Er ging een week voorbij VtaaQ en Aanbod Publicaties Jmgezonden Stukken £uchtoaact Rede oud-minister Oud in de Tweede Kamer. jaar en dag bleef de sigaar der kenners! PARLEMENT Minister Slotemaker de Bruïne niet alléén schuldig aan de groote klassen. Begrooting Zuiderzeefonds goedgekeurd. ft Het te Eelde verongelukte lestoestel. Bocht te scherp genomen? TWEEDE BLAD Van de Maandagavond te Nieuwe Nie- dorp gehouden vergadering van Volks onderwijs wordt gemeld, dat door den secretaris de notulen werden voorgelezen terwijl de heer Olie uitvoerig verslag uit bracht van de algemeene vergadering. Het zou voor de aanwezigen waarschijn-» lijk duidelijker geweest zijn als beide hee- ren niet tegelijkertijd hadden gesproken. De afdeeling Alkmaar van» de Neder- landsche Reisvereeniging heeft in onze courant medegedeeld, dat er hier de laatste jaren veel belangstelling bestaat voor een droge ski-cursus. Waarschijnlijk is dit de eenige droge cursus waarvoor in onze gemeente eenige interesse getoond wordt. De heer Tymes zond aan den gemeente raad van Akersloot een verzoek waarin hij verbetering verzocht van een slaapgele genheid in een dienstwoning. De Raad hseft adressant laten weten, dat het adres voor een slaapgelegenheid uitsluitend bij B. en W. was. Veel respect voor de werkzaamheden van dat college schijnt men in Akersloot niet te hebben. Van een ongeval in de Langestraat wordt gemeld, dat het slachtoffer verschillende hoofdwonden aan het hoofd heeft bekomen en in het ziekenhuis verder onderzocht zou worden. Wij hebben niet vernomen of hij ook nog hoofdwonden aan armen of beenen had gekregen. Bij de verpachting van den Muziektuin hebben twee candidaten voor 800 inge schreven en heeft de heer Roos uit Oost- knollendam een bedrag van 700 t o - gevraagd. Blijkbaar is dit een Roos, die zich niet door de gemeente wil laten plukken. Tot dusver konden autocars niet bij de fabriek van den heer Jansen komen omdat de boom op de Lindengracht het doorrij den belette. Nu de boom geveld is, blijkt men, wat de bevrachting betreft, op deze fabriek het car-ga-door-systeem in toepassing te brengen. Onze zwempropagandist meldde, dat hij den springer Schatens een 3 Y, salto en een 1 Vi saldo met gel'iktiidige heele schroef vrijwel spatloos zag uitvoeren. Wij vreezen, dat hij deze zwemprestaties een beetje te opgeschroefd heeft weerge geven. In het Onderling Veefords te Hensbroek werd de heer Fok tot secretaris-penning meester herkozen en deze kon meedeelen, dat het fonds een goed jaar had omdat het mond- en klauwzeer geen slachtoffers ge- eischt heeft. Waar er onder de verzekerde koeien nogal veel Fok-vee schijnt te zijn is het begrijpelijk, dat de gevreesde ziekte hier kostbare slachtoffers had kunnen maken. De wedstrijd Holland-Blauwwit moet geanuleerd worden want Blauwwit had uitstel gekregen en de competitieleider had verzuimd de andere club daarvan in kennis te stellen. „Het zal wel niet weer voorkomen", zegt de verslaggever vergoe- lijkenci, „want de ezel stoot zich geen tweemaal aan denzelfden steen." Wij zijn benieuwd wanneer deze compe titieleider een klacht wegens beleediging zal indienen. De dienstplichtige soldaat P. uit Apel doorn zag in de kazerne te Utrecht een korporaalsjas hangen en zijn kameraden wedden met hem, dat hij daarin niet over straat zou durven loopen. De soldaat nam de weddenschap aan, kwam een meerdere tegen en is thans voor den Krijgsraad verschenen. Hij werd ver oordeeld, ondarks zijn verklaring, dat zijn vrienden hem de jas hadden aangedaan. Hij interesseert er zich thans nog meer voor, dat de superieur, dien hij tegen kwam hem de das aangedaan heeft, Twee scholen in Monster zijn dezer dagen wegens het heerschen van rood vonk gesloten en thar.e heeft de burge meester ook het bezoek aan de derde lagere school verboden. Uit al deze voorzorgsmaatregelen blijkt wel, dat men hier met een monsterachtige ziekte te doen heeft. Een heer uit Amsterdam werd na een voorstelling in het City-rthater door een man met sneeuwballen gegooid en, toen hij zich daarover beklaagde, door dien man tegen den grond geslagen, waarbij hij een hersenschudding heeft gekregen. Waarschijnlijk is hier van een der ver derfelijke sneeuwbalsystemen sprake waartegen den laatsten tijd in diverse couranten zoo ernstig Wordt gewaar schuwd. De Officier van Justitie bij de Haarlem- sche rechtbank heeft tegen een garage houder uit IJnrrlden, die een aanrijding met doodelijken afloop had veroorzaakt 100 boete subs. 50 dagen hechtenis ge- eischt omdat deze zonder geslapen te heb ben in een auto had gereden. Wij vragen ons af welk< straf er wel geëischt zou zijn wanneer gebleken was, dat de man bij de aanrijding wél slapend achter het stuur ha'* gezeten. Van de 27ste schaakpartij tusschen de twee groote kampioenen schrijft de heer Loe Prins; onder de gegeven omstandig heden geeft Aljechin er de voorkeur aan klaren wijn te schenken. Men is zelfs ge neigd te gelooven, dat hij al te klaren wijn wil schenken. Met beide handen grijpt Dr. Euwe de gelegenheid aan Desondanks blijkt de oud-wereldkam pioen er toch nog in geslaagd de partij remise te maken. De couranten vermeldden, dat Den Haag onveilig werd gemaakt door een man, die bijzondere belangstelling koesterde voor de woningen van verzekeringsagenten. Wij hebben tot dusver alleen gehoord van woningen, die een te groote belang stelling van verzekeringsagenten bleken te hebben. In Utrecht is het Padvindershuis in de vlammen opgegaan. Na hard werken, zegt het verslag, ge lukte het ten slotte het vuur te blusschen, maar omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Wij vermoeden, dat de oorzaak is, dat men er water heeft ingespoten. Mevrouw Van Hoorbeek uit Oostepde heeft haar 104den verjaardag gevierd en den verslaggevers verteld, dat zij altijd vroeg naar bed was gegaan, veel lichaams beweging had genomen en zoo nu en dan een oude klare gebruikt had. Zij wist nog alles van haar trouwdag op 20-jarigen leeftijd en de couranten spre ken van een oudje, dat nog bijzonder levenslustig en klaar is. Vermoedelijk zal men deze klare oude wel aan de oude klare hebben te danken. De weduwe van een Amerikaan vond een houten been bij de erfenis, dat zij haar raadsman cadeau deed, die in den oorlog een been had verloren. Toen deze het lichaamsdeel paste en bij ongeluk op een veer drukte, kwamen er 88 biljetten van duizend dollar te voorschijn. De weduwe en de raadsman procedee- ren nu reeds vier jaar om het bezit van het beep, en hebben in dien tijd een kapitaal aan proceskosten uitgegeven. Vermoedelijk zal hier het spreekwoord wel van toepassing zijn: „twee menschen vechten om een been, de schatkist loopt er hard mee heen". (Van onzen parlementairen medewerker.) De vrijzinnig-democraten zullen een an dere houding tegenover het beleid der regee ring ten aanzien van de leerlingenschaal aannemen dan vrij algemeen werd vermoed en, gehoord hun opmerkingen bij de defen- sievoorstellen, werd verwacht. En toch karn men consequentie daaraan niet ontzeggen. Zij handelen feitelijk logisch, blijk gevend van werkelijkheidsbesef, zooals men uit de rede van mr. Oud zal kunnen zien. Het wachten was daarop, nadat men het standpunt der katholieken had vernomen. Temidden van een zeer belangstellenden kring van Kamerleden, die zich om zijn plaats had gevormd, stak hij laat in den middag van wal. Hij begon met de waarschuwing, dat de minister van onderwijs geen gehoor moet geven aan die bezuinigers, die thans wel geld voor belangen van het bijzonder onder wijs (bijzondere kweekscholen en bijzon dere bewaarscholen) voor een soort finan- cieele gelijkstelling zouden willen geven, al zou die het Rijk, volgens hun zeggen, niet veel kosten. Daarmee doelde hij op de heeren Zijlstra en Suring, die zich met deze kwesties terloops hadden beziggehouden. Aan vele verlangens kan op het oogenblik niet worden voldaan en dan moet men zeker niet beginnen met dezulke, die de tegenstel lingen toespitsen. Voor het oogenblik, aldus redeneerde de oud-minister van financiën verder, hebben we al onze aandacht noodig voor de leerlij genschaal Toen mr. Oud zoover wgs, dachten we' nou gaat het komen! We dachten, met vele anderen gelijk te zullen krijgen, toen we hem hoorden zeggen, dat hij met veel wat de heeren Thijssen en Suring over de leer lingenschaal hadden in het midden ge bracht, kon instemmen. Er verscheen dade lijk echter daarop een nuance: Als men zich afvraagt of ten deze niet te ver door de re geering is gegaan, mag men niet den minis ter van onderwijs daarvan een verwijt ma ken. De heer Oud wees erop, dat hijzelf als mi nister van financiën aan de bezuinigings maatregelen op het onderwijs had medege werkt en dat deze m e t de hulp der R.K. fractie er door waren gegaan. Inmiddels vinden meer akte-bezitters dan vroeger geen emplooi in andere betrekkin gen. De toestand is ernstig. De heer van Houten mocht zich vervolgens de opmerking aantrekken, dat men vooral de oplossing van deze zaak niet te simplistisch moest zien. De leider der vrijzinnig-democraten zette toen uiteen, dat het gaat om de keuze tus schen twee kwaden, waarvan men het min ste had te kiezen, namelijk de kweekelin- gen met akte. Ofheelemaal niets. En hij kon zich niet voorstellen, dat het voor het moreel van de jeugdige onderwijzers, die tegen geen of weinig betaling een baan tje in hun vak hadden, goed zou zijn als ze opnieuw werkloos zouden worden. Wat evenwel niet wegnam, dat men van de kweekelingen met akte geen blijvend insti tuut mocht maken. Excessen weren. Hoe dit ook zij, er moet iets gebeuren. En toen kwam een idee voor den dag, waaruit duidelijk kon worden, dat de vrijz.- democraten niet aan de zijde der katholie ken en sociaal-democraten zouden staan. Begonnen moet worden, aldus mr. Oud, met een maatregel om de excessen van de te groote leerlingenschalen op te ruimen. Laat de minister beginnen met eer onder zoek in te stellen naar de vraag hoeveel klassen er zijn boven een bepaald gemid delde. Dan kan men een kostenberekening maken en practisch werk doen. Met een be cijfering van de door den heer Suring ge- wenschte 35-45 schaal kon hij zich dan ook r.iet bezighouden. Hij kon toch d i t wel zeggen, dat het mil- lioen, dat de heer Suring wegens wachtgel den wilde aftrekken, al in de perspectief besparingen is verwerkt! Waarna het oogenblik voor den heer Oud was gekomen om de houding van zijn frac tie in tegenstelling tot die der katholieken te bepalen. Hij laakte het, dat alle critiek op het hoofd van dezen minister terechtkomt. Dat is volkomen onjuist, omdat minister Slote maker kabinetspolitiek vertegenwoordigt. Het is een onjuiste veronderstelling dat één minister kabinetspolitiek kan wijzigen. En als één minister dat niet bleek te kun nen, waarom konden de vier katholieke mi nisters dat dan ook niet! De vrijzinnig-democraten hebben er her haaldelijk op gewezen, aldus ging mr. Oud verder, dat de hooge defensie-uitgaven zou den verhinderen andere even noodzakelijke volksbelangen naar behooren te behartigen. Zij hebben dan ook niet deze voorstellen willen aanvaarden. Maar de katholieke fractie heeft dat wél gedaan, dus mag zij thans de regeering er geen verwijt meer van maken, dat zij geen geld beschikbaar stelt voor verbetering van de leerlingenschaal! Wat zal de heer Suring nu doen?, vroeg mr. Oud. En onder hilariteit van een deel der Kamer liet hij erop volgen: „Het zal wel bij booze woorden blijven!", om te besluiten met: het katholieke vierspan in dit kabinet zal het dan ook wel niet dulden, dat déze minister de woestijn wordt ingezonden. Voor hen zal 't wel zijn: „Hoe en trou, in nood en dood!" De heeren Suring en Moller, die het dichtst in onzen gezichtskring zaten, lachten een beetje witjes, op de gelaten van arti-revo- lutionnairen en chr.-historischen teekendc zich instemming af. Het vermoeden ligt vqer de hand dat mi nister Slotemaker de bemiddeling van de vrijzinnig-democraten zal aanvaarden. In elk geval kan hij het gevraagde onderzoek toezeggen, omdat dit de regeering tot r.iets bindt. Komt er eenige ruimte in de geld middelen, dan kan zijn, van de resqUaten van dit onderzoek profiteerend, met voorstellen komen. De minister aan het woord. Nadat de twintigste spreker bij deze af deeling aan het woord was geweest, was het de beurt van den minister. Hij heeft zijn reiie niet beëindigd. Het belang rijkste punt, de leerlingenschaal, bleef ge reserveerd voor de vergadering van Dins dagavond. voor wanneer inmiddels de vportzetting van het debat is bepaald. De minister behandelde gistermiddag al lerlei andere punten, welke in discussie waren gebracht, een bonte staalkaart van allerlei wenschen en wenschjes. U't zijn antwoord halen we nog het volgende naar voren. Zoolang de particuliere maatschappij voor het voorbereidend onderwijs zorgt, moet de regeering, nu er toch geen geld voor een wettelijke regeling is, zich afzijdig houden. Waar dit onderwijs echter door gemeente besturen wordt verzorgd, kan men niet de kwestie ontgaan, dat het voorbereidend on derwijs eigenlijk het voorportaal van de lagere school is. In dit verband zeide de minister wel iets te gevoelen voor de door den heer Suring geopperdè gedachte, dat er een zekere congrurentie moet zijn tusschen het openbaar voorbereidend onderwijs en bijzonder voorber. onderwijs eenerzijds en het bijzonder 1. o. en openbaar 1. o. ander zijds. De minister weerstond den aandrang van de heeren Zijlstra (a.r.) en Tilanus (c. h.) om scherper de wet inzake het ontslag aan de gehuwde onderwijzeres toe te passen. De Kamer heeft hem destijds een zware taak opgelegd om zelf te beslissen over ontslag en hij wenscht, lettend op de nor men, waarvan er twee in 't voor-ontwerp- Romme inzake de beperking van den ar beid van de gehuwde vfouw voorkomen, wel degelijk met de omstandigheden van de betrokkenen rekening te houden. Waarbij de bewindsman onthulde, dat hij op heel pijnlijke gevallen is gestuit. Van de gehuwde onderwijzeressen zouden er zeker 280 door eiken minister worden gehand haafd! Voor een wettelijke regeling van het tuchtrecht voor de onderwijzers gevoelt de minister niet. Daartegen rijzen allerlei be zwaren. Toen de minister vroeg zijn rede te mo gen onderbreken, was het half zeven; de meeste Kamerleden, vooral die ver weg wonen, hadden al hun trein opgezocht. Ook de voorzitter, die pas een lange nacht zitting achter den rug had, vond het voor deze week blijkbaar genoeg. Hij verklaarde tenminste dat de Kamer met „zeer veel ge noegen" den minister het gevraagde verlof zou verleenen! Zuiderzeefonds. We deelden gister nog iets mede omtrent de behandeling van de begrooting van het Zuiderzeefonds, welke volgde op die van het Verkeersfonds in de avondvergadering van Donderdag. Na de heeren van der Zaal (a.r.) en Ebels (v.d.) volgden nog de heeren Dorp (s.d.), v. d. Heuvel (a.r.), Bakker (c.h.), Posthuma (c.d.u.), Duymaer van Twist (a.r.), Stumpel (r.k.), Krol (c.h.). Kievit (s.d.), Zandt (s.g.p.) en Wijnkoop (comm.), die voor het meerendeel ernstige klachten uitten over de voornemens van den minister om tegenover de toepassing van de Zuiderzeesteunwet een wat afwach tende houding aan te nemen, waar zij juist een soepele toepassing, waarvoor oud-mi nister van Lidth de Jeude woorden van lof in ontvangst mocht nemen, gaarne zagen bestendigd. Er werden nog al booze of boos- klinkende woorden gesproken, maar de zaak liep goed af, en naar wederzijdsch genoegen, nadat minister van Buuren had verklaard, dat men verschillende passages in de memo rie van antwoord verkeerd had begrepen. De Kamer had gesproken van stroefheid, maar daarvan was bij den beminnelijken heer van Buuren in het debat niets te be kennen. En zoo scheidde men om drie uur in den nacht in pais en vree, daar men er varen had, dat deze minister de steunwet niet anders wil toepassen dan zijn voorgan ger. Het komt zoo vaak aan op den toon waarop iets wordt gezegd. Hier nam de toon van het gesprokene den onaangenamen indruk van het geschrevene weg! Zonder hoofdelijke stemming kreeg de minister zijn begrooting binnen. De Zuider- zeevisschers, die met zijn vijftienen de ge reserveerde tribune hadden bevolkt, warm tot het eind gebleven! Motie-van Houten verworpen. Rest ons nog mede te deelen, dat de Twee de Kamer gistermiddag in den aanvang der vergadering de motie van den heer van Houten tot opheffing van de korting op de pensioenen van het spoorwegpersoneel met 58 tegen 25 stemmen heeft verworpen. De v.d., de r.k. en de liberalen stemden tegen, omdat zij het met de uitwerking van de hun sympathieke gedachte in de motie niet eens waren; daarop kwamen althans de verkla ringen van de heeren Hermans (r.k.), Bie- rema (lib.) en Oud (v.d.) vóór de stemming neer. Slechts de s.d., comm., c.d.u. en n.s.b. waren voor. Dinsdagmiddag begint de Kamer met Economische Zaken. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 35 cent bij vooruit betaling. Te koop gevraagd: heele en gedeelte lijke inboedels, inventarissen, zolderop ruimingen, en alle voorkomende diverse goederen. DEKKER. Nieuwesloc 89. Alkmaar. Te koop: prima handnaaimachine met garantie 15, Singer-salonkast .koopje), huisorgel 27, beste piano 45, brandkast 20, pracht veerenbed 8.50, meubelen, enz. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop gevraagd: nette gedr. dames mantel. maat 42-44. Brieven ondér létter E 577 bureau van di' blad. Aangeboden prima loopende Chevrolet '28, 4 deurs, beste banden 75.00. GARAGE C. ADOLF, Kemiemerstraat- weg 106. Te koop aangeboden een gebruikt doch in be6ten staat zijnd heerenrijwiel (half trarsport) en een petroleumkachel. Br. letter F 578 bureaü van dit blad. Mooi zwart emaille gebloemd fornuis 10, haardkachel 1^.50, pracht haard 15, flinke emaille Tigerkachel 12.50, prima stofzuiger 120 volt 12.50. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. Te koop 2 gebr. Jaarsma haarden (oud model) doch prima, 2 mooie gasradiatoren elk 5 leden. Bill. prijs kachels en for nuizen. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan a. d. Kennemerstraatweg. Koopje gebr. rijwielen. Als nieuw D. rijw. met Torp. naaf, „Burgers E. N. R." 19, „Etulstie" H. rijwiel 15.5013.50, D. rijwielen 915.00, Jongensf. met Torp. 9. Nierop, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Piano te koop en een ouderw. kast. LANDSTRAAT 58. Te koop waschmachine (electr.) Miele en een driew. bakfiets, bill. prijs. A WIJBENGA. Doelenstraat 12b. Nog eenige stofzuigers, in prima staat, vanaf 7.50. PEPERSTRAAT 3 bij den Dijk. Te koop wegens verhuizing: massief eiken slaapk. ameublement, tevens een tafel. RITSEVOORT 35 A, Alkmaar. Te koop een best veerenbed 7, twee pers. ledikant 3 en een electrisehe kerst- boBmverlichting ff 2.00 en jongensfiets. _Dr. SCHAEPMANSTR. 12. T. o a. E. M. Jaarsn^a haard en een als nieuwe kinderwagen. Te bezichtigen: GARAGE JAN WITTE. Bierkade 6. SOLLICITANTEN worden opgeroepen naar de betrekking van Archivaris der gemeente Alkmaar. Jaarwedde 33004300 (5 tweejaarlijk- sche verhoogingen van 200). Dienstjaren in gelijken rang elders tellen mede. De sollicitanten moeten in het bezit zijn van het diploma wetenschappelijk archief ambtenaar le of 2e klasse, als bedoeld in de artt. 44 en 5 van het Koninklijk be sluit van 2 September 1919, S. 551. Geen bezoek dan na oproeping. Stukken in te zenden vóór 1 Januari 1938. Alkmaar, 18 December 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. 6 ct. DE FEESTPLANNEN. Mijnheer de redacteur, Beleefd een plaatsje naar aanleiding van het ingezondene van T. op 16 dezer ove H a.s. feestplannen. Het is mij opgevallen dat al meerdere malen, wanneer een of andere gebeurtenis op komst is, de gedachten tevens uitgaan naar het kommervolle bestaan van werk- loozen en armen. De een is dan nog be zorgder dan de ander om die werkloozen de armen te gedenken, maar een zoo groote filantrooD als die T. (het is maar een idee, schrijft hij) om zoo niaar de werkloozen d e hij tegenkomt een lekkere sigaar of tabak of vernapering te presen teeren ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis. is wel het toopunt van medege voelen. Geachte T.. denk U eens in, een werklooze in den winter, in lompen gehuld, met kaootte schoenen en een hongerige maag. wordt een dergelijke versnapering aangeboden. Het gemoed van een mensch moet wel tot berstens toe bewogen worden bij zooveel »oedh°id. Waar hebben zij dit wel aan verdiend? In dit verbard wilde ik nog even wijzen oo hetgeen de En»elsche staatsman Disracli inderri'd van het Engeland van zijn dagen f*eze»d heeft en wat ook hiervoor geldt: In ons land wonen twee volkeren naast elkander, die eikaars taal niet spreken en eikaars gewoonten niet kennen, en dat is het volk van dé rijken en van-de ariafti. Geachte T. irmn antwoord aan werklo zen is dit: Niet bidden niet bedelen, maar m"°dig gestreden. Met dank voor de opname. H. DE VRIES. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de „Reiger" Sin gapore, de „Emoe" Jodhpoer en de „Gifr" Alexandrië. Op de thuisreis landden de „Wielewaal" k Bagdad en de „Ibis" te Kangoon. - 4 BRAND OP HET VLIEGVELD VAN PHILADELPHIA. Op het vliegveld van Philadelphia heeft gisteren een felle brand gewoèd. Acht vliegtuigen werden vernield, twee loodsen vrijwel geheel in de asch gelegd. Het blus- schingswerk werd zeer bemoeilijkt door voortdurende benzine-ontploffingen. Omtrent het gisteren nabij hét vliegveld Eelde over den kop geslagen vliegtuig ver nemen wij nog de volgende bijzonderheden- Het verongelukte v'iegtuig, de Citroen vlinder, PH-A.K.C., een Koolhoventoestei, was 's morgens van Schiphol vertroef**! voor een oefenvlucht naar Eelde. Het landde normaal en nadat de beide inzitten den, de heer H. Plesman Jr. en A. de Lj* in het restaurant hadden geluncht, startten zij om 11.33 voor de terugreis naar ScWP* hol _.Üi De start had een normaal verloop. Toe® het vliegtuig zich op ongeveer vijftig me hoogte bevond, begaf de waarnemen* havenmeester, de heer J. Vogelzang, naar zijn bureau om het starttelegram verzenden, doch voordat hij gelegenM had dit te doen, werd hij door één der om standers gewaarschuwd, dat het toe» buiten het terrein was gedaald. Bij zoek bleek den havenmeester, dat het stel ongeveer twintig meter buiten het dingsterrein over den kop was gewf* waarbii de rechtervleugel in een sloot j terwiil de linkervleugel een greppel geraakt. Het vierpersoonstoestel was vrij geheel vernield. Het landingsgestel was gebroken, terwijl één der wielen onge honderd meter was weggeslingerd «b schroef diep in den grond was geboor Het mag een wonder heeten, erg<n juit nagenoeg intact is gebleven. Hi hebben de beide inzittenden het dan oo danken, dat zij geen letsel opliep6"- ee toestel wordt door politie en marecna bewaakt. »roor- Het ongeluk is waarschijnlijk v tij- zaakt, doordat de bestuurder bij het r gen de bocht te scherp heeft Ben waardoor het toestel afgegleden is.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 6