te ^Binnenland JUMicaties /Q Qememtetadeii Rechtszaken Sport IJzel op den weg. KOEDIJK Roof-overval te Leek. 15 Jaar geëischt LIJ TWEEDE BLAD 3 Doodelijk ongeluk op den Amstel- veenscheweg Toen de temperatuur, die gisteren aan vankelijk beneden het vriespunt bleef, na den middag begon te stijgen en het gelijk tijdig licht begon te regenen, werden ver schillende wegen in de omgeving van Am sterdam met een laagje ijzel bedekt. Het spiegelgladde wegdek heeft op verschillende plaatsen ongelukken veroorzaakt. Op den Amstelveenscheweg nabij de ijs fabriek werd een 23-jarige inwoner van Uithoorn slachtoffer der gladheid. De on gelukkige werd daarbij op slag gedood. De jongeman was op de fiets gezeten en tracht te bij de Ijsfabriek een auto te passeeren, die van den weg was geraakt. Hij kwam in botsing met een kipkar, die van een boeren erf kwam rijden en die eveneens slipte. De wielrijder geraakte tusschen de auto en de kar bekneld, toen op hetzelfde moment het laatste voertuig door een auto werd aange reden, waarvan de bestuurder tengevolge van de gladheid eveneens het stuur kwijt was geraakt. De kipkar kreeg een duw, waardoor de wielrijder beide wielen van dit voertuig over het lichaam kreeg. Hij werd deerlijk verminkt en ijlings toegeschoten helpers konden slechts den dood constatee- ren. Het stoffelijk overschot is naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. Niet dan met de grootste moeite konden de ambulance-auto en de politie-auto de plaats van het ongeluk bereiken daar ook deze voertuigen hinder van het gladde wegdek ondervonden. Op den Haarlemmerweg kwam een auto, die uit Groningen afkomstig was, met een driewielige bakfiets in botsing, doordat de auto slipte. De bakfiets werd vernield. Per soonlijke ongelukken kwamen hierbij ech ter hiet voor. Nog verschillende auto's lie pen op den Haarlemmerweg door slippen lichte averij op. Wielrijdster te Hengelo aangereden. Gisteren heeft zich op den Weideweg te Hengelo (O.) een verkeersongeval voorge daan, waarvan een 27-jarige wielrijdster, mej. Lucas, wonende te Hengelo, het slachtoffer is geworden. Een automobilist uit Zwolle haalde bij het passeeren van een stilstaande auto te ver naar links uit. Hij kwam toen bijna in botsing met een wielrijdster, die van tegen overgestelde richting kwam- De man schrok, haalde plotseling naar rechts uit, hij greep toen de genoemde mej. Lucas, die tegen de straat werd gesmakt. Zij kreeg <jeerlijke verwondingen en werd per Roode Kruis-auto naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. Daar is zij spoedig aan de ge volgen van het ongeluk overleden. VREDESBEWEGING. Naar aanleiding van het door 't centraal- comité tegen ondermijning van 's lands weerkracht in de pers gepubliceerde over „Vredesbeweging", verzoeken de dagelyk- sche besturen van de Alg. Ned. Vredes Actie, den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, Ned. afdeeling, de Jon geren Vredes Actie en Kerk en Vrede onder de aandacht te brengen, dat zij wel dege lijk een onderscheid maken tusschen de begrippen „militair" en militaristisch", en dat zij bij hun actie nooit de militairen be strijden, wel het militairisme. Het Centraal-Comité wil evenals bo vengenoemde organisaties het onderling wantrouwen tusschen de volkeren vermin deren, maar ziet blijkbaar de overal opge voerde bewapening als een bewijs van ver trouwen. Zij erkennen gaarne, dat Neder land geen aanvalsplannen heeft maar allen bewapenen zich uit vrees voor hun veiligheid. Zij willen de volkeren opvoeden den vicieusen cirkel te doorbreken. Zij we ten, dat dit een lange weg zal zijn, dat daardoor noodig is een totaal veranderde mentaliteit, die echter niet gewekt kan worden, wanneer allen ook in ons land voortgaan op den weg der bewapening. HAAGSCHE AUTO-DIEVEN ONTMASKERD. Zeven man erin betrokken. Dinsdag 9 Novefnber hield een surveillee- rcnd agent in de Casuariestraat te Den Haag den 19-jarigen zwerver L. de H. aan. Het viel den agent op, dat deze jongeman, die in een logement aldaar verblijf hield, iets onder zijn jas trachtte te verbergen, toen hij plotseling de uniform van een poli- tie-agent zag. Bij fouilleering bleek het ver moeden van den agent juist te zijn. Het voorwerp onder de jas was een autolamp; ook had de man eenige lantaarnfittings in zijn bezit. Een door de recherche ingesteld onder zoek bracht aan het licht, dat De H. zich met eenige vrienden had schuldig gemaakt aan autodiefstallen. Een dag vóór deze arrestatie was van de Nieuwe Haven een Mercedes-auto ont vreemd. Deze wagen werd denzelfden avond op de Weteringkade teruggevonden. De con tactsleutels, benevens een doos verband, had men er echter uit meegenomen. Zaterdag 6 November was een Buick-auto, welke eenigen tijd op den korte Vijverberg onbeheerd was gelaten, gestolen. In dezen wagen, die toebehoorde aan een inwoner van Wassenaar, bevond zich een hoeveelheid goederen voor een tqjtaale waarde van circa 300. De contactsleutels van den Mercedeswagen 'verden in de zakken van den in de Casuarie straat aangehouden jongeman gevonden, die daarop een volledige bekentenis aflegde. Ook zijn vrienden de 18-jarige A. L. B., de 20-jarige J. J. M. en de 23 jarige J. B. de C., allen te Den Haag woonachtig, werden nu aangehouden. Vast kwam te staan, dat de jongemannen met de op den Korte Vijverberg gesloten Buick naar Amsterdam waren gereden. Hier moesten zij den wagen wegens benzine gebrek achterlaten. Verschillende goederen, welke zich in den wagen bevonden, werden echter mee naar Den Haag teruggenomen, o. m. een bontjas. Deze gestolen goederen vond de recherche bij den 24-jarige B. J. te Den Haag. Als verdacht van heling werd deze J. toen ook in bewaring gesteld, even als tenslotte nog de 30-jarige J. D. en de 27-jarige J. L. De 19-jarige de H., de 20-jarige J. J. M. en de 23-jarige J. B. C. zijn in het huis van bewaring ingesloten, de overigen zijn na verhoor heengezonden. DOORZENDING PAKKETTEN PER INDISCHE LUCHTPOST. Postpakketten met den luchtdienst Am sterdamBandoeng in Ned.-Indische lucht havens of per boot te Medan aangebracht worden op verzoek van den afzender, met de Ned.-Indische luchtlijnen doorgezonden. De tarieven voor deze doorzending zijn on langs aanmerkelijk verlaagd. Indien deze wijze van behandeling echter geen bespoediging geeft, worden de pak ketten met de gewone middelen van vervoer doorgezonden. De afzender ont vangt in dat geval het door hem teveel betaalde bedrag terug. Nadere inlichtingen verstrekken de post kantoren. BUSSUM'R STATION BESTOOKT. MitraMleurs gaven vliegtuigen geen kans. Gis.eren had te Bussu» een luchtver- deaigingsoefer.ing plaats waarbij het sta tionsgebouw als middelpunt gekozen was. Onder groote belangstelling van het publiek werden door eenige peletons der 3e Compagnie van de luchtdoelartillerie te Utrecht op het platte dak van het stati onsgebouw eenige zware mitrailleurs ge plaatst om, het station en de omgeving tegen luchtaanvallen te beschermen. Even nadat de mitrailleurs in stelling waren gebracht, naderden uit Soesterberg eenige vliegtuigen, die hef gevechtsterrein verkenden. Eer.igen tijd later vloog een vliegtuig laag over het gebouw en wierp „bommen" naar beneden, doch de mitrail leurs wisten het station te behouden. Ook op de Brinklaan was een dergelijke mi trailleurpost opgericht. Tegen het middaguur was de oefening geëindigd. PRINS BERNHARD OP DEN WEGVERKEERSDAG. Naar wij vernemen, heeft Z. K. H. prins Bernhard het voornemen te kennen gege ven, de ochtendvergadering bij te wonen van den op 26 November a.s. door de K.N.A.C. in de groote zaal van den Die rentuin te 's-Gravenhage te houden weg- verkeersdag. INDISCHE PRINSEN BEZOEKEN TWENTSCHE FABRIEKEN. Op uitnoodiging van het departement van Koloniën brachten Woensdag en Don derdag twee Indische prinsen, Raden Mas Adi Pati Soejoro, oud-lid van het college van gedelegeerden van den Volksraad, tevoren regent van Pasoeroean en Raden Margono Djojo Hadi Koesoemo, inspec teur van het volkscrediet en coöperatie in Nederlandsch Oosf-Irdië. een bezoek aan een drietal Twentsche textielfabrieken. De hooge gasten werden begeleid door dr. L. J. van der Waals, afdeelingschef van het departement van Koloniën. Woensdag werd een bezoek gebracht aan de fabriek der N V. H. P. Gelderman te Oldenzaal, terwijl gisteren de Kon. Weef- goederenfabriek C. T Stork N.V. te Hen gelo en de Twentsche Stoombleekerij te Goor werden bezocht. In al deze fabrieken r.amen de gasten het bedrijf in oogenschouw, terwijl zij op de hoogte werden gesteld van de beteeke- nis der verschillende contingenteerings- maatregelen voor de Nederlandsche tex tielbedrijven in Nederlandsch-Indië. Er volgde daarop een gedachtenwisse- lir.g, welke, naar men hoopt, zal bijdragen tot een beter begrip van de situatie. WAAROM COFFEINEVRIJE KOFFIE? Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het is juist, dat de menschen op coffeine heel verschillend reageeren. In tegenstel ling tot alcohol, is het bij coffeine echter vrij moeilijk te bepalen, waar de grens van het onschuldige genot ophoudt en het ge vaar begint. Niet alleen de hoeveelheid van het gebruikte genotmiddel, maar ook in- dividueele aanleg en gevoeligheid, ouder dom en weerstandsvermogen, zijn factoren, waarmede rekening gehouden dient te worden. Door coffeine wordt het hart en het centrale-zenuwstelsel met geweld over het punt van vermoeidheid heen gebracht. Juist dit gevoel van vermoeidheid moet echter elk verstandig mensch als signaal van waarschuwing beschouwen. Vele geneesheeren vergelijken coffeine met een zweep, die niet ongestraft dag in dag uit gebruikt mag worden. Wat ons in De DIRECTEUR der GEMEENTEWERKEN van ALKMAAR maakt bekend, dat de HOFSTRAATBRUG over de Oudegracht van MAANDAG 22 NOVEMBER 1937 af tot nadere aankondiging voor ALLE verkeer zal zijn afgesloten. oogenblikken van ontspanning bij een kop goede koffie genot *n opwekking verschaft, zijn de aromatische oliën, die bij het bran den der koffie ontstaan. In dit feit ligt de verklaring opgesloten, hoe het komt, dat de coffeine-vrije koffie ten aanzien van smaak en geur van coffei- nehoudende koffie in het geheel niet ver schilt. Blijkens in nieuwere tijd verkregen aan vullende octrooien, lijkt de coffeinevrije koffie, bekend onder het merk „Hag" met het roode hart. thans een hoogtepunt van kwaliteit bereikt te hebben. BRAND OP EEN STOOMTREILER. Tijdig optreden voorkomt erger. Aan boord van de in den afgeloopen nacht te IJmuiden binnengekomen stoom- treiler „Jacqueline Clasine" IJm. 10, is, terwijl de treiler zich op de visscherij be vond, brand in het magazijn ontstaan. Aangezien de bemanning er niet in slaag de het vuur volkomen te bedwingen, werd het voorschip zoo goed mogelijk luchtdicht afgesloten, waarna de treiler onmiddellijk naar IJmuiden stoomde, waar mev reeds maatregelen had genomen om direct het blusschen ter hand te kunnen nemen. Door eenige gaten, die men in den scheepswand had gebrand, werd water in het magazijn gesnoten. Eerst nadat men hiermede twee uur be zig was geweest, durfde men de luiken te openen. De schade bleek vrij aanzienlijk te zijn. Den juisten omvang daarvan kon echter nog niet worden vastgesteld. Het logies was eveneens door het vuur aangetast, tengevolge waarvan ook de be manning schade door verlies vaif kleeding- stukken heeft geleden. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. De Nederlandsche Zuivelcentrale heeft voor de week van 21 t/m. 27 Nov. voor de consumptiemelk op regeeringscontract het taxegedeelte vastgesteld op 7,25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Voor de overmelk bedraagt de regeerings-minimumprijs 6,20 cent. De afdracht bij levering in consump tie van andere dan taxemelk bedraagt 2,50 cent. GIFT VAN PRINSELIJK PAAR. Voor de winterhulp te Baarn. Het prinselijk paar heeft den burge meester van Baarn een gift doen toekomen als bijdrage in de winterhulpcollecte, al daar. De raad dezer gemeente kwam gistermid dag in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer Nienaber. Na goedkeuring der notulen volgden eeni ge mededeelingen: a. dat de heeren J. Bij - post, W. Slotemaker, P. Mulder Pzn. en A. Jongsma hun benoeming tot lid van het burgerlijk armbestuur hebben aangenomen; b. dat de heer L. Visser zijn benoeming tot secr.-penningmeester van genoemd col lege eveneens heeft aangenomen; dat door Ged. Staten afwijzend is beschikt op het verzoek van de tuinbouwvereeniging „De West" om gratis een schoollokaal be schikbaar te stellen. Al deze mededeelingen werden voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen was van Ged. Staten een ver zoek om in te trekken het besluit tot ver laging van de personeele belasting voor de buurtschap Huiswaard. Volgens de meening van Ged. Staten staan daar niet voldoende perceelen om er de belasting voor te ver- la een. Aan het verzoek werd voldaan. Naar aanleiding van een bemerking van den heer Kr a m e r, of het niet mogelijk is voor de heele gemeente een lagere perso neele belasting te krijgen, zeide de v o o r- z i t t e r, dat dit vier maanden tevoren moet worden aangevraagd. Het is voor dit jaar te laat, maar het volgende jaar zullen B en W. maatregelen nemen. Voorts verzochten Ged. Staten om de geldleeningen, tot het aangaan waarvan in de jongste raadsvergadering werd besloten, te plaatsen bij de N.V. Bank voor Neder landsche gemeenten, omdat deze een lagere rente berekent. Overeenkomstig dit verzoek werd besloten. De heer C. J. Groot was in beroep geko men van de beslissing, waarbij hem een auto-vergunning was geweigerd. Naar aan leiding van het dienaangaande ingekomen rapport, hetwelk door den secretar:" werd voorgelezen, stelde devoorzitti voor, den man in zijn beroep ontvankelijk te verklaren en hem alsnog de gevraagde vergunning te verleenen. De heer Schuur was zeer voldaan over dit voorsteL Hij was al van plan geweest eenzelfde voorstel te doen, omdat adressant in zyn auto mr etmalen menschen naar kerk brengt. Omdat Ged. Staten hadden medegedeeld bezwaren te hebben tegen het aangaan van een rekening-courant met de bank van Ned. Gemeenten, stelden B. en W. voor om een leening te sluiten groot 1 85.000 voor drie maanden, van welk bedrag f 70.000 als kas- geldleening. terwijl de rest dan naar be hoefte kan worden opgenomen door den ont vanger. De rente zal 1 pet. bedragen, terwijl thans betaald moet worden 3 1/4 pet. Alzoo besloten. Vastgesteld werd de rekening 1936 van het burgerlijk armbestuur, sluitend in ont vangsten met 25469.49 en in uitgaven met 25395.15, zoodat er een batig saldo is van 74.34. Hierna volgde sluiting van de vergade ring. Voor het gerechtshof te Leeuwarden ston den gisteren in hooger beroep terecht C. T., 31 jaar, W. de B., 41 jaar, beiden exploitant van een waschinrichting te Groningen en W. van D., 30 jaar, betonwerker te Hoog kerk, allen thans gedetineerd, zooals we gisteren in 't kort mededeelden. Zij worden er van verdacht zich in den nacht van 1 op 2 December van het vorige jaar toegang te hebben verschaft tot de woning van C. H. Reijntjes te Leek. Het drietal is naar binnen geslopen en heeft in den stal het tijdstip afgewacht, waarop Reijntjes zich naar bed begaf. Uit een secretaire staande in de woonkamer hebben zij daarna eenige bankbiljetten ont vreemd en eenig zilvergeld, in totaal onge veer 1000, terwijl tevens een hoeveelheid kleingeld uit een winkellade van hun ga ding was. Reijntjes, die intusschen wakker was ge worden, wilde opstaan, doch werd daarbij door de drie inbrekers aangepakt en achter over in het bed terug geworpen. Daarna hebben zij hem gebonden en hem een kus sen over het hoofd geworpen. Hij kon zich van dit beddegoed niet bevrijden, omdat hij ook aan de stijlen van zijn ledikant was ge bonden. Het gevolg is geweest, dat de man door verstikking of hartverlamming direct daarop is gestorven. Het drietal heeft 17 Juni voor de Groninger rechtbank terecht gestaan en is bij vonnis van 24 Juni wegens diefstal met geweldpleging veroordeeld. T. kreeg tien jaren, De B. eveneens tien jarer. en Van D. acht jaren gevangenisstraf. Er waren in deze zaak voor het Hof 12 getuigen en drie deskundigen gedagvaard. Als getuige, tevens deskundige, werd o.m. gehoord dokter C. W. G. Mieremet, gerech telijk geneesheer te Groningen, die de sectie heeft vejrricht. Hij verklaarde, dat de uit eindelijke oorzaak van den dood hartver lamming is geweest. Reijntjes leed aan een hartkwaal. Nadat de getuigen en verdachten waren gehoord en in den breede was gediscussieerd over de doodsoorzaak, hield de procureur- generaal mr. Viehoff een uitvoerig requisi toir. Hij betoogde, dat wanneer de dood van Reijntjes geen gevolg van de geweldpleging zou zijn geweest, hier toch een zware straf op haar plaats zou zijn. Volgens spr. lag het wel degelijk in de bedoeling van verd. ge weld te plegen. Uit de verklaringen van dr. Mieremet meende spr. te mogen concludee- ren, dat de diefstal en de geweldplegingen daarna de oorzaken waren, dat de oude heer een hartverlamming heeft gekregen. De schuld van de verdachten hieraan staat vast en spr. was geneigd deze misdaad als een bewijs van buitengewone lafheid te be schouwen. Wat de strafmaat betreft, men dient uit te gaan van het standpunt: samen uit, samen thuis. De verdachten dienen allen een even zware straf voor hun misdaad te krijgen. Spr. eischte met vernietiging van het von nis wegens diefstal met geweldpleging, den dood tengevolge hebbend en medeplichtig heid daaraan tegen ieder van de verdachten vijftien jaar gevangenisstraf. De verdedigers, mr. Haverkamp, mr. Wolthuis en mr. Vis, pleitten vrijspraak voor wat betreft de ten laste gelegde ge weldpleging den dood tengevolge hebbend, terwijl zij vroegen om clementie te betrach ten bij het aanmeten van den ernst van den diefstal. EEN GRAPJE MET NOODLOTTIG GEVOLG. Op 22 September van dit jaar waren drie boerenknechts te Naaldwijk bezig met werk bij een hooiberg. Om boven op den berg te komen hadden zij een ladder daar tegen aan gezet, doch deze ladder was oud en wrak. Zij was al eens een keer gebroken en toen op onvoldoende wijze gerepareerd. Toen één van de knechts naar beneden liep, schudde een ander die al beneden stond, uit de grap de ladder eens heen en weer, maar die kon dat niet meer verdragen met 't gevolg, dat de stijlen braken en de jongen, die erop stond, naar beneden stortte. Hij viel met zijn hoofd op den groijd, kreeg daardoor een schedelbasisfractuur en stierf vrijwel onmiddellijk na den vaL Wegens het veroorzaken van dood door schuld moest één der knechts, de 19-jarige A. T. gisteren voor de Haagsche rechtbank terecht staan. Uit een rapport van de arbeidsinspectie bleek, dat de ladder zóó onsolide was. dat deze by normaal gebruik wel had kunnen breken. Reden te meer om voorzichtig er mede te zyn, meende de ofifcier van justitie, al gaat de eigenaar van de ladder ook zeker niet vrij uit. Spr. vorderde een geldboete van 50 subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak 2 December. DE BRANDSTICHTING TE MEDEMBLIK. Verdachte tot een jaar veroordeeld. Conform den eisch van den procureur- generaal veroordeelde het gerechtshof den manufacturier H. W. te Medemblik wegens brandstichting tot één jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Alkmaar had hem tot de zelfde straf veroordeeld. Verd. die dit ont kende, zou in den avond van Zaterdag 30 Januari brand hebben gesticht in zyn wo ning en winkel aan de Westerhaven. Het perceel brandde vrijwel geheel uit. Athletiek. ATHLETIEK IN ALKMAAR. „Athletiek" is een woord, dat ons tal- looze beelden voor den geest kan roepen. Beelden, voorstellingen, die zullen verschil len naar den aard en de ervaring van den persoon. De één denkt bij athletiek dadelijk aan krachtsport en aan reusachtige, breed ge schouderde athleten, die een gewicht van 100 K.g. drukken als was het een veertje; een ander denkt aan topprestaties van de z.g. „lichte" athletiek: de 100 M. snelloop in 10.3 sec., 7.50 M. verspringen, over een hoogte van 2.05 M., e.d.; een derde herin nert zich de successen van de Nederland sche athleten bij de Olympische Spelen in Berlijn, ziet de bekranste Osendarp bij de „Siegerehrung" voor Jesse Owens staan: wie herinnert zich niet meer de spannende en sensationeele persverhalen? Wat stonden de kranten toen niet vol van onze athle- tieksüccessen! Daarnaast zyn er weer anderen, wie die topprestaties en wereldnamen van anderen min of meer koud laten en juist denken aan eigen prestaties en succesmogelijkhe den, of die de athletiek slechts zien als middel, om het lichaam fit te houden, om de natuurlijke bewegingsvormen dusdanig te prefectionneeren, dat zij de grens, die door de individueele aanleg en lichaams bouw, het „athletiektalent", aangegeven wordt, benaderen. En weer een ander, een voetballer, korf baller, hockeyer b.v. ziet in de athletiek het hulpmiddel om bepaalde athletische vaar digheden, die by zijn sport van pas komen (hardloopen, snel starten, springen, wer pen, uithoudingsvermogen), te verhoogen. Wij willen echter aan dat woordje ath letiek wat toevoegen: in Alkmaar. „Athle tiek in Alkmaar", zie daar de basis voor een nieuw gedachtenveld. Is speciale athletiekbeoefening in Alk maar mogelijk? Zeer zeker; want de ani mo, de belangstelling is er. In Alkmaar en omgeving zijn voldoende sportlui, die heel graag de athletiek willen beoefenen, doch er te weinig of geen gelegenheid voor heb ben. Nu zijn zij óf vereenigingsloos, óf zij zijn aangesloten bij een voetbal-, turn- of andere sportvereeniging. Daardoor is de athletiekbeoefening te veel versnipperd en onder die omstandig heden is zij zeker niet bloeiend te krijgen. Ook de kwestie van geschikt terrein, ma teriaal en terreinhuur kon hierdoor niet tot een goede oplossing komen. Bij een zelfstandige athletiekvereeniging is dit al les gecentraliseerd en kan op meer mede werking van de overheid gerekend worden. Dan is het ook mogelijk, indien onder goede leiding geoefend wordt, dat de ath leten zich niet éénzijdig oefenen, doch juist zoo alzijdig mogelijk. Zeer zeker, wil een athletiekvereeniging bestaansreden hebben en houden, dan moet zij iets presteeren; dan moet zy b.v. een estafetteploeg hebben, die een behoorlijke tijd maakt, dan moet zij één of meer ath leten voortbrengen, die naam maken in de nationale athletiekwereld. Doch wil de vereeniging van beteekenis zijn voor de massa, voor de groote groep, die de athletiek beoefent, dan moet „all round" getraind worden, dan mag niet het hoofddoel zijn: „nummerathleten" te kwee ken, doch moeten haar leden zich ruim en ongedwongen kunnen oefenen, ook in an dere takken van sport. Onder die omstandigheden kan er gere kend worden op de verschillende sportbe oefenaren en op de scholieren.' Daarom wordt getracht hier een hechte athletiekvereeniging op te richten, waartoe a.s. Maandag in de vergaderzaal van café „Ben van Doorn" een athletiekpropagan- da-avond wordt gehouden. Wellicht zullen er lezers zyn, die zich af vragen: :„Waarom juist nu een athletiek vereeniging oprichten? Athletiek is immers een zomersport!" Inderdaad, athletiek is 'n zomersport, zelfs de meest iedale zomer- «d sport. Maar de ware athleet kent de groote waarde van de winter-indoortraining! Erwin Kossak, die voor den winter van 1934 de beste Nederlandsche athleten on der zijn hoede had, zei toen: „Dat de in- doortraining by alle athletische vereeni-

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7