SPORT EN WEDSTRIJDEN. Het Voetbalwereidtornooi. tweede blad Nederland Luxemburg om een plaats. Om het wereldkampioenschap. Geen goede tijdindeeling van Euwe. EGMOND AAN ZEE Sinterklaas bluft maar kras Voetbal. Eigenlijk moest de belangstelling voor den interlandwedstrijd, die mor genmiddag in het Feijenoord-stadion plaats zal vinden, buitengewoon groot zijn. Want het is dezen keer méér dan een gewone landen wedstrijd: het gaat hier om een plaats in het eigenlijke tornooi, dat den volgenden zomer in Frankrijk verspeeld zal worden. Voor Nederland is deze wedstrijd van zeer groot belang. Met hun drieën toch moeten Nederland, België en Luxemburg uitmaken, welke twee tot de eigenlijke tornooi-elftallen zullen behooren. Eén van de drie wordt dus uitgeschakeld. Nu zal men zeggen, dat de kansen voor Nederland dan op dit oogenblik wel zeer gunstig staan en inderdaad kunnen wij niet ontkennen, dat er al heel wat zal moeten gebeuren, wil ons land uitgescha keld worden, maar tochmen dient op te passen, zelfs tegen Luxemburg. Want een eventueele overwinning op de Belgen is nog lang niet zeker. Er is echter meer: als alle drie landen gelijk eindigen en dat is bij voetbal na tuurlijk ook nog mogelijk dan beslist het doelgemiddelde. Men moet met deze mogelijkheid rekening houden. Daarom moet morgen niet alleen gewon nen worden, maar er moet zelfs met flinke cijfers gewonnen worden. Dan alleen heeft men zekerheid, dat ons land zich plaatst. Deze taak nu is weggelegd voor een elf tal, dat de noodige veranderingen heeft ondergaan. Veranderingen, die misschien niet in alle opzichten verbeteringen zullen zijn, tenminste niet in een eersten wed strijd, maar die dan toch beteekenen, dat er $en meer verjongde ploeg in het veld komt. Weliswaar met drie debutanten, maar die moeten zich maar door de moei lijkheden heen slaan. Als we het Nederlandsche elftal bekij ken, dan krijgen we onwillekeurig de idee, dat de commissie, die het elftal heeft sa mengesteld, behoorlijk gedacht heeft aan de plaats, waar gespeeld wordt. We geloo- van nooit, dat in het elftal zooveel Rotter- damsche spelers beter nog zooveel Zuidhollandsche spelers zouden zijn op gesteld, als er in Amsterdam gespeeld was geworden. Niet minder dan zeven stuks komen uit Rotterdam en omgeving. D® overige vier komen uit Noordholland, waarbij we er ons op mogen verheugen, dat een speler uit onze directe omgeving eveneens een plaats in het elftal heeft ge kregen. En welk een plaats! De jonge K. F. C.-er de Boer moet Bakhuys ver vangen. Dat is een moeilijke taak, en wij gelooven er geen oogenblik aan, dat hij den vroegeren midvoor zal doen kunnen verge ten. Maar dat behoeft ook niet. Bakhuys was een der allerbeste midvoors van ge heel Europa, misschien in zijn allerbesten tijd wel de beste en waarom zou men nu plotseling van een jong speler het onmo gelijke moeten en mogen eischen? Als de Boer maar een goeden wedstrijd speelt en niet slechter is dan de anderen, dan zijn we al lang tevreden. Naast hem spelen Smit waarover we verder kunnen zwijgen! en aan den anderen kant van Spaendonck, de Neptu- nus-man, die reeds eerder de oranjetrui heeft gedragen. In elk geval geeft deze spe ler meer vertrouwen van Vente. Waar Bergman als linksbuiten gehand haafd bleef, zien we van deze linie wel kracht uitgaan. Dan is er de complete Feijenoord-mid- denlinie. Laten we direct zeggen, dat An- deriessen niet gepasseerd is, maar dat eigenlijk op diens verzoek Kuppen is op genomen. Welnu, deze linie zal zeker een hecht onderdeel van de ploeg zijn. Resten dan nog de drie achterspelers. Punt is de nieuweling, die echter in proef- wedstrijden een uitstekend figuur heeft geslagen. Bertus Caldenhoven is bekend genoeg en van Male zal zich ook wel thuis voelen in deze sfeer. Hij heeft al vaker het nationale doel verdedigd en dat Halle de plaats onder de lat gaarna aan hem af stond, valt al evenzeer toe te juichen als de daad van Anderiessen. Halle en Anderiessen zijn nu reserves. Ook al op eigen verzoek. Wat o.i. het ge baar van deze twee spelers nog mooier maakt. Hoe het ook zij er worden verschillende spelers geprobeerd en hun keuze is in het algemeen wel gewettigd. Deze ploeg moet in staat zijn van Luxemburg te winnen, zelfs met duidelijke cijfers. Die Luxemburgers zijn geen geregelde tegenstanders van de Oranjeploeg. Slechts een keer heeft Nederland tegen dit land gespeeld. Dat was in 1920 tijdens de Olym pische spelen in Antwerpen. Ons land was toen niet best en het won dan ook maar met 30. Maar die cijfers zeggen niets: Luxemburg was toen eigenlijk heelemaal geen voetballand en sindsdien zijn de pres taties sterk omhoog gegaan. En thans moet men voor de tegenstan ders van morgen terdege oppassen. De Luxemburgers hebben in het laatste jaar uitstekende resultaten kunnen boeken, re sultaten, die er op wijzen, dat het morgen lang geen walk-over wordt voor Neder land. De techniek van de ploeg is zeer goed en als er taktisch nog wat verbeterd is in de laatste maanden, dan mag Oranje mor genmiddag gerust het bordje „oppassen" aan de deuren der kleedkamers hangen. Luxemburg moge dan niet tot de sterk ste ploegen gerekend worden, het is in staat, om veel meer tegenstand te bieden dan oppervlakkig verwacht zou worden. En toch rekenen wij op een flinke Ne derlandsche zege. Omdat morgen juist door de speciale sfeer, welke er ongetwijfeld in het Rotterdamsche stadion zal heerschen, Oranje op zijn best zal kunnen spelen. De wedstrijd begint om 2 uur, wat noo- dig is, wil men zich niet door de duisternis laten verrassen. Hollander zal per radio weer een ooggetuigeverslag geven. De opstelling der elftallen is: Nederland. van Male Punt Caldenhove Paauwe Kuppen van Heel Wels v. Spaendonck de Boer Smit Bergman O Kemp Geib Mart Libar Rhein Fischer Bommertx Dumont Majerus Witry Hoscheid Luxemburg. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Nog een flink programma met belangrijke wedstrijden. Lastige trips voor O.F.C. I en Oudorp I. Alkm. Boys IIIKoedijk I en Ursem IBergen II, de big-matches. Ondanks den interland-wedstrijd Holland -^Luxemburg is er nog een vrij groot pro gramma samengesteld, wat, op enkele wedstrijden na, echter in de morgenuren zal worden verwerkt. Inmiddels blijken veel ontmoetingen, niet van belang ontbloot te zijn en zoo genieten niet alleen alle vastgestelde wedstrijden in de eerste klasse A de volle belangstelling, doch ook drie van de vier in de tweede moetingen in de tweede klasse B hebben klasse B hebben de volle aandacht, terwijl de tweede klasse D tevens interessant nieuws kan brengen ende derde klasse F het belangrijkste treffen (Ursem I Bergen II) laat zien. Zoo krijgen we wellicht na Zondag als de weersgoden tenminste ook een handje meewerken weer een anderen kijk op de diverse situaties. In de eerste klasse A zien we met angst en vreeze Oudorp I naar K. F. C. IV vertrekken. De Koogers die j.1. Zondag bij het pittige C. S. V. op bezoek waren en daar een kleine (43) ne derlaag te slikken kregen, zijn plotseling tot de ontstellende ontdekking gekomen, dat zij nu in het hoekje zitten waar de „slagen" vallen, of m. a. w. in ernstig de gradatie-gevaar verkeren. En nu hebben we een idee, mede in ver band met het vrijaf zijn der hoogere elf tallen dat de Kooger-ploeg op „oorlogs sterkte" zal verschijnen en de bezoekende Oudorpers een ongewenschte nederlaag zal toebrengen. Aan de Oudorpers, om ook deze meerdere kracht te kunnen weerstaan. Van zeer veel belang is het treffen Zaan dijk IIO. F. C. I. Beide ploegen hebben een mooie kans op de begeerde plaats en dat beteekent in Zaandijk dan ook volop spanning. Weten de Öostzaners ook deze moeilijke trip naar behooren te verwerken, dan zijn ze een heel stuk in de goede richting. Dat ze er echter zonder kleerscheuren af zullen komen, meenen we te moeten be twijfelen. R. C. Z. I ontvangt Beemster I enzou van het geschokte vertrouwen der Beem- sternaren kunnen profiteeren. Daarbij stel len de Zaandamsche Racers zich dan met een wat veiliger. De tweede klasse B. De meest belangrijke ontmoeting is hier Alkmaarsche Boys IIIKoedijk I, waarbij het aan „hoogspanning" wel niet zal ont breken. Willen de rood-witten nog een re delijke kans op het kampioenschap behou den, dan dienen ze te winnen waarbij ze de leidende Koedijkers onder zich brengen of zoo noodig, een puntendeeling te be werkstelligen. Weten de geblokten het spel en het enthousiasme van een paar weken geleden tijdens het treffen tegen M.E.V.O. van na de rust te ontplooien, dan bestaat er alle kans op revanche, van de in Koedijk geleden nederlaag. M.E.V.O. I zou dan meteen beslag op de bovenste plaats kunnen leggen, daar het van zelf sprekend is, dat het bezoekende D.T.S. II zal worden geklopt. Alkmaar II ontvangt Egmondsche Boys I, waarbij de verliezer vrijwel uitgeschakeld zal zijn, terwijl een puntenverdeeling volgens onze verwachting beide ploegen weer een stukje uit de goede richting brengt. Ook de ontmoeting Uitgeest II Akersloot I zou een drawn kunnen opleve ren. In de tweede klasse D ontvangt het leidende Z.V.V. IV Zaandijk III, wat de blauw-zwarte Zaandammers opnieuw op puntenverlies zou kunnen ko men te staan. Z.F.C. VI zou dan meteen de leiding kunnen gaan nemen, daar we het bezoeken de Alkmaar III alle goede bedoelingen ten spijt niet veel kans op eenige winst geven, nu de rood-witten zoo goed in vorm gekomen zijn. De derby Alcmaria VAlkm. Boys IV kan pittig worden en hoewel de uitslag wel niet ver van een puntenverdeeling verwij derd zal zijn, boeken de withemden moge lijk juist nog de meeste winst. De derde klasse F. Allereerst trekt hier de ontmoeting tus- schen de twee grootste rivalen Ursem I Bergen II de meeste aandacht. Beide ploegen beschikken over eenzelfde aantal overwinningen en slechts één nederlaag, terwijl ook de doelgemiddelden nagenoeg gelijk zijn. We komen dan tot de slot conclusie: dat de beide ploegen vol komen aan elkaar gewaagd zullen zijn ener te Ursem spanning, zeer veel spanning kan wezen. Hoewel een punten deeling in de lijn der verwachting ligt, is het geenszins buitengesloten, dat de Ursem- mers door terreinvoordeel met een doelpunt verschil zouden kunnen winnen. Vrone II zou op het bezoekende Egmond sche Boys II weer eenige winst kunnen be halen, terwijl in Castricum C.S.V. III en Koedijk II eveneens de winst zullen deelen. In de vierde klasse D geven we Spoorvogels I een kans op de volle winst, nu een bezoek gebracht moet worden aan Graftdijk II. Alkmaar IV heeft bij Groot-Schermer II nog niet gewonnen, terwijl het Oudorp II bij Akersloot II bettr zal vergaan. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Daar menig voetballiefhebber nog altijd liever een wedstrijd ziet spelen, hebben wij gemeend, nu Zondag niets anders gespeeld wordt dan de wedstrijd NederlandLuxem burg, om eens kennis te gaan maken met de katholieke voetbalsport. Dit te meer, omdat diverse clubs uit onze naaste omgeving en onze plaatselijke r.k. voetbalver. A.F.C., in hare afdeeling een leidende rol spelen. Noemde wij reeds A.F.C., de club uit Heiloo H.S.V., en Vios uit Warmenhuizen staan er al even goed voor. Nog meer is dit het ge val met de Bergensche club Berdos, die reeds zes overwinningen op haar naam heeft staan. Eveneens zijn in deze afdeeling ingedeeld S.V.W. uit Heerhugowaard, Geel- Zwart uit 't Zand, Z.A.P. uit Anna-Paulow- na en S.R.C. uit Schagen. Voor Zondag a.s. staan in deze afdeeling zeer belangrijke wedstrijden op het pro gramma. Onze plaatselijke vereeniging A.F. C. ontvangt Z.A.P. en zal door een flinke overwinning haar positie op de ranglijst trachten te verbeteren. A.F.C. komt er steeds beter in en ook Zondag a.s. verschijnen zij weer versterkt op het veld. S.V.W.S.R.C. is natuurlijk eveneens voor de thuisclub, temeer omdat S.R.C. wel een heel pover figuur in deze voor haar nieuwe afdeeling slaat. Vioa—Geel-Zwart is een wedstrijd van gelijke kracht, doch Vios zal er alles op zet ten om de nederlaag van Zondag j.1. wre ken. De big-match in deze afdeeling is onge twijfeld de wedstrijd aan den Mallevoorts- dijk te Heiloo tusschen H.S.V. en Berdos. Beide elftallen zijn nog ongeslagen. Wan neer wij de doelsaldi vergelijken valt het ongetwijfeld uit in het voordeel van H.S.V. Immers in vier wedstrijden scoorde zij 21 doelpunten meer dan de tegen haar gescoor de goals, terwijl dit voor Bardos 20 is in zes wedstrijden. Beide elftallen spelen momen teel een 'zeer goeden wedstrijd en ongetwij feld zal het spannen. Wij willen nog slechts even den stand vermelden, opdat men een zoo duidelijk mogelijk overzicht krijgt: Berdos 6 6 0 0 31—11 12 H.S.V. 4 4 0 0 25—4 8 A.F.C. 6 3 2 1 .15—11 8 V.I.O.S. 5 3 11 13—7 7 S.V.W. 6 3 0 3 18—19 6 Geel-Zwart 7 2 0 5 18—22 4 Z.A.P. 7 1 0 6 18—39 2 S.R.C. 7 0 1 6 7—33 1 Schaken De heer S. Landau schrijft ons: De teleurstelling der 21ste partij is zeer groot geweest. Euwe speelde ver beneden zijn kracht, dat is wel de algemeene opinie. Zyn daar oorzaken voor te vinden? Laat ik allereerst een beschouwing geven over de 20 daaraan voorafgaande partijen, dus toen 2/3 van de match achter den rug was. Rekenen wij de eerste match van 1935 mee, dan zijn de beide meesters precies 50 maal tegen elkaar uitgekomen. Wanneer men nu het resultaat daarvan beziet, blijkt, dat men van superioriteit niet spreken kan. Ieder heeft uit deze 50 partij 25 punten ge scoord, indien wij althans de 30ste partij van de eerste match, die door Euwe in glad- gewonnen stelling remise werd gegeven, als een winstpunt beschouwen Maar thans staat Euwe enkele punten ten achter. Men hoort de laatste dagen dikwijls preken over „Euwe zag de winstvoortzet ting over het hoofd", of „Euwe slaagde er niet in, een behaald voordeel in winst om te zetten". Dat is maar al te waar. Dat Euwe de opening uitnemend speelt en bijna altijd voordeel weet te behalen, is geen nieuws meer. Maar wat geeft dat, als hij deze voor- deelen niet in winst weet om te zetten? De 19e partij is wel fel becritiseerd. Driemaal liet Euwe zich de zekere winst ontgaan. De schaakjournalisten zijn reeds voorzichtig ge worden met hun analyses in een critieke stelling. Hoe vaak is het al niet voorgeko men, dat zij in een bepaalden stand schre ven: „Euwe staat gewonnen" en eenige zet ten later was Aljechin een pion voor. Men zou bijna denken, dat schaakmeesters een verkeerden kijk op de stelling hebben en deze slecht beoordeelen. Heeft Euwe soms te weinig routine om technisch goed af te wikkelen? Het antwoord hierop moge zijn: de stellingen lijken zoo eenvoudig, maar in werkelijkheid worden zij beheerscht door de groote complicaties, die de uitdager weet te scheppen en waar door zyn tegenstander voor een groote keu ze van goede voortzettingen gesteld wordt. Het spel van Aljechin is nu eenmaal fantas tisch en vol gevaren, maar waar is Euwe's heldere blik, waar zijn nuchterheid, waar zijn rust? schrijft dr. Bernstein in „De Schaakwereld". Ook Euwe heeft verklaard, dat vermoeid heid in de laatste partijen te vreezen is. Bij Aüechin kon men dit reeds constateeren. Hij vertoonde een verslapping, zijn elasti sche geest verzaakte hier en daar en wat hij nog bereikte was te danken aan zijn groote routine. Maar Euwe heeft van deze verslapping niet voldoende gebruik gemaakt. Euwe is zijn rust kwijt, hetgeen natuurlijk wel te verklaren is. Hij moet toezien, hoe Aljechin zijn voorsprong met inspanning van al zijn krachten probeert vast te houden, terwijl het einde steeds meer nadert. Euwe weet, dat op den langen duur twee punten achter- tand voor hem niets te beteekenen heb ben, maar het aantal te spelen partijen neemt snel af. De hoofdoorzaak van zijn falen is nog steeds te zoeken in het feit, dat hij zijn tijd niet goed indeelt. Dikwijls verbruikt nij met voor de hand liggende zetten veel be denktijd. Verder is het ons opgevallen, dat hij vaak zetten tempo doet in stellingen, die in een beslissend stadium zijn geko men. Dat alles uit vrees voor tijdnood. Ook in de 20ste partij wist Euwe zijn te genstander, die de Nimzowitsch-verdediging op origineele wijze behandelde, te overspe len. Door fraai spel behaalde Euwe positio neel voordeel en kon door de dames te rui len een poin winnen. Zeer waarschijnlijk was de partij toch remise geworden, maar in plaats van deze eenvoudige voortzetting koo hij een variant, omdat hij zich opnieuw niet met remise tevreden stelde. Gelukkig kon Aljechin zijn materieel overwicht van vier pionnen tegen één looper niet in winst omzetten. In alle partijen van de laatste twee weken heeft dr. Euwe beter gestaan, maar dit kon niet in puntenwinst worden omgezet. En thans heeft het verloop van de 21e partij ons alle illusies ontnomen. Euwe maakte wel geen blunders, maar speelde ver bene den zijn kracht. Zijn spel maakte den in druk, of hij zoo vlug mogelijk er van af zou komen. Een ongewone onrust beving hem, zoodat hij zijn objectiviteit verloor. Inplaats van op remise te spelen, toen er geen voordeel meer in zat, deed hij een wanhopige winst poging en verloor. De kansen van dr. Euwe zijn thans zoo gedaald, dat men moeilijk meer van kansen kan spreken. Niet alleen heeft Aljechin drie punten meer, maar van de negen nog te spe len partijen heeft Aljechin vijfmaal wit. Men weet wat dit beteekènt. Zou Euwe nog de hattrick kunnen vol brengen? Het zal een moeilijke opgave zijn den uit dager te beletten 3!4 punt uit de laatste ne gen partijen te halen. Hockey HET TWEEDE DEEL DER COMPETITIE. Zoo begint Alkmaar I morgen dan al weer met het tweede deel van haar competitie, alhoewel ze nog een paar wedstrijden te goed heeft. H.D.M. II komt hier in het hoo- ge Noorden om met de Kaasstedelingen de sticks te kruisen. Niet, dat wij ze veel kans geven met een overwinning naar den Haag terug te keeren, maar dan dienen de Alk- maarders op hun beurt hun beste beentje voor te zetten opdat de eerste overwinning van het seizoen een feit worden èn .dah tegenstanders weest op uw hoede! Bij den Nederlandschen Hockeybond is men blijkbaar van meening, dat Alkmaar II ge heel en al uit oude feestnummers bestaat, gezien tenminste het feit dat ze dit* elftal nog maar eens een Zondagje vrijaf gegeven hebben om uit te slapen. Maar dat hebben ze dan toch mis. Alkmaar II is wel veran derd doch de kampioenkansen stijgen daardoor. Alkmaar III krijgt des morgens bezoek van het Haarlemsche Alliance II; een zware strijd zal daar het onvermijdelijk gevolg van zijn en wanneer de voorteekenen niet bedriegen zullen de puntjes gedeeld wor den. Ten slotte kunnen de dames op haar slof jes een aardige overwinning behalen op Bloemendaal VII. Grijpt deze gelegenheid nu eens aan om daar in Bloemendaal uw doelgemiddelde wat op te halen, dat kan nooit kwaad! Good luck, Akmaar! 1 Qemeentemden Een nieuwe school en een nieuw Raadhuis. De Raad kwam gisteravond 8 uur onder voorzitterschap van burgemeester Eijma bijeen. Afwezig de heer Prins. De voorzitter deed voorlezing van een tweetal goedkeuringen van Ged. Staten op de schoolgeldheffing en de bouwverorde ning. Aangehouden werd een verzoek van den meteropnemer H. v. d. Plas om salarisver- hooging. Een verzoek van de caféhouders om de biljartbelasting die 60 bedraagt had, gezien den toestand, de instemming van B. en W., die voorstelden deze belasting op 30 te brengen. Z. h. st. werd aldus beslo ten. Een verzoek van den inmiddels reeds ver trokken heer Muidei om de minimumbelas ting voor uitvoeringen van 5 op 2.50 te brengen, genoot deze instemming niet. Be sloten werd daarop afwijzend te beschikken. Voorts werd besloten de door Ged. Staten gewenschte wijzigingen in de begrooting 1937 aan te brengen. De begrootingen voor 1938. Gemeentebegrooting. Inkomsten en uitga ven gewone dienst 385.898. Kapitaal- dienst 59.600. Maatschappelijk Hulpbetoon f 22.314.03. Gasthuisfonds 1300. Waterlei dingbedrijf 14.392,56, winst 600. Gasfa briek 24.614.61, winst 1275. Pastoor van Kleef rapporteerde na mens de commissie en deelde mede, dat deze zich met de begrooting en de voorstel len van B. en W. kan vereenigen. De com missie gaat accoord met het voorstel om het salaris van den ambtenaar ter secretarie van 12001400 te verhoogen en dat van den arbeidscontractant tot 700. Ook wil de commissie het verzoek inwilligen om de rente van het bouwvoorschot van den heer K. de Graaf van 4 3/4 tot 4 pCt. veriagen. De commissie acht het voorts gewenscht, dat de rijksveldwachter altijd telefonisch bereikbaar is en stelt voor om tot telirfTT sche aansluiting van diens wonina sluiten. 8 Het ontbreken van rioleering in een plaats als Egmond aan Zee acht missie op den duur een onhoudbare toert!*' en zij oordeelt het noodig dat daarin obw ten termijn wordt voorzien. De gtlcg^.Su daarvoor is gunstig omdat een groot*!? van het werk in werkverschaffing fc» 2JJ den uitgevoerd, terwijl daarvoor wei]^ de medewerking van het Werkfonds 1 worden verkregen. De commissie stelt v aan het technisch bureau van de Ver Ned. Gemeenten op te dragen daarvoor lüü plan te maken en hiervoor 400 op u. grooting te plaatsen. Aangezien door den langen duur van da werkloosheid gevaar voor ondervoedini dreigt, stelt de commissie voor 1000 0p de begrooting te plaatsen voor het verstrekken van melk aan de schoolkinderen. De commissie betreurde het, dat het zi# mogelijk is den veldwachter Konijn toelage te geven voor het bezit van ht politie-diploma. Zij juicht de uitbreiding van de straatverlichting toe, omdat op dit punt nog een groote achterstand moet wor den ingehaald. Ook den bouw van een nieuw raadhuis oordeelt de commissie urgent, aangezien bei bestaande zelfs niet aan sobere eischen voldoet. De commissie stelt voor aan den architect Saai opdracht te geven een plan voor een nieuw raadhuis te maken en het daarvoor benoodigde bedrag suppletoir te regelen. Afwijzend wenschte de commissie te be schikken op de subsidieaanvragen van de Malaria-commissie, van de Stichting het Noordhollandsche Landschap, van de Fede ratie van V. V. V.'s in Noordholland en van de Centrale. Esperanto Propuganda-commis- sie. Overeenkomstig deze voorstellen werd hierop de begrooting z. h. st. vastgesteld. De voorzitter bracht de commissie en speciaal den rapporteur dank. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten aan den ambtenaar van de Arbeidsbeurs J. Koopman een vaste aan stelling te geven. De nieuwe school. De voorzitter schorste hierop de ver gadering om aan de hand van teekeningen de plannen voor de te bouwen nietje school toe te lichten. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat B. en W. voorstellen daarvoor m crediet te verstrekken van f 48000. Het meubilair is daaronder begrqz Voor vernieuwing van de leermiddeltn t straks nog een extra post noodig zijn. 1/ rijksbouwmeester heeft het plan goM- gekeurd. Op een vraag van den heer Snoeka tt* de voorzitter nog, dat het werk zai worden aanbesteed en dat het niet mogelijk is I" het bestek een bepaling op te nemen, 4e 80 Egmondsche werklieden te *0* worden gesteld, al hoopte hij wel, dat de Egmonders aan den bouw werk zuUl® vinden. Z. h. st. werd het voorstel aangenomen. Rondvraag- De heer Visser verzocht, de ling van de kolenbon aan de tewerkl*"'* I den niet via de Heidemaatschappij te - omdat hij den indruk had gehad, dat. de kolenbon wordt verstrekt, het uur een cent minder is. |oJ Ook vroeg hij of het mogelijk iemand, die geen werklooze was, 1 werkverschaffing kon werken, terwu - voorts te kennen gaf, dat de controle «Pr wachtweken niet juist geschiedde. De voorzitter antwoordde, da kolenbon via de Heidemaatschappij strekt moet worden. Het was niet wanneer bij de bepaling van het l0° kening met den kolenbon werd I*» - doch spr. nam dit nog niet aan. ajA De tewerkstelling bij de wer Kv j,v#r- fing berust bij het Comité voor v,e jt|t. schaffing en de heer Visser doet v dig, als hij inlichtingen wenscht, pjt Dinsdags op het raadhuis te komek n W* kan ook het geval over de wac!lk jgt e' sproken worden. Het is mogelijk. een vergissing begaan is, maar w spr. dit nu niet. De heer Visser vroeg nog, hoe w<s. de leverantie van de petroleum ge» slDdi De voorzitter zei, dat die eenigen tijd door de Groot gele.^^a»'* en dat door een fout van -le 1 schappij ook de heer Broek een heeft gehad. Dit is echter nu he g[) flf. Pastoor V a n K1 e e f vel"f cht-,zjen, «P* 'n klein beetje scherp te r^Ktands^ dat de bepalingen van de eï0fd|ilP] neergelegd in de nieuwe bouw behoorlijk in acht worden gei- th*n Aan den Egmonderstraatweg - jtft vijf nieuwe huizen gekomen, ^orp ha liever niet aan de entrée van jien. P® gezien, omdat zij uit den t0° men behooren geen huisjes, waarome .prln««u behulp van 'n polsstok kan

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6