VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. J^ovinciaal Tlieuws £m*uU en Judttèouta ALKMAARSCHE COURANT van DINSDAG 23 NOVEMBER 1937 WARM EN HUIZEN HEILOO EGMOND AAN ZEE WIERINGERWAARD WIERINGEN NOORDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK KOEDIJK UITGEEST BERGEN SCHOORL DERDE BLAD MASSA-ONTSLAG EN DE WIERINGER.MEER. Ingaande Woensdag a.s. zijn bijna 250 ar beiders, die bij de Cultuur Mij. in den Wie- ringermeer waren tewerkgesteld, ontslagen. Onder hen zijn een 20-tal Medemblikkers. Vermoedelijk kan een aantal hunner in het voorjaar opnieuw worden geplaatst. PROV. STATEN OVER DE ZIEKENHUIZEN. In het algemeen verslag van de afdee- lingen van de Provinciale Staten van Noord-Holland betreffende de balansen en rekeningen over 1936 en over de begroo ting voor 1938 van de Provinciale Zieken huizen nabij Santpoort, Bakkum en Me- demblik, wordt met voldoening het gunstig financieel verloop geconstateerd, dat tot uiting komt in de provinciale bij drage, die over 1936 voor elk der gestich ten niet onbelangrijk beneden de raming is kunnen blijven. Het heeft vele leden echter getroffen, dat deze verlaging ver houdingsgewijze te Bakkum en Medem blik ongeveer 33V» pet., doch te Santpoort slechts ongeveer 17 pet. bedroeg. Van andere zijde werd gevraagd, of het niet mogelijk zou zijn, meer aandacht te schenken aan het aantal patiënten, die thans in verschillende inrichtingen op dikwijls grooten afstand van het gewest worden verpleegd, doch die wellicht even goed of beter in de eigen gestichten zou den kunnen worden opgenomen. Gewezen werd hierbij op de omstandigheid, dat bijvoorbeeld in het gesticht te Zutphen hetwelk zeker niet van een even deugde lijke en moderne outillage is als de pro vinciale ziekenhuizen, toch ongeveer 120 patiënten uit Noord-Holland worden ver pleegd. Hoewel voorts met belangstelling werd geconstateerd, dat de samenstelling van de voormalige drie bestuurs-commissies reeds tot verbetering van den toestand geleid heeft, meende men toch op voortgezette meer nauwe coördinatie met betrekking tot het beheer van de gestichten te moeten aandringen en werd de wenschelijkheid geuit de drie gestichten in de toekomst onder leiding van één directeur te bren gen. Ook het aanmerkelijk verschil, dat be staat tusschen de kostprijzen van de drie ziekenhuizen, achtte men ongewettigd en men vroeg zich tevens af, of bij het be trachten van zuinigheidsmaatregelen niet naar meer uniformiteit kon worden ge streefd. Het had namelijk de aandacht getrokken, dat, terwijl door bijzondere omstandigheden de verpleegprijs per pa tiënt te Medemblik stationnair is geble ven, over het afgeloopen jaar, vergeleken hij het daaraan voorafgaande een verla ging van 90 in kostprijs per patiënt te Bakkum is ingetreden, die te Santpoort slechts 20 heeft bedragen. Uitvoering V. O. P. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging V. O. P. een uitvoering in de zaal van den heer Slikker. De opkomst was bevredigend. Het tooneelstuk dat door deze vereeni- ging werd opgevoerd was getiteld „Berg opwaarts" van D. H. Scheffer onder regie van den heer N. Hartland uit Koedijk. Het stuk wat hooge eischen stelde, is door de leden buitengewoon goed gespeeld. De groote zoowel als de kleine rollen wa ren goed verdeeld. V. O. P. kan op een goed geslaagden avond terugzien. Een ge zellig bal tot slot. Propaganda-avond. Zondagavond heeft de afd. van de S. D. A. P. een propaganda-avond gehouden, een avond, waarvan de afdeeling het geheim bezit om een volle zaal te trekken. Het N. V. V. bracht zijn filmtournée 1937-1938, met een uitgelezen program met als hoofd film: Het leven van Louis Pasteur. Spr. was de heer H. de Ruiter uit A'dam. De spreker zeide, dat, hoewel het N. V. V. een 100.000 voor reclame heeft besteed, het geen vruchten zal afwerpen, wanneer de georga- niseerden zich niet bewust zijn, dat zij een taak hebben te vervullen. Een taak voor zich zelf en voor den ongeorganiseerden ar beider. Alle actie moet wil zij slagen Uw aller steun en medewerking hebben. Spr. riep zijn gehoor op vooral tot de vele jeugdige arbeiders en hun vrouwen om het N. V. V. te steunen, met woord en daad. Spr. zeide, dat de groote stoot werd gegeven door een 6-tal arbeiders in Enge land, die onbewust de pioniers waren voor de zoo machtige organisatie. Tegenover Engeland, met zijn 5 millioen georganiseerde arbeiders (90 pet. van de geheele werk- nemersgroep) maken we een pover figuur. In het N. V. V. zijn slechts een 300.000 aan gesloten en dit moet zeker naar de 400.000. Dit cijfer, aangevuld met de christelijk en roomsch-katholiek georganiseerden, is hoog stens 30 pet. van de arbeidersbevolking in Nederland. In den breede ging spr. de toe stand van de arbeiders voor een 70 4 80 jaar terug na. Loonen van 4 tot 6 per week waren regel. Het woningvraagstuk bepaalde zich tot krotten en des mans eenige verzet was op den vrijen dag, den Zondag, de kroeg. De kinderarbeid nam ongekende af metingen aan. Dat is alles beduidend ver beterd, dank zij de actie der georganiseer den. Spr. vroeg aan de ongeorganiseerden of dit hun niets zegt. Hoewel erkennend, dat de toestand beter is dan een 70 of 80 jaar terug, wekte spr. zijn gehoor op, zich bewust te zijn, dat de werkloosheid en sociale maatregelen onze volle belangstel ling moeten hebben. Het N. V. V. voert actie voor lotsverbetering. Sluit U aan, zeide spr. voor Uw geluk en welvaart. (Applaus). Zoowel de rede als de film hadden aller aandacht. Het was een geslaagde avond. De rioleering gaat door. Naar we vernemen zijn de laatste be letselen voor het laatste gedeelte aan de oostzijde van den Rijksstraatweg, wegge nomen, zoodat men tot den Kanaal weg kan komen en aansluiten. Aan de west zijde van genoemden weg vallen vele boomen voor het moderne verkeer en het is niet uitgesloten (nu het rooien der boo men zoo vlug verloopt) dat de aannemer ook het laatste gedeelte aan den westzijde zal uitvoeren. Floraliatentoonstelling 1938. Meerdere bestuurs- en commissiever gaderingen zijn nu al gewijd aan de Flora- latentoonstelling 1938. Het ligt in de be doeling om de voorgaande jaren te over treffen. Niet alleen wat de kinder planten en huisvlijt betreft, doch daar andere attracties aan te verbinden. In ieder geval zal er een balcon- en tuinaanleg in groo- ter lijn, aan verbonden zijn. Ook heeft men nog andere pijlen op zijn boog. Het bestuur heeft veel medewerking van de irgeze- tenen. De prikplank, Nog steeds blijkt de prikplank een groote aantrekkingskracht uit te oefenen. Bjj de winkeliers C. H. L. in de Voorstraat. B. G. H. in de Voorstraat en L. v. D. in de Schinkelstraat werd dit verboden voor werp door de politie in beslag genomen, welk lot gedeeld werd door de begeerde cadeau*. Procesverbaal wegens overtreding der Loterijwet volgde. Bezichtiging Prins Hendrikstichting. Velen hebben Zondag van de gelegen heid gebruik gemaakt om het nieuwe ge bouw der Prins Hendrik Stichting te be zichtigen, wat tevens beteekent het te be wonderen. Als het bestuur ertoe kon be sluiten het gebouw op bepaade uren te laten bekijken, zou dit zonder twijfel zeer op prijs gesteld worden en ook het vreem delingenverkeer ten goede komen. Vernieling. Tegen mw. W. G. en J. W. is proces verbaal opgemaakt wegens vernieling. Blijkbaar niet tevreden met de wijze, waar op de gemeente het wegdek in de Juliana- straat aan het verbeteren is, wisten zij niet beter te doen dan het wegdek voor hun woningen te vernielen. Kasgeldleeningen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor met de Bank voor Nederlandsche gemeen ten voor 1938 kasgeldleeningen te sluiten tot een bedrag van 113.600 voor gewone uitgaven van 75.000 voor buitengewone uitgaven. Een V. A. R. A.-dag. Voor de afd. Wieringerwaard van de V. A. R. A. is het Zondag een succesvolle dag geweest. Het was n.1. voor een over volle zaal bij den heer Breed dat het gezel schap Albert de Booy door den heer C. Wit, voorzitter der afdeeling, welkom werd geheeten. Het programma werd ingezet door de The Cavelly's die met hun beiden een viertal accordeonnummers ten beste hebben gegeven, zooals we het nog zelden hebben gehoord. Daarna zijn we met den heer R. de Wit op bezoek geweest bij Boer Klaasen, bij wien de geluiden van alle vogels en die ren door dezen uitstekende imitator werden nagebootst. Daarna heeft een Illusionist ons bezig gehouden door verbluffende staaltjes te laten zien van goochelkunst. Inmiddels was de heer A. de Vries, voor zitter van de Vara aangekomen, die een kernachtige rede heeft gehouden voor het welzijn van de Vara. In de laatste 2 weken zijn er resp. 1059 en 1253 nieuwe leden bijgekomen. De Vara telt 480 afdeelingen. Breedvoerig werd uiteengezet hoe de Vara het opneemt voor het socialisme. Na een krachtige opwekking om mede te werken aan de bloei van de Vare eindigde spreker zijn rede waarvoor hem een dave rend applaus ten deel viel. Achtereenvolgens werd door Albert de Booy voorgedragen: „Jeruzalem"; „Als ik groot ben lieve moeder"; „M'n onbekende vrouw", enz., enz. Zoowel in ernst als in luim heeft hij blijk gegeven van groot talent. Na de pauze weer een paar prachtnum- mers door de The Cavelly's, waarna de heer de Wilde ons heeft laten schateren met zijn imitatie geluiden met de kleine Robbie op zijn schoot. Dan verscheen de Booy nogmaals ten tooneele om enkele mooie liedjes te zingen. Ook de kindervoorstelling met den heer Veldman met zijn poDpenkast enz. liep uit stekend van stapel. De ongeveer 150 kinde ren waren een en al verrukking. Weinig water. De V oorburggracht is voor groote mo toren niet gemakkelijk te bevaren. Aan het Noordeinde van deze gemeente geraakte in het laatst van de vorige week een mo torboot zoodanig aan den grond, dat men wel anderhalf uur werk had, het vaartuig weer vlot te krijgen. Daar is dus wel wat te baggeren. Uitbreiding werkgelegenheid in de Wieringermeer. Naar wij vernemen heeft de minister van Sociale Zaken goedgevonden, dat de na volgende werken in de Wieringermeerpolder in werkverschaffing worden uitgevoerd: het spitten en plantklaar maken van pLm. 66 H.A., langs wegen, op en langs kaden en op erven van boerderijen, alsmede het plag gen van ongeveer 150 H.A. jonge boschbe planting. De werken zullen worden uitge voerd onder leiding van de Ned. Heide Mij. te Arnhem e.q. de N.V. Grondmii. te Zwolle. Een paard te water geraakt. Een paard van den heer J. Koenis te Zuidscharwoude, is Vrijdagmiddag, toen de heer K. met een vaartuig langs het spoor- terrein te Noordscharwoude voer, te water geraakt, doordat het dier schrok van de locomotief, welke daar reed. De drenkeling zwom een heel groot stuk, wel van de veiling tot aan het perceel van den heer W. Kuiper aan de Handelskade, waar de heer T. Kostelijk er in slaagde, het dier te grijpen en de kop boven water te houden, tot een schuitje was gehaald. Daarna werd de drenkeling vervoerd naar het terrein van den heer Hopman, waar hij uit het natte element werd geleid. Intusschen had zich een groote schare be langstellenden verzameld, die dit ongewone schouwspel volgden. Keet omgewaaid. Vrijdagavond is tijdens het slechte weer een keet, behoorende aan de aannemers der kanaalwerken van de Ringdijk afgewaaid en in de Ringsloot geworpen. Kring Langendijk Nederlandsche Tuindersbond. Het kringbestuur Langendijk van den Nederlandschen Tuindersbond vergaderde Vrijdagavond in hotel Concordia te Noordscharwoude. De voorzitter, de heer Jac. de Vries van Sint-Pancras, opende de vergadering met woorden van welkom tot de aanwezigen. Hij besprak nog eens de vorige vergade ring, waarin men zich beziggehouden heeft met de vaststelling van richtprijzen voor de verschillende tuinbouwproducten. De hoop, dat met de nieuw vastgestelde richtprijzen rekening zou worden gehou den bij de laatste steunuitkeering, is ech ter op een teleurstelling uitgeloopen, daar er geen steun op de tuinbouwproducten van deze streek is gekomen. Besproken werd de te Hoorn te houden vergadering van het district N.-Holland van den Ned. Tuindersbond. Daar zal vol doende gelegenheid worden gegeven de verschillende vraagstukken, welke de tuinders hier bezig houden, ter sprake te brengen. Het is de bedoeling, dat één lijn wordt getrokken. De heer Jb. Kramer van Zuidscharwou de vond het een goed idee, deze vergade ring te houden. De hoofdzaken, welke spr. op die vergadering in het midden wilde zien gebracht zijn: lo. het vaste lasten - vraagstuk en 2o. de laatste steunuitkee ring, welke volgens spr. niet juist is ge weest. Ook wees hij op de samenvoeging van de maanden April en Mei voor de be rekening van den steun op de bewaarkool. Spr. had het beter gevonden, wanneer in die laatste maanden de perioden werden vastgesteld op een halve maand. De heer Hoogland zeide, dat ditzelfde is geschied bij de vroege roode kool, daarbij zijn de perioden ook veel te groot geno men. Een en ander besloot men op de verga dering te Hoorn ter sprake te brengen. Hierna werd de aardappelheffing aan een bespreking onderworpen. De heffing op vroege aardappelen zal van 30,tot 50,per H.A. worden verhoogd. Dit werd een zeer onbillijke regeling gevon den. De heer Bijpost zou wel willen, dat gepoogd werd, deze heffing op het oude niveau gehandhaafd te krijgen, terwijl de heer Kaan het nog verder wilde doorvoe ren en de geheele heffing wilde opheffen. Deze heffing vond spr. zeer onbillijk voor de tuinders en hij wilde dan ook de vroege aardappelen doen vallen onder den gewo nen tuinbouwsteun, zoodat de steun aan dit product van den tuinbouwsteun en niet door de tuinders zelf moet worden betaald. Andere heeren, de heeren Hoogland en Kalverdijk, waren van meening, dat men deze heffing niet weg zal kunnen krijgen. Zij vreesden bovendien, dat wanneer deze aardappelen eens onder den gewonen tuin bouwsteun werden begrepen, de perioden voor de berekening van den steun te lang zouden worden genomen. Ook hierop zal de aandacht worden ge vestigd en aangedrongen op terugbrenging der heffing tot 30, Eenige besprekingen van de steunmaat regelen leidden er toe, dat men als zijn oordeel uitsprak, dat het noodzakelijk was, dat nog voor direct een uitbetaling van een slotuitkeering werd gedaan tot aan den kostprijs. Het vaste lasten-vraagstuk kwam hierbij ook nog weer in bespreking. Er werd gewezen op den ongunstigen toe stand, waarin sommige eigenaars verkee- ren tegenover pachters en ook tegenover de pasbeginnende tuinders. Eerstgenoem- den hebben thans een zwaren schuldenlast gekregen tengevolge van de crisis. De Staatshypotheekbank kwam in dit ver band nog weer eens naar voren. Wanneer de noodige slotuitkeering niet zou komen, wilde de voorzitter dezen winter nog een protestvergadering doen houden. Op een vraag hoe de steun aan kleine boeren werkte en of dit ook iets was voor de kleine tuinders, antwoordde de heer Kaan. dat misschien voor de tuinders een iets andere regeling werd getroffen, doch hij vond een dergelijke regeling niet zoo gewenscht, daar het op een z.g. 9-gulden- regeling zal neerkomen. De tuinders zul len daardoor steeds meer naar den arbei dersstand worden gedreven. Bij de rondvraag werd gevraagd naar de afneming van de pootaardappelen, welke tot nu toe niet verkocht konden worden. Kan men al spoedig inneming tegemoet zien? Voor het volgend jaar zou de heer Kal verdijk zeer gaarne een andere, betere regeling getroffen zien voor de afneming van de goedgekeurde pootaardappelen. De heer Kaan achtte de inneming van de onverkochte aardappelen een groote noodzaak. Niet alleen zitten de tuinders met de poters verlegen, maar zij hebben ook gebrek aan geld. Na eenige bespre kingen besloot men de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale een telegram te zenden, waarin erop wordt aangedrongen, de poot aardappelen zoo spoedig mogelijk in te nemen. De heer Paarlberg bracht de nieuwe pachtwet ter sprake. Hij zou daarover wel eens een spreker willen laten komen. Hoewel men het voor den kring niet zoo zeer noodig achtte en het meer op den weg vond liggen van de afdeelingen, besloot men, een en ander in gedachten te houden. Na eenige besprekingen, waarin de heer Kramer er op aandrong, de consenten aan de veiling te brengen, volgde sluiting. Uitvoering Aurora. Zondagavond werd door de muziekver- eeniging Aurora een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Jb. Groot, onder leiding van den heer Adr. Nieman uit Haarlem. Het program werd voor een dicht bezette zaal geopend met een vroolijken marsch, die direct de stemming er in bracht. Nadat een vijftal nummers ten beste waren gegeven, werd met eigen krachten ten tooneele ge bracht „Baas Jansen in den brand van Rome", klucht in één bedrijf, wat zeer naar genoegen werd voorgedragen en waar harte lijk om gelachen is. Hierna volgden nog een drietal muzieknummers en daarna een ge zellig bal met de Jolly-band. Het geheel was een goed geslaagde avond. Nader deelde men mede, dat heden de heer Nieman benoemd is als directeur en de heer L. Visser als voorzitter. Hierna werden eenige humoristische en leerrijke filmpjes vertoond. De heer G. A. Aalderink, oud-hoofdbe stuurder der vereeniging, hield een cause rie, waarin hij ojn. zeide, dat, al ziet men thans niet veel menschen meer die een bui tensporig gebruik van sterken drank ma ken, een intensieve propaganda nog steeds noodig is. In het bijzonder wees spr. er op, dat uit het overmatig gebruik van sterken drank zoo veel kinderleed kan ontstaan. Voorts wees de heer Aalderink er op, dat het ook zeer noodzakelijk is, dat automobi listen zich van het gebruik van alcohol ont houden. Na deze zeer leerrijke causerie werd de bekende propagandafilm „Gevangene no. 33" vertoond. ,Wij stemmen al". De Coöp. vereeniging „Radio Uitgeest" bestaat dit jaar vijf jaar en dit feit is zeker niet zonder meer voorbij gegaan. Integen deel men heeft ter gelegenheid hiervan een revue samengesteld, getiteld „Wij stemmen af', een revue in 26 tafreelen. De tekst werd geschreven door de heeren Jac. Bus en J, Schipper, beiden alhier. In het geheel wer ken hieraan mede ongeveer 50 personen. Wij vermelden in het bijzonder den zang van de dames Bleeker, Brasser en Peljs, de dames Krom en Peijs en van het duo mej, Krom en den heer J. Krom. Deze revue, ge schreven voor de radiovereeniging, is er een die op een hoog peil staat. De heer C. Krom, voorzitter der vereeni ging, die in zijn openingswoord de vele aan wezigen de zaal was tot in de uiterste hoeken bezet hartelijk welkom heette, heeft zeker niet te veel gezegd toen hij de hoop uitsprak dat deze revue, geschreven door leden der vereeniging en voor de uit voering waarvan gebruik gemaakt is van plaatselijke krachten, een ieder tot tevre denheid zou stemmen. De aankleeding, kortom alles en alles was tot in de puntjes verzorgd en het ver dient dan ook niet anders dan een woord van lof en hulde, in het bijzonder aan de heeren Bus en Schipper. Bob Bleyenberg, de muzikale clown. Tijdens de Vrijdagavond gehouden r. k. Vrouwenbondvergadering is met groot suc ces opgetreden de muzikale clown, Bob Bleyenberg, die zoowel muzikaal als vocaal zijn zeldzaam talent en zijn geraffineerde techniek ten toon spreidde. Door zijn origineele grappen en dolko mische typeeringen, zijn teksten op moder ne schlagers en zijn meesterlijk hanteeren van diverse instrumenten, won hy ieders hart en oogstte een geweldig applaus. Zijn creatie als operazangeres bracht uit bundige vroolykheid; hij zag zelfs kans een volledig kozakkenoor te imiteeren, van de diepste bas tot de hoogste sopraan. De groote opkomst bewees wel, hoezeer een dergelijke manier van vergaderen, ge waardeerd wordt. Propaganda-avond afd. Schoorl der N.V. tot Afschaffing Alcoholhouden de dranken. Zondagavond vond in het café van den heer Schujjt een propaganda-avond plaats van de afd. Schoorl van de Nederlandsche Vereeniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken. Er was voor dezen avond een zeer groote belangstelling en velen moesten zich met een staanplaatsje tevreden stellen. Langs de wanden der zaal waren de leuzen der veree niging in beeld en schrift opgehangen. Om half acht opende de voorzitter der af deeling, de heer S. Kriek, de vergadering en heette de talrijke aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den burgemeester en diens echtgenoote. BEDRIJFSINKOMSTEN VAN ZUIDERZEE VISSCHERS. Regeling van den toeslag. De directeur van den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet maakt bekend, dat de toeslag op het be- drijfsinkomen met ingang van 21 Novem ber 1937 voor geheel volwaardige IJsel- meervisschers, incl. hoekwantvisschers, die dit bedrijf vrijwel uitsl itend uitoefe nen, verhoogd wordt van 75 tot 100 pet. van den grondslag. De grondslag voor IJselmeervisschers- Waddenzeevisschers, niet te Wieringen woonachtig, blijft op nihil gehandhaafd. De maximum bijzondere toeslag, die ver leend kan worden naar gelang de bedrijfs omstandigheden dezen wenschelijk doen zijn, wordt met ingang van 21 November 1937 verhoogd van 75 tot 100 pet. van den grondslag. LANDBOUWCRISISUITVOERWET 1937. De kwaliteitscontrole. Aan een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer over het wets ontwerp houdende nieuwe bepalingen no pens het waarborgen van bepaalde eigen schappen en hoedanigheden van uitgevoer de voortbrengselen van het landbouw-, tuinbouw-, veeteelt- en zuivelbedrijf (land- bouwuitvoerwet 1937) wordt het volgende ontleend: De minister acht het van overheidswege bevorderen van een kwaliteitscontrole op verscheidene landbouwexportartikelen een eisch des tijds. De ontwikkeling van het verkeer tusschen de groote internationale goederenmarkten wijst in een richting, waarbij de beteekenis van die controle nog meer op den voorgrond zal treden. De Kamers zullen over de toepassing van de nieuwe landbouwuitvoerwet op concrete gevallen evenzeer de gelegenheid weten te vinden tot hoor en wederhoor van den ver antwoordelijken minister als hun die ten deel gevallen is onder de werking van de landbouwuitvoerwet 1929. De van den minister gevraagde verzeke ring, dat hij bij het stellen van kwaliteits- eischen voor karwijzaad, maanzaad en mos terdzaad zal rekening houden met de bij zondere aspecten welke de uitvoer van die producten te zien geeft, wil hij gaarne ver- leenen. 11. Ook in de zomermaanden is er volop werk. Dan wordt er gezorgd voor de win- terinmaak. Bosbessen en wilde frambozen worden aan stengels geregen en gedroogd. Bloemkelkjes worden met honing gevuld en alles tezamen met de hazelnoten en beukenootjes die in de herfst worden ver zameld, leveren voldoende voorraad voor de lange wintermaanden. 12. Flip nu, weten we al, was een kabouter. En Wip was een eekhoorn. Jullie weet dat een eekhoorn grote spron gen kan maken, vlug kan klauteren en zo maar van de ene boom in de andere springt. Dus de naam Wip is wel heel mooi en passend voor het vlugge diertje.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9