VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Rechtszaken £uchtoaact Jfcovinciaat Tlieuws .Ingezonden Stukken 3ieck&School AKERSLOOT HEILOO BERGEN HEERHUGOWAARD EGMOND AAN ZEE OUDORP AKERSLOOT ZUIDSCHARWOUDE SCHAGERBRUG SCHOORL TWEEDE BLAD 3 wenk gegeven om deze wijziging aan te brengen, nu de drankwet in dien geest is veranderd. Wie den meesten sterken drank verkoopt zal voortaan ook het hoogste vergunnings recht moeten betalen. Gemeentebegrooting 1938. Als rapporteur van de commissie, welke de begrooting heeft nagezien, deed de heer Visser verschillende voorstellen. Allereerst meende de commissie dat voor verzekering tegen inbraak en fraude niet meer dan i 45 behoefde te worden geraamd. Voor de ad viescommissie voor bouwontwerpen zou een bedrag van 30 dienen te worden uit getrokken. Voor wachtgeld voor den direc teur van het electrisch bedrijf zou 564 op de begrooting moeten worden gebracht en voor idem schoolschoonmaakster 169.94. Tenslotte adviseerde de commissie om de begrooting goed te keuren in ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst op 154.545.47, zooals B. en W. die hadden in gediend, en op 96.899.39 voor den kapi- taaldienst. Wethouder Z u t gaf als zijn meening te kennen, dat de raming voor salarissen der wethouders op f 200 totaal wel wat laag is, wat ook gezegd mag worden van 10 voor den ambtenaar van den burgerlijken stand maar daar kan nu eenmaal niet méér voor worden uitgetrokken. Ernstig bezwaar had spr. tegen de 3000, welke geraamd is voor controle in de werkverschaffing. Spr. zelf had die verricht voor 500. Tengevolge van een vergissing van een zeker iemand, aldus spr., zal diezelfde controle nu door officieele personen worden verricht en dan zeker 1500 per jaar duurder komen, waardoor bet voordeel, hetwelk de gemeente had ver kregen door de conversie van geldleeningen, weder geheel is te niet gedaan. De heer Boon sloot zich bij deze woor den aan. De heer Schuur vond den post zieken- huisverpleging ad 5000 te hoog en gaf in overweging naar bezuiniging te streven, b.v. door belanghebbenden zich te doen verzeke ren bij de daarvoor bestaande vereenigmg Weth. Hart betoogde, dat deze kwestie de volle aandacht heeft van B. en W. Zoo- veel mogelijk wordt verhaal van de zieken huiskosten toegepast, terwijl tevens meer malen in overweging is gegeven zich pan te sluiten bij de ziekenhuisverplegingsvtreeni- ging, waartoe reeds zeer velen zijn overge gaan. Men wordt dikwijls voor plotselinge gevallen gesteld, die opname in een zieken huis noodzakelijk maken, zonder dat te vo ren de betalingskwestie kan worden gere geld. Spr. verzekerde nadrukkelijk, dat geen enkele opname geschiedt zonder advies van den geneesheer. Ten aanzien van de door den heer Zut te laag gachte posten zei spr., dat men die wel wat hooger had kunnen ramen, maar aan gezien de gemeente noodlijdend is, zouden van hoogerhand die verhoogingen wel weer zijn geschrapt. We herinneren ons nog wel hoe verzoeken om verhoogingen op zeer krenterige wijze werden bekeken door Ged. Staten. Er zal wel niet anders opzitten dan de begrooting goed te keuren zooals Zij nu is opgesteld. Spr. zou dat willen doen met een betuiging van teleurstelling over het feit, „dat goedkeuring wel moet geschieden, hoewel ons gevoel zegt, dat verschillende dingen te laag zijn geraamd". De voorzitter constateerde, dat wel bezwaren tegen de begrooting zijn inge bracht, maar dat zij a]s zoodanig niet is aan gevallen. Hij stelde dus goedkeuring voor. Alzoo werd besloten. Tevens werd hierbij goedgevonden om een extra subsidie aan te vragen'in de kosten van werkverschaffing groot 5600, alsmede een extra belastingbij- drage van 4595.22 en een bijdrage van 35.000 in de kosten van de huishou ding der gemeente (hiervoor werd voor 1937 aangevraagd 33.100 en ontvangen 23.550. Ged. Staten schrapten aan stonds al de bedragen voor tekorten van vorige rekeningen en dat zal nu ook wel weer gebeuren.) Wegens het bereiken van de wettelijke leeftijdsgrens werd eervol ontslag verleend uit hun betrekking, met dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten, aan den heer G. Meijer als doodgraver enz., aan den heer Jb. Groot als gemeente-opzichter en aan den heer Oosterman als hooisteker. Goedgekeurd werd een grootendeels ad ministratieve wijziging van de begrooting 1937. Ged. Staten hadden bezwaar tegen het leeningsbesluit der vorige vergadering. ZÜ wilden de rente van de rekeningcourant zien gesteld op 11/4 in plaats van op 1 pCt-, terwijl voorts eerst een leening moet wor den aangegaan van 85.000 en daarna 15.000 in rekening-courant. Wordt daar van gebruik gemaakt, dan mag de loening niet grooter zijn dan f 70.000. Alzoo beslo ten. De voorzitter sloot hierna de verga dering met den leden een goed uiteinde van 1937 te wenschen. BLOEMENKOOPMAN SPEELDE VOOR TAXI-CHAUFFEUR. Rijden ging wel, doch stoppen bracht moeilijkbeden mee. Tusschen de taxi-chauffeurs en een bloe- menkoopman op het Valkenboschplsin te den Haag bestond een stilzwijgende over eenkomst, dat, wanneer de chauffeurs bezig waren met koffiedrinken en hun taxi's niet in goede volgorde stonden, de bloemen- koopman deze wagens wel eventjes netjes zou zetten. Deze laatste had vroeger wel eens gechauffeerd en hoopte op deze wijze zyn rijkunst te onderhouden. De chauffeurs vonden dat best, want dan behoefden zij hun kopje koffie niet in den steek te laten. Op Hemelvaartsdag evenwel heefi het weinig gescheeld, of deze gewoonte zou menschenlevens gekost hebben. Op traditioneele wijze heeft de bloemen- koopman een wagen willen verzetten, doch reed daarbij een voetganger aan. Hiervan geschrokken, raakte hij de kluts kwijt, trapte het gaspedaal, inplaats van de rem in en reed in dolle vaart het heele Valken- boschplein rond om ten slotte tegen een trammast tot stilstand te komen. Gelukkig deden zich daarbij geen ernstige persoonlijke ongelukken voor. De bloemenkoopman had zich thans voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. De officier van justitie, mr. Cohen Ter- vaert, eischte een geldboete van 20, subs. 20 dagen. Uitspraak 21 December. ONZE POSTVLUCHTEN. De Buizerd is op Schiphol aangekomen. Op de uitreis bereikten de Reiger Rangoon, de Emoe Basra en de Gier Napels. Op de thuisreis landden de Wielewaal te Jodhpur en de Ibis te Singapore. MILITAIR LES VLIEGTUIG OVER DEN KOP. Inzittenden ongedeerd. Vanmorgen ongeveer half twaalf ge raakte een militair lesvliegtuig van Soes- terberg bemand met de heeren H. Plesman Jr. en de Laet, bij het landen in een sloot ten westen van het vliegveld Eelde. Het vliegtuig sloeg daarbij over den kop en werd ernstig beschadigd. De inzittenden kwamen er goed af. Zij liepen geen letsel op. De oorzaak van het in de sloot raken is onbekend. RIJBEWIJS INGETROKKEN EN TOCH GEREDEN. Twee gevangenisstraffen van 14 dagen geëischt. Een 19-jarige jongen uit Kortenhoef reed op 16 December van het vorige jaar in de buurt van het dorp op zijn motorfiets, hoe wel zijn rijbewijs voor den tijd van een jaar was ingetrokken wegens herhaalde ver keersovertredingen. De jongeman werd betrapt door deti rijks veldwachter, doch hij reed door. De jeug' dige melkslijter zou zijn straf echter niet ontgaan, de veldwachter wist met wien hij te doen had en maakte twee processen-ver baal op: wegens het motorrijden terwijl het rijbewijs door den rechter was ingetrokken en bovendien omdat verdachte niet had ge stopt op bevel van een bevoegden ambte naar. De politierechter te Amsterdam legde hem voor ieder feit 14 dagen gevangenis straf op. De jeugdige bewoner van Kortenhoef stond thans voor het Amsterdamscha hof te recht. Hij huilde tranen met tuiten en be zwoer, dat hij het „nooit meer zou doen". Eerlijk gaf hij toe, dat hij meer dan eens zonder rijbewijs had gereden. Toen hij verdachte wilde aanhouden al dus verklaarde de rijksveldwachter was deze met groote snelheid doorgereden, zoo dat hij opzij moest springen om niet te wof- den overreden. De veldwachter noemde hem „nogal bru taal". President: Huilt hy in het dorp ook zoo? Getuige: Neen, dan kan hij zijn mondje wel roeren. De procureur-generaal, mr. dr. D. Rei- lingh, vorderde in beide gevallen bevesti ging van het vonnis (twee maal veertien da gen gevangenisstraf). De verdediger, mr. N. J. C. M. Kappeyne van de Coppello, bepleitte een voorwaarde lijke veroordeeling. Arrest 30 December. De raad dezer gemeente vergaderde Denderdag v.m. 9.30 uur. Afwefig was ipat kennisgeving de heer Blokker. Deze raads vergadering was belegd, omdat bij de vorige vergadering inzake het punt landverhuring de stemmen staakten. Thans was de heer Helder aanwezig. De voorzitter gaf een uit voerige toelichting aan den heer Helder omtrent de voorstellen van de vorige ver gadering. Alsnu werd het voorstel van B. en W., zynde 100 per H.A., in stemming gebracht en staakten de stemmen weer. Voor de heeren Berkhout, Groot en Helder, tegen de heeren Otte, Schouten en Schut. Omdat er voor Kerstmis een beslissing moet komen, werd door B. en W. een gewijzigd voorstel ingediend, n.L het land van Renkel te brengen op f 105 per H.A. en het land van Kaandorp en Senders op 95 per H.A. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluiting. GEKf"~"T MET OORMERKEN VAN VARKENS. De rechtbank te Groningen veroordeelde gister de kooplieden A. J. L. te Midwolde en B. A. P. te Amsterdam, wegens het aan brengen van valsche oormerken bij varkens, resp. tot acht en zes maanden gevangenis straf. De eisch was een jaar. Verder stond terecht in verband met deze zaak de 52-jarige koopman S. U., die de valschelijk gemerkte varkens heeft ver kocht. De rechtbank veroordeelde hem tot zes maanden gevangenisstraf. De eisch was een jaar. WAAROM NIET VOOR ALLE BEHOEFTIGEN? Redactie Alkmaarsche Courant. Naar aanleiding van Uw onderschrift on der het schrijven van „Waarom niet voor alle behoeftigen?", waarin U zegt dat ik wel dankbaar mag zyn dat althans de kleine gezinnen buiten de spaarregeling vallen, wilde ik gaarne het volgende antwoorden, met beleefd verzoek dit te willen plaatsen. Ik heb niet geschreven of gevraagd om dit spaarsysteem uit te breiden over alle. Ik en met mij velen, keuren dit spaarsysteem af, al doep ook velén er noodgedwongen aan mee. Wij beschouwen dit sparen van minister Romrae als eén hoon en bespotting voor de werkloozen. Ook beschouw ik een geldinzameling bij allen en de verdeeling van dit geld naar één richting, als verwerpe lijk. Zeker krijgen de groote gezinnen van niétTkatholieken er ook van, maar ieder kan wel begrijpen waar het grootste deel van dit geld heengaat. Als men de werkloozen helpen wil, laat men dit dan doen zonder bespotting en hoon en niet zoo a]s excellentie Romme dit doét. Ik weet dus heusch nog niet waarom ik dankbaar moet zijn. Met dank voor de plaatsing, J. R. MOELAERT. (Wij hebben het in inzenders eerste schrijven alleen opmerkelijk gevonden dat hij eerst de gezinnen beklaagde, welke door minister Romme's kwartjessysteem werden getroffen en dezen bewindsman daarna verweet dat hij de kleinere gezinnen bui tensloot, wat op „geloofsbevoorrechting" zou wijzen. Red. Al km. Crt.) PAARDENFOKKERIJ IN N.-HOLLAND. De provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noordholland deelt ons het volgende mede: Het werkplan voor 1938 is al weer vast gesteld en slechts in enkele opzichten wijkt dit af van dat van 1937. Belangrijk is dat 200 is uitgetrokken voor den invoer van warmbloedmerrieveulens, welke dieren te Hoofddorp moeten getoond worden op nader te bepalen datum. Het totale bedrag aan premiën voor de trekpaarden is aanmerkelijk verhoogd; dat voor de warmbloeds is in totaal iets ver minderd Wederom is een premie ter beschikking, groot 100, voor den invoer van een warm- bloedhengst, die te Utrecht ter centrale keuring geprimeerd wordt. De keuringen voor merriën zullen worden gehouden te Cocksdorp (alleen koudbloed), Slootdorp (beide typen), Hoofddorp (idem) en Heiloo (alleen warmbloed), zoodat de keuring te Schagen is vervallen. De regelingscommissie is van oordeel, dat voor beide richtingen der paardenfokkerij in den Wieringermeer een toekomst ligt, evenals dat in het Zuiden der provincie in Hoofddorp (Haarlemmermeer) het geval is. Voor de premiekeuring voor trekpaard- hengsten zal worden gehouden te Hoofd dorp 20 Januari a.s. en in dezelfde plaats voor tuigpaarden op 24 Februari d.a.v. Tentoonstelling in de consistorie kamer. In de consistoriekamer van 't Witte Kerkje was het gisteravond een groote bedrijvigheid. Hierin was de tentoonstelling ondergebracht van wat de protestantsche naaikrans voor de armen deed. Ds. Bloem- hoff, geholpen door de dames Bloemhoff, Hopman, Steen, Tromp en Vierkant, die het bestuur vormden, waren druk in de weer om de talrijke dames de vrucht van een jaar arbeid te laten zien. Vele dames heb ben meegewerkt en zaten nu met glundere gezichten bij haar thee en versnapering en namen de oprecht verdiende complimenten in ontvangst. Er was veel, zooals warme on dergoederen, kousen, sokken en aardige souvenirs voor de huiskamer. We zullen ons niet wagen om de groote verscheiden heid der geschenken te noemen, die met Kerstmis aan de arme gezinnen worden verstrekt, benevens bonnen voor vleesch en vet, kolen en levensmiddelen. Hoe heerlijk om in de arme gezinnen met Kèrstmis op deze wijze geluk te brengen. Benoemd. De heer N. Kops is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd als agent van politie te Hengelo (O.) Dit is reeds de derde uit het gezin, die bij de politie komt. Bovendien heeft de heer Kops Sr. nog een schoonzoon bij de politie. De benoemde is thans als hulpbesteller bij de posteryen werkzaam. Oliebollendag. Volksonderwijs zal, evenals verleden jaar een oliebollendag houden. De baten zijn voor instandhouding van de kleuter school. R.K. Middenstandsvereeniging. •Donderdagavond vergaderde de R.K. Middenstandsvereeniging, onder presidium van den heer Th. Ruyter, in het St. Jozef gebouw. Aan net, in de vorige vergadering ge opperde voorstel, tot de raad het verzoek te richten pogingen in het werk te willen stel len om de aan den aanleg van het vliegveld verbonden werkzaamheden door ingezete nen van Bergen te doen uitvoeren, is in middels voldaan. De contributie-inning zal voortaan maandelijks geschieden. Bij de be spreking van de a.s. feestelijke jaarvergade ring, op den 3e of 4en Donderdag in Jan., bracht het bestuur het voorstel naar voren den leden af te gaan om een bijdrage en niet, zooals men gewoon was te doen, dezen avond ten koste van goedgeefsche winke liers op touw te zetten. Ook de dames zul len dezen avond bijwonen. Verscheiden leden achtten dit voorstel bezwaarlijk. De voorzitter ging over tot de benoeming van een feestcommissie, bestaande uit de heeren Ooyevaar, Swart, Kleverlaan, Tros en Randshuizen, die een programma zullen samenstellen, dat op de volgende vergade ring wordt bekend gemaakt. De tweede secretaris, de heer Thomas, bracht verslag uit van de winkelweek. Deze blijkt een nadeelig saldo van 6.48 opge bracht te hebben. De voorzitter bracht dank aan de com missieleden, die zich met de organisatie had den belast. Schaap doodgebeten. Door den heer Van 't Riet werd Don derdag aangifte by de politie gedaan, dat vermoedelijk Woensdagmorgen op zijn aan den Boterweg gelegen land, een schaap door een hond was doodgebeten. Een nieuwe inschrijving. Door niet-gunning van het werk, be staande uit het in werkverschaffing dem pen enz. van verschillende slooten op de Buurt langs den Middenweg aan de laagste inschrijvers Onneweer-Groot, zal naar we vernamen, een nieuwe inschrijving moeten worden gehouden. Cursus E.H.B.O. en Oranje Kruis. De cursus E.H.B.O. en Oranje Kruis voor de leden der Egmondzeeër Reddings brigade zal niet gegeven worden door de wijkverpleegster, doch door dokter C. Be- lonje, met assistentie van zuster A. J. de Grood. Bijdrage Werkloosheidssubsidiefonds. De regeering heeft aan de gemeente alsnog over het jaar 1936 een extra en een belastingbijdrage toegekend uit het Werk- loosheidssubsidiefonds tot een totaal bedrag van 4776. Vertooning jubileumfilm van het OJS.O.F. Donderdag is in het Oud-Katholiek Ver- eenigingsgebouw vertoond de film over de Oud-katholieke kerk, vervaardigd naar aan leiding van het 50-jarig jubileum van het Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds. Pas toor B. A. van Kleef gaf in zyn inleidend woord een overzicht van_ hetgeen deze film biedt, waarbij hij tevens memoreerde, dat het 50-jarig jubileum van het Oud-Katho liek Ondersteuningsfonds direct volgde op het 50-jarig bestaan van de kerk der Eg- mondsche gemeente. Toen voor deze kerk geld bijeengebracht moest worden, rijpte namelijk het denkbeeld een vast fonds te vormen, waaruit subsidies voor den kerk bouw zouden kunnen worden verstrekt. Daaraan dankt het fonds zijn bestaan en het heeft in den loop der jaren daarvoor be langrijke kapitalen kunnen beschikbaar stellen. Met belangstelling hebben de aanwezigen de film gevolgd, waarin o.m. een greep ge daan werd uit de geschiedenis der kerk, een overzicht werd gegeven van de ver schillende kerkèn en haar kunstschatten en een kyk gegeven werd op het vereeni- gingslevcn. Aardig was het daarbij ook ver schillende bekenden op het witte doek te zien, zooals pastoor van Kleef en wethouder Broek, terwijl velen ook zich zelf herken den op de film van het uitgaan der Eg- mondsche kerk. Bijzonder aardig was het gedeelte van de film, dat betrekking had op de Egmondsche kleuterschooL Past op Uw rijwiel! De laatste dagen wordt bij de gemeen- te-politie alhier herhaaldelijk aangifte go- daan van vermissing van rijwielen, welke onbeheerd en zonder voorzien te zyn van een deugdelijk slot nabij woningen zijn neergezet. Om zelf van zulk een minder aangenan» gewaarwording verschoond te blijven ra den we de rijwielbezitters van Oudorp er omgeving aan om hunne rijwielen toch vooral niet onbeheerd buitenshuis te late' staan zonder dat deze voorzien zijn van een deugdelijk slot. Polderverkiezingf n. Tot dijkgraaf van den Binnengeaster Klaas Hoorn en Kijf, Zwartedijk en Hem- polder zijn resp. heden gekozen de heercr N. Meijne, J. Verduin Jz„ J. Swart en N. Polle, allen periodiek aftredend. Zanguitvoering „Gemengd Koor" De zangvereeniging „Gemengd Koor" gaf Woensdagavond in het lokaal van den heer P. Kramer een zanguitvoering onder leiding van den heer P. Pranger. Medewerking verleenden het gemengd koor en de beide koorklassen. Het programma vermeldde de drie num mers, waarmee „Gemengd Koor" te Nieuwe- Niedorp en Amsterdam een eersten prijs behaalde. Ook nu weer werden deze nummers mooi gezongen, vooral O, Gulden Hoofd, van Jac. Bonset en „Het Onuitgezongen lied" van J. P. J. Wierts. Het optreden van de koorklassen, welke beiden door mej. N. Kramer op de piano werden begeleid, oogstte weer veel succes. ,Als attractie had men ditmaal eens geon tooneelstukje, maar trad op de humorist goochelaar prof. Johnny Frans, die met zijn toeren die alle goed slaagden, de aanwezigen verstomd deed staan. Het was een goedgeslaagde uitvoering. Een avond van kleinkunst. In „Het Wapen van de Zijpe" alhier trad voor de leden van de plaatselijke ver- eeniging „Nut en Genoegen" op de heer Larette, de zoo bekende goochelaar uit Amsterdam. Dit optreden is een groot succes gewor den. Voortdurend genoot de kleinkunstenaar Larette de onverdeelde aandacht van het vry talrijke publiek, dat enthousiast was over de ongelooflijke toeren, die op zoo'n humoristische wijze en zonder falen wer den uitgevoerd. Aan het slot van dezen avond dankte de heer J. A. de Boer den heer Larette voor zijn uitstekend werk, waarvoor deze nuts- avond zoo bijzonder geslaagd is. Vereerende opdracht. Ten behove van het Staatsboschbeheer werd door den vroegeren plaatsgenoot, den kunstschilder Fran6 Huysmans, thans te Nunspeet, een schilderij vervaardigd, dat geplaatst is geworden in het museum van het Staatsboschbeheer te Utrecht. De schilderij is een samenvatting van hét Noord-Veluwsch landschapkarakter en is uitgevoerd als grisaille in tempera. Het is een vier vierkante meter ovaal uitgebouwde achterwand dienend als ach terwand voor een ree. Het werk is in het museum dagelijks te bezichtigen. Door bedanken van den heer P. Blauw Sr. als notabele, wegens zijn benoe ming tot diaken, is opnieuw een vacature ontstaan in het college van notabelen der N.H. gemeente Heerhugowaard. Bij de gehouden herstemming tus schen de heeren G. van der Schinkel en J. Kok is als notabel der herv. kerk te Eg- mond aan Zee gekozen de heer J. Kok. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 19 DECEMBER 1937. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink; av. 7 uur, ds. Warners, (liturgische jeugd dienst, ook voor volwassenen). Rem. Gerej. Gemeente, av. 7.30 uur, ds. W. Mackenzie, van Amsterdam. Ev. Luth. Kerk, Oudegracht, 10.30 uur, ds. Drijver, van Den Haag; av. 7 uur, ds. Gronloh, van Amsterdam (liturgie). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 uur (openbare belijdenis) en 5 uur, ds. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vry Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur en 7 uur, ds. Ruys, onderwerp: „De kracht van 't Zonlicht"; Zaterdag geen kindersa menkomst; Maandagavond, 7.30 uur, mevr. van Randwijk, van Dordrecht (met zang). Leger des Heils (stichter Wil Ham Booth), Limmerhoek; Zaterdagavond, 8 uur, open lucht-bijeenkomst op de Steenenbrug; Zon dag. 10 uur, heiligingsdienst; 3.30 uur, verblydingssamenkomst; 8 uur, bijzondere meeting; leider kapitein Lahuis, van Am sterdam. 53. Intussen bleek dat de andere vogels niet graag wat met de gaai te maken wil den hebben. Ze bleven allen op een af stand, hoewel de gaai geen reden gaf tot ontevredenheid. Hij wilde zeker gaarne een goede indruk achter la tap. 54. Flip keek aandachtig naar het to neeltje, en het ontging hem niet, dat de gaai zo af en toe naar hem keek, alsof hij wilde zeggen: „Zie je nou wel, ban ik geen nette vogel?"

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7