^Buitenland DAMPÓ kQUOCRfV- AMSTERDAMSCHE BEURS Rechtszaken %mst en Wetenschap tweede blad Neus en Hoofd verstopt. Nieuws in 't Icort. ST. PANC«AS BÊRÜÊN BEEMSTER EGMOND AAN ZEE NOORDSCHARWOUDE Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht NASSAU-TAX. Tel. 3545 Kantongerecht te Alkmaar. 3 Dan Dampo inademen door middel von deze practische in- halator welke U gratis ontvangt bij'n doos 30 ct. of pot 50 ct. De voorzitter zegde toe, dit in B. en W. te zullen bespreken. Op 'n vraag van den heer Snoeks zei de voorzitter, dat de heer Hendrik van Pel aan den Watertorenweg grond heeft willen koopen, waarop hij voorloopig slechts één huisje wilde bouwen. Spr. wil wel grond verkoopen voor één huisje, maar hij wil beletten, dat men grond koopt dien men niet bebouwt, om dien later duurder te kun nen verkoopen, want dat zou den bouw belemmeren. Egmond verkoopt den grond goedkoop om het bouwen te bevorderen. De heer Half achtte het wenschelijk. dat de gevallen bladeren van het voetpad bij Jan van der Plas worden geveegd, om dat ze gevaar opleveren voor de wande laars. De voorzitter zei, dat dit tot de taak van het hoogheemraadschap behoort. Aangezien niemand meer iets had op te merken, werd hierop de vergadering geslo ten, welke drie kwartier had geduurd. Eg- monds raad verdient een compliment voor deze vlugge wijze van behandelen. Het de vies is blijkbaar: „Doen is beter dan pra ten". De leiding is hier dan ook in goede handen. Noodweer in de Calingasta-vallei. - Uit San Juan wordt gemeld, dat een tor nado de Calingasta-vallei in Argentinië heeft geteisterd. Vele huizen werden vernield, vee werd ge dood en aan de te velde staande gewassen werd ernstige schade toegebracht. Men vreest dat ook menschen om het leven zijn gekomen. Oudste gevangene overleden. - Don derdag is de oudste gevangene van Connec- ticut (V.S.) op 82-jarigen leeftijd overleden. Hij was op 24-jarigen leeftijd tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld. Hij was de oudste gevangene zoowel wat betreft zijn leeftijd als wat betreft den duur van zijn gevangenschap. Een tapijt van 60 vierkante meter. - Aan een weefgetouw van buitengewone af metingen zijn te Stockholm op het oogen- blik zes ervaren Zweedsche meisjes werk zaam aan het weven van een tapijt voor de concertzaal te Gother.burg, dat een opper vlakte zal hebben van 60 vierkante meter. De kunstenaar Even Erixon heeft voor dit tapijt een kleurrijk ontwerp gemaakt onder den titel „marktplaatsmelodieën". Met een Spaansche schoone als centrale figuur wor den op het tapijt Oostersche typen, bedoui- nen, dorpsmuzikanten, dansers enz. van een zuidelijke marktplaats afgebeeld. Toen het ontwerp van dit tapijt bekend werd, was men algemeen van meening, dat Zweedsche wevers niet bij machte zouden zijn een werk van dergelijke afmetingen te vervaar digen. Onder de ervaren leiding van een bekend deskundige op handweefgebied uit Stockholm vindt het werk echter voort gang en zijn reeds meer dan zeventien vier kante meters gereed gekomen. Gezamenlijke doop van oom en nicht. - Het echtpaar Chiarentini te Biella (Italië) is gezegend met hun elfde kind, een jongen. Enkele uren na deze blijde gebeurtenis werd een dochter geboren uit het huwelijk van hun eerste kind. Oom en nicht werden tegelijkertijd in dezelfde kerk ten doop ge bracht. De strijd tegen de opium. - In de laat ste elf maanden van dit jaar is volgens een verslag van de administratie der kustwacht een ongewoon groote hoeveelheid gevaar lijke bedwelmende middelen in beslag ge nomen. De vanjst bestond o.m. uit 260 pond hashisj en 368 pond opium. Voorts hebben de belastingambtenaren 3909 pond tabak en 2506 pond zijde in beslag genomen. Diamantgraven op 2900 meter diepte. - Naar men beweert heeft een bekend Zuid- Afrikaansch geoloog, dr. H. J. Harger, een „wereldrecord" voor diamantgraven geves tigde door een diepte te bereiken van 2900 meter. Tot deze diepte is hij gekomen met een diamanten drilboor bij een onderzoek naar den voornaamsten goudader, die vol gens dr. Harger in het district Potchef- stroom in Transvaal gevonden moet wor den. Ondanks de groote diepte is het moge lijk gebleken tot de kern van den ader met betrekkelijk weinig moeite door te dringen. Daar geologische vormingen op een derge lijke diepte in dit gedeelte van het land tot dusver nog niet zijn onderzocht, hecht men veel waarde aan dit experiment. Met zijn negenen 558 jaar oud. - Ne gen zusters uit hei gezin Plevoets te Gin- gelom bij Leuven zijn gezamenlijk meer dan vijf en een halve eeuw oud. De oudste zuster is 71, de jongste 51, en met zijn negenen komen zij op een totaal van 558 jaar. Allen zijn nog in goede gezondheid. De moord op de missionarissen te Tsjengtingfoe. Omtrent den moord op den Nederlandschen bisschop mgr. Schraven en acht roomsch-katholieke pries ters te Tsjengtingfoe, weet de correspondent van de Times te Peking te melden, dat deze gepleegd is door Mandsjoerijsche soldaten, een aantal soldaten zou van den missiepost te Tsjengting geld geëischt hebben, waar voor zij terecht hebben moeten staan voor een Japanschen krijgsraad, die eenigen hun ner ter dood veroordeelde. Andere Mand sjoerijsche soldaten hebben hiervoor wraak genomen door de priesters te dooden. Tvphusepidemie breidt zich uit. - Of ficieel werd gisteren medegedeeld, dat gis teren te Croydon acht nieuwe gevallen van typhus zijn geconstateerd, waardoor het totaal aantal tot 203 is gestegen. Het aantal sterfgevallen is evenwel niet gestegen. Het grensgeschil op Haiti. - Op het oogenblik, dat de onderhandelingen van den onder-minister Welles met den verte genwoordiger der Dominicaansche republiek aanvangen over de ernstige incidenten die zich hebben voorgedaan op den grens van dit land en de republiek Haiti, heeft het de partement van staat berichten ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat het aantal ter dood gebrachte Haitianen de ruimste schattingen overtreft en de acht duizend zou te boven gaan. Een ambtenaar van het departement van staat heeft ter zake ver klaard: „Het is aan geen twijfel onderhe vig, dat deze slachtingen in haar verschrik kelijkheid alles overtreft, wat zich sinds langen tijd op dit halfrond heeft voorge daan. De vroegere president Machado gear resteerd. - Generaal Machado, de vroegere president van Cuba, is gearresteerd op ver zoek der Cubaansche regeering. Generaal Machado wordt beschuldigd van moord en verduistering. De vroegere president werd gearresteerd in een ziekenhuis, waar hij een behandeling moest ondergaan. Cuba heeft zijn uitlevering verzocht Orkaan aan de kust. - In den afge- loopen nacht heeft aan de Finsche kust een zware orkaan gewoed. In het Kuuslahti- meer is een roeiboot omgeslagen, waardoor acht kinderen verdronken. In de haven van Hanko is ernstige schade aangericht, terwijl bij de Aland-eilanden verscheidene vaar tuigen in zinkenden toestand verkeeren. Brand bij Opel. - Gisteravond is een felle brand uitgebroken in de automobiel fabrieken van Opel te Rudelsheim bij Mainz. Verscheidene brandweerlieden liepen een rookvergiftiging op. Men is het vuur thans meester, doch men verwacht niet het voor den ochtend geheel te kunnen blus- schen. Cuba door noodweer geteisterd. - Cuba is door hevig noodweer geteisterd, waar door de suikeroogst is vernield. Verschei dene inwoners van het getroffen gebied zijn verdwenen en men rekent thans dat achttien personen zijn omgekomen en 27 gewond. Jkouutciaat ïlieuws Polderverklezlng. Tot bestuurslid van de polder de „Daal- meer" is herbenoemd de heer S. Nol. Geslaagd. Voor het Vrijdag j.1. te Hilversum af genomen examen voor het politie-diploma A.N.P.B. slaagde onze plaatstgenoot, de heer A. v. d. Kooy, gemeenteveldwachter alhier. De Hanberweek. Onder de leuze „Berger Winkeliers paraat", demonstreeren de gezamenlijke winkeliersvereenigingen, tijdens de winkel weken een geheel nieuwe attractie, n.L het Hanberspel, waaraan men, tegen inlevering van bonnen, door de deelnemende winke liers uitgereikt, kan deelnemen. Vanavond te 8 uur vangt de eerste gooi- avond aan in het Hanberhuis (De Rustende Jager) en duurt tot en met 7 Dec. a.s.. Voor iederen avond zijn 5 geldprijzen ter beschik king gesteld. Proces-verbaal opgemaakt. Teger. een inwoner uit Bèemster is pro ces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van brood en taai bij enkele bakkers te Oosthui zen. Deze man had, terwijl de betreffende menschen achter bezig waren, kans gezien uit de winkels brood en taai weg te nemen, hetgeen echter werd bemerkt en leidde tot aanhouding. Geen steenen voor de Zuiderstraat. De vernieuwing van de bestrating in de Zuiderstraat en in de Schoolstraat en Schinkelstraat, kan voorloopig geen door gang vinden, daar er geen aanvoer van steenen is. De waterstand in de groote ri vieren is zoo laag, dat de schuiten met steenen niet kunnen varen, tenzij ze voor de helft geladen zouden worden, hetgeen echter te veel kost. Donderdagavond hield de N. Malth. Bond afd. Alkmaar in Concordia een openbare vergadering, welke goed was bezocht. Na een kort openingswoord namens de afd. Alkmaar van dezen bond werd het woord verleend aan mevr. De HaanZwa german, die als onderwerp had gekozen: „Waarom geboorteregeling". De rede werd met aandacht gevolgd. Na de pauze werd een film vertoond. Weec&ecicht Geslaagde verkoopscampagne. Een Amerikaansch fabrikant var een reinigingsmiddel voor de huishouding (Oakite), had jaren geleden reeds getracht een grooteren afzet voor zyn product te vinden. Na zeven jaar lang met allerlei reclamemiddelen geëxpe rimenteerd te hebben, had hij noch tans geen bevredigenden omzet ver kregen. In 1935 nam hij de proef met courantenreclame; in een gelimiteerd aantal plaatsen ging hy met kleine advertenties in couranten adverteeren. Het resultaat was dadelijk zoodanig, dat hij het volgend jaar couranten- reclame op groote schaal ging toepas sen en voor dit jaar nog meer adver tenties in couranten op zijn verkoops programma plaatste. Reeds in het eerste kwartaal van 1937 was de verkoop daardoor zoo groot, dat alle vorige verkoop-records werden ge slagen. Matige wind uit noordelijke richtingen; veranderlijke bewolking; wellicht nog en kele buitjes van regen of natte sneeuw; iets konder. Guur weer te verwachten. De depressie in het noordoosten neemt af maar breidde zich verder over Duitachiand uit, die in het zuidwesten trok naar den oceaan terug, nieuwe hooge drukking breidt zich van IJsland zuid- en oostwaarts uit. Over Scandinavië waait dientengevolge aan de westkust stormachtige noorden wind met temperatuur weinig boven nul graden, die hagel en sneeuwbuien brengt, terwijl de lichte vorst zich weer over een groot deel van Zweden uitbreidde. In Duitschland valt, by krachtige noordwestelijke winden regen die later in sneeuw kan overgaan, in het zuiden komt nog lichte vorst voor, evenals in midden-Frankrijk. In het wesfen valt daar regen en in het vorstgebied komt mist voor. De Britsche eilanden hebben vrij rustig weer met zwaar bewolkte lucht en mist bezuiden de Theems. Ook in Zwitser land komt lichte vorst voor, de hooge top pen hebben helder weer met lichte tot matige vorst. Voor onze omgeving is aanvankelijk nog guur weer te wachten met enkele regenbuitjes in het noorden wellicht natte sneeuw. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voe-tuigen van 16.25 uur tot 7.10 uur licht op. 0 /7a /ouuis aoxrrvcLS tot '/t uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentlesein GFLUIDSSKMAAL VERBODEN van Zaterdag 27 November 1937. OPGAVE VAN NÖORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET N.V. STAATSLEEN1NGEN. 4 Nederl. 1934 3 Ned.-lndië 1937 5H Duitschl. '30 m. verkL BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Aid Vorigi koers 101Vie 97>/, 30'/, 149 145 115'/, 130 Kunstzijde Unie 39%, Caïvé Delft Ce-t717» Nederl. Ford240 Philips Gloeil. Gem. Bezit 255 Unilever 1381/, INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting 32y, Anaconda1 '4 Bethleh. Steel3271# Cities Service1*/|» General Motors247j« Kennecott Copper 23»/j< R public Steell'W:r, Standard Brands 51/, Steel conm 36'V;n U. S. Leather 3'*/n CULTUUR MAATSCH. H. V A3797» Java Cultuur 139 Ned Ind. Suiker Unie 1157» Vereen. Vorstenlanden 73 MIJNBOUW. PETROLEUM. Dordtsche Petr. Perlak Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber laatste k 2.30-45 101 9'/i« 307, 1491/, 150 1167, 1347» 42}-43 737» 2451/, 2657,-8 1417,-2 35 2"'/,-7/s 35 267, 25^6-6 13-71. 397.-'/, 4'/i» 394-7 1471/, 120 817, 168'A 303 7717,6 117.6 3167, 325;-6j 76 29 12-7, 188", 1 lOV, 88 198-% 128-7, 133 1,5 93 3 107% 104'/, 113-7, 1117,-2 190 2571/, 241 208 270 260-1/, 257. 13'/s 87, 6,7, 57, 277, 14H/i« 97, 62 57, Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §.Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers: 1.79 8.98'/, 72.60 6.10V, 30.59 X 41.60K 40.12* 46.33 45.15 9.50 New-York Lond in Berlyn Parys Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië x) ex-coupon Heden: 1.79'/, 8.98a/« 72.60 6.11 30.60 41.59 40.10 46.30 45.15 £uchtoaact ONZE POSTVLÜCHTEN. Het Ki.M.-vliegtuig Emoe is op uitreis te Bandoeng aangekomen. Hedenmorgen te 7.00 vertrok van Schip hol het Indië-vliegtuig PH. ALO, de „Oehoe" met als bemanning gezagvoerder van Dijk. 2de bestuurder Hakkenberg van Gaasbeek, werktuigkundige Verhoef, ra diotelegrafist Oolgaard, steward Bloemen. Vracht 81.185 K g., 446 657 K g. briefpost, 27.815 K g. pakketpost. De positie der postvliegtuigen is: Uitreis: „Gier" te Jodhpoer; „Nsndoe" te Alexandrie. Thusreis: „Valk" te Bagdad; „Torenvalk" te Rangoon. TOESTEL DER LUFTHANSA IN BRAND GERAAKT. Drie dooden. Een vliegtuig van de Deutsche Lufthansa, naar verluidt een toestel dat gebruikt werd voor goederenvervoer, is te Croydon, toen het wilde opstijgen, in een vliegloods terecht gekomen en in brand geraakt. De drie in zittenden van het toestel zyn om het leven gekomen. Grootr pitten speciale tarieven. DE ZAAK JULIUS BARMAT. Behandeling voor de rechtbank. De raadkamer der Amsterdamsche air. rechtbank heeft gistermiddag het verzoek tot uitlevering van den onlangs te Amster dam gearresteerden financier Julius Barmat, gedaan door de Belgische regeering, behan deld. Zooals men weet, wordt de heer Barmat door de Belgische justitie verdacht van ver duistering in verband met de zaak van de kolenmijn „Flora", naby Bochum in Duitschland. Deze maatschappij was inder tijd opgericht met een kapitaal van 2.250.000 francs met zetel te Brussel. De „Flora" vennootschap ging later failliet en tijdens het onderzoek kwamen zekere handelingen van den heer Barmat aan het licht. Het ge rechtelijk onderzoek in de zaak „Flora" zou hebben uitgewezen, dat Julius Barmat 100.000 mark had verduisterd, door in Duitschland aandeelen van de steenkolen mijn „Flora" te verkoopen voor 150.000 mark en slechts 50.000 mark te verantwoor den. Er is eveneens sprake van bedriege- lyke bankbreuk wegens verduistering van het actief van een failliet verklaarde maat schappij. Barmat werd op 2 November gearresteerd. Hy bood later aan vrijwillig naar België te gaan, doch de procureur des konings wees dit aanbod van de hand. Thans zal de rechtbank, gepresideerd door mr. C. W. Thöne, binnen 14 dagen advies aan de regeering overdeze zaak moeten uitbrengen. De officier van justitie was mr. L. de Blécourt. Als verdedigers van Barmat traden op mr. E. Emmering en mr. Tt. Mul ler Massis, die op feitelijke en juridische gronden de uitlevering bestreden. De zaak werd op verzoek van den verdachte met ge sloten deuren behandeld. Op de gang van het gerechtsgebouw had zich een persfotograaf opgesteld, die echter door den rijksveldwachter op een afstand werd gehouden. Op verzoek van de verde diging en op last van den officier. Toen de heer Barmat echter de rechtzaal werd binnengeleid, maakte de fotograaf van een betrekkelijk grooten afstand een plaat je. De beide verdedigers beklaagden zich hierover onmiddellijk bij de rechtbank en de onfortuinlijke persfotograaf werd door twee rijksveldwachters achterhaald, die hem naar beneden brachten om maatrege len in deze kwestie te nemen. De officier van justitie mr. van Thiel stelt een onderzoek in. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 26 November 1937. Overtredingen van de motor en r ij w i e 1 w e t: A. M. M. te Egmond aan den Hoef, 3 boete of 1 week tucht school. P. de V. te Amsterdam, 2 boete of 2 dagen hechtenis. S. J. R. te Alkmaar, J. K. te Alkmaar, ieder 1 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. N. R. te Castricum, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. C. te Wervershoof, D. V. Czn., J. P. de W. te Enkhuizen, J. Q. te Alk maar, C. W. te Broek op Langendijk, H. J. B. te Alkmaar, P. R. te Haarlem, A. S. te Bergen, ieder 3 boete of 3 dagen hechte nis. P. H. v. d. H. te Volendam, E. B. te Oudorp, D. O. te Heerhugowaard, C. P. T. te St. Maarten, M. H. te Schoorl, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. F. J. te Ber gen, 5 boete of 3 dagen hechtenis. R. P. te St. Maarten, C. B. te Castricum, ieder 7.50 bcete of 5 dagen hechtenis. R. B. te Leeu warden, 8 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: D. B. te Heiloo, J. J. F. te Alkmaar, J. F. te Amsterdam, A. P. N. te Limmen, ieder 2 boete of 2 dagen hech tenis. J. J. P. te Alkmaar, J. J. P. te Alk maar, J. A. te Bolsward, J. J. P. te Alkmaar, E. de B. te Alkmaar, R. H. te Marsum, W. G. Czn. te St. Pancras, H. N. te Franeker, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van art 4 53 van het wetboek van strafrecht (open bare dronkenschap): J. S. te Alkmaar, 7 boete of 7 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het wetboek van strafrecht (loo- pen over verboden grond): J. T. te Egmond aan Zee, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de visscher ij- we t: D. A. te Uitgeest, 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeid s- w e t: C. v. S. te Bergen, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingvanart435vanhet wetboek van strafrecht opgeven van valschen naam): E. D. te Odoorn, 12 boete of 6 dagen hechtenis. JiecA ÓL Schoot PREDIKBEURTEN. UITGEEST, Ned. herv. kerk, 10 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouu) Sedeur, Zondagmor gen, 10 uur, de heer R. van Tuinen, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. KERKELIJKE VERKIEZING TE LIMMEN. Bij de gister gehouden verkiezing voor leden van het kiescollege der herv. gemeente te Limmen werden verkozen mej. Joh. Vooren en de heeren J. Bult en P. Doctor; tot notabel werd gekozen de heer P. Waagmeester. KERKCONCERT. Nu de Groote Kerk niet geschikt is om er concerten te geven, is daarvoor behalve de Gereformeerde kerk, de Kapelkerk wel de aangewezen plaats. Het orgel kan natuurlijk in niets vergele ken worden bij het majestueuse instrument der Groote Kerk, maar toch kan er heel wat op gedaan worden. Dit bewees de heer P. Brommer, de orga nist onzer kathedraal die gisteravond met mevr. Henriëtte Sala, sopraan uit den Haag, en den heer Charles van Isterdeal, de solo cellist van het Residentieorkest, in de Ka pelkerk concerteerde. De heer Brommer speelde als openings nummer de Fantasie in G groote terts, van J. S. Bach, een nummer waarvoor men heel wat in de vingers moet hebben en dat door den organist uitmuntend werd vertolkt. De cellist gaf ook Bach, twee kleine stuk ken (choral, en Largo) met mooien, breeden toon, later nog het overbekende „Mendlied" van Schumann, prachtig van voordracht. Mevr. Sala had eveneens een greep uit Bach's werken gedaan en stelde zich voor met „Seufzer, Tranen", en met de aria uit de Pinkstercantate „Mein glaubiges Herz froh- lockte". Deze zangeres die men hier nog nooit hoorde ('k herinner me dit althans niet), bleek in 't bezit te zijn van een mooi klin kende, volle sopraanstem. Kwam dit in de Eachnummers uit, nog meer was dit het ge val in „Non Credo" van Widor, en „Noctur ne" van Cesar Franck. Beide nummers gin gen met violoncel en orgelbegeleiding. Zoo ook de kerkaria van Stradella, door de zan geres zeer mooi voorgedragen. De heer Brommer beëindigde het pro gramma met de „Pastorale" van Cesar Franck. Zeer bescheiden begeleidde de or ganist tevens de nummers van mevr. Sala, en van den heer van Isterdael. 't Was een avond van rein kunstgenot, in de kerk heerschte een aangename tempera tuur, belangstelling voor dit concert7 nihil. A. K. Vcaag. en Aanhad (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Ter overname aangeboden een Philips Radiotoestel (ingeb. luidspr.) zonder ge breken. Prijs 35 contant. Te bevragen bureau van dit blad. Te koop flinke maat kinderledikant, nog heel mooi, met bedje en kussen, 4.50. DRUIVENLAAN 51, alhier. Te koop eiken salonradiokast 4, accu toestel, geheel compleet en een electrische tooverlantaarn met platen voor spotprijs NIEUWPOORTSLAAN 131. Te koop Chevrolet bestelwagen in prima staat. HEERENSTRAAT 8. Te koop zoo goed als nieuw: gouden heeren- en damespolshorloges en gladde ringen. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Te koop z. g. a. n. Sporttourrijwiel met nikkelen wielen, voor elk aannemelijk bod. LIMMERHOEK 18. Te koop Carrier met J. L. O. Motor in goeden staat. Te bevragen D. MIENIS, Boezemaingel 41. Vergrotingskoker te koop merk Mhirabot. EGMONDERSTRAAT 11. „Cyrus" Dienstrijwiel met lamp en achterlicht 20.00, Heerenryw. met Torp. naaf 15.00, pracht D. rijw. 15.00, leeren jas. maat 48. 7.50, viool compleet 10. NIEROP, Heerenstraat 10. Telef. 3827. Te koop: 2 paar koperen oud-Holl. hang en staande candelabres, 3 tinnen potjes, eiken naaitafel en Weck's sapapparaat. KENNEMERPARK 21. Te koop: Inuenta-haardkachel, 175 M3. tegen elk aannemelijk bod. N. BEETSKADE 43. Sjoelbakken met schijven 2.40. Divans met prima veeren 10.85. Haardfauteuils met kussens 5.95, pracht Clubjes 8.25. Haardkachel z. g. a. n. 12.50. J. L. SOSTMAN Jr„ Ridderstraat 10. Een partij pakkisten, een handwagen motorcarriér, petroleumkachel. UITENBOSCHSTRAAT 2 Te koop door verhuizing overcompleet Radio (Philips) en Piano. WESTERWEG 133. Te koop Ford V 8, vrachtwagen. In prima staat, dubbel lucht. Te bevragen KAN AALKADE 15, Alkmaar. Pracht eiken schrijfbureau. Aan het zelfde adres studie-viool met boeken en standaard. LAAT 179. Aangeboden: 1 Gazelle damesrijwiel als nieuw, 1 Gazelle heerenrijwiel met trom- melremmen en 3 versnellingsnaaf. KLAAS DIK, Rit; e voort 17. TeL 2814.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7