administratieve kracht, Bierkelder van C. fllbers Jmgezonden Stukken NET MEISJE, zwarte Poes. ..de vloed komt op". het kanaalwerk hl'lgendijk omval. helpt ons de tuberculose bestrijden. dienstplicht. hinderwet. JOHANNES CORNELIS STADEGAARD, Wegens ziekte is de Verdronkenoord, tot nadere aankondiging GESLOTEN. ü-ifdschciften Wat wil de Oxford-grocp? „De Vloed komt op" is een 50 bladzijden groote publicatie in photo-gravure die deze week verschijnt en verkrijgbaar zal zijn jn alle Hollandsche boekwinkels, kranten kiosken enz. In dit blad wordt, in honderden treffende foto's, verteld van den groei en de bood schap van de Oxford-groep, en van haar geschiedenis in Nederland en de geheele wereld. Dit is een Kerstmis-boodschap, een blijde tijding, vervat in boeiende teksten en pla ten, en daarin ligt het verhaal van een opkomend getij van mannen en vrouwen die besloten hebben nieuwe volken en een nieuwe wereld te maken. De eerste blad zijden verhalen van een wondere wereld vol manifestaties van menschelijke en na tionale krachten, die uitloopen op een chaos. En dan zien we. tegenover het beeld van het falen van menschelijk vernuft, het rijzen van nieuwe hoop, mogelijk gebleken in tal van landen waar menschen hebben besloten God's plan te volgen. De lens van het fototoestel beweegt dan door vele gedeelten van de wereld en legt de beelden vast van wonderen van dezen tijd, in menschen en in volken. Dit gedeelte wordt besloten met beelden van de Pink sterbijeenkomsten de die jaar te Utrecht werden gehouden. Mr. Dr. J. A. N. Patljn, minister van Buitenlandsche Zaken, heeft speciaal voor deze publicatie een bijdrage geleverd. De tweede helft van de publicatie voert den lezer naar alle hoeken van onze sa menleving en toont hem den gang van eene Christelijke revolutie in het maatschappe lijk leven. Bladzijden worden gewijd aan de oplos sing van werkstakingen en wrijving in het bedrijfsleven. Een nieuwe eenheid in het bedrijfsleven, volgens God's plan, wordt ons voor oogen gedragen, zooals die alom ter wereld is toe te passen door samenwerking van Arbeid, Leiderschap en Kapitaal. Verder vindt men o.a. de geschiedenis van een landbouwbedrijf dat anders werd, aangezien het beheerd werd onder God's leiding. Door deze geheele uitgave leidt ons de fundamenteele beteekenis van het gezins leven. „Zij die een gezin bouwen, bouwen een volk"dat is het motief van dit ge deelte. De mislukking van het gezinsleven be- teekent de ontbinding van de wereld. Een groot deel van de uitgave is gewijd aan de Kerk op marsch. Dr. George West. Bisschop van Rangoon, schrijft in zijn bij drage dat de gulden dagen van de Kerk geschiedenis voor ons liggen, en die van de vernieuwing van het Kerkelijk leven. Een artikel van Dr. Christian Richard uit „The Catholic World" wordt aange haald, waarin deze schrijver verklaart wat hem in de Óxford-groep getroffen heeft. (-Dit boek vol foto's voert ons dan verder over alle gebieden van het leven: het me disch gebied, de nationale gezondheid, de pers, de film en de radio enz. „De vloed komt op" werd, zooals alles in de Oxford-groep gedaan wordt, samenge steld door een aantal vrijwilligers die al hun tijd aan dit werk gaven en geen finan- cieele vergoeding ontvingen. Deze publicatie verschijnt ook in het Engelsch, Fransch, Duitsch, Spaansch, Noorsch, Deensch, Zweedsch en Finsch en er is ook een soeciale uitgave gemaakt voor de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. De eerste druk van deze uitgaven beloopt tesamen meer dan een millioen exempla ren. Een teeken voor de belangstelling in ons land moge worden gevonden in het feit dat het grootste deel van de eerste druk in het Hollandsch, van 100.000 exem plaren, reeds is voor-verkocht. M. de redacteur, U dwingt mij wat positiever in mijn ver klaringen te worden. In een Uwer editie's van October j.1 kon men lezen dat bij onderhandsche overeen komst het Kanaalwerk OmvalHuigendijk was opgedragen aan O. J. Bosker te Wie- ringen. Een gelijkluidend bericht komt voor in Cobouw van 22 October 1937. Hier is dus, zooals men in vaktermen zegt: met terzijdestelling van alle inschrij vers waaronder o.a. Zanen en Verstoep met 337000 Amsterd. Ballast Mij. met 340000 een andere weg gevolgd; echter niet opnieuw aanbesteed doch met een aannemer onderhandeld. Elke ingewijde zal overtuigd zijn, dat gebrek aan keuze van aannemers bij de openbare aanbesteding, hiervan de reden niet kan zijn. Te hooge inschrijving dan? Zeer wel mo gelijk; doch waarom dan juist met een der hoogsten onderhandeld? Elke serieuze inschrijver, dus ook Bosker neemt bij moderne onderhande ling immers vanzelfsprekend zijn inschrij ving als uitgangspunt! Heusch, het door mij gestelde raadsel is nog geenszins opgelost; zelfs het uitzon derlijk eervolle in deze opdracht is nog niet eens tot mij doorgedrongen. Op grond van het beweerde „driemaal zoo duur" is mijn berekening zeer zeker ter zake: zelfs niettegenstaande de door U ge noemde vereenvoudiging. Naar ik uit betrouwbare bron vernam betreft dit trouwens hoofdzakelijk alleen een vereenvoudiging in de uitvoering het vrijstellen van de verplichting tot in- tacthouding der afwatering van de Scher- merringvaart. Met zetfout bedoelde ik natuurlijk een fout Uwerzijds; het kan echter ook een fout in mijn opgave zijn. De 10.000 M3. aan te voeren grond had ik zooals U wel be grijpt niet als te verwerken grond aange merkt. Feit blijft dat in mijn becijfering 162500 M3. te verwerken grond dit is dan de juiste hoeveelheid begroot zijn op pl.m. 175000, zoodat pl.m. 1 per M3. de juiste eenheidsnrijs blijft, en „driemaal zoo duur" 3 wordt. Dit is Uwerzijds ook niet weerlegd! Hier is schromelijk overdreven en de prestatie van een arbeider wel heel erg miskend. Over den aansluitenden weg wilde ik dit opmerken. Als dit werk pl.m. 1Y K.M. Kanaal op den vastgestelden tijd. dus na IK )aar klaar is dan is het Kanaal Alkmaar Schagen nog heusch niet voltooid. Aan sluitend naar den Huigendijk moet nog pl.m. 1 K.M. gemaakt worden. Vervolgens moet ook nog de aansluitende weg naar de nieuwe brug door de Schermer wor den uitgevoerd; ook zijn de Kanaalwerken HuigendijkSchagen nog niet voltooid; zoodat het maken van een Zwaai gat bij den Omval, met opruiming der brug daar ter plaatse, nog wel geruimen tijd op zich zal laten wachten. De mogelijkheid zou zelfs niet uitgeslo ten zijn, dat indien deze aansluitende weg met de door U zoozeer gewenschten spoed werd aangelegd en als doodloo- pende weg voorloopig buiten gebruik bleef, dit protesten zou uitlokken van de zijde der belastingbetalende burgers! U dankend voor de plaatsing, P. DEN DAS Jbz. 13 Dec. 1937. Het wordt vruchteloos met inzender van gedachten te wisselen. 9 Dec. schrijft hij: „Waarom dan ook juist hem dit werk is opgedragen, zal voor velen hunner steeds een raadsel blijven." 11 Dec. beweert hij: „Over de gegrond heid is door mij met geen woord gerept". Thans vraagt hij, waarom de Provin ciale Waterstaat juist met één der hoogste inschrijvers heeft onderhandeld. Hier komt toch wel duidelijk de onte vredenheid over de gegeven opdracht naar voren. De bewering van inzender, dat de Pro vinciale Waterstaat na de gehouden aan besteding, die niet tot gunning leidde, met één aannemer onderhandelde, is on juist. Na vereenvoudiging van het werk, werd een aanbesteding gehouden onder daarvoor uitgenoodigde aannemers, met het gevolg, dat het werk aan den heer Bosker werd opgedragen. In ons artikel van 6 December stelden wij de vraag of het in dezen tijd van werk loosheid wel goed was, bij dergelijk werk van de door ons beschreven techniek ge bruik te maken. Op deze vraag had de aannemer ons geantwoord, dat zonder de moderne hulpmiddelen het werk stellig driemaal zooveel zou kosten en viermaal zoo lang zou duren. Inzender beweert, dat voor hetzelfde geld en in denzelfden tijd het werk zonder de technische hulpmiddelen tot stand zou zijn te brengen en richt het verwijt, dat hier de prestatie van den arbeider wel schromelijk miskend is. Het valt wel te betreuren, dat de ziens wijze van den inzender niet gedeeld wordt door de vertegenwoordigende lichamen, die over de uitvoering van dergelijke wer ken hebben te beslissen en dit vermoede lijk wel, omdat men daar, ondanks de groote werkloosheid, van oordeel is, dat zonder gebruikmaking van de moderne techniek de uitvoering van dergelijke groote werken niet mogelijk is. De inzender verwijte dit echter niet 'ons. Wy willen wel verklaren, dat wij in deze tijden, waar mogelijk, aan de uitvoering van dergelijk werk, met tewerkstelling van zooveel mogelijk arbeiders, zelfs al kost de uitvoering meer en al duurt het werk iets langer, de voorkeur geven, om dat wij het voor den arbeider van groote zedelijke waarde achten, door arbeid te bestaan, inplaats van door steun zijn ge zinsleven te kunnen rekken. Juist daarom schreven wij in ons artikel, dat dit een vraagstuk is, dat niet de aannemer, doch de overheid, die het werk heeft uit te voeren, onder de oogen heeft te zien. Nu het werk echter met gebruikmaking van de moderne hulpmiddelen wordt uit gevoerd en in IK jaar gereed zal zijn, hebben wij er op aangedrongen, dat Alk maar met het maken van den aansluiten den weg spoed betracht. Inzender acht dezen spoed niet noodig. Verdere discussie kan hierover achter wege blijven, omdat ons inmiddels is ge bleken, dat Alkmaar in dezen paraat is. Toch willen wij er nog wel op wijzen, dat wij in ons artikel dien spoed hebben bepleit, als een stimulans voor het Rijk om den bouw van de nieuwe brug over het N. H. kanaal ter hand te r.emen. Inzender heeft dit maar geheel over het hoofd ge zien. Voor de ontwikkeling van de stad blij ven wij het in hooge mate betreuren, dat tusschen het Rijk en de Gemeente in 1915 geen overeenstemming werd verkregen over een nieuwe brug over het N. II. kanaal, waardoor wij het sindsdien met een nieuwe Friesche brug op de oude breedte hebben moeten stellen. Voor het transport tusschen West-Friesland en Kennerrerland blijven wij deze brug, ge zien het toenemend verkeer, niets minder dan een obstakel vinden. Het is een voudig belachelijk dat over deze zoo druk gebruikte brug slechts in één richting gereden kan worden. Tot hoeveel tijdverlies en ergernis dit dagelijks aanleiding geeft, zou men kun nen waarnemen, wanneer men daar eenige uren het verkeer gade slaat. Wij hadden voor enkele jaren, toen een oud-Alkmaar der tot directeur-generaal van den Rijks waterstaat werd benoemd, een stille hoop, dat hierin eindelijk eens verandering zou komen. Deze directeur-generaal is inmid dels reeds door een andere opgevolgd en nog altijd zitten wij met de onmogelijke brug. Thans is de figuur echter deze, dat reeds maanden bij het gemeentebestuur van Alkmaar een voorstel van den minister berust over een nieuw te bouwen brug, iets ten oosten van de bestaande brug, dus in de nabijheid van den te maken aarsluitenden weg voor het verkeer uit de Schermeer en West-Friesland. Tot op heden mocht de minister op dit voorstel van Alkmaar nog geen antwoord ont vangen. In het belang van het verkeer en de ontwikkeling van de stad blijven wij dan ook bij het gemeentebestuur op spoed aan dringen. Red. Alkm. Courant. Geachte Redacteur. Mogen wij misschien door middel van uw geacht blad een oogenblik de aandacht vra gen van de Alkmaarsche ingezetenen, voor onzen bloemendag, welke Zaterdag 18 Dec. alhier wordt gehouden ten bate van de tu berculose typografen in Nederland? Typografen, al hebben zij niet meer die lange arbeidsdagen van vroeger, en al is er veel verbetering gebracht op het gebied van de hygiëne in de werkplaats, toch is het nog altijd het vak, waar de tuberculose- bacil een grooten invloed heeft. Wij weten wel, dat er den laatsten tijd zeer dikwijls een offertje gevraagd is op allerlei gebied, maar evengoed weten wij ook, dat er nog duizenden slachtoffers ge maakt worden door die vreeselijke ziekte, de tuberculose Gezondheid is het hoogste geluk en de grootste rijkdom van den mensch, daarom vertrouwen wij er op, dat wij niet zullen zijn „de roepende in de woestijn", maar dat men gehoor zal geven aan onzen roep, om ook voor de tuberculose typografen een klein offer te brengen. Juist in dezen tijd, nu het spook der werk loosheid nog welig tiert, waardoor ook de inkomsten van onze vereeniging een gewel digen knak krijgen, is hulp dubbel geboden. Onze sanatoria zitten overvol, ons kinder huis is geheel bezet, zoodat wij zelfs patiën ten in andere inrichtingen moeten onder brengen, wat weer meerdere uitgaven vergt, De groote bedragen die jaarlijks noodig zijn voor de uitzending naar onze eigen huizen, de groote aanvraag om versterken de middelen, en daarnaast de mindere ont vangst aan contributie, tengevolge van de werkloosheid in onze gelederen, de lagere opbrengst uit donaties, bloemendagen, baten en lasten, enz. deden de uitgaven boven de inkomsten uitgaan. Van begin 1935 tot 1 Juli 1937, dus in 2K jaar, is een verlies geleden van ruim 10.000 gulden. Wy behoeven niet nader uiteen te zetten, wat dat beteekent voor een vereeni ging als de onze. Reeds heeft het Centraal Bestuur ver schillende bezuinigingen ingevoerd, maar dit is niet voldoende om het tekort te dek ken. Het geheel stop zetten van de verster kende middelen, zou echter een stap terug beteekenen, want juist nu, in den tijd der werkloosheid, heeft menige vrouw verster kende middelen zoo bard noodig. Om de financieele positie van onze ver eeniging echter een weinig te verbeteren, hebben wij uw hulp noodig. Daarom, ge achte ingezetenen van Alkmaar, helpt ons, koopt allen van een der vele dames, die zich geheel belangeloos beschikbaar stellen, een bloempje, geeft zooveel in uw vermogen ligt, ge doet daarmede 'n weldaad, ge hebt dan het heerlijke gevoel te hebben geofferd voor uw zieke medemenschen. De sterken voor de zwakken! Wij danken u bij voorbaat. Dames, die zich beschikbaar willen stel len voor den verkoop van de bloempjes, kun nen zich alsnog aanmelden aan onderstaand adres. Namens de afd. Alkmaar van de Vereeni ging ter Bevordering van de Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland, W. HARSEVOORT, penningm., Uitenboschstraat 111. JUiMicaties Uitspraken inzake vrijstelling broederdienst. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland heeft op 7 December j.1. uitspraak gedaan omtrent de door de hieronder vermelde ingeschrevenen der lichting 1939 dezer gemeente gedane aan vragen om vrijstelling wegens broeder- dienst. Uitspraak: Voorloopig vrijgesteld. A. P. v. Amstel. - C. A. H. Balder. - J. C. v. Berkum. - J. Blauw. - H. Boelhouwers. - L. P. J. de Boer. J. C. Bom. A. Boots. G. J. W. van Buren Lensinck. A. Burgert. G. Buur. G. M. Dekker. A. de Goe de. A. A. Groen. E. F. C. Groothuizen. G. S. de Haan. C. J. Hendriks. P. C. Hoekmeijer. H. Hoet. H. F. Hom borg. W. A. Hoogland. G. Hulskamp. H. van Ingen. J. W. Jansen. M. Jimmink. J. de Jonge. G. Kaaij. P. Keesen. J. Q. Keijman. C. J. Klyn. D. Korver. H. Langenberg. J. Mans. C. Meeuwsen. A. Michels. G. Mulder. G. Mulders. J. Quant. G. Radsma. J. van Renen. H. Ros kam. J. F. de Ruijter. J. Schoen. J. G. Sinnige. J. Slooten. S. Spieren burg. A. J. A. Streicher. H. J. A. Stroo- mer. A. J. Telleman. H. M. P. Visser. Th. Vrouwe. J. Weiland. P. N. van Westen. U. Wiegers. J. Winder. W. de Zeeuw en J. van Zon. Tegen deze uitspraken kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer bekendma king in beroep worden gekomen door de ingeschrevenen, wie de uitspraak geit en door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen, of hunne wettelijke vertegenwoordigers. Het verzoekschrift daartoe moet met re denen zyn omkleed en worden ingediend by den Burgemeester, ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 14 December 1937. De Burgemeester van Alkmaar, F. H VAN KINSCHOT. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer H. F. Buijs, alhier, om vergunning tot het oprichten van een smederij, met plaatsing daarin van twee electro-motoren, resp. van 1.5 en 0.13 P.K., voor de aandrijving van diverse werktui gen, in het perceel Sliksteeg nr. 10. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, monde ling op DINSDAG 28 DECEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die be zwaren heeft ingebracht, op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 14 December 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Commissaris der Koningin dezer provincie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens BROEDERDIENST betreffende den hier onder genoemden persoon, de uitspraak gedaan achter zyn naam vermeld: Hermann Heinrich Koster, lichting 1933. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer be kendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend by den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 14 December 1937. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Jiacktèeckfiten N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 13 Dec. 1937. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie 0.802.60, Bloemkool le s. 712 2e s. 35, Kropsla 24.30 en Knol- selderie 2f 3 per 100 stuks; Appelen 2.50—7, Druiven 17—19, Peren 2.505.50, Spruiten 2.505.50 en Witlof 7—8.50 2e s. 3.504.50 per 100 pond; Bloemendaler kool 1.60, Boe renkool 1.502.90, Bieten 33.40, Gele kool 1.30, Groene kool 1f 3, Prei 1.50—3.20, Roode kool 1.50—3.70 en Uien 7.40—9.20, per 100 K.G.; Peterselie 2—3, Selderie 1—1.50 en Wortelen 2.505.50, per 100 bos. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 14 Dec. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 26000 K.G. PURMEREND, 14 Dec. 1937. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 32000 K.G. Hoogste prijs 22. Han del matig. Kaas. 4 stapels Kleine boeren 24 en 1 stapels Volvette 26. Handel goed. 473 K.G. Boter 1.45—f 1.50 en Weiboter f 1.43— 1.44 per K.G.; 488 Runderen, w.o. 300 Vette koeien 5868 cent per KG.; 40 Gel- dekoeien 1601 205, 165 Melkkoeien 160 295 en 23 Stieren 5060 cent per K.G. handel matig; 18 Paarden 75210, han del stug; 56 Vette kalveren 3060 cent per K.G. handel matig; 222 Nuchtere kalveren: slacht 8—16, fok 10—17 en 280 Vette varkens (slacht) 6062 cent per K.G. han del vlug; 31 Magere varkens 2540, 286 Biggen f 15—23, 1224 Schapen 17—34 en 44 Bokken 413, handel matig; Kip eieren 5—5.50 en Eendeieren 3.25 per 100 stuks; 2700 Piepkuikens 6570 cent en 15800 stuks Oude kippen en hanen 47K55 cent per K.G.; Konijnen 0.50f 2.25; 800 Eenden 3065 cent; Duiven (per paar) 40 cent; 551 Ganzen 2.653.10; 62 Zwanen f 3; 180 Kalkoenen 0.70f 0.80, uitz. 82 K cent; 300 Jonge hanen 5560 cent. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren) 85000 stuks Eendeieren ƒ3.80 4 en 70000 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 6566 K.G. 5.75 5.85, 63—64 5.55—5.70, 60—62 5.45— 5.60, 58—59 5.30—5.45, 56—57 5.25— f 5.35, 53—55 4.90—5.20 en 50—52 4.50 4.80. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Dec. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 300 K.G. Aardappelen: Bevelanders f 2.30; 400 stuks Bloemkool le s. 4.606.10, 2e s. 1.70—2.40; 15000 K.G. Uien: Stek 4.10 4.80 Gele Nep 7.50, Gele drieling 7.20—7.40, Gele uien 7.79—8.30, Grove f 7.30—8.10; 4400 K.G. Peen f 2.30 2.60, kleine 0.70—f 1; 4000 str. Andij vie 0.60—f 1; 45000 KG. Roode kool 1.80 4.30; 600 K.G. Boerekool 1.50; 62000 K.G. Gele kool 1—/ 1.40; 6000 K.G. D. witte 0.80—1.50; 7000 K.G. Groene 1— 2.40. NOORDSCHARWOUDE, 13 Nov. 1937. (Noordermarktbónd). 800 K.G. Aardappe len: Roode ster 2.40; 10200 K.G. Uien 8 8.40, gele drieling 7.107.50, grove f 7.908.30; 1650 K.G. Bieten 1.90— 2.90; 5400 K.G. 3een 1.70—2, kleine 60 70 cent; 7000 str. Andijvie 0.901; 30200 K.G. Roode kool 2.20—3.60; 20200 K.G. Gele kool 1—1.40; 46100 K.G. D. witte kool 11.50. WARMENHUIZEN, 13 Dec. '37. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 1525 Kg. Roode kool f 3.20 en 1875 KG. Gele kool L PURMEREND, 13 Dec. 1937. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Borgers 5664 cent per kist, 25 K-G.; Tomaten: A f 0.80-/ 1.75 en C 0 40- 1.30 per 10 KG.; Witlof f 0.55—f 1.45 per 8 KG.: Bloemkool 2—8 per 100 stuks; Roode kool 3—f 5.40 en Savoye kool f 1.30 2.40 per 100 KG.; Spruitkool f 0.60— 1.80 per 15 KG.; Boerekool 15—36 cent per kist, 10 KG.; Sla 0.60—f 1.40 en An dijvie 16—59 cent per 100 krop; Bieten 4570 cent per kist; Wortelen 3660 cent per zak; Uien f 1.75—f 2.25 en Uien drie lingen 1.35—1.55 per 25 KG.; Prei 3.40—4.70 per 100 KG. Druiven (Ali- cant) 2.60f 3.05 per kist, 15 pond. Ap pels Westlandsche Bellefleur f 36.40, Brabantsche Bellefleur f 3f 7.60, Zoete Bellefleur 2—f 5.70, Bramley Seedling 26.80, Groninger Kroon f 3f 10.60, Notaris-appel f 6—f 12.70, Present van Engeland 2.40—f 13.70, Reinette, goud 3—f 15 en Reinette, oranje 3—f 8, alles per 100 KG. Peren; St. Germain peer f 3— 7, Gieser Wildeman 4—f 10, Winter- louwtje 3f 7, Win terjan 3f 8.50, alles per 100 KG. TEXEL, 13 Dec. 1937. (Veemarirt). Aan voer en pry'zen waren als volgt: 1 Paard 200; 7 Nuchtere kalveren 1015; 3 Graskalveren 20f 30; 60 Kippen 4076 cent. TEXEL, 13 Dec. 1937. (Eierenvelïhjg). Aangevoerd 30275 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 5862 KG. (per 100) 5.30—5.60, 62—66 5.45—5.75, 66—70 5.796 en 50—56 4—f 4.80. Adoerfetitien^ In Uwe gebeden bevelen wij aan onzen innig geliefden Man, zorgzamen Vader en Grootvader Echtgenoot van Elisabeth Johanna Maria Klaverweijden, die heden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, na een langdurig geduldig gedragen lijden, in den ouderdom van 65 jaar godvruchtig in den Heer is overleden. E. J. M. STADEGAARD— KLAVERWEIJDEN, Kinderen en Kleinkinderen. Alkmaar, 13 December 1937. Laat 207. De plechtige gezongen Uitvaartdienst heeft plaats Donderdag 16 December te 9 uur, in de Parochiekerk van den H. Dominicus, waar na te 11 uur begrafenis van de Kerk uit op het R. K. Kerkhof St. Barbara, alhier. Er biedt zich aan een oud bjjna 16 j„ voor dag en nacht, om direct in dienst te treden. Br. letter T 567 Bureau v. d. Blad. Biedt zich aan Ilulp in de Huish. of .lleisje-alleen, v.g.g.v., bekend met koken. Br. F 80, Boekh. Havekotte, Bilthoven. GEVRAAGD voor onmiddellijke indiensttreding een voor eenvoudige kantoorwerkzaam heden. Leeftijd 16 17 jaar. Brieven letter S 566 bureau van dit blad. KIIZIGIH. Voor ijverig, welbespraakt jong- mensch gelegenheid om op te treden als Reiziger. Eigenh. geschr. br„ verm. gen. onderwijs, opleiding, tegenw. en vroegere betr., onder letter U 568 bur. v. d. blad. De eenige uitdeelineslijst in het fail lissement van JAN KOEGELBERG, vischhandelaar te Callantsoog, ligt gedurende tien dagen ter kostelooze inzage van de schuldeischers ter Griffie van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te Den Helder. Alkmaar, 13 December 1937. Mr. A. J. M. LEESBERG, Curator. Kennemerstraatweg 29. Telef. 262a Goed tehuis gezocht voor zindelijke, jonge UITENBOSCHSTRAAT 35, alhleft

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3