VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. 'SuitenloHd JUauwciaal Ttieuws Het lijk van Jan:ne Keiler pevonden. Hoe zij vermoord werd. Nieuws in 't kort. URSEM NIEUWE NIEDORP EGMOND A. D. HOEF HEERHUGOWAARD TWEEDE BLAD MARINE VLIEGBOOTEN VOOR INDIE. 18 Dorniers In de vergadering van de Tweede Kamer heeft minister Van Dijk, Dinsdagavond 7 dezer, enkele mededeelingen gedaan over den bouw van vliegtuigen hier te lande. De minister heeft bij deze gelegenheid gezegd, dat alles gedaan wordt om de Nederland- sche industrie orders te geven en Z. E. voegde hier aan toe: Er is een samenwerking tot stand geko men tusschen de Nederlandsche vliegtuig industrieën. Een accoord met de regeering is zoo goed als tot stand gekomen. Er wordt zooveel mogelijk gehandeld alsof het er al is. Sindsdien zijn bijzonderheden bekend geworden (afkomstig van de Dornier- vliegtuigfabrieken te Friedrichshafen) over de drie-motorige Domier Do-24 vliegboot die in opdracht van de Nederlandsche re geering ontwikkeld werd en waarvan een serie is besteld. De „Vlissingsche Crt." weet omtrent deze order thans nadere mededeelingen te doen. Het blad meldt o.np., dat zes van de voor de Koninklijke Marine in Nederlandsch-Indië benoodigde Dorniervliegbooten in Frie- drichshaven worden gebouwd en niet min der dan 18 stuks hier te lande. Deze vlieg- booten worden in licentie gebouwd door de N.V. „Aviolanda" te Papendrecht en de N.V. Kon. Mii. „De Schelde" te Vlissingen. De beide betrokken vliegtuigfabrieken vervaardigen niet elk voor zich volledige vliegbooten, maar werken in nauw verband samen. Te Vlissingen hoopt men in Maart van het volgend jaar met de werkzaamheden te kunnen beginnen. Voor dit bijzondere werk zijn namelijk verschillende machines noodig, die op het oogenblik in bestel'ing zijn en d e men in Maart a.s. ongesteld verwacht te hebben. De moeilijkheden bij de voorbereiding beperkten zich echter niet tot de benoodig de machine-installaties. In niet mindere mate heeft men te kampen met gebrek aan geschoold personeel. Om hierin te voorzien zal „de Schelde" zelf de noodige menschen opleiden, waarbij speciaal timmerlieden zullen worden uitge kozen. Werkt de vliegtuigafdeeling thans met ongeveer vijftig menschen, hier zullen er geleidelijk minstens honderd biikomen, want men rekent, dat deze order alleen in Vlissingen reeds twee jaar werk beteeken: voor op zijn minst 150 man. Verschillende menschen van de vliegtuig- afdeeling zijn sinds eenigen tijd in Duitsch- land om bij de Dornier-fabrieken te Frie drichshafen met de fabricage der vlieeboo- ten vertrouwd te raken. En dezer da "en vertrekken anderen met hetzelfde doel. Bo vendien worden eenige gebouwen van „De Schelde" gewijzigd en zal de werkplaats van het voormalig fijnwerk bijv. worden uitgebreid: enkele garages moeten hiertoe worden afgebroken. De vrijkomende ruim te zal worden gebruikt om er een nieuw fabrieksgedeelte te plaatsen. HET GEVAÏi-HANSEN. Gijzeling met 12 dagen verlengd. Bij beschikking van de rechtbank van gisteren is de gijzeling van den heer C. L. Hansen. redacteur van het Vaderland, met 12 dagen verlengd. Naar wordt gemeld, is één van de over wegingen, waarom besloten is niet in cas satie te gaan van de beslissing van het gerechtshof te 's-Gravenhage. waarbij de gijzeling van den journalist C. L Hansen is gehandhaafd, dat op deze wijze in hoogste instantie zou worden uitgemaakt, of een journalist zich op verschoonings- recht kan beroepen. Dit leek niet wenschelijk, omdat de ge- heele procedure in raadkamer en niet in het openbaar verloopt, zoodat de gelegen heid ontbreekt getuigen en deskundigen te hooren, en aldus de kwestie op breede basis te beschouwen. NIEUWE ADJUDANT VAN DE KONINGIN. Kapitein Romswinckel benoemd. Bij K. B is de adjudant in gewonen dienst van H. M. de Koningin de generaal- majoor-titulair der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger D Q. C. F. de Jonge van der Halen benoemd tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw; is met ingang van 15 Jan. 1938 aan dien opperofficier eervol ontslag verleend als adjudant van Hare Majesteit in gewonen dienst met gelijktijdige benoe ming tot hocstderzelver adjudant in bui tengewonen dienst en is benoemd tot ad judant van Hare Majesteit in gewonen dienst de kapitein der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger W. Romswinckel. DOODELIJK ONGELUK IN DE ORANJE NASSAUMIJN L In den afgeloopen nacht is de arbeider W. Sichtermann van de Oranje Nassaumijn I te Heerlen, die ondergronds bezig was met het verplaatsen van ijzeren balken, onder vallend gesteente geraakt en dooóelijk ge troffen. S. was gehuwd en vader van vier kinde ren. Hij woonde te Heerlen. MAN SPOORLOOS VERDWENEN. Eenige weken geleden verdween te Lat- trop nabij Ootmarsum (gem. Denekamp) een eenigszins zonderlinge man, van wien men sindsdien niets meer heeft vernomen en van wien men geen enkel spoor kan vin den. Wel moet hij er af en toe op gezin speeld hebben, dat hij naar Spanje zou ver trekken. Daar hij echter niet in het bezit was van de daartoe benoodigde grensdocu- menten etc. hechtte men daar slechts weinig waarde aan. Thans doet in zijn buurtschap het gerucht de ronde, dat hij voor Spanje geronseld zou zijn. In verband met de uit latingen van dezen persoon, die er steeds veel voor voelde naar Spanje te vertrekken, kan deze veronderstelling wel gegrond wor den geacht. De gemeentelijke en politie autoriteiten zijn met deze veronderstelling op de hoogte gesteld. DE INBRAAK IN HET TANDHEEL KUNDIGE INSTITUUT TE UTRECHT. Een vierde arrestatie. Naar wij vernemen is te Amsterdam, door samenwerking van de Utrechtsche en de Am sterdam sche recherche, een man aange houden, die ervan wordt verdacht, betrok ken te zijn bij de inbraak in het tandheel kundige instituut van de rijksuniversiteit aan den Jutphaaschen weg te Utrecht, waar bij voor eenige duizenden guldens aan goud, dat de studenten bij hun oefeningen in de practijk gebruikten, werd ontvreemd. Dit is de vierde arrestatie in deze zaak. Twee van de vorige arrestanten zitten nog steeds in voorloopige hechtenis. Deze vierde arrestant is naar Utrecht overgebracht en na een voorloopig verhoor eveneens opge sloten. DE AUTO. DIE EEN „HUWELIJKS BOOTJE" WERD. De 28-jarige Amsterdammer S., die giste ren in ondertrouw is gegaan, maakte des avonds met zijn 24-jarige bruid een auto tochtje naar Haarlem. De bruidegom zat aan het stuur en reed de Romolenstraat te A'dam door en kwam op den Heerensingel uit. Hij had niet gezien, dat daar een gracht is en meende dat hij aan den anderen kant moest zijn, om den weg te vervolgen. Hij reed recht door en vlak voor het water kwam hij tot de ontdekking, dat hij niet ver der kon. Doordat hij kalm reed en nog krachtig remde, sloeg de auto niet over den kop, maar bleef in het water staan. Het dak van de auto werd opengemaakt en bruid en bruidegom stapten rustig uit de auto. Zij waren ongedeerd. Later cp den avond is de auto door een krranwagen uit den singel gehaaid. Weidmann had den rechter van instructie het bovenstaande verhaal met de uitvoe rigste bijzonderheden gedaan, waarbij hij bijvoorbeeld opmerkte, dat het prachtig weer was, dat het ongeveer middag moet zijn geweest toen hij dezen moord pleegde en dat Million en hij het graf gegraven hadden met hun handen en met behulp van een haak om autobanden af te nemen en op te leggen. „Het ging heel gemakke lijk". zei hij, „want de grond is daar erg zanderig". Nog twee onopgehelderde moorden. Nu Weidmann gisteren weer met een nieuwe bekentenis is gekomen, is het be grijpelijk, dat men nagaat of hij mogelijk nog meer moorden op zijn geweten heeft. Er zijn nog twee gevallen onopgehelderd van moorden op chauffeurs, die a la ma- nière de Weidmann door revolverschoten in den nek gedood zijn. Uit de vingerafdruk ken, in hun auto's gevonden, meent men echter od te maken, dat noch Weidmann, noch Million die moorden hebben gepleegd. Dank zij de aanwijzingen, door Weid mann verstrekt bij zijn bekentenis van den moord op Janine Keiler, heeft men gistermiddag om vijf uur het lijk van deze ongelukkige vrouw, zijn zesde slachtoffer, in het bosch van Fontaine- bleau gevonden. Het was begraven in het zand van de z.g. rooversgrot op het zoogenaamde Carrefour du Bas Bréau, op een K.M. afstands van Barbizon. Nadat men het zand een beetje had omgewoeld op een plek, waar het een heuveltje vormde, zag men al spoedig de opgetrokken beenen van het slacht offer. Het lijk lag op zijn linkerzijde, de linker-arm gevouwen onder het hoofd, de rechter gestrekt langs de zijde. Het roovershol, waar het lijk gevonden werd, bereikt men van het Carrefour, een kruispunt op den prooten weg van Parijs over Chailly-en-Bière naar Fontainebleau, langs een voetpad, dat naar de Gorges d'Apremont leidt, 's Zomers komen vele menschen hst roovershol bezichtigen, dan kan men er een verfrissching koopen en zich tegen een fooitje laten rondleiden; ook passeeren er dan vele wandelaars, daar men hier vlak langs den grooten weg eeni ge van de mooiste p'ekjes van het uitge strekte bcsch aantreft, 's Winters echter is de plaats, zooals trouwens het grootste deel van het bosch, verlaten. Men vond aan de linkerhand van het lijk nog een eouden trouwring en een ring met twee brillantjes. De moordenaars hebben klaarblijkelijk niet den moed gehad, dien aan hun slachtoffers te ontstelen, of wel licht vreesden zij met den verkoop ervan teveel in de gaten te zullen loooen. Ove rigens getuigt de plaats, waar men dit lijk gevonden heeft, ook weer van de groote onverschillieheid en zorge'oosheid, waar- meer de bende te werk ging. Gouvernante gevraagd. Volgens de verklaring van Weidmann was men met dit slachtoffer in connectie gekomen door rrrddel van een kleine adver tentie, welke MUion onderden naam van Pradier had peplaatst voor 'n gouvernante. Mevrouw Keiler, die on 2 October haar in trek had genomen in het hotel Picardy in de Rue Dunkeroue te Parijs, had op deze advertentie geschreven, waarop We'demann en Million haar in haar hotel opzochten en haar voorspiegelden, dat zij haar een nlaats als gouvernpnte konden bezorgen te Vichy. Weidmann, die zich voordeed als haar aan staande patroon, zou haar den volgenden dag per auto a*halen De auto, waarin hij met Roger Mill-'on verscheen, was de wa gen van den chauffeur Couffy, dien z'i in de streek van Orleans vermoord hadden. Mevrouw Keiler verscheen met haar ge- hee'e hebben en houden bij den auto. Al dadelijk stond vast, dat men de vrouw zou beroovenop raad van Weidmann werd besloten haar te vermoorden, dat ging, zoo had hij cynisch gezegd, het vlugst en gaf het minste last. Oo het Carrefour du Bas Bréau stoute Weidmann. die den auto be stuurde. Men besloot een wandelingetje in het bosch te gaan maken. Million ging met de vrouw op weg. Weidmann trok zijn re volver en schoot de vrouw van achteren neer; op de wijze, waarop hij het meeren- deel van zijn slachtoffers gedood heeft. Op het lijk van de vrouw, die op slag dood moet zijn geweest, vonden de moor denaars een bedrag van 100 francs en een postwissel van 1300 fres. benevens een trouwboekje. Met dit trouwboekje als iden-* titeitsbewijs heeft Colette Tricot, de vrien din van Million. oo 'n Parijsch postkantoor de 1300 fres. van den postwissel geind. De ze vrouw, die aanvankelijk 'n betrekkelijk netten indruk maakte en zich hield alsof zy alleen van den moord op Leblond gewe ten had en daarover gezwegen had uit vrees voor de wraak van Weidmann, blijkt dus verre van onschuldig te zijn en blijkt in alle geheimen van de bende te zijn in gewijd. Als loon voor haar hand- en span diensten in dit geval hadden de moorde naars haar een ring uit het bezit van het slachtoffer gegeven. De zaak-Koloman Budai. - Er is een bevel tot aanhouding afgekondigd tegen de moeder van den terrorist Koloman Budai, de in Hongarije wonende mevrouw Cha- lupny. Haar uitlevering is verzocht, als mede die vsn Carl Havel. Men bevestigt, dat Havel tijdens zijn verblijf in het vreem delingenlegioen in verbinding heeft gestaan met tal van Arabische extremisten. Het stoffelijk overschot van Heinricli Hellmund gevonden? - Baroness Kerstin Hamilton heeft aan het Zweedsche blad „Sv°nska Dagbladet" medegedeeld, dat het geraamte, dat hij Dyon is gevonden en waarbij haar visitekaartje lag, mogelijk het stoffelijk overschot is van den verdwenen Duitschen emigrant dr. Heinrich Hellmund. Zij heeft een half jaar geleden met hem kennis gemaakt. Hellmund, die Duitschland had moeten verlaten, beg?f zich via Zwit serland en Frankrijk naar Zweden. Hij schreef een philosofisch werk en de baro nes wilde hem helpen het uit te geven. Sedert eind Juni heeft zij evenwel niet mee, van hem gehoord. Napoleon te Warschau na den Rus- sischen veldtocht. - In het hotel d'Angle- terre te Warschau is dezer dagen een ge denksteen geplaatst ter gelegenheid van 125sten jaardag van den doortocht van Na poleon door Warschau bij zijn terugkeer uit Rusland. De keizer was toen slechts ver gezeld van den prins van Caulaincourt en vrn graaf Wasowiez. Om zijn incognito te be waren weigerde Napoleon in het koninklijk paleis te overnachten en wilde hij evenmin gebruik maken van de gastvrijheid van den aartsbisschop van Pradt, wiens optreden als Fransche ambassadeur te Warschau hij ten sterkste afkeurde. Napoleon is toen tot het besluit gekomen als gewoon sterveling te overnachten in het hotel d'Angleterre, waar graaf Caulaincourt te zijnen behoeve een kamer had besproken. Slechts één dag is Napoleon in Warschau gebleven, maar het vertrek, waarin de kei zer heeft overnacht, heeft men uit eerbied in den ouden toestand gelaten. Door bijen aangevallen. - Door de schuld van bijeen heeft de leider van een Portugeesche archeologische expeditie in het binnenland van Mozambique zijn been ge broken. De professor was op onderzoek uit in een berggrot ter bestudeering van wand- teekeningen. Toen hy echter trachtte de grot te verlaten, vond hij zijn weg geblok keerd door een woedende zwerm bijen, die hem aanviel en byna verstikte. Bij een poging hen te ontvluchten gleed de profes sor uit en brak zijn been. Na een strijd tegen de woedende bijen, die tien minuten duurde, slaagden de anders leden der expeditie er eindelijk in den pro fessor te redden met behulp van brandend gras. Zijn toestand bleek zoo ernstig te zijn, dat hy per vliegtuig uit Laurengo Marpues naar het dichtstbijzijnde hospitaal vervoerd moest worden. Daar werden duizenden angels uit zijn lichaam verwijderd. Alleen uit één hand werden reeds 130 angels weggenomen. Politieke gevangenen vrijgelaten. - Elf leden van het Irish Republican Army, de Iersche extremistische partij, die in de ge vangenis van Curragh in het graafschap Kildare gevangen zaten, zijn zonder eenigen uitleg vrijgelaten. Onder hen bevindt zich ook de chef van den generalen staf van de beweging Mrurice Twomey. Men brengt dit vrijlaten algemeen in verband met het afkondigen van de nieuwe grondwet. Op het oogenblik bevinden zich nog acht republikeinen in gevangenschap. Arabieren ter dood veroordeel. - Twee Arabische dorpelingen zijn wegens moord op een jood ter dood veroordeeld. Officieele proefmaling en oplevering Dieselinstallatie Poldergemaal de Ruyter. Maandagmorgen werd het nieuwe stoom gemaal de Ruyter officieel in gebruik geno men. Behalve het geheele polderbestuur wa ren aanwezig de oud-voorzitter de heer A. van'Diepen, de heeren Nobel en Nierop. voorzitter en secretaris van de Westerkogge, de heer J. Commandeur uit Wognum als voorzitter van de Unie van Waterschappen, ir. Pleyte, adviseur van het technisch ad viesbureau van de Unie van Waterschappen de heer Mynlief als vertegenwoordiger van de firma Thomassen, burgemeester en wet houders van Ursem, de aannemer A. J. Hil- le, monteur van Boven en de machinist Th. Schipper. De heer Bakker, voorzitter van het pol derbestuur, memoreerde de geschiedenis van het gemaal en bracht allen die bij het nieu we stoomgemaal betrokken waren, hartelij- ken dank voor het geleverde werk. Ook het gemeentebestuur van Ursem riep spr. het welkom toe, dat in deze totstandko ming zeer zeker tevens een groot gemeen tebelang zal zien. Nadat spr. een kort over zicht had gegeven van de geschiedenis van den polder over de laatste 50 jaren, besloot hy met den wensch, dat deze nieuwe bema ling aan de verwachting zal voldoen. Ver volgens werd de bemaling in werking ge steld en konden de genood igden allen onder deskundige leiding de werking aanschou wen. De burgemeester dankte namens het ge meentebestuur voor de vriendelijke uitnoo- diging en wenschte dAi voorzitter met de tot standkoming van deze nieuwe bemaling van harte geluk en hoopte dat hy nog vele jaren de belangen van den polder zou behartigen die by hem zeer zeker in goede handen wa ren. De heer Pleyte wees er op, dot het wel de laatste maal zou zijn, dat wij hier bijeen zijn in verband met de wijziging van het ge maal en zou zich dus bepalen tot dat deel van het werk, waaraan hij zelf een werk zaam aandeel heeft gehad en dus in hoofd zaak tot het technisch- en financieel-tech- nisch gedeelte. Spr. ging uitvoerig na waar om men met de electrische bemaling heeft gebroken. Volkomen was spr. er van overtuigd, dat dieselbemaling van den polder uiteindelijk zijn voordeel zal opleveren en dat het be stuur nimmer spijt zal hebben van het ge nomen besluit. Spr. eindigde met het bestuur en de inge landen van de banne en polder Ursem geluk te wenschen met de wijziging van de bema lingsinstallatie en sprak de hoop uit, dat zij vele jaren de vruchten van dit bestuursbe sluit mogen plukken. Volksonderwijs. Maandagavond had in het lokaal van den heer Kossen een ledenvergadering plaats van de afd. van Volksonderwijs. De heer D. Olie opende de vergadering, speciaal welkom heetende wethouder Wit, die op deze vergadering altyd het gemeente bestuur vertegenwoordigt. De notulen werden onveranderd goedge keurd, terwijl de heer Olie uitvoerig ver slag uitbracht van de algemeene vergade ring. Uit het jaarverslag van den secretaris teekenen we aan dat het aantal leden der afd. 50 bedraagt. De rekening van den pen ningmeester, nagezien door mej. Visser en den heer Wessels, gaf aan in ontvangsten 92.54'|;, en in uitgaven 76.32)$. Begon nen was met een kassaldo van 0.97 De rekening betreffende het busvervoer der schoolkinderen was buiten de rekening gehouden. Op voorstel van het bestuur werden de statuten zoodanig gewijzigd, dat ieder jaar een der bestuursleden aftreedt. Tot heden traden de bestuursleden om 4 jaren en bloc af, wat door het bestuur en de vergadering minder gewenscht werd geoordeeld. Bij de bestuursverkiezing waarbij allen thans aan de beurt van aftreding waren, werden allen weder herkozen, n.1. mevr. A. Kuiper-Glas en de heeren D. Olie, F. Stennenberg, K. Coops en H. Boer, welke allen hunne benoeming aanvaardden. Hierna hield de heer Stennenberg een in leiding over het onderwerp: „Er dreigt ge vaar". Spr. wees er op, hoe de leerlingen- schaal op het oogenblik een punt van be spreking vormt in alle onderwijskringen van welke richting ook. Willen we een 4e leer kracht behouden dan moeten we op onze school tenminste 130 leerlingen hebben. In 1920 was 90 leerlingen voldoende voor een 4e leerkracht. Kregen we hier weder om 'n 3 mansschool dan zouden de hoogste klassen tesamen bestaan uit 52 leerlingen, wai een veel te groot aantal is, waardoor het eigenlijke onderwijs niet zoo goed tot zijn recht kan komen. Niet alleen de onderwijzers moeten opko men tegen de verhooging van de leerlingen- schaal die van overheidswege uit bezuini- gingsoverwegingen steeds wordt opgevoerd. Ook de ouders moet men mobiliseeren om te protesteeren tegen deze maatregelen. Het welzijn van het kind staat op het spel, wat tevens beteekent gevaar voor de toekomst van ons volk. De heer Stennenberg oogstte voor zijn interessante rede een dankbaar applaus. De heer Olie wees nog op de noodzake lijkheid dat de inwoners van Nieuwe Nie- dorp Volksonderwijs in haar werk steunen. Juist in dezen tijd is het zoo hoog noodig dat allen hun rug zetten onder het werk van Volksonderwijs, omdat er nu zoo'n ge vaar voor het onderwijs van het kind dreigt, waarbij spr. ook wees op het gevaar dat er b.v. bestond voor de openbare lagere school te Oude Niedorp. Besloten werd toe te treden tot den kring „Kinheim". een soortement federatie van af- deelingen, tot behartiging van allerlei belan gen op onderwijsgebied. Bij bespreking propaganda werd besloten dezen winter geen propaganda-avond te hou den, doch door huisbezoek meerdere leden trachtten te werven. Vooral op het dorp zelf zijn veel te weinig leden. Betreffende het fonds tot steun werd medegedeeld dat hier wederom een collecte zal worden gehouden. 1/4 van de opbrengst komt voor de kas der afdeeling. De afdeeling zelf ontvangt 50 van het fonds eer tege moetkoming in de kosten van het busvervoer der schoolkinderen uit de buitenwijken. Het fonds doet allerlei nuttig werk op onderwijsgebied. Juist op het oogenblik is veel geld noodig, omdat nu veelvuldig een beroep op dit fonds wordt gedaan. De voor zitter sprak den wensch uit, dat deze collecte onder de burgerij goed moge slagen. Tijdens de vergadering had nog een ver loting plaats van een paar laarzen, waarvan de opbrengst ten goede kwam van de ver strekking van melk aan de leerlingen der school. Hierna sloot de heer Olie met een opwek kend woord de vergadering. Aardappeldiefstal. Reeds werden twee gevallen van aard appeldiefstallen vermeld. Thans heeft zich weer een derde geval voorgedaan, waarvan een zekere E. te Egmond aan den Hoef het slachtoffer is geworden. De aardappelen zijn per bakfets wegge voerd. De politie houdt een waakzaam oog. Vacantie-kolonies. De algemeene ledenvergadering van het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en vacantiekolonies, afdeeling Heerhugowaard, werd Maandag gehouden in café Rus. De voorzitter, dr. J. Zwarteveen, opende de vergadering met een woord van welkom en deelde mede, dat deze bijeenkomst spe ciaal is belegd met het doel de statuten en het huishoudelijk reglement te bespreken, die oorspronkelijk in December 1925 blij kens de notulen waren samengesteld doch waarvan geen exemplaren meer aanwezig waren. De voorzitter las een propaganda-brief voor, gericht en verzonden aan verschil lende vereenigingen en corporatie's te dezer plaatse, om tot de vereeniging toe te treden als donateur of donatrice, met vermelding van het succes. Eenige leden hebben be dankt voor het lidmaatschap, terwijl an deren daarentegen zich wederom opgaven, zoodat het ledental stabiel bleef. Na eenige onderlinge besprekingen wer den de statuten en het huishoudelijke re glement door de vergadering met alge meene stemmen aangenomen, en zullen ter goedkeuring aan het hoofdbestuur te Am sterdam worden voorgedragen. Een kascontrole-commissie werd benoemd buiten het bestuur om. Besloten werd, dat de leden zelf, en voornamelijk diegenen, welke hunne kin deren reeds lieten uitzenden en bijgevolg tot de meest enthousiaste propagandisten worden gerekend, zullen trachten zooveel mogelijk nieuwe leden en donateurs te ver werven. Bovendien gaf de voorzitter toe zegging periodieke artikelen ter opwekking in het plaatselijk blaadje ten beste te zul len geven. Na de rondvraag, die nog tot eenige huishoudelijke besprekingen aanleiding gaf, werd de vergadering onder dankzegging gesloten. e- 49. Van alle kanten kwamen de ge,- derde diertjes aangevlogen en ze pikten om het hardst, elkander in de haast ver dringend, zoodat Flip ze tot orde moest roepen. 50. Een prachtige Vlaamsche gaai kwam aangevlogen. Hij maakte een deftige bui ging voor Flip en vroeg of het hem ver gund was mee te mogen eten. Toen Flip toestemming gaf, liep hij al dankend en buigend achteruit. „Wat een keurige wel opgevoede vogel is dat", zei Wip tegen Flip.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7