tBucgectiike Stand. KROMMENIE. AVENHORN BLOKKER BEEMSTER NOORDSCHARWOUDE SCHAGEN Voor de Huisvrouw. Het reclame-middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. DERDE BLAD 2 GROOT ZANGCONCOURS TE HOORN. De NJLCrt. verneemt, dat op de alge- meene vergadering van den Bond van R.K. Zangvereenigingen in Noord- en Zuidhol land, welke gisteren is gèhouden. het besluit viel om het concours 1938 te Hoorn te organiseer en. Naar men meldt, betreft het hier een meerdaagsch concours, waaraan door eenige duizenden zangers en zangeressen zal worden deelgenomen. Als tijdstip voor het concours werd de maand Juni bepaald. DE ZIEKENHUISBOUW TE P URM EREND. Gegund aan plaatselijken aannemer. De bouw van het nieuwe ziekenhuis te Purmerend is gegund aan de aannemers Gebrs. de Vries, aldaar. Zij waren op twee na de laagste inschrijvers voor 179.950. Positie Zaanlandsche Bank. Te Krommenie is een vergadering gehou den der aandeelhouders van de Zaanland sche Bank, die vorig jaar tengevolge van moeilijkheden, welke reeds voor de tweede maal in de geschiedenis van deze bank wa ren ontstaan, haar loketten moest sluiten. De door den raad van commissarissen op gestelde agenda vermeldde o.a. liquidatie van de bank en het spaarfonds en vaststel ling der salarissen van liquidateurs. Het krachtens de statuten vereischte mi nimumaantal aandeelhouders was evenwel niet ter vergadering aanwezig en zoo kon den geen besluiten worden genomen. Er zal nu een nieuwe aandeelhoudersvergadering worden uitgeschreven. De burgemeester gaat heen. Bij Kon. besluit van 11 December is aan J. de Groot, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1938, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Avenhorn, met dankbetuiging voor de goede diensten, in zijn betrekking bewezen. Het land der uitvinders. Nu het sorteeren van fruit zoo langzamer hand een eisch wordt en binnen afzien- baren tijd ook wel aan de veilingen geheel zal worden ingevoerd, hebben eenige (n.1 een viertal) denkers in de gemeente Blok ker getracht om te komen tot een goede sorteer-machine. Dit is volkomen gelukt en alle verschillen van cohstructie. De eene machine is eenvoudiger dan de andere, doch alle voldoen aan de gestelde eischen en deze 2tjn heusch niet malsch, daar het fruit een zoo zacht mogelijke behandeling vraagt Men ziet hier uit, dat men in ons fruitcen trum niet stil zit, zegt de N.H.Crt. Naast een tweetal prima koelhuizen, welke voor treffelijk zijn ingericht, hebben wij een 4 tal vaklieden, die zich op de fabricatie van sorteermachines gaan toeleggen. Wij wen- schen den vaklieden goed succes met hun uitvindingen. Overplaatsing, Per 1 Jan. a.s. wordt de heer S. v. d. Leide, commies der directe belastingen alhier overgeplaatst naar Amsterdam. De heer C, Hartsuiker uit Tilburg is benoemd in de opengevallen plaats. Bestuursvergadering „Noordermarkt- bond". Het bestuur van bovengenoemde ver- eeniging vergaderde Maandagmiddag in het vergaderlokaal van de veiling. Na vaststelling der notulen werd een brief behandeld van de vereen. „De Koophandel Deze vereeniging verzoekt de kool, welke aangetast is door de stip, niet meer als eer ste en tweede kwaliteit te veilen, maar als afwijkende of stek. Een en ander ter bevor dering van de export van goede kwaliteit. Men wil op overtreding een boete zien ge steld. De voorzitter vond, dat deze brief wel wat sterk gesteld is. Men wil wel aangeven of de kool met stip of lichte stip besmet is. Zoo ver als Koophandel wil, wil men echter niet gaan. De meeste kool, welke stip heeft, is nog wel tweede kwaliteit. De afwijkende kool wordt niet gesteund. Tegen den toon van dezen brief kwamen eenige bezwaren, waarom eenige leden hem terzijde wilde leggen. De voorzitter deelde mede, dat deze brief niet in de veiling is voorgelezen. Het U.C.B. zond een brief over de afgifte van uitvoerverklaringen van kool. Het U.C.B. adviseert geen verklaringen af te geven voor die kool, welke met afwijkende of stek-kwaliteit met één voertuig wordt verladen. Dan wordt de omwisseling, welke blijkbaar is voorgekomen, tegengegaan. Aan hen, die dus een wagen verladen met goede en afwijkende kwaliteit, wordt geen ver klaring afgegeven. De betrokkene kan, wan neer hij die afwijkende kwaliteit in Neder land aflevert, in de grensplaats een verkla- nng aanvragen. De omzet van de maand November was 55.520,82. Als aanvulling hiervan deelde de penningmeester nog mede, dat de betaal meester 321,29 heeft afgedragen, als saldo van de doorgedraaide producten van 10 Maart tot Juni van dit jaar. Het bascule potje was eveneens aan den penningmeester afgedragen. Daardoor komt alles onder het beheer van den penningmeester. Deze deel de verder mede, dat ,van de N.U.M.-gelden nog een bedrag van f 764,08 is afgedragen. Hierover ontstond mpg een korte bespreking, waar dit geld vandaan kwam. Het schijnt een deel te zijn van de toen betaalde risico bedragen. De voorzitter deelde de inventarisatie- eijfers mee van de geheele provincie N.-Hol- land en die van den N.M.B. Het bestuur behandelde den beschrij vingsbrief van de vergadering der Prov. Commissie van de veilingen in N.-Holland. Toezending van jaarverslag en agenda werd bepleit en zal gebeuren. De vergadering besloot de candidatuur- Nijssen voor de voorzittersvacature te steu nen. De candidatuur S. de Boer Kz. voor be stuurslid zal eveneens worden gesteund. De verlenging van de vroege aardappelen regeling van 15 Juli tot 1 Augustus vond men noodzakelijk voor deze streek. Over de aardappelheffing werden eenige besprekingen gevoerd. De aanwezigen ge voelden wel voor afschaffing van de hef fing. Mocht een dergelijk voorstel verwor pen worden, dan zal men aandringen op handhaving van de heffing van 30. Het bestuur verklaarde zich accoord met het prae-advies van het bestuur der com missie, dat de vroege aardappelen ten volle in de gewone tuinbouwsteunregeling dienen te worden opgenomen en dat de telers niet mogen worden gedupeerd door het feit, dat van dit product een afzonderlijke regeling wordt gemaakt. De voorgestelde landelijke regeling voor den afzet van goedgekeurde pootaardappelen werd door verschillende personen bespro ken. Voor- en nadeelen werden belicht. Men ging tenslotte mee met het prae-advies, Men juichte toe, dat het en bloc veilen van poters werd gehandhaafd. De combinaties hebben deze regeling zeer goed gehand haafd. Afgevaardigd werden de heeren J. Klif fen en P. Duijves. De afgevaardigde van L.T.B.-Heerhugo waard merkte op, dat de stek-kool niet werd uitgekeerd. De voorzitter zeide, dat dit is veranderd De doorgedraaide stek-kool wordt uitbe taald naar de opbrengst van de voerkool. De afgevaardigde van „De Eendracht" zeide, dat de statuten aangeven, dat de be stuursleden van de N.M.B. worden gekozen door de leden van de betrokken tuinbouw- vereenigingen uit het bestuur der vereeni ging. Het huishoudelijk reglement zegt ech ter, dat de besturen van de tuinbouwver- eenigingen een afgevaardigde aanwijzen Men dient zich aan de statuten te houden. Deze afgevaardigde informeeide. of reeds een regeling is getroffen inzake het ver laden der doorgedraaide pootaardappelen voor de fa. Eerland. Dat moeten de tuinders toch niet doen. Daarvoor is de transport. Hij wilde dan ook, dat Eerland deze kosten betaalt aan de transportarbeiders. De voorzitter merkte op, dat de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale de aardappelen nco op wagon heeft verkocht. De firma "■at de tuinders de aardappelen laden, beidsloon is voor regeling der regee- meende de fa. Eerland. ui dit verband wees de penningmeester er op, dat degenen, die voor den molen moesten leveren, geen onkosten hadden. Zij, die bij Eerland moeten leveren, wel, n.1. de verladingskosten. Naar een der bestuursleden mededeelde, had de N.G.F.C. medegedeeld, dat de kooper de aardappelen in den wagen moet ontvan gen. 74a nog eenige besprekingen, waarin het werd afgekeurd, dat de tuinders de ver lading zouden moeten betalen, besloot men zich met de N.G.F.C. in verbinding te stellen. Nadat de uitbreiding van de laadplaats was besproken (dit schiet nog niet hard op), volgde sluiting. Algemeene vergadering van de Ver. v. oud-leerlingen van de Rijks- landbouwwinterschool. Op Maandag 13 December des voormid dags om half elf, werd de 73e vergadering gehouden van genoemde vereeniging in het Noordhollandsch Koffiehuis alhier. De heer P. Blauwboer opende de verga- INVENTARISATIE VAN STAPELPRODUCTEN PER 6 DECEMBER 1937. Naam der Veiling Roode kool Gele kool Deensche Uien Peen Witte kool 265.000 K.G. Avenhorn .Avenhorn en Omstreken" 185.000 K.G. 725.000 K.G. 190.000 K.G. 215.000 KG. Broek op Langendijk „L. G. C." 3.398.000 8.684.500 6.004.100 n 906.700 99 297.400 Grootebroek „De Tuinbouw" 298.000 ff 320.000 68.000 m 270.000 99 45.000 Hem „De Zuiderkogge" 32.800 ff 41.100 40.500 at 102.600 99 23.500 Hoogkarspel „De Eendracht" 8.500 ff 84.500 20.500 99 55.500 99 40.000 Medemblik „De Eendracht" 42.000 ff 69.800 113.700 a» 63.200 99 37.200 „St Joseph" 154.100 ff 298.600 376.900 m 8.500 99 6.400 Noordscharwoude „Noorder Marktbond" 6.970.000 ff 5.220.000 10.800.000 99 540.000 99 450.000 Opperdoes „Ons Belang" 81.000 ff 549.500 725.000 99 47.500 99 98.500 Obdam „De Tuinbouw" 214.400 ff 319.300 431.400 99 62.500 99 335.100 Warmenhuizen „Warmenhuizen en Omstr." 5.299.700 ff 2.678.100 2.987.000 99 155.800 ft 75.900 Wognum „De Volharding" 20.500 99 15.000 76.000 99 13.200 16.704.000 K.G. 19.005.400 K.G. 21.833.100 K.G. 2.427.300 KG. 1.687.200 KG. Totaal in wagons van 10000 K.G. Op 28 November 1936 was voorradig Thans minder voorradig 1670 w. 2306 1901 w. 2046 2183 w. 2426 243 w. 962 169 w. 314 Totaal 6166 w. 8054 636 w. 145 w. 243 w. 719 w. 145 w. 1888 w. De begrooting voor 1938 vertoonde de vol gende cijfers, aan inkomsten en uitgaven geschat op 718,83. De heer van Oers deed daarna de mede- deelingen betreffende het Veevoederbureau. Ir. L. de Vries was verhinderd deze mede deelingen te doen. De heer van Oers begon met te zeggen, dat er een wijziging was gekomen in de werkzaamheden van het Veevoederbureau en wel deze: Thans gaan de controleurs niet meer naar de veehouders, maar wachten af, dat ze gevraagd worden. Ook is de controle gecentraliseerd, zoodat de proeven genomen worden niet meer provinciaal, maar lande lijk bezien. Dit geeft belangrijke besparing van kosten en is juister. De adviezen zijn altijd kosteloos. De M.E.B.A., die medewerkt, houdt bij de con trole op de melkwinning ook tevens con trole op de voeding en de hoeveelheid. Het inschakelen in deze van de verschil lende boerenvereenigingen achtte spr. de goede richting. Het wordt de veehouders zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt. De heer Breed is nu wederom toegevoegd als vee houders-controleur. Deze is oud-leerling der Landbouwwinterschool. De heer Hofstee, Wieringerwaard, was er niet zeker van, dat veehouders de hoeveel heid voeding wel zullen controleeren en dan is het werk, dat de fabriek eerst deed, vruchteloos. De voorzitter dankte den heer van Oers voor zijn mededeelingen. Besloten werd de zomervergadering te houden in de Wierin- germeer. In het bestuur werden gekozen de heeren S. P. Bakker te Oosterland en W. v. d. Oord Cz. te Barsingerhorn. Als voorzitter werd gekozen den heer P. S. Eenhoorn te Valkoog. De secretaris gaf verslag van de door den Algemeenen Bond gehouden vergadering te Arnhem. Bij de rondvraag werd gevraagd naar de mogelijkheid van het stichten van een land bouwschool te Julianadorp naar aanleiding van een artikel hierover in de Schager Courant. Ir. Lienesch verklaarde, dat het betref fende bericht in de Schager Courant een onjuisten indruk wekt. De mogelijkheid van zooiets kan gerust tot de onmogelijkheden worden gerekend. De heer D. Kaan sprak een woord van waardeering aan het adres van den voor zitter, het welk deze beantwoordde. De voorzitter dankte aan allen, in het bij zonder den secretaris, den heer J. Sijp Jr. voor de prettige samenwerking en sloot de vergadering. De namiddagvergadering. De zaal van het Noordhollandsch Koffie DE VOORRAAD STAPELPRODUCTEN IN DE PROVINCIE N.-HOLLAND. Blijkens de per 6 December door de 6 Dec. 1937 Roode kool 1670 Gele kool 1901 Deensche witte kool 2183 Uien 243 Peen 169 Prov. Commissie uit de veilingen in N.-Holland gehouden inventarisatie van stapelproducten is de voorraad op dien datum als volgt geweest: Dec 1936. Mindere voorraad 2306 636 wagons 10.000 KG» 2046 145 2426 243 962 719 314 145 Totaal 6166 Uit het bovenstaande blijkt dus, dat de voorraad ongeveer 25 pet. minder is dan verleden jaar. Dit groote verschil wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door de roode kool, met 636 wagons minder en de uien, 719 wagons minder. Ook de voorraad peen 8054 1888 wagons van 10.000 K.G. is wel de helft kleiner dan verleden jaar, doch dit loopt niet in de honderden wa gons. Vooral het verschil in de voorraad uien valt op; daarbij is de hoeveelheid, welke minder aanwezig is, ongeveer drie maal zoo groot als de aanwezige vooraad. ring met een woord van welkom, in het huis was op dezen namiddag geheel gevuld De voordracht van den heer Jan P. Strijbos had velen naar de vergadering gelokt en men behoefde daarvan geen spijt te hebben De keurige toelichting bij de plaatjes en film, die allen een duid.elijk beeld gaven van het mooi en leelijk, dat er te zien is in ons land bij de landelijke architectuur, ver diende aller belangstelling wel. Wij werden gevoerd van Noord naar Zuid en ons werd vertoond, hoe de oude bouwers van dorp en stad veelal een juisten kijk hadden op licht en toon en kleur bi het stichter van huis en hof en de vorming van dorpe.Hoe daar altijd de kerk, als het dorpsgeweten te midden van de omgeving, de voornaamste plaats kreeg. Wat lag er veel meer geest in die oude weggetjes en huizen dan in den nieuwbouw van thans. Het vogelleven en het leven van boomen, plan ten en bloemen werd in rijke verscheiden heid getoond. Wij zagen de wulp met haar kroost. De roeken en kraaien, de meeuwen en aalscholvers; het mooi gekleurde ijs- vogeltje en de koeten! Van verschillende kanten werd er een woord van dank ge sproken en het hartelijk applaus was wel verdiend. bijzonder aan de heeren v. d. Laan en ir. Lienesch en de pers. Zeer verheugde spr. zich erover, dat er zoo velen zijn opgekomen naar deze belangrijke vergadering. Maar gaarne had spr. meer jongeren hier gezien, van diegenen, die zich kort geleden hebben opgegeven als lid van de vereeniging. Het aantal leerlingen is zoo groot, dat er lokalen te weinig zijn en het gemeentebestuur van Schagen zou goed doen, een moderne school te bouwen. De notulen werden goedgekeurd. De secretaris deed verschillende mede deelingen. Het aantal donateurs a 2.50 was toegenomen met 32 personen. Het bestuur had besloten, deze donatiegelden te bestem men voor het studiefonds, waaruit dan van de rente een prijs voor de beste leerling kan gegeven worden. Verschillende rapporten over gehouden vergaderingen werden voorgelezen. Eén der aanwezigen achtte het storten der donatiegelden in het studiefonds minder juist. De heer van der Laan was over de stich ting van het fonds niet te spreken, maar nu het er eenmaal was, achtte hij het verleenen van steun daaraan het meest juiste en goede vooioeeld en spoorde daarom de anderen daartoe aan. Ir. Lienesch, op wiens initiatief het fonds werd gesticht, was heelemaal niet bang voor onaangenaamheden, die er zouden kunnen ontstaan. Op andere scholen bestaat iets dergelijks al jaren en het bevalt best. De prijsuitdeeling geeft geen herrie. Degene, die de beste cijfers heeft, krijgt de prijs en vaak komt het voor, dat het iemand is, die geen vooropleiding heeft gehad, maar iemand, die als practicus het meest uitmunt. De secretaris las daarna het jaarverslag voor, waaruit bleek, dat het ledental be langrijk was toegenomen. De cursusvergade ringen waren beter bezocht en heel luister rijk was het 40-jarig bestaan der school herdacht De excursie naar Texel was goed, en onder groote belangstelling geslaagd. Het ledenaantal is thans 228. Het jaarver slag werd onder dank aan den secretaris voor kennisgeving aangenomen. De rekening over 19361937 werd in orde bevonden en werd vastgesteld op een totaal van inkomsten en uitgaven van 1414,32, waaronder een bedrag van 153,83 als batig saldo. Op 30 Nov. 1937 sloot de balans op be dragen van 1943,59. ONS KERSTMAAL. Het jonge vrouwtje met de slechts spaarzaam gevulde huishoudbeurs, maar met het vaste plan om de Kerstdagen thuis gezellig te maken, komt me om raad vragen. „Wat kun je nu eens doen, dat niet veel kost en dat toch de tafel anders maakt dan iederen dag? Geen uitgebreid diner na tuurlijk, maar een maaltijd, die er feeste lijk uitziet, die wat langer duurt dan op een gewonen dag en die daardoor het knusse bij-elkaar-zitten verlengt?" Dan moeten we eerst maatregelen ne men om de kamer en de tafel wat „aan te kleeden". Koop b.v. een rolletje crêpe pa pier en knip daarvan ten eerste een rechte breede reep bij wijze van tafellooper voor over je witte tafellaken. Of wel, maakt er smallere strookjes van en leg die kruisge wijs over elkaar, zoodat er witte ruiten ontstaan met een roode omranding. Om het dunne papier voor verschuiving te bewaren, leg je er hier en daar een takje hulst of een takje dennegroen op. Verder knip je nog wat servetjes om b.v. in je broodbak te leggen bij ontbijt of middag boterham en om je koekjes- of bonbon schaaltje mee te bedekken; een randje fijn geknipt franje staat om al die kleedjes aardig. Voor de kaarsen, die 's avonds de tafel zullen verlichten, hol je met 'n gewone appelboor een aantal groote aardappe len uit van ongeveer gelijke grootte, die je eerst hebt afgewasschen en gedroogd. Je snijdt den onderkant mooi vlak, zoodat de aardappel stevig blijft staan; het kaarsje komt er in, en de aardappel wordt omwik keld met een twee a driedubbel stukje rood crêpepapier, dat je van boven (bij de kaarsen dus) wat naar buiten ombuigt, zoodat het afdruipende kaarsvet er door kan worden opgevangen. Zet de aardap pelen niet zoo maar op het tafellaken: de eenigszins vochtige aangesneden onder kant zou n.1. het papier rood doen afgeven en je kunt dus beter elke kaars in zijn „kandelaartje" op een theeschoteltje zet ten. Op tafel schik je het best de kaarsen in een wijden kring om het midden: bin nen in dien kring stapel je dan een bergje sinaasappelen, appelen, noten en pinda's, alles maar bontweg door elkaar en je hebt een fleurig middenstuk voor je tafel". „Ja; en wat zal ik koken?" „Weltracteer de menschen eerst op een lekker bordje soep. Om den prijs hoef je dat heusch niet te laten en om de moeite of het tijdverlies evenmin! Je zoudt b.v. een paar pakjes Maggi's Aspergesoep kun nen kiezen, die je voor slechts 8 ct. per pakje aan 2 a 3 bordjes geurige soep hel- pen. Je volgt maar precies de gebruiks aanwijzing op de pakjes en binnen een half uur is de inleiding van je feestmaal klaar, eigenlijk zonder dat je er naar hebt hoeven om te zien." „Prachtig; en dan verder?" „Op de soep volgt natuurlijk het drie manschap vleesch groente aardappe len. En omdat je aan den maaltijd een bij zonder tintje wilt geven, kies je niet alleen de soorten vleesch en groenten waar iedereen van houdt, maar je doet de ge rechten als verrassing ook eens op een minder gewone manier op". „Hoe dan?" „Laten we aannemen, dat je gehaktbal letjes braadt, omdat de kinderen daar dol op zijn; of dat je baklappen kiest, die voor je man altijd zoo'n tractatie vormen. Je schikt het vleesch dan netjes op een scho tel en bedekt het voor deze extra-gelegen heid met een smakelijke bruine pikante saus, waarvan je ook een gedeelte m de sauskom doet, om bij de aardappelen te presenteeren. „Bruine pikante saus? Dat lijkt wel wat op de fijne keuken, en zoo erg op de hoogte met fijnigheidjes ben ik niet". ..Hoeft ook niet; 't recept schrijf ik wel voor je op. De groente kies je natuurlijk in verband met de voorkeur in je gezin; en de aardappelen kook je op de gewone ma nier: daarbij smaakt de saus heerlijk. Zou je nog een pudding willen geven, dan een witte (griesmeel, gemalen rijst of mai- zena) met een roode saus van bessensap; noodig is dat echter niet, want je vruch tenstapel vormt al een uitstekend slot van het feestmaal". „Lijkt me „reuze"! Nu alleen nog het recept van de saus, hè?" „Ja, en veel succes met je Kerstmaal!" BIGGENMERKEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 29 November tot 4 December 1937 bedroeg: 37623, tegenover 37021 in de over eenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Jan. tot 4 December in totaal aangebracht 1.711.844 merken, tegenover 1.994.547 mer ken in de overeenkomstige periode van 1936. STEUN AAN DE VRUCHTBOOMEN- KWEEKERIJ. Bedrag van 20.060 uitgetrokken. De minister van economische zaken heeft vastgesteld een „reglement aankoop vrucht- boomen 1937", dat de regelen bevat, over eenkomstig welke de Nederlandsche sier teeltcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, vruchtboomen kan aankoopen. Voor deze aankoopen met inbegrip van de daaraan verbonden kosten wordt ten hoog ste 20.000 ter beschikking van voornoem de stichting gesteld. Bruine pikante saus. 1 Maggi's Justablet, 3 d.L. (3 kleine theekopjes) warm water, 1 groote augurk (of een paar kleinere), wat zout. Wrijf het tablet fijn en roer het met wat koud water tot een gelijk papje; verdun dit met 3 d.L. warm water, breng de saus aan den kook en laat ze zachtjes in de ge sloten pan 5 minuten doorkoken. Snijdt intusschen de augurk in dunne plakjes en roer ze door de saus; voeg er naar smaak zout bij. Giet een gedeelte van de saus over het vleesch op den schotel en laat de rest in een sauskom er afzonderlijk bij rondgaan. Roode kool Gele kool D. witte kool Uien Peen Totaal BROEK OP LANGENDIJK. Inventarisatie stapelproducten L. G. C. 6 Dec. 1937 28 Nov. 1936 340 wagons 468 wagons 868 wagons 1038 wagons 600 wagons 629 wagons 90% wagons 292 wagons 29 wagons 63 wagons 1928 wagons 2490 wagons WARME NHUIZEN. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in: Nov. 1937 Nov. 1936 Roode kool 671900 K.G. 529375 KG. Gele kool 100050 352950 D. witte kool 147700 248825 Gew. witte kool 46400 347375 Uien 60200 36675 Peen 14250 8875 Andijvie 35500 st. 114290 st. Nep 75 K.G. 425 K.G. Groene kool 3000 Bieten 1275 20375 Aardappelen 5550 31275 De omzet bedroeg in November 1937 22.016,54 tegen 20.554,71 in November 1936. TEXEL (Nov.) Geboren: Johanna Hendrika Catharina d. van G. D. A. Dros en J. Bont Cornelis Jan z. van L. Griek en J. Vonk. Jozephi- nes z. van H. Starrenburg en J. Zeeders. Jannetje d. van C. van Groeningen en A. Grietje d. van S. Lap en E. de Waard. Anna Catharina d. van H. Smit en A. Witte. Johanna Cornelia d. van C. M. Bakker en C. Gomes. Jannetje Cor nelia d. van R. J. Timmer en G. Bakker. Ondertrouwd: Cornelis Bakker en Neeltje Mets. Kors Breman en Elizabeth de Jonge. Albert Dros en Antje Koorn. Egbert de Jong en Bregje Maria Josepha Verstegen. Pieter Terstege en Fijtje Prins. Getrouwd: Jan Aris Eelman en Jo hanna Maria van Poppel. Pieter Hendrik Zomer en Fijtje van der Kooy. Cornelis Bakker en Neeltje Mets. Kors Breman en Elisabeth de Jonge. Egbert de Jong en Bregje Verstegen. Albert Dros en Antje Koorn. Overleden: Anna Maria Mantje, 64 j., gehuwd met A. Brans. Neeltje Boon- acker, 82 j., wed. van A. Langeveld. Hen drik Cornelis Koorn, 42 j. Johanna Gle- rum, 76 j„ wed. van Jan Gerard van Mal- degem. Ferdinand Friedrich Kackzor, 83 wedn. v. A. Visman. Dirk Marius Rijk, 25 jaar. WARMENHUIZEN (November). Geboren: Anna Catharina, dochter v. J. Dekker en C. de Nys. Wilhelmina Johanna, dochter van J. Dekker en C. de Nijs. Overleden: Klaas Barsingerhorn, 84 jaren, wedn. van N. Schuijt.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9