Keizerin Charlotte von Mexico schonk het leven aan een zoon. Poogde het Weensche hof door vergiftiging de geboorte te voorkomen Merkwaardige onthullingen. HEERHUGOWAARD HOORN SCHOORL AKERSLOOT KOEDIJK STOMPETOREN HENSBROEK WIERINGEN BROEK OP LANGENDIJK TWEEDE BLAD Concert. Woensdagavond gaf het Gemengde Koor „Harmonie", directeur de heer Nico Snel, Alkmaar, een concert, met medewer king van het Alkmaarsche Mannenkoor „Vocaal Alkmaar" en het Gemengde Koor van dien naam. Het was min of meer een waagstuk voor het jonge koor, dat vanaf 1 September van dit jaar repeteerde. Maar in het koor waren ook oude krachten en daarom had de directeur het gewaagd en laten we dadelijk zeggen: met succes. Een uitstekend bezette tooneelzaal trad het jonge koor met een „spontaan welkom" tegemoet. Het eerste nummer „Nu zijt welle come" een Oud-Hollandsch Kerstlied, werd eerst ietwat schuchter, doch stemmig weergege ven en zuiver gezongen. Het tweede, het „Wiegeliedje" van Fred. J. Roeske, werd vol overgave en vlot gezongen. Alle schuchterheid en plankenvrees was ver dwenen. Aan directeur en koor een com pliment. Het Alkmaarsche Mannenkoor en het Gemengde Koor zong gevoelvol en zuiver van „Alma Redemptoris Mater" en „Salve Regina". Vroolijk en vol levensblij heid klonk het Matrozenlied, een compesi- tie van den directeur. De heer Ruinia, de voorzitter van het Heiloosche koor heeft niet te veel gezegd toen hij dank bracht aan allen die samen werkten om dit succes te bereiken. Men kon aan de stemming bemerken, dat het publiek in zijn schik was dat de zangver. „Harmonie" dat lange jaren het dorpsle ven beheerschte, weer terug is, zij het dan in een andere samenstelling. Heiloosche kunstvrienden, steunt 't jonge koor. Gemeenterekening 1936. De rekening 1936, welke ter vsie ligt, sluit bij den gewonen dienst met een na- deelig slot van 43206.26. De totale ont vangsten en de uitgaven waren 172610.55. De kapitaaldienst in ontvangsten en in uit gaven heeft een bedrag van 136587.36, nadeelig slot 46725.13. Er komen belangrijke bijdragen op deze rekening voor. Maar de lichtzijde is onge twijfeld dat Heiloo uitstekend onderhouden wegen heeft, aanleg van nieuwe wegen (Zeeweg en Kanaalweg) en niet te verge-, ten de rioolleering. Zonder twijfel komt dit te z. t. weer voor een groot gedeelte terug in den vorm van opbrengst bouwter rein aan den Zeeweg en op andere plaat sen. Benoemd. Met ingang van 16 December is tot ambtenaar van het G. E. B. benoemd de heer J. Mulder Hzn. te Schoorl. De heer M. was in gelijke functie werkzaam te Schoorl. opengevallen plaatsen zeer noodzakelijk be zetting behoeven. De heer Maars dankte den heer Zaad- noordijk voor het vele werk dat het belan geloos voor Algemeen Welzijn verricht en hoopte, dat een stijging van het ledental het succes van zijn werk mocht zijn. Ten aanzien van de winterplannen stelde mevr. Diderich voor wederom een film avond te organiseeren. Den penningmeester en den heer Zaad- noordijk werd décharge verleend voor het door hen gevoerde financieel beheer. Hierna ving de heer E. Bowien zijn le zing „Hoe een schilder van dezen tijd Rem- brandt ziet" aan. Deze met enthousiasme uitgesproken le zing, gaf de aanwezigen een mooi beeld van den Vórst der schilders. De inleider, zelf geen Nederlander, weshalve zijn eerbied voor Rembrandt, in zijn lezing voor de aan wezigen een bijzondere bekoring had, gaf eerst een overzicht van de verschillende werken van Rembrandt. Daarbij deed hij uitkomen, dat in diens werken een zeker religieus karakter was op te merken. De moderne schilders zoeken naar de techniek van Rembrandt's schilderkunst, doch deze is van een zoodanigen aard, dat zij geheel op zich zelf staat en bezwaarlijk is te ontle den. De heer Bowien lichtte een en ander toe aan de hand van lantaarnplaatjes, waarop reproducties van de werken van Rembrandt waren afgebeeld. De inleider is er ongetwijfeld in geslaagd zijn aandachtig luisterend gehoor dichter to den grootmeester der Nederlandsche kunst schilders te brengen. Het was een mooie en leerrijke avond en het dient gezegd, de afwezigen hebben veel gemist. Ambtsjubileum. De „Koophandel I" wordt gelost. In verband met de stranding van de „Koophandel I" en de zandbak van de Ballastmaatschappij op het middeldijkje voor de haven verneemt de N. H. Crt. nog de volgende bijzonderheden. Na een onderzoek is gebleken dat de „Koophandel I" niet in den huidigen toe stand afgesleept kon worden, zoofiat tot lossing werd besloten. Een viertal Hoorn- sche visscherlieden zijn belast met het los sen van het vrachtschip, hetgeen een vlot verloop heeft, daar het weer na den storm nacht van gisteren zeer stil is. De lading heeft eenige waterschade op- geloopen, een partij lijnkoeken is door weekt. Voor opslag der goederen is een tjalk afgehuurd. Het schip zit nog steeds stevig aan den grond en de keien, de lek kages schijnen nog almee te vallen, doch wanneer eenmaal met het afsleepen begon nen wordt, is de kans op grootere schade niet gering. Met het bergen van de lading verdienen een 14-tal ingezetenen enkele dagen een goed daggeld. Ook de zandbak van de Bal lastmaatschappij zit nog op den dam. Gister zou de bak leeggepompt worden en po gingen in het werk worden gesteld hem af te sleepen. De schade kan dan bepaald worden. Met de mogelijkheid van zinken zal bij de berging rekening worden gehou den. Algemeene vergadering „Algemeen Welzijn". De vereeniging „Algemeen Welzijn" hield gisteravond in de zaal van de Roode Leeuw haar ledenvergadering. Deze was zooals vele vergaderingen van de vereeniging Algemeen Welzijn, zeer ma tig bezocht. De voorzitter, de heer P. J. C. Maars open de om ruim acht uur de vergadering en heette de niet-talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder dankte spr. den heer E. Bowien, kunstschilder te Egmond- Binnen voor zijn bereidheid dezen avond een causerie te houden over den grootmeester der Nederlandsche schilders Rembrandt. Begonnen werd met de afwerking van de agenda der ledenvergadering. De heer Zaadnoordijk deed voorlezing van het jaarverslag, waaruit viel te beluiste ren, zooals hiervoor reeds vermeld dat de belangstelling voor Algemeen Welzijn zeer gering was. De penningmeester de heer P. A. Nottel- man gaf hierna de cijfers van de rekening, waaruit bleek, dat deze een totaalbedrag ad 79 omvat met een batig saldo van 3.87. De begrooting voor het nieuwe dienstjaar beloopt in totaal een bedrag ad 67.75. De heer L. Zaadnoordijk deed vervolgens verslag van den toestand van de leesbiblio theek en het leesgezelschap. Hieruit bleek, dat de animo voor de bi bliotheek kwijnend is, dit is een gevolg van het feit, dat Algemeen Welzijn financieel niet in staat is, in belangrijke mate nieuwe boeken aan te schaffen. Spr. hoopte, dat Algemeen Welzijn door een aanwas van leden in staat kan worden gesteld in dit opzicht ook verbetering te brengen. - Het verslag over het leesgezelschap de leesportefeuilles was eenigszins opti mistischer, hoewel ook hierbij nog eenige M'n jonge, as 'k je 'n goeje reid mag geve, wor din onderwijzer", aldus de oude heer Bleijendaal, jachtopziener in de Cal- lantsoogsche duinen tot z'n zooveelste spruit, toen deze op het punt kwam, waarop iedere jongen komt als hij de keus voor zijn leven moet maken. Niek gaf echter niet veel „sjoege" op dezen welgemeenden raad, en daarom meende de oude koddebeier zijn betoog al dus te moeten aandikken. Een onderwijzer, m'n jonge, die heeft altijd vrij. Als een ander mensch al aan het werk is, dan gaat hij pas naar school en als een ander over uitscheiden prakkiseert, dan is een onderwijzer al lang al thuis. Als een gewoon mensch over z'n vacantie gaat prakkizeeren, dan heeft een onderwijzer al vacantie, en als een ander allang al weer aan het werk is, dan reist een onderwijzer nog rond en denkt nog niet aan naar huis gaan. Dus Dat dus schijnt echter zijn uitwerking ge mist te hebben en de zoon Niek gevoelde meer voor de vrijheid, verbonden aan het jachtopzienerschap dan aan het vele „vrij zijn, verbonden aan de betrekking van on derwijzer. En „dus" geschiedde het, dat op een zekeren dag de gemeente Heerhugowaard naast vele andere sollicitaties ook die te be handelen kreeg van N. F. Bleij endaal, ge boren te Callantsoog de dato zoo en zooveel, thans agent van politie te Beverwijk, enz. enz., wel gehuwd, maar zonder kinderen, enz., enz., enz. En dus geschiedde het, dat genoemde sollicitant vanwege zijn vele goede kwali teiten den voorrang werd gegeven uit vele anderen en hij den 15 Juni 1925 in dienst trad der gemeente Heerhugowaard. Ernstige gezichten. De burgemeester als hoofd der politie, geflankeerd door de beide wethouders om eenige franje aan de gebeurtenis te verleenen, spelt den veld wachter onder het uitspreken van een kort woord, waarin duidelijk tot uiting komt, dat Bleijendaal het heeft verstaan, schakel te zijn tusschen gezag en burgerij in den besten zin van het woord de medaille, in gesteld voor huldiging van gemeente ambtenaren, op de borst. Terwijl hij hem namens de gemeente een salonlamp aan biedt. Dan treden de ambtenaren van den bui tendienst binnen. Namens hen huldigt dr. Spierings, de woordvoerder reeds bij zoo vele van dergelijke gebeurlijkheden, den heer Bleijendaal als den drager van het ge zag. Waar gezien de groote kinderrijkdom van het gezin de keuze van een cadeau een zeer moeilijke was, had men besloten tot cadeau onder couvert. Met zeer hartelijke woorden dankte de jubilaris voor dit zeer onverwachte blijk van medeleven ook namens zijn vrouw, die zeer bewogen was door het blijk van ge toonde collegialiteit. Namens de rijksveldwacht sprak majoor Fluter, hoofd der brigade te Alkmaar. Hij roemde de goede verstandhouding, die steeds tusschen de beide organen „rijks politie" en „gemeente" heeft bestaan. In den namiddag gaven de ambtenaren ter secretarie blijk van hun medeleven door ten huize van den jubilaris hun cadeau, be staande uit een zestal lepeltjes, voorzien van het wapen der gemeente Heerhugowaard, aan te bieden. De heer Beerepoot voerde hierbij het woord, waarbij hij wees op de gunstige verstandhouding, die steeds tus schen politie en secretarie had bestaan. Nadat door den heer Geusebroek er op was gewezen, dat indertijd de sollicitatie geschiedde, onder aanwijzing, dat het gezin zonder kinderen was, terwijl momenteel de geheele buurt als het ware vol loopt met „Bleijendaaltjes", werd nog een poos gezel lig vertoefd, terwijl af en toe felicitaties binnenkwamen of corporaties en particu lieren hun belangstelling toonden. (Van onzen correspondent). Brussel, 16 December 1937. Het Mexikaansche avontuur van den Oostenrijkschen aartshertog Maximili- aan, gemaal van de Belgische prinses Charlotte, dochter van Leopold I van België, behoort nog tot de herinne ringen van de oudere generatie van thans. Toen, een tiental jaren geleden, prinses Charlotte in het Koninklijk domein te Bouchout bij Brussel, eigen lijk gelegen op het grondgebied van Meisse, overleed, was het alsof er een geschiedenis werd afgesloten. De prinses behoorde tot een verleden dat met den oorlog is weggevaagd en zij was nog een van de weinige personen die er bij betrokken zijn geweest. Een Brusselsche advocaat en letterkundige mr. Robert Gof- fin, die in de Fransch-schrijvende kringen bekend is, heeft thans- een boek laten ver schijnen, dat een zekeren ophef maakt, en waarin het leven van de Belgische prinses wordt onderzocht en verhaald met bijzon derheden welke tot dusver onbekend zijn gebleven en die ook bij den dood van prinses Charlotte zijn verzwegen gebleven. Het betreft hier geheimen, die blijkbaar eerst thans mogen worden onthuld, omdat de tijd er thans is over heen gegaap en deze feiten nog slechts van beteekenis zijn voor de geschiedenis. De schrijver heeft zijn boek, dat den titel vraagt van .Charlotte, lTmpératrice Fant- me", gedacht als een middel om aan te toonen hoe al degenen die betrokken zijn geworden in het leven van Charlotte, en die voor den oorlog een rol speelden, op hun beurt zijn verwoest geworden, zooals zij het leven van Maximiliaan van Oosten rijk en zijn gemalin hebben vernietigd. Het boek is tevens een overzicht van den on dergang van de Habsburgers en de schrij ver aarzelt niet het voor te stellen alsof het onrecht dat aan Maximiliaan is aange daan, door hem te dwingen den troon van de Habsburgers voor zijn nakomeling schap op te geven, mede tot dezen onder gang heeft bijgedragen. Hij werpt een eigenaardig licht op de mentaliteit van Maximiliaan van Oostenrijk, die te liberaal georiënteerd was om te behagen aan het Oostenrijksche Hof en wiens noodlot noch tans wou dat de Mexikaansche katholieken hem naar Mexico lokten, opdat hij hun bevoorrechte positie zou verdedigen en handhaven, welke positie dezelfde was als deze van de grootgrondbezitters. Eens in het nieuwe vaderland zagen de keizer en zijn echtgenoote in dat zij zich voor een hopelooze taak hadden geplaatst en dat zij tegen den stroom niet zouden op kunnen roeien. Besluiteloosheid, aarzeling op alle gebied, de zorg om tusschen de twee richtingen het evenwicht te bewaren leid de er toe dat degenen die hun vrienden wa ren geweest en die hen naar Mexico had den gebracht, zich van hen afkeerden en zij ten slotte alleen bleven met hun moei lijkheden. In Europa werden zij ook in den steek gelaten door degenen die, zooals Napoleon III, hen hadden aangespoord tot het avontuur. De geschiedenis vermeldt hoe Keizerin Charlotte op 9 Juli 1866 scheep gaat naar Europa om de hulp te zoeken die geen en kele afgezant hen heeft kunnen verzekeren. Enkele maanden later zal haar gemaal weten te sterven als de zoon van een fier geslacht, neergeschoten door de rebellen. Zij bevindt zich dan in Europa, hopeloos overgeleverd aan zich zelf. En hier is het, dat Robert Goffin onthul lingen brengt, nieuwe bijzonderheden bij de geschiedenis van den ongelukkigen keizer van Mexico en van zijn gemalin. Op het oogenblik zoo verhaalt hij, dat Charlotte het besef had dat alles zou eindigen in een drama, heeft zij het gevoel gehad dat de toekomst slechts een middel zou voorbe houden om de beteekenis van haar geslacht te bevestigen en zijn aanspraken te besten digen op een rijk dat hen nu uit de handen glipte. Er moest een erfgenaam worden ge boren. De Heer heeft haar smeekbede ver hoord en toen Charlotte zich inscheepte naar Europa, droeg zij in zich den zoon, dien zij zoo vurig had gewenscht. Maximiliaan was er niet van op de hoogte en ook zij zal nooit hebben ver moed dat dit kind mede oorzaak zou worden van de voortzetting van haar ongeluk. Want haar terugkeer te Mira- mar, na de vruchtelooze reis naar St. Cloud, waar zij door Napoleon III werd vernederd, is door het Oosten rijksche Hof beschouwd als een gevaar voor den troon. Heeft men het Ween sche Hof, heeft men Keizer Frans Jozef op de hoogte gebracht van den toestand van Charlotte? En er worden alleszins dadelijk maatre gelen genomen. Maximiliaan zal Oostenrijk niet meer mogen betreden, zoo wordt be sloten. En van bij haar aankomst te Mira- mar wordt Charlotte beschouwd als een gevangene, terwijl aanslagen op haar wor den gepleegd, ten einde haar door vergif tiging om het leven te brengen, haar en haar kind. Dooden maken geen aanspraak meer op een troon. Robert Goffin, die ongetwijfeld uit zekere bron werd gedocu menteerd en wiens onthullingen mogen worden beschouwd als goedgekeurd zijnde door bij de zaak betrokken autoriteiten, zij het dan op stilzwijgende wijze, stelt vast dat de waarzin van Charlotte is ontstaan na haar terugkeer uit Mexico. Bij de oude ren van jaren hier te lande kan men nog de ontroering vernemen welke zich van het Belgische publiek meester de berichten door de per* kte pers w*rden otte vrij haar i«:rs Werrt spreid nopens het feit dat Charw? v*r- naar Bel^ë mocht terugkeer» «iet familieleden dit eischten. Men heeft hier met spanning a, gingen gevolgd welke door het n e Po- Hof werden in het werk gesteld g^he prinses letterlijk te bevrijden iel °m <ie de Belgische vorstin, Marie Hens slotte is geslaagd. ette, ten Maar wat er zich achter de men afspeelde wist men niet ChSChCN was angstig geworden. Zij vreesd^10^ giftiging en de schrijver verzeke e de daaropvolgende reis naar R0 dat de zieke is gebeurd om den p^ Van hoogte te brengen. Charlotte da eenmaal terug te Miramar, vert in slechts een enkel persoon, nteS* haar kamermeisje Mathilde Dobh* die alle spijzen proeft alvorens zelf gebruikt, en die tenslotte j! lijke pijnen is gestorven. In Juli 1867 is het geduld van het gische Hof ten einde en het is de zelf, Mar r Henriette, die zich r,,°nClfe Hofbrug begeeft om daar den terf van Charlotte te bekomen. Ten .rug*e» van de weigerachtige houding TT5*8®1 sluit genomen: de prinses zal desnood geweld worden ontvoerd. Baron r Lmet die tot haar dood bij de prinses is seki heeft bevelen ontvangen in dien -Ven' Jozef vreest een schandaal komt een accoord tot stand, waarh- Belgische Hof zich verbindt J- 'J zin. Frans en tenslotte waarbij van het kind van Charlotte geheim^ v,0rte den. In welke omstandigheden het k' geboren, laat de schrijver onbesproken"! 'S dan ook maakt de officier van den v, lijken stand te Brussel een akte od dat in het huis op den hoek van de w? loosche laan en de Groot-Hertstraat tl Brussel een knaap is geboren. Hii erkend en opgevoed door een gendall volgt later de lessen van Saint-Cyr Door zijn werk en den belangstellenden ctJl van het Belgische Hof, waardoor zelfcw gerucht ontstond dat hij de z0on van Leo pold II is de zoon van Keizerin Charlotte" en Maximiliaan generaal geworden in het Fransche leger en tijdens den oorlog stond hij aan de andere zijde van de barricade Toen in Januari 1937 keizerin Charlotte té Laken werd bijgezet, was er een Fransche generaal, die treurig, de lijkbaar volgde. Hij was de zoon van deze die t«n grave werd gedragen en slechts enkelen uit de omgeving van de afgestorvene wisten het, dat hij de miskende erfgenaam was in wer kelijkheid, van den Habsburgschen troon. In eigenaardigen, persoonlijken stijl ver telt Robert Goffin dit alles en het is als een droom. Hij heeft de bijzondere verdienste van voor het eerst de volle waarheid no pens het leven van de ongelukkige keizerin, wier geest sedert haar ongeluk en de mis dadige behandeling te Miramar beneveld is gebleven, bekend te hebben gemaakt. Deze onthullingen verminderen de prinses niet, integendeel. Zij doen veel begrijpen dat in haar leven onverklaarbaar scheen en de waardeering voor het Belgische Hof zal er zeker door toenemen, nu men beseffen kan waarom en in welke omstandigheden het Charlotte heeft moeten ontrukken aan den Hofbrug van de Habsburgers. Het is een bijdrage tot de geschiedenis welke ook nog wat meer heeft dan anecdotische waarde. Rijksveldwachter benoemd. De rijksveldwachter A. Uistenlinden te Vlaardingen is met ingang van 16 dezer benoemd als zoodanig te Akersloot, voor het politievaartuig R. P. XXI. KERKSTRIJD TE SINT PANCRAS BEËINDIGD. Ons dorpje is den laatsten tijd sterk in beroering geweest door den strijd, die werd gevoerd, bij de Ned. herv. kerk. Door het beroepen van ds. Molenaar in een andere gemeente was een vacante plaats ontstaan. Reeds spoedig was een keus gedaan door den kerkeraad, aan ds. Krop uit Friesland was een toezegging tot een beroep gedaan. Tegen deze toezegging ontstond een sterke oppositie. Geruchten deden de ronde, dat ds. Krop niet de gewenschte predikant zou zijn. De gemeente werd echter niet gevraagd en ds. Krop wachttte op zijn beroep. Voor eenige dagen is ds. Krop op bezoek ge weest, doch er waren zelfs kerkeraadsleden die hem niet te woord wilden staan. Ver zocht werd een ledenvergadering. Dit werd echter geweigerd, het gevolg was, dat eenige leden met een lijst gingen loopen om deze kwestie van de baan te krijgen: of ds. Krop beroepen of de kerkeraad aftreden. Steeds bleef de zaak in beroering. De dolste geruchten deden steeds de ronde. Onver kwikkelijke discussies werden gevoerd. Zoowel door den kerkeraad als door de leden. Inden benoeming zou volgen, zou een deel van den kerkeraad aftreden. Zelfs zouden, naar ons ter oore kwam in de con sistoriekamer, dingen van onaangenamen aard zijn gebeurd. Thans is de strijd ten einde, tenminste wat betreft het beroepen der dominee. Ds. Krop is thans beroepen als predikant der herv. gemeente. Door deze benoeming hebben drie kerke raadsleden bedankt, de diakenen Kortleven, Hartman en Boon. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. Marie Stam slaagde te Rotterdam voor het leerares costuum-naaien. examen Onderlinge Brandweermaatschappij. De Onderlinge Brandweermaatschappij genaamd „Schermeers brandcontract voor gebouwen, opgericht 1813", hield Dinsdag in café Kamsteeg een bijeenkomst, ter verkiezing van een directeur in de plaats van wijlen den heer D. de Jong. Gekozen werd de heer F. Posch te Zuid- en Noord schermer. Grasgewas. Woensdag werd in café Renses ver huurd het grasgewas van Schermeers dijken en wegen.. Het bedrag dat in 1937 3591 bedroeg was voor 1938 verhoogd tot 5370. De verkooping van het riet bracht 466 op, tegen 273 in 1937. dijk en omstreken in vergadering bijeen iB het lokaal van den heer C. Vijzelaar. De voorzitter, de heer K. Wagenaar t« Heerhugowaard, wees er in zijn opening op dat 1937 voor de tulpenkweekers in het algemeen een goed jaar is geweest. Won dere dingen bestaan er echter ten opzichte Polderverkiezing van het teeltrecht, dat voor de jongeren Bij de op Woensdag 15 Dec. gehouden' ^ke ™^ykheden oplevert dat deze geen verkiezing voor den Polder en Banne werd !r kunnen stichten, de heer P. Fok als lid van hit dagllijksch JJ1 k="mS BloembollencultaB'. Woensdagavond kwam de afd. Langec- bestuur herkozen en de heer P. v. d. Gragt als hoofdingelanden. Slootje gedempt. Als een zeer verheugend nieuws, ver nemen we, dat het zoo beruchte en gevaar lijke slootje langs het Kerkepad vanaf de kerk tot aan de brug bij Jn. Kluit zal wor- en gedempt. Dit zal een groote verbetering zijn. Nu heeft men tenminste één kans minder om in de sloot te rijden. Geslaagd Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. de Wit Szn., thans leeraar bij het Instituut Laurillard (instituut voor opleiding in de gemeente-administratie, enz.) te Den Haag is bij de aldaar gehouden examens ge slaagd voor de akte staathuishoudkunde en statistiek M. O. Beschermheer A.d.v.e.n.d.o. In de plaats van wijlen burgemeester P. Slot is aan burgemeester H. Schelhaas het beschermheerschap aangeboden der chr. muziekvereeniging Advendo. De a.s. blijde gebeurtenis. In de Woensdagavond gehouden verga dering van het bestuur der Oranje-vereeni- ging, in bijzijn der hoofden van scholen, werd besloten de heuglijke gebeurtenis in het prinselijk gezin te vieren met een op tocht der schoolkinderen, die daarna zullen worden getracteerd. Medewerking zal gevraagd worden de plaatselijke muziek- en zangvereenigingen tot het houden van een concert, terwijl het tevens in de bedoeling ligt eenige tableaux op te voeren. Tevens zal de burgerij ver zocht worden naast het vlaggen versie ringen aan te brengen. de verbetering betreffende vrijheid van handelen en het in het leven roepen der contante betaling, waarin de bond van vei lingen een goed werk kan verrichten. Van 11—18 Februari 1938 zal in het bondsgebouw te Haarlem een vaktentoon stelling worden gehouden aan broei-gewas' sen, v u. c. nieuwe soorten. Besloten werd 5 subsidie te verleenea Besloten werd op de algemeene vergad£ ring de candidatuur te steunen van heeren P. Avis te Midwoud, Th. Hoog Haarlem en C. van Wijk te 's-Gravenhag* Tot afgevaardigden werden geh°zen. heeren C. Timmerman en J. KostelU Noord. Besloten werd de contibrutie der kl kweekers te verlagen van 5 op 3.50 Oügewekt werd lid te blijven van H. B. G. daar men dan ook gebruik fr maakt kan worden van het scheidsgerec de OPROEPING. Sollicitanten worden opgeroepen naar betrekking van Archivaris der gemeente Alkmaar- Jaarwedde 3300—4300 (5 tweejaarlil" sohe verhoogingen van 200). telleh Dienstjaren in gelijken rang elders mede. zjjn De sollicitanten moeten in het °ezl van het diploma wetenschappelijk aI de ambtenaar le of 2e klasse, als bedoe van artt. 4 en 5 van het Koninklijk bes 2 September 1919, S. 551. Geen bezoek dan na oproeping. jg3g. Stukken in te zenden vóór 1 Janu Alkmaar, 16 December 1937. Burgemeester en Wethouders van F. H. VAN KINSCHOT, Burgen*»"" A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 8