Agwda AMSTERDAMSCHE BEURS Deze man zit er warmpjes in... U óókals U maar naar Van den Brul gaat. op pag. 4, U bl. £aatste éecichtea Hkec&edcfit Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht NASSAU-TAX. Tel. 3545 124 m 1.80 V» 9.02 72.90 EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. VERDRONKEN, Gistermiddag is de 53-jarige P. de Vroome, schilder aan de rijkswerf te Den Helder, van de onderzeeboot O 11 gevallen en verdronken. V. laat een vrouw en zes kinderen achter. JOURNALISTEN HERDENKEN JOOST VAN DEN VONDEL. In hotel „De Nachtegaal" zijn gistermid dag de Alkmaarsche dagbladjournalisten in intiemen kring bijeen gekomen ter her denking van het feit, dat vóór 350 jaar onze groote dichter Joost van den Vondel het levenslicht aanschouwde. In meer dan één opzicht werden Vondels werken in verband met de verkregen pers vrijheid in het daglicht gesteld en eenige sprekers wezen op de beteekenis van de figuur van den Vondel, mede in verband met zijn waarde voor de journalistiek. Langen tijd bleef men daarna in gezel- ligen kout bijeen. CONCERT IN DE PRINS-HENDRIK STICHTING. Het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwar- tet „Zang en Vriendschap" van den heer Corn. Jonker ontving van den directeur van bovengenoemde Stichting, den heer van den Berg, een uitnoodiging tot het geven van een concert in de concertzaal van het nieuwe gebouw. Dit concert zal plaats vinden op Maan dag 6 December a.s. HOOGTEZON-APPARAAT. Maison Geels, Verdronkenoord, verzoekt ons opname van het volgende: Een gebergte-hoogtezon is onmisbaar voor een kapper. Het zon-apparaat is buiten gewoon geschikt voor ons vak, omdat het de huid versterkt, opnieuw elastisch maakt en bruint. De uitstralingen zijn niet alleen ultra-violet (welke uitsluitend dienen om uitwendig de huid te versterken en te bruinen) maar ook straalt het apparaat Infra-roode stralen uit, deze dringen tot diep in de weefsels en veroorzaken een krachtige doorbloeding, hetgeen de huid verzorgt en opnieuw elastisch maakt. Vele euvels kunnen met dit apparaat genezen worden. Volgens rapport van prof. L. S. Ornstein, hoogleeraar, directeur van het Physisch laboratorium der Rijksuniversiteit te Utrecht, voldoet het apparaat in hooge mate, daar het 4 maal sterker is dan de zon bij den hoogstcn stand in het hooggebergte en 100 maal sterker dan de zon bij helderen hemel in de maand November in ons land. COVOTO. Het Covoto bestaat in Januari a.s. 12% jaar. Het comité stelt zich voor dit feit eeningszin feestelijk te vieren met een voor stelling van Jean, het nieuwste Weensche blijspelsucces, waarvan de tooneelgroep Het Masker 14 Nov. j.L met uitbundig succes de Amsterdamsche première bracht. De datum is vastgesteld op 28 Januari. „MARATHONDANS". Charlotte Kohier in ,,'t Gulden Vlies". Heel Nederland wil Marathondans zien. Dit is de conclusie die men trekken kan uit het feit, dat overal waar Charlotte Kohier optreedt de zalen uitverkocht zijn. Ook Alkmaar zal niet achterblijven en wij zijn overtuigd dat Donderdag 25 November de Gulden Vlieszaal totaal uitverkocht zal zijn. De groote pers is vol lof over het gebo- dene, zooals in onderstaande recenties tot uitdrukking komt: Hitier woont de begrafenis van zijn huishoudster bij. - De correspondent van de „Daily Telegraph" meldt uit München, dat Hitier aanwezig is geweest aldaar bij de be grafenis van Frau Ella Schindler, de huis houdster van zijn chalet in Berchtesgaden, die aan een hartverlamming is overleden. De begrafenis van het Ostfriedhof te Mün chen vond plaats volgens den nationaal- socialistischen ritus op de speciale afdeeling voor nationaal-socialistische helden. Leden van Hitler's lijfwacht waren slippendragers. De plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, was eveneens aanwezig. Frau Schind ler was de weduwe van een eenvoudigen winkelier in München. In 1924 was zij lid van de N. S. D. A. P. geworden en sindsdien behoorde zij tot Hitler's intiemste vrienden en raadgevers. Zij nam de taak van huis houdster in 1935 op zich, toen Hitler's zus ter, die zijn huishouding bestierde, her trouwde. Een kostbare vondst. - Te Coromandel in de Triangulo Mineiro is een kolossalen diamant door een „prospector" ontdekt, welks waarde na het slijpen geschat kan worden op ruim 5.000 contos. Deze diamant is gevonden in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar indertijd de beroemde „Zuiderkruis"-diamant is ontdekt. De steen is door den diamantgraver overgebracht naar Rio de Janeiro. Afschaffing der straatnamen. - Op ver zoek van de overheid is een Fransch des- deskundige naar Istanboel gekomen ter ver betering der verkeerstoestanden in deze oude stad. Een onderdeel van zijn verkeers plan, waarvoor hem 35.000 pond is uitbe taald, zal het afschaffen der straatnamen zijn. In de plaats daarvan zal de stad ver deeld worden in vier wijken: Noord, Zuid, Oost en West, welker straten en lanen zul len worden genummerd zooals, in Amerika. Een reden voor deze verandering is, dat vele straatnamen in Istanboel moeilijk te ont houden zijn en de inwoners dikwijls ver dwalen of zelfs vergeten, waar zij wonen. De Maasbode: Aangrijpende voordracht van „Marathon-dans". „Dit werk is groot". Wie nog niet ten volle overtuigd mocht zijn van, wij zouden bijna zeggen de noodzake lijkheid om aan het 12%-jarig jubileum van mevr. Charlotte Köhler een bijzonder relief te geven, zal daarvan toch gisteren op den jubileum-avond, dien deze artiste heeft „gevierd" met het voordragen van Horace Mc Coy's „Marathon-dans" in een ..stamp vollen en ademloos geboeid toeluisterenden en toezienden Stadsschouwburg zijn door gedrongen. Want het is nauwelijks te be vroeden, welk een ontzaglijke, psysieke maar niet minder ook psychische inspan ning er aan het geven van zulk een voor drachtsavond ten grondslag ligt. Charlotte Köhler draagt niet alleen iets voor, zij speelt haar voordrachten. Ge heel alleen, midden op het leege tooneel gezeten op een krukje en met geen andere middelen dan schier eindeloos geschakeerde uitdrukkingen van gelaat en stem en een enkel sober gebaar, die alle menschelijke gevoelens en reacties met onfeilbare zeker heid weergeven, weet zij het publiek uren achtereen te boeien. De Nieuwe Rott. Crt. schreef o.m.: „En als men dan haar geheele vertolking overziet, weet men niet, waar te beginnen, welke „rol" van deze ingewikkelde combi natie van stuk voor stuk prachtige creaties het eerst zal noemen. Het woord, dat men in de pauze van alle kanten kon opvangen was steeds maar weer: ongeloofelijk en het geeft inderdaad precies aan, van welk een gehalte de kunst was, die Charlotte Köhler ons gisterenavond heeft geschonken. Dan kwam de heksenketel van den marathon dans en in wild, afgebroken tempo flitsen de niger-songs, korte dialogen, roepen der managers, gejuich en gejoel der toeschou wers door elkander. In hijgende jacht joeg alles door een en afgrijselijk was het tafe reel, dat door dat kleine, tengere figuurtje daar midden op dat groote tooneel werd opgetooverd. Grenzenloos scheen haar energie, zooals zij in de woeste werveling nog telkens een nkel indivudu even uit de menschenkolk omhoog trok INSCHRIJVING POLITIEKLEEDING ALKMAAR VOOR 1938. Aan de inschrijving voor de levering der politiekleeding 1938 namen de volgende firma's deel: Firma C. van Hal en Zoon, Breda: nor male kleeding tunieken 31.59, pantalons 16.60; zomerkleeding tunieken 25.32, pantalons f 11.90 (exclusief omzetbelasting). Firma Dijckhoff en Zoon te 's-Graven- hage: als voren respectievelijk 39.25, 20.75, 30.75 en 14.15 (incL omzetbel) Firma P. v. d. Brul te Amsterdam: als voren respectievelijk 37.90 ag. en 39.60 h.ag., 20.40, 30.20 ag. en 31.90 ha., 14.95 (incL omzetbelasting). Firma R. Troost te St Pancras: als voren spectievelijk 38, 19, 34, 16 (incl. om zetbelasting). N.V. v.h. W. A. Hassing te Amersfoort: als voren respectievelijk 37.25, 18.25, 30.25, 13.75 (excl. omzetbelasting). A. Grande te Den Helder: als voren respectievelijk f 35.ag. en 36.80 ha., 18.—, 29.50 ag. en 31 ha., 14.— (excl. omzetbelasting). De Piccadilly Regenkleeding Mij. te Gro ningen: als voren respectievelijk 33.25 ag. en 34.75 ha., 18.95, 26.50 ag. en 28.— ha., 14.25 (excl. omzetbelasting). N. C. Hensen te Groningen: als voren respectievelijk 34.90, 17.70, 27.50, 12.75 (excl. omzetbelasting). B. Schmidt te Alphen a. d. Rijn: als vo ren respectievelijk f 30.50, 16.24.75, 12.75 (excL omzetbelasting). Firma Jos v. d. Wouw en Zn te Tilburg, als voren respectievelijk 35.17.50, f 27.50, 12.50 (excl. omzetbelasting). De levering is gegund aan de firma Van Hal en Zoon te Breda. INGEKOMEN PERSONEN. J. F. Verdorst, geen, Eikelenbergstraat 16, van Amsterdam. J. Kaag, N.H., Prinses Julianalaan 14, van Koedijk. W. J. Hen driks, G.K., kinderjuffrouw, Nieuwlander- singel 55, van Bloemendaal. E. Prins, N.H., dienstbode, Kennemerstraatweg 51, van Zuid- en Noordschermer. W. C. van Pel, R.K., slagersknecht, Oudegracht 72, van Velsen. J. C. Kuin, R.K., dienstbode, Roemer Visscherstraat 5, van Noordschar- woude. D. de Wit, R.K., winkelbediende, Nieuwstraat 11b, van Heiloo. W. Tegel, N.H., huishoudster, Nieuwlandersingel 33, van Sint-Pancras. H. G. Veltkamp, N.H., referendaris P. en T. 2e klasse, en echtg. en kinderen, Rippingstraat 11, van 's-Graven- hage. M. Kovatschitz, N.H., zonder be roep, Stationsweg 39c, van 's-Gravenhage. A. van Hooff, R.K., winkelbediende, Spoor straat 40, van Gouda. M. C. van der Laan, R.K., liefdezuster, van Everdingenstraat 18, van Delft. G. Bakker, G.K., magazijn bediende, Prins Bernhardlaan 11, van Leiden. K. Verwer, geen, caféhouder, en echtgenoote en neef, Westerweg 133, van Haarlem. H. Marsman, geen, machine bankwerker, Rochdalestraat 12, van Leeuw- arderadeel, Huizum. J. H. G. C. Bosman, geen, wed. van C. de Wit, huishoudster, en zoon, Druivenlaan 36a, van Amsterdam. M. A. Sluis, N.H., weduwe van T. Dekker, zonder beroep, Corfstraat 71, van Beemster. J. G. van der Eng, R.K., conciërge, van Everdingenstraat 18, van Oude-Niedorp. E. A Jonker, R.K., zonder beroep, Lombard- steeg 9, van 's-Gravenhage. E. F. Kort, geen, zonder beroep, en dochter, Scharloo 26, van Ned. Indië. C. Mulder, R.K., leer ling-verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Ursem. A. Kieft, R.K., dienstbode, Rippingstraat 19, van Heerhugowaard. J. Jong, R.K., oliehandelaar, Oudegracht 130, van Hoogkarspel. I. Nuismer, geen, kell- ner, Spoorstraat 28 inw., van Groningen. In Wico-studio, Koningstraat 5, tot 21 Nov. dagelijks van 38 uur tentoonstelling hand weef werk, ceramiek en schilderijen. In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Wij zijn toch allemaal geen engelen (amus.); hoofdrol Heinz Rühmann. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Sutter's Goud (avonturen); hoofdrollen Ed- ward Arnold en Binnie Barnes; extra: In stormenden galop (sens.); hoofdrol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Anna Karenina (rom.); hoofdrollen Greta Garbo en Frederic March. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 18 November. 4.45 uur (kinderen) en 8 uur in 't Gulden Vlies, geluidsfilm Ned. Chr. Gymn. verb. 8 uur, Harmonie, feestavond viering 20- jarig bestaan Sovjet-Unie; twee sprekers, cabaret, muziek. Vrijdag 19 November. 410 uur, gebouw Langestraat 87, pop- pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging. Zaterdag 20 November. 1010 uur, gebouw Langestraat 87, pop- pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging. H. Overmeen, geen, dienstbode, Kennemer straatweg 55, van Almelo. P. Baas, RJC., grondwerker, Noorderkade 5, van Wormer- veer. A. Piet, G.K., huishoudster, Claris- senbuurt 4, van Den Helder. C. J. M. Korthout, R.K., verzekeringsagent, Brou werstraat 8 inw., van Hoorn. G. M. Beers, R.K., fabrieksarbeidster, Hooftstraat 25, van Enkhuizen. C. Bolten, R.K., dienstbode, Koorstraat 49, van Egmond- Binnen. J. Oud, R.K., kruidenier, en echtgenoote, en kinderen, Hekelstraat 14, van Heerhugowaard. H. Verhagen, geen, betonwerker, Overdiestraat 33, van Oudorp. E. Kley, HAZ, dienstbode, Prinses Julia nalaan 2, van Bergen. P. Nobel, N.H., directeur van een zuivelfabriek, en echtg., Costerstraat 20, van WijmbritseradeeL E. H. Y. van Hees, geen, zonder beroep, Ken- nemersingel 191, van Bergen. A. de Graaff, geen, echtgenoote van C. T. Spar- ringa, Verdoesstraat 9, van Haarlem. C. Zomer, N.H., dienstbode, Kennemerstraat weg 140, van Oterleek, Stompetoren. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank werden heden failliet verklaard: P. van Koot, timmerman te Alkmaar, rechter-commissaris mr. Ubbens, curator mr. Scholte. C. Dignum Hz., landbouwer en bollen- kweeker te Burgerbrug, gemeente Zijpe, rechter-commissaris mr. Ledeboer, curator mr. de Groot. (Ongecorrigeerd.) MEISJE DOOR STOOMTRAM GEDOOD. Vanmorgen omstreeks tien uur is op den Rijksstraatweg onder Diemerbrug te Diemen de 18-jarige mejuffrouw M. Lan- gelaan, bij het oversteken van den straat weg onder de Gooische stoomtram geraakt en op slag gedood. Ter hoogte van de Vinkenbrug verliet het meisje het rijwielpad, waar zij fietste, om dwars over de tramrails den straatweg over te steken. Zij kwar daarbij met de fiets onder de tram, welke zij blijkbaar niet heeft hooren aankomen, terecht. De wielen gingen over de ongelukkige heen, waardoor de dood direct intrad. K. L. M. SLUIT LUCHTLIJN NAAR TEXEL. Tijdens d- wintermaanden. Met ingang van 22 November a.s. sluit de K. L. M. haar luchtlijnen naar Texel en Eindhoven, onder voorbehoud van minis- terieele goedkeuring. Dat de jongste lijn in het binnendand- sche luchtnet RotterdamAmsterdam Texel tijdelijk opgeheven moet worden is hieruit te verklaren, dat het vervoer langs dezen luchtweg zich hoofdzakelijk aan het seizoensverkeer aanpast. In de winter maanden blijkt de belangstelling voor de luchtverbinding met Texel onvoldoende te zijn om haar met succes te kunnen hand haven. Daarom zal de lijn vermoedelijk tot het voorjaar van 1938 gesloten wor den. De laatste dienst wordt Zaterdag 20 November, uitgevoerd, volgens het normale schema. BEMANNING GERED. Opvarenden van de „Boccaccio" door de „Tajandoen" opgepikt. De N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland" heeft van den gezagvoerder van het motorschip „Tajandoen" een telegram ontvangen, waarin deze mededeelt, dat zij zestien mijl van Ouessant 31 leden van de bemanning van het Italiaansche stoom schip „Boccaccio", dat op weg was van Hamburg naar Genua, heeft gered. Eén lid van de bemanning wordt vermist. De „Tajandoen" zet koers naar Duin kerken, waar het schip waarschijnlijk morgen aankomt. PENSIONGAST SCHOOT OP ZIJN HOSPITA. Het drama van de Nieuwe Haven. Jaloezie de oorzaak? Op Zaterdagmiddag 2 Augustus heeft de 46-jarige grondwerker P. van der M., die in pension woonde bij de 56-jarige we duwe, mej. R. aan de Nieuwe Haven te Den Haag, plotseling een revolver tegen haar getrokken en van dichtbij een schot gelost. De kogel drong haar in den linker slaap en bloedend zakte de vrouw ineen. De dader, ontsteld over zijn daad, vluchtte de straat op en meldde zich later bij de politie aan. De vrouw is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, waar bleek, dat zij er zeer ernstig aan toe was. Niette min herstelde zij geheel van haar ver wondingen. De dader heeft zich heden voor de Haagsche rechtbank wegens poging tot doodslag moeten verantwoorden. Uiteraard bekende hij volledig, motie ven voor zijn daad kon hij echter niet op geven. „Ik wist niet waarom ik het deed en ik weet het nog niet", verklaarde hij. President: „Was U jaloersch?" Verdachte: „Heelemaal niet". De vrouw die als getuige was gedag vaard, was niet verschenen. Uit haar ver klaringen bij de politie bleek, dat zij ver dachte sedert 8 jaar kende. Vier en een half jaar is hij bij haar in de kost geweest, toen is hij weggegaan, doch later in Janu ari 1937, teruggekomen. Hun verhouding was heel vriendschap pelijk. De officier van justitie, mr. B. H. Rouf- faer, zeide V., eveneens omtrent de mo tieven van den aanslag in het duister te tasten. Het psychiatrisch rapport heeft uitgemaakt, dat hij verminderd toereke ningsvatbaar is. Gedeeltelijk is hem zijn daad dus toe te rekenen. Spr. vorderde een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger, jhr. mr. W. H. den Beer Portugael, pleite clementie. Uitspraak 2 December. DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele Deensche boternoteering is heden vastgesteld op 256 kronen 1.03. ZITTING DER TWEEDE KAMER. -Lillende ondervr^.^en. Hedenimddag om 2 uur vergaderde de Tweede Kamer. Aan de orde zijn de volgende wetsont werpen: 1. Bekrachtiging van een door den G. G. van Ned.-Indië vastgestelde ordonnantie (verlaging motorvoertuigenbelasting), 2. Bekrachtiging van een door den G. G. van Ned.-Indië vastgestelde ordonnantie (wijziging Indische tarief wet en tarief van invoerrechten. 3. Goedkeuring van het besluit van den G. G. van Ned.-Indië tot vaststelling van het slot der rekening van uitgaven en ontvangsten van Ned.-Indië over 1933. 4. Vaststelling van het slot der rekening van de uitgaven en ontvangsten voor Suri name over 1934. 5. Bekrachtiging van een door den G. G. van Ned.-Indië vastgestelde ordonnantie (opschortng van het uitvoerrecht op Ja va- tabak). 6. Bekrachtiging van een door den G. G. van Ned.-Indië vastgestelde ordonnantie (vrijstelling van he tijdelijk extra-uitvoer recht). 7. Verhooging van het 13e hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1937 (verhooging pen sioenen landmacht in West-Indië). 8. Instelling van een Madoera-welvaarts- fonds. 9. Maatregelen ten aanzien van de invoerrechten in Ned.-Indië. 10. Verhooging van de begrooting van ontvangsten en uitgaven van het defensie fonds voor 1936 (verhooging uitkeering aan het rijk wegens rente van verstrekte voor schotten). 11. Onteigenong van onroerend goed on der de gemeente Sittard ter bewaring van natuurschoon, gevormd door bosschen en andere houtopstanden. 12. Wijziging en verhooging van het 12e hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1936 (verschillende onderwerpen). 13. Wijziging en verhooging van het 12e hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1937 (verschillende onderwerpen). 14. Wijziging der invaliditeitswet. J5. Wijziging van de wegenverkeerswet. De no's 111 worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De no's 12 en 13 worden tesamen behan deld. De heer Drees (s.d.) oefent critiek op de voorstelling, gewekt door de film „Neder land aan den arbeid", in opdracht van de regeering vervaardigd. Daarmede werd geen juist beeld van den werkelijken toe stand gegeven. Spr. hoopt dat de regeering zal voortgaan, het publiek voor te lichten, doch op meer obj ctieve wijze. De minister van iociale zaken, de heer Romme, zegt, dat zijn ambtsvoorganger door het boek „Het werkende land" in de film „Nederland" aan den arbeii" publica tie heeft gegeven aan hetgeen in ons land gebeurd is. Snr. heeft zelf nog niet het ge noegen geh^d, de film te kunnen zien. De bedoeling ervan is echter verder, dan al leen weer te geven wat er in Nederland In den crisistijd gebeurd is. Het heeft zijn nut, op gezette tijden aan het Nederlandsche Meest matige oostelijke tot zuidelijk wind; zwaar bewolkt tot betrokken- waa schljnlijk eenige regen; zachter vooral het zuiden. Meer kans op regen De depressie breidt zich geleidelijk naar het noordoosten uit en de hooge drukkin nam vooral in zuid-Scandinavië af nf vorst is vooral in noord-Scandinavië afge! nomen, maar zij hield toch in geh«i Scandinavië aan. In Zweden is plaatselijk veel sneeuw gevallen en de sneeuw houdt nog aan. Duitschland heeft betrokken lud* met temperatuur eenige graden onder nuL alleen in het zuiden is de temperatuur bo. ven het vriespunt en' viel hier en daar sneeuw. In Frankrijk en Zwitserland is de temperatuur gestegen en lichte tot matige regen gevallen. Thans hebben de lagere toppen mist, met stormachtigen wind, de hoogere helder weer, met ongeveer tien graden vorst. De Britsche eilanden hebben kra'chtigen tot stormachtigen zuidoostelij. ken wind, met regen in het zuiden en wes" ten, te Valentia zelfs 40 m.m. Het ziet er naar uit, dat de dooi, die reeds in het zuiden viel, zich over bet geheele land zal uitbreiden. De windal afnemen en naar zuid draaien en ook in het noorden komt kans op regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.34 uur tot 6.56 uur licht op. Groote ritten speciale tarieven. publiek te doen weten, wat er in Neder land is geschied, en niet op eenzijdige wij ze. Deze film heeft ook niet het publiek op eenzijdige wijze voorgelicht. Beide wetsontwerpen worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. van Donderdag 18 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige astitek koers 2.30-45 STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 1017/M 3 Ned.-Indië 1937 97 5% Duitschl. '30 m. verkL 31l/« BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank146 Handel Mij. Cert. v. 250 154% Koloniale Bank123 Ned Ind. Handelsbank 136 INüUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie 475/» Calvé Delft Ce-t79% Nederl. Ford254 Philips Gloei!. Gem. Bezit 307% Unilever 145% INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 38*/4 Anaconda§21% Bethleb. Steel 36% Cities Service 1% General Motors 29 Kennecott Copper 25 R public Steel14 Standard Brands 6%g Steel comm41s/s U S. Leather4%» CULTUUR MAATSCH. H V A4127/f Java Cultuur 143% Ned Ind. Suiker Unie 125 Vereen. Vorstenlanden 73 MIJNBOUW. Alg Explor. Mij94% Rediang Lebong168'/) PETROLEUM. Dordtsche Petr. 328% Kon Petr34 Perlak 81% Phillips OU31% Shell Union12<3/n Tide WaterIl13/l6 RUBBERS. Amsterd Rubber 201 Vs Deli Bat Rubber 132 Hessa Rubber130% Oostkust 148 Serbadjadi 100 Interc. Rubber3Vs SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie '1°% TABAKKEN. ona Deli Batavia *®7,. Oude Deli28»% Senembah275 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. SNoteeriog per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. ieii: Vorige koers: 30'/i 15% 10'/, 68 5 x) ex-cooP"0 101% 97% 3iy,-2 145 15) 47 80 255 305-1 145% 37 2> 38 1ii/M 28%. 25.% 13»%-% 6 40}-% 4%. 408j-9j 148 124 90% 168% 321% 333-4 53-Vi 3'V. \2%;Vt 1H% 200 131 132'/» 14 100 3'/»'Vi 118% 116% 211 2851 u 2/4J-5J 30 9%-10 67 5'V» New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië 6.131/* 30.71 41.76 40.32 46.57% 45.37 K 9.52 9.01 72.91 6.13 30.70 41-75 40.27 0 46.50 45.32^

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2