föucqediike Stand JSaekzn £aatste Aecichten Waar men in zijn geld kan zwemmen AMSTERDAMSCHE BEURS NOORDSCHARWOUDE De Nederlandsche ingenieur van Wienen zal trachten de zeer groote schatten van het oude Spaansche galjoen Florenca te bergen. GOUDSCHATTEN IN SCHOTLAND EERSTE BLAD 3 staan, zoodat de steun van de regeering nog niet kan worden gemist, hetgeen gelukkig ook door de regeering wordt ingezien. De omzetcijfers van de Noordhollandsche veilingen bedroegen over de jaren 1928 tot en met 1936 respectievelijk: 1928 25.066.693, 1929 22.074.606, 1930 f 15.527.580, 1931 13.088.581, 1932 9381.418, 1933 8.200.515, 1934 10.935.746, 1935 9474.712, 1936 10.363.161. Met dankbaarheid wordt geconstateerd, dat in verband met den nood der bewaar- kooltelers, dit jaar op 28 April een eerste voorschotuitkeering op den steun 1937 werd gedaan, terwijl de tweede uitkeering begin September plaats had. De besprekingen om bij de slotuitkeering 1936 rekening te hou den met het feit, dat diverse warmoeziers- producten dienden te worden gesteund, had den een gunstig resultaat opgeleverd. Zoolang de steunmaatregelen voortduren moest ook de teeltbeperking blijven besten digd, zelfs bij opheffing daarvan zal het de vraag zijn of het wenschelijk is de teelt van tuinbouwproducten weer onbeperkt toe te staan. Gewaarschuwd wordt tegen een te voor barig roepen om geheele vrijheid van teelt. Duitschland heeft behoeften, maar blijft autarkisch. De oorzaak van alle misère in den tuin bouw is nog steeds de verminderde afzet mogelijkheid van onze producten naar het buitenland. Indien de mogelijkheid van uit voer niet beter wordt is geen opleving van den tuinbouw te verwachten. Het afgeloopen jaar heeft in dit opzicht nog weinig verbetering gebracht. Ondanks het feit dat er in economisch opzicht „wer king in de lucht" is, zijn de tastbare resul taten voor onzen tuinbouw nog gering. Spe ciaal ons grootste afzetgebied, Duitschland. stelt ons nog steeds teleur en blijkt in het bijzonder wat onze producen betreft nog moeilijk van zijn autarkische gedachten af te brengen. En toch bestaat daar, blijkens de veel hoogere prijzen, behoefte aan veie onzer producten. Indien Duitschland slechts bereid was om onze producten te ontvangen, stond niets onzen uitvoer naar dat land meer in den weg. Want de betalingsmoeilijkheden zijn niet alleen veel verminderd, doch tengevol ge van de toegenomen invoeren uit Duitsch land in ons land, bestaan ze eigenlijk niet meer. Toch wordt de invoer van onze tuin bouwproducten nog op allerlei manieren kunstmatig belemmerd. Wij hopen dat onze regeering bij het af sluiten van het nieuwe handelsverdrag met Duitschland, waarover thans onderhandelin gen worden gevoerd, ten volle gebruik zal maken van de gunstige positie van onze handelsbalans, zoodat ook eindelijk onze tuinbouw werkelijk van de betere toestan den zal kunnen profiteeren. Met de overige landen is het al niet veel beter gesteld. Frankrijk b.v. legt den invoer van onze producten niet alleen onevenredig hooge in- voerbelastingen in den weg, maar bepaalt tevens, dat het invoercontingent voor ver- sche groenten en zuurkool wordt gesteld op nuL Zwitserland, dat het vorige jaar door afschaffing van het invoerrecht op sluit- kool, uien en tomaten en halveering van het invoerrecht op bloemkool, voor onzen afzet gunstiger aspecten leek te zullen bie den, heeft zijn invoerrechten op groenten weer hersteld. Zweden heeft zijn vrijdom van invoer recht van druiven weer ingetrokken. Finland verhoogde het invoerrecht van uien tot 1000 per wagon. Ook in andere landen bestaat eerder een neiging tot toenemende afweer dan tot toelating van onze producten. Dit alles biedt voor onzen export nog een weinig opwekkend vooruitzicht. Een merkwaardigheid was het, dat dit jaar de eerste en de duurste vroege aard appelen naar Engeland werden geëxpor teerd. De fin&ncieele uitkomsten slecht. Over het prijsverloop van de producten wordt medegedeeld, dat, in tegenstelling met het vorig jaar, de oogst van de bewaar- kool zeer goed was, doch dat het met de prjjzen bedroevend was gesteld. De finan- cieele uitkomsten van de bewaarkool waren bedroevend slecht, zoo slecht als ze nim mer waren geweest. Groote hoeveelheden draaiden door en werden door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale overgenomen. Het bijzonder zachte winterweer was oor zaak, dat ook de prijzen van boerenkool en spruitkool veel te wenschen overlieten. Met de vroege voorjaarsproducten was de gang van zaken niet onbevredigend, doch met die van de aardbeien was het treurig gesteld. De prijzen voor de roode kool zijn niet on bevredigend, terwijl de uien ongekend duur zijn. Ook de late bloemkool brengt goede prijzen op. Opmerkelijk is, dat dit jaar veel peren naar Engeland zijn geëxporteerd. Met genoegen wordt geconstateerd, dat het besluit tot verplicht sproeien van vroege aardappelen alganeen is ingevoerd en tot goede resultaten heeft geleid. Het oordeel over het verplicht veilen van goedgekeurde pootaardappelen was niet on verdeeld gunstig. Met spijt wordt geconstateerd, dat ook in dit opzicht niet op alle veilingsbesturen kon worden gerekend en een enkele veiling voortging de gelegenheid open te stellen, om de aardappelen op slinksche wijze voor minder dan den garantieprijs te verkoopen. Ondanks de gebreken, welke aan de uit voering hebben gekleefd, kan echter met dankbaarheid worden geconstateerd, dat de garantie van de Ned. Groenten- en Fruit centrale voor de telers van goedgekeurde pootaardappelen van groote waarde is geweest, want had men deze garantie niet gehad, dan zou men genoodzaakt zijn ge worden de aardappelen voor spotprijzen van de hand te doen. De toekomst van den tuinbouw, aldus het verslag, is nog altijd onzeker. Wanneer ieder tuinder, zoo eindigt het verslag, zijn bedrijf zoo rationaal mogelijk inricht zich toelegt op het telen van produc ten van goede kwaliteit en medewerkt aan de versterking van de veilingsorganisatie, kan men o. i. de voldoening hebben, dat men het mogelijke heeft gedaan en verder rustig afwachten wat de toekomst zal bieden. Laat ons hopen dat het iets goeds zal zijn en dat betere tijden voor onzen zoo zeer beproefden tuinbouw zullen aanbreken. ALKMAAR. GEBOREN: Marinus Karei, z. van Karei Wilhelmus Joseph Schouten en Maria Klein. Ber- nardus, z. van Jacob Constant en Paulina Katharina Peter Willebrordus Johanhes Petrus, z. van Harmen Jan Licht en Alida Johanna Goudsblom. Jannetje, d. van Cornelis Godijn en Jannetje de Jongh. Lena Sophia, d. van Theodorus Antonius Jansen en Lena Sophia Hohage. OVERLEDEN: Petrus Joseph van Kessel, gehuwd met Catharina Louisa Hille, 62 jaar. Petrus Servatius Brouwer, wedr. van Grietje Ger- ling, 92 jaar. BRIDGE. Afyn Biedsysteem. Culbertson's systeem, vertaald door mr. F. W. Goudsmit. Uitgave v. Holkema en Warendorf. Het Culbertson-systeem 1935, dat de auteur gaf in zijn Blue-Boot werd in 't Hol lands vertaald door mr. F. W. Goudsmit. Dat systeem is bijna in zijn geheel gehand haafd op 't eind van 1937, maar er zijn be langrijke aanvullingen gekomen en deze heeft mr. Goudsmit thans ook vertaald uit het Gold-Book en als supplement aan den tweeden druk van „Mijn Biedsysteem" toe gevoegd. Het is thans een standaardwerk voor de liefhebbers geworden van plm. 400 blz. Men kans thans volkomen op de hoogte komen van het wereldsysteem, dat geheel of gedeel telijk door bijna alle bridgers wordt ge speeld. Het supplement is vooral voor de meer geoefenden zeer belangrijk omdat daarin op zeer practische wijze de vraag- biedingen worden behandeld, benevens de nieuwe wijze van toepassing van het „drie bod als opening". Als elke belangstellende dat boek eens rustig zou overlezen, kon zeker gerekend worden op een aanmerkelijke vooruitgang in de biedtechniek, vooral waar het er jp aankomt hooge contracten met meer zeker heid te bereiken. De uitgave is op de bekende keurige wijze verzorgd. HERKOZEN. Tot ouderling bij de Ned. Herv. kerk te Oudorp is herkozen de heer J. Bruin en tot diaken de heer A. Jongbloed. Een aanrijding. Op den hoek bij de Habo-garage gebeur de Zaterdag tegen den middag 'n aanrijding. Een motorrijder, die z'n motor met één hand stuurde en in de andere hand een boodshappenmand droeg raakte op dezen hoek aan het weifelen, toen de heer W. de L. van het spoorterrein af kwam. Het gevolg van deze weifeling was, dat beide tegen elkaar opbotsten waardoor de heer De L. aan de hand werd verwond en een flinke schade opliep aan z'n fiets. De motorrijder zal de schade vergoeden. Ongecorrigeerd. HM. DE KONINGIN NAAR DEN HAAG. H. M. de koningin is hedenochtend te elf uur, vergezeld van een hofdame, per auto van Amsteïdam naar den Hhag vertrokken. De koningin wordt tegen den avond in Amsterdam terugverwacht. HET BEZOEK VAN EX-KANSELIER LUTHER. Met het K. L. M.-vliegtuig „Buizerd" ar riveerde uit Singapore op Tjililitan te Ba tavia de Duitsche ex-rijkskanselier Lüther, die, zooals wij reeds meldden, via Neder- landsch-Indië naar Duitschland reist. De ex-kanselier werd namens den gou verneur-generaal verwelkomd door den luitenant ter zee van Vreeswijk, alsmede door den Duitschen waarnemend consul- generaal den heer Klaiber. De heeren Lüther en Klaiber zullen morgen aan 'n lunch in het paleis te Bui tenzorg aanzitten. ONZE POSTVLUCHTEN. Het K. L. M.-vliegtuig Pelikaan is heden van zijn reis naar Indië om 11.36 uur op Schiphol geland. DE REGEERINGSPERSDIENST OVER DE ONTVLUCHTE SPANJAARDEN. Een zuiver administratieve controle. De regeeringspersdienst meldt: Blijkens berichten ovtr de ontvluchting van een aantal hier te lande geinterneerde Spanjaarden, bestaat er misverstand om trent de omstandigheden, waaronder deze hier te lande vertoefden. De Spanjaarden, welke hier asyl hebben gevonden, behoorden tot de groep der rechtschen, welke kort na het uitbreken van den burgeroorlog hun toevlucht in de Nederlandsche legatie te Madrid hebben gezocht. Na de verplaatsing van de Spaan- sche regeering naar Valencia heeft de Ne derlandsche regeering van haar gedaan gekregen, dat de weerbare mannen onder de in het gezantschap verblijf houdende vluchtelingen, die naar Nederland wensch- ten te worden gebracht, hiertoe toestem ming verkregen, waarbij de Nederlandsche regeering zich tegenover de Spaansche re geering verbond maatregelen te nemen, ter voorkoming, dat zij Nederland zouden verlaten. Teneinde hun niettemin binnen Nederland bewegingsvrijheid te kunnen toestaan, heeft onze regeering hen op eerewoord schriftelijk aan haar doen beloven van elke poging tot ontvluchting af te zien. (Van onzen R.-redacteur). Met groote koperen letters staat op de deur van een gebouw te Amsterdam „N.V. Anglo Dutch Diving and Salvage Company i. o.".., Hollandsch Engelsche Duik- en Bergingsmaatschappij L o. De onderneming van ir. van Wienen, welke laatste naar alle waarschijnlijkheid over eenige maanden naar Schotland ver trekt, teneinde aldaar te trachten de schatten van het eertijds beroemde Ar madaschip de Florenca, te bergen. Dertig milllioen goudducaten, een 15 millioen goede Engelsche goudponden liggen er met smart op te wachten Reeds jaren, beter gezegd eeuwen, ligt in de baai van Tobermory op het eiland Muil, de schat die het trotsche oorlogsschip ver voerde. Roemloos was het einde van het galjoen. Tijdens de terugtocht van een ge deelte van de Armada, die in het jaar 1588 verslagen werd, werd het schip genoopt om aan de Westkust van Schotland onder de eilanden bescherming te zoeken. Niet alleen werd het daartoe gedwongen door zware stormen, maar ook was het hoog tijd de drink- en etensvoorraden aan te vullen. De kapitein liep alzoo de beschutte baai van Tobermory binnen, zich veilig genoeg voe lend door het bezit van een talrijk scheeps volk en soldaten het voor die dagen zeer sterk uitgeruste schip. Onderhandelingen met de Schotten wer den aangeknoopt en het was tijdens een der besprekingen dat de gezagvoerder een voor naam, jong Schotsch edelman gevangen nam, die echter kans zag, een brandende fakkel in de kruitkamer te gooien, waardoor het schip met man en muis verging. Verzonken in water van een diepte van 12 meter en een sliblaag van 5 6 meter rusten thans de reeds lang begeerde schat ten. Zal het lukken hen te bergen? „Ja", zegt de heer van Wienen, „ik heb zeer veel vertrouwen in den goeden afloop van de expeditie, wil men de tocht als zoo danig betitelen. Niet in het minst is deze hoop gebaseerd op de ervaringen die ik met mijn duikapparaat heb opgedaan in Velsen, toen daar een gaszinker gerepareerd moest wor den. De practijk heeft mij per slot van rekening bewezen dat het toestel goed was. En het bergingsobject dat wij thans voor oogen hebben, zal mijns inziens niet zooveel moeilijkheden opleveren. Geruimen tijd geleden zijn wij reeds in Schotland eens poolshoogte gaan nemen. In de eerste plaats om eens te kijken, hoe de situatie was, waar het schip thans ligt en in de tweede plaats te trachten het bergings werk te mogen uitvoeren. Dat laatste is mij thans gelukt. Dat wil zeggen, de contracten liggen gereed om onderteekend te worden, maar wij kunnen niet daartoe overgaan, alvorens het benoo- digde kapitaal aanwezig is. Maar ik ver trouw er wel op, dat ook dit voorname punt in orde zal komen. Wel kan ik u verzeke ren, dat er tonnen mee gemoeid gaan! Transportkosten, sleepboot, personeel, loonen, enfin, teveel om op te noemen en dat alles kost geld. Wat het eerste aangaat, een paar dagen was onze aanwezigheid ter plaatse maar noodig en tot de overtuiging te komen dat de berging voor ons geen waagstuk betee- kende. Peilingen toonden aan dat de bodem waar wij voor een gedeelte doorheen moe ten, uit slib bestaat. Een heel verschil dus met het Noordzeekanaal in Velsen waar wy met een zandlaag te maken hadden. Toen ging alles al van een leien dakje. De waterdiepte in Schotland is wel iets meer maar ook dat zal geen onoverkomenlijk bezwaar zijn aangezien onze installatie ver lengd wordt. Terwijl ook de kans bestaat dat een geheel nieuw toestel gemaakt wordt. De plannen zijn klaar. Een groot voordeel is dat in de bewuste baai waar de Florenca ligt een uitstekende beschutting biedt tegen zeegang en stroo mingen. Voor stormen, hooge zeeën en snelle stroomen behoeven wij ons dus niet bezorgd te maken hetgeen ook den duur van het bergingswerk ongetwijfeld ten goede kan komen". „Hoe lang denkt U noodig te hebben voor deze onderneming?" „Ziet U eens, voordat met het eigen lijke duikwerk begonnen wordt, is een nauwgezette localisatie van het wrak een vereischte. Het schip moet afgebakend worden en daarna zal een oppervlakte van ongeveer 150 vierkante meter worden afge zocht. Waar de slibinrichting een arbeids- oppervlakte heeft van ruim drie vier kante meter, zal de geheele oppervlakte bij 5060 maal duiken afgezocht zijn. Ik geloof niet dat het schip zwaar uit elkaar geslaggn is. Het middenstuk schijnt geheel verwoest te zijn maar overigens lig gen de stukken nogal dicht bij elkaar. „Denkt u zware voorwerpen gemakkelijk naar boven te kunnen brengen?" „Daar ben ik wel zeker van! In Velsen bijvoorbeeld hebben wij herhaaldelijk vrij zware stukken buis en zeer „gewichtige" koppelingen van honderden kilogrammen door de luchtsluiskamer naar boven ge haald. De thans toe te passen inrichting laat toe dat grootere voorwerpen geborgen kunnen worden door de ruimere toegangen. Het personeel heeft heel wat ervaring daarmede kunnen opdoen. Het overgroote d*-,l van de menschen die in Velsen hebben gewerkt gaan thans mede naar Schotland. En allen zijn zij getraind in het werk in de duinkinrichting. Zoowel de loodgieter als de bankwerker en wat zij meer mogen doen voelen zich daar diep beneden volko men thuis. Destijds reeds pogingen. Al in vroeger tijden heeft men moeite gedaan om de schatten van den bodem weg te halen. Dadelijk na de ontploffing heeft men al veel in het werk gesteld maar gelet op de toen wel zeer primitieve middelen waar men over beschikte, zijn al die pogin gen op niets uitgeloopen. Veel later is men weer aan het werk getogen, maar de resul taten waren nogal poover. Een grijper heeft men toen gebruikt en inderdaad is er het een en ander opgehaald. Een paar kanon nen, wrakhout en eenige munten welke laatste vermoedelijk uit de officiersverblij- ven afkomstig waren. De grijper is echter verloren gegaan toen het voorwerp terecht kwam op het vastere hout en zich daaraan vastgreep. Misschien dat wij hem nog tegen komen! t Wat de slibduikinrichting bet-eft, wij hebben bij de nieuwe constructie er reke ning mee gehouden de duikcapaciteit tot het drievoudige op te voeren waardoor mo gelijk zal zijn om aanmerkelijk grootere diepten met een snelheid overeenkomstig met de bestaande duikwetten te berei ken". „Heeft U nog andere objecten op het oog? En wat is Uwe opinie over de Lutine?" ,.Wat het eerste betreftzeker! Maar welke wil ik nog liever even voor mij hou den en aangaande de Lutine, ik ben er van overtuigd dat ook daar tezijnertijd resul taten behaald zullen worden". Na de eerste gevallen van ontvluchting, welke desniettegenstaande hebben plaats gevonden, zijn allen onder dagelijksche politecontrole geplaatst. Enkele maanden is deze regeling gehandhaafd, waarna zij op aandrang der betrokkenen minder streng is gemaakt. Toen bovendien de Franco-re geering zelve den geinterneerden had ge maand hun beloften na te komen, is het toezicht tot een zuiver administratieve controle teruggebracht, met dien verstande, dat met een aanmelding eens per week genoegen werd genomen. De nieuwe ontvluchtingsgevallen hebben aanleiding gegeven de dagelijksche aan melding wederom voor te schrijven, gepaard met het verbod de woonplaats te verlaten. Uit den aard zijn alle maatregelen tot opsporing van de vluchtelingen genomen. Gelijk uit het bovenstaande blijkt, was hetgeen hier opnieuw geschiedde niet het verbreken van een belofte der geinterneer den aan de regeering van Valencia, doch van hun aan de Nederlandsche regeering gegeven eerewoord. Met de non-interventie-overeenkomst heeft deze zaak niets uit te staan. Naar het buitenland gegaan. Thans staat vast, dat de zes Spanjaarden, die te Zeist in hotel Figi verbleven, hun eerewoord verbroken hebben en naar het buitenland gevlucht zijn, met de bedoeling naar het vaderland terug te keeren. De Zeister politie heeft, nadat zij zich heden morgen tusschen tien en twaalf uur niet op het bureau hadden gemeld, proces-verbaal opgemaakt van hun verdwijning. De rijksvreemdelingendienst zal deze zaak nu verder onderzoeken. Vermoed wordt, dat de uit Eindhoven verdwenen Spanjaarden in contcat hebben gestaan met hun lotgenooten uit Zeist en gezamenlijk de ontvluchting hebben besproken en uit gevoerd. De drie te Zeist achtergebleven Spanjaar den ontkennen iets geweten te hebben van de plannen van hun lotgenooten. KATHOLIEKE MISSIESTATIE IN CHINA GEBOMBARDEERD. Uit Hankau wordt gemeld, dat de Ja- pansche luchtmacht bij een aanval op Kwangte ten Zuid-westen van het Tai- meer bommen heeft geworpen op een katholieke missiestatie, welke ernstig werd beschadigd. Oehani maakt zich gereed het hoofd te bieden aan aanvallen van de Japansche luchtmacht. In allerijl zijn schuilplaatsen ingericht, de bevolking blijft kalm. Het schijnt, dat zij niet voornemens is gevolg te geven $an de opdracht de stad te ont ruimen, ten minste voor het oogenblik nog niet. EIGENMACHTIG OPTREDEN VAN JAPANSCHE POLITIE IN SJANGHAI. Hedenochtend zijn twaalf agenten van de Japansche consulaire politie, gewapend met geweren en pistolen, zonder vooraf gaande waarschuwing doorgedrongen in de internationale nederzetting te Sjang hai. Zij reden in twee auto's in volle vaart zonder op de verkeerssignalen te letten en doorzochten het Britsche Great Eastern- hotel. Drie mannen en een vrouw, allen Chineezen, werden gearresteerd en naar Hongkioe gevoerd. Na een streng verhoor, dat een uur duurde, werden zij weer vrij gelaten, men weet niet wat hen ten laste werd gelegd. Men beschouwt dit optreden als een aanduiding, dat de Japansche autoriteiten voornemens zijn onafhankelijk maatrege len te nemen in de internationale neder zetting wanneer zij dit noodig achten. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 6 Dec. 1937. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 70 Vette koeien 170280, han del redelijk; 17 Kalveren: vette 45—1 90, per K.G. f 0.70—1 1 en gras f 70—70; 42 Nuchtere kalveren (slacht) f 8—f 20; 23 Vette schapen f 29-f 34; 193 Vette var kens 6064 cent per KG. Handel goed. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Dec. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen als volgt: Zeeuwsche: bonten en blau wen 2.50—2.70, Bevelanders 2—2.20, Eigenheimers f 2.102.25, Bintjes f 1.90 2.10 en Poters 1.60—f 1.70; NoordholL eigenheimers 1.902.10; LJpolder bl. en bonten 2.30—2.50, IJpolder Bevelanders 1.70—1.85; Friesche bintjes f 1.90—2.10, Friesche borgers 2.10—t 2.30 en Friesche blauwe 1 2.50—/ 2.70; Duinzandaardaj r len 3f 3.20; Drentsche zandaardappelen 2.252.50. Alles per HX>. Aanvoer 51000 KG. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARK: AMSTERDAM, 6 Dec. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 324 Vette koeien, le kw. 72— 80 cent, 2e kw. 6270 cent en 3e kw. 52 —60 cent per K.G. slachtgewicht; 80 Melk- en kalf koeien 180f 250; 65 Vette kal v~ ren 2e kw. 6066 cent en 3e kw. 5258 csnt per KG. levendgew.; 65 Nuchtere ka! ren 8—13; 80 Schapen 19—/ 33; 457 Var kens, vleeschvarkens, wegende van 91 "0 K.G. 7374, zware en vette varkens 72 "3 cent per KG. slachtgewicht; 10 P. rd n 100160 en 3 Veulens, prijs niet gc..r- teerd. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Dec. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 300 stuks Bloemkool le s. 6.607.90, 2e s. 1.60—1.80; 7000 K.G. Uien 7.50— 7.90, Gele drieling 6.606.70, grove 7.20—7.50; 400 K.G. Bieten 2.60—f 3.1C: 7500 KG. Peen 2.10—f 2.80, kleine 1— 1.10; 2400 str. Andijvie 6090 cent; 1300 K.G. Roode kool 1.20—f 2.40; 100 K.G. Boerekool 1.50—1.60; 17000 KG. Gele kool 1 1.30; 37000 K.G. D. witte 0.80 1.20; 9000 KG. Groene kool 11.90. NOORDSCHARWOUDE, 6 Dec. 1937. (Noordermarktbond). 1100 K.G. Aardappe len: Bevelanders 2.10; 1800 K.G. Uien 7.80, Grove 7.70; 1900 K.G. Peen 1.90, kleine 0.70; 3300 str. Andijvie 70 cent; 8000 K.G. Roode kool 3.60—f 3.70; 3000 K.G. Gele kool 11.20; 14700 K.G. D. witte kool f 0.801.30. WARMENHUIZEN, 4 Dec. 1937 38300 K.G. Roode kool 12.50; 18100 KG. Gele kool 1—/ 1.50; 24400 KG. D. witte kool 0.80—1.50; 5725 K.G. Uien: Drielin gen 6.407, Uien f 7.808.50 en Gro ve uien 7.80—8.10; 4200 str. Andijvie 80 cent. van Maandag 6 December 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOLWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEEN1NGEN. 4 NederL 1934 101* 3 Ved.-Indië 1937 97 5X 7t DuitschL '30 m. verkl 307/i« BA NK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank152 Handel Mij. Cert. v. 250 155* Koloniale Bank 129 139 Ned. Ind. Handelsbank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 47 Calvé Delft Ce-t. 78y» Neder 1. Ford250 Philips Gloeil. Gem. Bezit 291 Vt Unilever 1467/. INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting 37u/u* Anaconda §23%, Bethleh. Steel 40»/1# Cities Service l»*, General Motors28'/1# Kennecott Copper 28u/fu$ R public Steel 147/;a Standard Brands 6* Steel comm4315/ie U. S. Leather 4»/, CULTUUR MAATSCH. H. V. A4371/, Java Cultuur160 Ned. Ind. Suiker Unie 127'/, Vereen. Vorstenlanden 75 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij88'/. Redjang Lebong168* PETROLEUM. Dordtsche Petr. 335»/, Kon. Petr344* Perlak ....s... 81* Phillips Oil 29*' Shell Union12'»/,. Tide Water 129/lf RUBBERS. Amsterd. Rubber 217* Deli Bat. Rubber 1461/, Hessa Rubber145'/, Oostkust 155 lil1/, 37/jb 1207, 117V, 211* 284 275»/, 31* |6'/i6 H»/« 68'/, 6>/, laatste k 2.30-45. 30 154* 45'/,-6 77 286-»/, 144'/,-| 37* 23'/«-»/, 39'/, 1u/M 28-1*. 6'/, 43'/, 4Vs 428-9 155 124 87% 168* 331* 340J-1J- 82 29* 12"/,,-J 12%-i 211»/, 141* 142 154»/, 106* 3*6 117-* 115-V, 214* 282 16% 10* 6% Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers X, heden X pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1.80 8.98X 72.50 6.11 30.59 X 41.60 40.15 46.35 45.17% 9.50 New-York Londen Berlijn, Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië x) ex-coupon Heden: 1.79u/„ 8.98 »/s 72.45 6.10»/, 30.54 X 41.58 40.15 46.12X 45.10

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3