f Alkmaar-B.K.C. 1-1. Om het wereldkampioenschap. 10. Sint Nicolaas in de omgeving. DEBDE BLAD 3 Het resultaat, een gelijk spel 11 tegen een der kampioenspretendenten, mag zeker zeer goed genoemd worden. Doch wij weten maar al te goed, dat B.K.C. met dit gelijke spel zeer tevreden was, omdat zij meer kreeg dan zij verdiende. Een Alkmaarsche overwin ning van minstens 21 had betet de ver houding weergegeven, maar het was ook dezen middag als in zooveel wedstrijden hiervoor: het verrasende schot in de A. voorhoede ontbrak totaal. Had men over een behoorlijken schutter in deze linie de beschikking gehad, Alkmaar had absoluut gewonnen, en verdiend gewonnen. Immers ook in dezen wedstrijd gaf Alkmaar den toon aan, was steeds iets meer in den aan val, wist zich aardige kansen te scheppen, doch wist ze niet te benutten. Weet de E. C het probleem van de voorhoede op te lossen, dan is het geheel voor elkander, want ach ter klopte alles. Keeper, backs en halflinie, zij speelden een pachtpartij, en het was voor B.K.C., om er wanhopig onder te wor den. Reeds in de eerste minuten van den wed strijd kreeg de Alkmaar-midvoor v. Gin kei de kans van den dag, maar hij faal de jammer genoeg. Jammer ook voor hem zelg, omdat dit een aardig debuut van hem zou zijn geweest. Thans bleef er niet veel van over, want reeds na ca. 25 minuten moest hy worden vervangen door Nierop Groot. A. heeft voor de rust heel wat aanvallen ingezet, veel over links, waar v. d. Stok zich toen uitstekend weerde, en menig goe den voorzet gaf. Hij kreeg echter zijn ballen meestal afgemeten van Kuis, die hierin toch nog maar steeds een specialist is. Ook B.K.C. heeft voor de rust het A. doel heel wat malen in gevaar gebracht, doch de achterhoede, goed gesteund door de half linie, gaf niet veel kans, en zoonoodig was Mulder op zijn post. Toch kwam B.K.C. voor de rust aan de leiding, toen een Alk maarder in eigen doel trapte. Na de rust is Alkmaar steeds weer op nieuw in den aanval, maar de gelijkmaker wil maar niet komen. Tot tenslotte Zwart een uitstekend door hem genomen hoek schop in het B.K.C. doel ziet belanden. Wij verwachtten thans ook, dat A. zal gaan winnen. Steeds opnieuw komen zy voor het B. doel terug, doch thans krijgt ook deze achterhoede de gelegenheid te bewyzen, dat zy voor taak berekend is. Wel schiet o.a. Zwart nog eenmaal zeer hard in, doch de keeper stopt uitstekend. V. d. Stok krygt ook nog een zeer goede kans, doch inplaats van te schieten zet hy voor. Het spel blijft in deze periode zeer snel gaan, en wy noteeren dan inmiddels ook weer enkele gevaarlyke doorbraken van B.K.C., doch Huiberts en Ooms weten er dezen middag uitstekend raad mede, en zij brengen opluchting in iedere gevaarlyke situatie. B. K. C. was een goed op elkander inge steld elftal, dat o.L beter speelt dan Water vogels of Wieringerwaard. Scheidsrechter v. Dam was voldoende. geen gelukkige ge- Pb8a6! b7Xa6 Ra4Xb3 Ta8b3 Dd8d5 Dd5b3 Ook dit Ijjkt ons dachte. 13. Rc8d7! Feitelijk reeds beslissend, want er dreigt vernietigend Ra4. Liever besluit dr. Euwe de kwaliteit te geven, 14. Tblb3 Rd7a4 15. Dc2Xc3 Da5d8! De toren op b3 moet de diagonaal a4dl blijven onderscheppen. 16. Rflc4 17. Rc4Xa6 18. 0—0 19. Dc3Xb3 20. Db3c2 Dreigt Tc8. 21. e3e4 22. Dc2e2 Na dameruil zyn de witte damevleugel- pionnen onhoudbaar. 22Db3—b5 23. De2—f3 Db5Xc5 24. Pg3—f5 Tb 8bl! Zwart heeft het weliswaar niet moeilijk, doch hy kiest de energieke voortzetting. 25. Df3—f4 Pf6Xe4! Beslecht het pleit (26. De4:, Tel:). 26. h3—b4 Tf8e8 27. Tfl—el Dc5—c3! 28. Tel—dl Pe4d2! 29. TdlXd2 TblXclt 30. Kgl—h2 Dc3c7! 31. Td2d6 Tel—c5 32. g2g3 Nog een aardige valstrik: 32. Tf5:?, dan 33. Te6ü er. wit wint de kwali teit terug door Te8:| en Df5:. 32. Te8—f8 33. g3—g4 H—f6 34. Kh2h3 h7—h5! 35. Df4d2 h5Xg4t 36. Kh3Xg4 Dc7—f7 37. h.4h5 Tc5Xf5! 38. Kg4Xh5 Df7Xh5t 39. Kf5f4 Dh5—h4 40. Kf4—f3 Dh4—h3t Afgebroken in de volgende stelling: Wit: Euwe Kf3 Dd2, Td6, pionnen a3 en f2. Zwart: Aljechin Kg8, Dh3, Tf8, pionnen a7, a6, f6 en g7. Voortzetting oer party Dinsdagavond a.s. te half zeven. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van de Zaterdag in de Engel- sche league gespeelde voetbalwedstrijden luidden: Eerste afdeeling, 3—1 3—1 2—1 4—3 3—4 2—2 l—l BirminghamArsenal Charlton A.Everton ChelseaHuddersfield Town Grimsby TownLeicester City Leeds UnitedSunderland LiverpoolDerby County MiddlesboroughBlackpool PortsmouthBolton Wanderers Preston North EndWolverhampton 20 Stoke CityBrentford 3—0 Tweede afdeeling Barnsley—Plymouth Argyle BurnleyBradford BuryWestham United Luton TownFulham Manchester UnitedSwansea Town Newcastle UnitedSheffield W. Nottingham ForestBlackburn R. Sheffield U.Norwich City Stockport CountyChesterfield Tottenham HotspurAston Villa 3—2 1—1 4—3 4—0 5—1 1—0 3—1 4—1 1- 2—1 Schaken. De 25ste party afgebroken. Euwe staat slecht Te 's-Gravenhage werd 7-ateidagavond de 25ste party gespeeld. Het vei.oop der party was: Wit: dr: M. Euwe. Zwart: dr. A. Aljechin. Nimzowitsch-verdediging. 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7—e6 3. Pblc3 Rf8b4 4. e2 c3 Dr. Euwe wil blijkbaar al het mogelijke doel om zijn achterstand althans tot een minimum te beperken. De tekstvoortzet ting behoort nl. sinds grootmeester Ru- binstein haar introduceerde, tot de directe weerleggir.gspogingen van het Nimzo- witsch-systeem. 4. qo Als het beste voor zwart werd tot dus verre 4d5, 5. Rd3, c5, 6. Pe2 be schouwd. 5. Pgl—e2 d7d5 6. a2a3 Rb4e7 7. c4Xd5 e6Xd5 8. Pe2—g3 c7c5 9. d4Xc5 Re7Xc5 10. b2b4 Men ziet nu, dat zwart zyn d-pion slechts heeft laten isoleeren in het voor uitzicht, dat d5d4 op den duur niet zou kunnen worden tegengehouden. 10. b2b4? Met een onbesuisdheid, die tegen den bijzonder goed gedisponeerden tegenstan der dubbel noodlottige resultaten moet afwerpen, stort dr. Euwe zich op den vijand. d5—d4! 11. 12. 13. b4Xc5 Ddlc2 Tal—bl? d4Xc3 Dd8a5 N abeschouwing. Dat de match reeds Zaterdag in het voordeel van den uitdager had kunnen worden beslist, moet o. L van heel wat minder beteekenis worden geacht, dan de wijze waarop het geschiedde. Ongetwijfeld heeft niemand verwacht, dat dr. Euwe een achterstand van vyf punten zelfs maar tot 2 of 3 zou weten te reduceeren, doch stellig hebben velen nog op menige spannende ontmoeting en in elk geval op een zwaren strijd gerekend. Het heeft zoo niet mogen zyn. Ook deze party werd blykbaar gespeeld door een totaal ontmoedigden Euwe, die, althans aanvankelijk, niet by machte bleek met zyn spreekwoordelijke nuchterheid en vol harding voor deze reeds verloren zaak te vechten. Tweemaal in de Nimzowitsch- verdediging kon hy een gunstig spel ver krijgen en beide malen gaf hij den tegen stander gelegenheid zijn stelling te ver beteren, om niet te zeggen: te perfection- neeren een gelegenheid, die door dr. Aljechin prompt werd benut, zooals trou wens iedere meester die zou hebben kun nen benutten. Na den dertienden zet was eigenlijk reeds alles voorbij. Hoe begrijpelijk en aannemelijk deze geheele gang van zaken ook moge zijn men ontkomt niet aan den onbevredigen- den indruk, dat het catastrophale einde dezer match wel verwonderlijk sterk uit den toon valt, by het formidabele en voor onzen landgenoot zoo glorieuze begin. Met deze opmerking willen wij overigens in geenen deele de schitterende prestatie van Aljechin verkleinen, doch slechts onze verwondering uitdrukken over de onver wachte ineenstorting van Euwe's geest kracht sinds de 21ste partij. Een soort doodgraversinstinct had naar den Dierentuin nog vry veel bezoekers gelokt, die blykbaar in de grootste span ning en onder plechtige stilte het moment zaten of stonden af te wachten, waarop de wereldtitel van eigenaar zou verwisse len. Doch roemloos ondergaan was bene den Euwe's waardigheid. Of het r.-u was om Aljechin's bewonderaars den tijd te geven, kransen of andere huldeblijken te doen aanrukken, of de „Marseillaise" in te studeeren, of dat hij werkelijk meende, niet geheel en al verloren te staan we weten het niet maar zeker is, dat hij in zijn critieke situatie plotseling een energie begon te ontwikkelen, die de door het lot toegelachen Aljechin hem niet zou hebben verbeterd. En als de zwart-speler, overtuigd spoedig te zullen winnen, van een zijner ontelbare excursies naar zekeren vleugel van het gebouw terugkeerde en struike lend van zenuwachtigheid het podium be klom, stond Euwe met de uiterste voor zichtigheid op en verwijderde zich op de teenen van het bord, daarmede terecht te kennen gevende, dat de strijdd nog in- vol len gang was en dat h ij bereid was, zyn steentje tot de zoo uitdrukkelijk verlangde stilte by te dragen. Inderdaad, de strijd was nog in vollen gang. Aljechin moest meer dan een fijnen zet verzinnen, om het voordeel te realisee- ren. En toen hem dit ten slotte gelukte, was het duidelijk, dat de evenfueele be slissing een tweede zitting zou vorderen. LOD. PRINS. Hockey. STRAWBERRIES I—ALKMAAR I 2—2. Alkmaar heeft gisteren de trip naar Wes- terveld niet bekroond gezien met volledig succes. De groen-zwarten wisten het niet verder te brengen dan een gelijk spel en beantwoordden daarmee niet aan de ver wachtingen. In de volgende, sinds verleden week ongewijzigde opstelling ving Alkmaar den strijd aan: Yohai Voorthuysen Burlage Berkhouwer Valkering Erdtsieck Stroink Maters Sr. Maters Jr. Dun Worm Welk een verschil in spel met verleden week! Eens te meer werd weer duidelijk aangetoond, dat men speelt, zooals de tegen stander het toelaat. Want tegen de ver fijnde techniek van een ploeg als H. D. M. is Alkmaar beter opgewassen dan tegen de in het wilde weg spelende Strawberries. Zooals altijd speelden de scheidsrechters weer een groote rol in dezen wedstrijd. De vreemde beslissingen der scheidsrechters, of beter gezegd de overwegingen over te nemen beslissingen, hadden soms komische gevolgen, én de dood-ernstige gezichten die deze leidslieden hierbij trokken, werkten niet zelden op de lachspieren. De spelers speelden stuk voor stuk een klasse minder dan verleden week, uitge zonderd de spil die weer een soliede partij speelde. Spoedig na den aanvang wisten de Straw berries te scoren, dank zy ontijdig ingrijpen der Alkmaarsche achterhoede (10). Alk maar werd hierdoor geprikkeld en met man en macht trok men ten aanval. Het gevolg hiervan was, dat Maters Jr. uit een straf- corner op onberispelijke wijze den gelijk maker scoorde (11). Met dezen stand trad de rust in. In de tweede helft deed Alkmaar al het mogelijke om een overwinning uit het vuur te slepen. Ondanks een groot overwicht en talrijke scoringskansen werd de winnende goal niet geboren, zoodat het einde kwam met een gelijk spel, even nadat de links buiten op bevel van één der scheidsrechters het strijdtooneel verlaten had. Moge Alkmaar zich niet van de wijs laten brengen door dit gelijke spel en in de returnmatch toonen hoe een hockey-match wel geleid moet worden. IJssport. IJSCLUB KOEDIJK. De ijsclub Koedijk hield Zaterdagavond haar herdenkingsfeest van haar 40-jarig be staan in het lokaal van den heer Jb. Groot. De voorzitter, de heer A. Sloof, opende de feestvergadering met een welkoms woord en heette speciaal de leden van hel hoofdbestuur, de heeren D. G. G. Marga- dant en J. Werkman, alsmede den heer Teerink, secretaris der Alkmaarsche ijsclub, welkom, alsmede burgemeester Ninaber en de oud-commissarissen der vereeniging. De heer Sloof gaf vervolgens in groote trekken de geschiedenis der ijsclub weer, waarbij hij dank bracht aan de vele oud-be stuurderen en commissarissen voor alles, wat zij gedaan hadden voor hun club, waar bij spr. nog memoreerde, dat alle commis sarissen steeds hun onkosten uit eigen zak betaald hadden. Herinnerd werd nog gaan 1916, toen de ijsclub een bedrag van f 300 stortte als steun voor degenen, die by den watersnood zooveel verloren hadden. De heer Margadant complimenteerde ver volgens de ijsclub namens den IJ.H.N., bracht hulde aan den oud-voorzitter en eerelid J. Otto, dien spr. een echte ijslief- hebber noemde en bood de afdeeling een bloemenmand aan. Ook namens het district Alkmaar werd de afdeeling gecomplimen teerd, waarna burgemeester Ninaber de ijs club huldigde namens het gemeentebestuur. De tooneelclub de Roos gaf daarna voor de ijsclub een opvoering van het blijspel „Geld speelt geen rol". Er werd voortreffe lijk gespeeld en behoudens een enkel zwak moment stond het spel op hoog peil. De hoofdrollen waren wel bizonder goed ver zorgd en de geheele uitvoering was een groot succes voor de vereeniging. Na afloop dansen by de muziek van P. Hart land c.s. ALKMAAR II—KRAAIEN I 4—5. Zoo heeft Alkmaar II op een nat, glibbe rig veld de kans om te winnen niet benut, wat erg jammer is, want de tegenstanders waren persoonlijk beslist stuk voor stuk minder dan de Alkmaarsche spelers. Het verband bij Alkmaar was echter, vooral voor de rust, ver te zoeken, waarbij dan nog kwam, dat de Kraaien (zij het dan al lepelend en biggend) uiterst handig ge bruik wisten te maken van deze gapingen in de Alkmaarsche middenlinie en achter hoede. Dit gaf hun voor de rust vier doel punten, waartegenover Alkmaar slechts twee goals kon plaatsen. Een bepaald ster ke indruk maakte Alkmaar nu juist niet, terwijl het materiaal daarvoor toch zeker aanwezig is. Waarschijnlijk zal het een volgende maal wel wat beter gaan, per slot van rekening was dit de eerste wedstrijd in een vrij nieuwe opstelling en in zoo'n geval moeten de spelers eerst wat op elkaar inspelen. De Kraaien zyn overigens niet al te prettige tegenstanders: hun steeds opklin kend Indianengehuil is bepaald hinderend en het steeds terugkeerend geschreeuw maakt niet een fijne" indruk. Zij zullen het overigens ook nooit ver brengen met hun erbarmelijke stijl van spelen. Alk maar II mag dan verliezen, maar wij prijzen ons gelukkig dat Alkmaar tenminste hockey van een goed gehalte speelt. Hockey is im mers nog altyd een sport, waarbij men op beschaafde manier eikaars krachten meet. B. D. H. C. VI—ALKMAAR (DAMES) 5—6. Deze zoo spannende wedstrijd, die de Alkmaarsche dames op een veld, dat uit plassen en kuilen bestond, speelde, begon goed. Zoowel de voorhoede, de halfs en achterhoede speelden zeer zeker, 't Resul taat met de rust was dan ook een 51 voorsprong voor Alkmaar. Na de rust waren de rollen omgekeerd, 't Spel van Bloemendaal was veel krachti ger; de Alkmaarsche voorhoede verslapte en de verdediging liet veel te wenschen over. Was men misschien te zeker van de overwinning geweest? Vijf minuten voor het einde werd de stand 55. Alkmaar zette toen alles op den aanval, die gelukte door een mooi schot van de midvoor. De bal arriveerde via den onderkant van de lat achter in het net. Linkshalf en rechtsbinnen waren ditmaal de zwakste plekken van het elftal. Een vol gend maal beter! IJSCLUB OTERLEEK. Vrijdagavond hield de IJsclub Oterleek haar jaarlijksche vergadering in café de Vries. De voorzitter heette by zijn opening in 't bizonder welkom den heer S. Heringa, districtsvoorzitter van den Lisbond Hol lands Noorderkwartier, die uitgenoodigd was enkele punten ter vergadering toe te lichten. Van de afdeeling Oudendijk was een ver zoek om een bijdrage binnengekomen voor het 50-jarig bestaan dier afdeeling. Het da- geljjksch bestuur had hiervoor een bedrag van 2,50 toegekend, waarmede men we) acoord kon gaan. Van den nieuw opgerichten ijsinlichtings- dienst was het verzoek binnengekomen om opgaven te verstrekken omtrent den toe stand waarin de banen verkeeren. Daar de beide grensgemeenten Oudorp en Ursem niet bij den Ijsbond Hollands Noor derkwartier zyn aangesloten, werd door en kelen het nut van dezen inlichtingendienst voor ons niet ingezien, omdat onze baan toch geheel geïsoleerd ligt. Men wilde daar om geen kosten maken. De heeren Muntjewerff en van der Gragt merkten op, dat wij toch verantwoordelijk zijn voor onze eigen baan en het publiek, dat daarop komt, dient te worden ingelicht in welken staat het ijs zich bevindt. Ten slotte werd besloten, dat van de opening en sluiting der baan bericht zal worden ver zonden. De secretaris las zyn jaarverslag, hetgeen zeer beknopt was, omdat het afgeloopen jaar een ijsloozen winter had gebracht. Bij de verantwoording, welke de penning meester deed, bleek, dat alles in orde was en dat er in kas was een batig saldo van 207,69. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Zwaan, R. Muntjewerf en G. Zijp, wer den met bijna afgemeene stemmen her kozen. De heer J. v. d. Gragt werd weder om tot afgevaardigde herkozen. De districts-voorzitter, de heer Heringa, gaf hierna een uiteenzetting over de nieu we contributiergeling, waaruit kwam vast te staan, dat de afdeeling Oterleek per jaar iets meer zal moeten betalen. Ook over de kunstijsbaan te Amsterdam deed genoemde heer nadere mededeelin- gen. Deze baan is thans voor alle bonds leden tegen zeer gereduceerde prijzen toe' gankelijk. Tenslotte sprak de districts-voorzitter nog een warm woord voor de ongelukkenver- zekering op het ijs, die per seizoen slechts 0,15 per persoon kost. Hiermede werd een goed succes bereikt, want verschillende aan wezige leden gaven zich voor die verzeke ring op. Het bestuur deed tenslotte het voorstel, dat by de jaarlijks te houden verloting, hij, die éénmaal een prijs gewonnen heeft, voor de 5 volgende jaren van die mogelijk heid wordt uitgesloten. Dit werd algemeen goedgevonden. zeer jammer is als men bedenkt, dat de Kerstkoers in Zaandam al nadert. Van deelneming aan dezen wedstry d zal dan ook wel worden afgezien. OAAn Jan Groot was de eenige, die 3000 M. heeft gereden en met succes. Zijn tyd was zoo geweldig, dat het fenomenale record op dezen afstand van Hannes Mulder gevaar loopt binnenkort omvergegooid te worden. Mulder zelf heeft zijn heil gezocht op de 500 M. en wat door niemand voor mogelijk was gehouden, werd waarheid: Mulder sloeg den bekenden en populairen Bever- wij ker Theo Pronk zooals hij wilde. Ook de 1000 M. was niet druk bezet en zoo kon Jan Pronk de eerste plaats bezetten, al maakte Jan Boon het hun nog danig lastig. De renners die dezen wedstry d iets bi- zonders presteerden, of een goede tijdnotee- ring maakte, zijn nu de revue gepasseerd, en de prijswinnaars zijn evenals het bestuur tevreden. Alcmaria heeft zijn St. Nicolaas dus goed gevierd! De uitslagen waren: A-klasse. 500 M. 1. H. Mulder 19 1/5 sec.: 2. Theo Pronk 21 min. 1000 M.: 1. J. Pronk 37 1/5 sec.; 2. J Boon 37 4/5 sec. 3000 M.: 1. Jan Groot 1 min. 58 sec. B-klasse. 500 M.: 1. Jef Bos 17 3/5 sec.; 2. Gerrit Zeeman 19 2/5 sec. 1000 M.: 1. Sam Schut 38 2/5 sec.; 2. F. de Haan 40 3/5 sec. C-klasse. 500 M.: 1. L. Ekkers 21 4/5 sec.; 2. H. Schut 23 2/5 sec.; 3. P. de Vos 23 3/5 sec. Criais-publicaHe, DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwenten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 29 November 1937 tot en met 4 December 1937 0.95 per 100 kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedena tureerd en voldoende aan het standaard- monster van kwaliteitsklasse C, en 0.45 per 100 kg., voor voedererwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen, welke aan de daartoe gestelde eischen- vol doen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak, zal 2.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 3 December 1937. STEUN KOOLZAAD OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steun voor koolzaad van oogst 1937, dat in het tijdvak 3 Octo- ber 1937 tot en met 27 November 1937 met inachtneming van de gestelde voorschrif ten is verkocht 0.50 per 100 kg. zal be dragen. 's-Gravenhage, 4 December 1937. Alle partyen zullen worden speeld. ge- Naar wy van het Euwe—Aljechin-comité ernemen, zal. in stryd met alle geruch ten, de wedstrijd om het wereldkampioen schap schaken tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin, ook al zal de beslissing vóór dat alle 30 partijen zullen zyn gespeeld, ver kregen zijn, in ieder geval worden voortge zet, hetgeen ook in het contract is vastge legd. De match zal eerst zijn afgeloopen, als de 30ste party is beëindigd. DUITSCHLANDBELGIE 1—1. Onder sneeuwjachten is Zondag te Düssel- dorf een landenhockey-wedstrijd gespeeld tusschen Duitschland en België, welke in een verrassend 11 gelijk spel is geëindigd. De snelle Belgen pasten op den zwaren, drassigen bodem de juiste tactiek toe, zij hielden den bal nooit lang bij zich, maar gaven steeds snel weer af. Ook technisch verrastten de Belgen, die onlangs op het tornooi, dat ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling te Parijs werd gehouden, met 60 van Duitschland verloren. De gas ten dekten hun tegenstanders op uitstekende wijze en mede door het teleurstellende spel vim de op papier zoo sterke Duitsche ploeg mag het resultaat volkomen verdiend door de Belgen heeten. Reeds na twaalf minuten had de rechtshalf Rombouts zijn land de leiding gegeven, maar drie minuten later gaf Kurt Weiss keurig voor naar Kaess- mann, die gelijk maakte. Het viel op, dat de Duitschers in tegenstelling met de Belgen, hun vleugels vrijwel niet in het spel be trokken en dat zy het spel te kort hielden. Gedoelpunt werd er niet meer. ZES verschillende persen staan altyd klaar voor UW DRUKWERK. ALKMAARSCHE COURANT, TEL. 3320 Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Alsmaria organiseerde, evenals verleden jaar met de Kerstdagen, een koers op de rollen. Jammer was het, dat 24 renners niet op kwamen, al hadden zy zich wel opgegeven. Hierdoor kreeg de aard der wedstrijden een geheel ander karakter, al moet gezegd worden, dat het trots de slechte opkomst, toch een geslaagde koers is geworden. In de c-klasse waren slechts 3 renners op gekomen en Lambert Ekkers werd hier winnaar, al noteerde Hugo Schut 1 maal een beteren tyd. In de b-klasse op de 500 M. werd zeer fraai en hard gereden, vooral dooi* de beide Langedykers. Evert Bos en Gerrit Zeeman, welke laatste er evenwel niet in slaagde de tyd van Bos te verbeteren. Op de 1000 M. in de b-klasse was het Sam Schut, de bekende Alkmaarsche wor stelaar, die den snelsten tijd noteerde. Fop de Haan, een speciale 3000 M. man, reed nu op de 1000 M. een goeden tijd. De a-klasse had de keuze uit 3 afstanden, en het bestuur had de verwachting, dat er nu eens enkele renners zouden komen, die de 3000 M. wilden rijden met een goede tijdnoteering. Het heeft niet zoo mogen zyn, wat wel Voor de kleuterscholen afd. Langendijk. Vrijdagmiddag hebben de kleuters, die de beide kleuterscholen van de afdeeling Langendijk van Volksonderwijs bezoeken, een prachtige middag gehad. Het was voor hen St. Nicolaasfeest in de zaal van hotel Concordia te Noordschar- woude, waarbij zij, door de fleurige ge kleurde mutsen, welke ze voor deze gele genheid droegen, wel de aandacht trokken. In de zaal aangekomen, werd de tyd, welke moest worden gewacht op de komst van St. Nicolaas, gekort met het zingen van liedjes. Toen de Heilige met z'n zwarten knecht binnenkwam, werd hij verwelkomd met eenige aardige liedjes, hetgeen hij zeer op prijs stelde. Met groote aandacht hebben de kinderen hierna naar den ouden kinder vriend geluisterd, toen hij hen het een en ander vertelde. De onderwijzeressen van de scholen, de dames Wit en Van Veeno hadden voor dezen middag een aardige verrassing bedacht. Zonder dat iemand het wist, hadden zij een poppenkast vervaardigd en hiermee werd nu de eerste voorstelling gegeven. Met welk een aandacht leefden de kleinen mee met hetgeen allemaal op het kleine tooneel zich afspeelde. Dit kwam wel tot uiting, wanneer er op het tooneel eens een versje moest worden gezongen, dat zy natuurlijk allen kenden: dadelijk zongen ze dapper mee. De geschiedenis van Jan Klaassen heeft de beide dames veel succes gebracht Het was inderdaad aardig bedacht. Aan het einde van den middag werden zij dan ook door St. Nicolaas beloond voor al hetgeen zy voor de organisatie van dezen middag, en dat is niet weinig, hebben ge daan. Zwarte Piet hing beiden een lauwer krans om. De kinderen werden tenslotte allen ver blijd met een aardig geschenk, dat getuige de vele uitroepen van blijdschap, onge twijfeld in den smaak viel. Het was een uitstekend geslaagde middag, waarop de kinderen en ook de aanwezige ouders zeer veel hebben genoten. Stompetoren. Het café Renses stond Zondag in het teeken van het Sint Nicolaasfeest. 's' Mid dags arriveerde de bisschop met zijn knecht en tracteerde de kinderen op lek kers. Verder bleef hy op het bal de gast. Waar de heer Staps dansleider is, wil het publiek steeds zijn. Het was dan ook den geheelen middag en avond een zeer vroo- lijke drukte in de zaal, waar de jeugd op de tonen van de muziek der „The Merry Mooches band'" zich met dansen vermaakte. Schoorl. Vrijdagavond bezocht Sint-Nicolaas met zyn trouwen metgezel Zwarte Piet de kinderen van de O. L. school te Groet. De kinderen waren daartoe met hun ouders door de Oudercommissie der school

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 11