ssj AMSTERDAMSCHE BEURS HEILOO LANGENDIJK HEERHUGOWAARD Zwarte specht. Ook uw briefpapier willen wij gaarne drukken Elke kleur. Elke kwaliteit. Moderne lettertype. tk DERDE BLAD uitgevoerd, zooals dit te Beverwijk geschiedt, het 5300 zal kosten. De heer Kingsma zeide dat deze post nog niet voldoende is voor verstrekking Van melk aan de schoolkinderen en haalde aan hetgeen omtrent dezen post het vorig jaar is gezegd bij de behandeling van de begrooting 1937 en wees erop dat de zusters zich hebben bereid verklaard ook voor de openbare school de schoolvoeding te ver zorgen. De heer Kingsma stelde voor den post te verhoogen tot 1000. De heer Krom (s.d.a.p.) zeide dat wan neer deze post wordt verhoogd er kans be staat dat er door Ged. Staten niets wordt toegestaan. De heer Groot (v.d.) zeide dat hij van meening is dat er in de raadsvergadering thee behoort te worden geschonken. Dat kan toch niet zooveel kosten. Diverse posten werden nog besproken. Bij het hoofdstuk der belastingen vroeg de heer Klaver of de belasting op de paar den niet kan worden afgeschaft. De voor zitter zeide dat dit niet zal worden goedge keurd, aangezien dit een eisch is van Ged Staten. Bij de eindbeschouwingen zei de heer Brasser (comm.), dat de begrooting zijn in stemming niet heeft. Hij weet dat het voor B. en W. uiterst moeilijk was deze begrooting samen te stellen, aangezien Ged. Staten steeds achter de deur staan met hun stok. Hij verzocht beschouwd te worden tegen te hebben gestemd omdat de sociale en cul- tureele posten z.L te laag zijn geraamd. Hierna werd de begrooting z.h.s. aangeno men. Bij de rondvraag zeide de heer Groot, dat de brug te Markenbinnen zeer slecht is. De voorzitter zegde toe, dat deze zaak na der zal worden onderzocht. Jkowaciaat Tlieuws In het verslag van den feestavond der soc.-dem. vrouwenclub is sprake van de me dewerking van Roode Klanken uit Alkmaar; dit laatste moet zijn: Heiloo. De Oranjebond afd. Heiloo hield Don derdagavond vergadering in café Admiraal. De w.n. voorzitter deelde mede, dat de heer Nijdam bedankte als voorzitter en bestuurs lid. Ook van den penningmeester, den heer Vierkant, was het bericht van bedanken binnengekomen. De heer van Rossum had beluisterd trouwens op de convocatie ge zien dat het geheele bestuur heengaat. Wat is de reden? Het is nooit goed, dat een bestuur voor de moeilijkheden opstapt. Spr. vroeg om het besluit in te trekken. De voorzitter zette uiteen dat men er ge noeg van krijgt wegens de geringe mede werking. De heer van Rossum verzocht nogmaals het bestuur om aan te blijven, een verga dering uit te schrijven en verschillende per sonen warm te maken voor den oranjebond. Misschien komt er meer medewerking Spr. vroeg zich af of er in zoo'n gróote gemeente een oranjevereeniging geen be staansrecht heeft. Na dat het bestuur zich had beraden verklaarde het zich bereid om voorloopig aan te blijven. In Decem ber zal zij nogmaals een vergadering uit schrijven en de agenda zóó inkleeden dat men bestuursverkiezing of opheffing kreeg. In geen geval wilde men meer tegen den stroom inroeien. De bestuurs verkiezing werd aangehouden. Na gehou den rondvraag volgde sluiting. A. N. G. O. B. De Alg. Ned. Geheelonth. Bond ver gaderde ten huize van den heer G. Bakker te Noordscharwoude. De propaganda-avond der afdeeling werd vastgesteld op 16 Januari, waar het gezel schap Merrist zal optreden. Door den heer P. de Jong werd verslag uitgebracht van de door de Noordholland- sche propagandacommissie gehouden na jaarsvergadering. Een tweetal curcussen, door den bond uitgegeven voor de ontwikkeling, werden aan een discussie onderworpen. Hierna sluiting. Belangrijke opdracht. Ir. W. B. Ouendag, architect B. N. A., heeft namens de directie van de Heineken's Bierbrouwerij-maatschappij N.V. aan den heer P. Bot, aannemer alhier, opgedragen het verbouwen van haar hoofdkantoor te Amsterdam voor een bedrag van 161.930. 25-jarig herdenkingsfeest Excelsior. Om kwart na 8 deelde de voorzitter, de heer Kriller van OudeNiedorp, mede, dat H.U.G.O. een serenade aangeboden heeft welk aanbod dankbaar is aanvaard. Uit het jaarverslag bleek, dat er tot Mei 1937 zijn verwerkt ruim 83.000.000 K.G. melk met als hoogtepunt het jaar 1915 1916 toen 4.788.488 K.G. verwerkt werd, met dicht daarachter 1934 en 1935 met 4.8882.386 K.G. in het jaar 1936-'37) werd 4.707.607 K.G. verwerkt. Spoedig nc het vette jaar 1915'16 kwam ook hiei het mage en daalde de inbreng in 1918'19 tot 1.901.672 K.G. waarna weer een stijgende lijn inzette. In tegenstelling van de wisselende curve in den inbreng zien we een steeds stijgende lijn in het vetgehalte, die vanaf 1916'17 (het eerste jaar dat vermelding plaats vindt) van gemiddeld 3.16 stijgt, tot 3.36. Stippen we nog aan uit het jaarverslag van het laatste exploitatiejaar dat de ver- werkingsprijs ongeveer 1.15 per 100 K.G. melk bedroeg en over dat jaar aan loon ruim 20.000 werd uitbetaald. Om 9 uur openode de heer Kriller. Hij Om 9 uur opende de heer Kriller. Hy de fabriek geopend werd. Hy heette het gemeentebestuur en den secretaris van den polder welkom, alsmede de oud-voor zitter, den heer Liefhebber en den oud secretaris den heer Blokker. Ook den- heer Olivier, thans directeur te Assendelft, die, toen als jong assistent aanwezig was, riep hij een woord van welkom toe. Een woord richtte hij tot het personeel, speciaal tot hen die evenals de fabriek thans jubileeren, nl. de heeren Slikker, Beek en Groot. Verheugend heeft het hem gestemd dat het de leden zijn geweest, die het initiatief hebben genomen tot dezen avond en de velen, die aan dezen oproep gehoor heb ben gegeven zijn een bewijs, dat met de fabriek wordt medegeleefd. Spr. memoreerde hoe de fabriek ten slotte tot stand is gekomen door samen werking van Oude Niedorper- en Hugo- waarder boeren. Den len October heeft de directeur z ij n dag gehad, thans is het den dag van de boeren, doch gezamenlijk wordt deze herdacht als de feestdag van directeur en fabriek. Als jong directeur kwaamt gij hier, zegt hij tot den heer van der Meer en inder daad, Uw taak is geen gemakkelijke ge weest. U en Uwe familie hartelijk gefeli citeerd. Altijd waart ge de betrouwbare, de oprechte, de correcte mensch en ik hoop dat datgene wat ge zoo vurig hoopt, n.1. dat het met Excelsior steeds meer „Excelsior" zal gaan, bewaarheid moge worden. Hierna overhandigde de heer Kriller onder applaus der vergadering namens het bestuur een cassette zilmeta-zilvrr. Hierna werden de drie jubileerenden, n.1. de controleur Slikker en de melkrij ders Beek en Groot op het tooneel geroe pen en hen onder een geestig woord ieder een enveloppe met inhoud overhandigd. Onder bijval van het publiek betrad daarna de heer de Wit van Oudkarspel het podium en noodigde den melkrijder Groot, die de wijk Oudkarspel rijdt, uit plaats te nemen in een van de twee leuningstoelen, die hem, benevens nog 4 stoelen' als bewijs van waardeering, door den kring Oudkar spel worden aangeboden. De heer de Wit bleek een geestig causeur en toen hij en Simon het trapje afgingen steeg het applaus tot een daverende ovatie. Nadat de heer van der Meer, mede na mens zijn vrouw, gedankt had voor het fraaie cadeau, gaf hij een kort overzicht van hetgeen zooal gedurende het afgeloopen tijd vak met en in de fabriek is gepasseerd. Zaak is, dat de leiding in handen blijft van het bestuur, waarvan de directeur de adviseur moet blijven. Hij bracht vervolgens den dag van 25 jaren geleden naar voren. Eén ding was bij de oudere boeren aan wezig en dit was de op eigen ervaring ge gronde wetenschap, dat men om deugde lijke producten te krijgen ook deugdelijk grondmateriaal moet hebben. Hier hapert het bij de jongere boeren nog wel eens aan. Reeds in 1913 behaalden we op de natio nale en internationale tentoonstelling te 's- Gravenhage drie gouden en een zilveren medaille. We hadden een hevige concurrentie te voeren o.a. met Vita Nova, waarvan de kaas als z.g. „Metjes" groote bekendheid geno ten. Spr. ging verder uitvoerig de levensge schiedenis der fabriek na. Als voorzitter werd toen gekozen de heer C. Liefhebber, aan wiens voortreffelijke en bezielende leiding het is te danken, dat, toen hij in 1931 aftrad, de tegenwoordige voor zitter, de heer Kriller, alles in een staat vond, die zoowel wat de gezondheid onder het personeel, als de leden betreft, prima genoemd kon worden. Er was samenwer king. De heer van der Meer bracht allen, die medegewerkt hadden om den groei en bloei der fabriek te bevorderen, dank daarvoor en deed een beroep op verdere medewerking. De heer Liefhebber, oud-voorzitter, bracht den directeur dank voor de tot hem gerichte woorden en de voortreffelijke samenwer king, waartoe hij steeds bereid was geble ken en sprak den wc-nsch uit, dat Excelsior r.og eens te klein zou blijken. Hierna betrad de heer Blokker, oud-secre taris, het tooneeL Hij dankte alle aanwezi gen, dat zij dezen avond gemaakt hadden tot wat hij was. We hebben thans één fabriek, die keurig onderhouden is, de meest moderne machines' zijn er in geplaatst en wat het meeste waard \7e hebben samenwerking en dit is de beste waarborg om met het volste vertrou wen de toekomst tegemoet te gaan. Hij eindigde met een toepasselijk gedicht. Hierna voerde de heer Olivier, thans directeur te Assendelft, het woord. Hij memoreerde hoe hij 25 jaar geleden met den heer van der Meer uit Friesland gekomen was. Beschouwde hij dezen als zijn geestelijken vader, mevrouw van der Meer is in die dagen, toen dikwijls tot 10, 11 uur in den avond gewerkt werd, als een moeder geweest. Beiden bracht hij dank. Uit het leven van den heer van der Meer heeft hij gezien dat betrouwbaarheid ver trouwen wekt. Naast een dergelijken directeur had Excelsior in de personen van hare voor zitters resp. de heeren Pool, Liefhebber en Kriller, voorzitters die aan een ruimen blik een groot zakenverstand paarden. De heer Olivier besloot met eenige toe passelijke woorden. Hierna trad het duo Tholen en van Lier op, dat blijkens de talrijke lachsalvo's die telkens uit de zaal opstegen, voor het publiek een welkome attractie bleek. Een uurtje lang werd heerlijke jolijt de zaal ingeslingerd en velen, enkele oogen- blikken uit de dagelij ksche beslommeringen geheven, zullen Excelsior dankbaar geweest zijn, zoo eens te kunnen schudden van ge zonden lach. Hierna werd bij monde van den heer de Wit aan het echtpaar Groot nog een bloem stuk overhandigd. Toen in een kort afscheidswoord de voor zitter allen nog eens dankte voor de be toonde medewerking en de chauffeurs hun motoren afdekten, was de nieuwe dag al weer een uur oud. Toen ik in den middag van 5 November in het locaaltje van Utrecht naar Baarn zat, werd bij Groenekan mijn aandacht ge trokken door een vogel, die laag over de weiden vloog, waar tevens een paar water hoentjes liepen die blijkbaar op de mug- genjacht waren. De vliegende vogel maakte eerst, wat grootte en kleur betreft,' den in druk van een kauwtje, maar zijn vliegtrant was geheel anders, schokkender en deinen den Hij zette koers naar een knotwilg, waar hij weldra als tegen gekleefd zat; hij begon op de schors te hameren en te hakken en toen herkende ik den vogel dadelijk: het was een zwarte specht (Dryocopus martius martius), een der gemak kelijkst te herkennen vogels, omdat het mannetje, afgezien van een karmijnrooden schedel en karmijnrooden achterkop, volko men zwart is. Het eveneens zwarte wijfje heeft alleen maar een roode achterhoofds- vlek. Met dien zwarten specht is het een merk waardige historie: een kwart eeuw geleden behoorde hij tot de werkelijk zeldzame Ne- derlandsche vogels. Van ongeveer het begin van den wereldoorlog af trad bij onze spechtensoort echter een neiging aan den dag om haar gebied van vestiging hoe langer zoo meer uit te breiden. Van het Oosten begon de victorie; ook nu nog zit Oost-Nederland het best in de zwarte spechten: in den Achterhoek, in Twente en op de Veluwe heeft men goede kansen den vogel te ontmoeten. Het is een echt, aan bosschen „gebonden" dier der hooge streken, die ook reeds broed- vogel in de provincie Utrecht is geworden. Wanneer dr. W. H. van Dobben in zijn han dig ornithologisch determineerboekje Wat vliegt daar? noteert, dat de vogel „nu in diluviale streken heel gewoon" is, dan is deze opmerking vrij juist, maar toch nog iets te generalisaerend. In de provincie Utrecht moet de zwarte specht, ondanks zijn toeneming, toch nog steeds tot de weinig voorkomende vogels worden gerekend. Overigens is hij in allen deele een echte specht, d.w.z.: hy heeft een forschen, krach- tigen snavel, die hem goede diensten be wijst bij zijn timmermansarbeid, die bestaat in het uit elkaar hakken van door insecten larven aangetast hout en het beitelen van een nestopening, die, in tegenstelling tot de ronde gaten van de overige spechten, over het algemeen ovaal, elliptisch is. Dank zij zijn klimvoeten van zijn vier teenen zijn er twee naar voren en twee naar achteren ge richt kan hij met snelle rukken tegen de boomstammen omhoog schieten. Een goeden steun biedt hem daarbij de spits- gepunte staart, waarvan de schachten solide zijn als baleinen. Beroemd is de zwarte specht evenals de andere spechten om zijn verbazend lange tong, die bovendien niet alleen van ruwe weerhaakjes is voorzien, maar bo vendien erg kleverig is, zoodat dank zij het strekvermogen en de verdere aard van de tong, de vogel in staat is uit boomspleten enz. allerlei insecten in de verschillende ontwikkelingsstadia voor consumptiedoel einden te verwijderen. Het schijnt, dat hij evenmin mieren ver smaadt, de lekkernij, waarop vooral de groene specht zoo verzot is. Naaldhoutza den vermaadt de zwarte specht evenals zijn verwanten, wanneer de omstandigheden dit meebrengen, evenmin. Van onze spechten is de zwarte verreweg de grootste. Evenals de andere spechten, afgezien van de groene, die hier zelden aan meedoet, pleegt hy in het voorjaar te trommelen, een eigenaardig geluid, dat zijn ontstaan heeft te danken aan het voortdu rend, snel achtereen, hakken van zijn sna vel op een dorren tak, waardoor deze gaat vibreeren en een gonzend snorrend geluid geeft, een klankvoortbrenging, die wellicht met het lied der andere vogels op één lijn kan worden geplaatst. Het is in Mei, dat de zwarte specht zijn blanke, glimmende eieren, waarvan het aantal de vijf slechts uiterst zelden over schrijdt, bebroedt. De broedduur bedraagt maar een kleine veertien dagen, maar met het voederen van 't kroost hebben de oude spechten minstens een week of drie „de handen vol" Ongetwijfeld is de zwarte specht een be langrijke ornithologische aanwinst, maar, helaas wordt hij nog al vaak geschoten, ten eerste, omdat sommige menschen zeldzame dieren nu eenmaal niet met rust kunnen la ten, ten tweede, omdat hij, naar men zegt, schadelijk is voor den boschbouw. Dit laat ste is echter een nog lang niet uitgemaakte zaak, zoodat een hagelschot als een wel heel voorbarige en weinig elegante beslis sing moet worden beschouwd. RINKE TOLMAN. TABAK OLDENKOTT Mackt&ecichtm DE KAASMARKT. ALKMAAR, 19 Nov. 1937. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Fabriekskaas: 30 stapels Kleine 25. Boerenkaas: 6 stapels Kleine 23. Totaal 36 stapels, wegende 74000 K.G. Alles met ryksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 19 Nov. 1937. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: 52 H.L. Voertarwe 6.75 8; 1 H.L. Rogge 7.25; 148 H.L. gerst 67, idem chev. 7.107.75; 616 H.L. Haver 67.10; 295 H.L. boonen, w.o.: paarde 8.509.25, bruine 1114, ci troen 17.5023, duiven 910.25, witte 2227 en tuinboonen 625; 13 H.L. karwijzaad 22.50; 12 H.L. Blauw- maanzaad 30; 1 H.L. Spinaziezaad, prijs niet genoteerd; 295 H.L. erwten, w.o.: klei ne groene 8.5012.50, groote groene 1720, grauwe 17f 26, vale 12 18. Totaal aanvoer 1282 H.L. Alles per 100 K.G. Handel matig. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Nov. 1937. Op de he den gehouden veiling waren de prijzen on veranderd. Aanvoer 14000 K.G. LEEUWARDEN, 19 Nov. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: Veemarkt: Stieren: 87 Enter 120f 350; 245 Vette koeien 130—265, 48—68 cent per K.G.; 327 Melk- en kalfkoeien 120 265; 150 Pinken 65—155; 9 Vette kal veren ƒ2470; 481 Graskalveren 25 95; 425 Nuchtere kalveren 511; 355 Vette schapen 1637; 190 Weide scha pen 14—26; 202 Lammeren ƒ13—23; 273 Vette varkens 45160, 5561 cent per K.G.; 28 Magere varkens 2250 cent per K.G.; 75 Kleine biggen 9—17; 22 Bokken en Geiten en 50 Paarden, waarvan prijzen niet genoteerd. Totaal-aanvoer 2919 stuks. Overzicht: Vanwege het mond- en klauw zeer en door de gladde wegen was de aanvoer minder groot, voor nuchtere kalve ren en stieren, aanvoer beperkt, stemming lui en duur. Melk- en kalfvee en pinken kleiner aanvoer. Naar zoogenaamde gebe terde beesten was meer vraag. De handel daarin was goed. Overigens was de handel zeer kalm. Graskalveren en vette kalveren bij beperkt aanbod iets duurder. Nuchtere kalveren ruimer aanvoer en iets hooger. Varkens waren vrijwel prijshoudend. Wol- Resultaten-conlróle duidt op eHeci van coarantenrectame. Het groote Amerikaansche verzend huis Sears Roebuck is door haar wijze van zaken-doeni zeer goed in staat resultaten van haar reclame na te gaan. Wij laten hier aan het woord den reclamechef van dit bedrijf, dat de verschillende reclamemiddelen, die het in de loop der tijden gebruikte, reeds meer dan 12 jaar controleert. „Terwijl wij in 1936 meer voor cou- ramtenreclame uitgaven dan ooit te voren, waren de verkoopresultaten die daaruit voortvloeiden zeer bevre digend." En verder: „Ook in de voorgaande jaren heeft courantenreclame ons prachtige re sultaten opgeleverd." Ook gedurende de depressie heeft Sears elk jaar weer het budget voor courantenreclame verhoogd; in al die crisisjaren gaf zy zelfs meer aan adverteeren in couran ten uit dan in het topjaar 1929. Het gevolg van die politiek is, dat Sears thans nog belangrijk méér omzet dan in 1929. BINMEN10 METER van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om binnen be bouwde kommen vrijge steld te zijn van den plicht om licht op te hebben N.V. Boek- Handelsdrukkerij voorh. Hernis. Coster ft Zoon. Telefoon 3320 Alkmaar, October 1937. N.V. Boek- ft Handelsdrukkerij voorh. Herms. Coster ft Zoon. Uitg. Alknuursche Courant. vee aanvoer gelijk aan vorige del stugger. Gisteren nam varkens over. Te beginnen met a* V is de veemarkt o: i acht uur ser-m» Zuivel. Sleutelkaas 15—2i- n geen not., Goudakaas 30—32-' pfgelkaa» kaas 43. Aanvoer 778 K.G. Miin>watnn>er- en Veiling boter 1.361.33 er 11.37 Aanvoer 0/3, 4/6, 2/12 vaten rer 88 cent. Eierhandel. Aangevoerd 8500 Kr eieren, prens 4 3 3/4 cent Handelsprijs 82 <4—92cent per LH K.G. Eendeieren aangevoerd, 80 cent. Handelsprijs 47^—55 cent n Pluimvee. 10 Slachthanen 50-_oa 200 Slachtkippen 0.40i- 150 T cent; nen 0.50-1.25; 10 Jonge duiven?*8' ha" 15 Konijnen 3234 cent per KG Ver. van Zuivelmaatschappijen kaas: 20 plus 12.50—13 13> 40 pluj Plus Vol. Plus 3^ top mer 20.50—21.50, Goudsche kaas- 12.5013, 40 plus 20.50-/ 21 2? vet 27.5028.50; Broodkaas 40 20.50—21.50; Deidsche 20 Di„« 13.50. Alles per J00 K.G. redelijk. Stemm: BROEK OP LANGENDIJK, 19 Nov 10,, nM«v/\AW AW V\ Vl t 1A V* 1. 1 Ju «!t! 30000 Aanvoer en prijzen waren heden aic' i onnn vn i_i Volgfy 13000 K.G. Roode kool 1.10—q? ,01&' K.G. Gele kool 1-ƒ 1.40; 30000 Wn®0? 0.80—1.50; 2700 K.G. Groene f 'i ,3 1.30; 22000 K.G. Uien 8.70-f o grove 8.40—8.60, drielingen nep 7.60; 550 K.G. Druiven. 'aZ 12.60—21.20, witte 25; 85 KG t ten: A 15.80, C 8.90 en CC 42(j mi" 300 K.G. Bieten 2.30, kleine 70 cent. K.G. Peen 1.70-2.40, kleine 0 80?? K.G. Spruiten 8.20; 5000 str. AtJ- 0.70; 80 stuks Bloemkool 11.30 718 NOORDSCHARWOUDE, 19 Nov (Noördermarktbond). 5.10 K.G. Aarda len: Eigenheimers ?.50; 12800 K.G rr*" 8.40—9, Gele nep 6.80—6 90 p'01 8.20—8.60; 4000 K.G. Peen 2 2olf7w' 10200 K.G Roode kool 2.20-/ m. tfj K.G. D. witte kool 1.1C120- v. Peen 0.60. ffleiDe WARMENHUIZEN, 18 Nov. Koode kool 1.403.30; Gele kool 1; D. witte kool 0.80—1.30; Drielingen; Uien 8.80-f 9 grove uien 8.50—8.60; Peen 2.20; ka dijvie 70 cent. Aanvoer: 31200 K.G. Roode kool; 400 K.G. Gele kool; 8100 K.G. D. witte kook 6000 K.G. Uien; 725 K.G. Peen; 3000 st' Andijvie. SCHAGEN, 18 Nov 1937. (Eierveiling), Aangevoerd 32000 stuks Kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5658 K.G. 4.85,58 —60 5.20—5.30, 60—62 5.30—5.40,62 —65 5.40—5.65, Klein 3.35—f 4.80. Eendeieren 2.40. Alles per 100 stuks. van Vrydag 19 November 1937, OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCB LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 4 Nederl 1934 10U/, 3 Ned.-Indië 1937 97% 514 DuitschL '30 m. verkl. 31T/s BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank146)4 Handel Mij. Ceri v. 250 155 Koloniale Bank124 Ned Ind. Handelsbank 135l/s 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie 47 Calvé Delft Ce't80 Nederl. Ford255 Philips Gloetl. Gem. Bezit 30t>Vs Unilever 145s/e INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 3'1'» Anaconda§217/a Bethleh. Steel 38 Cities Service General Motors28 /i6 25 Vk 13u/u| 61/» 40% 4'At 409 Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur148 Ned. Ind. Suiker Unie 124 Vereen. Vorstenlanden 73 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij90 Redjang Lebong 168'/» PETROLEUM. Dordtsche Petr321 Kon. Petr333 A Perlak 83 ,t Phillips Oil31'/. Shell Union 12»/» Tide WaterH'/» RUBBERS. Amsterd. Rubber 200 Deli Bat. Rubber 131 Hessa Rubber Oostkust 340 /a .aai stek 2.30-45. 101'/» 9% 140 155 113 131 46Vr'li 80*1, 252'/. 307-8 145)4 37 21 37VÜ 1'/M 27% 25'/. 13-% 6'/i» 40"/»"} 4% 409-Vi 145 122 Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 1 Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExcl&im. 'Exdividend. 100 3V» 118»/, 1163/4 211 285 275 296/8 151/8 10 66'/i 5 x) ex 89'A 16854 323'/i 3331-4} 30»/, 12% *1 1H-6/» l973/*-8 128 130 146 3'/. 117.!A 114»/» 209-VI 283 274 28V. 9 66 5"% -coupo® BRP5SB 1 pet» Prolongatie vorige koers*.IJISaK- WISSELKOERSEN AMSTKW OFFICIEEL. Vorige koers 1.80'/.- New-York Londen 9.01s/« Berlijn 72.91 Parijs 6.13 Brussel (Belga) 30.70 Zürich 41.75 Kopenhagen 40.27 'A Stockholm 46.50 Oslo 45.32J4 Hed<f 1,80'/» 0.02 72.85 6.13, 45.32^

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 12