De strijd om het vliegveld te Bergen, |i Stad en Omi| Een poging om de polderbesturen voor het karretje te spannen. Ontijdig gebruik van het rapport. Het requisitoir in de vleeschvergiftigings-affaire. Mr. Ir. N. v. Leeuwen vraagt vrijspraak en ontslag van rechtsvervolging. Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht, EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. Het Comité van Zaansche zomergasten tegen de vestiging van het vliegveld, dat gesteund wordt door de raadsleden dr. He melrijk en VoÜte, heeft gister het aan den heer M. K. Honig te Koog aan de Zaan, door de Nederlandsche Heidemaatschappij uitge brachte rapport in afschrift toegezonden aan de polderbesturen rondom Bergen en dit vergezeld doen gaan van het volgende schrijven: Bergen, 22 Nov. 1937. L.S. Nu ons door een onderzoek van de Ned. Heidemaatschappij is bekend ge worden welk gevaar de polders rond om den Bergermeer loopen, achten wij het onzen plicht de polderbesturen een afschrift te zenden van het desbetref fende rapport. In dit rapport is voornamelijk de na druk gelegd op de hoogere kosten die geval C. (Bergermeer) zal meebrengen wegens de noodzakelijke ophooging, omdat de Ned. Heidemaatschappij, wie alle cultuur ter harte gaat, niet ernstig heeft overwogen, dat de Genie hier uitsluitend bemaling zou aandurven. Nadat gebleken is, dat de Genie dit wel aandurft, heeft de Heidemaatschappij ons mondeling de gevaren van bemaling nader uiteengezet, welke mondelinge gegevens wij bevoegd zijn door te geven. In dit rapport is voor U alleen van belang het onderzoek in den Berger meer (C.). De bij uitstek deskundige Heidemaatschappij is het grootste cul tuurtechnische lichaam in het land. De vliegvelden Texel, Twente en het nieu we gedeelte van Schiphol werden door haar aangelegd. Deze Maatschappij acht een zeer lagen grondwaterstand voor een vliegveld noodzakelijk, n.L 1.20 M. beneden maaiveld. Zij is van oordeel, dat deze in den Bergermeer verkregen moet worden in hoofdzaak door ophoo ging en niet uitsluitend door bema ling. Wij weten dat de Genie een geheel onafhankelijken polder gaat maken en zij van plan is uitsluitend door bemaling het vliegveld in voldoend droge conditie te houden. Door de hoo gere gronden waarmede de Bergermeer is omringd, n.L Bergen, Alkmaar, Hei- loo, Castricum en den duinrand en de doorlatendheid van den ondergrond, zal de vliegveldpolder enorm veel kwel water hebben weg te malen. Dit zal een algemeene verlaging van den grond waterstand tot ver buiten de grenzen van Bergen ten gevolge hebben. De hoo- ger gelegen cultuurlanden rondom zul len hierdoor uitdrogen en de cultuur sterk achteruit gaan. Ons werd mede gedeeld, dat het voorloopig niet in de bedoeling van de Genie zou liggen zoo diep te gaan bemalen als de Heidemaat schappij noodig acht Maar iedereen zal begrijpen, dat, indien er éénmaal een onafhankelijke militaire bemaling be staat, het gevaar groot is, dat later toch tot een zoo diepe bemaling zal moeten worden overgegaan, als noodig zal blij ken om het veld goed hard te houden. Het Bergermeerbestuur heeft de be voegdheid, geen toestemming te geven voor het stichten van een nieuwe be maling, en mocht het dit wèl doen, dan kunnen de benadeelde polderbesturen hiertegen in het algemeen belang in verzet komen by de Gedeputeerde Staten. Indien een nieuwe polder éénmaal gesticht is met de vereischte wettelijke vergunning, dan is er later geen recht op schadevergoeding. Deze informaties wonnen wij in bij een bekend advoca tenkantoor te Amsterdam. Een oud-minister van Waterstaat, die dit rapport volkomen kan beoordeelen, achtte deze bemaling ook zeer schade lijk en raadde ons comité per schrijven van 18 Nov. aan, de waterschappen te waarschuwen, telegraphisch bij den Minister te protesteeren tegen be maling in welken vorm ook, aangezien hierdoor plm. 2500 H.A. weide en bol lenland ter waarde van plm. 5 millioen sterk in waarde achteruit zal gaan. Deze telegrammen moeten o.i. gezon den worden èn aan den Minister van Defenèie èn aan Waterstaat èn aan Landbouw. Aangezien de tijd dringt, geven wij U in overweging zoo snel mogelijk te handelen. De met name door de Heidemaat schappij genoemde polders, die schade zullen lijden, zijn: De Sluispolder, De Zuurvenspolder, De Damlanderpolder, De Philisteinsche Polder, De Wimmenummerpolder, De Monniken-, Raven- en Robonsbos- De Sammerspolder, [polder, De Eendrachtspolder, De Bovenpolder, De Varnebroekpolder, De Baafjespolder, De Maalwater, De Oudburgerpolder, De Zuider- en Midden-Rekerpolder, De Egmondermeer. Het Comité Vliegveld Bergen. Wij hebben zoo'n stil vermoeden, dat de heeren, wanneer zij kennis hadden êenomen van het artikel van professor Visser, in ons nummer van gister, de verzending van dit schrijven wel achterwege hadden gelaten. Daardoor is toch wel kómen vast te staan, dat hier geen sprake is van een blunder van de Genie, doch dat het rapport van de Heidemaatschappij berust op een niet gron dig ingesteld onderzoek en blijk geeft van het noodige gemis aan lokale kennis. Het komt ons overigens voor, dat de vol gende alinea uit het rapport: „Bij de bestudeering van het boven staande dient uitdrukkelijk te worden opgemerkt, dat het onderzoek slechts zeer vluchtig kon plaats hebben, zoodat dit rapport slechts mag worden be schouwd als zeer globaal en dat bij nauwkeuriger onderzoek de mogelijk heid niet is buitengesloten, dat een an dere conclusie wordt verkregen. Deze zal echter in hoofdlijnen weinig afwij ken van bovenstaande", de heeren tot een meer voorzichtig gebruik van het rapport, zou hebben aangemaand. Van de heeren Voüte en dr. Hemelrijk had men dit althans mogen verwachten, aange zien zij zich hier op vreemd terrein bevon den, Wij kennen de besturen van onze polders, die volkomen met de toestanden van hun polders bekend zijn, voldoende, om te we ten, dat het comité niet bezield wordt door liefde voor hun cultuurgronden, doch een voudig beoogt hen voor het karretje van enkelen te spannen, die om redenen van persoonlijk eigenbelang zich tegen de vesti ging van het vliegveld verklaren. Zoowel in onze stads- als in de bui teneditie konden wij gisteren nog, na dat alle getuigen aan het woord geweest waren en de officier zijn requisitoir had gehouden, den eisch tegen den slager v. Duin in de vleeschvergiftigingsaffaire van Harenkarspel, zijnde een gevange nisstraf voor den tijd van 8 maanden, publiceeren. Thans willen wij nog uitvoeriger terug komen op het requisitoir van mr. v. d. Feen de Lille. Spr. meende, dat het onderhavige geval wel een der ernstigste uitvloeisels was geweest van een gehouden kermis. Hier zijn door het gebruik van ondeugdelijk vleesch zoovele menschen het slachtoffer geworden en dit alles tijdens de door spr. zoo vaak verwenschte kermis, dat dr. Groenhart uit Dirkshorn en ook de andere doctoren maar ternauwernood hun patiën ten konden redden en eigenlijk geen raad wisten hoe ze iedereen moesten helpen. Toen de eerste verschijnselen zich gingen voordoen, wist men al spoedig waar men de oorzaak moest gaan zoeken. De bron van alle ellende lag in de slagerij van slager v. Duin, waar men het zieke veulen had ge slacht en het ondeugdelijke vleesch had verkocht. Uitvoerig reconstrueerde spr. den gehee- len lijdensweg van het zieke dier, hoe het van den landbouwer Verburg via slager v. Duin naar de markt te Schagen was ge bracht en hoe het verder werd getranspor teerd naar de slagerij, waar het na slachting aan den veearts werd voorgehouden, dat deze er zijn goedkeuring aan had gehecht en dat toen het bedorven vleesch onder de menschen is gekomen met de bekende ge volgen. Slager v. Duin heeft drommels goed geweten, dat het veulen heelemaal niet in orde was. Hij geeft toe, dat het dier nat was, toen men het van de wei haalde, maar verschuilt zich achter het reeds donker worden, alsof het erop aan komt, dat hij zien moet, wat er met het beest aan de hand was. Zoowel Verburg als Zeegers hebben hem met heel duidelijke woorden gezegd, wat er aan het dier haper de, al is dan misschien het woord darmont steking niet gebezigd. In ieder geval stond het voor slager v. Duin vast, dat het dier lang niet pluis was en dat hij het deswege voor een zacht prijsje kon koopen. Spr. neemt aan, dat verdachte heeft geweten, dat het dier leed aan diarrhee en dat er dus waarschijnlijk sprake zou kunnen zijn van darmontsteking. Dat men op de markt te Schagen dan ook deze kwestie ernstig be sproken heeft, is heel logisch en al houden verschillende getuigen a decharge nu vol, dat hun daarvan niets ter oore is gekomen, dat is nog geen bewijs, dat daarom niet erover is gesproken. Een der hoofdpersonen uit deze geschie denis is ongetwijfeld getuige Wester. Vast staat, dat deze arts de keuring niet heel nauwkeurig heeft verricht en het zal dan ook de vraag zijn of deze man in zijn hoogst verantwoordelijke functie gehandhaafd kan worden. Immers, de heer Wester wist, dat hij te doen had met iemand, die niet be trouwbaar is en dat dus een keuring in welken vorm dan ook, in ieder geval met meer aandacht moet worden verricht dan welke keuring ook. Wat hier geschied is kan men nauwelijks een keuring noemen. Doch afgezien van deze keuring, wat kan de reden geweest zijn van den slager om den keurmeester met een kluitje in het riet te sturen? Hier zit hem de kneep. De slager wist wel, dat er figuurlijk en letterlijk een luchtje aan het vleesch zat en had er dus alleen maar belang bij, dat het vleesch goed gekeurd zou worden. Het was kermis, er moest dus wat verdiend worden en de sla ger wilde niet het risico loopen, met een flink stuk vleesch opgescheept te zitten, dat hij niet zou mogen verkoopen, omdat het afgekeurd was. Wijselijk hield hij dus zijn mond en had het alleen maar over een be roerte en verzweeg derhalve over diarrhee en natuurlijk heelemaal over darmont steking. Op grond van art. 174 van het wetboek van strafrecht eischte spr., rekenend hou dend met de omstandigheden een gevange nisstraf voor den tijd van 8 maanden. Voor een groot deel achtte spr. schuld aanwezig by den keurmeester, doch de bezwarende omstandigheid voor verdachte was, dat deze te kwader trouw gehandeld had en uit egoïstische overwegingen er verder niet bij nagedacht had, dat hij zijn medemenschen in ernstig gevaar bracht. Het pleidooi van mr. ir. N. v Leeuwen. De verdediger mr. ir. N. v. Leeuwen vroeg zich in de eerste plaats af of er duidelijk bewezen was geworden, dat het veulen diarrhee had. Aangenomen, dat dit zoo was, was er dan verder ter terechtzitting wel volkomen vast te staan of darmontsteking hiervan het gevolg is geweest en ten laatste of, indien zelfs dit laatste bewezen had kun nen worden, dan daaruit voorvloeiend wel paratyphus was komen vast te staan? Men had deze drie verschijnselen al als vaststaand aangenomen, want de slagerij van v. Duin was gesloten geworden en toen bleek, dat dit rechtens niet mocht, beriep men zich op kinderachtige wijze op de ves tigingswet en er veranderde niets aan de zaak. Van Duin heeft niet goed geweten, dat het vleesch ondeugdelijk was en hij behoefde dat ook niet te weten, want daarvoor is de veearts. Die is dan ook, aldus spr., de hoofd schuldige en niet verdachte, die coüte que coüte steeds maar als de hoofddader wordt aangewezen. Deskundigen uit verschillende vleeschkeuringsdiensten hadden eveneens Wester als de hoofdschuldige aangewezen, spr. had nog getracht deze heeren als getut gen a decharge op te roepen, maar geen van hen wilde een collega aanbrengen, hetgeen op zich zelf zeer te respecteeren valt. Is v. Duin aansprakelijk, omdat hy te weinig heeft gezegd. Er bestaat geen spreekplicht en al had hij niets gezegd, dan nog behoort de keurmeester zyn taak naar behooren te vervullen. Volgens den heer officier heeft verdachte iets verkeerd gezegd en nog wel met voorbedachten rade. Dit nu is niet ko men vast te staan, doch ook dit zou den keurmeester niet van zyn plicht hebben kunnen ontlasten, zijn taak serieus te ver vullen; in ieder geval beter te keuren dan nu geschied is, want dit is geen keuren ge weest. Een vluchtige blik, meer niet! Hier voor kan men v. Duin niet aansprakelijk stellen en uit deze overweging vroeg spr. vrijspraak, en ontslag van rechtsvervolging. Verdachte v. Duin had hierop niets meer te zeggen, waarop de zitting gesloten werd. Uitspraak a.s. Dinsdag des voormiddags om 10 uur. DE AANRIJDING TE SCHOORL. De heer Elte verzoekt ons mede te dee- len, dat by de aanrijding te Schoorl zijn auto niet den motorrijder, maar de motor rijder zijn auto heeft aangereden. INBRAAK TE UITGEEST. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ten huize van den manufacturier Elzinga te Uitgeest ingebroken. Door middel van een valschen sleutel heeft men zich toegang tot het perceel verschaft en men heeft dit weder verlaten door overklimming van een schutting enz. Vermist wordt eenig geld dat Elzinga klaar had liggen voor een te betalen wissel, alsmede eenige zijden kousen. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld, o.a. door een politiehond, doch tot dusverre heeft dit nog geen resultaten op geleverd. DE KLEUTERSCHOLEN VAN VOLKSONDERWIJS. Naar men ons mededeelt, hebben Maandagavond de commissies van beheer der beide kleuterscholen van de afdeeling Langendyk van Volksonderwijs een gecom bineerde vergadering gehouden. De heer M. Wagenaar heeft het finan cieel verslag uitgebracht van de gehouden tooneeluitvoering in Concordia met mede werking van de tooneelvereeniging Jong Leven te Oudkarspel. Hieruit bleek, dat 't batig saldo van dezen avond pl.m. f 70 bedroeg. Men besloot, een aantal rentelooze voor schotten uit te loten. Verder werden besproken de andere plannen om de financien te versterken. Er waren twee plannen, n.1. het houden van een speldjesdag en het organiseeren van 'n bazar met een poppententoonstelling. Na bespreking werd tot stemming overgegaan en besloot men met meerderheid van stem men, tot het laatste over te gaan. Tenslotte werd het St. Nicolaasfeest voor de kleuters besproken. Men hoopt wederom dit kinderfeest te kunnen vieren, wanneer tenminste de noodige financiën bijeen kun nen worden gebracht. Op aller medewer king wordt gerekend. Dat datum van dit St. Nicolaasfeest werd bepaald op 3 De cember as. MUZIEKAVOND IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. Gisteravond is in het Centraal ziekenhuis een concert gegeven, aangeboden door een dameskoortje, waarbij als solisten optraden mej. Netty Wyn (zang) en de heer J. Henri Oushoorn (viool). Verpleegden en verplegend personeel hebben met groote belangstelling naar de ze uitvoering geluisterd en daarvan ten zeerste genoten. De dirictrice heeft namens allen den uit voerenden hartelijk dank gebracht. WIE WIL MEEWERKEN AAN EEN HOLLAND-AVOND? Aan den heer mr. J. P. Bosman, secretaris van de Federatie Noord-Holland van V." V.'s is door den directeur der A.N.V.V. het volgende adres gezonden. Den laatsten tijd wordt onze vereeniging herhaaldelijk uitgenoodigd tot deelname aan tentoonstellingen, jaarbeurzen, z.g. Hol- landdagen enz., terwijl ook meerdere malen de gelegenheid wordt geboden om winkel ramen en toonkamers in het buitenland t< gebruiken om propaganda voor ons land ti maken. Zoo zal onder meer eind Januari tijdens het carnaval te München een Hol land-bal gegeven worden en het Concertge bouworkest onder leiding van Willem Men gelberg zal dan een week later een concert geven. De tusschenliggende dagen zullen dan benut kunnen worden voor het organi seeren van een Holland-Woche. U zult begrijpen, dat by dergelijke ge legenheden men niet uitsluitend met af fiches, foto's hoe groot en mooi ook, bro chures, vouwbladen enz. kan volstaan. Onze Vereeniging is dan ook doende voorzienin gen te treffen, waardoor het publiek ge trokken wordt. Dus frissche, levendige reclame, bestaande uit voorwerpen en niet drukwerken. Wij zouden daarom uw hulp willen inroepen, daar toch daarbij uw pro vincie in dat opzicht zooveel moois zou kunnen bieden. Wij hebben hier het oog op poppen in kleederdracht (max. hoogte 30 c.M.), modellen van wagens, molens, ma quettes enz., dus echte folklore. Er zijn in Nederland zooveel beoefenaars van kunst nijverheid en huisvlijt die meerendeels slechts plaatselijke bekendheid hebben ver worven en waarvan wij de adressen dus niet kennen. Dergelijke voorwerpen door kun stenaars in opdracht te doen vervaardigen zou ons budget te zwaar belasten. Wellicht kunnen ons door uw medewerking derge lijke voorwerpen door vrywilligen arbeid gratis ter beschikking worden gesteld, het geen niet zeggen wil, dat de A.N.V.V. niet in overweging zou willen nemen om in spe ciale gevallen ook geldelijken steun dan wel prijzen beschikbaar te stellen voor inder daad kunstvolle voorwerpen, die meerdere malen gebruik zouden kunnen worden en bijzonder voor ons doel geschikt zyn. Hoewel, zoo schrijft mr. Bosman ons, dit schrijven slechts handelt over reclame- voorwerpen, zou het o.i. zeer wensehelijk zijn, indien daarnaast tevens reclame werd gemaakt door b.v. een zangkoor, dat bereid is in nationaal costuum op te treden. In verband hiermede zal het U duidelijk zyn, dat, indien het ons mocht gelukken een specialen Holland-avond in München te or ganiseeren, verzorgd door krachten uit onze streek, hiermede niet alleen de aandacht op ons land zal worden gevestigd, maar ook speciaal op de streek, welker belangen wij met de ons ten dienste staande middelen zoo goed mogelijk trachten te bevorderen. Zy, die tot het slagen van dit plan willen medewerken, kunnen zich opgeven aan het secretariaat der Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland boven het Noordzee-Kanaal, gevestigd in het Waaggebouw te Alkmaar. N. R. V. EN WINTERSPORT. Hans Schlunegger is een uitstekend ski- leeraar en het is een onderhoudend causeur, die geen rede houdt, geen daverende „don- derspeech" afsteekt, maar die heel gewoon vertelt van zijn sport. Hij vertelde gisteravond in het Gulden Vlies voor de N.R.V.-ers het een en ander over de ski-sport, die uit Noorwegen afkom stig is, een groot deel der wereld veroverd heeft en zoo langzamerhand de volkssport geworden is. Wij hebben zoo vertelde de ski-leeraar de laatste jaren vele vreemde lingen in Zwitserland gekregen, die snel het skiën wilden leeren. Gelukkig kon dat, om dat er ski-scholen zijn, waar de beste ski- leeraren de meest practische methode on derrichten. En oud en jong komt en leert deze sport. Zelfs al menschen, die zelf mee- nen te oud te zyn. Zoo kwam er een paar jaar geleden een Hollander van bijna 60 jaar bij ski-leeraar Schlunegger en merkte op, dat „hij wel te oud zou zyn". Ik zei toen aldus de cau seur „Weineen! Neem je materiaal en kom!" Op het oogenblik is de meneer hem nog zeer dankbaar en komt elk jaar terug, om te skiën! Skiën leert men gauw. Een voorbeeld van zeer snelle vorderingen: een Frangaise kwam eens bij spr. om te skiën. Ze nam les en drie weken later was ze een goede loopster! En skiën is een mooie sport! riep hij uit. Hoe prachtig is het niet, zelf de voren in de versche sneeuw te maken en rond te dwalen op de hooge bergvlakten om en bij de berghut. Men vergeet de dagen, de be slommeringen, zelfsde politiek. Bo vendien is skiën zoo mooi, omdat men het eenmaal geleerde nooit vergeet en zelfs in den zomer nog vorderingen maakt! Moeilijk is het ook niet. Zwemmen bijvoorbeeld is veel moeilijker! En dan: Zwitserland is het ski-land by uitnemendheid. Het is gemakkelijk te berei ken en men vindt erde zon. En de sneeuw. En terwijl men ski-t, wordt men bruin! Is dat geen idealen toestand? Hans Schlunegger vertelde dat alles op een eigen manier, lanceerde tal van aardig heden er tusschen door en demonstreerde los op het tooneel, hoe men skiën moet lee ren en hoe men thuis kan oefenen. Waarbij hij waarschuwde voor een teveel ineens! Zwakke tot matige veranderliik» later nit westelijke richtingen; neveliT** zwaar bewolkt, of betrokken; met schljnlijk eenige regen; weinig veran^!^* in temperatuur. «uiciIhj Kans °p regen. Het gebied van hooge luchtdruk in h oosten over het vasteland breidde zich over zuid-Scandinavië uit. In het eeW} gebied is de wind zwak met nevelig toth trokken lucht. In noord-Duitschland Ito» nog een vorstgebied, in midden-Scandinavr bleef de vorst plaatselijk streng. Het h<» drukgebied in het westen op den breidde zich over de Britsche eilanden u t de wind is hier zwak tot matig, in het noor den uit westelijke, in het zuiden uit oosts! lijke richtingen. De lucht is nevelig tot zwaar bewolkt, in het noorden valt rrri onder invloed van de naderbij gekomen en dieper geworden depressie, welke gisteren reeds bij IJsland gesignaleerd werd. Behsl- ve op IJsland en noord-Schotland doet de invloed van deze depressie zich ook reeds langs de Noorsche kust gevoelen, waar de wind matig tot krachtig uit zuidwest waait en waar de bewolking toegenomen is, hs het zuidwesten, over de Golf van Biscaye ligt nog een depressiekern, welke haar in! vloed in west-Frankrijk doet gevoelen, waar de lucht ook betrokken is, met plaatselijk regen. Een uitlooper van deze depressie ligt over het Engelsche kanaal en oefent haar invloed ook in ons land uit waardoor ook hier het weer somber is met plaatselijk regen. De wind is veranderlijk. Verwacht wordt, dat de wind later naar het westen om zal loopen met nog nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken lucht en nog kans op regen. De tempe ratuur zal waarschijnlijk weinig ver anderen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 16.28 uur tot 7.05 uur licht op. Vervolgens sprak dr. G. Wallagh als lid der wintersportcommissie der N.R.V.overde reizen, die de N.R.V. naar Zwitserland orga niseert. Hij schetste, hoe de wintersport reizen gegroeid waren van 400 deelnemer» in 1930 tot 1700 in het vorige jaar. Op zeer prettige wijze maakte spr. propa ganda voor de wintersport en adviseerde, om zijn vacantie eens in den winter te nemen. „Ik vind Holland mooi in den zo mer, maar wat zeg je van dit miezerige weer van dit oogenblik? Welnu, blijf in eigen land als het mooi is en ga eens naar Zwitserland, als eigen land zyn slechtste jaargetijde heeft! En kom dan tot de ont dekking, dat Zwitserland in den wmter buitengewoon mooi is! En bovendien gezellig. Sportamuseraen- ten in overvloed, ozon-rijke luchten, dwf koude en skiën!!! En de heilzame w» kiqg van de Zwitsersche berglucht w«W bovendien nog lang na, ook als men terai is in eigen land. Zoo leidde spr. de wintersportfilms ja die na de pauze vertoond werden en zeer onderhoudend waren. Het spreekt vanzelf, dat de heer Sietffl)» als voorzitter aan het begin van den avp® een welkomswoord sprak en na aflooP'm sprekers dank bracht voor hetgeen zi) propageerd hadden. In de pauze konden de aanwezige nis maken met diverse wintersport^^' len, welke in de zaal tentoongesteld DE PLANNEN TOT VERBETERING V DEN ECONOMISCHEN TOESTAND IN HET GEESTMERAMBACHT- Over deze plannen is in dent joW jaren al het een en ander in de bla en genomen, doch thans begint al nje meer de tijd te naderen, dat met 06 polders in het Geestmerambacht zal begonnen. De officieele datum is nog bekend, doch het schijnt nu wel z°<> veer vast te staan, dat in de tweede o. maand van het volgende jaar met de zaamheden aan de polders zal woruen-; gonnen. r ie Hierdoor begint de belangstelling ^,jn; plannen weer iets aan te wakkei*®»^H zooals wij reeds eerder hebben 6e>t staan de tuinders nog voor een grc>0 vef. vragen, welke een duidelijk anU^'° er va® lenen. Zeer groote belangen hangen af. Wij zullen een opsomming van o gen achteiwege laten. Ze zijn zeer. dat staat vast. „piiifcha^ Meerdere malen is de wensc dan ook geopperd, dat eens een öV'J "van h«' belegd, waarop een der ontwerpeis fln. plan een inleiding zou houden tui®* derwerp, dat voor de Langendy - bouwstreek van zoo groot belang vcre<P'" Naar wy vernemen, is de tuin bou ^jur- ging „Tuinbouwbelang" te jjesu. woude er in geslaagd, den het der* den ontwerper van het Plan v ;'J büeen* gelijke avond bereid te vinden. jjeö komst is vastgesteld op 19 Janua ^jen en zal dan dus meer over de zaak wy verwachten dan ook, dat de e^1 ling op dien avond zeer groot is zuil®0 zeer groot aantal vragen worden.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2