Aqwda EEN DOOS POST FRANKENBERG Slager Van Duin voor de rechtbank. NASSAU-TAX, Tel. 3545 maar dan van Reeds vanaf 35 et {Joedkooper dan Koffie Hag, dat kunnen wij ookOnze coffeïne- vrije Sanka- koffie kost slechts 44 ets. per pakje. Maar beter dan Koffie Hag, dat bestaat niet! Bij Hag doet het niet alleen de fijne kwaliteit van uitgezochte hoog- landkoffie, maar vooral ook de 30-jarige bedrijfservaring en het unieke werkprocédé. Dus Koffie Hag, ook voor UI Het verhoor van verdachte en getuigen. EERSTE BLAD nemen, dat de ondergrond, als het ware sprongsgewijs, veel sterker doorlatend is dan de zich daarboven bevindende zand gronden, dan sluit dat m. i. twee punten in, namelijk ten eerste, dat het maalpeil voor de uit te voeren drainage niet zoo laag be hoeft te zijn dan bij een slecht doorlaten den ondergrond, en ten tweede, dat men des zomers voor het behoud van een goeden grasmat met het oog op de capillaire opstij ging de lagere afmaling minder verkieslijk zal achten en misschien zelfs den stand iets zal opzetten. Indien ik deze punten tegen elkander afweeg, dan meen ik, dat de hier bedoelde peilverlaging, welke gedurende de natte maanden zeker noodig is, maar welke ge durende den zomer, althans bij zeer door latenden ondergrond, slechts weinig zal beteekenen, en die bovendien steeds ge paard moet gaan met het dempen van alle aanwezige slooten, geen nadeeligen in vloed zal uitoefenen op de hooge gronden, welke op meer dan één kilometer afstand van den rand van het vliegveld gelegen zijn- Hoogstens kan ik mij voorstellen, dat in het overige deel van den Ber ge r m e e r, benevens in de buiten de ringvaart ge legen Wlmmenummer- en Phi 1 i steinsche polders des winters iets minder moet worden gemalen, het geen dus een voordeel zou z n. Zou overigens des zomers een sterker afvloeiing geconstateerd worden, hetgeen ik in verband met de dan zeker zeer ge ringe peilverlaging ten sterkste betwijfel, dan zou dit zonder meer uit de ringsloot kunnen worden aangevuld, waarop al deze polders reeds thans ten volle zijn ingesteld. Wageningen, 22 November 1937. DROEVIG ONGEVAL. Hedenmorgen liet de 14-jarige ambachts schoolleerling H. Specken uit Heerhugo- waard, die zich per rüwiel naar Alkmaar begaf, zich voorttrekken door de melkauto der firma Boots te Ursem. Bij het passeeren van een langs den weg staande vrachtauto met steenen, geraakte de knaap het beheer over zijn stuur kwijt, met het gevolg, dat hij met zijn hoofd tegen een boom werd geslingerd. Opname in het ziekenhuis te Alkmaar volgde, waar een ernstige schedelfractuur werd geconstateerd. Men vreest voor zijn leven, aangezien zijn toestand hoogst zorg wekkend is. AANRIJDING TE SCHOORL. Hedenmorgen werd de motorrijder Wie- dijk te Groet op het gevaarlijken kruispunt aan den Heerenweg, langs den Voorweg, te Schoorl, door een uit de richting Schoorl- dam komende auto van den heer Elte uit Alkmaar aangereden. De heer Wiedijk bekwam een hoofdwon de, die door dr. Heringa werd verbonden. De politie onderzoekt de schuldvraag. DE VONDELAVOND. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de Vondelavond welke, zooals in onze courant werd geannonceerd, Woensdag a.s. in de Unie wordt gehouden, niet alleen toe gankelijk is voor jong-Hervormden maar voor alle belangstellenden. EEN BEWIJS VAN WAARDEERING. Door de heeren mr. J. P. Bosman, Tj. N. Adema en G. Grondsma, tesamen vormende het Dag. bestuur van de Stichting „Fonds tot behoud van de Kaasmarkt" is gistermid dag aan notaris mr. J. W. van der Heide de bekende gemeentelijke kaasstolp aangebo den als blijk van erkentelijkheid voor de medewerking welke de notaris belangloos bij het opmaken der stichtingsacte heeft be wezen. De heer mr. J. P. Bosman heeft het ge schenk met eenige waardeerende woorden overhandigd. MOND- EN KLAUWZEER. Het aantal mond- en klauwzeer geval len te Oude-Niedorp is gestegen tot over de zestig. Verschillende boeren gaven al van ge nezing kennis. VEERTIG JAAR DE BLAUWE VAAN HOOG GEHOUDEN. De oprichting van den A.N.G.O.B. herdacht. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Alg. Ned. Geheel-Onthouders Bond heeft Zaterdagavond de plaatselijke afdee- ling in „Het Wapen van Heemskerk" van den heer Theo van Gijzen een propaganda- feestavond gehouden, die een druk bezoek heeft mogen genieten: de zaal was geheel gevuld. En wat de overtuigden zeker wel veel genoegen zal hebben gedaan: er waren vrij veel jongeren, die aldus blijk gaven van hun wensch om te leven in een wereld zonder drinkgewoonten. Op den aangekondigden tijd opende de voorzitter der afdeeling, de heer N. de Waard, met een kort woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder tot hen, met wier medewereking het programma zou worden afgewerkt «n waarin spr. tot zijn groot genoegen zonder uitzondering georganiseerde geheelonthouders mocht zien. Die medewerkers waren in de eerste plaats onze stadgenoot de heer H. Licher, wiens tenor, hoewel gehandicapt door een verkoudheid, een daverend applaus ont lokte in de verschillende door hem gezon gen liedjes. Verder was er het gezelschap Colthof uit Amsterdam, dat bleek over uit stekende krachten te beschikken, die zeer wel in staat zijn om een volle zaal eenige uren aangenaam bezig te houden met vroo- lijke liedjes met refreintjes, welke al spoe dig worden meegezongen, met liedjes met een ernstigen ondertoon (b.v. van het kind met zyn vliegmachientje) en zelfs met een klein tooneelstukje, zooals „Dokter Piet" er één was. Inderdaad, dit gezelschap heeft het applaus, dat het mocht genieten, wel ver diend. De heer W. Rijsdorp, algemeen secretaris van den A.N.G.O.B., hield een propaganda- rede voor geheelonthouding, uitgaande van de stelling, dat de waarde dier organisatie het best is bepalen door te wUzen op de tegenstellingen tusschen den tijd van veer tig jaar geleden en dien van nu. Toen leef de men in een tyd ven diep verval onder de arbeidersklasse, zoodat schyn-geluk en schijn-vermaak worden gezocht in de café's. Langzaam-aan groeide het bewust- zyn, dat men in den drank een vijand had te zien, maar men durfde' hem nog niet openlijk en fel bestrijden en aanvankeiyk waren het slechts de matigheids-menschen, die poogden te sturen in een andere rich ting: zij verkondigden de idee, dat men wel mocht drinken, maar zich daarby had te be perken. Spr. wilde niet ontkennen, dat die matigheids-theorie veel goeds heeft gedaan, maar toch verrichte zij slechts hslf werk. De in dien tijd opgerichte A.N.G.O.B. tastte het kwaad aan bij den wortel en stelde den eisch: niet drinken en niet schenken. Een paar jaren later zag de toen bestaande „Ned. vereeen. tot afschaffing van sterke dranken" zich genoopt haar bakens ook in dien zin te verzetten, zy veranderde in haar naam het woord „sterke" in „alcoholhou dende", zoodat werd uitgedrukt, dat zij zich ook keerde tegen bier en wijn. Spr. schetste welk een strijd de onthou ders, wier aantal geleidelijk toenam, had den te voeren tegen de drinkgewoonten en hoe men hen zelfs ongastvrijheid verweet als zij geen borrel wilden gebruiken noch schenken. Echter, zij hebben volgehouden in het bewustzijn dat zij hadden mee te werken aan de komst van een samenleving waarin het kwaad van den alcohol als drank wordt begrepen, een maatschappij, waarin de menschen moeten worden opgevoed tot verantwoordelijkheid en zelfbewustzijn. Dezen strijd achtte spr. even belangrijk als dien voor economische lotsverbetering. Zon der geheelonthouding zouden de arbeiders tot pauperisme zijn vervallen, meende hij. Welk een schitterend succes de strijd tegen den drank heeft opgeleverd, meende spr. te mogen illustreeren door te wijzen op de houding der arbeiders in onze dagen: zij biyven ook in de armoede tengevolge van de heerschende crisis den drank schuwen instede van zooals vroeger daarin vergetel heid te zoeken en schyn-geluk; zy zyn door drongen van de juistheid der bewering, dat het geld, thans in den drank gestoken, beter zal worden besteed, als het Wordt aange wend tot het mooier maken en het op waardige wijze vullen van het leven. Daar om wekte spr. op tot voortzetting van den stryd, want er zijn ook thans nog vele „ont wortelden." Hen allen weer in het rechte spoor brengen zal een onmogelijkheid zyn, maar door het onmogelijk maken van den drank voor gebruik anders dan voor in- dustrieëele doeleinden zal men voor de toe komst kunnen voorkomen dat er weer men schen zullen „ontwortelen." Speciaal tot de jongeren richtte spr. zich met een verma nend woord. Moet reeds elke generatie aan haar eigen leven bouwen, vooral geldt dit voor de jongeren, die moeten zorgen met een helder, nuchter hoofd in de wereld te staan en hebben mede te strijden tegen den alcohol. Ons principieel woord zal het stel lig winnen, aldus eindigde spr., met een aanhaling van het woord van Henriette Roland Holst „De zachte krachten zullen zeker winnen in het eind". Nadat de voorzitter tegen 12 uur alle medewerkenden aan het welslagen van den avond een woord van dank had gebracht, werd er nog een gretig gebruik gemaakt van de gelegenheid om te dansen. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM, ALKMAAR. De afdeeling Alkmaar van den B. V. L. had Vrydagavond j.L haar algemeene ver gadering en prijsuitreiking in de zaal van den heer van Gijzen. De opkomst was heel goed. Aanwezig waren van de Plaatselijke Commissie, de heeren jhr. mr. F. H. van Kinschot, voorzitter, jhr. Flugi van Asper- mont en Keijsper, de commandant van het Verband, overste van Houten, kapitein Goedhart, propagandist voor het Landstorm- blad en de heeren Ottenbros en van Boxtel, secretaris en administrateur van het Ver band Alkmaar. De voorzitter opende de vergadering met een hartelyk welkomstwoord. Nadat eenige interne zaken waren afgedaan, kreeg kapi tein Goedhart het woord. Deze hield een enthousiaste rede ten behoeve van het Landstorm verband en zette op duidelijke wyze uiteen, waarom ook nu nog de thans 90000 leden tellende B. V. L. noodig is. Een daverend applaus beloonde den spreker. Hierna volgde uitreiking der reproducties van het schildery door den B. V. L. als i huwelyksgeschenk, aan prinses en prins j aangeboden. Vervolgens werden de pryzen van den plaatselyken wedstrijd door den voorzitter overhandigd. Koningschutters: le pr. G. B. C. Vasbinder 99 punten. Deze schutter mocht tevens den Rozenprys (medaile van den burgemeester) in ontvangst nemen met 43 rozen (over 6 series). Scherpschutters: le pr. D. Overeem 98 p.; 2e pr. C. Vrouwe 98 p.; 3e pr. Joh. Dinger- dis 97 p.; 4e pr. J. Kaandorp 96 p.; 5e pr. P. Groot, 96 p. Schutters le klas: le pr. P. v. Halem 88 p.; 2e pr. H. Prinz 88 p.; 3e pr. C. Snel 86 p. De commandant prees het uitstekend schieten der afdeeling en wees op de suc cessen, die Alkmaar in 1937 op verschillende wedstryden. wist te behalen. Hy deelde ver volgens de brevetten uit: voor koningschut- ter aan G. Thesing, voor scherpschutter aan H. Swart, Joh. Dingerdis, A. Keysper, D. Overeem, P. Groot, J. de Haas en E. van 't Voort. Nadat aan de firma Kaal, die belange loos voor mooie radio- en gramofoonmuziek had gezorgd, hartelijk dank was gebracht, sloot de voorzitter hierna het officieele ge deelte van den avond. In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dageiyks ten toonstelling van schilderyen. Van 22 Nov. tot en met 4 Dec. in het res taurant van De Overdekte, Kegelino. Bioscopen. Roxy-the&ter, 7.45 uur t/m. Woensdag hoofdnummer In veilige haven (sens.); hoofdrollen Ralph Bellamy en Ann Sothern. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, t/m. Woens dag hoofdnummer Angel (rom.); hoofdrollen Mariene Dietrich, Herbert Marshall en Melvyn Douglas. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Regie (levensschets), hoofdrollen Jean Gal land en Frangoise Rosay; extra: De ballade van den hoogen hoed (Holl. 2- acter). Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Slaven schip (tragedie der zee); hoofdrollen War ner Baxter en Wallace Beery. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, mat'nee. Dinsdag 23 November. 8 uur, logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance door Ed. Benedict. 8 uur, 't Gulden Vlies, wintersportavond N. R. V. Woensdag 24 November. 8.15 uur, bovenzaal De Unie, Vondel avond vanwege de afd. Alkmaar van de J ong-hervormden. Donderdag 25 November. 7.30 uur, in Roxy-theater, filmvertooning vanwege den Alkm. tooneel- en filmkring. 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks universiteit, film Storm op den Mont-Blanc. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, voordr. „Mara thondans" door Charlotte Kohier. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuwe leden voor 1938 lezen de maand December gratis. Geef een lidmaatschap ten geschenke. Tentoonstelling van kinder boeken in de leeszaal; raadpleeg op Uw gemak deze mooie keuze voor U naar den winkel gaat om een boek te koopen.' Nieuwe aanwinsten; afd. jeugdbibliotheek. 810 jaar. A 49.1b Avonturen, De, van Bruintje Beer. dl. 15 en 16. B 29a Bauer, Clemence. Amadeus' avon turen. H 64.lp Hildebrand, A. D. P. P. Koekel- berg en z'n vrindjes. K 96.2n Kuiper, Johanna. Nelleke. R 63.3h Roggeveen, L. De hoogvliegers. S 7Ow Smith, N. J. P. De wonderbalsem. 1012 jaar. D 69.4 Dorhout, U. G. Vier vogelvrienden. G 88 Groot, Clara de. Toen 't lente werd op Oegehoek. H 16.3 Hagers, Freddy. In en om „De klaproos". H 37z Hazelaar, J. A. De zeven muzi kanten. P 59 Ploeg, J. van der. Torda, de zigeu nerhond. S 85.4 Stelli, Elisabeth, Marleentje. W. 69.4 Wilkeshuis, C. Het gezin aan de veenplas. 1214 jaar. F 44.5s Frank, Th. Storm over de prairie. H 51.3 Hens, Pauline. De kring van Cieltje. H 64.ld Hildebrand, A. D. Drie jongens in de journalistiek. K 96.2am Kuiper, Johanna. Aslak's Marga. P 31.1 Pennarts, H. Jeugdstad. P 74. Pos, Mary. Naar het land van de roode rhododendron. 1416 jaar. B 77 Bottema, Tj. Avonturen van een Hollandsen jongen in Arizona. C 28.5b Clercq Zubli, F. de De blyde stilte. H 51 Henty, G. A. De pages van Francis Vere. H 82t Horst-van Doorn, Gerda C. van der. Tante Noep. K 96.2a Kuiper, Johanna. Als je maar wilt. L 49h Lewis, Elisabeth F oreman. Ho- Ming. N 44 Nor el, K. Land in zicht. P 37 b Pétillon, Willy. Béatrix van El- dringen. S 37.4 Schleinitz, E. Twintig weken op avontuur. T 38.5 Tornius, Valerian. Eliza. Groote ritten speciale tarieven. LEDENVERGADERING IJSBAAN „HEELOO". In het gebouw „de Unie" heeft de veret- niging ysbaan „Heiloo" onder voorzitter schap van jhr. H. van Foreest haar al- gemeente ledenvergadering gehouden. De voorzitter betreurde het, dat er van de ruim 1300 leden slechts 9 aanwezig waren, doch zag daar anderzyds een gunstig teeken in, n.L dat de leden vertrouwen stellen in het beleid van het bestuur. Doordat er in den afgeloopen winter wederom zoo goed als geen ys is geweest, viel er eigenUjk weinig uit het afgeloopen jaar te memoreeren. Het ledental was verklaarbaar door het gemis aan ys een weinig teruggeloopen, doch het gaf allerminst aanleiding om ongerust te zyn. Er waren in totaal 1339 leden, waar van er 612 in Alkmaar woonachtig zyn. De notulen en het jaarverslag werden zonder op- of aanmerking vastgesteld en den heer Bosman werd dank gebracht voor de wyze, waarop hy zyn taak vervuld had Het verslag van den penningmeester, den heer Voorthuysen, werd behoudens een enkele wyziging, door de kascommis- N V. KOFFIE HAG MIJ. - AMSTERDAM sie voorgesteld inzake het controleeren van de kas eveneens vastgesteld, ter- wyl den penningmeester voor het gehou den beheer dank gebracht werd. Het nadee- lig saldo van ruim 20 gulden was veranderd in een voordeelig saldo van 70.78 gulden. Penningmeester en secretaris werden gede chargeerd. In de kascommissie werden be noemd de heeren Klein, Harder en Koning. Wegens periodiek aftreden moest de voor zitter herkozen worden, hetgeen spontaan by acclamatie geschiedde, waarvoor deze dank zegde. Het bestuurslid de heer Klopper werd na stemming eveneens herkozen. By de rondvraag vroeg de heer Klein of de huur van 350 gulden voor 3 y, bunder land in dezen tyd niet wat hoog was, het geen de voorzitter beaamde, doch mededeel de, dat de eigenaresse het niet voor minder wilde verhuren. Men had in die richting al meerdere malen getracht hierin verandering te brengen, doch dit was niet gelukt. Nadat er nog mededeeling was gedaan, dat de heer Schoen in de plaats van zyn vader het be heer mocht voeren over de rywiel- e parkeerplaatsen, werd de vergadering0" sloten. 8 VERNUMMERING PERCEELEN MOLENBUURT (ged.) Nummer 1 wordt gereserveerd voor k geval naderhand een pakhuis mocht JL ingericht vóór de thans bestaande neroS? Nummer 2 (nieuw) pakhuis. 3 (nieuw) pakhuis. 4 (nieuw) pakhuis. 1 (vergaderlokaal) wordt num. la, bewoner B. Dekker, won?* nummer 5» 1, pakhuis ongen., wordt nummer» lb, bewoner R. Goos, wordt nummer Ga 2, garage, wordt nummer 7 3 garage, wordt nummer 71 4, St. Willebrordusschool, wordt iir ft 8, bewoner C. Hoebe, wordt nr. 81 De vleeschvergiftigings-affaire te Ha ren karspel. Hedenmorgen om half twaalf stond voor de meervoudige strafkamer der Alkmaarsche rechtbank terecht de 35-jarige slager Jan van Duin uit Kerkebuurt, gemeente Harenkarspel, terzake dat hij in het begin van de maand Augustus van dit jaar vleesch van een ziek veulen verkocht heeft, waardoor de gezondheid van vele cliënten langen tijd ernstig in gevaar is geweest. Voor deze vleeschvergiftigingsaf- faire bestond een overweldigende belangstelling; reeds lang voordat de zaak in behandeling kwam, stond voor het gerechtsgebouw een lange file toeschouwers te wachten. Niet minder dan 10 getuigen en 3 getuige-deskundigen a charge waren door den subs. officier van justitie gedagvaard, terwijl er 7 getuigen décharge waren opgeroepen. De rechtbank was als volgt samen gesteld: president Mr. Ledeboer,; rechters Mr. Ubbens en Mr. Fruin; subs. officier van justitie Mr. v. d. Feen de Lille; griffier Mr. Couvee. De voorgeschiedenis. Men zal zich herinneren, dat in het be gin van de maand Augustus een ernstige vleeschvergiftigingsaffaire aan het licht kwam in de gemeente Harenkarspel, ten gevolge van het feit, dat in die dagen ongeveer 100 personen ziek waren door het eten van ondeugdelijk vleesch. Dit vleesch was door slager v. Duin tijdens de kermisdagen verkocht aan zyn klanten onder voorwendsel, dat het hier versch pinkenvleesch betrof, terwijl het in wer kelijkheid vleesch was, dat afkomstig was van een ziek veulen. Langen tijd heeft de slager volgehouden, dat hy van het boven staande feit niets wist, doch ten lange leste viel hy door de mand en bekende, dat hy te Noordscharwoude een ziek veulen had gekocht. Een merkwaardige byzonderheid was nog wel het feit, dat het vleesch ge keurd zou zijn door den veearts U. W. uit Schagen, die het bewuste vleesch van een stempel voorzag en er dientengevolge zyn goedkeuring aan had gehecht. Het geval had zich als volgt toegedra gen: Toen de veearts by den slager kwam om het vleesch te keuren en daar het reeds geslachte veulen onderzocht, had hy ge vraagd, waaróm het dier geslacht was. De slager had toen geantwoord: „het is weer het oude liedje", daarmee te kennen gevend, dat het beest niet meer bruikbaar was tengevolge van het zoo vaak voor komende rotkreUpel. De veearts was toen in gebreke geble ven een bacteriologisch onderzoek aan te vragen, waardoor het zieke vleesch by de menschen kwam en de gevolgen niet uit bleven. Ongeveer 100 personen werden ziek en by velen diende deze ziekte zich als een zeer gevaarlijk verschynsel aan en kon slechts door tydig geneeskundig in grijpen erger voorkomen worden. De dagvaarding. Verdachte staat terecht, terzake, dat hy te Harenkarspel in of omtrent begin Augustus 1937 aan Antje Dek ker, wed. J. Spaans, A. Duyves, heeft verkocht en geleverd een hoeveelheid van een uit nood geslacht veulen, althans heeft doen ver koopen en af leveren, wetende dat dit vleesch voor de gezondheid of het leven schadelijk was en dit schadelijk karakter ver. zwygend, zijnde toch dit vleesch af komstig van een in zyn slachtplaat» uit nood geslacht veulen, hetwelk lydende was geweest aan darmontste king, wat verdachte wist of had moe ten begrijpen en welk veulen was ge keurd door den keuringsveearts, daar voor dezen veearts de reden dezer noodslachting te verzwijgen, wtl wetende, dat alsdan het vleesch zou worden afgekeurd, tengevolge van welke opzettelyke nalatigheid het vleesch door een onnauwkeurige en oppervlakkige keuring werd goedge keurd. Een en ander met gevolg, dat genoemde Antje Dekker, Arie Duyves en nog eenige andere consumenten van bedoeld ondeugdelyk vleeach ern stig ziek, althans ongesteld, rijn ge worden. Door den officier van justitie, Mr. v. i Feen de Lille, zyn als getuigen charge en deskundigen gedagvaar de navolgend! personen: Piet Verburg, landbouwer te Noord scharwoude; Jac. Zeegers, bedryfsleiite te Schermerhom; G. Bouma te Ursem; D, Rempt, veearts te NieuweNiedorp; G. Smits, slagersknecht te Winkel; Antj« Dekker; wed. J. Spaans, autobusonder nemer te Harenkarspel; A Duyves, vee houder te Harenkarspel; G. Visser, rijks- veldwachter-brigadier-tit. te Burgerbrug; T. Kempers, gemeente-veldwachter J* Harenkarspel en P. Wester, veearts te Schagen. Als getuigen-deskunddgen J». Groenhart, arts te Dirkshorn en H. J- O®*» inspecteur van de volksgezondheid M Heemstede en Dr. A. W. Pot, bacterie* loog, ryksinstituut voor de volksge®®0" heid te Utrecht. Als verdediger van verdachte W® Mr. Ir. N. van Leeuwen te Alkmatf- De zitting- Slager v. Duin maakt by zyn een onverschilligen indruk. .wg Na liet voorlezen van de dagvtsW* wordt hy direct ondervraagd. Pres.: U is noodslachter en komt dan veel voor, dat men zwakke beew krijgt? Verd.: Ja, edelachtbare. Pres.: Wat is de taak van een vee»1" bij zoo'n noodslachting? Verd.: Hy moet de organen en alle» daarby komt nazien. Pres.: Heeft de veearts ook dit vee*: goed nagekeken? Verd.: Ja, zeker. aar. Pres.: Van dit vleesch hebt u vee uw klanten verkocht en hoe noemde vleesch zelf? Verd.: Mijn knecht Smit heeft he te ervan verkocht en ik gaf het ge®n a* Pres.: Wist je, dat de keurmeester taak niet goed vervulde? veearf Verd.: Neen, ik geloof dat de alies goed heeft gedaan. .-nlksg6* Getuige Odé, inspecteur der zondheid, wordt dan voorgeroep® trent Pres.: Kunt u ons ook inlichten de taak van den keuringsveear - ,g <jat deze keurmeester hier gedaan hee voldoende? oaig Getuige: Zyn taak is niet bep schreven en dat wordt altyó aan overgelaten. je daf" Pres.: Moet de slager aan ,.euren <5'ef men en ingewanden van het te toonen?

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2