Alcmaria's mid-voor in grooten vorm. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. Groningen, December 1937, Lieve Trees, Een gezellig dagje heb ben we by jullie gehad; we denfcen er met genoegen aan terug. De trein was door de sneeuw een uur te laat. Het is nu volop winter. Onze kinderen,die gere geld Draisma van Valken burg 's levertraan gebrui ken, kunnen gelukkig goed tegen de kou. Dat is voor ons een heele Veel liefs H.R.C. met 4—2 geslagen I Snelle, forsche wedstrijd. Zaandijk-Alkm. Boys 4.3 DERDE BLAD ExcelsiorR.F.C. 05. Al kort na het begin nam R.F.C. het spel in handen. De achterhoede van Excelsior wist aanvankelijk stand te houden, maar r.a een fraaien voorzet van van Walsum, gaf Drok met een kopbal zijn team de leiding, 0—1. Even later schoot Drok uit een lastige po sitie via de paal het r.et, 02. Het derde doelpunt was alweer van Drok, die uit een corner inkopte, 03. Kort voor de rust kop te Drok er nummer vier in, opnieuw uit een voorzet van den rechtsbuiten, 04. Na de hervatting kwam Excelsior geest driftig opzetten. R.F.C. pakte den strijd nu zeer rustig aan, waardoor de thuisclub tal van aanvallen kon ondernemen. Kort voor het einde kreeg Maaskant een prachtige kans om te scoren, maar hij schoot hoog over. Tenslotte wist Drok zijn vijfde doelpunt te maken met een fraai schot, na goed samenspel van het binnentrio, waarin naast Drok de middenvoor van Dijk een zeer goede partij te zien gaf. De slotstand werd dus o5, waarmede R.F.C. niets te veel heeft gekregen. D.W.S.—V.S.V- 5—2. In een vlot gespeelden wedstrijd heeft D.W.S. een verdiende 52-zege op V.S.V. behaald. De aanvallen wisselden elkaar af, maav liepen veelal dood op de verdedigingen, welke wel voor haar taak berekend bleken. Na eenigen tijd werden de D.W.S.-aanvallen talrijker en gevaarlijker. Na ruim een kwartier spelen schoot de jeugdige middenvoor Wiertz, na uitstekend samenspel met van Stokken, hard tegen de bovenlat, de bal stuitte voor de voeten van Slot die geen moeite had, zijn club de leiding te geven, 10. V.S.V. antwoordde evenwel met eenige vinnige aanvallen, welke bijna alle via Sterk gingen. Hekelaar redde eeni ge malen fraai. Vier minuten voor de rust gaf Draeger, na onvermoeid doorzetten, den bal een klein tikje voor doel, Slot liet den bal loopen en B. van Stokken kon toen via den binnenkant van de paal het tweede doelpunt maken, 2—0. Vijf minuten was het spel hervat, toen het derde doelpunt geboren werd. Weer was Draeger er de grondlegger van. Hij zette met een boogballetje voor naar Slot, die den bal met zijn hoofd in het net plaatste, 30. Daarna kwam de andere vleugel in actie, van Stokken combineerde fraai met Wiertz, die tegen den onderkant van de lat schoot Uit een strafschop maakte Draeger er 40 van. De Amsterdammers gingen toen een beetje op hun lauweren rusten en dat was voldoende voor V.S.V., om het spel in han den te nemen. Na 25 minuten spelen kwam het verdiende tegenpunt der gasten toch, toen Sterk zuiver voorzette naar Bot, die langs den op den grond liggenden Heeke laar schoot, 41. Aangemoedigd door dit succes bleven de gasten aanvallen en een minuut voor het einde verkleinde V.S.V. zijn achterstand door een goed doelpunt van D.W.S., toen Slot een voorzet van Draeger voor Wiertz liet loopen, die de kans be nutte. D.F.C.—Ajax 0—0. Het veel te korte spel van de gasten kon den de achterspelers van D.F.C. gemakke lijk baas en waar de voorhoede het in breed opgezet spel zocht brak spoedig een tijd aan, waarin Ajax zelfs op moest passen voor een doelpunt. Echter waren de gasten wat speï- kwaliteiten betrof uitgesproken de meerde ren en toen de Amsterdammers werkelijk hun tanden eens op elkaar gingen zetten, had D.F.C. althans in den aanval niet veel meer in te brengen. De laatste tien minuten van de eerste helft waren dan ook geheel voor Ajax. De geweldige druk op het doel werd in de tweede helft langdurig voortge zet. Zeker wel een half uur lang was Ajax niet van het doel weg, maar de ontelbare schoten gingen allen over en naast, terwijl enkele anderen in de veilige handen van Jas belandden. Eindelijk, toen C. Mynders naar de links binnenplaats verhuisde, kwamen de Dordte- naren wat meer los en ontwikkelde zich eenig veldspel, dat evenwel niet veel kans op succes bood door de weinige doortastend heid, die ook de Dordtsche aanval ken merkte. Het einde kwam met een gelijk ipel, waarmede D.F.C. wel wat meer kreeg dan haar toekwam. V.U.C.—A.D.O. 1—1. Voor de rust was het een zeer tamme wed strijd, waarin A.D.O. vrijwel steeds den toon aangaf, maar het spel veel te kort hield, om tegen de hechte V.U.C.-verdediging eenig succes te kunnen boeken. De tweede helft was nauwelijks twee mi nuten oud, toen v. d. Brugge uit een voorzet van v. d. Beukei hard langs Dommers kon schieten. Van dat oogenblik af veranderde de strijd volkomen. Aan beide zijden werd hard en teveel op den man gespeeld om nog van een goeden wedstrijd te kunnen spreken. V.U.C. maakt na een half uur door Ramaker uit een vrijen schop gelijk en daarmede was het pleit beslecht. Want aan geen van beide kanten waren de aanvallers in staat tot ge vaarlijke dingen en het einde kwam dus met een verdeeling der punten. SpartaK.F.C. 03. K.F.C. is erin geslaagd zich als leider te handhaven. Sparta moest met 30 het on derspit delven, hoewel de Rotterdammers gedurende een goed deel van den wedstrijd het beste van het spel hadden. Tegen het afbrekende spel van de gasten konden de Spartanen echter vooral in de eerste helft niet op. Het spel van K.F.C. was vooral in de ver dediging nogal ruw. Het succes kwam voor K.F.C. tien minu ten na de rust, toen Meyer, die overigens weer verdienstelijk als derde back optrad, even aarzelde. De Boer kreeg daardoor een kans en zijn harde schot ging via oe lat in het net. Tien minuten later was het weer de Boer, die in ver vooruitgeschoven positie den bal kreeg toegespeeld en een hard schot loste, dat v-n den paal terugkaatste voor de voeten van Wensveen, die niet aarzelde den bal langs den sparta-doelman te jagen. Sparta had pech, want ondanks de stugge verdediging der gasten lukte het toch een paar maal kansen te forceeren, die echter niet benut werden. Zelfs een strafschop hield Klokkemeyer uit zijn doel. In de laat ste minuut werd de K.F.C.-er de Boer in het doelgebied van Sparta in den rug aan gevallen. Een strafschop was het gevolg, die de Boer nog in een doelpunt omzette. D.H.C.—'t Gooi 1—2. Na een aanval van 't Gooi, onmiddellijk na den aftrap opgezet, kwam D.H C. sterk naar voren en na nauwelijks 15 minuten wist Schreuder te doelpunten. 't Gooi gaf echter den moed niet op en na een half uur zag Windhorst kans om, zij het in buitenspelpositie, den gelijkmaker te sco ren, 11. De Delftenaren hadden na de rust direct een overwicht, doch dit duurde niet lang. Weldra zakten zy af en toen J. Cohen na een half uur Boot kon passeeren, waarmede hij den stand op 12 bracht, was D.H.C. ge slagen. FeijenoordC.V.V. 00. Van stonde af aan was Feijenoord in de meerderheid en dat is zoo gebleven gedu rende den geheelen wedstrijd, maar kans om een doelpunt te maken zag zij niet. C.V.V. moest het van enkele uitvallen hebben, geleid door de snelle vleugelspelers Zaanen en de Graaf en doorgaans waren deze nog vrij gevaarlijk. Van Male had her haaldelijk moeite bij die gelegenheden zijn doel voor doorboring te vrijwaren. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Tegen het einde trok heel Feijenoord naar voren, maar wat van Heel en zijn mannen ook ondernamen, het was en bleef 00. StormvogelsXerxes 16. De Stormvogels waren hopeloos uit vorm en vonden daarenboven tegenover zich een Xerxes-elftal, dat alles bezat, wat den Vo gels ontbrak. Reeds tien minuten na den aftrap begon Kok aan den opbouw van het half dozijntje doordat hy profiteerde van een misverstand in de achterhoede der IJmuidenaren. Vijf minuten later kreeg Lagendaal den bal goed van den vleugel toegespeeld, toen hy vlak voor het doel van Stormvogels stond en met «en breeden schuiver ging de bal langs Hol- lenberg. En tien minuten voor de rust bracht onze opd-internationaal den stand met een kalmen schuiver op 03. Nauwelijks tien minuten was de tweede helft oud of het was weer Lagendaa', die den voorsprong van zijn club vergrootte. In het'middehveld speelde hij den bal vrij en niemand belette hem te doelpunten, 04. Vijf minuten later werd het 05 door Kok en daarna redde Prins de eer van zijn club met een fraai doelpunt. Gerrits kreeg nog gelegenheid den bal via een Xerxes-speler in eigen doel te trappen (1-^6) en toen kwam het einde. Blauw-WitHaarlem 12. Blauw-Wit heeft het niet kunnen bolwer ken tegen Haarlem. Het heeft wel zeer ge spannen, vooral in de tweede helft, en eerst vijf minuten voor het einde maakte Haar lem het winnende doelpunt." Na twaalf minuten schoot Smit den bal uit een voorzet van Ninaber via den paal in het Amsterdamsche doel (01). Blauw-Wit pakte toen wat krachtiger aan, zoodat de Haarlemsche verdediging het druk kreeg. Tien minuten voor de rust maakte Sluyk een uitstekend doelpunt, na eenige verdedi gers gepasseerd te hebben (11). Na de rust was het spel veel sneller en spannender. Haarlem bleef echter gevaarlyker. Nu en dan ontkwam het doel van Blauw-Wit op- merkwaardige wijze aan doorboring. Een doelpunt van Haarlem werd terecht wegens buitenspel geannuleerd, doch vijf minuten voor het einde bracht v. d. Hulst met een kopbal, die houdbaar leek, den stand op 1—2. H.-D.V.S.H.B.S. 3—5. Op het zware veld van H.-D.V.S. is H.B.S. er na een feilen wedstrijd in geslaagd van H.-D.V.S. te winnen. In de eerste helft kreeg H.B.S. een 20-voorsprong mede dank zij een paar blunders in de Schiedamsche ver dediging, welke niet buitengewoon sterk was. In de tweede helft heeft H.-D.V.S. alles op den aanval gezet. Al gauw werd het door A. van der Tuyn, na een hoekschop, 12. Maar de uitvallen van H.B.S. waren nu veel gevaarlyker dan voor de rust, om dat haar voorhoede door het opdringen der verdedigers meer ruimte kreeg. Van der Vegt maakte er met een kopbal uit een hoekschop 13 van. Direct daarna doel puntte I. van der Tuyn met een keihard schuin schot, 23. Doch de doorbraken van Ophorst en van Vliet waren niet te stuiten. Van Vliet maakte twee fraaie doelpunten, 25. Ofschoon H.-D.V.S. zich nog niet ge wonnen gaf, slaagde ze er toch niet in om het verder te brengen dan één doelpunt. Mogen wy vandaag eens een stoute bewering hier neer schrijven? En mogen wy dan de aandacht van de Keuze commissie vragen voor den Alcmaria- midvoor, van Wieringen? Het midvoor-vraagstuk van het Ne- derlandsch elftal is nog steeds niet opgelost: de K. F. C.-er de Boer is nu geprobeerd en al heeft hij niet onver dienstelijk gespeeld, hy bleek voor een midvoor te klein en zijn spel verdeeling was in elk geval onvoldoende. Als nu gisteren eens een lid der Keuze-commissie den wedstrijd Alcma- riaH. R. C. gezien had, dan had hij vast „Eureka!" geroepen, want hij zou bij de thuisclub een spelverdeeler heb ben gezien, die een formidabelen wed strijd speelde. En die bovendien over een gevaarlijk schot beschikte! Het kan den lezer bekend zijn, dat wij van Wieringen als één der allerbeste voet ballers van Alcmaria beschouwd hebben en als men zooals hy in de gelegenheid was geweest, om de meeningen van de tegen partij te hooren na afloop van een wed strijd, dan had men steeds en voortdurend dit eene gehoord: die mid-voorbrrr! Dat pleit voor van Wieringen, die dikwijls onder zeer moeilijke omstandigheden speel de, die te vaak geheel geïsoleerd stond en die toch nog met eiken bal, dien hij in zijn bezit kreeg, iets goéds deed. Echter, zooals hy tegen H. R. C. speelde, zoo hebben wy hem nog nooit gezien. En het goede spel van hem baseeren wy wer kelijk niet alleen op het feit, dat hij alle doelpunten maakte, maar in de eerste plaats op zijn spelverdeeling en de manier, waar op hij de doelpunten maakte. Van Wieringen speelde een resolute partij voetbal, waarbij beide backs van H. R. C. hem voortdurend op de heupen zaten en waarbij de geheele H. R. C.-verdediging hem speciaal in de gaten hield. Daar bekom merde hij zich bitter weinig om, want zijn stevige body liet zich niet door twee backs op zy zetten en de bal bleef, waar deze was: bij hem! En dan ging het meteen óf op het doel af, óf naar de vleugels, die dezen middag van hem de mooist denkbare ballen kregen toe gespeeld. En die daarmee wel raad wisten. Want al was Keppel in de eerste helft misschien te vaak niet op zijn plaats, hij kreeg daarna gelegenheid te over om voor te zetten. En hetzelfde was het geval met Hamstra, die wonderlijk goed met zijn mid-voor samen speelde. Wanneer dat samenspel nog iets beter uitgebalanceerd wordt, dan krijgt de Alc- maria-voorhoede een kracht, die elke tegen partij tot wanhopige dingen brengt. Vooral, als v. d. Pol zoo op dreef blijft en als Schaaper die toch werkelijk niet slecht was iets rustiger gaat spelen. Wij hadden eigenlijk gevreesd, dat met Gerritse op de spilplaats Alcmaria te veel een verdedigend spel zou spelen, maar ge lukkig is deze vrees ongegrond gebleven. Weliswaar bleef Gerritse in de buurt van Zymni wat trouwens geraden was! maar zoowel de Grand als Helderman steunden de voorhoede zoo veel mogelijk. Dit trio heeft een gaven wedstrijd ge speeld en het was verheugend te kunnen constateeren, dat Gerritse zijn inzinking vrijwel te boven is. Als nu zijn zelfver trouwen maar weer geheel terug is, zal alles wel weer in orde blijken te zijn. Achter speelden de bekende backs, Ko ning en Burger, waarvan vooral laatsge- noemde bizonder goed speelde, terwijl Koning na een weifelend begin ook weer in vorm kwam en waar Keuris griep had, stond Brouwer in het doel. Hij heeft dat moedig verdedigd, had over geluk een paar keer niet te klagen, maar deed daarnaast uitstekende dingen. En nu de tegenpartij. H. R. C. was werkelijk niet slecht, maar ziet, de mid-voor was juist iets minder ge vaarlijk dan die der withemden. Wellicht, dat dit juist den doorslag heeft gegeven ten gunste van Alcmaria. Overigens speelde H. R. C. een zeer en thousiast partijtje voetbal, waarbij de snelle vleugelspelers zeer gevaarlijk waren en waarbij de midvoor zeer actief was. Ook de verdediging met de middenlinie aar\ het hoofd, mocht er zijn. Het samenspel was goed verzorgd, het tempo uitstekend, maar het afwerken der aanvallen te zwak. Bo vendien had de voorhoede niet veel geluk, al mag men niet vergeten, dat ook de witte voorhoede soms bepaald pech had. De wedstrijd had een forsch karakter, dat soms wel eens iets te forsch was maar tenslotte was dat begrijpelijk, en enkele ongerechtigdheden zullen wy maar toe schrijven aan de zenuwen. De scheidsrechter, een Noordeling, had zeer veel moeite, om het snelle tempo te kunnen volgenn. Hij maakte een paar fout jes, maar sloeg zich overigens vrij goed door de moeilijkheden heen. Het was trou wens een wedstrijd, die zeer moeilijk te leiden was. Intusschen heeft Alcmaria een paar zeer kostbare puntjes veroverd, die haar in de bovenste helft der ranglijst brengen. Wat prettig is met het oog op de komende feesten. Een nederlaag daarentegen zou de wit hemden in de onderste helft gebracht heb ben. De wedstrijd. Onder groote belangsteling het was prachtig weer en het veld had niet te lij den gehad van de zware regens stelden de volgende elftallen zich" op: Alcmaria: Brouwer Burger Koning Helderman Gerritse de Grand Keppeï v.d. Pol Wieringen Schaper Hamstra O Dissel de Jong Zymni Romeyer Sanders Selderbeek Stolk Buitenhuis v. Pelt Siersma Dijkshoorn H. R. C. Alcmaria zette er direct een flink offen sief in, waarbij het Heldersche doel reeds dadelijk een paar keer op de wonderbaar lijkste wijze aan een doorboring ontsnapt. Zelfs een doelworsteling, waarbij de bal tot drie keer toe werd ingeschoten, leverde geen doelpunt op. De verrassing kwam aan den anderen kant. Toen H.R.C., dat zich in deze eerste periode tot snelle en gevaarlijke uitvallen bepaalde, weer eens snel voorwaarts trok, verzuimde de witte verdediging om reso luut in te grijpen en Romeyer kreeg daar door een kans. Hij bedacht zich niet, maar schoot hard en hoog in het doel, totaal on houdbaar voor Brouwer. En zoo had na 10 minuten H.R.C. de lei ding genomen. Even leek het, of deze misslag Alcmaria noodlottig zou worden, maar geleidelijk herstelden de withemden zich weer en er volgde een zeer snel op- en neergaand spel, waarbij beide doelen regelmatig in gevaar kwamen. Alcmaria had daarbij over geluk niet te klagen, toen Zymni voor open doel kwam, Brouwer uitliep, de bal nog half raakte, maartoch gepasseerd werd. Ge lukkig dook Helderman net op tijd op en trapte den bal precies van de doellijn af! We kregen nu weer een korte periode als in het begin: met dit verschil evenwel, dat nu H.R.C. aanviel en Alcmaria zich tot uitvallen bepaalde. Uit een daarvan schoot v. Wieringen zoo hard op doel, dat Dijks hoorn het leer liet glippen. Schaaper kwam echter net iets te laat. Eindelijk, na een half uur kwam de ge lijkmaker. Hamstra bracht het leer op, pas seerde correct naar v. Wieringen, die met een uit zeer moeilijke positie onhoudbaar inschoot. (11). Resoluut pakte H.R.C. toen aan, verplaat ste het spel en bracht Brouwer een paar keer in moeilijkheden. Vooral Zymni en de Jong waren in deze periode gevaarlijk, maar ze konden de op dat oogenblik ver diende voorsprong maar niet herkrijgen. En even later was de kans daarop ver keken, want nu kregen de witte verdedi gers meer en meer vat op het spel van H.R.C., zij lieten zich niet meer verrassen en zelfs kon Alcmaria het spel weer naar de andere helft verplaatsen. Niet echter, dan nadat Brouwer een keer assistentie ge had had van de paal. Doch ook Schaaper veroorloofde zich een misser, toen hij al'een voor doel stond. Onder zeer groote spanning verliep zoo de eerste helft, die tenslotte met een gelijk spel werd afgesloten, wat achteraf be schouwd normaal te noemen was. De tweede helft. Het was, alsof Alcmaria direct na de rust het spel wilde forceeren, want behoudens de snelle H.R.C.-uitvallen, waaruit de Jong tot twee keer toe een gevaarlijk schot loste, dat echter te snel en van te grooten afstand was gelost, was er een positieve veldmeer- derheid van de withemden. Het resultaat was echter niets einders dan eenige hoek schoppen. Rustig speelden de ploegen niet, want elk oogenblik kon er een doelpunt komen en zoo zagen we in deze periode de Alcmaria- verdediging wel eens onnoodig aarzelen, wat echter niet noodlottig werd. Totdat een vrije trap tegen Gerritse juist de Helderschen noodlottig werd. Van de Pol kreeg n.L den bal te pakken, zette door en gaf precies op tijd over naar Keppel, die meteen doorgaf naai v. Wieringen. Weer volgde een hard schot, dat via de paal in het doel caramboleerde. (21). Er was toen bijna 20 minuten gespeeld en toen even daarna v. d. Pol geblesseerd raakte, moest hij zich laten vervangen door Homan. Dat beteekende echter niet veel, want Alcmaria kreeg moed en bleef aanvallen. Een keer ontsnapte het Heldersche doel aan een doorboring, toen Siersma te scherp op zyn doelman terugspeelde. De bal ging juist nqg naast. Ook H.R.C. zat niet stil, maar Burger en Koning kwamen er steeds beter in en Brouwer redde als het noodig was, ook nog een enkelen keer. Nogmaals ontsnapte H.R.C. aan een doel punt, toen Hamstra alles passeerde en ook Dijkshoorn eventjes wilde verlakken. Dat ging echter net niet en weg was de bal bijHoman, die meteen v. Wieringen een pass gaf. En voor den derden keer scoorde de witte midvoor." Toen deed Alcmaria fout. Het ging vrij willig verdedigen, want het achtte den voorsprong veilig. Het directe gevolg was een sterke H.R.C.-meerderheid en binnen twee minuten een doelpunt, waarmee de stand op 32 gebracht werd. En dat met nog tien minuten te spelen! Gelukkig herstelde Alcmaria zich direct, eerst miste Keppel nog een kans en toen kreeg v. Wieringen uit een voorzet van Keppel het leer en zond nummer vier langs Diikshoorn. (42). Er was toen nog vyf minuten te spelen en hoewel H.R.C., nog een keer Drobo':>,••",•. de kansen te doen keeren, kreeg alleen Alcmaria nog een piar kansjes. Het gevolg was, dat Hamrtra keeper Dijkshoorn een paar warme handen bezorgde. Toen was meteen het einde daar. Zaandijk speelde oordeelkundig.- won verdiend. s r en Eindelijk dan toch is de eerste Alv» "'«naar. toen na de rust de achterstand steeds" sche nederlaag een feit geworden. Qee/' eerste speelhelft zulks nog niet vermoed ♦non na de rust de achterstand ter werd, begreep wel haast een ieder^a0* dit verlies zou komen. °at Die eerste speelhelf, was nog lang niet de slechtste geweest w na een enkelen aanval van de Zaankant kwamen de rood-witten er flink in en ten heel wat gevaarlijke aanvallen op r Z<\U dadelijk dachten we Schenke succes tel; hebben, doch z'n keihard schot werd d'^ doelman Kat op werkelijk meesterlijke wi** nog tot corner gewerkt. Indri neemt eo^ doch het leder kan weggewerkt worden Nadat v. d. Horst een hoogen bal linksbuiten Burgers eveneens goed hewtt verwerkt, gaat plotseling Mulders er ov links van door, een zeer scherpen voorzM volgt, waarbij het Zaansche doel door het oog van de naald gaat en het leder ten slott net nog kan worden weggewerkt. ut, "et de periode we zouden haast kunnen zeggen de beste periode, van Boys-zijde geweest. Het veld spel was niet onaardig ende aanvallen deden veel verwachten. Het was tevens periode waarin de Boys den toon aangaven0 Nadat v. d. Horst nog een bal naar behoore heeft verwerkt en het leder eenmaal don* Kuiper langs z'n heiligdom wordt den, zien we andermaal de Grand keur doorbreken en een scherpen voorzet geve'* Een algemeen missen, met in laatste instak* tie door Goudsblom en een zeker „„v" nend doelpunt blijft uit. Sch:-?- Dit overwicht wordt den kaasmenschen noodlottig, want on gemerkt doet zich een opeenhooping voor het blauw-witten doel voor. Er is vrijwel geen doorkomen aan, eenmaal zendt Schen ke weer eens een hard schot in, dat moge" lijk doel getroffen zou hebben alsMul ders' rug niet tusschen beiden stond. Zoo verstrijkt een klein half uur en dan heeft het te sterk op den aanval spelen fu- neste gevolgen. De steeds weer vrij staande linksbuiten komt in het bezit van den bal een hoogen voorzet volgt en Kuiper loopt toe om in te koppen. Slikker ziet het gevaar en snelt toe, om eveneens koppend te kee ren. Van der Horst zal het uitloopend nog met den vuist probeeren, doch de kopbal gaat juist onder de lat, waar de Alkmaar- sche doelman vandaan kwam, zoodat de gastheeren leiden, 10. Meteen beleeft het Alkmaarsche doel een paar benauwde momenten, terwijl een paar zelfde gevallen zich aan de andere kant af spelen. Nadat Schenke rakelings naast heeft geschoten breekt Mulders weer eens keurig over links door, een hooge voorzet volgt, die Goudsblom prachtig onder den lat in kopt, doch Kat die er geweldig in blijkt te zijn meesterlijk nog over kan stompen. Zoo breekt de rust aan. Dadelijk na de thee hebben de Zaandijkers opnieuw succes, want er is nog geen minuut gespeeld als de bal weer over links gaat en kan wor den voorgezet. Rechtsbinnen Engel krijgt een kans, die hy goed benut en 't is 2—0. De Boys zyn echter niet ontmoedigd en vallen heftig aan. Mulders neemt op onbe rispelijke wijze een corner en op ongeloof lijke wijze kan het leder toch nog worden gekeerd. Wat de kaasmenschen ook probee ren, het Zaansche doel blijft als door een wonder gesloten. Aan den anderen kant gaat het heel wat gemakkelijker, want Kuiper komt in het bezit van den bal, die hij onder den val lenden v. d. Horst inschiet, 30. En weer gooien de Boys alles op den aan val en weer hebben zy pech, want een ge vaarlijke corner van Indri, wordt tenslotte na enkele malen in- en uitgezet te zyn rakelings door Mulders overgekopt. Mulders die inmiddels linksbuiten is gaan spelen is zeer actief en als hij weer eens een lagen bal speelt, gaat het leder via een Zaansch been in de touwen, zoodat ein delijk de achterstand iets verkleind is. Zouden de BoysDe kans is er nog. En meteen gaat Mulders er weer vandoor, opnieuw een scherpe voorzet, doch Indri laat de kans onbenut. En weer gaat het aan den anderen kant gemakkelijker. Te veel individueel spel van Slikker die zelfs het middenveld gena derd is wordt afgestraft. Het' leder gaa naar den steeds weer vrijstaanden linksbui ten, die gemakkelijk kan doorbreken en oo v. d. Horst nog te vlug af is, 04. Nu zijn de Boys weer aan de beurt. Van rechts wordt goed voorgezet, een gewirwar waaruit de bal ten deele kan worden weg gewerkt, doch Mulders nog een opening ziet en de stand op 42 brengt. Hoe moo Mulders vervolgens nog enkele corner! geeft, wat men ook probeert, er komt ech ter geen verandering meer. We kunnen besluiten, met te vertellen, dat de Alkmaarsche ver dediging wel een heel slechten dag had. Pater was vrijwel de eenige, die de Situ*- tie nog het meest beheerschte, met v. Eer- den na de rust. Hartog was er uit en BroU* v/er verwaarloosde vooral z'n verdedigend taak. Pater had het daardoor dan ook nie gemakkelijk. En in den aanval? Och, daar haperde w iets, maarhet zat de heeren dan ook g ducht tegen, terwijl hun taak door h te sterk opdringen van 1 flinie en ver diging, waardoor zich te veel opeenhoop gen voor het Zaansche doel voordeden niet gemakkelijker op werd. Men n° zich echter voor te veel kort en individu spel. Op dit gebied lieten de Zaandijkers; die over een goede constante ploeg bescn ten heel wat anders zien. Tenslotte scheidsrechter v. d. Berg, goed leidde, doch te veel het aanvallen den doelverdediger toeliet, waarvan de maarsche doelman wel de meeste nade ondervond. - Welke kleur(en), welke vormen U ook wenscb»- Wij drukken het! n ALKMAARSCHE COURANT. TEL.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10