Agenda Zoo'n Migraine? Het vliegveld in Bergen een landsbelang. Bioscopen. Teekening biggenmerken 1938. De plannen reeds in een vergevorderd stadium. DE MEMORIE VAN ANTWOORD. EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. JONGEN VERDRONKEN TE LUTJEBROEK. De 17-jarige P. S., die gistermorgen te Lutjebroek met een groentenschuit weg ging om het gewas te snijden, is niet te ruggekeerd. Aanvankelijk wekte dit geen bevreemding, want hij had de toestemming van zijn patroon, om, indien het gewas niet genoeg was om te snijden, meteen naar huis te gaan. Toen een voorbijganger de schuit met het wapperende zeil zag, schonk hij hier aan geen aandacht. Om één uur echter werd de schuit öp dezelfde plaats nog ge zien en hierna kreeg men vermoeden, dat er iets gebeurd moest zijn. Kort daarna vond men den jongen drijvende in het water. Waarschijnlijk is hij van de schuit gevallen en verdronken. DE BERGERWEG. Gisteravond was door den ij zei het ver keer langs het gedeelte van den Bergerweg vanaf het voormalig tol tot Alkmaar, weer hoogst gevaarlijk. Dit weggedeelte ligt voor het asverkeer nu eenmaal te rond en is bovendien gevaarlijk, omdat daarop nog steeds het rijwielverkeer moet plaats heb ben. Toen voor vier maanden de werkzaam heden van de wegverbreeding voor dit ge deelte van den Bergerweg aanvingen, heeft wel niemand bevroed, dat men daarmede voor het winterseizoen niet gereed kwam. Bij dezen voortgang staat het echter te bezien of men er zelfs voor het a.s. zomer seizoen mede gereed komt. Het verdient zeker toejuiching, dat, met het oog op de werkloosheid, dit werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd, doch wij zien niet in, waarom steeds een zoo klein aantal werklieden te werk wordt ge steld, dat er bijna geen voortgang valt te bespeuren. Wanneer Bergen zijn belangen voor de toekomst begrijpt, dan is er nog zooveel werk op stapel te zetten, dat deze slakken gang beslist overbodig kan worden ge noemd. DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 74000 K.G. tegen 62000 in dezelfde week van het vorig jaar en 92000 in dezelfde week van 1935. De hoogste markt 25 per 50 K,G. was 1 hooger dan de vorige week en 6.50 hooger dan in dezelfde week van het vorig jaar. De markt zette zich direct flink in, doch liep spoedig terug, zoodat de gemiddelde markt gelijk was aan die van de vorige week en er zelfs waren die O.EO minder maakten. De gemiddelde prijs bewoog zich dan ook om de 22. In ieder geval leverde de markt een bevredigend beeld. MOND- EN KLAUWZEER. Nog steeds woekert het mond- en klauwzeer te Zjjpe voort. Reeds zijn 325 veestapels aangetast. Wel komen geleide lijk aangiften van genezing binnen, maar het zal ongetwijfeld nog geruimen tijd duren voor Zijpe van deze epidemie is verlost. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in Callantsoog neemt bijna dagelijks toe. Reeds meer dan 50 veesta pels zijn aangetast. GESLAAGD. Mej. A. G. Hartong van Ark alhier is te Amsterdam geslaagd voor het examen voor apothekers-assistent. ALKMAARSCHE BURGERWACHT. In de gisteravond gehouden vergadering van de „Alkmaarsche Burgerwacht" werd tot voorzitter gekozen mr. C. A. de Groot, alhier. GELUIDSFILM N. C. G. V. Gisteren werd in ,'t Gulden Vlies" door het Nederlandsch Christelijk Gymnastiek- verbond, (N. C. G. V.) een filmvoorstelling gehouden, welke tot doel had propaganda te maken voor het verbond. Des middags werd een kindervoorstelling gegeven. Deze middagvoorstelling werd ge opend met het zingen van een lied door de vele tientallen kinderen, voornamelijk N. C. G. V.-adspiranten, waarna de heer v. d. Knaap, hoofd der Wilhelminaschool alhier, Gods zegen vroeg over alles wat nog vol gen zou. Allereerst zagen we een film over het groote bedrijf van de firma „Droste" te Haarlem. Duidelijk kreeg men een indruk van den langen weg, welke de cacaoboon moet afleggen, alvorens zij in den vorm van poederchocolade, chocoladereepen, bon bons etc. de fabriek verlaat. Vooral de ouderen zullen gisteravond de ze wel zeer gewaardeerd hebben. Maar het voornaamste van den middag was de film, welke hierna volgde en een duidelijk beeld gaf van het vereenigingsle- ven van het N. C. G. V. in het bijzonder van diverse gewestelijke bijeenkomsten van het verbond o.a. te Ede, Leeuwarden, Am sterdam en ook van een bijeenkomst van den kring Westfriesland te Alkmaar. Tot slot van deze middagvoorstelling dankte de heer v. d. Knaap, 's Avonds ga ven de heeren prof. Waterink en dr. Lei- brandt nog een toelichting bij 't gebodene. Prof. Waterink behandelde meer de gees telijke zijde en nam door zijn opwekkende woorden stelling tegen hen, de op grond van den Bijbel niet sympathiek staan te genover de gymnastiek en de lichamelijke opvoeding. Dr. Leibrandt wees als dokter op de groote waarde van de gymnastiek voor het lichaam. JAMBOREEFILM. Het bestuur der afd. Alkmaar van de Ned. Padvinders heeft bij het hoofdkwar tier beslag weten te leggen op de offi- cieele film van de in dit jaar te Vogelen zang gehouden Jamboree. Deze onbrandbare smalfilm zal op Zaterdagnamiddag a.s. voor padvinders, ouders, en verdere belangstellenden wor den vertoond in de bovenzaal van de Handelsschool in de Doelenstraat. Nadere bijzonderheden vindt men elders in dit blad. EEN MOOI SUCCES. Naar wij vernemen maakt onze stadge- noote Mies van der Veen deel uit van de dansgroep die onder leiding van Yvonne George de balletten van de Italiaansche Opera verzorgt. J. W. F. Wermiëns Bru- ning schreef in de „Telegraaf" over het „Faustballet" o.a. „Het Mouvement de Valse met Stefa Wine als voorgangster, het Adagio met Mies van der Veen, dat is, hoopt men, het goede begin van een goe den tijd. Het is licht, het is sierlijk, het is zwierig, het is in één woord: dans, en dans op de goede grondslagen. Een schoon en vruchtbaar begin. Een mooi succes voor onze jeugdige stadgenoote! HYPOTHEFKKANTOOR. De bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen mr. G. K. Vos is verplaatst van het hypotheekkan toor te Alkmaar naar het hypotheekkan toor te 's-Hertogenbosch. Mr. Vos on 1 Mei 1932 te Alkmaai be noemd als opvolger van den heer Veenen- bos. 20 JAAR SOVJET-UNIE. Feestvergadering in de Harmonie. Gisteravond was in de Harmonie een feestavond belegd ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Sovjet-Unie. De groote zaal was goed bezet, toen de voorzitter van het Sovjet-herdenkingsco mité met een enkel woord de vergadering opende en mededeeling deed van het feit, dat het Kamerlid D. Wijnkoop verhinderd was op dezen avond te komen spreken. Voor hem in de plaats zou de voorzitter van de C. P. H. het woord voeren. Na een dames-spreekkoor van het caba ret Wouters was eerst het woord aan den heer G. Vanter, voorzitter van de V. V. S. U. Spr. zeide, dat er in de wereld een verkeerde voorstelling heerschte over de Sovjet-Unie en in het bijzonder wat daar voor den arbeider gedaan wordt. In felle bewoordingen becriticeerde spr. de houding van de arbeiderspers, om tenslotte te ver klaren, dat voor hem de Sovjet-Unie geen probleem meer was, doch reeds tot een op lossing was gekomen. Door steeds te fulmi- neeren tegen Rusland, speelt men in de kaart van de fascisten en daarom is, aldus spr., het eerst noodige dat er in de arbei dersmassa eenheid komt. Spr. is zelf in Rusland geweest en weet dus uit eigen ervaring, dat daar inderdaad welvaart heerscht. En dat is alleen dan mogelijk, als men over alle linies eenheid betracht. Daartoe wekte spr. in een pero ratie toe op. Na hem voerde de voorzitter van de C. P. H., de heer C. Beuzemaker het woord, die zich niet-zoozeer wenschte bezig te houden met de Sovjet-republiek, doch meer den Spaanschen burgeroorlog wilde be spreken. Spr. is in Spanje geweest en heeft daar meegemaakt hoe krachtig de geheele ar beidersbeweging vecht tegen de fascistische buitenlandsche legers. Na nog gewezen te hebben op het ont zaglijke gevaar, dat dreigt aan den anderen kant van de aardbol, riep spr. de aanwezi gen toe in de eerste plaats Japansche waren te boycotten en in te zien, dat alleen een massaal verzet tegen den oorlog uiteindelijk succes moet opleveren Hierna werden verschillende zangnummers en tooneelstukjes ten beste gegeven, afge wisseld door declamatie, waarna een dansje den avond zou besluiten. DE POPPENTENTOONSTELLING VAN HUISVERZORGING. Hedenmorgen en overmorgen organi seert de vereeniging „Huisverzorging", die hulp verleent aan gezinnen van alle richtingen, in drie lokalen van het voor malig politiebureau een poppententoon- stelling met een daaraan verbonden ver loting. Wij waren heden in de gelegenheid deze tentoonstelling in oogenschouw te nemen en stonden verbaasd over hetgeen men hier uit het bezit van instellingen en particulieren bijeen heeft gebracht. Men staat hier tegenover een unieke inzending op folklorisch, historisch, artistiek en fan tastisch gebied. Dank zij den vorigen secretaris, de heer Verschoor, heeft men de belangrijkste in zendingen uit de nationale tentoonstelling van het Crisis-comité naar hier gekregen en die nog kunnen aanvullen met belang rijke exemplaren uit het bezit van parti culieren in Alkmaar en omgeving. Onder leiding van mej. Scalé heeft het damescomité de tentoonstelling alleraar digst ingericht en voor de aankleeding de belanglooze medewerking verkregen van de directie van „Kofa", den heer Massée en den heer Kleijmeer. Wij vinden op deze tentoonstelling poppen van 1780, bezit van de Huishoud- en Industrieschool te Groningen, Hindelooper poppen uit het Friesche Museum te Leeuwarden, een ruim 200 jaar oude pop uit het bezit van mevrouw v. d. Feen de Lille, poppen uit de Weeshuizen te Amsterdam, Utrecht, Leeuwarden en Alkmaar, poppen in Vlaardingsch, Zeeuwsch, Friesch, Gro- In Wico-studio, Koningstraat 5, tot 21 Nov. dagelijks van 38 uur tentoonstelling handweefwerk, ceramiek en schilderijen. In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer In veilige haven (sens.); hoofdrollen Ralph Bellamy en Ann Sothern. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tót en met Woensdag uitgezonderd Zaterdag hoofdnummer Angel (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich, Herbert Marshall en Melvyn Douglas. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Regie (levensschets), hoofdrollen Jean Gal land en Frangoise Rosay; extra: De ballade van den hoogen hoed (Holl. 2- acter). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Slaven schip (tragedie der zee); hoofdrollen War ner Baxter en Wallace Beery. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag om 2, 4.30 en 8 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 19 November. 410 uur, gebouw Langestraat 87, pop- pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging. N Zaterdag 20 November. 1010 uur, gebouw Langestraat 87, pop- pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging. 2.30 en 4 uur, bovenzaal Handelsschool, vertooning Jamboree-film 1937. 8 uur, zaal van Gijzen, feestavond Alg. Ned. Geh. Onth. Bond, 40-jarig bestaan; spreker W. Rijsdorp, alg.-secr. A.N.G.O.B. Zondag 21 November. 1010 uur, gebouw Langestraat 87, pop- pententoonstelling vereeniging Huisverzor ging. 7.30 uur, te Stompetoren, opvoering van „Een Wespennest" door „Aurora". Dus weer een ellendige dag in hei voor uitzicht. Heusch niet noodigl Neem een "AKKERTJE" en binnen 'n kwartier voelt Ge U weer frisch en opgewekt en zijt Ge Uw hoofdpijn kwijt. AKKER-CACHETS helpen verrassend snel bij Hoofdpijn, Kies pijn, Zenuwpijn, Rheumatiek, Griep. Per 12 stuks slechts 52 cent. Overal verkrijgbaar. ningsch, Noordhollandsch, Egmondsch, Hindeloopersch, Bergensch, Schoorlsch en Egmondsch costuum, maar ook poppen in de costumes van de verschillende Kruis- vereenigingen. Van de firma Gerzon uit Amsterdam is een zeer interessante groep Bretonsche boeren aanwezig, die het kantspel beoefe nen en psychologisch prachtig van uit drukking zijn. Een bijzondere groep is die van mevrouw Jansenvan Riesen, be staande uit door haar vervaardigde pop pen naar sprookjes, w. o. het vrouwtje van Stavoren en de markies van Karahas. De firma Worm stelde een fraaie groep Hon- gaarsche poppen ter beschikking, terwijl van de ouders van ds. Kuiper een verza meling Chineesche, Japansche en Mon- goolsche poppen werd verkregen, die zij op een gemaakte wereldreis bijeen brach ten; van de bekende poppenmaakster, mej. Kots uit Blaricum, die op internationale tentoonstellingen exposeert, is een zeer interessante inzending aanwezig. Voorts vindt men er bijzondere poppen huizen van den heer Hildering, dr. Hoo- genboom, mevrouw Drukker en de Huis houd- en Industrieschool, terwijl van het Centraal ziekenhuis het sprookje „Sneeuw witje" aanwezig is en de Vacantiekolonie te Egmond aan Zee een fraai diorama exposeert. Kostbare kinderserviezen kan men hier eveneens bewonderen. Het hier tentoongestelde is wel hoogst interessant en voor ons staat het vast dat deze tentoonstelling zich in het bezoek van honderden zal mogen verheugen. Slechts één ding valt te betreuren n.1. dat deze kostbare tentoonstelling niet in een grootere ruimte is ondergebracht, dan toch zou het mogelijk zijn geweest dat duizen den er van zouden kunnen genieten. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissememts- Rechtbank zijn heden gedeponeerd de uit- deelingslijsten in de faillissementen van J. Buiten, schoenmaker te Zuidscharwoude, met een uitkeering aan concurrente schuldeischers van 3.8 van H. Bruk, voorheen caféhouder te Hoorn met geen uitkeering. Waarom In een krant adverieeren 7 Wel, dan kan Uw zaak goed tloreereni Dat leert de praktijk. Gij hebt groot gelijk, Om 'I ook mei de krant ie probeerenl £aatste AecicfUm (Ongecorrigeerd.) Naar men ons van bevoegde zijde mede deelt, heeft de minister van economische zaken besloten, het aantal toe te kennen biggenmerken voor 1938 te bepalen op 2.295.000, hetgeen een verhooging inhoudt van ruim 139.000 tegenover het vorig jaar. Door den berekeningsfactor voor het ge heele land op 12 vast te stellen zal in 1938 in verhouding tot het aantal toe te kennen biggenmerken, een grooter aantal fokzeu- gen kunnen worden aangehouden dan in 1937. De toekenning zal in hoofdzaak op de zelfde gronden geschieden als in 1937, met dit verschil, dat inplaats van 20000 merken het volgend jaar 80.000 merken beschik baar zullen zijn ter verdeeling onder kleine zelfstandige landbouwers en landarbeiders, die geen biggen mogen fokken en voor wie de aankoop van biggen voor de mesterij uit financieel oogpunt groot bezwaar ople vert. De overige voorwaarden, waaraan deze kleine varkenshouders zullen moeten vol doen om voor deze toekenning van ten hoogste twee merken in aanmerking te komen, zijn onveranderd gebleven. Ten slotte zijn de gewichtsgrenzen, waar binnen de biggen van metalen oormerk en tatoueermerk beide voorzien moeten zijn, gebracht op 13 en 30 K.G. waardoor de ge legenheid om niet-gemerkte biggen te ver handelen, eenigszins is verruimd. kui\stooge\" maken wij natuurwet» voor onze natifw„,r r°«w Centr. Gebouw der Leidsche Bosohje, od 2q J November 1937. en30 LIEFDESDRAMA TE DORDRÏqJJT— Komst van politie voorkomt moo»H In den nacht van Woensdag 0p Dorrf dag is de 22-jarige magazijnkneeht rV uit Dordrecht de woning van mejuff^ F. aan de Lindestraat aldaar binnövÜT drongen, met de bedoeling haar van k leven te berooven. "et B. R. was bij mejuffrouw F. in huis weest, doch veertien dagen geleden zü hem na een oneenigheid de deur 7 wezen. Daar zijn liefde voor mejuffro F. niet beantwoord werd, zon hy reelT eenigen tijd op wraak. Met een broodrm* gewapend, is hij de woning aan de Linde! straat binnen gedrongen, na twee ruiten e* een deur te hebben vernield. Hij had d bedoeling mejuffrouw F. van het leven te berooven. Agenten, die gezien hadden, dat de man de woning binnen drong, gingen eveneens naar binnen en zij vonden beiden in een hevige worsteling op den grond liggen. D» indringer werd spoedig overmeesterd en naar het politiebureau overgebracht Me juffrouw F. had geen verwondingen opge- loopen. R. heeft een bekentenis afgelegd en is naar het parket van den officier van justi tie overgebracht. Het mes werd in be$]ag genomen. De keuze der voor de militaire lucht vaart geschikte terreinen, aldus zegt de memorie van antwoord betreffende de defensiebegrooting, is uiteraard beperkt. Het hiervoor in aanmerking komend terrein nabij Bergen is echter zeer ge schikt, terwijl de ligging ten opzichte van Bergen zoodanig is, dat de naar voren gebrachte bezwaren als overdreven dienen te wor den gekenschetst. Aangezien voorts de plannen voor het inrichten van dit vliegveld reeds in een vergevorderd stadium verkeeren en het zoeken naar een ander geschikt terrein niet het gewenschte resultaat heeft op geleverd, terwijl langer zoeken en het openen van nieuwe onderhandelingen de urgente verspreide opstelling der luchtstrijdkrachten op ontoelaatbare wijze zou vertragen, kan in 's lands belang van den aanleg van een militair vliegveld nabij Ber gen niet worden afgezien. Zoo luidt de memorie van antwoord, waarmee dus wel elke twijfel o.i. is wegge nomen. Algemeen defensiebeleid. Wat het algemeen defensiebeleid betreft, ten aanzien van de door een aantal Kamer leden voor opstelling bij de beoordeeling van het defensievraagstuk teekent de mi nister o.m. aan: le. dat de collectieve veiligheid, ook al moge zij als ideaal wenken, thans niet be staat en dat het uit dien hoofde de weer macht in staat moet zijn haar taak tot be veiliging des lands zoo goed mogelijk te vervullen; 2e. dat de defensie-uitgaven uiteraard die nen te worden beperkt tot hetgeen financieel mogelijk is, maar dat deze uitgaven zon der dat ook maar in eenig opzicht de be- teekenis van cultureele en sociale volksbe langen wordt miskend een primair volks belang moeten dienen; 3e. dat inderdaad de weermacht het ver trouwen van het geheele volk moet kun nen genieten, maar dat nimmer is geble ken, dat de Nederlandsche weermacht niet ten volle aan die voorwaarde zou voldoen. De regeering heeft er bij het ontwerpen van de maatregelen, welke in de naaste toe komst ter versterking van de weermacht zullen moeten worden genomen, naar ge streefd deze te beperken tot het strikt noodzakelijke; de voorgestelde maatregelen beoogen dan ook uitsluitend, om de weer macht in zoo kort mogelijken tijd op een zoodanig peil te brengen, dat een redelijke waarborg wordt verkregen voor het vervul len van de taak, welke haar in verband met de defensieve doelstelling kan worden op gedragen. De voorgestelde uitgaven zijn inderdaad onvermijdelijk wil het gemobiliseerde leger, doeltreffend uitgerust, zijn taak kunnen volbrengen. Daarbij is niet gestreefd bui tenlandsche krijgsmachten in haar uitrus ting te evenaren, maar zoodanige voorzie ningen te treffen als voor de defensieve taak van het Nederlandsche leger noodza kelijk is. Uitgaven voor de landmacht. Wat de landmacht betreft, zijn de uitga ven, welke voorheen uit het defensiefonds werden bestreden, thans geheel ten laste van den kapitaaldienst gebracht en wel voor 1938 tot: 13.950.000 voor aanschaffing van affui ten, geschut, munitie en ander materieel tot verbetering en completeering van de uit rusting van het leger; 1.000.000 voor geniematerieel; 9.125.000 voor vliegtuigen met toebehoo- ren; 2.600.000 voor vliegparken; 2.815.200 voor magazijnen; 1.700.000 voor gasbeschermingsmaterieel en verbindingsmaterieel; 3.750.000 voor intendancegoederen, en 500.000 voor materieel voor den genees kundigen, pharmaceutischen en veterinairen dienst. Ten laste van den kapitaaldienst zal voor de landmacht ter voorziening in de behoef ten voor eens worden aangevraagd een totaal-bedrag van 137.000.000, waarin de hierboven genoemde bedragen voor 1938 begrepen zijn. De jaarlijks terugkeerende kosten, die een gevolg zullen zijn van het gereed en in ex ploitatie komen van het nieuwe materieel zullen voor de landmacht uiteindelijk in totaal een bedrag van 12.800.000 beloopen. Aanmaak van materieel hier le lande. De aanschaffingen voor het materieel van de landmacht en van de zeemacht zullen zooveel mogelijk aan de Nederlandsche in dustrie ten goede komen. In het buitenland zal in hoofdzaak alleen datgene worden besteld, wat hier te lande niet vervaardigd kan worden. Ten aanzien van de aanschaffing ten behoeve van de luchtmacht geldt hetzelfde. Met de meening van eenige leden, tot aanschaffing in zoodanig langzaam tempo moet geschieden, dat deze uitsluitend bij to Nederlandsche industrie kan plaats hebben, kan niet worden ingestemd. De internatio nale omstandigheden eischen zoo spoedig doenlijke aanschaffing, zoodat het tijdperk van vier jaren voor aanschaffing van het ontbrekende niet alleen te kort, doch veel eer nog rijkelijk lang genoemd moet wor- den. .J Werkloosheid na den diensttijd. De in het voorloopig verslag bedoelde commissie heeft het onderwerp aan de hand van verschillende beschikbare gegevens studie genomen en besprekingen gehouden met vertegenwoordigers van eenige werkje' vers- en middenstandsbonden. Zij heeft W* ter met goedvinden van den minister ha» oordeel omtrent te nemen maatregelen op geschort, totdat een in te stellen onderz meer zekerheid zou geven ten aanzien den pmvang van het verlies van een ger-betrekking als gevolg van opkomst v herhalingsoefeningen. Dit onderzoek eerst bij en na de in dit najaar herhalingsoefeningen worden ingesteld- dra dit onderzoek zal zijn voltooid. za verkregen materiaal ter beschikking de commissie worden gesteld. Het aanzien, dat het advies van de c0 ten- daarna niet lang op zich zal laten wa Dienst weiS"**^ De regeling van de aanstaande teW stelling van de dienstweigeraars in werkkamp te Hoek van Holland is n0® geheel gereed, doch de bedoeling 1S' voor daar zullen worden gehuisvest in eC chtne. hen in te richten kamphuis. Met in ming van de in een werkkamp onVf,en zij Ujke eischen van orde en tucht, zu buiten de arbeidsuren persoonlijke genieten op overeenkomstigen voe dienstplichtigen, die werkelijken dienst verrichten. ngeveeI De kosten worden geraamd °P tot 50 per man en per maand, teru y dusver bedroegen f 60 tot 65 pe per maand. Uen van Semi-militaire werkzaamhedei laDgd. de tewerkgestelden niet worden De kleine versterkingen (Rat„ rivieren welke bij de overgangen der &l0V lediging en op enkele andere voor de zjjnde van ons land van bijzonder 1 leCjitS punten zijn gebouwd, vormen -* stra- deel van het verdedigingsssteem v.er® tegische overvallen, dat tot s ^geliw gebracht. Het ligt geenszins in ae bij een strategischen overval rivi®1*" oosten en ten zuiden der 810 zonder verdediging prijs te g

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2