AMSTERDAMSCHE BEURS ALKMAARSCHE COURANT van DONDERDAG 25 NOVEMBER 1037 Nu gaat het hard. BINNEN 30 HETER §19'/« 807, 168% 137. 57» DERDE BLAD £ucfitmact ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte de Pelikaan B an ti oeng, de Emoe Rangoon en de Gier Alexan drië; op de thuisreis landden de Ibis te Athene en de Valk te Rangoon. Vanochtend 7.08 uur is de „Nandoe" met zeven passagiers, respectievelijk drie voor Karachi, één voor Napels, één voor Batavia en twee voor Medan, naar Indië vertrok ken. Gezagvoerder is de heer Hondong. Voor de tusschen-trajecten hebben twee passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 85 K.g. vracht, 449 K.g. briefpost en 42 K.g. pakketpost meege nomen. VLIEGTUIG VOOR ZESTIG PERSONEN ONTWORPEN. De „Compagnie Air France Transatlan- tlque" bereidt den bouw voor van een reusachtig vliegtuig, dat bestemd is voor passagiersvervoer over het noordelijk ge deelte van den Atlantischen Oceaan. Het toestel zal zes motoren van In totaal 9000 P.K. hebben en 60 ton wegen. Het zal 50 tot 60 personen kunnen vervoeren. Men verwacht, dat de bouw in 1940 voltooid zal zijn. Intusschen wil de maatschappij in 1938 de beschikking hebben over een tweede exemplaar van het type „Lieutenant-de- Valsseau Paris" en over drie toestellen van het model, waarmede Codos dezer dagen zijn vlucht naar Zuid-Amerika volbracht heeft. POOLSCH VLIEGTUIG VERMIST. Het gewone vliegtuig van de lijn Palesti naWarschau is gisteren tusschen Saloniki en Boekarest verdwenen. Het toestel was eergisteren uit Lydda vertrokken en kwam 's avonds te Athene aan. Het vloog verder naar Saloniki, vanwaar het den volgenden ochtend vertrok. Sedertdien heeft men niets meer van het vliegtuig gehoord en men veronderstelt, dat het een noodlanding heeft moeten maken in de schaarsch be volkte streek van Bulgarije. Aan boord van het toestel bevonden zich drie leden van de bemanning en drie pas sagiers. Het vliegtuig had gistermiddag kwart over één te Warschau aan moeten komen. De Bulgaarsche, Grieksche, Roemeensche en Zuidslavische autoriteiten zijn gewaar schuwd en een speciaal vliegtuig is op zoek gegaan. Neergestort in het gebergte? Volgens uit Bulgaarsch Macedonië ont vangen berichten zou het vermiste Pool- sche vliegtuig gistermiddag in het gebergte, op 20 Kilometer van de Bulgaarsche stad Swetiwratsj, neergestort zijn. De autoriteiten hebben gisteren vroeg een hulpexpeditie naar dat gebied gezon den, die gisteravond nog niet terug was. De nasporingen. De nasporingen naar het vliegtuig duren voort. De Bulgaarsche luchtvaartautoritei ten hebben twee toestellen uitgezonden, terwijl ook twee Grieksche toestellen op onderzoek zijn uitgegaan. Daarenboven is een toestel der Lot- maatschappij op zoek. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag publieke verkooping gehouden in het café van den heer Bouwstra te Sint Pancras, behoorende tot de nalatenschap van den heer P. Gootjes, ten overstaan van notaris Roos te Alkmaar: Perceel 1: huis, schuren en erf bewoond door de wed. Gootjes, kooper K. Timmer voor 2820; Perceel 2: bouwterrein met schuur, koo per C. Kloosterboer, voor 1181; gecombineerd gemijnd op 4326 door P. Vroegop te Broek op Langendijk. Perceel 3: huis en erf bewoond door W. Hieltjes, kooper K Timmer voor 1000; Perceel 4: huis en erf bewoond door A. Westra, kooper K. Timmer voor 1000; Perceel 5: bouwterrein aan den Beneden- weg, kooper K. Duif Cz. voor 262; Perceel 6: bouwterrein aan den Beneden- weg, kooper K Duif Cz. voor f 1060; Perceel 7: bouwland in de Ach ter geest, 25 snees, kooper Jb. Tol voor 29 per snees; Perceel 8: bouwland in de Achtergeest, 11 snees, kooper J. v. Kampen voor 30 per snees; Perceel 9: bouwland in de AchtergeesL 19 snees, kooper J. van Kampen voor f 25 per snees; gecombineerd gekocht door Jb. Kerkmeer voor 1531. Perceel 10: bouwland „De Zevenmorgen 25 snees, kooper C. Groen voor 41 per snees; Perceel 11: bouwland „De Zevenmorgen 21 snees, kooper Jb. Ruis, voor f 40 p. snees; Perceel 10 en 11 gecombineerd gekocht door M. Nieuwland voor f 2015.50. Perceel 12: huis en erf bewoond door T. Dekker, kooper C. de Geus voor f 860; Perceel 13: huis en erf bewoond door Nagelhout, kooper Jb. Tol voor 970; Perceel 14: grasland aan den Achterweg, groot 5 snees, kooper Jb. Tol voor 970; Perceel 15: bouwland „de Groet", 18 sn., kooper J. Kloosterboa- Pz. voor 51 per snees; Perceel 16: bouwland „de Groet", 18 sn., kooper J. Kloosterboer Pz. voor 51 per snees; Perceel 17: bouwland Molenweide, 27 sn., kooper Jb. Ruijs voor f 62 pa snees; Perceel 18: bouwland Molenweide, 23 sn., kooper K Lek, voor 62 per snees; Perceel 19: bouwland Huiswaard, 23 sn., kooper S. Nol voor 36 per snees; Perceel 20: bouwland Huiswaard, 17 sn., kooper P. Leien voor 17 per snees; Perceelen 20 en 21: bouwland in de Vroo- nermeer, 14 snees, kooper T. Bakker voor f 615; combinatie 1, 2, 8, 4, 5, 6, 12, 13 en 14 werd gekocht door de Vries te Amsterdam voor 9827; combinatie 7, 8, 9, 15 en 16 gekocht door N. Timmerman voor i 3419. ZITTING TWEEDE KAMER. Verschillende wetsontwerpen. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Zonder debat en z. h. st. worden allereerst aangenomen de wetsontwerpen: Naturalisatie van E. H. Bahr en 21 anderen. Wijziging en verhooging van het tiende hoofdstuk der rfjksbegrooting voor 1936 (verschillende onderwerpen). Wijziging en verhooging van het elfde hoofdstuk der rijks begrooting voor 1936 (verschillende onderwerpen). Bepalingen ter voorkoming en bestrijding van ziekten van bloembolgewassen en bloembollen. Postbegrooting 1938. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van het staatsbedrijf der poste rijen, telegrafie en telefonie voor 1938. De heer Amelink (a.r.) wijst op het ver blijdende feit dat ondanks de tariefverla gingen dit bedrijf een winst heeft opgele- vert van 12)4 millioen. In verband hiermede vraagt spr. aan dacht voor verschillende belangen van groepen personeel. Het georganiseerd overleg komt niet voldoende tot zijn recht. Spr. sluit zich aan bij wat de heer van Braambeek heeft gezegd. De Zondagsdienst worde zooveel mogelijk verder beperkt, van de gelegenheid tot het afhalen van stukken wordt zoo weinig gebruik gemaakt, dat ze wel kan worden afgeschaft, het aantal des Zondags verzonden telegrammen en ver kochte postzegels is gering. Bij den post cheque en girodienst zijn er naar verhou ding te veel vrouwelijke ambtenaren. Ook in andere takken van dienst gaat de leiding der P. T. T. in deze verkeerde richting voort. De heer Wendelaar (lib.) is de P. T. T.- leiding erkentelijk voor tal van verbeterin gen. Echter keurt spr. af, dat de eenige postbestelling ten plattelande gewoonlijk des middags gebeurt. De automatiseering der telefoon is een zegen voor het publiek en voor den dienst, ze komt het aantal aan sluitingen ook weer ten goede. Spr. oefent critiek op de radio-contróle- commissie. Deze heeft spr. eens het houden van een redevoering verboden, ofschoon niemand spr. van revolutionnaire ophitsing zal verdenken (vroolijkheid, stemmen: nou, nou). Spr. zou die rede als voorzitter van den Vrijheidsbond houden en mocht dit niet om de politieke strekking. Daartegenover wijst spr. op verschillende uitzendingen van de VARA, waarin wel politiek voorkomt, b.v. in wat Hen Meyer voor werkloozen zegt. Bij dergelijke improvisaties wordt niet vooraf een rede ter goedkeuring naar de Controle-Commissie gezonden. Spr. dringt aan op gelijke behandeling. Spr. acht de Kamer niet de plaats om over personeelsbelangen te spreken. Maar toch vraagt spr. of er bij de P. T. T. werk tijden voorkomen van over de 48 uren per week en of er door gebrek aan personeel in Amsterdam de eerste stad des rijks, aan 't telegraafkantoor soms telegrammen blijven liggen. Spr. dringt aan op weder-invoering van den rang van hoofdcommissies. Ook de heer Bakker (c. h.) brengt hulde aan de P. T. T.-leiding. Doch verschillende streken ten plattelande zijn de dupe ge worden van de rationalisatie. Spr. vraagt 'n ernstig onderzoek, o.m. betreffende het aantal postbestellingen. DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. Twee gewonden. Vanmorgen is op den Rijksstraatweg ZwolleAmersfoort, in de buurt van Oos tendorp bij Elburg, een ernstig ongeluk gebeurd. De fietsrijder K, wonende in het Noord einde bij Elburg, die op het fietspad reed, wilde den weg oversteken, maar gaf te laat richting aan. De fietser werd door een ach terop komende vrachtauto gegrepen en ernstig gewond. De auto reed vervolgens tegen een boom. De bestuurder geraakte geheel bekneld in de cabine en de wagen moest ontladen worden, voor men het slachtoffer uit zijn benarde positie kon bevrijden. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, zijn de gewonden naar het zie kenhuis te Zwolle vervoerd. De chauffeur had slechts lichte verwondingen opgeloo- pen. De voorkant van den wagen werd geheel vernield. VIJFDUIZEND GULDEN VERDUISTERD. Verdachten veroordeeld tot één jaar. |De rechtbank te Groningen veroordeelde vanochtend den 48-jarigen D. de J. en den 45-jarigen S. van G., beiden wonende te Groningen, wegens verduistering van vijf duizend gulden, ten nadeele van mejuf frouw Damen uit Almelo, ieder tot één jaar gevangenisstraf. De verdachten hadden waardevolle pa pieren, tot genoemd bedrag, welke zij van genoemde juffrouw in bewaring hadden, te gelde gemaakt en ten eigen bate aange wend. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIE- MELK. De Neder Landsche Zuivelcentrale heeft voor de week van 28 November tot en met 4 December voor de consumptiemelk op regeeringscontract het taxegedeelte vast gesteld op 7.25 cent; eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteits afdracht. Voor de overmelk bedraagt de regeerings-minimumprijs 6.20 cent. De afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk bedraagt 2.50 ct. VLIEGTUIG IN DEN NIEUWEN WATERWEG GESTORT. Student staat terecht wegens overtreding luchtvaartwet. De 23-jarige student R. van Th heeft op 15 September van het vorig jaar met een door hem op Ypenburg gehuurd vliegtuig boven den Nieuwen Waterweg ter hoogte van Maassluis zulke roekelooze capriolen uitgehaald, dat hjj met het toestel is afgegleden en in het water is terecht gekomen. Het vliegtuig verdween daarby geheel in de diepte doch de heer van Th. wist zich zwemmende te redden. Dit ongeval had hem evenwel in aan raking met den strafrechter gebracht, daar hy de luchtvaart op een zoodanige wijze heeft uitgeoefend, dat er gevaar voor de openbare orce of veiligheid was ontstaan (art. 10 luchtvaartwet) en de Delftsche kantonrechter heeft hem daarvoor ver oordeeld tot een geldboete van 200. subs. 40 dagen hechtenis. Van dit vonnis is van- Th. in appèl ge komen en hedenmiddag diende deze zaak voor de Haagsche rechtbank. Uit het on derzoek bleek, dat verdachte dien dag op Ypenburg een toestel heeft gehuurd, waar mee hij een kennisje, dat per boot naar het buitenland vertrok, uitgeleide zou doen. Als getuige-deskundigen werden ge hoord de instructeur der Nationale Lucht- vaartschool op Ypenburg, de heer L. D Asjes en de inspecteur van den Lucht vaartdienst, de heer J. van der Heyden. „Is vliegen op minder dan 50 meter hoogte gevaarlijk?" vroeg de president mr. H. Haga. Getuige Asjes: „Voor een ervaren vlie ger hangt dat van. de weersgesteldheid af, Voor een onervaren vlieger en dat was van Th. zeer zeker." Getuige van der Heyden meende, dat de wijze van bochten maken van verdachte zeer voorzichtig genoemd kon worden. Verschillende malen was hij daarbij niet meer dan 10 meter van de wateropper vlakte af geweest. Een kleine misrekening en de kans op een ongeval was groot. President: „Was er ook gevaar, dat hij tegen het schip aan zou vliegen?". Getuige kon dat niet zeggen. Verdachte heeft betoogd, dat hij in de warme lucht van de stoompijpen is te recht gekomen en daardoor is afgegleden. De deskundigen verklaarden, dat warme lucht op zichzelf eerder stijgkracht heeft, doch dat op de scheiding tusschen warme en koude lucht luchtzakken kunnen vormen. President: „U had van Waalhaven eerst nog een meisje mee willen nemen, dan had u haar leven ook nog gewaagd. Verdachte: „Als ik iemand bij mij heb, dan vlieg ik veel voorzichtiger". De officier van justitie, mr. Rouffaer, was van meening, dat verdachte zeer roe keloos heeft gevlogen en daardoor het verkeer te water in gevaar heeft gebracht. Verdachte wist heel goed, dat men eeni- gen tijd noodig heeft om zich van. een remous te herstellen en heeft in verband daarmee veel te laag gevlogen. Bovendien wist hij, dat bij een varende boot allerlei luchtstroomen ontstaan; spr. vorderde be- bestiging van het vonnis van den kanton rechter. De verdediger, mr. Bennewitz, gaf toe, dat verdachte roekeloos heeft gevlogen, doch, zoo zeide pleiter, elk roekeloos vlie gen is nog niet het verkeer in gevaar bren gen. Pleiter noemde als voorbeeld hiervan stunt- en recordvluchten. Toen verdach te afgleed, vloog hij naast de „Oranje polder" in dezelfde richting. Hij heeft deze boot dus niet kunnen raken De an dere vaartuigen kwamen pas op grooten afstand. Pleiter concludeerde daarom tot ontslag van rechtsvervolging, subs. vrij spraak en vroeg, meer subsidiair een la gere boete, daar verdachte door het feit, dat hij twee jaar door de N. L. S. is ge schorst, reeds zeer zwaar is gestraft. Uitspraak 9 December. VISSCHEN IN HET IJSELMEER. Ressorteert dit onder kust- of bin- nenvisscherij? Op het IJselmeer onder Makkum heeft A. van der L. met fuiken gevischt zonder vischakte en zonder eenige schriftelijk ver gunning. Voor de kustvisscherij zijn een dergelijke akte of vergunning ook niet noo dig, voor de binnenvisscherij wèL De kantonrechter te Sneek, voor wien de visschers zich te vaantwoorden had, achtte hem niet strafbaar en beriep zich op art. 1 der Visscherijwet, dat de Zuiderzee noemt als behoorende tot de kustvisscherij. Wel overwoog de kantonrechta ook, dat na het tot stand komen dier wet een gedeelte der Zuiderzee is afgesloten, maar tevens, dat daarmede dit gedeelte niet aan de bepaling is onttrokken. De ambtenaar OM. ging van deze uit spraak in cassatie op last van hoogerhand. Het departement neemt namelijk het standpunt in, dat door de afscheiding van de open zee, het betreffende watergebied niet langer „zee" is, dus ook geen Zuiderzee De kantonrechter teekende echter aan, dat hij niet kon inzien, waarom het feit, dat een water niet meer open zee is, zou mee brengen, dat het niet meer is „Zuiderzee" in den zin der visscherijwet. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijn veld t, nam in deze zaak con clusie. Hij zeide, dat zoowel kantonrechter als ambtenaar OM. het derde lid van art. 1 der visscherijwet uit het oog hebben verlo ren. In verband met deze zaak zeide mr. Wijn- veldt getracht te hebben, een onderzoek in te stellen naar de vaststelling der grenzen van de Zuiderzee vroeger en thans, Hij kwam daarbij tot de slotsom, dat een voor alle gevallen geldende grensregeling niet bestond en bestaat Mr. Wijnveldt meende, dat zjj( bij gebre- Op de kentering tusschen herfst en winter. Na zachte zonnige weken de herfststormen en dra het winter land. Nu gaat het hard. Nu gaat het heel hard. Nu de Novemberstormen jagen over de zeeën en vliegen over de landen. Lang, heel lang hebben de boomen in blad gestaan dezen herfst en wie de verhalen hoorde over tochten door de najaarsbosschen, wie er zelf tenminste een vleugje van mocht zien op een enkelen stillen zonnigen Oc- tobermiddag, die weet dat de herfsttooi da wouden, weken en weken lang, dit jaar wel bijzonder mooi is geweest. Nu schijnt de morgenzon fel de kamer binnen, tè fel. Want dat felle schijnen is een teeken mee van het buiige weer, van grauwe wolken, waartusschen scherp zich de zonneschicht boort en van het kaal wor den der boomen. Ze staan er vele, haast te vele, rondom ons huis en van alle kanten zien we ze nu al kaler worden, al leeger, zoodat het licht vrij en op dezen morgen wel heel scherp en fel binnenkomen kan. Nu gaat het hard, heel hard. Maar wat is er overigens een groot verschil tusschen den eenen boom en den andere in den tijd en het tempo van het groen worden in het voorjaar en het kaal worden in den herfst. Hier voor mijn zijraam staan drie iepen. De een is al heelemaal kaal en heft zijn prachtig wintersilhouet ten hemel, de tweede hult zich, nu het morgenlicht hem beschijnt en dóórschijnt, in goudgloed van stervend loover. En de derde, die er vlak naast staat, die even hoog is en even oud, is nog hard groen, met slechts hia en daar een gekleurd blad: die kan oogenschijnlijk nog wel weken zoo staan en het nog wel tot December volhouden voordat ook hij kale takken omhoog zal steken. Daar schuift een inktzwarte wolk zich voor het daverend zonlicht Nu verstart de goudglans tot hard geelgroen. Nu valt het nog meer op dan zoopas hoe de boomen langs den singel na den stormnacht kaal geworden zijn. Het is welhaast het zwarte win ter- beeld der hooge kruinen geworden, terwijl gisteren nog een ijle bruin en gouden mantel over de stammen hing. Nu nog na dit stormachtige weer een paar vriesnachten en tuin en park, bosch en veld zijn geheel in het win terkleed gestoken. Wat lang geduurd heeft ditmaal, het komt nu toch. Er is, en blijft, de sehoone regel maat der getijden, de vaste ordening, ook al is er binnen de grenzen van de scheppings orde, die altijd weer op de lente den zomer en op den kleurigen herfst den strakken winter laat volgen, plaats voor boeiende variaties, voor soms zeer sprekende ver schillen en zeer sterke wisselingen. Het gaat nu hard, zooals het eerst in de weken, die achter ons liggen, wel heel lang zaam scheen te gaan. 't Kan zijn, dat wij, die ons kort geleden nog koesterden in zomer- sche zoelte, eind October immers nog, dat wij nu heel gauw volop in den winter zullen zitten. Nog aarzelt er wat blad aan struiken en boomen, maar 't zal bij nieuwe vlagen zeker vallen. Nog bloeit een goudsbloem, een dahlia, een geranium, maar de vorst zal ook deze laatste bloemen doen verstijven. 't Gaat hard nu, maar wijder hemelen openen zich, niet meer bedekt door het harde en dichte groen van den zomer. Er is opener blik op hemelblauw en wolken, op zon bij dag en sterreglans bij nacht. Er gaat een lichter, wijder hemel open. Nu kala takken strekken zich in t licht. Nu laatste blader dorheid is verstoven: Hoe wonder grootsch is weer het vergezicht. De herfst is niet alleen een stilaan sterven, Een wijken, dorren, vallen, ondergaan; De herfst is: wijder horizon verwerven En dichter bij Gods open hemel staan! A. L. B. ke van een wettelijke regeling, nog altijd hun wensch bevredigd zouden kunnen zien. Op grond o.m. van hetgeen spr. zeide ten aanzien van de wet en daaruit voortvloeien de koninklijke besluiten, kwam de advocaat- generaal tot de conclusie, dat het bewezen verklaarde strafbaar is en dat; de Hooge Raad, ten principale rechtdoende, den ver dachte zal veroordeelen tot twee geldboeten van 2 met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vischtuig. De Hooge Raad zal arrest wijzen op 20 December. SJANGHAI DOOR HONGERSNOOD BEDREIGD. Het door den oorlog geteisterde Sjanghai wordt thans door hongersnood bedreigd. Een vooraanstaand lid van het bestuur der Internationale nederzetting verklaarde tegenover den Reuter-correspondent, dat de voedselvoorraden nog voor slechts drie dagen toereikend zijn. Men vreest dan ook voor levensmidde lenrelletjes. Het incident van gisteren, toen de rijstwinkels in de Fransche concessie door uitgehongerde Chineezen werden be stormd, is een voorbode van wat men kan verwachten, tenzijde de Japanneezen toe laten, dat de Chineezen terugkeeren naar hun akkers rond Sjanghai. Op het oogenblik worden 'alleen nog maar levensmiddelen aangevoerd door kleine kustvaartuigen, en de aanvoer is dan ook lang niet voldoende voor de behoeften. Groote menschenmenigten belegeren de rijstwinkels, terwijl op de vrachtauto's die van de dokken komen, een gewapend ge leide meerijdt. De toestand is nog ver ergerd door de aanwezigheid van een millioen Chineesche vluchtelingen. De intrede van den winter heeft eveneens een groote toeneming van het sterftecijfer on der de ondervoede, ternauwernood gekleede en door ontberingen geteisterde Chineesche vluchtelingen tengevolge gehad. DE ZAAK DER „CAGOULARDS". Generaal du Seigneur heeft den nacht doorgebracht in een kamer op het hoofd bureau van de veiligheidspolitie. Vanoch tend elf uur is hij naar het paleis van justi tie vervoerd om te worden verhoord door den rechter van instructie. De „getuige", zoo wordt de onbekende genoemd, die vannacht op het hoofdbureau werd gebracht, heeft een langdurig verhoor ondergaan. Men verwacht tegen den middag nadere mededeelingen. In „Le Matin" werd medegedeeld, dat het gerucht ging, dat een huiszoeking zou zijn verricht in de villa van generaal Weygand in Bretagne. De generaal heeft aan de re dactie van het blad verklaard, dat dit be- lachelije insinuaties zijn. „Huiszoeking in mijn villa? Ik weet er niets van. Indien het waar zou zijn, dan zou ik er toch wel iets van weten, denk ik. Aan gezien het huis op het oogenblik niet be woond wordt, is het geheel gesloten". Reamllaten-coniröle van reclame. Een fabrikant van een wereldmerk bougies berichtte kortelings van zijn ervaring met courantenreelame in drie afzetgebieden. Onmiddellijk, aoo meldde hff, steeg de verkoop in die rayons 10 boven het normale. Dit is een stereotiep geval, daar het weer een bedrijf betreft, da* zijn reclame zeer oordeelkundig voert, dat stelselmatig vele onderzoekingen op reclamegebied onderneemt en zoo ver standig is de resultaten van zijn reclame zorgvuldig na te gaan. En zooals doorgaans bij nauwkeurige resultaten-controle van allerlei re clame-middelen, blijkt ook hia de groote doelmatigheid van couranten- reclame. van «en brandend* straat lantaarn af op 'n officieel parkeerterrein meet uw auto staan om binnen be bouwde komman vrijge steld te zijn van den plicht om licht op te hebben van Donderdag 25 November 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-Indië 1937 5% DuitschL '30 m. verkl. B ANK-IN STELLIN GEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda e e e e s Bethleh. Steel Cities Service General Motorsa Kennecott Copper R public Steel Standard Brands se». Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V A. i i Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. a Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. P erlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi ..sis Interc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli s Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. TExclaim. 'Exdividend. Vorige koers IOIVis 977» 31'/e 1483/» 1493/» 1157» 130'/» 42»/» 75 246 2867, 138*/» 32% 337/jg m 25 23% 12«/is 53/» 373/, 4Vw 391 138 118 73 84 168'/, 307% 3187, 79 27»/» 11% 10"Aa 190% ll*/» 125 136 897. 2% 1137» 1097, 1927, 268 257 27 13»/« 8U/» 603/, 5% laatste k. 2.30-45, 101 977» 303/» 149 146 115% 1297, 39J-40J 73 247 271-737, 137%-S 187.-19 323/,-3/» 1'/» 231-1%, 12-7» 3ts/,.3/, 4 385-7, 136 116 305 313%-6 77'/,-8 27'/, H'/,-% 101%. 188-% 113.% 121 138 821/,-5 2*»/» 110-% 108-7» 192 260%. 2 250-1 26 8%6-7m 60 x) ex-coupon Prolongatie vorige koers '/t, heden V, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: New-York 1.79 1.807», Londen 8.99 X 8.997» Berlijn 72.65 72.65 Parijs 6.11*/» 6.107» Brussel (Belga) 30.60 30.61 Zürich 41.63 41.66 Kopenhagen 40.17 h 40.15 Stockholm 46.37y2 46.37 X Oslo 45.20 45.20 Italië 8.50

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9