UNOX De elftallen voor morgen. Om het wereldkampioenschap. De revanchematch Euwe-Aljechin. Euwe speelt ver beneden zijn kracht. Kantongerecht te Alkmaar. 'N VEELZIJDIGE DELICATESSE! NIEUWE NIEDORP ST. PANCRAS TWEEDE BLAD Alcmaria. Keuris Burger Koning Helderman de Grand Gerritse v. d. Pol Schaaper Keppel v. Wieringen Hamstra Alkm. BoysPurmersteijn. Aanv. 2 uur. Scheidsrechter H. Kareis. Alkm. Boys I. v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Schenke Indri Mulders de Grand strijden vastgesteld. Wat te zeggen van de club in het nauw, n.1. Z.A.P., die nu thuis Vios ontvangt? Wij achten nog altijd Z.A.P. in staat voor een verrassing te kunnen zor gen. Doch Vios van haar kant zal alle moei te doen om de overwinning mede naar War- menhuizen te nemen. Want ook Vios heeft nog steeds een goede kans op de bovenste plaats. Geel-ZwartS.V.W. is natuurlijk voor de geel-zwarten, temeer nu zij op eigen ter rein spelen. Zij zouden zich daarmede een behoorlijk eindje uit de gevaarlijke zóne be geven. Berdos en S.R.C. kunnen toezien hoe hun medegegadigden, resp. voor de bovenste en onderste plaats het er af brengen. Beide clubs hebben een rustdag. Voor onze plaatselijke vereeniging A.F.C. staat wel een bijzonder zware wedstrijd op het programma. Immers, H.S.V. uit Heiloo komt op bezoek en wij gelooven dat A.F.C. zich geducht zal moeten inspannen om het ongeslagen record van H.S.V. te kunnen breken. Of zorgt A.F.C. voor een goede St. Nicolaasverrassing? AANVANGSTIJD ALKMAARSCHE BOYS WEDSTRIJDEN. We maken het publiek er nogmaals uit drukkelijk op attent, dat de wedstrijden vanaf heden tot 15 Januari a.s. zullen aan vangen om precies twee uur, zulks met het oog op de vroeg invallende duisternis. Men gelieve hier dus goede nota van te nemen. Werkloozen-regeling. De werkloozen-regeling blijft op dezelfden voet voortbestaan. Ook nu zijn de kaarten nog verkrijgbaar aan de kassa tot een kwartier voor den aanvang van den wed strijd. Die tijd is nu echter, uiterlijk kwart vóór twee. partijen er goed gespeeld is. Volgens Ma roczy zou Euwe, in goeden vorm, de beste kansen hebben gehad. Fine, Euwe's secon dant zegt, dat Euwe de match weggegooi heeft, toen hij in het begin aan Aljechi enkele punten cadeau heeft gegeven. Kmoch behoorde tot de weinigen, die de kansen op 50 procent taxeerde. Flohr, die altijd een groot respect voor Aljechin heeft gehad meent, dat deze nog steeds de meest ge vreesde tegenstander is. Hij had Euwe een goede kans gegeven, voorop gezet, dat d laatste in de beste conditie verkeerde. Tenslotte heb ik kunnen concludeerer, dat Aljechin het beste schaak van de laatst jaren heeft gespeeld. Zijn vooruitgang is aan Euwe te danken. Immers. Euwe dwong hem zijn tegenstanders met meer respect tegc moet te treden en tevens gaf onze landge noot Aljechin het geschokte vertrouwen te rug. Aljechin blijft, evenals dr. Lasker, een zeer groote figuur in de internationale schaakwereld. Schaken De heer S. Landau schrijft ons: Thans, nu Euwe 5 volle punten achter staat, valt het niet moeilijk te voorspellen, dat Aljechin den wereldkampioenstitel zal terug winnen. Het spel van Euwe, die zich in het tweede gedeelte van de match na zijn inzinking zoo uitstekend weerde, is niet meer te herkennen. Uit de laatste vier par tijen heeft hij en dan nog met zeer groote moeite, een halve punt kunnen halen. Het is wel zeker, dat de nederlaag, welke Euwe in de 21e parten leed, beslissend is geweest. Zijn wilskracht was hierna gebro ken, want wat hij hierna presteerde was niet meer het spel van den intelligenten we reldkampioen. Daar staat tegenover, dat Al jechin nog beter is gaan spelen. Zijn ver richting in de 22ste partij was grooisch en deze partij is waarschijnlijk de beste van Aljechin uit de geheele match. Alle onder deden van deze partij behandelde hij met een virtuositeit, welke bewondering af dwong. Vrijwel zonder fouten heeft zwart langzaam maar zeker de omsingelingsstra tegie moeten ondergaan, waarin Aljechin zoo uitblinkt. Zijn fraai positiespel leverde hem in de eerste zitting een pion op, maar zooals de analyses aantoonden, bleek Euwe niet zonder tegenkansen te zijn. Na de her vatting wist Aljechin zijn gering voordeel geforceerd in winst om te zetten. Hij profi teerde daarbij niet van zijn materieel over wicht, maar zocht in een tot in de puntjes geanalyseerden mataanval de beslissing. Dr. Lasker, die het schaakspel als een strijd ziet, waarin elk individu zich naar zijn aard en overeenkomstig zijn individueele begaafd heden en karaktereigenschappen kan uiten, is altijd vol bewondering geweest voor de vechterskwaliteiten van Aljechin. De laat ste heeft immers als devies het martiale gekozen: liever aanvallend sneuvelen, dan door de verdediging zich redden. Deze partij ontnam dr. Euwe de vechtlust, hjj zag het hopelooze van den strijd in. Dit verklaart tevens het feit, dat Euwe in de 23e party met wit, slechts met groote inspanning remise kon maken. De partij droeg aanvankelijk een levendig karakter, doch van een voordeel van Euwe's kant was niets te bespeuren. Door de winst te wil len forceeren geraakte hij in een minder goede stelling en wederom moest hij met één pion minder in een toreneindspel remi se trachten te behouden. Dank zij de analy ses in de huiskamer gelukte hem dit ook. In de 24e partij behandelde Euwe de ope ning iets gekunsteld, hetgeen weldra nadee- lige gevolgen had. In een moeilijke stelling deed hij enkele zwakke zetten en wederom viel Aljechin een pion ten prooi. In het to- reneindspel had Aljechin niet veel moeite zijn voordeel in winst om te zetten. Door deze overwinning kwam Aljechin op 14 punt te staan. Nog slechts één punt heeft je exwereldkampioen noodig en dan is hij weer in het bezit van den titel. In elke vol gende partij kan de beslissing vallen. Beneden zijn kracht. Vastgesteld kan worden, dat Euwe in de laatste partijen ver beneden zijn kracht heeft gespeeld. Wedstrijdleider Maroczy, de vroegere leermeester van Euwe, is van mee ning, dat slechts de eerste zes partijen der match van hoog gehalte waren, terwijl ook daarna in enkele door Aljechin gewonnen Hockey. HET LUSTRUM ALS STIMULANS! Van de vele aardige dingen, die een lustrum met zich meebrengt, is naar onze meening het opnieuw opgerakelde clufc- enthousiasme toch wel het meest opvallend Onder invloed van de gedzchte, dat men meedoet een reeds jarenlang bestaande clubeer in stand te houden, werpt men zich vol élan in den strijd en streeft ernaar de club steeds hooger te brengen. Het is een eigenaardig verschijnsel dat juist gedurende en vlak na een lustrum dit gevoel van club liefde versterkt wordt om na eenigen tijd weer af te dalen. Intusschen kunnen we er nu van profiteeren! Nu dan: het eerste elftal zal wel od den in gesis gen weg voort gaan en een, zij het dan waarschijnlijk kleine overwinning op de Strawberries be halen. Maar men moet er aan denken, dat men daar in Westerveld het hoofd koel houdt en absoluut niet reageert op de be kende Strawberries-trucjes. Als het te erg wordt, zal uw aanvoerder wel op tactische manier weten oo te treden. Het tweede elftal krijgt bezoek van de Zaansche Kraaien. Het reserve-elftal van Alkmaar is wel versterkt! Twee ex-eerste- elftal-spelers zijn teruggezet en zullen nu met hun promotieklas-ervaring het tweede meehelpen de zegepalm weg te dragen. Een spannende strijd 4egen tegenstanders, die au fond toch niet hockeyen kunnen (en uist daarom zoo lsstig zijn), staat ons te wachten. Om 12 uur speelt Alkmaar III tegen Zand- voort II; de puntjes zullen in dezen strijd wel weer gedeeld worden. Tot slot gaan de dames op bezoek bij B.D.H.C. VI; een kleine overwinning is vrij wel zeker. DUITSCHER MET VALSCHE PAS. Uit concentratiekamp naar Holland gekomen. Een jonge Duitscher, een schilder uit Hannover, had zich gistermiddag voor de Rotterdamsche rechtbank te verantwoorden, omdat hij te Amsterdam was aangetroffen in het bezit van een valsche pas. De man, een politieke vluchteling, liep bij toeval te gen de lamp, doordat hij een voorbijganger naar den weg vroeg. Een rechercheur was op het moment in de buurt, hoorde, dat de man een buitenlander was, en vroeg, wat hij in Amsterdam uitvoerde. Ik logeer bij dr. B En waar woont die dokter? wilde de re chercheur weten. Verdachte kon op deze vraag niet zoo gauw antwoord geven en de politieman vond het maar beter, hem mee naar het hoofdbureau te nemen, temeer, daar de man hem verdacht voorkwam. De gearresteerde viel direct door de mand. In Hamburg had hij op het politiebureau een pas weten te krijgen op een valschen naam. De grenscon trole had geen moeilijkheden opgeleverd en den volgenden dag was hij te Amsterdam aangekomen. Het onderzoek wees uit, dat de man reeds zes maal wegens vermogens- misdrijven gevangenisstraf had ondergaan. Toen was hij echter nog zeer jong, nauwe lijks meerderjarig. Ter zitting deed hij het treurig relaas van zijn leven. Geboren in 1902, opgegroeid tij dens den oorlog, zijn vader gesneuveld, zijn moeder in moeilijke omstandigheden achter gebleven. Verdachte belandde in slecht ge zelschap, de gevangenisdeuren sloten zich achter hem Hij besluit zijn leven te beteren, studeert, loopt college, is redacteur van een socialis tisch wetenschappelijk blad en schrijft bro chures Korten tijd geleden werd hij gearresteerd en in een concentratiekamp opgesloten. Maanden later volgde zijn invrijheidstelling. President: Moest u toen een verklaring onderteekenen, waarin u de beginselen van de nationaal-socialisten onderschreef? Neen, zegt verdachte, ik moest mij aan enkele voorwaarden houden, me iederen dag bij de politie melden en 's avonds na 8 uur mocht ik niet meer op straat, bovendien moest ik verklaren, dat mij gedurende de hechtenis niets onaangenaams was overko men. Ik nam mijn werk voor de s.d. partij weer op, schreef in het geheim brochures, o.a. over de concentratiekampen, die in het buitenland werden gedrukt. Later werd ik betrokken in een hoogverraadproces, waarin de politie me wilde hooren. Toen vond ik het beter Duitschland te verlaten. Mijn re laties met mijn Duitsche vrienden heb ik afgebroken om hen niet in gevaar te bren gen. President: Waarom hebt u zich niet bij de Amsterdamsche politie gemeld en eerlijk ge- zegd, dat u een valsche pas had. U wist toch Gok, dat u niet naar Duitschland zou wor den uitgewezen? Inderdaad, geeft verdachte toe, dat was een fout. Maar ik wilde hier maar heel kort blijven. Ik had in Amsterdam een afspraaic met een politieken vriend, doch ik trof hen niet De officier van justitie mr. C. J. van Ar- kel, wees op het gevaar van buitenlandsc'ie recidivisten, die hier zonder pas rondzwer ven en eischte een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest. De verdedigster mej. mr. N. Bergmeyer, schetste verdachte's leven, en was van mee rling, dat verdachte in dit geval moreel niet te laken is, al was zijn daad ook onmaat schappelijk. Pleiter drong op clementie aan. Vonnis 17 December. Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 3 December 1937. Overtredingen van de motor- en rij wiel wet: C. de J. te Medemblik, f 6 boete of 1 week tuchtschool. P. K. te Alk maar, T. H. te Purmerend, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. A. W. V. te 's-Graven- hage, L. da S. C. te Amsterdam, B. J. D. te Bergen, G. A. v. d. M. te Ouder-Amstel, G. J. E. te Santpoort, ieder 2 boete of 2 da gen hechtenis. M. B. B. te Groningen, A. S. te Zijpe, ieder f 2.50 boete of 2 dagen hech tenis. .J H. M. te Amsterdam, C. B. te Haar lem, G. M. te Diemen, ieder f 3 boete of 2 dagen hechtenis. L. v. S. te Alkmaar, A. K. te Alkmaar, A. V. te Haarlem, Th. v. D. te Alkmaar, ieder f 3 boete of 3 dagen hech tenis. G. L. B. te Amsterdam, 2 x 2 boete of 2 x 1 dag hechtenis. W. S. te Zijpe, P. S. te Noordscharwoude, H. K., Alkmaar, K. W. S. te de Rijp, S. G. te Krabbendam, P. T. B. te Noordscharwoude, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. L. te Noordscharwoude de, f 5 boete of 3 dagen hechtenis. W. S. V. te Amsterdam, 5 boete of 5 dagen hechte nis. P. C. S. te Alkmaar, J. H. v. S. te Zijpe, J. O. te Alkmaar, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. H. H. te Haarlem, 7.50 boete of dagen hechtenis. C. M. te Assendelft, G. Z. te Barsingerhorn, J. V. te Amsterdam, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. N. P. te Oudorp, 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. M. N. S. te Alkmaar, f 10 plus 10 plus 8 boete of 6 en 6 en 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: IJ. B. te Castricum, 1 boete of 1 dag hechtenis. J. J. P. te Ena- huizen, J. B. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. J. G. S. te Deventer, C. M. te Limmen, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. O. te Woerden, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. G. S. te Deventer, 4 boete of 3 dagen hechtenis. J. A. te Bolsward, G. S. te Deventer, N. K. te Alkmaar, ieder [7 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van art. 453 van het w et boe k^v an atrafrecht (open bare dronkenschap) P. B. te Egmond aan Zee 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeids wet: A. J. ten H. te Bergen, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de woonsche pen w e t: J. B. te Wieringen, 2 boete of dag hechtenis. Overtreding van art. 425 vnn het wetboek van strafrecht: J. v. L. te Bakkum, 7.50 boete of 5 dagen hech tenis met toewijzing der civiele vordering ad 5 aan A. v. d. B. Vtaaq e*i Aati&od (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit betaling. Zwaar „Cyrus" Dienstryw. met lamp 20.00, H. ryw. 1215.00, D. ryw. met remnaaf 14.50, D. rijw. met lamp 9.50. enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Nog eenige stofzuigers, in prima staat, vanaf 10. PEPERSTRAAT 3 bij den Dyk. Te koop: Autobandenpomp, 2e handach dames- en jongensrijwielen. OVEKEEM. Breedstraat 29. Te koop gevraagd: beste transportfiets. MACHIELSE, Laat 93. Te koop een goed onderhouden kinder wagen, prijs 5 gulden. Adres COLNOTWEG 6, Bergen. Te koop gevraagd een in goeden zijnde kinderbox. Br. m. pr. PRINCESSENLAAN 24. Bergen. staat Te koop een inzinkbare Singer-naai- machine (salonkast) m. garantie (koopje) en een handnaaimachine z. g. a. n. 15. Naaimachines nerger.s zoo goedkoop als bij DEKKER, Nieuwesloot 89, z. g. a. n. Te koop: Tandarts-inventaris bestaande uit mechanische stoel, trektangen, instru- mentenkast, enz. zeer geschikt voor tand- techniker of dokter die niet veel kan mis sen. DEKKER, Nieuwesloot 89. Brandkasten o.a. Lips z. g a. n. (koopjes). Prima huisorgel 27.50, beste piano 55, mooie glazen vitrine 7.50, vleeschma- chine 17.50, pracht buffet 17.50, Bed den, enz. DEKKER, Nieuwesloot 89 Te koop 1 jongensfiets met licht en best veerenbed. billijk. Te bevragen Dr. SCHAEPMANSTRAAT 12. Natuurlijk is UNOX Leverpastei een delicatesse op de boterham, maar daarnaast biedt de voor treffelijke UNOX Leverpastei U tal van andere mogelijkheden; verrassende nieuwigheden voor Uw toastjes, hors d'oeuvre of apéritief. Het receptenboekje, dat U daaromtrent nader inlicht, wordt U op aanvraag gaarne franco en gratis toegezonden. leverpastei ..Voor allerlei lekkere hapjes!" DRIE PAARDEN IN CIRCUS GEDOOD. Door den stroom getroffen. Aan den Slingerweg te Breda, waar het bekende circus Van Bever zijn winter kwartier heeft opgeslagen, vond een ernstig ongeval plaats in een der stallen, waar de paarden ondergebracht waren. Vermoedelijk is bij het verrijden van een der circuswagens de rubberbekleeding van een der electrische voedingskabels ten deele afgescheurd, zoodat de ijzeren stangen, waaraan de 32 paarden stonden vastgebon den met kettingen, onder stroom kwamen te staan. Op het vreeselijke leven, dat de dieren maakten, snelde 't personeel naar den stal. Daar zagen zij een angstwekkend schouw spel: alle paarden lagen als een verward kluwen, zenuwtrekkend, dooreen. Terstond werd de electrische stroom uitgeschakeld en voorzichtig werd gepoogd de dieren op te helpen. Drie dezer, een prachtige schimmel en twee beroemde rood-oogige Isabella-naarden, waren door den stroom gedood. De paarden waren niet verzekerd. LOGGER GESTRAND EN WEER VLOT GEKOMEN. Omstreeks half vier hedennacht is in de buurt van Monster op het Scheveningsche strand de motorlogger Gdy. 51, schipper W. den Heyer, welke eigendom is van de visscherijmaatschappij Mewa, op het strar-d vastgeloopen. Een motorredingboot uit Hoek van Holland is bij het schip ge weest, doch heeft de bemanning niet over genomen. Dit bleek geenszins noodig te zijn, aangezien het schip geen averij scheen te hebben bekomen. Door eigen personeel worden toebereid selen gemaakt, het schip weer vlot te krijgen. Bij de beoordeeling van de aanvraag van 200.000 voor het Nederl. studententehuis in de Cite Universitaire te Parijs dient in het oog te worden gehouden, dat men hier staat voor een geval, welks opzet van vele jaren terug dateert en thans in een reeds bestaand bouwwerk is vastgelegd, zij het ook, dat dit bouwwerk nog niet voltooid is. De bedoeling was, het Julianahuis uitsluitend met parti culiere hulp tot stand te brengen, zoodal met de Nederlandsche regeering over den opzet geenerlei overleg werd gepleegd. Ook zij stond, toen uiteindelijk toch een beroep op haar medewerking werd gedaan, voor een voldongen feit. De beslissing ten gunste van aanvullenden rijkssteun, die de mi' nisterraad in het voorjaar van 1934 nam. kwam voort uit de overtuiging, dat het vele jaren achtereen onafgewerkt en oningericht blijven staan van een Nederland repre- senteerend gebouw, te midden van een reeks van tehuizen van andere landen, die wel voltooid en in gebruik zijn, voor ons land een smaad dreigde te worden. Het kwam den ministerraad van 1934 voor, dat het belang van Nederland eischte, een po ging te doen, om dit gevaar af te wenden, Vandaar zijn toezegging tot de helft van het nog ontbrekende bedrag, die door den thans voorgestelden begrootingspost wordt nage komen, nu de particuliere offervaardigheid er inderdaad in geslaagd is, de andere helft bijeen te brengen en te voegen bij het vele, wat zij voor dit doel reeds vroeger had ge geven. De regeering zal zich geheel buiten de exploitatie van het Julianahuis houden en kan dit te gereeder doen, omdat volgens den geheelen opzet van de Cite Universitaire dit huis na zijn voltooiing en inrichting eigen dom wordt van de universiteit van Parijs. Te allen overvloede zal bij de toekenning van het bedrag van f 200.000 nog bepaalde' lijk als voorwaarde vermeld worden, dat verdere rijkshulp, ook voor de exploitatie, uitgesloten zal zijn. Om deze reden bestaat er, naar het den minister voorkomt, geen aanleiding om in te gaan op de vraag, of voor het tehuis steeds een voldoende aantal Nederlandsche studenten beschikbaar zal zijn. DE ONDERWIJSBEGROOTING 1937. In de Memorie van Antwoord op het voor- loopig verslag betreffende het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van de onder- wijsbegrooting voor 1937 zegt de minister, dat wanneer een vak, door de beteekenis, die het allengs verkreeg en door de plaats, die de docent door de kwaliteit van zijn onderwijs er aan gaf, op een hoogleeraars- zetel doet aanspraak maken, het belang van het onderwijs eischt, dat hiermede rekening wordt gehouden. Dit geldt voor de medische chemie, nu de bestudering der chemische processen in de geneeskunde al meer naar voren kwam; voor de neurologie wegens de erkenning en behandeling van ziektegevallen, en voor de geologie wegens de eischen, die de prac- tische beoefening der geologie stelt. De betrokkèn docenten brachten hun vak op hooger peil. De omzetting van het con servatorschap in het hoogleeraarschap is meer een zaak van waardeering dan van financieele honoreering en plaatst den staat niet voor zwaardere lasten. Waar eenerzijds het hooger onderwijs terwille van de bezuiniging zware offers bracht, moet anderzijds het onderwijsbe- lang, war.neer dit met geringe kosten mo- gelijk is, worden hoog gehouden. ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN Nog betrekkelijk goed afgeloopen. Gisteravond is op den onbewaakten over weg tusschen Liempde en Boxtel een per sonenauto, bestuurd door den ongeveer 24- jarigen garagehouder H. L., door een uit de richting Gennep komenden trein gegrepen. De auto werd geheel vernield. De trein stop te terstond en het treinpersoneel haalde den garagehouder uit de wrakstukken vandaan, hjj had oogenschijnlijk slechts lichte kwetsu ren opgeloopen. Met denzelfden trein, welke zyn auto aanreed, is hij naar Boxtel ver voerd, waar hy naar zijn woning is overge bracht. JUcviHciaal Tlieuws R. S. A. P. Donderdagavond had in, de zaal van den heer Kossen een vergadering plaats van de afd. der R.S.A.P. waar als spreker optrad de heer H. Sneevliet met het onder werp: „De komende wereldoorlog." Spr. wees er allereerst op, dat het 4e kabinet-Colijn een oorlogsvoorbereidings kabinet is. De volle zorg van dit kabinet bepaalt zich bij het militaire apparaat en dit kabinet rekent met oorlogswaarschyn- lijkheid op korten termyn. Spr. stelde in het licht de onverbrekelijkheid van de banden tusschen kapitalistische ontwikke ling en oorlog. In den komenden wereldoor log gaat het om uitbreiding of herstel van koloniaal bezit. Het wordt een stryd tusschen imperialisten, (zij die genoeg ko loniaal bezit hebben) en de hongerige imperialismen en niet zooals sommige partijen voorstellen een strijd tusschen fascistische en democratische landen. De volkenbond heeft reeds bewezen geen kracht te hebben om de oorlogen te herleiden tot overleg. De naderende we reldoorlog staat reeds op de dagorde der wereldgeschiedenis. De soc.-dem. en communistiche partijen maken in de ver schillende landen een omzwaai naar het nationale front en keuren^ de bewape ningsplannen der diverse regeeringen reeds goed. Spr. noemde het de taak der arbeiders de chauvinistische waanzin om te zetten in, revolutionnaire strijdbereid- heid. De strijd tegen den oorlog is illegaal. Het verbreeden van een juist inzicht is de klassetaak der arbeiders. Zoolang er kapitalisme bestaat, heeft men met oorlog rekening te houden. Nog steeds geldt datgene wat Marx en Lenin hebben gezegd dat men onder strijdleger oorlog heeft te verstaan. Door een persoon werden vragen gesteld. De belangstelling voor deze vergadering was wat de opkomst van 't publiek betrof, niet groot. Door de aanwezigen werd met aandacht het betoog van den heer Snee vliet gevolgd. Geslaagd. Aan het Instituut T.I.P.T.O.P. te Hoorn slaagden voor het diploma B costumière de dames C. Koning Langereis te N. Niedorp, G. Middelbeek te Sybekarspel, M. Zweet te Aartswoud, A. G. Stam te Ursem, A. J. Pater te Rustenburg, T. Boeder te Lambert- schaag. Mej. C. Koning behaalde bovendien een hoog aantal punten in cursus C. Mej. C. C. M. Zoon te Ursem verwierf het adspirant- diploma B. EEN GEVAL VAN SCHAKING IN AMSTERDAM. Opsporing gevraagd van Agnes Margaretha Leijendeckers. De commissaris van politie te Amsterdam in de vierde sectie verzoekt opsporing en aanhouding van den Duitscher Peter On- nerts. signalement: ongeveer 24 jaar, lang engeveer 1.70 M., vol, blond gezicht, gekleed in grijzen jas, donkergrijze pet en wollen das, en van van Burg, ongeveer 30 jaar, lang ongeveer 1.85 M., zwart haar, smal gezicht, loopt mank. Zy worden verdacht van scha king van Agnes Maria Leijendeckers, ge boren te Weckhoven in Duitschland op 30 Juli 1918, die zy gisteravond omstreeks half zeven, met haar wil, met een D.K.W.-motor, voorzien van een Duitsch kenteeken in de richting Neuss hebben vervoerd. De commissaris verzoekt terugbrenging van Agnes Maria Leijendeckers naar de ouderlijke woning. Het geld uitgeven, is geen kunst: Maar wel: het goed spendeeren! Een tip voor eiken winkelier: Gaat by óns adverteeren.' Sint Nicolaasfeest O.L.S. Vrijdagmiddag hield de vereeniging Volksonderwijs haar jaarlijksch Sint Nico laasfeest voor de kinderen der O.L.S. Om twee uur arriveerde de Goede Sint op zijn trouwen schimmel begeleid door zijn knecht bij het café van den heer Bouwstra, waar de kinderen reeds met ongeduld ston den te wachten. Een rondgang werd door het dorp gemaakt wat mede door het fraaie weer een ware triomftocht werd. Met milde l and deelde zwarte Piet pepernoten en prentenboekjes uit aan de kleinen, die op moeders arm den Sint stonden op te wach ten. In de zaal van den heer Bouwstra werd het feest verder voortgezet. Meester de Ruiter vertelde de kindenm een aardig ver haal „Wet de Maai ziet", voor de grooten was daar een kleine hersenoefening aan ver bonden. Hun werd n.1. opgedragen om het aantal namen dat in het verhaal voor kwa men te onthouden, waarvoor een mooie prijs beschikbaar werd gesteld. De kinderen werden onthaald op choco lade en snoep, waarna zij door Sinterklaas werden toegesproken. Tenslotte ontving ieder kind nog een groote taai taai- en spe culaas-pop en een blijvend cadeau, waarna zij opgeruimd naar moeder gingen om al het mooie te vertellen. Een woord van dank aan de milde gevers, die dit mooie kinderfeest met hun gaven hebben mogelijk gemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7