Agenda Bond van op Coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken. NASSAU-TAX. Tel. 3545 De kwaliteit onzer zuivelproducten in internationaal licht be? e. Betere kwaliteit noodzakelijk. Een corflict met de pers. EERSTE BLAD Alkmaar, Woensdag. LIJK GEÏDENTIFICEERD. Het gisteren te Egmond aan Zee aange spoelde lijk is door de familie herkend. Het bleek gelijk werd vermoed van den opvarende P. Pronk van de motorlogger Geertruida Jacoba Scfc. 37 te zijn. Vandaag zal het stoffelijk overschot in een looden kist naar Katwijk aan Zee worden vervoerd waar het ter aarde zal worden besteld. INBRAAK. De heer G. Admiraal, melkventer in de Stuartstraat kwam Zaterdagavond tot de onaangename ontdekking dat van zijn melkwagen, die enkele oogenblikken onbe heerd op de Nieuwesloot had gestaan, voor ongeveer 4 aan boter enz. was gestolen. BOERDERIJ AFGEBRAND TE UITGEEST. Dinsdag is de boerderij gelegen aan den Busch en Dam onder deze gemeente, be woond door den heer G. Apeldoorn en toe- behoorende aan diens vader J. Apeldoorn aldaar, tot den grond toe afgebrand. Te omstreeks 11 ontdekte de echtge- noote van den Apeldoorn een begin van brand in het z.g. kalverhok en aanstonds bleek haar, dat er van redden van het per ceel met inboedel wel weinig sprake zou zijn. Zij waarschuwde direct de dichtst bij- zijnde buurman, die met zijn knecht dade lijk begon het op stal staande vee los te snijden en naar buiten te jagen. Onderwijl wakkerde het vuur steeds meer en meer aan en het duurde niet lang meer of het ge- heele perceel was een vuurzee. De heer G. Apeldoorn, die met vee naar de markt te Purmerend was, zag alreeds in de verte, dat er iets om en nabij de boerderij niet in den haak was, en hoe meer hij naderde, begon hij te begrijpen, dat zijn boerderij in brand stond. De chauffeur reed nu zoo hard mogelijk en toen A. ten slotte aan de boerderij kwam, was er niet veel meer van over dan een groote vuurspoel, waarvan niets meer te redden was. De brandweer werd onderwijl gewaarschuwd, maar toen deze ten tooneele verscheen, was het niet meer noodig water te geven, ook al niet om dat er geen belendende perceelen waren en men liet derhalve de zaak kalm uitbranden. Later heeft men evenwel nog gespoten op het in brand staande hooi, daar in de berg voor ongeveer 25 koeien hooi aanwezig was en derhalve een flinke stuit, die van onder tot boven brandde. In den middag heeft de brandweer het hooi uit elkaar gehaald en uitgespreid, onderwijl steeds water gevende. Bij den brand waren o.a. aanwezig de bur gemeester van Uitgeest en van Kromme nie, terwijl velen, die passeerden, de boer derij is gelegen dicht nabij den Provincialen weg, even een kijkje kwamen nemen. De oorzaak van den brand is gelegen in het feit, dat het dochtertje van A. en haar vriendinnetje speelden met lucifers in het kalverenhok. De schade wordt door ver zekering gedekt. EEN VERZOEK VAN DE KLEINE KOOPLIEDEN. De Vereeniging van Kleine Kooplieden te Alkmaar verzoekt ons opname van het volgende: Bovengenoemde vereeniging heeft een dezer dagen aan Maatschappelijk Hulpbe toon alhier een verzoek ingediend, om de kolenbon, die de leden ontvangen en die een waarde heeft van 1 mud cokes, te verhoo- gen met een mud, daar alle weken moet worden bij gekocht, wat onmogelijk is bij de. thans heerschende steunnormen. Tevens om voor de menschen die hun steun betrek ken via M.H. in het tijdvak van één week voor de Kerstdagen tot en met één week na Nieuwjaar, alle aflossingen van voorschotten enz. stop te zetten, een en ander in verband met de buitengewone slechte tijdsomstan digheden. DE BRANDWEER OP DE FILM. Door de Ford-fabrieken wordt op het oogenblik een groote geluidsfilm in elkaar gezet, waarvoor de medewerking gegeven is door vele groote bedrijven in Nederland. In deze film zal een gedeelte voorkomen, om te laten zien, hoe de Ford-auto's in het brandweerbedrijf goede diensten kan be wijzen. Daarom is o.m. opgenomen de groote brandweerdemonstratie te Zaandam. Echter, er mankeerden nog een model brandweerkazerne en daarom koos men de kazerne in Alkmaar. Vanmiddag nu hebben de filmoperateurs opnamen gemaakt van de kazerne aan de Nieuwesloot en van het uitrukken der brandweer. Er was alarm geblazen en alles, wat er gebeurde na dit alarm werd vastgelegd op de film. Voor een korte rondtocht werd met de magirusladder nog een demonstratie gege ven, welke eveneens gefilmd werd. De geheele film zal t. z. t. voor de brand weer worden vertoond.. FAILLISSEMENTEN. Ter griffie van de Arrondissements rechtbank alhier is ter inzage nedergelegd de uitdeelingslijst in het faillissement van Jan Koegelberg, visscher te Callantsoog, met een uitkeering van nihil. ROODE RIO. In dit nummer vindt men den uitslag van de verloting welke Roode Rio heeft gehouden. Roode Rio is de aquariumver- eeniging hier ter stede, door welker Inzen dingen de Kanarietentoonstelling in ,,'t Wapen van Haarlem" zoozeer is opge luisterd. HALTER-AVOND. De gymnastiekvereeniging De Halter houdt a.s. Zaterdagavond in de Harmonie haar jaar lij kschen feestavond. Het bestuur heeft voor een uitstekend programma gezorgd, dat zeer afwisselend is en dat niemand zal kunnen vervelen. De namen der artisten die geëngageerd zijn, staan daar borg voor! LAM GEBOREN. Bij den heer J. Snijders, Middenweg, Heerhugowaard Zuid is hedenmorgen een lam geboren. Het beestje is een beetje voorlijk maar springlevend en gezond. Wel een unicum in het eind van Dec. OPENING WINKEL. Morgenmiddag, om 4 uur, opent de heer N. Oud, aan de Lindenlaan no. 80, een winkel in melk, boter, kaas en meer van dergelijke artikelen. De winkel met toebehooren is geheel naar de eischen des tijds ingericht, het geen wel blijkt uit de geheel bacterievrije koelinrichting, welke tijdens de verbou wing door den vorigen eigenaar is aange bracht. Vooral in de zomermaanden kan deze inrichting, welke nog lang niet bij iederen melkboer te vinden is, goede diensten bewijzen. Behalve bovenvermelde artikelen, zijn bij den heer Oud ook verpakte kruide nierswaren verkrijgbaar. MOTORRACES GEMEENTELIJK SPORTPARK. In bijlage no. 172 schrijven B. en W.: Overeenkomstig onze toezegging in uwe vergadering van 5 October 1937 hebben wij nopens de doelmatigheid van het Sportpark voor het houden van motorraces het advies gevraagd van de Kon. Ned. Automobielclub, de Kon. Ned. Motorwielrijdersvereeniging en den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.3. Blijkens de voor uwe vergadering ter in zage gelegde adviezen is alleen de K.N.M.V. terzake deskundig. Deze vereeniging, welke sedert 20 jaar toezicht houdt op de motor races in ons land, is van oordeel dat gras- banen wel doelmatig zijn voor het houden van motorraces. De grasbaan van het ge meentelijk sportpark alhier maakt hierop geen uitzondering. Vóór het houden van de motorraces wordt de grasbaan telkenmale door de K.N.M.V. gekeurd. Onder overlegging van het advies van de commissie van bijstand voor het sportpark stellen wij uwe vergadering voor te beslui ten ook voortaan motorraces op het gemeen telijk sportpark toe te laten. WACHTGELD VERORDENING. B. en W. schrijven in bijlage no. 162: Op grond van artikel 2 sub 5° van het Koninklijk besluit van 15 April 1936, S. 850, tot uitvoering van de artikelen «13, 30 en 33 der Warenwet 1935, S. 793, zullen door uw vergadering onder goedkeuring van G il. Staten bepalingen behooren te worden vastgesteld, betreffende het toekennen van wachtgeld aan de ambtenaren van den keu ringsdienst voor waren. Tot dusver is de toekenning van wachtgeld aan het personeel dezer gemeente, ook aan de ambtenaren van den keuringsdienst- ge regeld in één verordening (gemeentebladen nrs. 965 en 1225). Wij meenen, dat daarin geen verandering moet worden gebracht. re dezen aanzien zij onder uw aandacht ge bracht, dat ook de rechtstoestand van het personeel van den keuringsdienst voor wa ren grootendeels wordt beheerscht door het algemeene ambtenarenreglement der ge meente. Er bestaat bovendien naar ons voorkomt geen aanleiding omtrent de toekenning var. wachtgeld aan laatstbedoeld personeel af wijkende bepalingen vast te stellen. In verband met het bovenstaande stellen wij u voor de wachtgeldverordening in haar geheel opnieuw vast te stellen. Van deze ge legenheid kan dan tevens gebruik wórden gemaakt om daarin enkele wijzigingen, wel ke noodzakelijk zijn gebleken, aan te bren gen. Een ontwerp-besluit tot vaststelling eener nieuwe verordening wordt daarna voorge steld. THEOSOFIE EN PARAPSYCHOLOGIE. Hierover gaf Maandagavond de heer dr. D. H Prins uit Den Haag, in het Vrijm. Logegebouw een vervolg op zijn voor dracht van begin. October, daartoe uitge- noodigd door de Blavatsky-loge.' Na een kort overzicht van het reeds be handelde, zette spreker nog eens uiteen, dat een der kenmerken der theosofische stroomingen is het zoeken naar den zin van het leven, daarbij uitgaande van wat eigen innerlijke ervaring aan gegevens verschaft. Die ervaring kan zijn van mystieken of occulten aard. Mystiek wordt zij genoemd indien wij, door in onszelf af te dalen, daar een dieperen grond erva ren, een verwantschap met al wat om ons leeft gaan gevoelen, het alleven in onszelf ontdekken. Occulte ervaringen leiden tot ontdek king van nog onbekende krachten en ver mogens in den mensch. Hoewel het occulte dus een belangrijk element is in de theoso fische stroomingen, is dit toch niet het eenige motief en zeker niet het voor naamste. Wie belang stelt in het occulte ver schijnsel wordt door de T. V. aangetrok ken, maar de T. V. stelt niet iedere be langstelling op prijs, bijv. niet die, welke slechts op (occulte) sensatie belust is. Dan onderscheiden we degenen, die weten schappelijke belangstelling in de feiten hebben, en hen, die willen weten welken In de kunstzaal van den heer Boender- maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Oudegracht 24, vogeltentoonstelling, tot en met 21 December. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De goede aarde (rom.-real.), hoofdrollen Paul Muni en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, tot en met Woensdag, 7.45 uur, hoofdnummer Ben Hur (rom.-hist.); hoofdrol Ramon Novarro. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer Betoovering om La Bohème (rom.); hoofdrollen Jan Kie- pura, Paul Kemp, Martha Eggerth en Theo Lingen. Toegang loven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het meisje van buiten (rom.); hoofdrollen Janet Gaynor en Robert Taylor. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 15 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, wintersportfilm voor de N.R.V. 8 uur, dancing Harmonie, voor de vereen. Bellamy, de heer G. J. Zwertbroek, over: „Is armoede noodzakelijk?" Donderdag 16 December. In café Central vergadering besturen buurtvereenigingen over versiering en ver lichting bij de a.s. blijde gebeurtenis. Vrijdag 17 December. 4 uur, café Central, vergadering Volks huisvesting „Alkmaar". 9 uur, gebouw Huishoudschool, ledenver gadering Alkm. Huishoud- en Industrie school. Groote ritten speciale tarieven. zin dit occulte leven heeft, omdat zij hopen zoo dichter tot den zin van het leven te komen. Eigenlijk behoort deze categorie alleen in de T. V., terwijl voor de weten schappelijk georiënteerden sinds eenigen tijd elders plaats is: de wetenschap van het occulte verschijnsel: parapsychologie, welke sedert 1880 ongeveer, met behulp van wetenschappelijke methoden de oc culte verschijnselen onderzoekt, waarbij is gebleken, dat, nadat al 't waardelooze is weggeworpen, er nog veel over blijft, dat nauwgezet bestudeerd dient te worden. Spreker komt dan nog even terug op een eerste groep van verschijnselen, n.1. die van het buitenzinnelijk waarnemen, en onderscheidt voorbeelden van tweeërlei aard: het zich bewust worden van een ge beurtenis in een ander deel der stad, die later bevestiging vindt en het opdringen aan bijv. iemand, die in ledigheid zit, van een gedachte die later blijkt op dat mo ment het onderwerp van een discussie tusschen twee (afwezige) vrienden te zijn geweest. De aanvankelijk populaire telepathie- hypothese bleek hiervoor niet een afdoen de verklaring. Nadat spreker nog heeft gerefereerd aan de telepathieproeven van prof. Hey- mans en aan. de speelkaart-proeven van Rhine, komt hij tot een tweede groep van verschijnselen, de z.g. physische of objec tieve verschijnselen. Hiertoe behooren: a. de z.g. materialisaties (ontstaan, van voor werpen uit het niet) er b. de beweging van voorwerpen zonder dat daarvoor 'n uiter lijke zichtbare oorzaak aan te wijzen valt. In beide soorten gevallen treedt een proefpersoon op, die pretendeert bepaalde verschijnselen volgens opdracht te kun nen teweegbrengen. Spreker schetste de voorzorgs-controle- maatregelen, die bij dergelijke proeven worden in acht genomen en de groote moeilijkheden, die zich daarbij voordoen, daar genoemde verschijnselen slechts op treden onder omstandigheden, die controle uiterst moeilijk maken. Interessant was de beschrijving van de in 1920'23 door het Institut Métapsy- chique gehouden proeven met de z.g. pa- rafine-kuip, die in het kort hierop neer komen: de proefpersoon creëert, volgens opdracht, in de ruimte bijv., een mensche- lijke hand in een bepaalde houding en moet die dan even onderdompelen in een kuip warm water, dat bedekt is met een dun laagje parafine, die dus maar eve» onder smelttemperatuur is. Bij het terug trekken ervan uit het water, stolt de para fine tot een huidje, en bij de z.g. démate- rialisatie blijft slechts een leege parafine- handschoen achter. Spreker toonde eenige lichtbeelden van daarmede gemaakte gipsafgietsels. Er volgt een beschrijving van de z.g. electrische controle van Price en Von Schrenck Nötzing, en de infraroode-stra- lentechniek van Osty, die leidt tot de ont dekking van het feit, dat het kan gebeuren dat van den proefpersoon „iets" uitgaat, onzichtbaar voor oog en camera, doch ab- sorbeerende de infraroode stralen, en daardoor zijn aanwezigheid verradende. Ook bij de telekinese (het doen bewe gen van voorwerpen op een afstand) valt een dergelijke emanatie te registreeren. Dan gaat spreker over tot de bespreking van een derde groep verschijnselen, die de parapsycholoog alleen om methodische redenen afscheidt van de eerste groep, n.1. da ervaringen van occultisten als Lead- beater, Steiner e. a., menschen die zeggen na een bepaalde psychische training waar nemingsvermogens ontwikkeld te hebben van geheel anderen aard dan de onze en de in de eerste groep genoemde. Deze ver mogens openen den toegang tot een deel van de ons omringende omgeving, dat wij niet kennen. Zij spreken van het astrale gebied, het astrale lichaam, astrale zin tuigen. Vertellen, dat als de mensch slaapt of wanneer hij „dood" is, hij leeft in die astrale wereld door middel van dat astrale lichaam. In verband hiermede citeert spreker enkele gevallen uit mr. van Rossum's werk, van uittreding uit het physieke I In zijn openingswoord van de heden te Hoorn gehouden algemeene vergadering van den Bond van op Coöperatieven grond slag werkende zuivelfabrieken, wees de voorzitter, de heer H. K. Koster, er op, dat de oprichting van het Zuivelkwaliteits- Bureau van groote beteekenis is. Daarin komt tot uiting het groote belang, dat de regeering gelegen acht in de verbetering van de kwaliteit van ons product. Wij ken nen de moeilijkheden waarmede de export heeft te kampen. Wie de verslagen over de keuringen te Berlijn heeft gelezen, kan begrijpen, dat een goede kwaliteit in de eer ste plaats noodig is, willen wij onze plaats op de wereldmarkt behouden of heroveren. De kaas toch is voor Noordholland van meer belang dan de boter. Wanneer wij de kwali teit van onze kaas nagaan en die vergelij ken bij die van jaren geleden, dan moeten wij constateeren, dat de grove afwijkingen, dank zij de technische voorlichting, niet meer in die mate op de markt verschijnen als vroeger. Iets anders is het of onze kaas nog we] die superioriteits-eigenschappen van voorheen vertoont, waardoor zij haar we reldnaam verkreeg en superieur was aan de kaas van de omliggende kaasproduceerende landen. Spr. was van oordeel, dat hierover twijfel gerechtvaardigd was. De oorzaak hiervan oordeelde spr. het feit, dat de directeuren en de besturen terwille van de deelnemers te veel in de richting van een hooge betaling van de melk werken, met als gevolg achteruitgang van het pro duct, een gevolg van het feit, dat in verhou ding tot de meerdere daarin verwerkte melk het betere product een onvoldoenden prijs opbrengt. Toch geloofde spr., dai men in deze richting langzaam maar zeker eigen graf graaft. Wij moeten zorgen dat cns als luxe-product gevraagd en betaald wordt. Onze afzet moet in andere richting. Noodig is ook, dat de onderlinge concurren tie wordt uitgeschakeld. Spr. gaf in overweging aan dit vraagstuk ernstige aandacht te schenken. Mededeelingen. De secretaris, de heer G. Nobel, deed hier na de volgende mededeelingen: Wegens stopzetting van het bedrijf had de fabriek Prins Hendrik te Alkmaar be dankt. In plaats van wijlen den heer D. de Boer Dzn. was de heer C. Zeilemaker te Hoog- karspel tot lid van de regelingscommissie voor de Vakschool van Kaasmakers te Hoorn benoemd. Het concept arbeidsovereenkomsten voor fabrieksdirecteuren was door het bestuur in studie genomen. Besloten werd te bepalen, dat alleen per soneel van aangesloten fabrieken mag deel nemen aan den cursus voor botermakers. De belangstelling voor den stookcursus was onvoldoende gebleken. Gebleken was, dat de bezwaren verbon den aan het voeren van kuilgras ernstige studie vragen. Besloten werd niet mede te werken aan de verdere regeling in gemeenschappelijk verband met alle inrichtingen voor con- sumptiemelklevering. Aan de nog niet bij het Botercontrolesta- tion aangesloten fabrieken is medegedeeld, dat zij geen lid van den Bond kunnen blij ven als zij niet bij het Botercontrolestation aansluiten. Het bestuur besloot er op aan te dringen, dat spoedig een verbod voor het pasteuri- seeren van de kaasmelk wordt uitgevaar digd en betreurt het, dat de F.N.Z. in deze niet krachtiger ingrijpt. Voor de Noordhollandsche kaasbereiders is het zaak om kaas te maken uit ongepas- teuriseerde melk en die kaas te voorzien van het bondsmerk N.H. en daarvoor recla me te maken. Alleen voor deze kaas mag het bondsstempelmerk worden gebruikt. Het bestuur had alle aandacht geschonken aan de mogelijkheid van levering van on- dermelk of caseine ten behoeve van wolfa- bricage. De fabrieken te Opmeer, Lutjewin kel en Assendelft hadden hiervoor hi dedeeling toegezegd. w De 2e secretaris, ir. Kranen h hierop verslag uit van zjjn werkzaamha01* De leeraar-technicus, de heer v. B rapporteerde hierna dat de geco'ntrol16 bascules aan de eischen van nauwkeurig® en gevoeligheid voldoen. De boterci werd door acht leerlingen bezocht. In h?,W, geloopen jaar werden drie kaaskeuring gehouden. De belangstelling voor de b t keuringen was aanmerkelijk toegenom Door uitbreiding van een meer TeeJ*1' tige bacteriologische controle nam het8*" tal inzendingen aan het laboratorium a8* merkelijk toe. De omzet aan het coöperat^i ma^aziin bleef treliik aan Hior» magazijn bleef gelijk aan dien in 1937 Ir. Kranen deed hierna mededeel», gen namens de bouwcommissie. Inplaats van den heer L. Broekens au niet herkiesbaar was, werd tot lid van Bouwcommissie benoemd de heer Jon jans te St. Maartensbrug. De heer Broek*6" werd benoemd tot adviseerend lid voor d** bouw van de fabriek te Wieringermeer Tot lid van de aankoopcommissie weiJ de plaats van den heer Hofstee de hJ* Talsma te Wognum gekozen. I*rsconflict. Aan de orde was hierop een beschouwing van den heer J. Geluk, secretaris rand Algemeenen Nederlandschen over „De kwaliteit onzer producten in internationaal licht bezien". De voorzitter deelde mede, dat deze be schouwing van vertrouwelijken aard was waarom hij, onder mededeeling dat de pers binnen een week over de verhandeling van den heer Geluk een communiqué zou krij gen, de verslaggevers verzocht zich maar te willen verwijderen. Op een vraag van een der verslaggevers, wanneer de pers terug kon komen, werd geantwoord, dat dit niet bekend was, doch dat wel een boodschap gestuurd zou wor den. Wij hebben daarop, onder het heengaan, aan den heer Geluk, die de adressen vroeg voor het communiqué, medegedeeld, dat wij op de ontvangst daarvan geen prijs stelden en te kennen gegeven, dat wij het behoor lijker hadden gevonden, wanneer de voor zitter de pers verzocht had van het gespro kene geen melding te maken en de ver slaggevers niet haa weggestuurd. De heer Geluk antwoordde hierop, dat men er dan toch niet op aan kon dat er van het gesprokene geen melding werd gemaakt Aangezien de aanwezige verslaggevers dit als een beleediging hebben gevoeld (het journalistiek fatsoen brengt mede, dat men onder dergelijke omstandigheden geen ver slag van het gesprokene maakt), zonden zij aan de vergadering een schrijven, waar in zij mededeelden, in het gebeurde aanlei ding te vinden, om ook het verdere verloop van de vergadering niet bij te wonen en daarvan geen melding te maken. Dit schrijven werd door alle verslagge vers te weten die van de Alkmaarsche Courant, de Enkhuizer Courant, de Nieuwe Hoornsche Courant, Het Noordhollandsch Dagblad, de Schager Courant en Het West- Friesch Dagblad onderteekend. Het zal toch een ieder wel duidelijk zij®, dat het de pers weinig moeite heeft te kos ten van een vergadering die door een 150 personen wordt bijgewoond, mededeeling te doen wanneer ze dit wenscht Wanneer daardoor een belangrijke groep van producenten geschaad kan worden en gezien het figuur, dat onze zuivelproducten op de internationale zuiveltentoonstelling te Berlijn helaas hebben geslagen, was daar veel kans op, dan heeft de pers daaraan niet de minste behoefte. Zij wil dan inte gendeel het liefst aan elke poging om hier in verbetering te brengen steun verleenen. De leiding van dergelijke vergadering dient dan echter te begrijpen, dat het daar voor hoogst wenschelijk is, dat de Pers. Z1<L volkomen juist kan oriënteeren en behoo zich te onthouden van een dergelijke van wantrouwen blijk gevende houding. lichaam bij bewusteloosheid of indien onder narcose bij operatie, met behoud van bewustzijn van alles wat zich om het lichaam van den persoon in kwestie af speelt. Verder haalt hij aan de occulte erva ringen van enkele niet-theosofen als Fre- derik van Eeden, beschreven in „De Nachtbruid" en meer zakelijk behandeld in de Proceedings van de Society for Psychical Research; van den Engelschen schrijver Muldoon in zijn „Projection of the astral body", geschreven in samenwerking met een Amerikaansch psycholoog. En van Gerda Walther, een Duitsch parapsy chologe, die in het tijdschrift voor Para psychologie van November 1937 eigen er varing analyseert. Dit alles steunt de beweringen van Leadbeater en Steiner en stelt den parapsy choloog voor een probleem, waarvan de studie in het beginstadium is, maar dat uitermate belangrijk is, omdat het van een heel anderen kant met tal van levens- vraagefpvven samenhangt. Een krant, die werk'lifk wordt gelezen, Moet voor uw zaah afdoende wezen! INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 714 December 1937. Nieuwe zaken: 2 Heiloo: S. de Geus, Zevenhuizerlaan I* 32a, schilders- en behangersbedr. Den Helder: M. Lagerveld, H. A. Lorefflf straat 112, kappersbedrijfs annex rookal» kelen. J5M Sint Pancras: J. van Graft, BenedenW®» 98, schilders- en behangersbedr. Oudorp: Sterk's Oliehandel, Ooievaar" straat 1. Texel: G. J. Bruin, Koogerstraat 45, D*1 Burg, metselbedrijf. -g Zijpe: G. Veeter Jz., Schagerbrug 9 brandstoffenhandel. Wijzigingen: Akersloot: Coöp. Boerenleenbank, ningsweg 169a; bestuurswijziging. t Alkmaar: Banketbakkerij A. Burger, 146; overgegaan aan B. Kuipers. M P. den Hartigh voorheen K. v. d. Pol, -e. poortslaan 38, winkel in fruit, enz.; ov gaan aan G. J. Besseling. W. Borst, Ritsevoort 30, schoenhan schoenmakerij; overgegaan aan W- Borst. cocie- N.V. Binnenlandsche Vaart Risico teit, Amsterdam; handelsagentschap vestigd te Alkmaar, Wilhelminalaan '^g. Bergen: N. Feld, Bergerweg 6, niersbedrijf; overgegaan aan P. J- _,weg Egmondbinnen: Jac. Olbers, Julx™*e°

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2