DERDE BLAD Uitvoering Zuiderzeewerken. Monopolistisch streven bij de aannemers. SCHOORL Glimlachje SCHAGERBRUG OTERLEEK OUDKARSPEL WARMENHUIZEN c.v.v. EGMOND AAN ZEE V°or led*n der Egmond^rï OUDE N1ED0RP UITGEEST HEERHUGOWAARD Jkouwdaal 7Hemos Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de begrooting- Zuiderzeefonds voor 1938 wordt het volgen de ontleend. Naar aanleiding van den aandrang Van enkele leden om met de droogmaking van den Noord-Oostelijken polder nog meer spoed te betrachten, wordt opgemerkt, dat bij de uitvoering wordt gevolgd het na ern stige overweging opgemaakte werkplan, vermeld in de nota, welke werd overge legd bij de memorie van antwoord aangaan de de begrooting van het Zuiderzeefonds voor 1936. Bij dat werkplan is het tempo zoodanig bepaald, dat prijsverhooging, in het bijzonder van materialen, ten gevolge van de uitvoering niet te zeer te duchten zou zijn en anderzijds, dat het in cultuur bren gen van de drooggevallen gronden aan de orde zou komen op een tijdstip, dat daar voor de in de Wieringermeer geschoolde krachten beschikbaar gesteld zullen kunnen worden. Deze overwegingen komen den ml nister juist voor, zoodat hij zich aan het voorgenomen werkplan voorshands zou wil len houden. Intusschen erkent ook hij het belang van het spoedig verkrijgen van nien wen cultuurgrond. De „Centrale baggerbedrijf" is uiteraard bij de uitvoering der Zuiderzeewerken be trokken, doch niet op andere wijze dan dit bij de overige baggerwerken het geval is De werkzaamheid dezer vereeniging heeft tot verhooging der baggerprijzen geleid. Voorshands meent de minister te dien op zichte echter een afwachtende houding te kunnen aannemen. Een achttiental aannemers heeft onder lei ding van de M.U.Z. een combinatie, welke naast de „Centrale baggerbedrijf" staat, ge vormd, met het doel gezamenlijk Zuiderzee werken aan te nemen. Aangezien de meeste aannemers, die dergelijke werken uitvoeren, zich bij de combinatie aansloten, kan daar in inderdaad een poging tot vorming van een monopolie worden gezien. Ook de minister zou het ten zeerste betreuren, indien het optreden van de combinatie zou moeten leiden tot uitvoering van werken in eigen beheer of door buitenlanders. In hoeverre uit de monopolistische positie, welke de combinatie tracht in te nemen, gevaar dreigt, zal bij het uitgeven van ver dere werken in de volgende jaren blijken, Dit jaar zijn inderdaad de drie in uitvoering zijnde vakken van den dijk van den Noord- Oostelijken polder uitgegeven aan buiten de combinatie staande Nederlandsche aanne mers. De onderhandelingen over het uitge ven van het vierde vak werden opgeschort, omdat het te laat in het werkseizoen was geworden om nog dit jaar met de uitvoering aan te vangen. Het uitgeven van dit vak zal weldra weder ter hand worden genomen. Wieringermeer en proefpolder nabi Andijk. Vervreemding van gronden in de Wie ringermeer kan thans nog niet aan de orde worden gesteld. Wanneer het oogenblik voor verkoop van gronden is aangebroken, zal de regeering aan de belangen van de zitten de pachters aandacht schenken. De minister werkt er toe mede, dat bij de uitgifte van gronden ook aan het kleinbedrijf een plaats wordt ingeruimd. Hij meent evenwel, dat de grootte der bedrijven over het algemeen zóó moet zijn, dat een gezonde exploitatie van het bedrijf mogelijk blijft. Tot en met 1935 is aan de drooglegging van de Wieringermeer, met inbegrip van de bijkomende kosten, totaal ten laste gelegd 75.976.259. Tegenover de uitgaven staan inkomsten tot een totaal bedrag van rond 4.720.000 uit de droogmaking en tengevol ge van toevallige baten, zoodat tot ultimo 1935 een bedrag van rond 71 millioen gul den beschikbaar is gesteld. Tot een lateren datum staan de uitgaven nog niet vast. Het ligt in het voornemen te bevorderen, dat de wet tot instelling van een openbaar lichaam voor de Wieringermeer spoedig, zoo mogelijk reeds op 1 Januari 1938, in werking zal treden. De voorbereidingen daartoe worden getroffen. De wet eischt voor het openbaar lichaam een afzonderlijke begroo' ting, welke bij de wet moet worden vastge steld. De minister stelt zich voor daarby de financiering van de werken nader te over wegen. Zuiderzeesteunwet. De vraag van sommige leden, of de mi nister voornemens is nieuwe bepalingen uit te vaardigen ter uitvoering van de Zuider zeesteunwet en de daarop betrekking heb bende Kon. besluiten, is den minister niet geheel duidelijk. Wel is in den laatsten tijd onderzocht, mede wegens de hooge uitga ven, welke de Zuiderzeesteunwet vordert, of de resultaten van verschillende tegemoetko mingen wel evenredig zijn aan de daaraan verbonden uitgaven. Dit onderzoek heeft ertoe geleid, dat in het vervolg tegemoetkomingen, waarvan practisch geen of weinig resultaat wordt verwacht, achterwege zullen blijven. De mi' nister heeft daarbij op het oog de opleiding van dochters van belanghebbenden en voorts in het bijzonder de opleiding van zoons van belanghebbenden, welke er niet direct toe leidt, dat deze op betrekkelijk korten ter mijn door aanwending van eigen arbeids kracht een bestaan zullen vinden. Hierbij kan ook nog genoemd worden verleening van credleten voor bedrijven, waarvan de ervaring geleerd heeft, dat zij onder de te genwoordige omstandigheden niet renda bel zijn. Dame: „Ik was er eerder!" „Heer": „Op de wereld misschien, maar hier niet!" Een prachtige onderscheiding. Wij vernemen, dat aan onzen plaatsge noot den kunstschilder Germ. de Jong een diploma voor een zilveren medaille is toe gekend voor het door hem op de Parijsche tentoonstelling 1937 geëxposeerde schilder stuk. Deze uiteraard hooge onderscheiding valt te meer op, waar bekend is dat de beoordee ling der onderscheidene schilderwerken was opgedragen aan een jury, die was samenge steld uit bekende kunstenaars uit alle lan den. Jubileum S.D.A.P Zaterdagavond vond in het café van den heer N. Schuijt de herdenking plaats van het vijftienjarig bestaan van de afd. Schoorl van de S.D.A.P. De heer C. Blom, voorzitter der afdeeling, memoreerde in zijn openingswoord het 15- jarig bestaan der afdeeling en vertelde hoe hij zelf met enkele andere leden voor 15 jaar tot de oprichting der afdeeling was gekO' men, Spr. meende met voldoening te kunnen zeggen, dat de afd. Schoorl in de afgeloopen periode zeer veel goeds tot stand had weten te brengen en zonder twijfel haar deel aan de totstandkoming van een sociaal-democra tische volksgemeenschap had bijgedragen. Voorts wees spr. op de verschillende af- deelingen der moderne arbeidersorganisa ties die waren opgericht, maar vooral meen de spr. te mogen wijzen op het cultureele werk van de Debatingclubs. De heer Blom was van oordeel, dat de af' deeling er recht op had om feest te vieren en met blijdschap op den afgelegden weg kon terugzien, al ontveinsde spr. zich niet, dat de algemeene toestand nog verre van rooskleurig was. Een bijzonder woord van welkom riep de voorzitter toe aan den feestredenaar van de zen avond, den heer E. Vermeer, propagan dist van de partij, en aan de vertegenwoor digers van de af deelingen Bergen, Koedijk en Warmenhuizen, wien hij ook dank bracht, evenals aan de afdeeling Alkmaar, voor de ontvangen bloemen. Namens de afd. Koedijk bood de heer P Hart gelukwenschen aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat de afd. Schoorl groeien mag, opdat van dezen groei een groote pro pagandistische kracht moge uitgaan. De heer L. Monnier, sprekende namens de afd. Bergen, dankte voor de goede samen werking waartoe de afd. Schoorl immer be' reid was en was van oordeel dat het beste geschenk dat Schoorl ter gelegenheid van haar jubileum kon krijgen een groote toe name van leden zou zijn. Tenslotte bood namens de afd. Warmen huizen met eenige opwekkende woorden de heer F. Blokker gelukwenschen aan. De heer Blom zegde de sprekers dank voor hun goede wenschen en hoopte dan dat deze inderdaad in vervulling mochten gaan. De heer E. Vermeer ving daarna zijn feestrede aan en zeide, dat de afd. Schoorl, evenals de S.D.A.P. in geheel Nederland, kan terugzien op goede resultaten In deze afdeeling vindt hij ook weer te rug, wat in de S.D.A.P. ook werd gevonden: een kleine kern van menschen die den strijd aanbonden voor de verbetering van het lot van de arbeiders. Er is, zoo zeide spr., door den strijd van de S.D.A.P. in Nederland veel veranderd en veel verbeterd, doch oneindig veel moet nog worden gedaan alvorens de idealen zijn be reikt Het mag niet voorkomen zeide spr., dat het ig deze tijden mogelijk is, dat voorraden koffie, graan en groenten aan de vernieti ging worden prijs gegeven, terwijl er veien zijn, die naar deze producten verlangen en ze niet kunnen koopen. Niet sterk genoeg kon naar spr. oordeel de strijd zijn om den volksinvloed te ver- grooten en de S.D.A.P. roept telkendage weer op tot dien vreedzamen strijd, waarbij het ideaal is, te geraken tot de sociaal-demo cratische volksgemeenschap. Het moet, zoo besloot spr. zijn rede, bij u zyn als bij Troelstra, dat gij zegt: „Het is mijn roeping, ik kan niet anders". Deze zeer enthousiast uitgesproken rede werd gevolgd door het staande zingen van de Internationale. De heer Blom bracht den heer Vermeer dank voor de mooie woorden, waaruit de aanwezigen de kracht zullen putten voort te gaan op den weg, dien zij reeds vele jaren zyn gegaan. De heer S. Kriek, penningmeester der af deeling, sprak nog over de roode strepen, hierbij doelende op de doorhaling in zijn ledenregister. Spr. hoopte, dat zij die thans nog in de ge meente wonen en wier naam bedekt is door zoo'n roode streep, zich binnenkort weder om als lid zullen aanmelden. Voor en na de redevoering van den heer Vermeer werden een tweetal tooneelstukjes opgevoerd, n.L de dramatische schets „De Ploegbaas" en het blijspel „Een vergissing". Beide stukjes werden vlot en uitstekend gespeeld. Het zij hier vermeld, dat de spelers, die op een drietal na, voor de eerste maal op de planken stonden, allen zeer goed hebben gespeeld en voor het belangrijke deel, dat zij in het welslagen van den feestavond had den, een woord van hulde zeker verdienen. Postbestellingen Wij vernamen, dat de alhier gevestigde vereeniging „Algemeen Belang" en de Mid denstandsvereeniging aan den directeur-ge neraal der Posterijen en Telegrafie een verzoek hebben gericht om alhier de mid dagbestelling te laten vervallen en in plaats daarvan een avondbestelling mogelijk te maken, echter met behoud van de middag krantenbestelling. Bal-masqné „Turnlust" Zondagavond hield de gymnastiekver- eeniging „Turnlust Oterleek" een geslaagd gemaskerd bal in café Ham. Niettegen staande het slechte weer, vulde de zaal zich met gemaskerden en toeschouwers. Onder de 40 deelnemers en het overige publiek heerschte al spoedig een gezellige stemming. Het was voor de jury, bestaande uit de heer en mevr. J. Brouwer te Stompe- toren en den heer G. de Rie uit Alkmaar een verre van gemakkelijke taak, om de prijs winnaars en prijs winnaressen aan te wijzen. De uitslag luidde als volgt: Groepen. Ie pr. Muziekvereeniging de Witte Raven (door eenige leden van de Gymnastiekvereeniging Turnlust). Paren. Ie pr. Opa en Opoe op rolschaat sen (de heer W. Gardenbroek en mej. B Gardenbroek); 2e pr. Van Rossums troost (de heeren Jb. Zwaan en H. Zwankhuizen) Enkelingen. Ie pr. origineel 15-jarig be staan Turnlust Oterleek (mej. A. Akker man); 2e pr. origineel Turnster en Turner (mevr. A. ZwaanLudeke); le pr. mooi Zigeunerin (mej. N. Groot); 2e pr. mooi Gelaarsde kat (mej. G. Kok); 3e pr. mooi Thee voor twee (mevr. F. Zwankhuizen Loppersum); 4e pr. mooi Tinnen soldaat (mej. G. Dekker). Kinderen, le pr. Kaboutertje (Ali Leeg water); 2e pr. Jager (Henk Wagenaar). Na het démasqué dankte de voorzitter der vereeniging de jury, de muzikanten en allen, die hadden medegewerkt tot het doen slagen van dezen E.vond. Nog lang bleef men bijeen, genietend van de uitstekende dansmuziek van de band van Jan Zwart uit Alkmaar. Moge de op Donderdag 16 December a.s. te houden Turnfeestavond voor donateurs en genoodigden een zelfde succes zijn als deze avond. De gymnastiekvereeniging Turnlust te Oterleek zal dan een onvergete lijk 15-jarig bestaan in herinnering houden. Kinderzangspel. Zondag werd in de zaal van den heer Vis, de première gegeven van het kinder zangspel „De Rattenvanger van Hameln", tekst en muziek van den heer H. J. Zaal te Bergen en uitgevoerd door de kinderafdee- ling van de Operettevereeniging „Caecilia", onder leiding van den heer Zaal. Daar dit spel den geheelen avond niet kan vullen, werd medewerking verleend door „Zanglust" van Sint-Pancras, „Cres cendo" van Stompetoren en „Ons Genoegen" uit Heerhugowaard. Deze eerste opvoering is een succes ge worden. Een meer dan volle zaal heeft ge noten van den gezamenlijken zang der koren en van de „Rattenvanger". Het sprookje is overbekend. De ratten- plaag in Hameln en de vreemdeling, die tegen een belooning van 1000 ducaten Hameln van deze rattenplaag zou verlossen. Toen de vreemdeling dit met behulp van zijn fluit had gedaan, weigerde de bevol king hem de belooning te geven, waarop de vreemdeling alle kinderen mee lokte, met uitzondering van het kreupele en blinde kind, dat niet mee kon komen. De heer Zaal heeft het slot van het sprookje gewijzigd, zoodat, met behulp van het blinde kind, de kinderen ten slotte toch weer terug kwamen; een slot, dat het zang spel zeker ten goede komt en waardoor de moraal van het stuk „breek nooit een ge geven woord of belofte" nog beter tot uiting kwam. Wat te roemen in dit spel? De muziek, de mooie melodieën, het losse vrije spel van de kinderen, zooals alléén kinderen dat kun nen, de rol van den vreemdeling (Ratten vanger) die in het derde tafereel zoo prach tig en boeiend vertelde wat een heerlijk heden er waren bij den bergtop, dat alle aanwezigen geboeid luisterden, zoodat men een speld zou kunnen hooren vallen. De opmerking van den heer Uipker bij de huldiging van den heer Zaal aan het slot van den avond, leek ons terecht. Hij zeide in de toekomst groot werk van den heer Zaal te verwachten. De bloemenhulde was wel verdiend. ALKMAABSCHE COURANT van DINSDAG 14 DECEMRp» Het bestuur der C.V.V. Warmenhuizen en Omstreken vergaderde Vrijdag j.1. Ingekomen was een schrijven van „De Koophandel", waarin werd medegedeeld, dat in afw. kwaliteit van de kool geen stip mag voorkomen. Daarna kwam in behandeling de agenda voor de vergadering der Provin ciale commissie. Het bestuur kon meegaan met de aanbeveling van den heer J. P. Nijsen in de vacature-P. Slot als voorzitter. De afgetreden bestuursleden W. Guther, D. Koolhaas en T. Roosje werden wederom candidaat gesteld. Een voorstel van de marktvereeniging St. Jozef te Medemblik om de regeling voor de vroege aardappelen niet te doen eindigen op 15 Juli, maar te doen voortduren tot 1 Augustus, vond algemeene instemming, al ontkende men niet, dat hier ernstige be zwaren aan vast zaten. De regeering zal dan echter alle aardappelen, die dan aange voerd worden en doordraaien, over moeten nemen of de Eigenheimers tot 1 Aug. uit de markt moeten houden. Punt 10, 11 en 12, welke allen hetzelfde beoogen, werden gecombineerd. Algemeen nQ „cj ou ij o l was men van meening, dat de heffing van De afd. Schoorl der S.D.A.P. kan op een de aardappelen, die de regeering van 30 tot zeer geslaagden feestavond terugzien. I 50 gulden per H.A. wil verhoogen, als een te zware last op den tuinbouw zal drukken. De vroege aardappel is een tuinbouwpro duct en moet indien noodig evenals alle tuinbouwproducten gesteund worden ui het Landbouwcrisisfonds. Wat de late aard appelen betreft, daar heeft de tuinbouw practisch toch niet aan, daar er door den tuinbouw weinig of geen late aardappe en ter denaturatie worden aangeboden. Bij punt 14, dat de vroege aardappelen onder de ge wone steunuitkeering worden opgenomen, was men het eens, dat de telers niet mogen worden gedupeerd door het feit dat voor dit product een afzonderlijke regeling wordt ^6Tn&skt. Bij puilt 15 en 16 betreffende een betere afzetregeling der goedgekeurde pootaard appelen is men van gedachte, dat deze rege ling met den steun der Groenten- en Fruit- Centrale in den rug, al is ze voor verbete ring vatbaar, toch dit jaar erg is meegeval len, doprdat de telers hun aardappelen op tijd konden leveren. Bij de rondvraag werd gewezen op een praam in de Pompsloot, welke onder water ligt en waar men last van ondervindt. Ook werd de wensch uitgesproken, dat bij een te groote aanvoer een gedeelte uit de markt zal worden genomen. Hierna sluiting. L.T.B De L.T.B., afd. Warmenhuizen, verga derde in het lokaal van den heer G. Mosch, De voorzitter, de heer W. Dekker, herinner de de leden aan het winterprogram van deze vereeniging en spoorde tot trouw vergade- ringbezoek aan. Wat betreft den omzet aan onze veiling, deze zijn in 1937 nog niet bij zonder gunstig. Vergeleken bij verleden aar bedroeg de omzet over het eerste kwar taal 1937 113.000 minder dan in het eerste kwartaal 1936. Dus van eene opleving is nog niets te bespeuren. In de vergaderingen van het Centraal Bestuur van de veiling wordt dan ook ten sterkste aangedrongen op meer zijdige tuinbouwteelt en niet altijd kool met aardappelen te verbouwen. De voorzitter deed nog mededeeling om' trent de per 6 Dec. over deze veiling gehou den kool-inventarisatie. Tevens bracht de voorzitter verslag uit van een onlangs te Oudkarspel gehouden vergadering inzake den verbouw van goed gekeurde aardappelen. Een bekend feit is, dat de kwaliteit van de goedgekeurde poot aardappelen vaak veel te lijden heeft van perceelen blauwe aardappelen, die in de on middellijke nabijheid van de pootaardappe- len groeien. Dezen last ondervindt men ook op vele plaatsen. Een deel van die bewuste vergadering zou de teelt van blauwe aard appelen willen doen verbieden. Een ander deel zou een regeling ingevoerd willen zien gelijk aan die voor de zetkool. In Oudkarspel is dit jaar een proef genomen met een nieu we regeling, die naar men zegt geslaagd is. Op een bepaalden tijd werden de verbou wers van blauwe aardappelen verzocht op te geven, waar men blauwe aardappelen wenscht te verbouwen. Op enkele plaatsen in Oudkarspel werden daarvan eenige lijsten opgehangen. De verbouwers van goedgekeur de aardappelen konden daarmede rekerfing houden. Toen kwam aan het licht dat eenige wijziging aangebracht diende te worden. Dit geschiedde in overeenstemming met de verbouwers van blauwe aardappelen en we derom werden nieuwe lijsten opgehargen. Dit had als resultaat, dat de goede regeling tot stand kwam en men geen last had van de stippelstreepziekte. In de volgende ver gadering zal over deze regeling nader ge sproken worden en dan kunnen enkele be zwaren naar voren gebracht worden. Ook is op die vergadering gesproken over den kroos-last. Een eerst opgezette onder linge regeling haalde niet veel uit. Aan B. en W. van Oudkarspel is toen gevraagd dit ter hand te willen nemen. Daarop konden B. en W. niet ingaan. Vervolgens is aan den inspecteur van de werkverschaffing ge vraagd het werk in werkverschaffing te doen uitvoeren. Daarop is afwijzend be schikt. In deze vergadering werd de wen- schelijkheid geuit om straks van uit ver schillende gemeenten aan den inspecteur van de werkverschaffing andermaal een verzoek als voren te richten. Wellicht dat dan meer succes kan bereikt worden. Hierna behandelde de heer C. Mosch, se cretaris van deze vereeniging, een gedeelte van de Pachtwet. Daarna bracht de voorzitter dank aan den heer Mosch voor zijn gedane moeite en deel de mede, dat in een volgende vergadering het restant van de Pachtwet zal behandeld worden. De opbrengst van de retraite-kool was van dien aard, dat ook in 1938 een tiental leden gratis een retraite kunnen meema ken. Een tiental leden werden bij loting hiertoe aangewezen. Door een der leden werd de keuring van B.K.Z. becritiseerd. Spr. hechtte aan deze keuring geenerlei waarde. Door de contro leurs van B.K.Z. wordt op een eigenaardige wijze gekeurd. Een paar stappen in de kool velden en het is geschied. De voorzitter onderstreepte deze meening en gevoelde veel meer voor de keuring van den N.A.K. Het collectief contract in het visscherijbedrijf. Naar wij onlangs gemeld hebben is het collectief contract voor het visscherijbedrijf te IJmuiden, waarbij voornamelijk de IJmuider en Egmondsche visschers betrok ken zijn, tegen 1 Januari 1938 door de samenwerkende organisaties van werkne mers opgezegd. De organisaties hebben daarop bij de Vereeniging van Reeders van Visschers- vaartuigen hun eischen voor het nieuwe collectief contract 1938 ingediend, die voor namelijk beoogen een loons ver hooging van ongeveer 15 pCt. en uitbreiding der be manning met een vijfden matroos, op de booten, waar zulks voor de visscherij noo- dig is. Over deze eischen hebben de organisaties thans een bespreking gehad met de Ver. van Reeders. Van reederszyde werd in deze bijeenkomst te kennen gegeven, dat deze eischen zoover gingen, dat er van inwilli- ging geen sprake kon zijn. Men gaf te ken- I nen dat een- bespreking van het contract op basis van de eischen organisaties gesteld, geen zin had' d°°r <i« wederzijdsche standpunten zoove lagen. De besprekingen zijn daaron ÏS -it berpiu bereiken van ei«t digd, zonder dat eenit resultaat Waar het bereiken van overeen vóór 1 Jan. 1938 onder deze omstaJ* wel uitgesloten geacht moet wdJ1' waarschijnlijk op 1 Jan. a.s. een c lcos tijdperk ingaan. COntracf. De Nederlandsche Naaivere«L, De afdeeling Egmond aan Zee rt* derlandsche Naaivereeniging heeft hoofdbestuur een schitterende coll^ 1 nengoed gekregen, ter verdeeW n J behoeftigen dezer gemeente. Vers h gezinnen zijn dezer dagen met dez kome gave gelukkig gemaakt. Ze Wel< Cursus E.H.B.O. en Oranje dingsbrigade zal dezen winter door d verpleegster, zuster A. J. de Grond cursus worden gegeven voor eerst bij ongelukken en voorts vorr uljl is ter ^er wijk- een gevorderden een cursus ter het Oranje K"uis. opleiding voor .Crescendo" Zondagavond werd in de zaai j heer Feijs een uitvoering gegeven^ het fanfarecorps „Cresendo" onder leidir'. van den heer Peetoom. mtl» De opkomst van het publiek liet veel fe wenschen over. Het slechte weer zal wd hieraan schuldig geweest zijn. Niettemin ij deze avond uitstekend geslaagd. Het pro. gramma, dat ten beste werd gegeven, was keurig verzorgd. Het corps komt zeker lof toe voor de wijze, waarop de verschillende nummers werden uitgevoerd, wanneer men het geringe aantal leden dat dit corps telt, in aanmerking neemt. Er stonden mooie nummers op het pro gramma. De bekende feestmarsch van v. d. Glas opende het concert, terwijl de num- mers Mosaique sur 1'Opera Martha van Flotow en fantasie sur 1'Opera stradella, acc. M. J. H. Kessels vooral in den smaak van het publiek vielen. Voor afwisseling werd zorg gedragen Na de pauze, waarin een kleine verloting ten behoeve van de kas werd gehouden, heef! het publiek van den mooien zang van mevr. Biersteker en mevr. Heinis genoten, terwijl mej. Mijts voortreffelijk begeleidde Tot slot werd door eenige leden van de tooneelvereeniging „Molière" een vroolijke éénacter opgevoerd, welke èn door de wij ze waarop het werd gegeven èn door den inhoud het publiek vele interessante mo menten heeft doen beleven. Een gezellig bal besloot dezen avond Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingfondi'. Bij de gehouden inzameling voor W Kleeding-, Schoeisel- en Dekkingfonds was de totale opbrengst f 381,36. Tandverzorging op scholen. In aansluiting op het reeds vermelde betreffende de tandverzorging op de a& scholen, in de vergadering van Boernm en andere Plattelandsvrouwen, verzoe ons nog mededeeling van het volgen e. Om te komen tot tandverzorging op lagere scholen, zijn door het hoofd der school II alhier pogingen in het er steld, om aansluiting te verkrijgen 0 district Wieringerwaard. Daar het getal aangesloten scholeD 32) reeds meer dan genoeg was, blee sluiting bij dat district niet meer nWo Daarna werd getracht deel uit te ma* het nog te vormen district de Beems Zekerheid van aansluiting kon o® niet worden gegeven, te meer daar district zich zou uitstrekken tot de uw dam. Een en ander was aanleiding om 1 gelijkheid der vorming van een district, b.v. no. III,- te onderzoekeft district zou dan omvatten de °Ptl „.yiiu- bizondere scholen der gemeenten go waard, de Langendijker dorpen e Pancras, Hensbroek, Koedijk, SchoM^™ menhuizen en eventueel andere ge® uit deze omgeving. t ®et Het ligt in de bedoeling in can deze gemeenten te komen door een laire en persoonlijk bezoek. v0ot belangstel®*^ zorging len) bestaat, is dr. de Vries uit ^.g. Wanneer er voldoende Peiangs«"- -'sCjl0. deze zaak (n.L de tandverzorging a .„«er* 1N U4J„ Vr-IOS uit Wie'"1" waard (de man die den stoot tot c'L'l<^en uit* ging gegeven heeft), gaarne berei eenzetting te geven van het doei 'pio- eeniging voor tandverzorging" °P vaardig- paganda-avond te houden voor afg den uit de bovengenoemde gemee^j

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10