Agenda Luchtaanvallen Nationale Zwemwedstrijden WeecAecicfu met Brandbommen Krijgt Bergen een garnizoen? Restauratie Groote Kerk. Bezoekt a.s. Zondaravond 8 uur de G .OOTE in „DE OVERDEKTE". NASSAU-TAX. Tel. 3545 Alkmaar en de aas'evering aan Warmenhuizen. Wist U, dat bij de best uitgeruste brandweer niet in staat is alle branden tegelijk te blusschen en daarom de ge heele bevolking moet trachten in e;gen huis zelf ieder begin van brand te blusschen T Verwachting: Buitenlandsch weerover*jCht - de EERSTE BLAD Alkmaar, Vrijdag. De Nieuwe Rotterdamsche Courant van gisteravond bracht het volgende bericht: Naar wij vernemen, zal, evenals het korps Luchtdoelartillerie, ook de Lucht- vaartafdeeling binnenkort worden ge reorganiseerd. Men is voornemens, haar uit te brei den tot een brigade van drie regimen ten. Het eerste regiment zal de lucht strijdkrachten ten behoeve van de luchtverdediging en het luchtbombar dement omvatten; in het tweede regi ment zullen de luchtstrijdkrachten van het veldleger worden opgenomen, ter wijl tot het derde regiment alle scholen (vliegschool, waarnemersschool, radio school) zullen behooren. Met deze reorganisatie zal een uit breiding van garnizoenen gepaard gaan. Naar alle waarschijnlijkheid wordt in de onmiddellijke nabijheid van Rotter dam een nieuw garnizoen gevestigd. Ook Bergen, de plaats van het nieuwe vliegveld, krijgt vermoedelijk een gar nizoen. Wij hebben bij Defensie naar de juistheid van dit bericht geïnformeerd. Men deelde ons mede, dat de bezetting van het te stich ten militaire vliegveld in Bergen gestation- neerd zal worden. Onjuist is dat er drie regimenten voor de luchtvaartafdeeling zullen worden inge steld. Aan den minister zijn verschillende reor ganisatieplannen voorgelegd, waarover deze nog een beslissing moet nemen. Wanneer Bergen als garnizoen voor de bezetting van de bemanning van het vlieg veld wordt aangewezen, dan zullen daar voor de ongehuwden een of meer centrale gebouwen voor huisvesting moeten komen en worden de gehuwden verplicht in Bergen te wonen en mogen slechts met toestemming een andere gemeente tot woonplaats kiezen. Binnen een straal van 5 K.M. wordt dit echter als regel toegestaan. Een definitieve mededeeling kan echter nog niet worden daan omdat de minister nog een beslissing moet nemen. In bijlage no. 182 schrijven B. en W.: Zooals uwe vergadering bekend is, heeft de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen dezen zomer een bespreking met ons college gehad over de restauratie van de Groote kerk. Dit onderhoud had plaats op 2 Augustus j.1. In overeenstemming met het inzicht van den minister is tot dusver geen voorstel gedaan om gelden beschikbaar te stellen voor de restauratie, omdat niet bekend was, op welke wijze het werk zou word :n uitge voerd en onder welke arbeidsvoorwaarden daarbij zou worden gewerkt. In zy'n brief van 26 Juli 1937 raamde de minister de kosten van de restauratie (daar onder begrepen het aanbrengen der rthoor- werken) op 520.000, waarin, naar zijne Excellentie meende, behoorden bij te dra gen: het Rijk voor 52 pCt., de Provincie en de gemeente elk voor 22 pCt en de kerke lijke gemeente voor 4 pCt. Sedert het einde van November j.1. is de mogelijkheid van de restauratie in een nieuw stadium gekomen, nu er uitzicht is geopend, dat de restauratie door het Werk fonds 1934 zal kunnen worden gefinancierd. Doordat Ged. Staten aan de Staten der Provincie zullen voorstellen het percentage, overeenkomstig de algemeene gedragslijn der Provincie, niet hooger te bepalen dan 15 pCt., moest een oplossing gevonden wor den voor de ontbrekende 7 pCt. Het Rijk is bereid hierin voor 5 pCt. te participeeren, wanneer de gemeente 2 pCt. voor haar re kening neemt. De verhouding, waarin de kosten van deze restauratie der Groote kerk zal worden bij gedragen, zal dan zijn: het Rijk 57 pCt., de gemeente 24 pCt., de Provincie 15 pCt. en de kerkelijke gemeente 4 pCt. Ingeval de kerkelijke gemeente meer mocht kunnen bijdragen dan 4 pCt. (waar omtrent nog overleg wordt gepleegd) dan zal het verschil in dezelfde verhouding als hiervóór bedoeld (5:2) aan het Rijk en de gemeente Alkmaar ten goede komen. Voor een juiste vergelijking is hfet noodig hierbij in aanmerking te nemen, dat de kosten der vorige restauratie hebben be dragen 460.000, waarin werd bijgedragen: het Rijk 182.000 of 39.6 pCt, de Provincie f 65.000 of 14.1 pCt. de gemeente 98.000 of 21.3 pCt. de kerkelijke gem. 115.000 of 25 pCt. Omtrent de arbeidsvoorwaarden kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. Niettemin stelt de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen er prijs op, dat thans een beginselbesluit wordt genomen omtrent de verdeeling der kosten, aan de restauratie verbonden. De financieele medewerking der gemeente wordt thans wel gemakkelijker gemaakt, nu bepaald is, dat aan de gemeente de eerste 5 jaren geen rente en aflossing der te sluiten leening in rekening zullen worden gebracht, welk tijdvak vermoedelijk nog blijkens mededeelingen van het Bestuur van het Werkfonds 1934 verlengd zal worden zoo lang de gemeente een extra-bijdrage uit-het Werkloosheids-subsidiefonds behoeft. Niet temin athten wij het van belang, thans uit drukkelijk te bedingen, dat de gemeente op nader te bepalen wijze bij de uitvoering der restauratie zal worden betrokken, opdat met haar geregeld over de wijze van uitvoering overleg wordt gepleegd. Wij zouden u daarom onder voorbe houd van instemming van uwe verga-lering met de arbeidsvoorwaarden, waaromtrent wij u te zijner tijd een nader voorstel zul len doen willen voorstellen den ministe- van onderwijs, kunsten en wetenschappen te berichten, dat u zich met de door den mi nister voorgestelde regeling der verhouding van de bijdragen voor de restauratie in be ginsel kunt vereenigen, mits de gemeente nimmer meer zal behoeven bij te dragen dan het thans van haar gevraagde bedrag van 124.800 en op nader overeen te komen wijze bii de uitvoering der werkzaamheden zal worden betrokken. In de kunst zaal van den heer Boender maker te Bergen, tot 19 Dec. dagelijks ten toonstelling van schilderijen. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Truxa (sens.); hoofdrollen La Jana, Hannes Stalzer en Rud Klein Rogge. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag behalve Zaterdag hoofd nummer Het groene licht (detect.); hoofd rollen Eroll Flynn en Anita Louise. Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Tarzan's verdere avonturen; hoofdrol Johnny Weismuller. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De goede aarde (rom.-real.), hoofdrollen Paul Muni en Luise Rainer. Toegang boven 14 jaar. (Geprolongeerd). Zondagmiddag om 2, 4.30 en 8 uur voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdag 17 Decembèr. 9 uur, gebouw Huishoudschool, ledenver gadering Alkm. Huishoud- en Industrie school. Zaterdag 18 December. 8 uur, Harmonie, feestavond „De Halter". Prijzen der plaatsen: fl.25, f0.75 en f0.50. Groote ritten «peclale tarieven, KOOPT GEEN „STEENKOLEN" AAN DE DEUR. Door den veldwachter van Callantsoog zijn twee Amsterdammers aangehouden die langs de huizen zgn. „anthraciet" leverden Het bleek dat deze gasten bijna 25 te weinig leverden en zoogenaamde goed- koope smidskolen als athraciet verkochten. In Schagen hebben deze Amsterdammers dezelfde bedriegerij uitgehaald. Nadat zij zich ontdekt zagen zijn zy per auto gevlucht maar werden door den hen in een andere auto achtervolgenden veld wachter ingehaald. Moraal: Men koope geen steenkoolen aan de deur. REISBUREAU CENTROPA N.V. In de Langestraat 12 alhier is geopend het Reisbureau Centropa N.V., waar men alle inlichtingen op reisgebied kan krijgen. Hier is het officieele agentschap van bin nen- en buitenlandsche spoorwegen, de K. L. M. en andere luchtvaartmaatschap pijen, benevens van alle scheepvaartmaat schappijen. Uit Duivelseiland ontsnapt. - Te Yabu- coa, aan de Z. O. kust van Porte Rico, zijn gisteren vijftien vluchtelingen van Duivels eiland aangekom.en, nadat zij 600 mijl in een open boot over de Caraïbische Zee hadden geroeid. De Tiber blijft stationnair. - De was van de Tiber is tot staan gekomen, de waarnemingsposten te Orte en Passo, resp. honderd en veertig K.M. stroomopwaarts van Rome, meldden hedenochtend, dat de waterstand gelijk was aan gisteravond. Te Rome zelf was de waterstand vanochtend tien centimeter hooger dan vannacht. De nieuwe wijk Portuense bij de Sint Paulus Basiliek is door het instorten van een kade muur overstroomd. Afdeelingen genie wer den de brandweer van Rome te hulp gezon den. De militaire autoriteiten hebben op verscheidene plaatsen in de Romeinsche Campagna hulpposten geplaatst. Het aantal dakloozen wordt op een duizendtal ge raamd, men weet nog niet hoeveel personen om het leven zijn gekomen door de over stroomingen. Letland geteisterd door zware sneeuw stormen. - Zware sneeuwstormen hebben de laatste dagen in Letland ernstige schade aangericht. Te Lettgallen is een vrouw doodgevroren, nadat zij urenlang gedwaald had hoewel zij zich op slechts 150 pas af stand van haar woning bevond. Ook een 50- jarige man is doodgevroren. Van de 75 autobusdiensten zijn er nog slechts acht in bedrijf. De steden ondervinden de gevolgen der sneeuwstormen doordat de aanvoer van melk is gestaakt. Op a.s. Maandag zal de raad der ge meente Warmenhuizen bijeen komen voor een vergadering, waarop ook weer eens over de gaslevering door Alkmaar zal wor den gesproken. ImmeTs op de agenda komt o.m. voor een mededeeling van Ged. Staten, berichtende dat zij van den minister van binnenlandsche zaken een schrijven hebben ontvangen inzake het gasbedrijf. In verband daarmee werd aan B. en W. van Warmenhuizen namens den minister, met aandrang in overweging gegeven te be vorderen dat alsnog een besluit wordt ge nomen tot het treffen van een regeling tot overdracht van het bedrijf. Als antwoord hierop deelen B. en W. den raad mede, dat de meerderheid van hun college voorstelt geen verdere onderhande lingen inzake de overdracht van het bedrijf te openen met de gemeente Alkmaar, aan gezien niet is komen vast te staan, dat de gebruikswaarde van het gas van het bedrijf der gemeente Alkmaar van dezelfde hoeda nigheid is als het thans geleverde gas van de eigen fabriek. Uit bovenstaand bericht is wel duidelijk komen vast te staan, dat de minister zonder dwang aan den raad een laatste mogelijk heid heeft opengelaten om te komen tot de overdracht van het Gemeentelijk Gasbedrijf te Warmenhuizen aan de gemeente Alk maar. Indien hiertoe vóór 1 Januari 1938 niet be sloten kan worden, zal de minister vermoe delijk overgaan tot den dwingenden maat regel, bedoeld in art. 145a van de gemeente wet. Het behoeft geen betoog, dat de minister in de bijdrage in de kosten van de huishou ding van de gemeente Warmenhuizen (zijnde de subsidie over 1938) de overdracht van het gasbedrijf aan de gemeente Alkmaar onver brekelijk zal verbinden. Ook voor de gemeenten Harenkarspel, Sint Maarten en Schoorl zijn aan bovenbe doelde overdracht dermate financieele voordeelen verbonden, dat de gemeenteraad van Warmenhuizen wél in overweging wordt gegeven jlit punt met de grootste voorzichtigheid te behandelen. Geen verkoop van het bedrijf aan een particulier. Verder deelen B. en W. van Warmenhui zen den gemeenteraad mede, dat zy van den heer Joh. Bierman, ovenbouwbureau te Groenlo een schrijven hebben ontvangen, waarin wordt gevraagd of er kans bestaat dat de gemeente het gasbedrijf aan een par ticulier wil verkoopen. Als hun voorstel voegen B. en W. hieraan toe, dat naar hun meening niet op het ver zoek moet worden ingegaan en het bedrijf dus niet aan een particulier moet worden verkocht. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. ALKMAAJRSCHE COURANT, TEL. 3320 WIENS PORTEMONNAIE IS DAT? Men verzoekt ons te willen meedeelen, dat Woensdag j.1. in de omgeving van de Wagemakerstraat een damesportemonnaie gevonden is, inhoudende een bedrag aan geld en een steunbon van een bouwvak arbeider. Inlichtingen hierover worden bij de Rei niging, Zeglis 171, verstrekt. EEN ONDERSCHEIDING. De heer G. Meuldijk, die in- den afge- loopen zomer met succes kunstmatige ademhaling op een bewustelooze drenke ling toepaste, ontving van de Maatschap pij tot Redding van Drenkelingen te Amsterdam eeri- zilveren medaille, een draagmedaille en een getuigschrift. q INBRAAK TE LÏMMEN. In den afgeloopen nacht is ingebroken bi; Dr. M. J. F. van Oppen. De dief of dieven hebben vermoedelijk tafelzilver meegeno men. Geld wordt niet vermist. Van de dader of daders ontbreekt elk spoor. Wij vernemen nader, dat de inbrekers zijn binnengekomen door een glazen tuin deur. Zij hebben het glas verbroken en daarna de spanjolet-sluiting opengemaakt. De familie Van Oppen, die in het huis ver toefde heeft des nachts niets van het ge beurde bemerkt. Drie laden van 't dressoir waren geopend en van het zilverwerk heb ben de dieven blijkbaar verscheidene stuks in handen gehad. Het schijnt hun hoofdza kelijk om geld te doen te zyn geweest, dat zy evenwel niet hebben gevonden. Wat van het zilverwerk ontbreekt kon nog niet wor den vastgesteld. FILMVOORSTELLING VOGELS ENZ. De voor hedenavond aangekondigde film voorstelling van zee, rotsen en vogels, uit gaande van het natuur-historisch museum alhier, is tot nader datum uitgesteld. MODERNE RECLAME. Gisterenavond werden door de Vereenigde Brandstoffenhandel, alhier, in samenwer king met den Bruinkoolbrikettenhandel, in de bioscoopzaal van het gebouw de Harmo nie 2 gratis filmvoorstellingen gegeven, die beide druk werden bezocht. Op zeer amusante wijze werd met de eerste film vertoond, hoe er voor het ge bruik van bruinkoolbriketten o.a. in Spa kenburg reclame werd gemaakt. Daarna volgden 2 andere filmpjes, waar van in het bijzonder de komische film „De Leeuwentemmer" zeer in den smaak bleek te vallen, want de lachsalvo's waren niet van de lucht. Tenslotte, waar toch nog even aan het geheele reclame-doel beantwoord moest worden, eindigde de voorstelling met een film van het bedryf van den V.B. Ongetwijfeld zal menigeen eerst thans een indruk hebben gekregen van een groot bedrijf in brandstoffen, waar de cliënten op de meest serieuse wyze bediend worden. Wy meenen te mogen beweren, dat door deze prettige wyze van reclame de Ver eenigde Brandstoffenhandel menigeen een vroolijk uur bezorgd heeft. LUCHTBESCHERMING ALKMAAR, Het Alkmaarsche plan goedgekeurd. De inspecteur voor de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen te 's-Gravenhage heeft bij schrijven d.d. 16 November j.1. bericht, dat het door den Commissaris van Politie alhier als hoofd van den Gemeentelijken Luchtbe schermingsdienst ingediende luchtbe schermingsplan dezer gemeente, door hem is goedgekeurd. Naar aanleiding hiervan zal het de Alk maarsche burgerij interesseeren, hoe het thans met de luchtbescherming in Alkmaar gesteld is. We kunnen daarover het vol gende mededeelen. Nadat ongeveer 1jaar geleden in een bijeenkomst onder leiding van den burge meester met het hoofd Luchtbeschermings dienst en verschillende hoofden van takken van dienst, die belast zijn met de leiding der hulpdiensten, een voorloopige indee ling der organisatie was bezien, waarbij door het hoofd Lbd. den commissaris van poli tie richtlijnen voor de hulpdiensten werden aangegeven, is door de verschillende hoofden van takken van dienst een plan de cam pagne voorbereid, terwijl in de plaatselijke bladen in Mei 1936 de welbekende oproep aan de burgerij verscheen, waarin werd opgewekt tot het zich beschikbaar stellen voor vrijwillige diensten. In vergelijking met in andere gemeenten opgedane ervarin gen mag deze oproep welgeslaagd heeten. Ruim 150 burgers, zoowel mannen als vrouwen, uit eiken, rang en stand, meldden zich aan. Dit aantal zou nog grooter ge weest zijn, wanneer bij de aanneming geen rekening was gehouden met de omstandig heid, dat geen gebruik kon worden ge maakt van de diensten van hen, die gewoon of buitengewoon dienstplichtig waren. Het opgegeven aantal van 150 vrijwillige medewerkers, is wel bij lange niet vol doende en voor een goed voorbereide orga nisatie zullen minstens 600 personen noodig zijn, doch de mogelijkheid was inmiddels geschapen om althans in één vak der or ganisatie een eenigermate voldoende perso neelsbezetting te waarborgen. De organisatie van de plaatselijke lucht bescherming is, zooals ook in andere ge meenten, gedecentraliseerd gedacht. Daar toe is de gemeente verdeeld in 2 vakken; vak I omvat de binnenstad, begrensd door de singelgrachten met inbegrip tevens van de Spoorbuurt, Rochdale-West en Nassau- kwartier; vak II wordt uitgemaakt door het overige bebouwde deel der gemeente. Voor Alkmaar kan volstaan worden met een indeeling in twee vakken, omdat de bebouwde kom betrekkelijk klein van op pervlakte is. Aan het hoofd van elk vak staat een vak leider, die in oorlogstijd met de algeheele leiding in zijn vak belast is. De luchtbeschermingsorganisatie beschikt thans over de volgende hulpdiensten, die naar een eigen plan verdeeld zijn over de beide vakken, t.w. 1. De waarschuwings- en alarmdienst. Deze zetelt in het bureau van politie, waar een 2-tal radio-ontvangtoestellen dag en nacht de berichten omtrent de beweging van vijandelijke vliegtuigen opvangen, aan de hand van welke berichten het hoofd lbd. bepaalt, wanneer de bevolking zal moeten worden gealarmeerd. Deze alarmmeering geschiedt door een 15-tal fabrieksfluiten en sirenes, die op verschillende plaatsen in de stad zullen worden opgesteld. Met deze be richtgeving per radio zal uiteraard niet kun nen worden volstaan, doch wordt deze aan gevuld door den 2. Uitkijk- en luisterdienst, die door vaste posten op de Groote Kerk en in het lande lijk deel der gemeente via telefoonlijnen met het politiebureau zijn waarnemingen omtrent vijandelijke vliegtuigen bericht. Daarenboven is met diverse gemeenten in wijden kring rondom Alkmaar overeen gekomen wederzij dsche waarnemingen on middellijk tegen elkaar uit te wisselen. 3. de Brandweer. Deze heeft door een bijzondere personeel-organisatie en ver spreide opstelling van materiaal in de beide vakken gezorgd voor de meest snelle hulp- verleenin». 4. De Geneeskundige Dienst. Deze heeft door inrichting, buiten de reeds bestaande ziekenhuizen, van 6 hulpziekenhuizen een buitengewone uitbreiding van personeel noodig. De dienst op straat wordt bovendien verricht door een 10-tal reddings- en trans- portploegen, welke hun werkzaamheden weer onderverdeelen door patrouilles. De hulpziekenhuizen zelf zullen buiten de eigenlijke verplegingsruimte nog omvatten: voor-ontsmettingsruimten voor die per sonen, die door een gasaanval zijn ge troffen. 5. De opruimings- en herstellingsdienst is belast met den opruimingsarbeid, die noodig zal zijn tengevolge van de vernieling van Zwakke tot matige noordwestelijk noordoostelijke wind; zwaar bewolkt tot trokken; waarschijnlijk buien van re l sneeuw; temperatuur om het vriesp„n?( Voorloopig niet veel verbetert,, De hooge drukking nam in noord-s^f" dmavie sterk toe, die van IJsland naar de Britsche eilanden gevolgd d /J nr*»»/sc«o J n rlin rlnn CfD Oostzee ligt een ondiepe depressi^'^ ngzaam westwaarts trekt. Op de Br', l eilanden klaarde de lucht op en kwam^* -jpl in Ierland als in Schotland lichte1 voor. In Frankrijk is de lucht nog J01* trokken en de temperatuur maar we^ boven nul graden, in het westen viel regen. In Zwitserland daalde de temtil tuur even onder het vriespunt, in de hé is het opgeklaard met vorst tot 20 In Duitschland trok het gebied van Hehf. vorst zuidwaarts. Aan de Oostzeekust regen en sneeuw. Ook zuid-ScandiJÏÏ meldt veel sneeuw, m het noorden j lucht bedekt maar hield de strenge aan. 8 vom Hier te lande is voorloopig niet veel verandering te wachten, de temne« tuur blijft nabij het vriespunt met kanê op regen- of sneeuwbuien. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui- gen en andere vo'-rtuigen van 1618 uur w 7.34 uur licht op. gebouwen door een luchtbombardement en met de herstelling van door bommen be schadigde straten, electrische geleidingen en buizen voor toevoer van water en gas. Deze dienst is onderverdeeld in 6 ploegen elk onder leiding van een commandant en hier zijn diverse vaklieden bii ingedeeld. 6. De ontsmetlingsdienst, die ten doel heeft perceelen, straten en pleinen enz., te ontsmetten na een gas-aanval, waardoor een besmetting is veroorzaakt. Bij dezen hulpdienst is uiteraard ingedeeld de ge meentelijke reinigingsdienst, terwijl de Keuringsdienst voor Waren hierbij tevens een zeer bijzondere taak vervult Deze be last zich o.m. met de vaststelling van even- tueele besmetting van drinkwater en levens middelen en de directeur leidt de personen op, die by den lbd. de taak van gasver- kenner moeten vervullen. 7. De politie zal t. z. t. een sterke tuit- breiding ondergaan en is daartoe aange vuld met een aantal personen, voornamelijk gerecruteerd uit de Burgerwacht. De taak der politie bij luchtaanvallen heeft niet bepaald een nieuw aspect, doch de talrijke afzettingen, bewakingen van gevaarlijke plaatsen, het verzorgen van verkeersrege lingen bij algeheele verduistering en hand having der openbare orde bij in te richten openbare schuilplaatsen zal een groot aantal manschappen vorderen. Eventueele luchtbombardementen zullen zich dikwijls voor doen bij duisternis en zal daardoor de dienst der lichtbedryven maat regelen treffen in den kortst mogelijken tijd een algeheele verduistering der stad te be werkstelligen, opdat het aanvalsdoel van den vijand verborgen kan blijven. Bij deze organisatie-opzet is een bijzon dere groote hoeveelheid hulp-materiaal be- noodigd, waarvan de aanschaffing groote bedragen zal vorderen. De burgerij stelle zich echter niet dat bij een luchtaanval de plaatselijke lbd. in alle gevallen van huipaan vragen kan voorzien. Zij dient er van doordrongen te zijn, dat vóór alles het nemen van zelfbe schermingsmaatregelen in bedryf en gesan noodzakelijk is en dat de ambtelijke lbo. eerst optreedt wanneer deze zelfbescheP- mingsmaatregelen ontoereikend zijn o® ernstige gevolgen te voorkomen. Voor alles is luchtbescherming zelfbe scherming. Dit inzicht zal bij de burgery wakker geroepen moeten worden en hier ligt nd» een groote taak weggelegd voor een mW® vereeniging, welke als plaatselijke afdeew» van de Nederlandsche Vereeniging Luchtbescherming in de komende maW®" zal worden opgericht. 70.000.000 CERTIFICATEN GEPLAATST IN DRIE JAAR. De Engelsche beleggingsmaatscfcaP" pijen (Unit Trusts) hebben in rt*® drie jaar tijd ongeveer 70.000. certificaten (Units) bij het publi<* weten te plaatsen. Hoofdzakelijk den „kleinen man", die daardofl® eveneens kan profiteeren van aandeelenhandel. Dit is vooral zoo aantrekkelijk de Trusts een sterke risico-verdeel® doorvoeren. De Engelsche Trusts verklaren d®, het groote succes te danken aan de doelmatige reclame op 2*°^ schaal, die zij hebben gemaakt. hierbij heeft courantenreclame de kern van alle goede reclame grootste rol gespeeld. ,t hif Door te weinig reclame verkeer te lande het groote publiek wetendheid over dezen beleggingsvorm. in on- nuttig"

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2