?XMutuaal Theuaxs Staatslotetij GEMENGD NIEUWS. Grensgeschillen tusschen Haïti en Santa Domingo. Koning Leopold's reis naar Engeland. Nieuws in 't kort. EGMOND A. D. HOEF EGMOND BINNEN KOEDIJK NIEUWE NIEDORP NOORDSCHARWOUDE TWEEDE BLAD 3 DUITSCH SCHIP GESTRAND. In het Huibertsgat, tusschen Rottumer- oog en de Boschplaat, is Zaterdagavond het omstreeks 7000 ton metende Duitsche s.s. Konsul Karl Fisser" gestrand. Op Rottumeroog had men het schip reeds waargenomen. Tegen het middaguur be merkte men echter, dat het schip was vast- geloopen. Het verzocht sleepboot assistentie, die vrijwel onmiddellijk uit Emden werd gezonden. Aangezien er op dat oogenblik echter een stevige noordenwind woei, achtte men het niet waarschijnlijk het schip spoedig vlot te kunnen krijgen. De reddingsboot van de N.Z.H.R.M. .Insulinde", schipper Toxopeus, is daarom tegen twee uur van Oostmahorn uitgevaren, om eventueel assistentie te ver- leenen. Omtrent deze stranding vernemen wij nog het volgende: Het schip, dat zwaar geladen is met ijzer erts of steenkool, is waarschijnlijk ten gevolge vari zijn al te grooten diepgang, aan den grond geloopen. Men veronder stelde, dat de „Konsul Karl Fisser" wanneer het hoog water zou zijn, vlot zou komen. Toen echter tijdens hoog water de aanwe zige sleepbooten alle krachten inspanden om den vrachtstoomer los te trekken, ter wijl ook de „Konsul Karl Fisser" zelf volle kracht achteruitsloeg, en dit niet mocht baten, heeft de vertegenwoordiger van de N.Z.H.R.M. te Oostmahorn, de heer J. Vis ser, het raadzamer geoordeeld de daar ge- statonneerde motorreddingboot „Insulinde" met schipper Toxopeus om half een 's mid dags naar de plaats van de stranding te zenden. En men achtte de aanleiding hier toe te grooter, toen men constateerde, dat ook de op Borkum gestationneerde Duitsche motorreddingboot „Hindenburg" zich in de nabüheid van den vastgeloopen stoomer be vond. De „Insulinde" zal nu nabij de „Konsul Karl Fisser" blijven, mocht het schip bij het volgend hoog water nog niet vlot komen, om in geval van nood behulnzaam te kun nen zijn bij het van boord halen van de be manning. VERBOD VAN NACHTVAART WEER INGEVOERD. Wegens lagen waterstand op de Waal. Ten gevolge van het opnieuw intreden van val op den Boven-Rijn is het peil van de Waal zoo laag geworden, dat de Rijks waterstaat zich genoodzaakt heeft gezien opnieuw beperkende bepalingen voor de scheepvaart in te voeren. Evenals bij de op 18 November j.1. afge kondigde bepalingen is thans de nachtvaart op de rivier verboden. De borden en licht signalen hiertoe zijn reeds geplaatst. DE GDY 51 WEER VLOT. Hedenochtend 5 uur is het de bemanning van den in Scheveningen thuisbehoorenden logger GDY 51, welk schip dezer dagen bij ter Heide op het strand was geloopen, gelukt de boot weer vlot te krijgen. Vlet- terlieden hadden in den nacht ankers in zee gezet en hiermede gelukte het den logger te circa 5 uur in dieper water te trekken. Het schip is hierna op eigen gelegenheid in de Scheveningsche haven teruggekeerd. Oogenschijnlijk heeft de boot geen schade gekregen. De 32 aan boord zijnde last haring waren reeds nagenoeg geheel op het strand gelost. GESCHAAKT MEISJE TERECHT. Een twist het gevolg. De vermissing van de 20-jarige mej. t-eyendeckers uit de ouderlijke woning aan de 2e Atjehstraat te Amsterdam, van wie men veronderstelde, dat zij geschaakt was, is op een andere wijze tot een oplossing ge komen, dan men verwachtte. Zaterdag avond laat is het in bedoeld huis aan de Atjehstraat tot een twist gekomen, toen het „geschaakte" meisje, in gezelschap van een van de beide mannen, die van schaking ver dacht werden, onverwacht was terugge keerd. Haar terugkeer, waarvan de ouders de politie onkundig hadden gelaten, bleek namelijk voor haar beide broers aanleiding tot oneenigheid te zijn, waarbij de een door den ander uit het huis werd verwijderd. Deze verschafte zich in den winkel, waar hij werkzaam was, een zakmes en keerde naar huis terug. Op het trapportaal kwam het evenwel reeds tot een worsteling, waarbij een van de beide broers door een messteetc licht werd gewond. De politie van het bureau Linaeustraat was spoedig van een en ander op de hoogte en arresteerde den steeklustigen jongeman. BABY DOOR VERWAARLOOZING OVERLEDEN? Een merkwaardig stergeval te Buren. De politie te Buren stelt op het oogenblik na oveileg met de justitie te Arnhem een onderzoek in naar de oorzaak van het over lijden van een kindje van acht en 'n halve maand te Buren. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, Hat het kindje slachtoffer is geworden van verregaande verwaarloo- zing; de vader is dan ook reeds aan een ver hoor onderworpen, doch op vrije voeten ge steld. Zoolang het onderzoek gaande is, zal het moeilijk zijn de juiste toedracht van deze kwestie vast te stellen. Het overlijden van het kindje vun het echtpaar K., dat bij de moeder van den man in huis woont, heeft nogal wat stof doen opwaaien en bovendien aanleiding gegeven tot geruchten, die niet juist bleken te zijn. Zoo ging het praatje, dat het kindje in een kist in de schuur ge stopt was en daar achtergelaten, doch ook dit verhaal bleek bij onderzoek een ver zinsel. Gisteren is dr. Hulst te Buren gearriveerd om sectie op het lijkje te verrichten en de doodsoorzaak vast te stellen. Zijn rapport is nog niet gereed, doch ongetwijfeld zal er voor het verloop van de zaak veel van af hangen. VECHTPARTIJ TUSSCHEN VISSCHERS. Polen raken slaags met Scheveningers. In een café aan de Nieuwe Binnenhaven te Scheveningen kregen Zaterdagavond een zevental Poolsche visschers ruzie met eeni- ge Scheveningers. Allen waren onder drankinvloed. De twist werd eenigen tijd later op den Schokkerweg aldaar voortge zet. Messen kwamen er bij te pas en er ont stond een hevige vechtpartij. Hiervan werd de 34-jarige Scheveningsche visscher J. B. het slachtoffer. Een der Polen stak hem met een mes in den buik en alhoewel de wonde zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, kon na een onderzoek gelukkig worden vastgesteld, dat geen edele deelen wa ren getroffen. Na verbonden te zijn, kon de man zich op eigen gelegenheid naar huis begeven. Het is nog niet komen vast te staan, wie van de Polen met het mes gestoken heeft. Mysterieuze vondst te Rotterdam. - In de Lange Torenstraat te Rotterdam heeft men een vondst gedaan. Voor het pand van de bodedienst Burggraaf zag de ondernemer een pakje liggen, dat naar hij vermoedde, van een van de bestelauto's was gevallen. De heer Burggraaf had al spoedig ont dekt, dat het niet van zijn dienst afkomstig kon zijn, omdat er geen adres op was ge plakt. Bij opening vond men een pantalon en eenige onderkleeding van een mansper soon, die danig besmeurd waren met bloed. Direct is van de vondst kennis ge geven aan de politie, die echter niets heeft kunnen ontdekken, dat op misdrijf wijst. De politie heeft het pak in beslag genomen en naar het bureau Witte de Withstraat overgebracht. De zeder.dienst heeft het pakje onder zocht, maar er niets bijzonders aan kunnen ontdekken. Thans zal onderzocht worden of het in derdaad menschenbloed is, dat aan de kleeren kleeft. Het is namelijk nog mogelijk, dat iemand een konijn heeft geslacht en op deze ma nier een misplaatste grap heeft willen uithalen. Brandkast opengebroken. - Door mid- oel van valsche sleutels heeft men zich toegang verschaft tot het kantoor van de firma D. B. aan de Kipstraat te Rotterdam. Een brandkast is opengebroken. Een be drag van 800 aan contant geld wordt vermist. Van een bouwwerk gevallen. - Toen de 23-jarige arbeider W. G. B. afkomstig uit Gorkum, bezig was met het ophijschen van een ijzeren bint bij een bouwwerk aan de Lulofsstraat te Den Haag, brak plotse ling de balk, waarop hij zich bevond, waardoor de arbeider van een hoogte van ongeveer zeven meter omlaag stortte. Met een bekken-fractuur en een her senschudding is hij door den geneeskundi gen dienst naar het r.-k. ziekenhuis over gebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. Gefingeerde inbraak te Arnhem. - Een dezer dagen is ingebroken bij de we duwe v. d. S. te Westervoort (bij Arnhem) Reeds terstond vermoedde de politie, dat hier van een gefingeerde inbraak sprake was. Thans heeft de zoon der weduwe E. v. d. S. bekend, het geld te hebben ver duisterd, dat hij als penningmeester varl de plaatselijke afdeejing van den r.-k. fa- brieksarbeidersbond onder zich had. Om dit te bemantelen heeft hij de inbraak ge- ensceneerd. Het betreft hier een bedrag van 90. Kind in teil met heet water gevallen. - Het driejarig jongetje G. van der Heiden is te Hulst in Zeeuwsch-Vlaanderen in een teil met heet water gevallen, waarbij het kind ernstige brandwonden kreeg. De kleine is in het r.-k. Liefdehuis te Hulst overleden. Oude man onder de stoomtram. Zondagavond geraakte de 62-jarige E. Vermeersch onder de stoomtram van de lijn MaldegemBreskens (Z.-Vl.) Nadat de man bevrijd was, bleek uit het genees kundig onderzoek, dat hij waarschijnlijk een schedelbreuk heeft opgeloopen. Hij is in hoogst err.stigen toestand naar het zie kenhuis te Oostburg vervoerd. De K. S. D.-collecte. - Volgens een voorloopige opgave heeft de irr de hoofd stad gehouden collecte voor het kleeding-, schoeisel- en dekkingfonds een bedrag van ongeveer tienduizend gulden opge bracht, terwijl daarenboven nog verschil lende giften zijn toegezegd. Brand te Eindhoven. - Zaterdag avond ontstond door onbekende oorzaak brand op de bovenverdieping van de bak kerij van M. van de Laar aan de Orchi- deeënstraat 20 te Eindhoven. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, doch de brandweer wist het vuur vrij spoedig te blusschen. Desniettemin verbrandden de geheele bovenverdieping en het dak. Het bedrijf kan niet worden voortgezet. Woning uitgebrand te Kornwerd. - Gisteravond te ongeveer half elf brak een felle uitslaande brand uit in de woning van den heer A. Nieholt te Kolhiwerd. Een juist passeerende wielrijder zag het het eerst en waarschuwde direct den eigenaar. De brandweer arriveerde kort daarop, doch het vuur geep zoo snel om zich heen, dat er aan blusschen niet meer te denken vieL De woning, met de daaraan verbonden wagen- makerij, brandde geheel uit. De oorzaak is vermoedelijk schoorsteen brand. Tegen tram gebotst. - Vanmorgen is te Amsterdam een 14-jarig meisje, toen zij daar fietste op het oogenblik dat zij voor het verkeerssein op den hoek NassaukadeKin kerstraat moest stoppen, tegen een bijwa gen van de tram opgebotst en tegen de straat gesmakt. Met een ernstige hersen schudding en een hoofdwonde is zijn over gebracht naar het Wilhelminagasthuis, waar het slachtoffer is opgenomen. ■ffuitentand Weer een bloedbad. Uit Ciudad Trujillo wordt gemeld, dat de regeering van Santo Domingo bekend maakt, dat een bende Haïtiaansche boeren, een dertigtal, gewapend met bijlen, het Domini- caansche dorp Carpillo in de nabijheid van de grens tusschen Haïti en Santo Domingo heeft overvallen. Hieraan wordt toege voegd, dat de Haïtianen een groot aantal Dominicanen hebben gedood en gewond. De New York-Times wijdt een beschou- wind aari den toestand op Haïti en ver klaart, dat het Haïtiaansche volk zich vijan dig zou toonen aan de houding, die presi dent Vincent aanneemt in het geschil tus schen beide staten: het verwijt den presi dent zy'n lijdelijkheid, terwijl sommigen hem er van beschuldigen het eens te zijn met den Dominioaansche president, Trujillo. Talrijke betoogingen zouden in verschei dene Haïtiaansche provincies zijn gehou den, stakingen zouden zijn uitgebroken. Het Haïtiaansche congres is permanent bijeen ter regeling van den toestand. De koning licht verkouden. De secretaris van koning Leopold van België heeft gisteravond een nota gepubli ceerd, waarin hij zegt: „Ter gelegenheid van de reis van den koning naar Engeland hebben wederom fantastische geruchten de ronde gedaan; geen enkele ervan is gegrond, voor geen van de leden der koninklijke familie. De koning is licht ver kouden, hetgeen hem niet verplicht in zijn kamers te blijven. Koningin Elisabeth is in het geheel niet verkouden". Ook is niet waar, dat prins Karei op Walbeek Abbey was aangekomen. De prins wordt hier niet verwacht en men weet op het oogenblik zelfs niet, waar hij zich be vindt". DE WEDUWE VAN KINGSFORD SMITH HERTROUWD. De weduwe van den beroemden vlieger sir Charles Kingsford Smith is Zaterdag in alle stilte in het huwelijk getreden met den heer Allan Tully. Zooals men zich zal herinneren, is Kings ford Smith in November 1935 spoorloos ver dwenen, toen hij poogde het record Enge landAustralië te verbeteren. Op 1 April 1936 werd hij wettig dood verklaard. Overstroomingen in Servië. - Zuid- Servië wordt door hevige overstroomingen geteisterd, vooral het gebied van Skopilje Bitolj en Kosovskamitrovitsa. Verschei dene dorpen staan geheel onder water. Franschman door Spaansche politie doodgeschoten. - Uit Saint Lauret de Certagne wordt gemeld, dat een jonge boere, Sebastien Juanole gisteravond om streeks zeven uur met zijn zuster en een neef op een twintigtal meter van de grens door drie Spaansche karabiniers werd aangehouden. De neef was een gevlucht Spanjaard en werd door de politiemannen herkend. Hij vluchtte onmiddellijk verder op Fransch gebied, terwijl een woorden wisseling ontstond tusschen Juanole en de Spanjaarden, deze schoten op hem, waar door hij op slag gedood werd. De karabi niers vertrokken, doch lieten een bajonet achter. Het parket van Ceret heeft een onder zoek ingesteld, waaruit reeds is gebleken, dat Juanole op Fransch gebied is gedood. Operaties bij fakkellicht. - In het ziekenhuis te Wijn-berg bij Kaapstad, wa ren de doktoren genoodzaakt de operaties uit te voeren bij fakkellicht, aangezien het electrische net gestoord was. Hierbij kwam nog, dat ook het water in de electrische ketels niet meer kookte. De storing was ontstaan in de voedings kabel, welke van de Centrale te Kaapstad naar Wijnberg loopt. De „Leviathan" verkocht voor afbraak. - De president van de United States Lines heeft medegedeeld, dat het Amerikaansch eschip „Leviathan" voor achthonderd dui zend dollar is verkocht aan een Britsche firma voor afbraak. De president, Basil Harris, voegde hieraan toe, dat hij een Japansch bod op het schip zelfs niet in overweging heeft willen nemen, is ver band met de huidige omstandigheden. Stierengevechten op Cuba. - De Se naat van Cuba heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij het houden van .ierengevechten, welke gedurende 36 jaar verboden zijn geweest, weer wordt toege staan. Het herstel van het stierengevecht zal, naar men hoopt, het vreemdelingen- arkesr sterk bevorderen. Maatregelen tegen ongewenschte vreem delingen. - Laredo heeft een decreet onder teekend, waarbij vreemdelingen, die moreel of materieel een gewapend conflict in het buitenland steunen onmiddellijk uit Cuba zullen worden uitgewezen. Blijkbaar wil de regeering hierdoor een einde makep aan het verspreiden van de extremistische denkbeelden, welke op het oogenblik in Europa heerschen. Even na het uitvaardigen van dit decreet drongen een aantal onbe kenden binnen in het gebouw van de socia listische Spaansche club, en van de Spaansch- republikeinsche kring, waar zij het meubi lair en het archief vernielden. De leiders van de Phalanx hebben onmiddellijk hun clubgebouw gesloten. Bij het decreet wor den bovendien alle vereenigingen, welke op eenigerlei wijze buitenlandsche politieke of sociale vereenigingen steunen, ontbc .den. Verder is verboden vergaderingen te beleg gen om buitenlandsche politieke of sociale vraagstukken te bespreken. Overval op een postauto. - Te Lock- port (V.-St.) hebben vijf met machine pistolen gewapende mannen een overval op een voor het postkantoor staande auto ge daan. Zij verwondden een postbeambte en maakten 25.000 dollar buit. Een politie officier namen zij als gijzelaar mee in hun auto, doch later lieten zij hem vrij. Treinramp te Valencia met twintig dooden. - Zaterdag heeft te Valencia een treinbotsing plaats gevonden. Men heeft reeds twintig dooden geteld, terwijl ver scheidene personen gewond zijn. Het terrorisme in Palestina. - Op het Stationsplein te Jeruzalem zijn schoten ge lost op een gezelschap studenten, dat van een uitstapje terugkeerde. Een joodsche jongeman werd gedood, terwijl een meisje verwondingen opliep. Voor de derde maal een Taifoen. - Een zware taifoen heeft Zaterdagavond gewoed boven de in het midden der Philippijnen gelegen eilanden. Het eiland Samar is geïsoleerd. Zooals bekend zijn de Philippij nen resp. op 11 en 17 November jL reeds ge teisterd door twee taifoens, waarbij toen 200.000 personen dakloos werden en 300 slachtoffers vielen. Vloer ingestort. - In het Poolsche dorp Jezof bij Lodz is tijdens een bruiloft de vloer van de feestzaal, waarin zich onge veer honderd menschen bevonden, ingestort. De gasten kwamen in den kelder terecht. Tot overmaat van ramp brak nog brand uit, hetgeen de redding bemoeilijkte. Vrijwel alle bezoekers werden door den val gewond, terwijl een veertigtal bovendien brandwon den opliep. Elf dooden bij een spoorwegongeval. - Tusschen Zarnefanz en Belgard is Zaterdag een personentrein op een trein met .arbei ders ingereden. Elf arbeiders zijn om het leven gekomen, een werd zwaar gewond en zes werden licht gekwetst. Ludendorffs toestand ernstig. - On danks het voortduren van de lichte verbete ring in den gezondheidstoestand van gene raal Ludendorff blijft deze volgens de mee ning der behandelende geneesheeren den eerstkomenden tijd ernstig. Engelsch journalist moet Zuid-Slavië verlaten. - De correspondent van Reuter en van de New York Times Hubert Hairi- n, heeft Zondag van de prefectuur te Bel grado het verzoek ontvangen, zijn verblijfs vergunning in te leveren en Joegoslavië binnen drie dagen te verlaten. Harrison, die reeds dertien jaar te Belgrado geves tigd was, en vice-president van de Engelsch- Amerikaansch-Joegoslavische club aldaar, heeft reeds in Juli j.1. de kans geloopen uit het land te worden gezet. Men had hem de verlenging van zijn verblijfsvergunning ge weigerd, doch kort daarna stemde Stoyadi- novitsj er in toe den maatregel in te trek ken. {pHet agentschap Avala deelt in verband met deze kwestie mee, dat de autoriteiten Harrison gastvrijheid hebben geweigerd wegens de tendentieuze en onjuiste strek king van de berichten, die hij aan de Brit sche openbare meening voorlegde. Aan moeraskoorts bezweken. - Het zoologisch museum te Warschau heeft bericht ontvangen van den dood van mevrouw Marie Izaak, een specialiste in den insectenleer, die een der rijkste ver zamelingen van vlinders en exotische in secten bezat. Verleden jaar was zij naar Brazilië en Peru vertrokken om haar ver zamelingen aan te vullen. Zij heeft daar moeraskoorts opgeloopen en is te Iquitos in de Andes overleden. Fransche credieten voor binnenland- sche zaken oedgekeurd. - De Kamer heeft de credieten voor het ministerie van bin- nenlandsche zaken, die 1.793.000.000 Fran ken bedragen, goedgekeurd met 437 tegen 125 stemmen. Tevoren was een amendement van Louis Marin, waarin parlementaire controle op de verdeeling der geheime fondsen werd ge vraagd, verworpen met 380 tegen 220 stem men. Roosevelt breekt zijn uitstapje af. President Roosevelt heeft de terugreis naar Washington aanvaard, en zyn uit stapje naar Florida plotseling afgebroken, teneinde zich te laten behandelen voor een tandvleeschontsteking, waarvan hij reeds last had sinds hij zich op 18 November j.1. een kies had laten trekken. Communisten gearresteerd in Polen. - Zaterdag en gister zijn te Krakau, Tar- now en Lwow (Lemberg) en in andere steden een zestigtal communisten gear resteerd. Zij zijn naar het concentratie kamp van Berezza overgebracht. Dag der Nationale solidariteit. - De Zaterdag in geheel Duitschland gehouden collecten ter gelegenheid van den „Dag der Nationale Solidariteit" hebben zeven mil- lioen 650.000 mark opgebracht tegen vijf millioen 662.000 mark in 1936. Aardappeldieven. Egmondbinnen schijnt het mikpunt te zijn geworden van aardappeldieven. Thans zijn eenige zakken met aardapelen gestolen van P. L. te Egmond aan den Hoef. Werkverschaffing. B. en W. hebben besloten de werkver schaffing tijdelijk stop te zetten van 20 December 1937 tot en met 8 Januari 1938. Benoemingen. Door de banne Koedijk zijn de heeren J. Lammerschaag en D. v. d. Woude herko zen als hoofdingelanden van het Geest- merambacht. Rijwieldief aangehouden. Omtrent den rijwieldiefstal, welke hier Maandagmorgen heeft plaats gehad, kunnen wij het volgende mededeelen. Verdacht van deze diefstal werd een zekere B. T. van Barsingerhorn. In ver band hiermede was door den burgemeester Donderdagavond per politieradio-bericht de aanhouding en voorgeleiding van genoemde T. B. verzocht. Zaterdagmorgen kwam bericht binnen dat T. in een volkslogement aan de Oude- zijds Voorburgwal te Amsterdam in den nacht van Vrijdag op Zaterdag was aange houden. Ontkende T. aanvankelijk iets van den diefstal af te weten, tijdens het verhoor door burgemeester Pluister afgenomen, bekende hy vrij spoedig de fiets te hebben wegenomen na er een oud rijwiel dat ook door hem was gestolen, voor in de plaats te hebben gezet. Nu heeft hij het rijwiel verkocht aan iemand in Alkmaar voor 5. T. is in Alk maar ingesloten. Een woord van hulde komt zeker toe aan den brigadier van Ens en veldwachter Strijder voor de activiteit in deze betoond. De overdracht van het G. E. B. aan het P. E. N. Over de overdracht van het gemeen schappelijk electriciteitsbedrijf aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf is Donder dagmiddag weer een vergadering gehouden. Over de daar gevoerde besprekingen wenscht men echter geen mededeelingen te doen. Het begint er anders wel te dringen. Den 15en December verwacht de provincie ant woord, of het bedrijf wordt overgedragen of niet. Dat degenen, die hierover de beslis sing zullen moeten nemen, goed worden voorgelicht, kan niet gezegd worden. De raadsleden, die geen lid zijn van de Com- een prachtigen middag gehad, ben van de voorstellen van het P. E. N. nog niets anders vernomen dan hetgeen in de pers is gepubliceerd. De voorstellen hebben zij niet gezien. (Niet-officieel) 2de Klasse, 1ste Lijst Trekking van Maandag 6 December 1937 Hooge Prijzen 2000.— 15833 1000.— 4971 8251 13586 400.— 6684 20138 200.— 14067 100.— 1856 4904 12129 14390 14835 15968 20136 20533 20834 Prijzen van 30 14 59 138 172 198 226 327 329 335 359 473 474 510 533 600 649 657 666 691 744 785 789 808 813 829 928 947 962 997 1007 1018 1023 1035 1114 1139 1163 1165 1174 1264 1265 1278 1298 1370 1413 1478 1479 1543 1609 1645 1732 1758 1759 1768 1807 1829 1847 1867 1891 1902 1909 1935 2001 2007 2030 2055 2076 2110 2126 2132 2141 2217 2261 2323 2356 2360 2366 2371 2389 2391 2435 2479 2491 2617 2641 2665 2734 2744 2758 2801 2807 2828 2829 2836 2840 2849 2873 2937 2974 2989 2995 3005 3049 8134 3203 3215 3267 3343 3351 3393 3413 3415 3434 3467 3469 3487 3506 3530 3672 3578 3590 3591 3670 3701 3702 3722 3729 3817 3831 3869 3877 3897 3907 3909 3920 3931 4091 4125 4140 4176 4187 4209 4254 4279 4293 4298 4342 4391 4399 4407 4440 4461 4462 4467 4469 4485 4529 4537 4587 4633 4659 4704 4710 4733 4875 4901 4937 4944 5326 5034 5060 5086 5093 5103 5111 5134 5159 5170 5192 5198 5220 5222 5249 5257 5283 5342 5368 5376 5394 5403 5435 5446 5456 5467 5522 5610 5618 5670 5682 5685 5691 5697 5704 5756 5762 5793 5872 5880 5887 5893 5905 5915 5924 6013 6036 6060 6085 6103 6109 6131 6133 6158 6166 6181 6216 6226 6252 6291 6318 6319 6347 6352 6370 6384 6394 6422 6482 6495 6522 6537 6547 6561 6580 6602 6604 6605 6631 6657 6390 6705 6769 6861 6861 6869 6897 6908 6909 6930 6950 6953 6990 6999 7004 7044 7063 7100 7150 7179 7187 7222 7260 7349 7362 7368 7401 7453 7514 7529 7569 7587 7606 7708 7725 7742 7761 7779 7805 7835 7839 7848 7856 7901 8040 8157 8207 8214 8260 8318 8338 8367 8403 8422 8456 8470 8493 8507 8512 8529 8578 8580 8582 8606 8621 8632 8645 8688 8693 8701 8710 8737 8717 8767 8793 8840 8864 8898 8900 8939 8941 8990 9017 9022 9023 9079 9096 9159 9161 9265 9277 9314 9325 9458 9486 9498 9505 9507 9513 9523 9565 9652 9664 9710 9730 9733 9781 9816 9934 9982 9987 10011 10023 10031 10138 10199 10217 10220 10258 10272 10238 10342 10345 10448 10481 10468 10482 10486 10501 10503 10528 10527 10540 10552 10556 10606 10622 10653 10734 10870 10873 10888 10903 10912 10915 10978 10987 10999 11019 11025 11043 11078 11082 11096 11101 11138 11139 11164 11211 11215 11218 11240 11244 11272 11332 11373 11375 11408 11478 11498 11513 11528 11553 11597 11616 11677 11684 11689 11732 11797 11818 11863 11877 11902 11917 11972 12026 12029 12061 12141 12251 12327 12341 12357 12385 12418 12433 12444 12449 12488 12503 12561 12588 12589 12590 12759 12780 12841 12848 12846 12875 12922 12951 12959 13018 13058 13093 13164 13180 13197 13231 13321 13325 13386 13430 13441 13446 13471 13479 13556 13557 13573 13630 13653 13663 13688 13696 13793 13808 13824 13831 13851 13878 13886 13917 13932 13951 14011 14095 14178 14197 14221 14245 14257 14264 14302 14310 14319 14331 14341 14347 14360 14377 14382 14383 14393 14396 14411 14490 14525 14532 14618 14759 14839 14841 14643 14849 14875 14895 14910 14923 14952 14984 15024 15033 15056 15061 15069 15071 15091 15120 15161 15162 15164 15169 15264 15265 15272 15365 15396 15441 15449 15489 15518 15530 15577 15596 15655 15714 15717 15772 15773 1580-1 15817 15857 15871 15884 15917 15950 15971 15982 16014 16080 16116 16133 16142 16148 16152 16170 16187 16387 16414 16470 16512 16517 16538 16542 16560 16624 16633 16634 16697 16708 16781 16842 16869 16872 16930 16932 17086 17100 17105 17121 17169 17201 17245 17281 17286 17291 17320 17357 17489 17490 17494 17523 17534 17589 17617 17662 17680 17683 17700 17705 17722 17732 17776 1778! 17805 17807 17824 17886 17893 17907 17940 17951 18001 18013 18024 18025 18090 18171 18186 18196 18202 18207 18228 18250 18267 18295 18376 18439 18448 18455 18559 18621 18654 18712 18727 18729 18745 18795 18820 18825 18883 18929 18950 18953 19008 19041 19042 19049 19093 19110 19121 19176 19179 19190 19200 19206 19237 19242 19319 19404 19442 19474 19498 19512 19515 19546 19547 19566 19581 19618 19674 19707 19743 19747 19776 19818 19873 19937 19947 19956 20095 20096 20202 20204 20236 20246 20255 20260 20275 20289 20334 20370 20376 20382 20384 20389 20409 20450 20504 20551 20606 20735 20791 20848 20918 20929 20940 20954 20956 20963 20971 20983 20986 20990

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7