Stad en OmqeowQ A* -*> de 1 cent sigaret die over alle andere triomfeert lüeec&eeicht Jnge^oadm Stukken H. W. HOLSMULLER Brusse en zijn rubriek „Onder de menschen". EERSTE BLAD Alkmaar, Zaterdag. VAN DE LADDER GEVALLEN. Hedenmorgen te omstreeks 8 uur vond in de Langestraat een ongeval plaats. De 17-jarige Z. uit de Tuinstraat viel by het verrichten van glazenwasscherswerkzaam- heden van een plm. 6 M. hooge ladder, doordat deze uitgleed. De jongen had ver schillende hoofdwonden aan het hoofd bekomen en is door enkele burgers over gebracht naar het bureau van politie, al waar door dr. Dijkhuizen van den Ge neeskundigen Dienst de eerste hulp is verleend. Het slachtoffer is per ziekenauto naar 't centraal ziekenhuis overgebracht, alwaar hij verder onderzocht moet worden. DE RESTAURATIE VAN DE GROOTE KERK. Kans dat het Werkfonds helpt. Er komt eindelijk eenig licht in de moge lijkheid, dat de restauratie van de Groote Kerk ter hand zal worden genomen. In de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag over de begrooting van onderwijs, kunsten en wetenschappen schrijft minister Slotemaker de Bruine over de restauratie der Groote Kerk. Ook de minister hoopt van harte, dat de herstelling van de Groote Kerk te Alkmaar weldra weer voortgang zal hebben. Van uit voering geheel of gedeeltelijk in werkver schaffing zal geen sprake zijn; eenige jaren geleden zijn voorstellen in dien zin gedaan, maar deze zijn ter zijde gelegd. Thans be staat uitzicht, dat de financieele moeilijk heden met behulp van het Werkfonds zul len worden opgelost. GESLIPT EN TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Vannacht omstreeks half twee is op den Kennemerstraatweg, ter hoogte van den Kattenberg, een vischauto uit IJmuiden met twee inzittenden door de gladheid geslipt en tegen een boom gebotst. Een der inzittenden kreeg een hoofd wonde, maar kon, na door de Alkmaarsche politie verbonden te zijn, per taxi huis waarts keeren. WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS EN PRENTBRIEFKAARTEN VOOR HET KIND. De Weldadigheidszegels zijn nog wel niet uitverkocht, maar ieder, wie deze nog wenscht te betrekken, haaste zich! U weet hoe vlug de dagen van deze laatste maand van het jaar voorbij snellen en op 5 Januari wordt de verkoop onver- biddellijk gesloten. Wilt gij met de a.s. feestdagen uw vrienden en verwanten tijdig een der fraaie prentbriefkaarten zenden, dan zult gij toch thans reeds uw keus moeten doen. Aan de stgnd in de hal van het post kantoor worden u de kaarten en zegels gaarne getoond. Komt u eens kijken? Het comité voor den verkoop komt 15 December des avonds 8 uur op het stadhuis weer bijeen, ter verdeeling van de zituren over het tijdvak 18 December tot en met 5 Januari. Zij die zich voor den verkoop nog be schikbaar willen stellen worden vriende lijk verzocht daar aanwezig te zijn. Latere opgave geeft het comité heel veel moeite. KAMERS VAN KOOPHANDEL VOOR WEST-FRIESLAND EN HOLLAND S NOORDERKWARTIER. Ingediend is een wetsontwerp, houdende eenige voorzieningen in verband met de wijziging van het gebied van de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor West- Friesland en Holland's Noorderkwartier door de wet van 31 Mei 1937. Aan de toelichting is ontleend: 1. Ingevolge het bepaalde bij artikel 26 van de wet van 31 Mei 1937 tot instelling van een openbaar lichaam voor de inge polderde Wieringermeer en nader aan ie wijzen ingepolderde of in te polderen ge deelten van het IJselmeer, zal bij de in werkingtreding dier wet, voor zooveel wetten en wettelijke verordeningen gelden of worden uitgevoerd in verband met een indeeling van grondgebied, voor het gebied van „De Wieringermeer" dezelfde indee ling gelden als voor de gemeente Wie- ringen, een en ander voor zooveel en zoo lang niet anders is bepaald door het tot indeeling bevoegd gezag. Hierdocr zal „De Wieringermeer", in verband met het be paalde bij het K.B. van 17 Augustus 1920, waarbij c.m. het gebied der Kamers van Koophandel en Fabrieken werd vastgesteld en waarbij de gemeente Wieringen bij de Kamer van Koophandel te Alkmaar werd ingedeeld, in haar geheel onder de Alk maarsche kamer komen te vallen. Een zeer belangrijk deel echter van „De Wieringermeer" behoort thans tot de ge meente Medemblik. Als zoodanig ressor teert het volgens het bepaalde bij het evenvermeld K. B. van 1920 onder de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland. Door den overgang van dit gedeelte van het gebied der Hoornsche Kamer naar dat van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands' Noor derkwartier zullen verscheidene in „De Wieringermeer" gelegen zaken, welke thans in het Handelsregister bij de Kamer te Hoorn voorkomen, na het tijdstip van inwerkingtreding van de wet van 31 Mei 1937 in het register bij de Alkmaarsche Kamer behooren te zijn ingeschreven. Dit maakt het treffen van eenige voorzienin gen noodig, waarin het hierbij gevoegde wetsontwerp voorziet. MUZIEK- EN VOORDRACHTAVOND TEN BATE VAN DEN LUTHERSCHEN KRING. De gisteren in de Luthersche kerk gehou den muziek- en voordrachtavond is in alle opzichten geskagd. Ondanks slee hé? weers omstandigheden en de door gladheid moei lijk begaanbare wegen was een vrij groote sïhare in het vriendelijke kerkgebouw samengekomen. Met onverflauwde aan dacht heeft men het met zorg samengesteld programma gevolgd. De liederen, gezongen door het zoo bekende dubbelmannenkwar- tet „Zang en Vriendschap" onder leiding van den heer Corn. Jonker, kwamen in het kerkgebouw buitengewoon tot hun recht, hetgeen zeker niet minder geldt voor de klankvolle sopraan stem van mej. J. Leeg water uit Bergen. De begeleiding op het orgel was natuurlijk bij den heer A. Kooger weer in uitstekende har.den, terwijl ook de beide solo-nummers een aandachtig en dankbaar gehoor vonden. Hoe mooi sloot zich bij dit muzikale gedeelte de declamatie van den heer Grondsma aan. Met hoe groote zeggingskracht wist hij den zinrijken in houd van tal van stemmingsvolle gedichten voor zijn gehoor te doen leven. Het was dan ook een gevoel van blijde voldaanheid dat weerklonk in het dankwoord, waarmede deze avond namens het bestuur van den Lutherschen kring besloten werd. VOLKSZANG-AVOND. Men schrijft ons: Maandag zal de derde Volkszang-avond worden gehouden in de dancing van de Harmonie. Zij, die de „HollandschVlaamsche" zangavond hebben medegemaakt zullen ze ker ook nu niet op het appel ontbreken, omdat zij weten wat een volkszangavond hun aan vreugde brengt. De leider Sixma zal zich ook nu weer voor de volle 100 pCt. geven en is men dus bij voorbaat reeds verzekerd dat hij de muren zal laten trillen door de enthousiaste stemmen der aanwezigen. Hij zal de liede ren laten schallen. Juist vooral nu, dat aller gedachten uit gaan naar de a.s. blijde gebeurtenis in ons land, voelen wij ons inzonderheid tot onze eigen Vaderlandsche liederen aangetrokken. Wij willen die liederen kennen om ze straks bij de vreugde te kunnen uitjubelen. Zij, die de volkszangliederen willen lee- ren kennen, verzuime dezen a>-ond dus niet. Ook nu is weer voor een korte afwisse ling in het programma gezorgd. Niet min der dan het bekende dameskoortje „Half Vijf', onder leiding van den heer Corn. Jonker, heeft zich bereid verklaard aan dezen avond mede te wérken. Niet dat deze dames alleen reeds in de zaal een steun zul len zijn voor de aanwezigen bij het zingen der volkszangliederen ook zullen zij zich afzonderlijk laten hooren. Datgene, hetwelk „Half Vijf" om zoo on geveer half-negen en ca. half-tien zal laten hooren, zal ongetwijfeld genoten worden, daar is de naam van den dirigent borg voor. UITSLAG KANARIE-KEURING. De uitslag der keuring van den zang wedstrijd der Kanarievereeniging-tentoon- stelling Zaterdag en Zondag in ,,'t Wa pen van Haarlem" is als volgt: Klasse I, 4 vogels, eigen kweek 1937: le pr. J. N. van Diepen; 2e pr. J. C. Gerrit sen; 3e pr. Th. W. Reijmer; 4e pr. Th. W. Reijmer. Klasse II, 2 vogels, eigen kweek 1937: le pr. J. N. van Diepen; 2e pr. J. F. G. Praat; 3e pr. J. de Bood; 4e pr. Th. W. Reijmer; 5e pr. J. v. Beekum. Klasse III, 1 vogel, eigen kweek 1937: le pr. J. Blokdijk; 2e pr. J. N. van Die pen; 3e pr. Th. W. Reijmer; 4e pr. H. F. Rabeling; 5e pr. J. H. de Raat; 6e pr. E. K. Vellinga. Klasse 4, vrije klasse, 1 vogel: le pr. J. N. van Diepen; 2e pr. J. Blokdijk; 3e pr. J. v. Beekum; 4e pr. P. Pool; 5e pr. J. F. G. Praat; 6e pr. P. Pool. Eerste meesterzanger, eigen kweek '37: J. F. G. Praat. Tweede meesterzanger, eigen kweek '37: J. N. van Diepen. Derby vogel: J. N. van Diepen. Keurmeester was defheer Joh. N. Jans sen te Amsterdam. BLAVATSKY LOGE THEOSOFISCHE VEREENIGING. Voordracht met lichtbeelden. Maandag zal dr. D. H. Prins uit 's-Gra- venhage zijn voordracht met lichtbeelden over het onderwerp „Theosofie en Para psychologie" vervolgen. Is de eerste avond besteed aan een inleiding en aan het be handelen van de buitenzinnelijke waar neming, dezen keer zal, na een korte sa menvatting van het voorafgegane, de aan dacht gevraagd worden voor de resultaten van het onderzoek naar d» z.g. physische verschijnselen: telekinese en materialisa ties, waarna de spr. hoopt te besluiten met een bespreking van eenige problemen, die zoowel de parapsychologie als het theoso fisch occultisme raken. TWEE TON VOOR HET KIND. Puzzelt U mee? De Centrale Propaganda Commissie voor den verkoop der Weldadigheidspostzegels verzoekt ons plaatsing van onderstaande woord-puzzle (90 letters). Zij deelt daarbij het volgende mede: Met groote erkentelijkheid kan de Com missie gewag maken van het feit dat H. K. H. prinses Juliana de hoofdprijs voor deze puzzle ter waarde van honderd gulden heeft geschonken. H. K. H. hoopt de gelukkige winnaar van deze prijs op deze wijze in staat te stellen om in overleg met de Centrale Propa ganda Commissie een keus te doen ter vervulling van een groote wensch. Voorts zijn er als hoofdprijzen: twintig fraaie Philips radiotoestellen, van het nieuwste systeem 1937/38. Verder nog enkele honderden prijzen als: een schilderij van Louis Apol, vluchten met de K. L. M., retour VlissingenHarwich le klas, geschenkbonnen van eenige bekende groote magazijnen en instellingen, en troost prijzen. Omschrijvingen. December is in 't land en men frankeert „dus" weer met 61-80-10-43-44-42-21-20-90- 59-85-18-57-2-3-47, wetende dat daardoor een goed 13-37-12-51 wordt gesteund. Wie zou hieraan zijn onmisbaren 27-5-17- 56-19 kunnen onthouden? Immers: 25-46-9- ,16-6-81-48! Het gaat hier om het belang van het 79- 46-66-82, dat is: de 32-68-14-67-69-11-90-76 van Nederland. Duizenden hunner hebben 1-56-7-4 zoo dringend noodig; zij zullen er U dankbaar voor 85-63-31 en 22-51-63-39-49-38. Men vergete dit toch vooral 38-46-24-28! Dit jaar wordt getracht het hierboven ge noemde bedrag, zijnde 59-33-34-35-36-77-66 bijeen te brengen. Zou dit niet 45-41-87-88-89-63-67 zijn? Zeker wel, maar dan moet ook iedere lezer van dit blad de 40-70-8-15-47-47-46-25-26 in zenden. Want vele 67-89-86-80-66-71-54-83-47 maken één groote, de 71-33-78-60 ton! Ons aller 53-55-23 is hiermede gemoeid! 29-30-52-50-75-47 en moeders zullen zitten puzzlen, allemaal 29-69-69-62 die twee ton! 72-77-65-71 U allen mede? Natuurlijk! De Post moet ons eiken 58-74-64 als 't ware be graven onder oplossingen! 58-73-73-84-29-68-69-84 danken wij U har telijk uit naam van de misdeelde stumperds! De oplossing zende men in aan het vol gende adres: Voor het Kind-Puzzle, Nicolaï- straat 17, Den Haag, en wel vóór 25 Decem ber a.s. Oplossing uitsluitend op een briefkaart, welke moet worden voorzien van twee (of meer!) kinderpostzegels van vijf cent fran- keerwaarde (prijs ieder 8 cent). De toewijzing van de prijzen geschiedt vóór 31 December ten overstaan van den notaris mr. S. K. D. M. van Lier, te Den Haag. Goedgekeurd bij besluit van den minister van Justitie, d.d. 15 November 1937, onder no. 1162. Het Nieuwe Jaar wordt voor 20 winnaars ingeluid met een Philips Radio! De pryzen worden franco toegezonden, een trekkingslij st wordt niet uitgegeven. Wie op 5 Januari geen prijs heeft ontvan gen, is „ongelukkig" geweest. Zorgt ervoor dat ook Gij Uw deel geeft aan het Misdeelde Kind! LID NED. INSTITUUT v. ACCOUNTANTS BLEEKERSKADE 4 ALKMAAR BELASTINGZAKEN PRIJZEN BEHAALD. Op de eerste Nederlandsche Internatio nale tentoonstelling van pluimvee enz., uit geschreven door „Acicorni", welke heden te Amsterdam in de Apc^lo-hal wordt gehou den, behaalde onze stadgenoot, de heer G. van der Meulen in de rubriek Red Islands drie maal een tweeden en een maal eender den prijs. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 12 December is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken ge opend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Voor de Volksuniversiteit vertelde gister avond de bekende schrijver van de rubriek „Onder de Menschen" in de N.R.C., de heer Brusse, van zijn belevenissen als couranten- schrijver. Op geestige wijze en in bloemrijke taal vertelde hij, waarom hij, die als verslag gever zooveel had verslagen, niet van lezin gen hield, maar toch de uitnoodiging had aangenomen, omdat daardoor naar voren kwam waardeering van menschen voor de duizenden feuilletons, waarvan hij er jaren lang twee per week vóór de Nieuwe Rot- terdamsche Courant had geschreven. Temidden van al de geestelijke uitwerp selen had spr. eenigszins de verbeelding, hoe Job zich op de mesthoop de wanhoop nabij was, aangezien het hoogst moeilijk was om in 1% uur een beetje indruk te geven van het vele, dat hij in al die jaren had ondervonden. Het gevóel van den verslaggever, die altyd maar weer na een lezing voor het voedsel van de rotatiepers heeft te zorgen, kwam in het verhaal van den verslaggever van „The Times", die zijn vrijen Zondag be steedde om driemaal naar de kerk te gaan, om de vreugde te beleven geen verslag te moeten maken en zich de vrijheid te kun nen veroorloven, niet naar den spreker te moeten luisteren, op geestige wijze tot uiting. Kostelijk vermaakten de aanwezigen zich met zijn verhaal van zijn eerste lezing in Rotterdam, over zijn schetsjes van „De Apentuin", toen hij geen moment durfde opkijken van zijn vele geschreven velletjes en het bestuur tot wanhoop bracht, omdat hij niet begreep, dat de eene bezoeker na den andere was weggeloopen. Spr. vertelde hierop van zijn leven als zwervende krantenman, van zijn feuilletons en boeken, waarin hij schreef, alles wat hij beleefd had en had waargenomen. Wij hoor den hem vertellen van den fantastischen generaal, van landlooperij, van het leven in de Zandstraat, waar de zeelieden passa gierden en elk jaar een achttal moorden gepleegd werden, van knoeierijen met schil derijen, van het leven van worstelaars, van heergn op de beurs, van boefjes op straat, van de langebroekmenschen op Marken, van dieven en jutters, maar ook van zijn leermeesters in letterkunde van v WmÈM? ■BV .NP». Looy en Johan de Meester en vooral van zijn jongste boek Jonkheer Johnny. Zijn herinnering aan zijn verblijf met bui- tenlandsche journalisten in het Kon. Paleis te den Haag bij de geboorte van Prüises Juliana kreeg wel bijzondere beteekenis in verband met de a.s. gebeurtenissen. Een lichte griezeling ging door de zaal, toen Brusse vertelde van de nachten op de vliering van slaapsteden tusschen landloo- pers en hun liefjes, zich krabbende van wege het ongedierte. Pijnlijk was voor Brusse de situatie, toen hij gehooge-hoed met prins Hendrik voor een tiendaagsche reis op de Wadden aan boord zou gaan en de hand van „de snot tige" op zijn schouders voelde, waarmede hij een tiental dagen had gejut en die hem herkennende, toevoegde: „O christene ziele, wat een doerak ben jij" en tot den prins zeide: „Pas op dien knul op je zakken, want da moet een baarlijke duivel zijn". Angstwekkend was het verhaal van zijn ervaring als oorlogscorrespondent, toen hij met een vrouwelijke Engelsche collega naar het front werd geleid om gefusileerd te worden, omdat men beiden ten onrechte voor spionnen hield. Veradement was de ontknooping, toen de beslissende Fransche generaal in persoonlijk contact met Brusse kwam, omdat Brusse toevallig op de H.B.S. voor de Fransche gramatica verveeld was met een boek van den vader van den gene raal en toen gelegenheid kreeg den generaal duidelijk te maken, dat er een vergissing in het spel was. Wij genoten van het verhaal van Brusse over zijn jacht achter het leven onder de menschen, maar gevoelden met hem, hoe wrang dit kan zijn, door de kennismaking met zoo veel onrechtvaardigheid in het gru welijke leven en dat dit anderzijds ook zoo belachelijk kan wezen. In dit leven heeft spr. onder zijn vrienden gekend de betrouwbare diefjes, de gladde smokkelaars, de zwervers in lompen, de beeldhouwers, de schilders, de musici, de machtige leiders van het bedrijfsleven, de vluchtelingen, de verbannen Duitsche intel- lectueelen, de deserteurs uit de loopgraven, de doofstommen, de blinden, de lupuslijders, de diplomaten, maar ook de valsche mun ters en de gevangenen. Het leven in de danshuizen, het bezoeken van snoepkelders, kluizen van bankgebou wen en bedrijven, dat alles hfed Brusse be leefd en beluisterd. Met belangstelling hoorden wij Brusse fragmenten lezen uit het boek, waarin hij in literairen stijl zijn verblijf aan het licht schip „Maas" beschrijft. Brusse besloot den avond met aanhalin gen uit zijn beste boek „Jonkheer Johnny". Met gevoel vertelde Brusse zijn liefde voor dien heldhaftigen dwaas, dien hij door en door heeft gekend en zoo meesterlijk heeft beschreven. Ook wij lazen dit boek, dat voor ons een verkwikking was. Onder instemming van de aanwezige bracht de voorzitter, de heer v. d. Val), Brusse dank voor zijn zeer interessante lezing over zijn mooi vak. HET KANAALWERK HUIGEND IJK OMVAL. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van Uw onderschrift bij myn ingezonden stuk van j.L Donderdag, zag ik het volgende alsnog gaarne geplaatst. Over de gegrondheid der opdracht is door mij met geen woord gerept. Ook is hier geen teleurgestelde aannemer aan het woord. Vier inschrijvers waren lager, dus was ik niet aan bod. Ofschoon ik mijn technische kennis en practische ervaring t.o.v. dergelijk werk heusch niet lager taxeer dan die van den heer Bosker, zou ik mij een passeeren van mij ten gunste van hem, doch dan op andere gronden dan bovengenoemde, zelfs kunnen indenken. Begrijp goed, de bekwaamheden van ge noemden aannemer worden door mij op geen enkel punt in twijfel getrokken, doch zelfs het aanschaffen van machines door anderen geconstrueerd geeft nog geen uitzonderlijk brevet--van aannemer en is alleen slechts een kwestie van geld. Mijn betoog is dan ook uitsluitend en alleen gericht tegen den in Uw blad ge- uiten gedachtengang, als zou de uitslag der aanbesteding als vanzelfsprekend hem als de aannemer van dit werk aanwijzen. Blijkbaar in tegenstelling met U, vertrouw ik wel dat de aansluitende weg te juister tijd door de gemeente Alkmaar in uitvoering zal worden genomen en dat er dan een aan nemer is, die dit werk in den vastgestelden tijd oplevert. Tenslotte wilde ik nog even wijzen op een zetfout in mijn vorig schryven. Niet 78700 M3. klei moesten ontgraven, doch 18700, zoodat niet een totaal inhoud verwerkte grond van 210000, doch van 150000 M3. ontstaat. U bij voorbaat dankend voor de plaatsing, P. DEN DAS Jbz. Schoorl, 11 Dec. '37. [Wij hebben geenszins beweerd, dat op grond van den uitslag van de aanbesteding de aannemer van het kanaalwerk vanzelf sprekend de aangewezene is voor het maken van den aansluitenden weg voor Alkmaar. Wij grondden deze meening op het feit, dat deze aannemer zich met het benoodigde materiaa1 ter plaatse bevindt en hebben bovenal op spoed aangedrongen. Wij blijven het niet wenschelijk achten, dat het uit de Schermer komende verkeer, doordat de aan sluiting niet tijdig gereed komt, een K.M. moet omrijden. Wanneer een goed resultaat ook bereikt kan worden door aanbesteding, dan is dit Krachtige tot matige zuidoostelijke oostelijke wind; betrokken tot half bewolkt; vooral in het zuirinJl01 sneeuw of regenbuien; lichte vorst tot t»? peratuur om het vriespunt in het n oosten; in het zuidwesten temperatm,001^" het vriespunt tot lichte dooi. r °*n N»g nachtvorst Het minimum, dat ons eergisteren snee bracht, verdwijnt thans uit het waara mingsgebied. Dat in het westen ligt ov'" Engeland en trekt naar het zuidoosten T het noorden van Ierland stijgen de baro ters snel, in Frankrijk en ons land dal®86* Ook op IJsland dalen de barometers wêT" In het geheele Poolgebied blijft de w' druk by verandering hoog en evenzoo den oceaan. Westelijk van den dertissfc'' breedtegraad is over een groot gebitf T luchtdruk meer dan 775 m.m. Om het fi naal werd het veel warmer en viel zw neerslag. In het noordwesten werd het veel kouder. Het vorst-gebied op het vaste land strekt zich thans uit tot de Pyreneeën. In de Baltische staten nam de vorst echter sterk af. In oost-Duitschland en in centraal- Europa fieerscht mooi winterweer en in de Alpen is het koud doch onbewolkt. Het is te verwachten, dat in ons land, althans in het oosten, het weer zal op klaren, doch dat bij den luchttoevoer uit het vorstgeb'ed de temperatuur in het oosten or- het vriespunt zal blijven met lichte vorst in den nacht. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt 11 December om 7.55 uur aan de posten van Delfzijl tot IJmuiden: „Weest op Uw hoede". ons wel. De cijfers van inzender hebben wij buiten beschouwing gelaten. Nu hy er op terug komt, willen wij opmerken, dat ook na zijn rectificatie het totaal te verwerken aantal M3, grond, volgens de door hem op gegeven cijfers geen 150000 M».. doch 161500 M8. is. Zijn geheele berekening is trouwens niet ter zake, omdat, naar ons is gebleken, de Provinciale Waterstaat het werk niet op grond van de door inzender medegedeelde aanbesteding heeft opgedragen, doch- op grond van een onderhandsche aanbesteding, na vereenvoudiging van het werk. Inzender heeft gelijk, wanneer hij veronderstelt,'dat de aansluitende weg door een aannemer in den vastgestelden tijd tot stand kan wor den gebracht. Het komt op den vastgestelden tijd klaar en daarom blijven wij op spoed aandringen. Red. Alkm. Crt.J AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. De ten overstaan van notaris Hilbrand in café Pepping aan de Weel te 't Veld ge houden verkooping, ten verzoekeo van verschillende eigenaren, is verloopen als volgt: Voor de fam. de BoerMeiten werd ver kocht: Huis, erf, bouwterrein, wei- _en bouwland, nabij 't Veld onder Nieuwe Nie- dorp, groot 3.46.40 h. a. De perceeleq V-5 in bod gebracht op 2797.50 en groot bijna 3 h. a. wérden met 1 verhoogd en alzoo gekocht door J. de Boer Szn.; perceel (13snees bouwland), Jac. Ruiter, Spier dijk, voor 25 per snees; perceel 7, 10 sne bouwland, 28 per snees voor F. Masteling. perc. 8, 12 snees bouwland, 28 per snees voor P. van Trienen; perc. 9, 11 Yt bouwland, 28 per snees voor KI. J®1» Alkmaar; perc. 10, 16 snees bouwl. op 32 per snees; perc. 11,15 snees bou land opgeh. op 34 per snees; perceel 15 snees bouwkade en schuur opgeh- w 37 per snees. Perceel 13; bouwland^ kade 11% snees 42 per snees voor P- Trienen; In de Oosterkampen voor de J Meiten perc. 14,12 snees bouwland f 1'*£ snees voor C. van Trienen; perceel 1"' snees bouwland 17 per snees voor C. Trienen en afgemijnd door J. Sinnige 2; perc. 14 en 15 in combin. afgemijnd 7 door P. Veld te Obdam. I Van Wed. Schouten in Oosterkampe^ perc. 16, 4% snees bouwland 14 P®1" voor P. Schouten te Opmeer. Voor C. tenburg te Nieuwe-Niedorp perc. 17 2 weiland 49 per snees voor K. Konijn Opmeer; perc. 18 en 19, 28 snees we 40 per snees voor B. Ruiter; perc. 2 snees weiland 37 voor P. Schouten, meer. Combin. 17-18-19 gemijnd op f ,e. F. C. Jong. Voor de Erven Buig te wind: Weiland 1.34.50 H.A. en bouw 13.12 are. In bod op 2517 en afgemijn° 100 door S. Stam Sz. Voor de fam. te Amsterdam perc. 27, 22% snees re0. land, gelegen in de Sloótgaard, gem- iter, karspel, 44 per snees voor J- de ^e. Alkmaar; perc. 28. Idem voor f 44 fljaVer; In combin. op 1 afgemijnd door A- perceelen 29 en 30. Bouwland, respec en 14 snees opgehouden op 21 en 30 snees; perc. 31, 16 snees bouw en anbroe|c. per snees voor P. Schouten te Spa snees Voor A. Noordstrand perc. 32, nuiter. bouwland f 17 per snees voor Jac- Spierdijk.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2