Agenda erwerda &Tieman De Ned. Heide-Maatschappij en het vliegveld. Waardeloos rapport van het semi-overheidslichaam. De gedragingen van het grondwater. Stem uit de praktijk. Sherry in den hesten zin Werkelijk droge c. Se villa! Hootddepöt: H. SUKKEL, Alkmaar Verdronkenoord 119 Telef. 4039 HUISVERZORGING. NASSAU-TAX. Tel 3545 ïla ioiu^'scu^ EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. Aangezien ons is gebleken, dat het wenschelijk is, dat op nog meer popu laire wijze duidelijk gemaakt wordt, waarom het rapport van de Ned. Heide maatschappij niet juist kan zijn, hebben w\j ook het oordeel gevraagd van den heer J. Broersma, die als aannemer en uitvoerder van groote waterwerken in ons land, een gezaghebbende persoon lijkheid uit de praktijk genoemd kan worden. De heer Broersma stelde voorop, dat hij zich buiten de vraag wilde houden of de vestiging van 't vliegveld in Bergen al dan niet wenschelijk is, doch verklaarde zich oogenblikkelijk bereid om over het rapport van de Heidemaatschappij zijn meening te zeggen. Uwe opmerking, aldus de heer Broersma, dat de beweringen der deskundigen van de Heidemaatschappij inzake den nadeeligen invloed van een eventueele bemaling van het aan te leggen vliegveld in den Berger- meer op de omliggende landerijen op een blunder zouden berusten, is geheel juist. Wij merkten op, dat de juistheid van deze veronderstelling reeds was gebleken uit het artikel van prof. Visser. De heer Broersma: Inderdaad. Diens beschouwing is echter nog te veel theore tisch, aangezien volgens de ervaringen van de praktijk het zelfs uitgesloten is, dat de eigenbemaling van het vliegveld hoogstens van invloed zou kunnen zijn op een afstand van 1 K.M. Deze afstand toch is veel te ruim genomen en bedraagt in werkelijkheid in deze omgeving niet meer dan 50 M. Uwe verwijzing naar den stationnair hoogeren waterstand om het Oude Hof ten aanzien van het omringende polderwater is in één woord prachtig, omdat die van werkelijk heidszin getuigt, die in het rapport van de Heidemaatschappij ver is te zoeken. Op onze vraag of de heer Broersma dit nader kon aangeven, merkte deze op, dat in het rapport, door onderstreepingen nadruk kelijk wordt vastgelegd: „dat een bemaling van het vliegveld onjuist wordt geacht in verband met de noodwendig daarmede gepaard gaande verlaging van den grondwaterstand, wat tengevolge zou hebben, dat de hoo- gere cultuurgronden langs de randen van het wigvormig gebied sterk zullen uitdrogen door wateronttrekking. Het gevolg is dan, dat de cultuur al daar sterk achteruit gaat en in elk ge val schade wordt geleden. Dit nu, aldus de heer Broersma, noem ik formidabele nonsens, hetgeen u uit het vol gende duidelijk zal worden. Om te beginnen, zoo vervolgde hij, stel ik voorop, dat grondwater iets geheel an ders is, dan een open waterbassin. Een open waterbassin toch heeft een wa terpasoppervlak. Het grondwater oftewel het besloten waterbassin heeft een na tuurlijk talud, zooals duinhellingen b.v. het natuurlijk talud zijn van het duinzand en het schuine buitenvlak van een aardappel- hoop, van die hoop het natuurlijke talud is. Dit natuurlijke talud van het grondwater moet zelfs voor een leek begrijpelijk zijn. Zooals toch bij een duinhelling het eene korreltje zand het daarachter hooger gele gen zandkorreltje keert en bij een aardap- pelhoop die aardappelen ten opzichte van elkaar dezelfde functie vervullen, zoo vormt ook beneden den grondwaterlijn elk zand korreltje, deels door zijn adhaesie, deels door de capillaire werking van het water een kleine afdamming op zich zelf. Logisch is dus, zoo vervolgde de heer Broersma zijn betoog, dat een zandterrein we spreken maar niet eens van veen of Ontploffing in een machinekamer. - Door een hevige ontploffing in de machine kamer van een gesticht van zwakzinnigen te Vesoul (Fr.) zijn drie werklieden om het leven gekomen, twee ernstig en tien licht gewond. Vuurtoren door ontploffing vernield. - De groote vuurtoren van Le Croisic bij Nantes aan de kust van den Atlantischen Oceaan is gisteren door het ontploffen van een met gas gevulden cylinder geheel ver nield. De lamp werd meer dan honderd meter ver weggeslingerd. De vuurtorenwachter had door een toe val den toren voor enkele oogenblikken ver laten zoodat hij met den schrik vrij kwam. Ontploffing in staalgieterij. - In de staalgieterij der Friedenshütte te Kattowitz (Polen) is gisteren een ontploffing ontstaan, ten gevolge waarvan het vloeibare metaal rondspatte. Zeventien arbeiders werden ge troffen en bekwamen ernstige verwondin gen. Een der gewonden overleed kort na het ongeval Drie arbeiders zijn zoo zwaar gewond, dat •voor hun leven gevreesd moet worden. kleigrond onder een bepaalde helling het zich in dat terrein bevindende water kan vasthouden. Die bepaalde helling nu van dit afgedam de water is het natuurlijk talud van het grondwater en dit is tevens het geheim van den hoogen waterstand van het Oude Hof waarop u reeds wees. Wij stelden den heer Broersma hierop de vraag of hij er wel rekening mee hield, dat de Genie het vliegveld gaat draineeren. De heer Broersma beantwoordde deze vraag volledig met ja en betoogde, dat bij aanleg van een draineering volledig reke ning gehouden moet worden met het na tuurlijk talud, wil de draineering niet mis lukken. Het natuurlijk talud toch van het grondwater is geheel afhankelijk van de grondsoort waarin dat waterbassin gebor gen is. De sterkste helling. De sterkte helling die ik, aldus de heer Broersma, heb aangetroffen bij grondwater was bij bemaling der fundeeringswerken voor de stuwen bij de Maaskanalisatie te Roermond. De grondsoort daar is grind ver mengd met zand. Zoo poreus dus als een zeef. En toch was de helling niet sterker dan 100 op 1. Dat wil zeggen, dat daar bij 1 M. lager waterstand in een put op slechts 100 M. afstand horizontaal invloed werd onder vonden. Bij andere fundeeringswerken als die van den brug over de Eendracht te Tholen, bij het stoomgemaal voor de bemaling van Frieslands boezem te Tacozyl, bij de sluis- putten te de Haukes en in Slootdorp enz. varieerde dit talud van 20 op 1 tot 40 op 1. Aan de hand van deze gegevens stel ik het natuurlijk talud van het grondwater in den Bergermeer op uiterlijk 40 1. Het geen beteekent, dat wanneer de bemaling van het Vliegveld niet in een eigen polder zou geschieden, doch midden in het land, zooals men ook fundeeringsputten aanlegt, de invloed in het ongunstigste geval niet verder buiten het vliegterrein merkbaar zou zijn dan 40 maal de diepte. Aangezien de Heidemaatschappij het niveauverschil op 0.90 M. stelt, zou dus zelfs wanneer het vliegveld geen eigen bemaling kreeg, de na- deelige invloed in de omgeving slechts op 36 M. afstand van het vliegveld waarneem baar zijn. De Heidemaatschappij stelt ech ter vast, dat een bemaling tot een diepte van 0.20 M. van geen invloed is, waaruit volgt, dat ik de uiterste grens der nadeelige werking mag stellen op 28 M. Zelfs van dit theoretisch nadeel is echter geen sprake omdat het vliegveld in een eigen polder komt en de grens van 28 M. m beslag wordt genomen door de beide weg kanalen, waardoor elke onttrekking van het water bij voorbaat voorkomen wordt, door het buitenste ringkanaal, dat den waterstand in de omringende gronden op peil houdt. Voorts merkte de heer Broersma nog op, dat Defensie stellig wel geen bezwaar zal maken het opgepompte water terug te voe ren. De heer Broersma eindigde met op te mer ken, dat uit het bovenstaande wel duidelijk blijkt, dat de Heidemaatschappij met het uitbrengen van dit rapport een grooten blun der heeft gemaakt. Wij meenen, dat de Ned. Heide maatschappij het aan haar reputatie ver plicht is, dit ongelukige rapport te verdedi gen of in te trekken. Men kan het den Zaanschen opposanten en den heeren Voute en dr. Hemelrijk niet kwa lijk nemen, dat zij dit rapport voor een klaroenstoot tegen het vliegveld gebruikten. Voor hen is het jammer, dat er niets van overblijft. Zjj toch konden zeker niet bevroeden, dat zij Defensie, in den strijd tegen het vliegveld, geen grooter dienst had den kunnen bewijzen dan een dergelijk rapport in het geding te brengen. BIJ MIST ZIJN DE DUINEN GEVAARLIJK. Hoe gevaarlijk het is bij mistig weer de duinen in te gaan, is Dinsdag in Egmond aan Zee weder eens gebleken. Twee groe pen koloniekinderen zijn tengevolge van den mist in de duinen verdwaald. Toen zij op etenstijd niet thuis kwamen, werd de poli tie gewaarschuwd. Een paar uur later kon echter gelukkig gemeld worden dat de geleidsters zelf den weg naar huis gevonden hadden en alle kinderen behouden aange komen waren. DOOR DEN TRAMTREIN GEGREPEN. Hedenmorgen omstreeks kwart over acht wilde de 32-jarige N. V. uit Bergen, die al daar in de werkverschaffing werkzaam is, de lijn van een zandschuit, welke onder de brug op den Helderschen weg nabij het huis van den directeur van het slachthuis gelegen, doorging, grijpen. Hij begaf zich daartoe hoewel dit verboden is op de spoorbaan en bemerkte niet den uit de richting Koedijk komenden tramtrein uit Warmenhuizen. Door den mist zag hij de tram ook niet aankomen en kreeg dienten- gevdlge door een treeplank een hevigen stoot, waardoor hij kwam te vallen. Aan vankelijk zag het er niet gunstig voor den aangeredene uit, doch na onderzoek bleek, dat hij met schaafwonden en een pijnlijke schouder ervan af gekomen was. In de kunstzaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Van 22 Nov. tot en met 4 Dec. in het res taurant van De Overdekte, Kegelino. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Regie (levensschets), hoofdrollen Jean Gal land en Frangoise Rosay; extra: De ballade van den hoogen hoed (Holl. 2- acter). Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Slaven schip (tragedie der zee); hoofdrollen War ner Baxter en flfallace Beery. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 25 November. 7.30 uur, in Roxy-theater, filmvertooning vanwege den Alkm. tooneel- en filmkring. 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks universiteit, film Storm op den Mont-Blanc. 8.15 uur, Jt Gulden Vlies, voordr. „Mara thondans" door Charlotte Kohier. Vrijdag 26 November. 8 uur, Kapelkerk, concert; sopraan, violoncel, orgeL TWEE ALKMAARDERS VOOR DE V. A. R. A. Zaterdagmiddag van 2.45 tot 3.15 uur zal voor de V. A. R. A.-microfoon optreden onze stadgenoot de heer A. Kesselaar met de voordracht „Veters", een schetsje van den politierechter van Johan Lüger uit „De Kleine misdaad". Morgenavond van 6 tot 6.30 uur treedt de heer P. Kesselaar op, eveneens uit Alk maar, die zal voordragen In Memoriam Herman Heijermans door Margot Vos. VERPACHTING VISCHWATER. De pacht van het vischwater toebehoo- rende aan en gelegen onder de gemeente Alkmaar hebben Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente na openbare inschrij ving voor den tijd van 3 jaren toegewezen aan den heer C. Dekker, alhier. DIERENBESCHERMING. Te Heiloo is zwervend aangetroffen een jong hondje (zwart-bruin). Ter beschikking een kater, anderhalf jaar oud. Zeer geschikt voor een boerderij. Zwervend, doch in goede conditie, aan 't einde van de Lindenlaan aangetroffen een cypersch poesje (witte pootjes en borst). Liefhebbers en eigenaars kunnen zich vervoegen tusschen 6%7% uur bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescher ming, Baanstraat, Alkmaar. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank al hier is uitgesproken het faillissement van J. Stam, aannemer te Alkmaar, met de be noeming van mr. Fruin tot rechter-com- missaris en van mr. Prins tot curator. VONDELAVOND „JONG HERVORMDEN." Herdenkingsbijeenkomst in gebouw „De Unie". Gisteravond werd in de bovenzaal van „de Unie" een Vondelavond gehouden, uit gaande van de Jong-Hervormden, afdee- ling Alkmaar. De opkomst was bevredi gend. Er werd geopend met het zingen van psalm 150 1, waarna ds. Warners, de voorzitter van de afdeeling Alkmaar der Jong Hervormden, voorging in gebed. Ds. Warners heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de heeren G. Chr. Dun en G. Grondsma, resp. spreker en declamator op dezen avond. Het deed ds. Warners groote vreugde, dat deze avond gehouden kon worden, niet alleen omdat Vondel de grootste Nederlandsche dichter is, maar ook omdat hij de grootste Chris telijke dichter is. De heer Dun gaf voor de pauze een algemeene inleiding tot het werk van Vondel. Heel Nederland „Vondelt", aldus spreker. Ook in Alkmaar is er reeds „ge- vondeld" en ook dezen avond zou men weer „vondelen." Prof. Molkemboer, bekend Vondelken ner, neemt telkens de plaats, waar hij spreekt tot uitgangspunt van zijn rede. Toen hij in Alkmaar sprak, week hij af van zijn gewoonte, waarschijnlijk omdat hij geen enkel aanknoopingspunt wist. Toch kunnen we in de trouwzaal van het stadhuis aan den wand lezen: „Waar werd oprechter trouwterwijl in den gevel van het stadhuis staat: „Indien 't gemeen U roept, besorgt het als Uw eygen!" Ook in Alkmaar vinden we Vondel dus. En al deze bekende woorden van Vondel hebben nog steeds hun volle waarde behouden. Om Vondel te begrijpen zijn een breede voorstudie en bijbelkennis noodzakelijk. Juist bij de jeugd is het met de bijbel kennis tegenwoordig treurig gesteld. Hierdoor is Vondel bij hen niet geliefd. Bij het lezen van Vondels Jephta en Lu cifer b.v. is bijbelkennis een noodzake lijkheid. De Vondelherdenking in deze maand bewijst weer duidelijk de groote cultuur-historische waarde van den bij— Pt Sem'^*kle mensch weet niets van Vondel af. Hoogstens kent men een paar bekende regels, maar verder gaat de ken nis gewoonlijk niet. En toch is Vondel zoo dubbel en dwars waard gekend te wor den. Vondel verstaat de kunst om in wei nig woorden, veel te zeggen, wat veel moeilijker is dan het omgekeerde. Als bewijs citeerde spr. enkele zinnen uit de Roskam en andere werken van Vondel. Vondel kent de onverbiddelijkheid van den dood, de waarde van den ootmoed, de kracht van het gebed. Tot slot liet de heer Dun ons hooren, hoe Vondel in „Uitvaert van mijn doch- terke" het jonge leven van zijn dochtertje Saartje teekent, dat zoo plotseling werd afgesneden. Hierna declameerde de heer Grondsma voor ons Vertroostinge aen Geeraert Vossius", „Ecce Homo", en„de rei van Edelingen" uit het tweede bedrijf van de „Gijsbrecht van Aemstel". Na de pauze gaf de heer Dim een in leiding tot de „Lucifer", Vondels grootste en machtigste drama, waarvan Jan Gres- hoff zei, dat het een stuk litteratuur was, dat een volk slechts éénmaal voortbrengt. De heer Grondsma declameerde twee groote fragmenten uit dit werk, terwijl de heer Dun door zijn aanvulling en toelich ting deze verbond tot een goed geheel. Ds Warners bracht tot slot dank aan de heeren Grondsma en Dun. Door alle aan wezigen werd hierna gezang 3:1 gezon gen, waarna Ds Warners met een dank gebed sloot. SINT NICOLAASPAKKETTEN. Ter gelegenheid van het Sint Nicolaas- feest zullen op den hierna vermelden voet postpaketten kunnen worden verzonden aan de opvarenden van Hr. Ms. Pantser schip „Hertog Hendrik" en Hr. Ms. Flot tieljevaartuig „Johan Maurits van Nassau", welke oorlogsschepen in de Straat van Gibraltar zijn gestationneerd voor het con- voyeeren van Nederlandsche schepen. De pakketten kunnen worden verzonden tot een gewicht van 10 K.G. op de voor gewone binnenlandsche paketten geldende voorwaarden, derhalve met binnenlandsche labeladreskaart, zonder douaneverklaringen e.d., en tegen betaling van het binnen- landsch port. De paketten en adreskaarten moeten worden geadresseerd met: den naam van den rang van den geadresseerde, gevolgd door de aanduiding: a. b. van.... (naam van het oorlogsschip) zonder nadere aan duiding van de plaats van bestemming. He adres behoort voorts te worden voor zien van twee elkaar snijdende lijnen. Het uiterste tijdstip van terpostbezorging is zoowel yoor het Hoofdkantoor als voor het postagentschap Houttil op 30 November as. te 19 uur 30. EEN AARDIGE SURPRISE. Nog slechts enkele dagen en het groote feest van St. Nicolaas zal beginnen. En om aan dit festijn een zoo mogelijken luister bij te zetten, heeft ook de firma De Gruyter uit de Langestraat begrepen, dat er vooral voor de kinderen iets aparts in deze weken dient te geschieden. Daartoe is de winkel niet alleen alleraardigst opgemaakt (er is b.v. een St. Nicolaasstand geheel opgebouwd uit 2800 reepen en rijk voorzien van allerlei heerlijkheden) doch men heeft tevens een aardige surprise uitgedacht. Voor een reeds klein te besteden bedrag kunnen de jon gens en meisjes in het bezit komen van een kinder-bioscoopje, dat zeker met vreugde zal worden ontvangen. En origineel gevon den is ongetwijfeld ook de wijze, waarop men reclame maakt met de uit chocolade letters samengestelde namen, waarvan men de prijs direct zelf kan bepalen. De geheele opzet lijkt ons goed geslaagd en de 6 dames uit dezen winkel hebben zeker eer van haar werk. Zij hebben er in niet geringe mate toe bijgedragen alles in een fleurig en kleurig schijnsel te zetten en zullen dus met des te meer genoegen de waardeeringen op prijs weten te stellen. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: De Grunneger verainen „De Molleboo- nen" het gusteroavond heur eerste groode oavond had in dit winter, 't Was ainglieks wel wat loat in tied, moar dat kwam om dat ain van de hoofdrolspeulers in 'n stok, dat de tooneelclub ,,'t Gebelskop" in studie nomen har, zaik worden was en d'r dus 'n aander stök uutzöcht worden mos. Dat aan- dere stok is worden „De oom uut Canada", 'n bliespul van J. Buitenwerf en J. Kremer. Hou dat 't west wezen zól waiten we van- zuls nait, moar wèl hou 't west is, en dat is mit twei woorden te zeggen: biezunder mooi. 't Begunde vort doadlijk al, dou de veurzitter, meneer Barkman, zien openings woord zee. Hai dee dat zooas hai dat zoo goud kèn, d.w.z. mit« 'n poar grap pen en goud, woar hai de lachers op slag mit op zien haand kreeg. Moar ernstig kon hai ook wel wezen: hai proatte over ons overleden lid meneer Leemeijer, dei hai n echte Grunneger en goud lid van de ver ainen nuimde. Stoande hebben we mitnan- der hom in stilte even herdocht. De zoal was dizze raize, dank zjj 'n feest dat er n poar doagen leden wesl is, biezun der mooi versierd. De woapens van Grun neger gemainten, dei wie d'r ophongen har ren, leken d'r hail nuver tusschen. Zunde, dat de Wieringermeerpolder nog gain woa- pen het: d r wazzen doarvandoan nou juust zooveul luu komen: mit achttien man en zai hebben zóó genoten, dat ze 'n aander keer weer komen willen en din nog aanderen mitnemen zeilen. Plannen wuiren al be sproken om onze tooneelclub es 'n keer speulen te loaten in Middenmeer! Wie ho pen, dat 't deurgoan ken! Wat 't bliespel betreft, dat is 'n verhoal vol van onmeugelkheden en biezunder tou- vallige omstandigheden, zoodat 'r aller hande verwikkelingen in veurkomen. Boer Kloazens zien dochter is deur 'n exoamen komen en mag nou as beloonen mit heur olleluu twei moand noar St. Moritz noar de wintersport. In dei tied mout de toenman Kammingoa zoo'n beetje op 't huus paazen, moar de! begript dat zóó, dat hai mit vrouw en dochter zoolaank in de villoa wonen gait. Ze binnen d'r nog moar 'n week ze goan vanzuls goud aan 't dikkedakken of doar komt de bruir van Kloazens, dei twintig joar in Canada woond het en doar riek wor den is. er. Fmo, 'n karaktervolle wijn (droog) Amontillado. «ér fijne kwal (<W) Manzanilla, zéér licht en zéér drnn» B.J fij U7Uit„ g roen Red White Port Red White Douro Port Sup. Douro Port 8 years old. Sup. Douro Port 12 years old Roode Bordeaux j.50 s jjq' Vrur volledige prilecoormt voor Wl|nes es Ce. '75 2.40 190 1.50 1 Ba 2.- 2-25 UO Wat er din aalmoal gebeurt, küwTT"* oververteld worden, moar de spenlereTJf van 't Gebelskop hebben 't zain en h loaten op 'n menair zooas we dat van^S^ gewoon binnen. Zai hebben moakt, d slim lacht is en dat 't spul ainglieks gauw ofloopen was. Aan 't applaus ieder van de drei bedrieven kwam din u hoast gain ènde. De veurzitter broeht h en de regisseur, meneer Snel, ook lid de verainen, din ook 'n woord van daan/3*1 aind van de bezuikers uut Wieringerf01 dee d'r nog 'n woordje bie. - En dou is d'r nog hail wat gezellig a onder laiden van meneer P. Veen =,■-Sn?t «n van onze leden. Men vraagt ons: Huisverzorging heeft Zondag 21 Nov haar tentoonstelling, welke een groot suc ces is geweest, gesloten. Wij hebben ons mogen verheugen groote belangstelling van alle zijden, waar- uit ons duidelijk is gebleken, dat een neu- trale vereenigir.g in deze tijden van ver- deeldheid en afscheiding toch nog reden van bestaan heeft. Wij zullen blijven trach- ten dit neutrale standpunt hoog te houden. Wij zeggen allen, die op eenigerlei wijze hebben geholpen, dit jubileum op zoo waardige wijze te herdenken, zeer harte lijk dank. Eere, wien eere toekomt! *1 Aan „Kofa" allereerst. Zij toch richtte de tentoonstelling op zoo smaakvolle wijze geheel belangeloos in, met gebruik, even eens belangeloos, van de tafels, waarop al het mooi's was uitgestald, ons door den heer Koorn, Veerstraat, aangeboden en geplaatst. Naar men ons verzekerde, zag het ge heel er voornaam uit; de prachtige?»- zische kleeden van dé firma Masée zullen daaraan niet vreemd zijn. Aan de exposanten een woord van bij- zonderen lof, dat zij hun kostbaar bezit aan ons durfden en wilden afstaan. Tot slot, niet te vergeten de pers, dia steeds maar weer haar kolommen beschik baar stelde. Hartelijk dank voor die be reidwilligheid. .v'—'sïgVié En nu de raad-pop „hoe heet ik?' Zij heette „Treesje" en is geraden door het dochtertje van den heer Keesom, Mient, alhier. Er is 375 maal naar den naam gej- raden, slechts 1 maal werd „Treesje welke naam door mevr. v. Kinschot was bedacht, geschreven. De pop in het groen zijden costuum UW door den heer Tigée geschonken, is ?e" wonnen door mevr. RingersVeen,. haar naam in hokje no. 79 had geschre ven. Onder groote belangstelling van W personeel van den Armenraad, werdens® zegels van het bovenblad verbroken* y" kwam de uitslag voor den dag. De poppenkamer werd gewonnen d het dochtertje van mevr. Ypma; 82 OW» werd een naam geschreven. En nu komt tot slot Maandag a.s. verloting der poppen en al wat ons geschonken.Wie zuller de «ebikkigenzj In de dagbladen zal Dinsdagavond Nov. de uitslag bekend worden gemas*»^ Groote ritten «peclal* Dammen. DAMCLUB VOORWAARTS- Ap VAfl* De uitslagen der wedstrijden m tercompetitie van de damclub „Voorw*^. J waren als volgt: Hoofdklasse. A. BurgertJb. Hagens Jn. MooyE. Hofman j K. A. JakschtovG. Woonijk De afgebroken partij G. WoontJk J. Mooy eindigde le klasse. J. v. MontfoortD. Stam D. MareesA. Koreman G. OudshoornF. Appel S. SchureL. Ravestein P. de WynM. Hemels 2e klasse. K. SlootenTh. Zijlstra D. Dijksti aJn. Dogger J. SchuitJ. Ravestein De stand in de hoofdklasse is n Jb. Hagens K 3 Jn. Mooy G. Woonijk A. Burgert K. A. Jakschtov E. Hofman 2-0 2-0 1-1 afgebf- 0-3 2-—0 0—3 1-1 5 6 5 4 5 5 3 3 2 1 1 2 tot V» uur vóór ions°P9,'k!j lijn geluidsiignolen den: knippert dan met A koplichten aki attenties^ 'rFffvr'iVfTn'y

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2