Alcmaria was zoet geweest en kreeg van St. Nicolaas twee puntjes. 1 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Onverdiende nederlaag van de Spartaan. Een modderbad Alkm. Boys—Purmer$teijn DERDE BLAD A.D.O.—D.F.C. 1—3. In een van beide zijden slecht gespeelden wedstrijd hebben de Dordtenaren twee kost bare punten veroverd, waardoor zij tevens A.D.O. op de ranglijst onder zich hebben ge laten. A.D.O. is over den geheelen wedstrijd ge nomen, verreweg het meest in den aanval geweest, maar voor doel wilde het bij de rood-groenen totaal niet vlotten. Na tien mi nuten nam D.F.C. onverwacht de leiding, bij een doorbraak van Vos, die onhoudbaar inschoot (01). Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft slaagde A.D.O. er na 13 minuten in, door de Heer met een goed schot den gelijkmaker te scoren (11). Ieder dacht, dat het steeds aanvallende A.D.O. toen gewonnen spel had, doch het kwam anders uit. Juist in periodes van het grootste overwicht der Hagenaars, slaagde D.F.C. er nog tweemaal in het net te vin den, beide malen door knap individueel spel. De eerste maal was het Vos, die er 12 van maakte en tenslotte was het Mijn- •ders, die den eindstand op 13 bracht. K.F.C.—V.U.C. 5—1. De groote overwinning, welke de Koogers op V.U.C. behaalden, was ongetwijfeld ge flatteerd, daar de Hagenaars uitstekend partij gaven en vooral in de eerste helft meermalen gevaarlijk waren. In de tweede helft was K.F.C. echter bijzonder produc tief, waarin de internationaal de Boer een belangrijk aandeel had, want behalve, dat hy zelf twee doelpunten maakte, legde hij voor nog twee andere den grondslag. De bezoekers gaven dadelijk goed partij en K.F.C. had voorloopig haar bijzondere aan dacht aan de verdediging te schenken. Eenigszins tegen de verhouding nam K.F. C. na een half uur door Stam de leiding (10), met welken stand de rust aanbrak. In de tweede helft was K.F.C. direct sterk aanvallend en het duurde slechts kort voor dat de Haagsche doelman voor een schot van de Boer moest zwichten (20). K.F.C. bleef het V.U.C.-doel bedreigen en uit een voorzet van van Wensveen kopte weldra de Boer opnieuw zeer fraai in (30). Nog was de thuisclub niet tevreden en nadat doelman Dommers een schuiver van de Boer on schadelijk gemaakt had, moest hij toch di rect hierna voor een hard schot van Wens veen visschen (40). Eindelijk wisten de bezoekers het spel te verplaatsen en na een half uur hadden zij door de Harder succes (41). Ofschoon V.U.C. hierdoor aangemoedigd werd, wist K.F.C. toch kort hierna opnieuw door van Wensveen te scoren, die een goed door de Boer opgebrachten bal benutte (5—1), met welken stand ook tenslotte het einde aan brak. SpartaExcelsior 40. In een weinig fraaien strijd is de plaat selijke ontmoeting tusschen Sparta en Ex celsior in het -voordeel van de gastheeren verloopen. Het eerste doelpunt kwam na 15 minuten door een venijnigen schuiver van Voormo len, het tweede ontstond doordat de Boer den bal in het net wqrkte nadat Jongste het leer na een schot van Voormolen uit de handen liet glippen. Na de rust liet Sparta beter spel zien. Blommendal hield nu den rechtervleugel der gasten goed in bedwang, maar in de voor hoede waren Seton en Voormolen zeer ge vaarlijk. Vooral de laatste verdeelde goed het spel en benutte keurig de kansen, welke hij kreeg. Jongste verdedigde echter z:jn doel uitstekend. Tweemaal moest hij echter nog visschen. Dekker benutte de kans door een slecht weggewerkten bal in het net te plaatsen en de Boer gaf vlak voor het einde met een hard vliegend schot den doelman geen kans. Excelsior veranderde de opstel ling nog al eens, maar kon de verdediging der gastheeren toch niet passeeren. 't GooiH.B.S. d—3. De ontmoeting tusschen 't Gooi en H.B.S. stond niet op bijster hoog peil. In de eerste# helft ontliepen de ploegen eikander niet veel. H.B.S. was door de be tere balcontrole over het geheel wat gevaar lijker en de 10-voorsprong bij de rust, welke reeds na drie minuten was veroverd, was dan ook volkomen verdiend. Na de thee was de thuisclub overwegend sterker. De middenlinie, met van Es en Dor- land als uitblinkers, stelde de voorhoede voortdurend in de gelegenheid tot aanval len, doch deze linie bleek ten eenenmale machteloos om van de dikwijls zeer simpele kansen te profiteeren. Daarbij speelden bo vendien nog een trapvaste Walhain en een voortreffelijke Mul een rol van beteekenis. De Haagsche aanvallen vergoedden in kwaliteit ruimschoots wat zij in kwantiteit misten en uit een daarvan was het van Resteren, die keeper Cohen heel handig ten tweeden male het nakijken wist te geven (02). Dit onverwachte tegenpunt ontmoedigde de Hilversumsche geel-zwarten even en het was andermaal van Resteren, die uit een corner no. drie in de touwen joeg. De laatste minuten hadden weinig te be- teekenen. C.V.V.—D.H.C. 0—3. Op een zeer glad en zwaar veld is D.H.C. er in geslaagd een overwinning te bevechten op C.V.V. De Delftenaren waren zonder van Nellen. In de eerste helft wisten zij na een kwartiertje het spel in handen te krijgen. Kort na elkaar kwamen er twee doelpun ten. Het eerste was het gevolg van goed op brengen van rechtsbuiten Kwakernoot. Hij zette scherp voor, keeper Kruidenier greep den bal, maar het gladde leder ontglipte zijn handen, stuitte tegen den paal en daarna in het net (01). Kort daarop weer een felle aanval met een schot van den linksbui ten van Zimmen. De keeper ketste den bal terug, waarna een doelworsteling ontstond, waaruit van Zimmen, toen de doelman was uitgeloopen, kon scoren (0—2). In de tweede helft waren de rollen omge draaid. Nu was C.V.V. voortdurend in den aanval. D.H.C. verdedigde moedig, waarbii doelman Boot fraai werk liet zien. Het sa menspel liet bij de Rotterdammers te wen- schen over en ook met het schieten wilde het niet vlotten. Tegenpunten bleven dan ook uit. Een paar scherpe tegenaanvallen van D.H.C. bleven, dank zij 'vooral den rechts back in C.V.V., van der Horden, zonder suc ces. Tegen het einde werd het spelpeil, dat toch al niet hoog stond, nog minder, omdat de spelers op het zware veld zeer vermoeid geraakten. XerxesFeijenoord 01. Na een uiterst spannenden wedstrijd is Feijenoord er zes minuten voor het einde in geslaagd om door een uitstekend doelpunt van Vente te winnen. Xerxes was voor de rust in besten vorm. Al gauw kreeg Lagen- daal de eerste kans, welke hij echter niet benutte. Feijenoord volgde de tactiek om door voortdurende bewaking van de snelle vleugelspelers van Xerxes de voorhoede der zebra's voor een groot deel ongevaarlijk te maken. Van Heel c.s. lieten zich dus wat in de verdediging drijven, zoodat de eerste helft verliep met een gering overwicht van Xer xes in het veld. Maar de aanvallen van Feijenoord waren gevaarlijker dan die van Xerxes. Eens kon de uitnemende Xerxes-doelman Damme een keihard schot van Vente slechts met behulp van de lat uit zijn doel houden. Na de rust was Feijenoord geruimen tijd veel sterker. Met man en macht verdedigde Xerxes zich. Eens kopte Verploegen een schot uit het doel en Kantebeen had met een schot dat op de lat stuitte pech. Hoe meer de tijd verstreek, hoe beter Feijenoord werd, te meer daar Xerxes wat vermoeid leek. In het bijzonder toonde Vente toen herhaaldelijk zijn snelheid en zijn fraai doel punt na prachtig opbrengen van Paauwe was een verdiende belooning voor een mid dag van goed voetbal. In de laatste minuten zette Xerxes er alles op om een gelijk spel te bevechten. Een pracht schot van van den Bergen hield van Male er mooi uit en ten slotte liet het geluk Feijenoord niet in den steek toen na 'n hoekschop Lagendaal kopte en de bal van den onderkant van de lat stuitte zonder de doellijn te passeeren. HaarlemStormvogels 14. In een voor rust betrekkelijk gelijk op- gaanden strijd, waarbij het Stormvogels meer meeliep dan de thuisclub, heeft Haar lem na zijn zegereeks, een tweede nederlaag moeten slikken. Goed doorzetten van den Stormvogels middenvoor Prins bracht de IJmuider-club de leiding (01), weldra gevolgd door een kopbal van Gerrits Sr. (02). Beide malen hielp de Haarlem-doelverdediger eenigszins mede. Nogmaals doelpuntte Stormvogels voor rust door Woudenberg. Met een nutti gen 30-voorsprong voor Stormvogels brak de rust aan. In de tweede helft werd het grootendeels aanvallen en verdedigen voor het IJmuider- doel. Door de opeenhoping van spelers was er geen doorkomen aan. Eindelijk gelukte het den Haarlem-linksbuiten Ninaber te scoren (13). Het leek erop of Haarlem verder zou ophalen, maar Stormvogels ver dedigde met alle macht en met succes. Kort voor tijd, toen heel Haarlem het Stormvogels-doel belegerde, kreeg Gerrits Sr. den bal toegespeeld. Snel ging hij er al leen vandoor en met twee Haarlemmers op zijn hielen bracht hij het tot doelman Vij genboom, wien hij nog het nakijken gaf (14). Zoo won Stormvogels wel geflatteerd met 41, al werden de gasten verdiend be loond voor hun geweldig zwoegen. Blauw-WitHermes-D.V.S. 33. Na een wedstrijd, waarin het spel niet boven het middelmatige uitkwam, is Blauw- Wit er in geslaagd met 32 van Hermes- D.V.S. te winnen, een zege, welke zeker ge flatteerd mag worden genoemd. In de eerste helft hadden de Schiedammers het beste van het spel. Op het vrij zware veld combineerden zij aardig, doch het afwerken van den aanval liet veel te wenschen over, terwijl men bo vendien met pech te kampen had. Bij Blauw-Wit viel het slechte ploegver- band op, vooral in de voorhoede vlotte het allerminst. Het was bij verrassing, dat vijf minuten voor de rust Oudendijk doelpuntte, toen hij op een ver'naar voren gespeelden bal toe liep en van 20 meter afstand een hard schot loste, dat doelverdediger A. van der Tuyn wel hield, doch den bal daarbij niet in zijn macht kon krijgen. Langzaam rolde het le der achter de doellijn, 10. Direct na de rust wist Borani uit een voorzet van den rechtsbuiten van der Tuyn gelijk te maken. Blauw-Wit verkreeg daarna een zekere veldmeerderheid. Na een kwartier wist Ouderkerk na een algemeenen aanval te scoren, doch de heer van Moorsel had reeds voor „hands" gefloten ten nadeele der Schie dammers. Doelverdediger Ferwerda nam den strafschop en via den paal belandde het leder in doel. Doch de scheidsrechter kende dit punt niet toe, omdat enkele spelers te vroeg waren toegeloopen. Ferwerda nam voor de tweede maal den strafschop echter onberispelijk, 21. Vijf minuten later was de stand reeds 31, toen Oudendijk van een fout in de Hermes-verdediging profiteerde en met een kopbal het leder langs van der Tuyn depo neerde. Blauw-Wit bleef sterker, doch de spanning keerde nog even terug, toen rechts buiten van der Tuyn even voor het einde den achterstand verkleinde, 32. Op een voetbalveld, dat misschien vroeger dien naam heeft mogen dragen, maar dat gisteren in een modderbad herschapen was, hebben elf Spartanen en elf Alcmarianen geprobeerd, ander half uur lang zich staande te houden en bovendien nog te voetballen. Noch het een, noch het ander is gelukt, om de doodeenvoudige reden, dat voetballen op dit terrein nu eenmaal niet mogelijk was. Er wordt wel eens beweerd, dat de Zaan- sche velden zwaar te bespelen zijn, maar er ger dan het Spartaan-terrein van gisteren zijn de Zaansche velden wellicht nooit ge weest. Een stuk land van zware klei, die ver zadigd was van het regenwater en die bo ven dien nog natte sneeuw moest opnemen gedurende den wedstrijd. Dat beteekende ontelbare glijpartijen, dat beteekende ontel bare missers, dat beteekende het missen van prachtige kansen om te doelpunten. Alcmaria had daar den meesten last van. Het kon eenvoudig op dit veld niet uit den weg komen; het kon geen enkel oogenblik een aanval goed opzetten en evengoed af werken. Want de bal gleed bij passes snel en ver door en kwam veelal terecht op plaatsen, waar men dit niet verwachten kon. Het is in dit verband wel merkwaardig, dat juist Alcmaria's achterspelers, zijn spil en zijn rechtsbinnen den minsten hinder had den van de moeilijke terreinomstandighe den. Zij speelden stuk voor stuk een rusti- gen wedstrijd en grove fouten werden door hen niet gemaakt. De rest van het Alcmaria- élftal speelde ver beneden haar kunnen, al werd over het algemeen hard gewerkt, om tenmiftste een puntje mee naar Alkmaar te nemen. Tenminste een puntje! Het zijn er twee geworden, maar ieder zal moeten toegeven, dat -de .overwinning verre van verdiend was. Dat de rust met gelijken stand inging, was normaal te noemen, want in de eerste helft was er van een werkelijke meerderheid van een der elftallen geen sprake. Maar in de tweede helft heeft het spel zich vrijwel voortdurend afgespeeld "op dé Alcmaria- helft. Daar hebben Burger en Koning en in laatste instantie Keuris ontelbare aanvallen gekeerd. Zij hebben rustig hun verdedigen de partij gespeeld en al leek het soms, if de bal bijna niet weg te krijgen was, het achterduo bleef kglm en zorgde er voor, dat de Spartaan geen doelpunt kon maken. En met hen zorgde de Grand er voor. Deze speelde weer op de spilplaats en heeft daar niet alleen bizonder veel, maar ook bizonder goed werk gedaan. Ieder ander op de spil plaats had het er slechter afgebracht en wel licht was met ieder ander op deze zoo be langrijke plaats de overwinning een neder laag geworden. Niet alleen door het voet werk was de Grand zoo goed, maar zijn kop pen deed denken aan zijn allerbeste wed strijden ep elke hooge bal was voor hem. Ofvoor de beide backs. Want het is wel merkwaardig, dat het Spartaansche pu bliek het kopwerk der Alcmarjanen ten zeer ste roemde. Het technische spel van v. d. Pol was ver der van zeer goede kwaliteit en we geloo- ven, dat geen enkel ander Alcmariaan tech nisch zoo goed is. Hij heeft in de verdedi ging hard gewerkt en zag bovendien nog kans om de voorhoede te helpen. Een vrij wel bovenmenschelijke taak. De rest van het elftal was minder dan ge woonlijk. We hebben dat hierboven reeds opgemerkt. De voorhoede-spelers in min dere mate dan de beide kanthalfs, die gedu- renden den geheelen wedstrijd van het kastje naar de muur liepen. Maarlaten we niet vergeten, dat dit veld abnormaal hooge eischen stelde aan de spelers. Typisch was het echter, dat de Spartanen op dit veld veel vlugger en zekerder waren. Zij speelden af en toe een vlot spel en al leen voor doel waren ze niet doortastend genoeg. Voordat ze werkelijk gevaarlijk konden worden, was de bal al weer opge ruimd en moest men van voren af begin nen. Bovendien had de Spartaan bij enkele aanvallen geen greintje geluk, terwijl één keer de midvoor het te mooi wilde doen en een opgelegde kans precies naast schoot. De Spartanen hadden als opvolger van Oerlemans Janssen in het doeL De oude doelverdediger moet wel heel slecht zijn, als hy gepasseerd is, want deze doelverde diger maakte een zeer zwakken indruk. Wel iswaar kon hij aan de beide doelpunten niets doen, maar in verschillende gevallen was zijn opstellen en vooral de wijze van verde digen bizonder zwak. Veel beter waren de beide backs, die bo vendien zeer goed gesteund werden door den uitmuntenden spil Holtgreive. Het was jammer, dat deze in de tweede helft moest uitvallen. De voorhoede was wel snel, bracht her haaldelijk den bal goed op, maar het beslis sende schot was zoek. De kleine midvoor deed dikwijls handig wérk, maar ook hij miste de doortastendheid, die men van een goede midvoor mag verwachten. De beste was ongetwijfeld Sloep, de linksbinnen, die ook het Spartaan-doelpunt maakte. Over het geheel genomen viel de Spar taan ons echter tegen. Op een droog veld was deze wedstrijd een groote overwinning voor Alcmaria gewonden. We gelooven, dat de Spartaan en O.S.V. de twee zwakste ploegen in deze afdeeling zijn. De wedstrijd. We moeten over het verloop van den wed strijd dezen keer wel zeer kort zijn, want de sneeuw belette ons, de noodige aanteeke- ningen te maken. De thuisclub kreeg de eerste kansjes, maar Burger en Koning wisten onmiddel lijk goed in te grijpen, zoodat Keuris werke loos bleef. Toen zette Alcmaria eenige aanvallen op, en Hamstra kreeg gelegenheid om een paar goede voorzetten te geven. Uit de eerste schoot van Wieringen in de handen van den doelman, uit de tweede werd de bal weg gewerkt, voordat van Wieringen had kun nen richten en uit de derde schoot de witte midvoor precies naast. Er kwamen vervolgens weer 'n kort Spar- taan-overwicht, dat echter niet al te gevaar lijk was en toen nam Alcmaria eenigen tijd het spel in handen. Hamstra zette nog eens voor, van Wieringen schoot daaruit schuin op het doel, de doelman liet den bal uit zijn handen glissen enKeppel was juist te laat, om de schoone kans te accepteeren. Toen weer een Spartaan-meerderheid, waarbij Burger tot twee keer toe een schot wegkopte en v. Heuven eens hard in het zij net schoot. En juist was het eerste half uur voorbij, toen Helderman een geheel verdwaalden bal oppikte, meteen overzette naar Keppel en er volgde een hard, strak schot, dat langs den keeper in het doel vloog. Zoo kwam Alcmaria onverwacht aan het eerste doelpunt. En op dat oogenblik was deze voorsprong wellicht verdiend. Natuurlijk volgde er onmiddellijk een sterk Spartaan-offensief, maar de Alcmaria- verdediging gaf geen kans. Alleen presen teerde ze Spartaan en klein cadeautje in den vorm van een hoekschop, die echter netjes achter het doel werd geplaatst. Bijna had Alcmaria toen haar voorsprong vergroot, want bij den eersten aanval van de withemden kreeg Hamstra een hoekschop te nemen. Hij plaatste goed voor het doel, er ontstond een worsteling in het doelgebied, de bal kwam in het net, maar er was een overtreding begaan door een der Alcmaria nen en dus bleef het 01. Dat meevallertje gaf de Spartaan moed en opnieuw kwam de Amsterdamsche club opzetten. Lang nog hielden Burger en Ko ning stand, totdat een hoekschop hen nood lottig werd. Van Heuven nam deze buiten gewoon goed en met een nog mooieren kop bal scoorde Sloep den gelijkmaker (11). In de resteerende 7 minuten kreeg de Spartaan nog twee kansen. Eerst brak T. Ohm door de verdediging en schoot toen naast en even later kopte Sloep nogmaals een hoekschop in, maar Burger redde op de doellijn! Ook een paar vrije trappen te gen Gerritse leverden weliswaar gevaar, maar dan toch geen tweede Spartaan-doel punt op. En met gelijken stand kwam de rust. In de tweede helft heeft het gevecht zich vrijwel steeds afgespeeld op de Alcmaria- helft. Ontelbare keeren moest het Alcmaria- achtertrio, bijgestaan door de middenlinie en de beide binnenspelers, de situatie red den en erg veel scoringskansen kreeg de Spartaan niet. Slechts twee keer ontkwam het Alcmaria-doel op het nippertje aan een doorboring, maar het was Burger die beide keeren rustig wegwerkte. Zoo verstreek de tijd en iedereen uit Alk maar was allang tevreden geweest met een gelijk spel. Zoo sterk was het Spartaan-over- wicht. Die meerderheid wordt wel het beste uit gedrukt door het aantal keeren, dat Alcma ria's voorhoede Janssen opzocht. Dat was tot vlak voor het einde precies twee keer: een keer schoot Hamstra net naast het doel en een keer poeierde van Wieringen net naast. Totdat in de laatste minuut de sensatie kwam. Van Wieringen kreeg op het mid denveld het leer te pakken, dreef alleen op en opeens: pang! Een enorm hard schot op het Spartaan-doel en de kogel had doel ge troffen. Uit een zeer moeilijke positie had van Wieringen de overwinning een feit ge maakt. Er werd nog afgetrapt, maar toen was meteen het einde er. Alcmaria had onverwacht en onverdiend gewonnen, maar de kostbare puntjes konden worden meegenomen naar Alkmaar. De scheidsrechter had een moeilijke taak op het gladde veld, maar leidde uitstekend. De supporters Maarwaar waren de Alcmaria-sup- porters? Zoowaar ging er voor het eerst geen supportersbus mee. De belangstelling was te gering Is dat goed? Zou het niet heel erg noodig zijn, dat in het vervolg de Alcmaria-aan- hang eens wat meer blijken toonde van mee leven? Hulde aan het kleine groepje, dat altijd meetrekt, of het goéd of slecht gaat. En de honderden anderen: beterschap! De elftallen. De oorspronkelijke elftallen waren: De Spartaan Janssen P. Ohm Zwaai Blokzijl Holtgreive Reneman v.d. Velden Bleeker F. Ohm Sloep v. Heuven O Hamstra van Wieringen Keppel Schaaper v. <j. p0i Gerritse de Grand Helderman Koning Burger Keuris Alcmaria In een slecht gespeelden WeH halen de geblokten de punJ^T4 nen. De rood-witte kaasmenschen mochf kostbare punten binnenhalen, de dt als zoodanig was echter voor de t<? wers een teleurstelling. Een teleur^,h°u* stellig in de eerste plaats voor die6lling- die het genoegen smaakten de ommgstleii, Helder—Alkmaarsche Boys te hebben h*"18 woond. Want het eenige wat beide w h e" den met elkander gemeen hadden, verrassende effect in den aanval, w'at weer een behoorlijk aantal doelpunt?0 nu Een aantal, dat echter lang de juiste1 g3f' houding niet weer gaf. e v«r. Het haperde in de Alkmaarsche vern ging en het was een groot geluk, dat steeds elkanders tekortkomingen en f nien nog naar behooren wist te verwerken °Ute:i lig had de situatie er wel eens ander S'e!' kunnen zien. s "it Ook de halflinie was geen schaduw die uit den vorigen wedstrijd en pas rust konden de diverse spelers slechts5 45 radisch hun ouden vorm benaderen. Tevens was het voor de kaasmenschen groot geluk, dat de bruin-witte bezoeker-691 eenmaal voor doel gekomen zeer ,s op dreef bleken te zijn. In den Alkmaarschen aanval ging q d entegen heel anders. De doelpunten kwa^" plotseling en soms bij verrassing. Dit dan ook de grootste verdienste van de ka^ menschen tegen een defensie, die over a slecht doelsaldo beschikte. Vonden wij de schotvaardigheid van ifc Purmerenders bepaald zwak, het combine? ren en plaatsen trouwens van het pinT elftal was goed en de spil die een de partij speelde had hierin een wL. zaam aandeel. Naast het goede werk van d spil, viel ons dat van den doelverdedj?D op, die geen der doelpunten kon voorkosjL' Overigens telde het elftal goede en goede bezettingen. Het weer was in overeenkom*^ wedstrijd, ver van fraai en ook scheids- rechter Kareis deelde in de malaise, we tot de slotconclusie komen: een ontia». ting om maar gauw te vergeten, al zuil® de rood-witten er stellig leering uit getrok ken hebben. Uit den wedstrijd tel! nog de volgende grepen: Precies twee uur zien we de volgende opstellingen bmnen de lijnen: Alkm. Boys v. d. Horst Pater Slikker Brouwer Hartog v. Eerden Goudsblom Schenke Indri Mulders de Grand O Vrouwe P. Schildwacht Groenhart W. Schildwacht J. Schildwacht J. Hooijberg Booij H. Hooijberg Zwart Hietbrink Slooten Purmersteijn Nadat de eerste aanvallen voor de bezoe kers zijn, komen de Boys wat los en reeds na 5 minuten zien we Indri over links zwenken, den bal afgeven naar den naar binnengekomen de Grand, die goed doorbreekt en onhoudbaar scoort, 10. Nadat Slikker eenmaal op keurige wijze redding heeft gebracht en wederzijdse!» aanvallen te noteeren vielen, zet de Grand een zevental minuten later een goede aan val op, een hoogen en scherpen voorzet volgt, die Schenke met den borst opvangt en onhoudbaar langs Slooten jaagt, zoodat de gastheeren vrij spoedig een nuttigen voorsprong hebben, 20. 5 Nuttig, want vanaf dit moment zaten de bezoekers zoo geducht op den bal en gaven zulk goed combinatiespel te zien, dat de rood-witten maar geen vat op konden krij gen. Met kunst- en vliegwerk werden de moei lijkste situaties voor het rood-witte doel op gelost en het pleit niet voor de schotvaardig heid der bruin-witte voorwaartse», datfle inmiddels dikverdiende tegengoal „uitite- dig" bleef. Bij de weinige Alkmaarsche aanval» zien we eenmaal Schenke juist naast sclu^ ten, terwijl de Grand eens een kanjer m zendt, die Slooten meesterlijk vallend wee te verwerken. Eindelijk komt dan de zonder wijziging. ,-ll Dadelijk na de rust ziet de Purmersteg midvoor nog kans vrij voor doel staawj* naast te schieten, terwijl eenmaal v. Horst uitloopend op gelukkige W1F nieuw gevaar kan bezweren. Nadat de Grand voorlangs heeft g«*J ten, noteeren we na negen minuten mooie Boys-aanval, die succes °Pleve^a, Brouwer geeft goed af aan Mu»5 deze naar de Grand, die prachtig vowj terwijl Indri juist over den uitloop*^ Slooten onder de lat inkopt, zoodat de wr' sProng is vergroot) ry Eindelijk blijken de Boys er iets bet®^ te komen en als het spel weer 20 oud is, zet de Grand weer goed voor, 5 ke zal inschieten, doch het leder gsa^ voorlangs. De snel reageerende Mu komt echter toestormen en kan den houdbaar in het Purmerender-doel depw""' ren, 4—0. heeft Nadat v. d. Horst een goeden ba gestopt en de bezoekers enkele corner gen te verwerken, is het Schildwaca^ toch eindelijk op mooie wijze een teg punt weet te scoren. urten*5" Zonder verdere belangrijke %.n dus sen komt het einde zonder wijziging0* met een 41-uitslag. JONG-HOLLAND—BLAUW-WIT 5-* 1 fneSCbOU* Ook wij hebben, evenals de vele wers, j.1. Zaterdagmiddag een reis naar den Bergerweg gemaakt. dat Jong Holland partij moest gev® n n" niet opdagen. De Oranjetruien een reglementair met 50 en werden. gemakkelijke manier 2 punten ry

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10