Spert ancU en Jjiwêouw GEMENGD NIEUWS. Verkeersonge'ukken. Langs de N.H.V.B.-velden. z. v. v. rv 7 Om het wereldkampioenschap. De revanchematch op een hooger peil dan de vorige ontmoeting. Glimlachje TWEEDE BLAD OUDE VROUW VERDRONKEN. Misleid door den mist. Hedenmorgen werd door een voorbij ganger in het Binnen Damsterdiep onder het ijs het lijk gevonden van de 85-jarige weduwe E. Pieters, wonende te Groningen. Men vermoedt, dat zy gisteravond door den mist misleid te water is geraakt en verdronken. NED. TUINDERSBOND. Vergadering van het H. B. In de dezer dagen gehouden hoofdbe stuursvergadering van den Ned. Tuinders- bond werd het wegens stijging van het ledental boven de 1500 nieuwbenoemde lid voor het district Zuid-Holland, de heer Jochem van den Hout, geinstalleerd. Het hoofdbestuur besloot om te blijven samenwerken met de contact-commissie ter behartiging van de bloembollenkweekers- belangen, en het gaf den vertegenwoordi gers, den heeren W. Vennik en P. Vare kamp, de vereischte machtiging. Ten aanzien van de ontwerpen van invoer- en tarief wet stelt het hoofdbestuur zich op het standpunt dat onder de huidige omstandigheden, méér dan ooit de ge- wenschte goederenruil alleen bereikbaar is bij een beheerscht systeem van den inter- natioalen handel. Ter werkelijke verdedi ging van onze export(ruil)-belangen heeft onze regeering de gevraagde machtiging absoluut noodig. Het H. B. verklaart zich nogmaals voor actieve handelspolitiek, die gericht is op zoo groot mogelijke productie en internationalen goederenruil (handel). Wat den algemeenen toestand in de tuin bouwbedrijven aangaat, deze is slechter dan ooit. Het H. B. wil nogmaals aandringen op uitbetalingen van behoorlijke kostprijzen, en dus den begrootingspost slechts aan vaarden onder den uitdrukkelyken titel van „raming". Het H. B. verklaart zich tegen de ver hoogde heffing voor aardappelen en be pleit ook hiervoor een behoorlijk gegaran- deerden kostprijs, met algeheele opneming in de steunbepalingen van den tuinbouw. De voor dit jaar op meerdere p'aatsen verhoogde veilingomzetten zijn naar van verschillende zijden wordt aangevoerd, geen zuivere basis voor berekening van den toestand. De ingestelde of verhoogde minimum-prijzen en het verplicht of vrij willig veilen door vele markttuinders. a's- mede de meerdere en betere fruitpanvoer, spelen hierbij een belanerrüke rol. Het be kend maken van de bereikte gemidde'de veilingprijzen wordt van groot belang ge acht. Bij de bespreking met verschillende Ka merleden, die dezer dagen worden gehou den, zal een en ander nader worden be handeld. Enkele leden zijn van meening dat, wan neer met de loopende onderhandelingen met Duitschland geen bevredigende resul taten worden verkregen, het noodzakelijk zal zijn dat ons veilingsysteem wordt her zien of verlengd tot een verkoopsysteem, dat het mogelijk maakt rekening te hou den of aan te sluiten bij de in verschillen de landen opgerichte inkoopsystemen. De pogingen van de groenten- en fruit-cen- trale in dezen reeds betracht, worden on voldoende geacht. De doorgaande executie en totale ver arming onder de tuinders, roept om ingrijpen, ook al beseft men dat dit alleen ook geen afdoende hulp kan krijgen. Het H. B. meent dat de N. T. B. als medewer kende organisatie aan het onderzoek naar de vaste lasten in den tunbouw, zich tot deze gezamenlijke actie diende te bepalen, doch betreurt het in hooge mate dat deze actie geen krachtigen voortgang vindt. Het H B. acht het noodzakelijk dat in de ingevolge art. 59 van de nieuwe pachtwet op te richten pachtbureaux de N. T. B op bevredigende wijze wordt vertegenwoor digd. Het H. B. heeft dienaangaande een adres aan de regeering gezonden. DE SCHEEPSBOTSING IN DE WIELINGEN. Aanvaring tusschen een Noorsch en een Fransch schip. Omtrent de scheepsbotsing, welke gister morgen in den mist nabij het ter hoogte van Cadzand liggende Belgische lichtschip „Wan delaar" is voorgevallen, is thans klaarheid gekomen. Gebleken is, dat het Noorsche stoomschip „Gudvang" en 't Finsche stoomschip „Emi- ly" met elkaar in aanvaring zijn geweest. De „Gudvang" is met een zwaar beschadigden toeg te Zeebrugge binnengekomen. De „Emily" kreeg boven water schade aan den achterspiegel. Doordat de roerkoning werd getroffen, was het schip niet meer te bestu ren en was sleepbootassistentie noodig. De Belgische sleepboot „Goliath" heeft het schip opgehaald en gisteravond om streeks half acht op de reede van Vlissingen gebracht. Het is waarschijnlijk, dat het schip dat in ballast van Bristol-kanaal naar Brus sel voer, door een of twee andere sleepboo- ten, de „John P. Best" en misschien ook de „Baltic" naar de Belgische hoofdstad zal worden gesleept. Uiendieven gearresteerd. De politie te Ooltg?nsplaat heeft twee personen M. de W. van Ooltgensplaat en Th. v. d. M. van den Bommel, gearresteerd als verdacht van diefstad van uien. M. de W. heeft een be kentenis afgelegd. V. d. M. blijft ontkennen. Beiden zijn op transport gesteld naar Rot terdam. Radiorede van minister Romme. - De minister van sociale zaken zal a.s. Woens dagavond van 7.20 uur tot 7.30 uur over beide radio-zenders het woord voeren over 't kleeding-, voedir.g- en dekkingfonds. De „Bodil" vlot. - Het Deensche s.s. „Bodil" dat ter hoogte van het Konijnen- schaar (Westerschelde) is omhooggevaren, is met behulp van twee sleepbooten vlot ge trokken, waarna het, oogenschijnlyk zonder schade te hebben opgeloopen, de reis heeft voortgezet. Nienw Eerste-Kamerlid. - In de vaca ture ds. van Duyl (N.S.B.) heeft het Cen traal Stembureau gisteren benoemd ver klaard tot lid der Eerste Kamer, den heer W. de Rijke te Haarlem. 65 jaar getrouwd. - Op 28 November a.s. hopen de echtelieden Jan Verheul en Jacoba van de Sterren te ZoetermeerZegwaart den dag te herdenken, waarop zij voor 65 jaar in het huwelijk traden. Van hooizolder gevallen. - De 83-jarige landbouwer J. L. te Oosterhout (Betuwe), die gistermiddag hooi van den zolder ging halen, stapte mis en viel van een zes meter hoogte op den vloer. De man werd hoogst ernstig gewond. Hij is enkele uren na het ongeluk overleden. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Wagen slipte bij het remmen. Op den Maastrichterweg te Roermond had gistermiddag een auto-ongeluk plaats, waarvan een 15-jarig school gaand meisje het slachtoffer werd. De heer J. H. uit Wassenaar reed met zyn auto in de richting van Echt, toen uit tegenoverge stelde richting een tram van de L.T.M. na derde. Daar het erg mistig was en de tram rookpluimen verspreidde, wilde de heer H. zijn wagen langs den weg zetten tot de tram voorbij was. Bij het remmen slipte de auto en gleed over den vrij gladden weg naar het rijwielpad aan de overzijde waarvan een 15- jarig meisje. Valkenaar genaamd, uit Roer mond, dat daar per fiets aankwam, werd aangereden. Zii werd met een gebroken been en ernstige inwendige verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht, waar bleek dat haar toestand zeer zorgwekkend was. Voetbal BEE.MSTERALCMARIA IV 0—1. Alcmaria IV heeft Zondag voor een groote verrassing gezorgd. Het trok vrijwel kans loos naar de Beemster, waar het eerste elf tal der thuisclub de withemden „eventjes zou kraken". Daar bestond inderdaad veel kans op, temeer, waar het terrein bijna niet te bespelen was, zoodat goed voetbalspel tot de onmogelijkheden behoorde. Beemster heeft ontegenzeggelijk een veldmeerderheid gehad, maar de Alcmaria- verdediging bleek niet te passeeren. Rampen in het doel was in goeden vorm en werd krachtig bijgestaan door Bakker en Rente naar. Dat zou echter niet voldoende geweest zijn, als niet al de andere spelers zich geheel gegeven hadden. Er werd hard gewerkt en toen een keer een kleine 10-voorsprong was behaald, toen werd deze voorsprong met man en macht verdedigd. Zoodat Alcmaria IV een der leiders een onverwachte thuis-nederlaag bezorgde en bovendien zelf twee kostbare punten rijker werd. Toch nog eenige terrein-afkeuringen. Zeer goed werk van Alcmaria IV en Vrone I. Het is dan toch nog tot eenige terrein afkeuringen gekomen en hoewel de eerste klasse het volledige aantal resultaten liet zien, de tweede klasse B was wedstrijd loos, zoodat hier de belangrijke situatie ge heel ongewijzigd is gebleven, terwijl in de overige klassen eveneens eenige resultaten verloren gingen. Verrassingen zijn er nu beoaald niet ge vallen; wel hebben zoowel Alcmaria IV als Vrone I onze verwachtingen sterk over troffen enmeer winst hebben binnen gehaald in hun uit-wedstrijden, dan we hadden gedacht. Tevens bracht Z F. C. VI Z. V. V. IV in eigen huis de eerste neder laag toe, maar naar wat we echter de vorige week nog van de rood-witte Zaandam mers zagen, bevreemdt ons dit resultaat echter niets. Zoo liet dan de eerste klasse A het maximum aantal uitslagen zien. Oudorp had bezoek van het leiden O. F. C. I en we hadden gehooot en verwacht in ver band met de goede thuis-resultaten dat de Oudorpers de leiding zouden gaan over nemen. De Oostzaners waren echter op hun qui vive, moesten bij de puntendeeling (22) wel een kostbaar punt laten, doch omzeilden ten deele met goed gevolg een moelyke klip. De rol van de Oudorpers is natuurlijk inmiddels nog lang niet uitge speeld. C. S. V. I stelde zich met de leiders op één lijn, daar de Castricummers nog net het bezoekende K. F. C. IV er met 43 onder kon houden. De positie der Koogers wordt steeds meer kritiek, want Alcmaria IV zag warempel kans, Beemster I in eigen huis met 01 te kloppen, zoodat de Beemsternaren iets achterop komen enwe withemden een tikje veiliger zijn komen te staan. Vrone I deed eveneens verdienstelijk werk, daar R. C. Z. I thuis met 02 werd geklopt. Bravo Vronianen,gaat zoo door! De stand is hier nu: O. F. C. I 8 4 3 1 20— 9 11 C. S. V. I 8 5 1 2 24—18 11 Zaandijk n 7 5 0 2 29—13 10 Oudorp I 8 4 2 2 20—15 10 Beemster I 8 4 1 3 19—18 9 Alcmaria IV 8 3 0 5 18—26 6 Vrone I 7 2 1 4 12—29 5 K. F. C. IV 8 2 0 6 16—22 i R. C. Z. I 8 2 0 6 10—18 4 In de tweede klasse D zorgde Z. F. C. VI bij Z. V. V. IV voor wat meer spanning in deze afdeeling, door de blauw-zwarten de eerste nederlaag (24) toe te brengen. Alcmaria V bracht het op bezoek zijnde Zaandijk III iets verder uit de goede rich ting, door de Zaandijkers met 42 te slaan, wat van de withemden een goede prestatie te noemen is. De cracks Homan en Amou reus zullen wel een „leeuwen-aandeel" in de zege hebben gehad. De stand is hier nu: 5 1 1 31—12 11 Z. F. C. VI 8 5 1 2 26—15 11 Alkm. Boys IV 8 4 1 3 30—30 9 Zaandijk n 7 4 0 3 25—17 8 Alcmaria V 7 3 1 3 28—21 7 W. F. C. VI 5 1 2 2 5—10 4 Alkmaar III 6 1 0 5 16—34 2 K. V. V. V 6 1 0 5 11—33 2 De derde klasse F liet een zeer groote overwinning van Ber gen II bij Vrone II zien. De Bergenaren boekten maar even een knetterende 91 overwinning en hebben door een iets beter doelsaldo meteen beslag op de eerste plaats gelegd. Schoorl II had met het bezoekende M. E. V. O. II meer moeite dan haar lief was. De Mevo-reserves weerden zich goed doch... de duinkanters konden ten slotte net nog een 32 zege behalen. De stand is hier thans: Bergen II 8 7 0 1 38—10 14 Ursem I 8 7 0 1 39—14 14 Schoorl n 8 5 0 3 31—22 10 Egm. Boys II 7 4 1 2 23—17 9 Dirkshorn I 8 3 1 4 23—20 7 Vrone n 7 2 1 4 13—31 5 M. E. V. O. II 8 2 1 5 21—31 5 C. S. V. III 8 0 3 5 11—31 3 Koedijk II 8 0 3 5 11—36 3 In de vierde klasse D kreeg Oudorp II een moeilijke trip te ver werken, daar een bezoek gebracht moest worden aan D. T. S. III, dat over het maximum aantal winstpunten beschikte. Dit beteekende geen walk-over, integen deel, we vreesden voor de Oudorp-reserves het ergste. De heeren uit het Oudorper-land hebben het er goed afgebracht, getuige de 13 zege. De kopgroep is hier: D. T. S. III 7 6 0 1 49—6 12 Oudorp II 6 5 0 1 45—7 10 Spoorvogels I 6 4 0 2 13—13 8 Schagen IV 6 3 1 2 29—11 7 Alkm. Boys V 4 3 0 1 12—21 6 Schaken Het is bekend, dat Aljechin zich tijdens deze revanchematch om het wereldkam pioenschap vrijwel geheel van de buitenwe reld afzondert: hij ontvangt weinig of geen bezoek, men ziet hem nergens, terwijl hij zich tijdens de rustdagen concentreert op de volgende partij en met zyn secondant Eliskases zich theoretisch voorbereidt. Gevraagd naar zijn meening over het gehalte der tot nu toe gespeelde par tijen deelde Aljechin mede, dat de kwa liteit veel hooger moet worden aange slagen dan die by de vorige ontmoeting in 1935. Vooral legde hy den nadruk op het feit, dat tot nu toe geen enkele partij verloren is door een blunder, iets wat wel het geval is geweest in 1935, toen de 12e, de 14e en de 25e partij door grove fouten zijn beslist. Hiermede wil ik, aldus Aljechin, echter niet zeggen, dat in deze match geen fouten zyn gemaakt. Maar men dient niet te verge ten, dat deze fouten begaan zijn in moei lijke, zoo niet hopelooze stellingen. Ook in theoretisch opzicht is tot nu toe veel gepresteerd, vervolgde Aljechin. In het bijzonder beschouw ik de „nieuwtjes" van Euwe in de eerste, de 5e, de 9e en de 17e partij en mijn behandeling van de ope ning in de 6e, de 11e, de 14e en de 16e partij van groot theoretisch belang. Ik mag wel verklaren, dat slechts een gering deel van mijn theoretische „nieuwtjes" tot nu toe in toepassing kon worden gebracht, nieuwtjes, welke ik tijdens mijn voorbereiding voor deze revanchematch uitgewerkt heb. Euwe's beste en meest volmaakte partijen waren de eerste en de vijfde. Zyn overwin ningen waren het gevolg van betere voor bereiding der opening. Wat mijn winstpartijen betreft, ik heb het meeste genoegen gehad van de zesde partij in verband met haar belangrijke theoreti sche waarde. Mijn 14e partij beschouw ik echter als mijn meest volmaakte verrichting. De eindspurt. Gevoelt u zich voor de eindspurt volko men in vorm? Lichamelijk voel ik mij, aldus het ant woord van den uitdager, even goed als bij het begin van den kamp. Ik zal alles doen om er voor te zorgen, dat mijn physieke con ditie uitnemend blijft. Wat mijn vorm in schaaktechnisch op zicht betreft, zoo acht ik geringe verschijn selen van vermoeidheid niet uitgesloten. Maar dit geldt in gelijke mate voor beide SDelers. De ervaring heeft mij geleerd, dat ik tijdnood het meest te vreezen heb. In het algemeen kom ik niet vaak in tijdnood, doch als het gebeurt ben ik er zeer gevoe lig voor. Tot nu toe heeft het mij anderhal ve punt gekost, n.1. 1 punt in de 13e en een halve punt in de 16e partij. Athletiek. ATHLETIEK PROPAGANDA-AVOND. De A. V. A. opgericht. Met een belangstelling, die merkbaar onder het slechte weer te lijden had, is gisteravond de reeds aangekondigde ath- letiekavond gehouden. Niettemin is ge bleken, dat dezelfde weersomstandighe den selectief gewerkt hebben, waardoor het gezelschap hoewel minder in kwanti teit, uitblonk door goede kwaliteit! De avond begon met eenigen tegenslag Twee der aangekondigde sprekers bleken plotseling verhinderd te zyn, waardoor op de beide overgebleven heeren de taak rustte, dezen avond zoo goed mogelijk te vullen. Dat zij hierin ten volle geslaagd zijn, strekt hen slechts tot eer, en is een bewijs, dat men in de sport steeds bereid is, zich aan te pasen en het werk van an deren over te nemen. Een andere teleurstelling was het feit, dat de meegenomen projectielantaarn niet op het voltage van de Alkmaarsche binnenstad berekend was. Gelukkig werd hier door de firma van der Horst redding gebracht, die spontaan haar projectietoe stel beschikbaar stelde. Door een en ander was het dan ook al ruim 8 uur geworden, toen de heer B. Bruinvis, als lid van de commissie van voorbereiding, in een kort openingswoord de aanwezigen welkom heette, in het bij zonder de aanwezige K.N.A.U.-bestuurde- ren: de heeren C. H. Trines en J. de Vries, resp. voorzitter e.i secretaris van het district Noord-Holland van de K.N.A.U. en den heer J. Haitsma, secretaris van de pers- en propagandacorr.missie van de K.N.A.U. De heer Trines hield hierna een propa- gandaspeech. waarbij hij uitging van de H.L.O.-training in Alkmaar en de woorden van Prof. van Rooy. daarbij er op wij zende, dat de athletiek een belangrijke plaats inneemt hy de H.L.O.-proeven. Vervolgens wees hij op de beteekenis van de athletiekbeoefening voor diverse sportbeoefenaren. Immers de athletiek is de „Moeder van alle sporten", ook al door dat haar grondvormen: loopen. springen en werpen de oervormen van den natuur- mensch zyn. Bewegingsvormen, die vroe ger eerste noodzaak waren by de zorg voor het levensonderhoud, thans de ele mentaire technieken zijn bij de diverse takken van rport (voetbal, korfbal, ten nis). Athletiek is immers niet alleen wed strijden; de wedstrijden komen later pas, wanneer men de behoefte voelt, zyn eigen opgevoerd kunnen met anderen te meten. Vooral om teleurstelling te voorkomen, in het bizonder bij de meisjes, raadd spr. ten zeerste af reeds vroegtijdig op wedstrijden uit te komen. In de eerste plaats diene de athletiekbeoefening tot heil van het lichaam, zoowel voor een organische ge zondheid, als voor een verhooging van het prestatievermogen in het dagelyksche leven. Spr. wees er verder op, dat voor wed strijddeelnemers een medisch attest van lichamelijke wedstrijdgeschiktheid ver- eischt is, waarvoor hier in Alkmaar een Bureau voor Medische Sportkeuring is. Tenslotte vertelde de heer Trines ons, wat de K.N.A.U. (Koninklijke Nederland- sche Athletiek Unie) eigenlijk beteekent en hoe de organisatie is, terwijl hy de mo gelijkheid opperde, dat hier in Alkmaar bij wijze van propaganda een demonstra- tieploeg van K.N.A.U.-cracks zou kunnen komen, indien er een levensvatbare athle- tiekvereeniging was. Na nog even op de strikte neutraliteit van de Athletiek Unie gewezen te hebben en een applaus van het dankbare publiek in ontvangst genomen te hebben, gaf spr. het woord over aan den heer J. Haitsma, die, alvorens de lantaarnplaatjes te ver- toonen, eerst een inleiding hield, waarin hy de geschiedenis van de Olympische Spelen naging, ons herinnerde aan het oude Griekenland, wees op het prachtige idee van wijlen Pierre Baron de Couber- tin: „Volkenverbroedering door sport" en de plaats aangaf, die de Nederlandsche athletiek in de laatste Olympische Spelen innam. Vervolgens werden series leerzame en humoristische plaatsjes vertoond, verge zeld van een toepasselijk woord van den heer Haitsma. Deze plaatjes toonden ons de diverse athletiekonderdeelen, brachten de Ol. Spelen weer in herinnering en ga ven ook staaltjes te zien van goede foto grafeerkunst. Na de pauze nog een serie propagandis tische plaatjes, die treffend eindigde met de „Siegerehrung" var Osendarp, de om hoog gaande Nederlandsche vlag aan de Olympische mast, de wapperende Olympi sche vlag en de foto van baron de Cou- bertin. Na een woord van dank aan de „propa- ganda-heeren" voor hun enthousiaste en warme woorden, al of niet geïllustreerd, werd overgegaan tot de oprichtingsverga dering. Vrywel alle aanwezige (en zelfs niet aanwezige!) belangstellenden meld den zich als lid aan, waarna men een be stuur, vereenigingsnaam, -tenue en con tributie kon kiezen. Het voorloop ige bestuur is als volgt samengesteld: dr. L. v. d. Wilk, medisch adviseur; mej. A. N. Blaauw, Oostdijk, Stompetoren en de heeren W. Schudde- boom, v. d. Lynstraat 12; S. Noom, Kievit straat 39; J. van Beekum, Uitenboscn- straat 10 en B. Bruinvis, technisch leider en voorloopig secretaris, Metiusstraat 4. Dit bestuur van de nieuwe vereeniging, genaamd A. V. A. „Athletiek Vereeni ging Alkmaar", gaat hard aan het werk en zal spoedig meer van zich laten hoo- ren. Vermeld zij nog, dat zoo spoedig mo gelijk met indoortraining begonnen wordt (gescheiden voor dames en heeren) en dat men zich voor inlichtingen of aanmel dingen tot één der genoemde adressen wenden kan. Laten wij ons verslag besluiten met den oproep aan alle athletiekliefhebbers, die gisteravond niet aanwezig konden zyn, zich zoo spoedig mogelijk te komen aan melden. De A. V. A. is in zee gestoken. Het ga haar goed!! Turnen ADSPIRANTENDAG TE WIER1NGER- WAARD. Vanwege de gymnastiekver. Olympia werden Zondagmiddag onderlinge wedstrij den gehouden voor adspiranten. De wed strijden voor de jongste meisjes en de jongens bestonden uit oefeningen brug, paard en rin gen, benevens een vrije oefening en voor de oudere meisjes een oefening aan brug, paard en ringen en een knotsoefening. De uitslag was als volgt: afd. jongste meisjes: 1. C. Bobeldijk, 2. A. Kaan, 3. R. Hoogeveen en G. Stammes, 4. S. Waiboer, 5. A. de Jong en L Rademaker. Afd. oudere meisjes: 1. A. Smit, 2. J. Mosk, 3. T. Tauber, 4. A. Kaan. Afd. jongens: 1. P. Blaauboer, 2. D. Kaan, 3. Jb. Smit, 4. J. Blaauboer, 5. D. Jes. Bridgen BRIDGEDRIVE TE SCHERMERHORN. Zaterdag hield de bridgeclub Nooit Ge dacht te Schermerhorn een bridgedrive in het café Schreuder. waaraan door 84 per sonen werd deelgenomen uit Schermer horn, Alkmaar, Oudorp, Ursem, Oterleek, Eeemster en de Rijp. De uitslag was: groep A, onevenlijn: 1. Gebr. Brinkhof, 19 p.; 2. de heer en mevr. Lizé, 22 p.; 3. mevr. A. de Boorder en de heer W. Vendel, 26 p.5 evenlijn: 1. S. Debets en T. van Twisk. 14 p.; 2. P. Slot en partner 26K p.; 3. C. Bakker en A. de Boorder, 28 p.; groep B, onevenlijn: 1. C. Hes en G. v. d. Park, 21% P-l 2- de heeren Postma en Vonk, 22H p.; 3. gebr. Lakeman, 23 p.; evenlijn: 1. mej. D. Jonker en W. de Boor der, 17 p.; 2. Boelhouwer en de Vos Bur- chart, 20 p.; 3. J. Klippel en P. Kluft. 27 punten; groep C, onevenlijn: 1. C. Bieeker en J. Nooy, 24 p.; 2. P. de Wit en K. Smit, 25 p.; 3. Kaptein en v. d. Bosch, 25 p.; evenlijn: 1. mevr. de Boer en K. Akker man. 15 p.; 2. J. Deckwitz en A. J. Baren- dregt. 17 p.; 3. mevr. Bakker en mevr. W. de Boorder, 29 p. DE AFNAME VAN GOEDGEKEURDE POOTAARDAPPELEN. De afname van de goedgekeurde poot- aardappelen, welke lang op zich heeft laten wachten, is door de kring Langendijk van zeer groot belang geacht voor de tuinders, die deze onverkocht gebleven goedgekeurde pootaardappelen nog in voorraad hebben. De menschen zitten zoo op het geld te wach ten, terwijl ze bovendien hun aardappelen zeer gaarne kwijt willen, omdat ze er mee aan raken. Een telegram aan de Ned. Groenten en Fruit Centrale gericht, waarin werd aangedrongen op spoedige overname van de onverkochte poters, had tot resul taat, dat zeer spoedig een antwoord werd ontvangen. De Centrale berichtte, dat aan de voorbe reiding der betreffende overname druk wordt gewerkt en naar alle waarschijnlijk heid deze week nog met de overname van de aardappelen zal kunnen worden begon nen. Dit bericht zal door de betrokken tuinders zeer zeker met blijdschap worden ontvan gen. Er werd aleens gesproken over bewa ren tot Februari, doch dit is gelukkig geen werkelijkheid geworden. HET NOORDHOLLANDSCH VEEVOEDERBUREAU. Reeds vele malen hebben wij over het Veevoeder Bureau geschreven, en wederom komen wij een oogenblikje aandacht van de veehouders hiervoor vragen. Wy treden noodgedwongen meermalen in herhaling, maar het doel van het V. B. rechtvaardigt dit. Het Veevoederbureau is eene commissie, bestaande uit vertegenwoordigers der N.H. algemeene landbouworganisaties, te weten de Holl. Mij. van Landbouw, de R.K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond, de Holl. Brab. Afd. der Christ. Boeren- en Tuindersbond, en HolL Noorderkwartier, met als secretaris de Rijks veeteeltconsulent te Alkmaar. Dit V. B. ontvangt ter uitvoering van zijn taak subsidies van het rijk, de genoemde- en ook nog andere landbouworganisaties (Coöp. Aankoopver. Bond van Zuivelfabr.) Doel van dit bureau is langs allerlei wegen te trachten het doelmatig voeren te bevor deren, dus het opsporen van fouten en ad- viseeren tot verbetering. Alle verstrekte ad viezen en inlichtingen over veevoedings kwesties worden gratis aan de veehouders verstrekt. Het V. B. bewandelt bij zijn po gingen om het doelmatig voeren te bevor deren de navolgende wegen: 1". Wordt via de vakbladpers (landbouw bladen als dat der H. M. v. L., L. T. B., C. B. T. B., de Melkveehouder), alsmede via de gewone in N.H. verschijnende dag- en weekbladen geprobeerd in de practyk op de hoogte te brengen van het bestaan, doel en werkwijze van het V. B. in den geest van dit stuk. Eveneens worden artikelen over allerlei onderwerpen de veevoeding betref fende op bovengenoemde wjjze de wereld ingezonden. 2°. Schriftelijke inlichtingen worden ver strekt. Zij die zich schriftelijk tot het Veev. Bureau wenden (adres Landbouwhuis Alk maar), dienen mededeelingen te verstrekken over: a. het voer en wel hoeveelheid en kwali teit der bedrijfsvoedermiddelen; b. die be treffende het vee: als levend gewicht, pro- Je moet niet zoo huilen, Pietje! Daar trek je je nog al veel van aan! ....Daar geef je in werkelijk heid toch zeker niets om! Verleden week zyn mijn siga ren ook heelemaal nat geworden!

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7