AMSTERDAMSCHE BEURS eerste blad bond voor staats pensionneering. afd. noordholland. raadsvergadering. Nieuws in 't kort. hinderwet. en congres in Zaterdagmiddag te 3 uur hield boveng Federatie in Noordholland hare winterpro- paganda-vergadering ter bespreking wat te doen staat, na den uitslag der verkie zingen en wat men van deze regeering te verwachten heeft voor de 70.000 uitge sloten ouden van dagen. Allen waren het er over eens, dat men nu 'n andere koers had te bezeilen. De w.n. voorzitter wilde nog even memoreeren, waarom ook de af- deelingen uitgenoodigd waren die bij de vijf verschillende federatiën waren aangesloten. De reden was kennis te maken met de ver tooning van de nieuwe bondsfilm: Oud Arm, met een opname van het den Haag. Hierna werd de opname vertoond van huize Avondlicht te Hoorn. Een mooie in stelling voor vele ouden van dagen met een kleine beurs. Daarnam kwam de film Oud en Arm, de geschiedenis van een verongelukt schoen makertje. Na deze vertooning ging de vergadering over tot afhandeling der agenda en wel punt 3: Voorstel fed. Waterland. Zij wilde niet weer als alle voorgaande jaren, het beleggen van propaganda-avonden. Wij moeten, zoo luidde het voorstel in Hol lands Noorden een veel breeder terrein be werken. Wij moeten het in 1938 of 1939 gezamen lijk tot een reuzendemonstratie brengeiom eens te laten zien, dat wij na den uitslag der verkiezingen ontzettend zijn teleurge steld. Nu de heeren weer voor vier jaren zijn ingehuurd, nu gelooven zij het wel, maar wij zullen hen blijven herinneren aan het gegeven woord. Wij staatspensionneerders, aldus de voor stellers, weten dat de regeerders moeilijke jaren hebben medegemaakt. Zij staan voor groote uitgaven voor defensie, dat bestrijdt geen enkel weldenkend mensch, maar de huidige regeering laat voor de zooveelste maal blijken, dat van haar naastenliefde zeer weinig is terecht gekomen. Wij moeten dus wel volhouden tot het bittere einde en wij zullen niet versagen totdat wij ons hei lig beginsel ingelost krijgen. De voorzitter sloot de vergadering om 5 uur met een opwekkend woord en tot vol houden aansporend. De gemeenteraad van Alkmaar verga dert Donderdag 23 December 1937 nam. één uur. 1. Vaststelling der notulen van> de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot benoeming en aanvulling van commissiën en besturen en verdeeling van deA raad in afdeelingen (bijlage nr, 173). 3. Idem tot benoeming van onderwijzend personeel bjj het gewoon lager onderwijs (bijlage nr. 176). 4. Idem tot benoeming van een tijdelijk leeraar aan de Handelsschool en aan de Handelsavondschool (bijlage nr. 17*7). 5. Idem tot vaststelling an een verorde ning, houdende bepalingen omtrent het toekennen van wachtgeld aan ambtenaren en werklieden in vasten dienst der ge meente Alkmaar (bijlage nr. 162). 6. Idem inzake het toekennen van een bijdrage aan de R. K. Bouwvereeniging „Goed Wonen" in het tekort op de exploi tatie van 108 woningen aan den Baansin- gel (bijlage nr. 183). 7. Idem inzake aankoop van grond te Heerhugowaard (bijlage nr. 175). 8. Idem inzake verhuur van een groep noodwoningen aan de Noorderkade (bij lage nr. 174). 9. Idem tot verhooging van het bedrag per leerling bedoeld in de artikelen 55 bis en 103, 6e lid der Lager Onderwijswet 1920, over 1938 (bijlage nr. 178). 10. Idem inzake verlenging van de over eenkomst betreffende de controle van de gemeentefinanciën (bijlage nr. 179). 11. Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1937 (bijlage nr. 180). 12. Idem tot wijziging van de gemeente- begrooting, dienst 1938 (bijlage nr. 181). 13. Idem inzake den inbreng van grond in het grondbedrijf (bijlage nr. 186). IA Idem inzake aansluiting van de ge meenten Oudkarspel, Noord-Scharwoude, Zuid-Scharwoude en Broek op Langen- dij-k bij den vleeschkeuringskring Alk maar (bijlage nr. 187). 15. dem in zake het verleenen van vergunning aan de N. V. van Onroerende Goederen „Nooitgedacht" tot het aanleggen van straten in den polder Overdie en Achtermeer (bijlage nr. 188). 16. Idem inzake het houden van een prijs vraag voor den bouw van een nieuw gymnasium (bijlage nr. 185). 17. Idem inzake restauratie van de Groote kerk (bijlage nr. 182). 18. Idem inzake het adres van den heer R. Kuijper te Heiloo betreffende een vor dering wegens aansluiting aan de gas- en electriciteitsleiding (bijlage nr. 184) 19. Idem inzake het toelaten van motor races op het gemeentelijk sportpark (bij lage nr. 172). 20. Idem betreffende de uitvoering van het boschplan in den Robonsbospolder dan wel het exploiteeren van een daar ge legen stuk grond als terrein voor villa- bouw (bijlage nr. 135). 21. Idem om voorshands niet over te gaan tot overkluizing of demping van het water tusschen de beide Steenen Bruggen (bijlage nr. 152). 22. Bespreking inzake de verklaring van wethouder Bonsema, afgelegd in de raadsvergadering van 18 November j.1. KALENDERS. De firma G. H. A. Schot en Zonen, brand- stoffenhandel, alhier, geeft een fraaie maandkalender uit op welk twaalf bladen diverse groote vaderlandsche werken zijn uitgebeeld uit welke men een indruk kan krijgen van datgene „waarin een klein land eroot is". VERTROKKEN PERSONEN. P. L. van Iren, N.H., zuivelcontroleur, en echtg., van Anjelierstraat A naar Amster dam. M. van der Molen, N.H., huishoud ster, van Westerweg 54, naar Schoorl. M. Langenberg, Ger.K., dienstbode, van Tous- saintstraat 13, naar Nieuwveen. Wed. P. Schoehuijs, N.H., z.b., en kinderen, van Kennemerstraatweg 147, naar SchoorL K. W. Spanjer, koopman in allerlei, van Oudegracht 114, naar de Rijp. T. Hon- dius, N.H., huishoudster, van Hekelstraat 33, Schermerhorn. G. E. Volkers, N.H., apoth. assistente, voor Koorstraat 47, naar Amsterdam. P. C. Groen, OBisCL, chauf feurmonteur, van Metiusstraat la, naar Velsen. J. de Lange, N.H., dienstbode, van Steijnstraat 1, naar Coevorden. C. J. Rezel, geen, koopman in ongeregelde goe deren, van Oudegracht 263b, naar Amster dam. G. C. Admiraal, geen, chauffeur, en gezin, van Druivenlaan 41, naar Velsen. P. de Rover, geen, z.b., van Krelagestraat 1, naar Amsterdam. A. Bijlsma, N.H., zon der beroep, van Koningsweg, naar Medem- blik. L. J. Joma, R.K., opticien, van Emmastraat 23, naar Leeuwarden. G. Nijman, R.K., dienstbode, van Payglop 2, naar Bloemendaal. Niet vertrokken, waar wederom inge komen: M. A Huijsmans, pakhuisknecht, Voormeer 35. INGEKOMEN PERSONEN. J. J. Ochquée, N.H., dienstbode, Fnidsen 51, van Texel, Den Burg. N. Droog Boersma, geen, Stationstraat 39, van Won- seradeel. U. Visser, Ger.K., werkster, Wilhelminalaan 11, van Oudkarspel. D, Hoogland, geen, schipper, en echtg., VictO' riepark, van Broek op Langendijk. G. Kroeze, N.H., dienstbode, Steijnstraat 1, van Emmen. H. B. L. F. Meijer, R.K, Fnid sen 68, van Velsen. A. Hollander, geen, dienstbode, Nieuwpoortslaan 30, van C^J- lantsoog. J. G. W. Penders, R.K., kan toorbediende, Geestersingel 24, van Oudorp. N. Oud, R.K, melkslijter, Lindenlaan 80, van Ursem. G. J. Besseling, R.K., groen ten en fruithandelaar, en gezin, Nieuw poortslaan 38, van Zwaag. A. Groothui zen, R.K., dienstbode, Wilhelminalaan 11, van Beemster. M. G. Bruin, R.K., winkel juffrouw, Laat 177, van Harenkarspel. L. VossWillems, geen, z.b., Jan van Scorel- kade 73, van Leiden. R. A. Kieft, N.H., kantoorbediende, Oudegracht 117a, van Heiloo. C. O. A. Tesselaar, geen, z.b., Oudegracht 158, van Amsterdam. J. Bruin, Ger.K., verpleegster, Paul Kruger- straat 9, van Amsterdam. J. Neger, R.K., h. i/d huish., Raaksje 20, van Bergen. L. M. FraijmanPolak, R.K., z.b., Bierkade 17, van Bergen. J. S. Morsch, R.K., z.b., Brillesteeg 8, van .unsterdam. N. Droog, geen; timmerman, Stationstraat 39, van Bar- singerhorn. G. P. Tuin, R.K., dienstbode, Luttik Oudorp 52, van Zijpe. E. V. Die penWinnubst, R.K., Zeglis 44, van Me- demblik. P. Tuin, R.K., dienstbode, Laat 142, van Zijpe. G. van der Hoorn, R.K., dienstbode, Nieuwlandersingel 43, van Zijpe. P. Groot, N.H., kapper, Groot Nieuwland D 18, van Amsterdam. A. Wennink, geen, z.b., en gezin, Eikelenberg straat 21, van Heiloo. H. H. van den HamVastenburg, geen, z.b., Eikelenberg straat 39, van Beverwijk. J. C. Tolenaars, N.H., betonwerker, en gezin, Omval 108, van Amsterdam. H. Hiemstra, N.H., tuin der, Drebbelstraat 2, van Obdam. Wed. J. Zut, N.H., huishoudster, Nieuwpoortslaan 133, van Zuidscharwoude. D. Buisman, N.H., dienstbode, Laat 81, van Schagen. D. W. A. Wijker, N.H., huishoudster, Wes terweg 54, van Zaandam. G. Visser, N.H., monteur Rijkstelefoon en -telegraaf, van der Kaaijstraat 1 (inw.), van Bergen. M. M. Kraakman, R.K., dienstbode, Landstraat 34 (inw.), van Bergen. M. Oosterwijk Wiedijk, D.G., z.b., Tulpstraat 10, van Zuid en Noordschermer. M. Oosterwijk, Tulp straat 10, van Zuid- en Noordschermer. Het drijvende Pooistation. - Het drij vende Poolstation drijft steeds verder af in zuidelijke richting. Op 19 December bevond het kamp van Papanin zich op 81 gr. 44 min. n.b. en 6 gr. 37 min. w.1. In de buurt van het station bedraagt de temperatuur 26 graden Jachtgeweren en munitie gestolen Drie jachtgeweren en een hoeveelheid mu nitie zijn door een gewapende bende, die een barak bij Haifa heeft aangevallen, gestolen. De in de barak aanwezige personen werden onder bedreiging met den dood op de vlucht gejaagd. Een jood werd licht gewond, toen de auto bus, waarin hij zich bevond, bij Nazareth werd beschoten. Men is bezorgd over het lot van een jood, die gisterochtend per paard in de buurt van Tiberias een patrouilletocht maakte, doch wiens paard zonder ruiter is teruggekeerd. Dam ingestort. - Tengevolge van het instorten van een kistdam in de haven van Port Stanley (Vereen. Staten) zijn acht werklieden om het leven gekomen, terwijl vier ernstig werden gekwetst. Del bos in Parijs terug. - De Fransche president heeft gisteravond minister Delbos ontvangen, die hem verslag uitbracht over zijn reis. Delbos heeft zich vervolgens naar hotel Matignon begeven, waar hij een tame lijk langdurig onderhoud heeft gehad met minister-president Chautemps. Knaap door wolven verslonden. - In de nabijheid van het dorp Kiwance (Polen) is een tienjarige knaap door een bende wolven aangevallen en verscheurd. Het kind had dien dag school moeten blijven om straf werk te maken, zoodat het tot zeven uur op school was geweest. Op den weg naar huis gebeurde toen het vreeselijke ongeluk. Wederom overval in Palestina. - Een gewapende bende van dertig man is binnen gedrongen in een politiepost in het dorp Tayaba. Zij eischten, dat hun een agent van politie, een Arabische christen, uitgeleverd zou worden, welke lid was van de plaatse lijke straf delegatie. De man moest worden uitgeleverd en de Arabieren schoten hem terstond neer. Zij ontwapenden de andere politiemannen en dreigden hen hetzelfde lot te doen ondergaan, wanneer zij zich niet bij de terroristische beweging aansloten. Verder werden Zaterdagnacht de telefoon lijnen tusschen Jerusalem, Hebron en Beersheba doorgesneden. Spoorwegongeluk. - Een sneeuwploeg- trein, die gisternacht langs de lijn Coni- Nice (Italië) reed, is tusschen Vernante en Limone op vijf spoorwegarbeiders inge reden. Een hunner werd gedood, de vier anderen gewond. Een der gewonden heeft zware blessures. Italiaansch journalist verdwenen. - 4 dagen geleden heeft Giovanni Engely, een der bekendste schrijvers van artikelen over de buitenlandsche politiek, zijn woning verlaten. Sindsdien heeft men niets van hem vernomen. Hij werkte mede aan de Lavoro Fascista tot Augustus j.1. Nog een arrestatie in de zaak „Scar". In'zake de aangelegenheid der „Csar" heeft de politie den voorzitter van de technische graancommissie op de Parijsche goederen beurs, Pierre Proust, in hechtenis genomen Hij wordt beschuldigd van medeplichtig heid en van het verbergen van wapenen. Hij is opgesloten in de gevangenis „Santé". Stakers met den sterken arm verdre ven. - De politie heeft gistermorgen de Borstbeeld van Pilsoedski te Rome ont huld. - Nabij het herinneringspark te Rome is een borstbeeld van Pilsoedski onthuld, dat de Poolsche regeering aan Mussolini heeft aangeboden. Peil van den Tiber blijft dalen. - Nu de weersomstandigheden weer goed geworden zijn, blijft het peil van den Tiber dalen. Gistermorgen en in den loop van den middag is de waterstand aanmerkeiijker lager ge worden. Geruchten over een bezoek van Hitier aan Rome. - Te Weenen wordt gesproken over de mogelijkheid dat Hitler in het be gin van 1938 een bezoek zal brengen aan Mussolini. De gezondheidstoestand van Kellogg critiek. - Frank Kellogg, die staatssecretaris is geweest onder president Coolidge en vroe ger ambassadeur der Vereenigde Staten te Londen was, is lijdende aan longontsteking. Zijn toestand is critiek. Zes weken geleden heeft Kellogg een beroerte gehad. Politieke relletjes. - Op den laatsten dag van de „Betoogingsweek", georganiseerd door de Poolsche socialistische partij om de nagedachtenis te eeren van den eersten president der Poolsche republiek, Gabriel Narutowicz, die vijftien jaar geleden door een nationalist werd vermoord, hebben zich op verscheidene punten in Warschau rel letjes afgespeeld. Een politieagent en een betooger werden hierbij ernstig gewond, Dertig personen werden gearresteerd. De violist Hubermann te Milaan. - De beroemde violist Bronislaw Hubermann, die bij het vliegongeluk van de „Specht" is ge wond, heeft eenige weken in een sanatorium te Weenen vertoefd, en is thans te Milaan aangekomen, waar hij zich onder behande ling heeft gesteld van een specialist. Huber mann voelt zich vrij goed en is voornemens binnenkort zijn werk te hervatten. Ontsnapping uit gevangenis op Alcatraz- Island. - Naar men Zaterdag aannam, zijn de twee gedetineerden, die Donderdag j.1. uit de gevangenis op Alcatraz-eiland zijn verdwenen, erin geslaagd, ondanks de ver raderlijke stroomingen, zwemmende het vasteland te bereiken. In het gebied van de baai van San-Francisco zijn de laatste dagen verscheidene diefstallen aan het licht ge komen. JSutqediike Stand. ALKMAAR. GEBOREN: Nicolaas Abraham, z. van Abraham Go- dij n en Elizabeth van den Berg. Cornelia Adriana Maria, d. van Johannes Wilhelmus Brocatus en Christina Cornelia Janson. Petrus Cornelius, z. van Petrus van Wan- rooy en Geertruida Descendre. Anna, d, van Freerk Boxem en Maria Oskam. Mar- tinus Johannes Nicolaas, z. van Jacobus Hendricus Groentjes en Guurtruida Cor nelia Min. Theodorus, z. van Pieter Leegwater en Cornelia Hendrika Maria de Groot. OVERLEDEN: Pieter Constant, gehuwd met Margaretha Johanna Admiraal, 66 jaar. £aatste Aeeichtea (Ongecorrigeerd.) SJEIK GEARRESTEERD. De politie te Jeruzalem heeft den vroe- geren administrateur van de bezitting van de Wafd, Yassin Bakri, den oudsten sjeik van Palestina, gearresteerd. Bij huiszoeking is gebleken, dat hij in verbinding stond met extremisten, die naar het buitenland zijn gevlucht. WEDEROM TWEE DOODEN PALESTINA. IN Wederom stelt Haïfa vandaag twee doo- den. De een is een jood, die verleden week bij een aanval op een autobus door Arabie ren werd gewond, de ander is een Arabisch politie-inspecteur. die vanochtend in de oude stad werd overvallen. ONZE POSTVLUCHTEN. De Wielewaal is gisteravond om zeven uur op Schiphol uit Indië teruggekeerd. Doodvonnissen in Rusland. - Gister avond werd medegedeeld, dat acht Sovjet autoriteiten, o.m. Yenoekidze, de vroeg ere secretaris van het Centrale uitvoerend- comité en Zukerman, de vroegere chef van de afdeeling West van het departement van buitenlandsche zaken, ter dood zijn veroor deeld. Allen werden schuldig bevonden aan hoogverraad, terorisme en spionnage. De vonnissen zijn reeds voltrokken. Het presi dium van het Centraal uitvoerend-comité heeft besloten, den oppersten Sovjet der Sovjet-Unie tegen 12 Januari a.s. te Mos kou bijeen te roepen. Cadeaubons bij de Zwitsersche spoor wegen. - De Zwitsersche spoorwegen heb ben besloten tot het uitgeven van cadeau bons voor spoorwegbiljetten. Deze bons worden afgegeven zoowel voor bepaalde routes als tot een zeker bedrag, waarop de ontvanger der bons zelf een route kunnen kiezen. Op deze wijze trachten de Zwitser sche spoorwegen het reizen te bevorderen. stakers, die een hoedenzaak op de Avenue des Gobelins bezet hielden, verdreven. On der leiding van den adjunct-secretaris der C.G.T. Collet, begaf zich vervolgens een delegatie der stakers naar het ministerie van arbeid, om te protesteeren tegen het optreden van de politie. Een radio-nieuwsdienst verzocht. - De Volkenbondsvereeniging heeft een motie aangenomen, waarin den Volkenbond ver zocht wordt, een nieuwsdienst op te richten ter verspreiding van berichten door de radio in verschillende talen. Deze dienst zou hoofdzaak ten doel moeten hebben, de bewoners van alle landen in kennis te stellen van gebeurtenissen van internatio naal belang. Een kunstmatige „badplaats"? - In een vergadering van de Vereeniging voor phy- sieke therapie te New York is voorgesteld een reusachtige „badplaats" op te richten, die onder één dak de klimaten en bron wateren van alle kuurplaatsen ter wereld zal vereer igen. Deze badplaats zou de inwoners in New York in staat stellen, te genieter van zonne schijn, hooge berglucht of droge woestijn- lucht, terwijl zij het bronwater zullen kun nen drinken van elke kuurplaats ter wereld. De bezoekers van deze „badplaats" krij gen gelegenheid, een zonnebad te nemen op een groot kunstmatig strand bij een zwem bad. dat met zeewater is gevuld en op kunst matige wijze verwarmd wordt. De kosten van dit plan worden geraamd op zes millioen dollar. Opnieuw strijd tegen bepaalde boeken en kunstwerken. - De „Osservatore Roma- maakt melding van een hernieuwde anti-christelijke actie in Duitschland tegen bepaalde boeken en kunstwerken. Een groot aantal door geestelijken geschreven werken is verboden. Nationaal-socialisme en christendom" van mgr. Hudal, „Ras en volk" van pastoor Schmidt, alsmede het „Paradijs op aarde" van pastoor SchlegeL Nog radicaler zijn de maatregelen ten aan zien van sommige kunstwerken. Zoo zijn van de klassieke muziekstukken, de „Mes sias" van Handel en de „Passion" van Bach onder den censuur gevallen. Geëischt wordt, dat de tekst hiervan gewijzigd en in over eenstemming gebracht wordt met het crite rium van het nationaal-socialisme. Amerikaansch schip in tweeën gebro ken. - De „President Hoover", die bij Kas- joto aan den grond was geloopen ,is tenge volge van de ruwe zee in tweeën gebroken. De bemanning, die nog aan boord was, heeft het schip moeten verlaten. Antisemietische relletjes. - In Otto- kring, een voorstad van Weenen, hebben betoogers de ruiten van verscheidene win kels van joodsche eigenaars ingegooid. WIERINGEN. Geboren: Lammert Cornelis z. van H. Ekkers en C. P. Weerelts en Johannes z. van H. Ekkers en C. P. Weerelts. Overleden: Ariaantje Zomerdijk, echt- gen. van J. Koorn, 64 jaar. Jhmst en Wetenschap KERKCONCERT. „Kunst voor Allen" gaf gisteravond in de Ruïnekerk te Bergen haar eerste uitvoering in dit seizoen, waarvoor een wel wat te overladen programma gevormd was. De heer Michel Gobets met den heer Albert Sluyter de artistieke leider dezer vereeniging zong aria's uit oratoria (Messias, Samson van Handel, aria uit de Kerstcantate van Bach, waarin veelvuldig lange notenreeksen op één lettergreep voor komen, zoodat vooral het technische in den zang op den voorgrond stond, wat de zangers volkomen beheerschte. Daarna volgden nog twee nummers met viool- en orgelbegelei ding. De violist Albert Sluyter speelde met mooien, vollen toon Adagio's en een An dante, alles van J. S. Bach, die op dit pro gramma ruim vertegenwoordigd was, en de Alkmaarsche organist, de heer P. A. van Langen, bekend door zijn artistiek orgelspel, vertolkte cok hier weer als een waar kun stenaar de Toccata, in de kleine terts van Bach. Deze mededeelingen betreffende de tweede helft van het programma, daarvoor waren eveneens nummers voor orgel en voor viool uitgevoerd en zong het jongens koor (derde klas) van den heer Corn. Jonker, een viertal liederen. Over die zang hoorde men slechts woorden van lof. A. K. Jtackt&eticfUen DE VEEMARKT. ALKMAAR, 20 Dec. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 113 Vette koeien 170310, handel goed; 23 Kalveren, gras 4090; 57 Nuchtere kalveren (slacht) 1022; 40 Vette schapen f 2230; 208 Vette var kens 6064 cent per K.G., handel goed. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Dec. 1937. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche: bonte en blauwe 2.65—i .90, Bevelanders 2 2.20, Bintjes 2—2.10, Eigenheimers 2.10—2.20 en Poters 1.70—1.85; Noordholl. Eigenheimers 2—2.10; IJpol- der Bevelanders 1.80—1.90; Friesche borgers 2.15—2.30; Friesche: bintjes 2 2.10, blauwe 2.602.90 en redstar 2.402.70; Duinzandaardappelen 3 3.20; Drentsche zandaardappelen 2.25 2.50. Alles per H.L. Aanvoer 460000 KG. JfuUicaties Bij besluit van resp. 16 en 18 December 1937 is aan den heer H. Wiersma, alhier, vergunning verleend tot het oprichten van een drogerij voor sigaren in het perceel Limmerhoek nr. 20, alhier, en aa£ n. V. Petroleum Maatschapü The Texas Company te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het oprichten van een on- dergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinrichting, voorzien van een electro- motor van 1/3 P.K., ten behoeve van een garage aan den Kruseman van Eltenweg. alhier. Alkmaar, 20 December 1937. Burgemeester en Wethouder* van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 20 Dec. 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 540 Vette koeien, le s. 72— 80 cent, 2e kw. 62—70 cent en 3e kw. 50— 60 cent per KG. slachtgew.; 64 Melk- en kalfkoeien f 180—f 250; 92 Vette kalveren, le kw. geen not., 2e kw. 6874 cent en 3e kw. 58—66 cent per K.G. levendgew.; 49 Nuchtere kalveren 8f 15; 71 Schapen en Lammeren f 19—f 30; 629 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 KG. 7374 cent, zware varkens 7273 cent en vette varkens 72—73 cent per K.G. slachtgew.; 5 Paarden 100—1 160 en 5 Veulens, prijs niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Dec. 1937. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 230 stuks Bloemkool le s. 1 4.905.70, 2e s. 2.10; 8000 K.G. Uien 8.30—f 8.50, Gele drieling 7.307.40, Stekuien f 3f 5.40 en Grove 8.10—8.30; 2200 K.G. Peen 2.20—2.40, kleine 1.10; 800 str. Andij vie 1; 4000 K.G. Roode kool 2.50—4.40; 30000 K.G. Gele kool f 1 f 1.60; 20000 K.G. D. witte 0.80—f 1.70; 5000 K.G. Savoye kool 12.40. NOORDSCHARWOUDE, 20 Dec. 1937. (Noordermarktbond). 5500 K.G. Uien f 8.10 8.30, drieling 7—7.20, grove 8.20 8.40; 100 KG. Groene kool 1.50; 18600 K.G. D. witte kool 0.90—f 1.60. WARMENHUIZEN, 18 Dec. 1937. Roode kool 2.80—4.60, Gele kool 1—/ 1.40; D. witte kool 11.50; Drielingen 6.80— 7.10, Uien 7.508.20, Grove uien 7.80 f 8.70. Aanvoer: 89600 K.G. Roode kool; 18000 KG. Gele kool; 28800 KG. D. witte kool en 9500 K.G. Uien. van Maandag 20 December 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige! laatst* k. koerst 2.30-45. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-Indië 1937 5 'A DuitschL '30 m. verkL B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Ce-L Nederl. Ford Philips Gloesl. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL, Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. t U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak -••••«• Phillips Oil Shell Union 12'/, Tide Water U9/ie RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi i a Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia s Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. 'Exclaim. 'Exdividend. v> 30 1527a 152V« 126 13&7« 47»/, 797. 280 2867, 1457. 377, i §23"/i, I 42% I 1% 24'/, i 28% 13*% 6 43% 4 V, 435'/, 1647, 133 84 85 170 351 363 85% 29% 210 143% 145 1527, 104 3%. 1218/8 113 216% 291'/, 277% 30»/, 16% 107, 647, 57a 101% 97% 307* 154 130 1387, 477,-8 79»/, 275 296-8 144)-«* 37 24%-i 44-% »%-*/« 257s 29-'% 14H/U 6»/, 44-% 4'Vis «3-% 80»/, 84»/, 170 358*/, 372}-3t 85»/, 29»/, 137* "%-! 2137,-4 148 148J-50 153 107i-8f 3% 1251-61 121j-2| 222 294-% 287 30% 16'/, 10»/, 65 6 x) ex-coupon Prolongatie vorige koers X, heden X pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. OFFICIEEL. Vorige koers: Heden: 1.79 New-York Londen 8.99 Berlijn 72.50 Parijs 6.11 Brussel (Belga) 30.57 Zürieh 41.60 Kopenhagen 40.12 X Stockholm 46.35 Oslo 45.20 Italië 9.47 X 1.79"%. 8.991/. 72.45 6.11'/. 30.57 41.60 40.15 46 37 Jf 45.20

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 3