Mackt&ecUhtm LIMMEN ENKMUIZEN OUDKARSPEL NOORDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDUK: WIERINGERWAARD TEXEL BERGEN De boom wordt geveld HEILOO k.g. TWEEDE BLAD Aanbesteding schoolbouw, In de op 14 Dec. 1937 door het gemeen tebestuur van Limmen gehouden aanbe steding voor het bouwen van een o.l. school te Limmen was de uitslag voor de perceelen a en b als volgt: F. J. Meijer te Limmen a 14.954, b 685; J. Bos te Limmen a f 14.382* K. Klaver te Alkmaar a f 11.111; Firma Jac. de Nijs te Castricum a 13.658; W. van Duin te Uit geest b 675; J. Freeker Sr. te Alkmaar b 414; C. Glorie te Limmen a 14.473; R. Kuijper te Heiloo a 12.940; J. M. Hensel- mans te Limmen a 13.354; G. Min te Lim men a 14.939; J. Tromp te Castricum a 14.444; J. Apeldoorn te Egmond-Binnen a 13.450; Doedema en Schilder te 't Zand a 13.887, b 575; O. de Vries te Gorredijk a 16.673; J. Huiberts te Alkmaar a 12.647; A. Besteman te Schoorl a 14.000, b 1065; D. van der Gulik te Waarland a 12.737; Chr. L. de Goede te Wijk aan Zee a 12.397, b 698; H. M. Koning te Santpoort a 13.268; D. Koomen te Santpoort a 13.109; J. van der Wal te Zandvoort a 11.777; W. A. Sanders te IJmuiden-Oost a f 13.900; J. Schutte te Zaandam a 14.120; A. Hopman te Bakkum a f 13.489; J. van Scheppingen te Hoofddorp a 12.386; M. Brake te Lich tenvoorde a 11.400; C. van Leer te Lip penhuizen a 16.920; J. Zijp te Wormer 11.816; E. Schuit te Hillegom a 12.486, b 675; J. den Das te Bergen a 12.495; A. Castricum te Heemskerk a f 14.000; C Noordt te Bergen a 13.693, b 585; W. J Tromp te Castricum b 667; Tervoort en Holt te Beverwijk b 1080; Firma M. van Steeg te Soest a 12.980; N.V. Bouwbedrijf v/h H. Doorn te Den Helder a 12.900 Firma P. Portegies te Castricum b 680; W. B. Postma te IJmuiden-Oost b 625; Gebrs Schram te Beverwijk a f 10.458; Goedhart te Beverwijk b 715; J. Kalf te Beverwijk a 14.265; G. Groot te Den Helder i f 14.136; P. de Nijs te Castricum a 13.880 Hartog en Wakker te Edam a 11.654; B Hoedjes te Heiloo a 12.930; J. de Boer te Alkmaar b 555; D. Langendijk te Heiloo a 12.850; Jac. Pepping te Limmen f 13.995; Jac. Metzelaar te Limmen 847; Gebrs. Sanders te Santpoort 12.850; Venema te Den Helder a 13.177; D- de Boer te Edam a 11.880; J. Rosendaal te Bergen b 550. De gunning is aangehouden. Burgerwacht. In een vergadering van de Burgerwacht werd besloten om, in navolging van Alk maar, een mobiele colonne te stichten. De colonne, die zal bestaan uit jongeren zal t. z. t. in uniform verschijnen en bij oproer of ongeregeldheden steun van de politie zijn. Een aantal van 36 personen heeft zich opgegeven. De burgermeester en de com mandant van de Burgerwacht hebben hun voldoening over de oprichting uitge sproken. Zes man worden overcompleet. Na de reorganisatie van den veerdienst EnkhuizenStavoren door de N.V. Koppe's Scheepsagenturen, die de exploitatie na 1 Januari 1938 ter hand zal nemen, zullen zes leden van het personeel, vier stokers en twee matrozen, na dien datum niet in den dienst gehandhaafd worden. Voor de be trokkenen is dit een leelijke tegenvaller. Een tweede uitkeering. Wed. S. Lakeman en Zoon's Bank. Op 20 dezer zal ten kantore van de Incas so-Bank N.V. (bijkantoor) te Enkhuizen, aan de crediteuren van de wed. S. Lake man en Zoon's Bank de 2de uitkeering, ten bedrage van 10 pet. (de eerste was 20 pet.) .plaats hebben. „De Eendracht". Een algemeene vergadering van de tuin- bonwvereen. „De Eendracht" werd op Maandag gehouden in het lokaal van den heer Vis. De opbrengst in kwantiteit valt van de kool niet mee. Van opleving is hier weinig te bespeuren. De teelt van pootaardappelen was bevredigend, doch de afname was aller treurigst, zei de voorzitter bij de opening. Niettegenstaande al het werk van de hoofd organisaties is de steun nog steeds onvol doende. Mogelijk zijn er enkele veilingen, waar de opbrengst wat hooger is dan in vorige jaren, hier en bij vele andere veilin gen is dit zeker niet het geval. Gevraagd werd, of de sproeimachines nog al gebruikt zijn. Het blijkt van nog niet zoo heel veel, maar verwacht wordt, dat dit beter zal worden. De voorzitter deelde nog mede, dat ir. Mesu op 19 Januari in Concordia zal spre ken over de proefpolders. Het bleek, dat het bewaren van bloem bollen in de poterbewaarplaats een uit komst voor deze is. Hierdoor zal dit jaar meer rente en aflossing behaald kunnen worden. Mededeelingen werden gedaan omtrent de proefpolders. Men is er wel bang voor dat er niet voldoende rekening zal worden gehouden met de tegenwoordige landge- bruikers. Verdere bezwaren en opmerkingen over de proefpolders werden nog in het midden gebracht. Het bestuur werd opge dragen nauwlettend op de belangen van de tuinders te letten, vooral op die der kleine tuinders daar die er anders de dupe van zullen worden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat er eiken Zaterdagmiddag van half twee tot half drie gelegenheid bestaat de poters te con troleeren in de bewaarplaats. De voorzitter achtte het niet wenschelijk, dat men op eigen houtje de aardappelen gaat afspruiten. Hiervan zal bericht gegeven worden. Het volgende aantal manden is aanbe steed: 50 witte aardappelmanden a 52 cent, 22 rotting-aardappelmanden a 88 cent,' 44 rotting-koolmanden a 92 cent, 10 witte bol- lenmanden a 90 cent. De opbrengst van de teelt van wortel zaad was niet best. Ongeveer 25 pond. Voor de steenkool-leverantie was dit jaar de laagste inschrijver de heer J. Maakal van hier. Er is geleverd 9000 kilogram anthraciet II en 11000 kilogram Hl. Bestuursverkiezing, aftredend de heeren A. Swager en D. Wonder, die werden her kozen met respectievelijk 30 en 31 van de 32 uitgebrachte stemmen. Beiden aanvaardden de benoeming. Als bestuurslid van den Noordermarkt- bond werd herkozen de heer A. Swager met 31 stemmen. Voor het openhouden van de Burggracht bij ijs wordt dezelfde regeling gehandhaafd als vorige jaren. Rondvraag. De heer Swager zeide, dat er in Maart ver gadering is van het Centraal Bureau en gaf in overweging eventueele voorstellen aan het bestuur mede te deelen, dat ze dan in den Noordermarktbond zal brengen. De heer Volkers zou een zekere leeftijds grens willen stellen voor het vervullen van een bestuursfunctie, b.v. 70 jaar. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur dit reeds heeft besproken en dit in den Noordermarktbond zal brengen, waarop het automatisch op de vereenigingen terug slaat. De heer K. Kroon vroeg, of het parkeer terrein voor auto's nog wordt uitgebreid. De voorzitter deelde mede, dat dit in on derzoek is. Mocht men met de spoorwegen niet tot overeenstemming komen, dan komt het terrein op een andere plaats. De heer C. Borst bracht de pootaardappel- misère ter sprake. Spreker vroeg hoe het kan, dat er eenige wagens uit de hand ver kocht zijn en of dit wel goed is, daar dit in strijd is met het verplicht veilen. Het wekte ontevredenheid onder de handelaren. De voorzitter deelde mede, dat de oorzaak was, dat men er zoo vlug mogelijk af zou zijn. De heer L. Kalverdijk drong aan op een betere regeling voor pootaardappellen voor 1938. Verder drong de heer Kalverdijk er op aan, dat in de commissie voor prijsregeling van de pootaardappelen meer menschen moeten komen, die zelf pootaardappelen telen. Het bedrag van 5 cent per bak voor poot aardappelen vond de heer Kalverdijk te laag. De voorzitter zeide, dat het bestuur reeds als proef voor een jaar wou rekenen 8 cent voor de leden en 10 cent voor de niet-leden. dan zjjn vrienden en kennissen toe te spre ken en soms te plagen met een meegevoerde bezem of plumeau, en door deze niet te wor den herkend. Tot laat in den avond hoort men nog vroolijk gelach op straat en tot bij na middernacht klinkt: „Ouwe Sunderklaas gaat nooit verloren, falderalderiere, falde raid era". IJsclub Nut en Vermaak. De ijsclub Nut en Vermaak hield Dins dagavond zijn algemeene jaarvergadering in Concordia alhier. De voorzitter, de heer T. Kostelijk, deelde mede, dat men met de ijsclub Volharding te Oudkarspel was overeengekomen, dat de afdracht van 80 der contributie slechts zou geschieden wanneer er ijs was, terwijl wanneer men een ijslooze winter had, de afdracht 50 zal bedragen. Ook deelde men mede, dat het bestuur het lidmaatschap van de IJ. H. N. had op gezegd, waarover de heer K. Zeeman zijn genoegen uitsprak. Ten aanzien van het contract met Vol harding werd de wensch geuit, dat in het contract werd vastgelegd, dat de 80 ver schuldigd zou zijn, wanneer de baan van Volharding geopend was. Aan de rekening en verantwoording van den penningmeester ontleenen wij, dat de totale ontvangsten 159.52 hebben bedra gen, de uitgaven 124.66, het batig saldo was alzoo 34.86. De heer P. Swager-Klingeler, die de boe ken had nagezien, rapporteerde, dat een en ander klopte. De ijsclub te Oudendijk verzocht een bij drage voor het vieren van het 50-jarig jubileum dier vereeniging. Men ging hierop echter niet in. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Heidsma en J. Langendijk werden her kozen. Op een vraag antwoordde de voorz'tter, dat het materiaal verbrand is met de N. H. kerk. Wanneer het noodig is, zal nieuw materiaal worden aangeschaft. Nadat nog eenige zaken waren besproken en medegedeeld was, dat men ondanks het uittreden uit de IJ. H. N. toch de banen zou uitzetten, volgde sluiting. Film ouden van dagen Poldervergadering. -* Dinsdag vergaderden dijkgraaf Dat deze film zich nog steeds in een groote belangstelling mag verheugen, blijkt wel hieruit, dat bij een derde vertooning daarvan de zaal van J. de Boer geheel was uitverkocht. Dr. Wilmink te Zuidscharwoude die moei te noch kosten heeft gespaard om deze film tot stand te brengen, werke in al haar onder deelen goed is verzorgd, oogstte dan ook een dankbaar applaus voor hetgeen vertoond werd. Zoo ook van de prachtige natuur film uit Zwitserland. Ter afwisseling was voor dezen avond de medewerking verzocht van het mannenkoor „de Lofstem", onder leiding van den heer Paul Kok. Een zestal nummers werden ten gehoore gebracht, die, zooals we dat steeds gewend zijn van den heer Kok en zijn mannen, op uitnemende wijze werden vertolkt. De heer J. Stins Jz„ die niet zoozeer als voordrachtkunstenaar op den voorgrond treedt, heeft echter dezen avond weer ge toond het publiek op aangename wijze te kunnen bezig houden. Menigmaal kwamen door hetgeen werd geboden de lachspieren in beweging. De voorzitter, de heer J. Kramer, bracht dank voor 't welslagen van dezen avond, die bedoeld was als propaganda-avond voor de ouden van dagen en sprak daarbij den wensch uit dat bij het houden eener collecte voor den jaarlijkschen autotocht de beur zen ruim mogen opengaan. Het Ouwe Sunderklaasfeest. Omdat 12 December op Zondag viel, is het feest van Ouwe Sunderklaas op Texel dit jaar gevierd op Maandag 13 December. Hoewel het weder in den vooravond verre van mooi was, vertoonden zich tal van ge- maskerden langs de straten. Het feest op 12 December wordt alleen op straat gevierd, daar slechts op een paar dorpen, waar dit een oud privilége is, balmuziek gegeven mag worden op dien avond. Te Den Burg mag geen bal gehouden worden, wat wel mag op 5 December. Toch is de animo voor Oude Sunderklaas, vooral in de laatste jaren, veel grooter dan voor het Sinterklaas feest zelf. Hoewel de maskarade voor het grootste gedeelte bestaat in het zich tooien met oude kleedingstukken, liefst oud-Texel- sche kleeding, die geheel in het vergeetboek is geraakt, toch ziet men op dien avond dik wijls leuke groepen, die gewoonlijk een be spotting zjjn van toestanden in rijk of ge meente. Dit jaar moest vooral de nieuwe motor- en rjjwielwet het ontgelden. Op de meest bespottelijke wijze waren roode ach terlichten aangebracht. Een paard en een geit werden rondgeleid met zulke lichten aan den staart, een baby in een kinderwagen was van een dergelijk licht voorzien. Een boer met juk en emmers droeg achterlicht op de pet, een reiziger wandelde met koffer en was zelf evenals de koffer van achter licht voorzien. De redactie van de Tex. Courant had teneinde de liefhebberij voor dit feest aan te moedigen een wisselbeker en geldprijzen beschikbaar gesteld. De hoofdprijzen werden gewonnen door een koddige groep hengelaars en de boven om schreven vertooning met de achterlichten. Het Oude Sunderklaasfeest is een echt opgewekt en vroolijk feest, waarbij bijna nimmer een wanklank wordt vernomen. De grootste vreugde op dien avond is wel het en heemraden met hoofdingeladen onder lei ding van dijkgraaf Haringhuizen. De voorzitter heette allen hartelijk welkom, inzonderheid de nieuwe ingelan den, n.L d heeren C. Boekei en Cor Wai- boer. Spreker hoopte, dat beide heeren de voetsporen van hun vader en behuwdvader zullen volgen. De erfpacht met den heer Delver is-ge regeld. De acte is gepasseerd. Tot nu toe is men overgegaan tot ver koop van de inschrijvingen Grootboek. Na onderzoek inzake iepenziekte is ge bleken dat aan de wegen geen enkele boom was aangetast. Vanaf 1930 zijn krachtige maatregelen genomen. Ten opzichte van het nieuw gemaakte krooshek bij het'gemaal is de vraag wel eens gesteld: Voldoet het? De voorzitter zeide dat we na een jaar kunnen zeggtn dat liet bijzonder voldoet. De schakelaar in het gemaal is defect geworden. Overleg is gepleegd met de Heemaf. Het werd wel wenschelijk geacht om voor elke motor een schakelaar aan te brengen doch bepaald noodig was dit niet. Voorloopig zal ce scnake^ar weer in orde. worden gemaakt. De kosten van 3 schakelaars (nl. voor elke motor één) zouden ongeveer 450 bedragen. We zijn tegenwoordig bezig met den kluisbouw. Het is gebleken dat de aanbe steding goed is verloopen. De raming was 2500. Het metsel- en betonwerk was aangenomen voor 2000, zoodat er voor nieuwe rekken enz. nog 5C0 over bleef Tijdens den bouw is. nu evdhwel geble ken dat het polderkantoor te klem is zoo- dat de muur tusschen het kantoor en de dorsch een meter moet verplaatst worden waarvan de kosten op ongeveer 275 komen te staan. Dan werd nog medegedeeld dat de uitkeering uit het wegenfonds heeft be dragen 13.600 en voor den Molenweg 100 en dat het hoogheemraadschap de flapbrug heeft overgenomen in eigen dom en onderhoud. Ingekomen was een verzoek van 't wa terleidingbedrijf om toestemming voor 't leggen van'buizen aan den Walingsweg en Slikkerdijk. De dijkgraaf stelde voor deze toestem ming te verleenerv onder voorwaarde dat de kosten van eventueele verlegging voor rekening zijn van het waterleidingbedrijf. Allen voor. Vastgesteld werden de voorwaarden voor verpachting van dijken, enz. Voorstel tot het rooien van boomen (om den ander één) aan den Noord-Zijperweg vanaf de voormalige trambrug tot Wa lingsweg en verder vanaf den Westfrie- schen dijk aan den Oost-Barsingerweg over een lengte van 200 meter. Over dit punt werd zeer langdurig ge- discuseerd. Ten slotte werd het eenigszins gewij zigd nJ. om aan den Barsingerweg niet over een lengte van 200 meter doch 1.00 meter om den ander een te rooien en in de kom zoo hier en daar dus geen 100 boomen zooals aanvankelijk het plan was. Verder kwam in behandeling een voor stel tot vervanging van de Teetjeswegbrug door een duiker. Door een auto-ongeval zijn beide leuningen kapot gereden waar voor ruim 100 schadevergoeding werd ontvangen. Nu een en ander toch in orde gemaakt moet worden achten dijkgraaf en gewone heemraden het maar gewenscht om ter De bedoeling is om voor de kosten een leening aan te gaan. De weg zal dan ook 40 c.M. lager worden. Dit voorstel werd met algemeene stem men aangenomen als zijnde een groote verbetering. Ten slotte kwam 't dag. bestuur nog met een belangrijk voorstel, nl.' het uitdiepen van de Barsingerwegvaart door werkloo- zen uit deze en andere gemeenten, alzoo met bijdrage uit het werkloosheids-subsi diefonds. Met aanvraag van overheidssteun van 90 der arbeidsloonen zullen de kosten voor den polder op ongev. 2500 komen Het voorstel werd na discussie, met de stem van den heer Groneman tegen, aan genomen. De voorzitter gaf verder te kennen dat het leggen van een duiker in de Walings- wegvaart en het dichtmaken van de vaart daar ter plaatse noodzakelijk maakte dat de verordening zoodanig wordt gewijzigd dat de Walingswegvaart niet meer tot de Binnenvaart zal behooren. Daar er vooral in de binnenvaarten niet meer gevaren wordt kunnen ook de Teetjeswegvaart, Kruiswegvaart en Slikkerdijkvaart opge heven worden. Een voorstel daartoe gaat dezer dagen ter visie. Ook deelde de voorzitter nog mede dat Van Zoonen voor zijn baantje als vuilnis ophaler tegen 1 Januari heeft bedankt. De polder verleende ook een bijdrage van 50. Voorgesteld werd om ook die bijdrage na 1 Januari toe te zeggen. Allen voor. Na rondvraag volgde sluiting. feit, dat men eens geheel uit zijn sleur gerukt wordt en eens anders is dan I plaatse een duik'er"te"maken De brugTs gewoonlijk. Daarom spelen mannen zoo nu 4 meter breed; er zou dan kunnen gaarne m vrouwenkleedmg, terwyl de nuf- komen een rij vlak van 1% M breed ter figste meisjes gaarne een slordig mannen- wijl de kosten nog minder zullen zijn dan pak aantrekken. De grootste bekoring is het I bij algeheele vernieuwing met betondek. Kerstgave R.K. Vrouwenbond. Ook dit jaar heeft de r. k. Vrouwenbond weer ruim 60 gezinnen gelukkig kunnen maken, door een Kerstgave van 450 stuks kinderkleedingstukken, door de naaikrans van den r k. Vrouwenbond vervaardigd, onder hen te verdeelen. Jammer is het dat aan de Zondag j.1. gehouden tentoonstelling niet voldoende ruchtbaarheid is gegeven, waardoor zij van een welverdiende belangstelling, verstoken is gebleven. Int. Ver. Bellamy, afd. Bergen en Schoorl. Een verrassend groot aantal belangstel lenden, waaronder vele vreemde gezich ten, beluisterden Maandagavond in de Rustende Jager, den heer H. Nolles uit Den Haag, die voor de afdeeling Bergen en Schoorl der Int. Ver. Bellamy, een lezing met lichtbeelden hier over het onderwerp: „Van Armoede tot Welvaart", „Een natio nale oplossing voor de internationale chaos". De voorzitter, de heer W. Pastoor, opende de vergadering met een woord van wel kom en gaf het woord aan den spreker. Deze wees op het thans geldende, doch on herroepelijk tot ondergang voerende winst stelsel. De Bellamyanen willen niet „door" af braak, maar „van" de thans te aanschou wen vernieling tot opbouw komen, hetgeen hjj met cijfers en beelden tracht duidelijk te maken. Een economisch stelsel is niet van alle eeuwen, maar groeit uit en wijzigt zich naar de omstandigheden. Zij die dit niet zien of niet willen zien, zijn utopisten, aldus spr., en niet de Bella myanen. Óm de tegenstelling tusschen de toestand, zoo zjj er in de Heilstaat van Bellamy zal uitzien, en de thans heerschende ellende aan te toonen, werden beelden op het doek geprojecteerd, welke dit sterk weergaven. Bij het beeld van Edw. Bellamy, vond spr. aanleiding wat uitvoeriger over zijn stelsel uit te weiden. Aan het slot van den avond ontspon zich een nog al verward dispuut, waarvoor spr., zij het ook niet altijd even afdoend, steeds een bevredigend antwoord klaar had. Met een hartelijk woord van dank aan den spreker, sloot de voorzitter de bijeen komst. Vacature U. L. O.-school. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare u. 1. o.-school, vacature-J. Leistra, hebben zich 9 sollicitanten (wacht gelders) aangemeld. Polderverkiezingen. In de Dinsdag gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden zjjn de na volgende heeren herbenoemd tot lid van het bestuur, n.1. van den Damlanderpolder mr. H. D. A. van Reenen; van den Oudbur- gerpolder O. J. Swaan; van den Zuurvens- polder O. J. Swaan; van den Philisteinschen- polder W. Swaan Hzn.; van den Noorder- Reeker- en Mangelpolder Jb. de Wit; van den Zuider- en Midden Reekerpolder P. Besse; van den Sluispolder C. Blankendaal. In plaats van den heer J. Swaag, die wegens leeftijdsgrens moest aftreden als bestuurslid van den Sluitpolder, werd be noemd de heer Jb. Swaag. Een programma gewijd aan de luchtvaart. Maandagavond werd in de Rustende Jager de aandacht gevraagd voor de K. L. M. Een serie films werd vertoond en de vertegenwoordiger van de K. L. M. heeft, aan de hand van lichtbeelden, een en ander verteld over de luchtvaart. Trots het on gunstige weer was de tooneelzaal geheel gevuld, de jeugd was goed vertegenwoor digd. Namens het comité voor ontwikkelings avonden heette de heer C. ten Bruggencate allen welkom, inzonderheid de vertegen woordigers van de K. L. M. Nu er in onze nabijheid een vliegveld komt is het wel gewenscht dat we ons op de hoogte stellen van de „vogels in de lucht. Ook ligt het in de bedoeling om het cultureele leven te be vorderen. Dankbaar was spr., dat de K. L. M. hier een uiteenzetting zal geven van de luchtvaart en het gesproken woord met lichtbeelden en een serie films zou verdui- Onder de bijlen en zagen der houthaf valt de iep aan den ingang van do r R gracht. n<fcn- Het was een boom des aanstoots dubbele beteekenis van het woord boom, die een belemmering voor het verkeer vormde en die voor velen symbool was van de macht der «nt^ Wie kon dien boom doen veS"?* wethouders, hoofdambtenaren en eo sies van toezicht eischten, dat hij iuict?15" zijn hinderlijke standplaats zou blijven nemen! Gelukkig, gezond verstand en het besef dat wij het de weinige industrie welke wi' hier bezitten, niet onnoodig moeilijk moe ten maken, hebben gezegevierd. De boom valt en er zullen weinig Alk- maarders zijn, die er een traan om zullen laten. De fabriek Eik en Linden had voor deze gelegenheid feestelijk de driekleur uitge stoken. delijken. Nadat spr. had uitgeweid over de komende avonden, gaf hjj het woord aan den heer Peeren, vertegenwoordiger van de K. L. M. Vertoond werden de diverse vliegtuig typen, de Nederlandsche vlieghavens en velden. De film „Het Europeesche luchtver keer en het technisch bedrijf der K. L. M. Uniek was de K. L. M.-route Holland— Indië. En tenslotte een prachtige film uit onze groote steden. De geweldige vooruit gang van het luchtverkeer sinds 1910 tot heden werd duidelijk weergegeven. De K. L. M. beheerscht de wereld. Comfort en zekerheid worden voor zoover mogelijk, ge geven. Met groote aandacht werd kennis geno men van wat onze K. L. M„ waarop we trots mogen zijn, doet voor het luchtverkeer. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Dec. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 134000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMAMÉ AMSTERDAM, 15 Dec. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 188 Vette kalveren: le kW.'" 84 cent enkele hooger, 2e kw. 7074 cent en 3e kw. 6068 cent per K.G. levendgew.; 48 Nuchtere kalveren 8f 15: 04 Varkens vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 7374 cent, zware varkens 7273 ct„ vette varkens 7273 ct. per K.G. slachtgewich BROEK OP LANGENDIJK, 15 Dec. 1937- Aanvoer en prijzen waren heden als volg*- 10000 K.G. Roode kool f 2.60—f 4; 3U0UU K.G. Gele kool 1—1.50; 60000 K.g 0*»- sche 0.80—1.60; 6000 K.G. Savoye koo 1 2.20; 5000 K.G. Peen f 2.20—f klein 0.90—1.30; 325 K.G. Bieten f 3.su, 7000 str. Andijvie 70—80 cent; 50 Bloem kool 4.20; 100 K.G. Spruiten f 7.20-1_»-f> 14000 K.G. Uien 8—f 8.30, grove f 7JU- 8.10, drielingen 7.20f 7.50, 4.6ë0; 650 K.G. Aardappelen f 2.70. NOORDSCHARWOUDE, 15 Dec. W (Noordermarktbond). 500 K.G. Aar aP len: BI. Eigenheimers f 2.60; 11000 Uien 7.30-/ 7.90, Nep f 7, Drieimgen 6.90—7.20, Grove 7.50—f 7.80; K.G. Peen 1.70, kleine f 0.60; 3500 WARMENHUIZEN, 14 Dec. 1937- - kool 1.60—4.40; Gele kool f W L, D. witte kool 0.90—f 1.70; Uien f 8.70, grove uien 8.30f 8.40; BP' I 2.20. - o(jo0 Aanvoer: 51600 K.G. Roode kool; K.G. Gele kool; 25600 K.G. D. witte 2700 K.G. Uien; 225 K.G. Bieten. WARMENHUIZEN, 15 Dec. '37. en prijzen waren heden als volgt: Aanvo®^ 1875 K-f Roode kool 1.70—3.50; 2300 «-;*• --j kool 1 -ƒ 1.30 en 500 K.G. D. witte ï.io—f i.3o. ENGELAND HEEFT 100.000.000 L- MELK MEER GEDRONKEN. ..pclawe- Dank zij de intensieve campagne voor melk heeft ofl0 Engeland vorig jaar circa lOO.ow- liter méér melk gedronken. Dit beteekent voor de boete" verbetering in den verkoop van ^ggft 5.000.000 gulden. Ook hier^ courantenreclame de kei" goede reclame een groote i speeld bij deze reclame-actie gt tuur lijk energiek wordt voor

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8