In het museum krijgen wij een zook naamde plafond verwarming. De warmt! komt van boven waardoor een warmtestij. ging die bij andere soorten verwarming wel optreedt vermeden wordt hetgeen het voordeel heeft van minder stofopwaaien. Het werkt bovendien minder storend op de omgeving, omdat men de verwarming zelf niet kan zien. Voor een deel werkt de ver- warmingslnstallatie reeds en kan dus daar ter plaatse het afgebouwde althans vrij wel afgebouwde museumgedeelte dro gen, waarna de stucadoor zijn arbeid kan aanvangen. Bij den bouw hebben wij van achter naar voren gewerkt. Was achter het grondwerk af, dan werd daar begonnen met metsel werk voor de fundeeringen en een eind verder werd met het grondwerk weer be gonnen. Een rouleersysteem van verkam- heden alzoo. De verlichtingsproblemen gelooven wjj ook opgelost te hebben. De verlichting in museumruimten, waar schilderijen worden opgesteld, geeft uit den aard der zaak vele zorgen. Dit schilderij eischt veel licht bil dat is minder licht gewenscht. In de eerste plaats hebben wj de ver schillende zalen van boven grotendeels afgesloten door glas. Twee opstaandi ruiten waardoor het water afgevoerd kan worden er een ruit die de basis van de tweede andere vormt. Daar tusschen in hanpn twee lampen, die voor een groot deel vin de verlichting zorg dragen. Maar bovendien maken w# gebruü van zoogenaamde kooflichten, die in zoldering zijn aangebracht. Het eigen aardige hierbij is dat men wel het llcb ziet maar niet de lampen. Deze lampen nu die men naar willekeur uit aan kan doen dragen er zorg voor dat een schilderij in sterker of mee getemperd licht komt te hangen. Het museum zelf wordt heel eenvoudig- De vloerbedekking zal naar alle waanc~? lijkheid bestaan uit linoleum. De wan worden bewerkt met heel fijn sehuu"vhil. en vervolgens gewaterverfd. De vtfsaa lende expositieruimten worden niet afg ten door gordijnen maar blijven open, wijl de hoeken van de ingangen tot de afgerond worden om het geheel geen kigen indruk te geven. vriiaen Om hier het electrische licht te hebben wij een eigen tra"aiv"r"sen van moeten bouwen! Een kabel aantel» Otterloo uit kon niet, omdat wij d verlies aan stroom in den kabel niet beschikken over stroom van 220 vol Nu krijgen wij in het huisje str0? ge. de P.E.G.E.M. van 10.000 volt die transformeerd wordt. Zooals u weet zijn de lcustsc^eeit reeds gearriveerd. Een paar male met auto's het vervoer plaatsge uit Wassenaar onder de ve #as van een paar veldwachters- /gü wel noodig gelet op de koe van de diverse stukken!" Het museum groeit! zjen- Duidelijk is reeds de indeeling ^neB Opmerkelijk is de groote, in sobei ^ven gehouden binnenplaats die open z«^ er. waarin buitenbeelden opges men worden. Een prachtig uitzicht <jefl hierop hebben omdat groote SlaSL_ groo^ aanblik open hebben gehouden. bij glaspui, sierlijk gebogen van lum jyjtvlo*** den ingang tot binnentreden. lage, is alles gehouden en slechts een jets langgestrekte treden hebben den boven den grond doen verrijzen.uwr da' Een laag, sober gehouden r rus- harmonieert met de majestueust h*' tige schoonheid van het land in ,to0id het zich over eenige maanden bevinden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10