Koninklijk Nederlandsch Landbouw-comité. EGMOND AAN ZEE STOMPETOREN HEILOO LANGENDIJK WIERINGEN EGMOND BINNEN ST. PANCRAS BPOCK OP LANGENDIJK1 TWEEDE BLAD kwaliteit bracht vanaf f 0.80 per 100 K.G. op. Van doordraaien was bij deze koolsoort slechts weinig sprake. Een partij heel erg afwijkende kwaliteit of zeer kleine kool draaide door. De groene kool was deze week weer on geveer even duur. De mooiste groenen gingen van de hand voor 2—S 2.30, hoewel ook beneden 2 wel wat goeds te koop was. De minder gewilde partijen varieerden van 1f 1.60. Met de andijvie is de lijdensgeschiedenis voortgezet. Het schijnt, dat de vorst nog vrij wat schade heeft aangebracht aan de te velde staande kroppen, waardoor de kwa liteit niet verbetert. Er is heel wat werk aan om ze veilingklaar te krijgen en dan wordt de belooning van f 0.30 per 100 krop bij doordraaien wel een zeer geringe. De wel verkochte partijen noteerden 0.60 en een enkele maal tot 0.90 per 100 krop. Uien was in het midden van de week iets goedkooper dan in het begin, toen met 8 tot 8.50 per 100 K.G. werd begonnen. Er ging ongeveer 0.50^-/ 0.60 af. Sommige partijen noteerden nog iets lager, vanaf 7.30 per 100 K.G. Zaterdag was het een weinig beter en noteerden wij weer tot maximum f 8.50. Groven gingen voor een paar dubbeltjes minder dan de middelsoorten weg. Drielin gen waren goed gevraagd, en verhandeld voor 7—7.50. Nep komt er zoo goed als niet meer. Peen heeft van 1.702.70 per 100 K.G. opgebracht, doch hoofdzakelijk van 1.802.30. Kleine van 0.601.10. Bieten werden betaald met 1.904.10 en aardappelen gingen voor dezelfde prijzen van de hand als verleden week. De bloem- koolprijzen waren iets lager. De beste kwa liteit bracht tot 6 per 100 op. De laagste prijs voor eerste soort was 3. Boerekool noteerde 1.50 en rammenas 1. Knol- selderie, een voor de Langendijk uit- heemsch product, noteerde den minimum prijs van 2. Druiven werden deze week niet aangevoerd. Vergadering te Utrecht. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nysingh uit de Wijk, werd te Utrecht heden de maandelijksche vergadering der eerste afdeeling gehouden. Prijs der inlandsche rogge. Opnieuw werd uitvoerig van gedachten gewisseld omtrent het prijspeil der rogge, dat voor de landbouwers, die hun rogge verkoopen uitermate teleurstellend blijft. Zooals bekend, varieert de richtprijs der rogge tusschen f 7,25 en 8,25 en bedraagt hij dus gemiddeld 7,75 per 100 K.G., ter wijl van regeeringszijde maatregelen in het uitzicht zijn gesteld, waardoor een geleide lijk oploopende roggeprijs zou worden be reikt. Het ligt voor de hand, dat vele ver bouwers dientengevolge niet genegen zijn hun rogge voor den geldenden prijs van omstreeks f 7,25 per 100 K.G. van de hand te doen. Men berekent dan ook, dat in een gebied als de veenkoloniën, waar veel rogge voor de markt wordt geteeld, 80 a 90 van het af te zetten kwantum nog voorradig is. Gevreesd moet worden, dat een noodtoe stand zal intreden als de regeering geen maatregelen neemt om de door haar in het uitzicht gestelden prijs te doen bereiken, aangezien de rogge dit jaar moeilijk is te bewaren. Verschillende middelen, welke door de regeering zouden zijn toe te passen ter ver hooging van den roggeprijs werden ge noemd. Regeling consumptieaardappelen. De aandacht werd er op gevestigd, dat blijkens de memorie van antwoord nopens de begrooting van het landbouwcrisisfonds, de regeering gaarne bereid is, de regeling van de consumptieaardappelteelt over te dragen aan de drie centrale landbouw organisaties. Deze aangelegenheid is intusschen op korten termijn onderzocht door een com missie uit de centrale landbouw-organisaties, welke commissie haar rapport reeds heeft uitgebracht. Aangezien de aangesloten or ganisaties nog onvoldoende van het rapport hadden kunnen kennis nemen, werd be sloten de beslissing aan te houden tot de volgende vergadering. Betwijfeld werd of het zal gelukken voor het oogstjaar 1938 een gewijzigde regeling van de consumptie aardappelteelt in te voeren. De vergadering besloot daarom er bij het college van re- geeringscommissarissen op aan te dringen te bevorderen, dat de bestaande regeling ook voor het oogstjaar 1938 ongewijzigd worde gehand, hetgeen inhoudt het onver anderd laten van de teeltheffing op 30 per H.A. Richtprijs erwten. Kennis werd genomen van de toezegging van den minister van Economische Zaken, een verbetering van de steunregeling voor de cultuur van groene erwten in ernstige overweging te zullen nemen. Het is de be doeling om den richtprijs voor erwten niet te doen gelden voor de beste, doch voor de gemiddelde kwaliteit. Opgemerkt werd, dat de cultuur van erwten, welke voor een rationeele vrucht wisseling onmisbaar is, op deze wijze nog onloonend zou blijven. Besloten werd aan de confessioneele centrale landbouworgani saties voor te stellen stappen te doen ten gunste van een erwtenrichtprijs, welke in overeenstemming is met een zeer nauw keurige aan de regeering overgelegde pro ductiekostenberekening. Postbestelling ten plattelande. Besproken werd de resultaten van het door de aangesloten organisaties ingestelde onderzoek naar de postbestelling ten platte lande. Het bleek, dat vervroeging van. de ochtendbestelling ten plattelande buiten de kom der dorpen noodzakelijk is, aangezien het voorkomt, dat deze om 12 uur nog niet heeft plaats gehad. Voorts moet het gewenscht worden ge acht, dat in plattelandsgemeenten, het ge bied waarover de avondbestelling zich uit strekt, wordt uitgebreid. Besloten werd aan de andere centrale landbouworganisaties voor te stellen te dezer zake aan den mi nister van Binnenlandsche Zaken te adres- seeren. STEUN AAN DE PLUIMVEETEELT. De minister van Economische Zaken heeft vastgesteld de crisis-steunbeschikking 1938 voor pluimvee. De steun zal worden verleend jover van eigen bedrijf afkomstige, door fokkers en houder van vermeerderingsbedrijven afge leverde kuikens en voor broeden bestemde eieren, die als zoodanig worden gebruikt, met dien verstande, dat een kippenkuiken en een eendenkuiken zullen gelden resp. voor 1 2/3 en 4 eieren en dat de steun slechts zal worden verleend over ten hoog ste 25 eieren per op het betrokken bedrijf op 1 Januari 1938 in overeenstemming met de voorschriften der centrale aanwezige goedgekeurde hen of eend. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. De Nederlandsche zuivelcentrale heeft voor de week van 26 December 1937 t. m. 1 Januari 1938 voor de consumpiemelk op regeeringscontract het taxegedeelte vastge steld op 7.25 cent, eventueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsaf dracht. Voor de overmelk bedraagt de re- geerings-minimumprijs 6.40 cent. De afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxetnelk bedraagt 2.50 ent. JhmuiciaaC Tlieuias ESPERANTO-EXAMENS. Voor het te Amsterdam op 20 November gehouden esperanto examen van de alge- meene Nederlandsche esperanto examen commissie zijn o.a. geslaagd de heeren J. C. Sandstra te Enkhuizen, G. Meyer te Purmer en K. Molenaar te Koedijk. De begrooting goedgekeurd. De begrooting der gemeente voor het jaar 1937, sluitend in ontvangsten en uit gaven met 428.065 is door Gedeputeerde Staten bij besluit van 15 December 1937 goedgekeurd. De begrooting is sluitend ge maakt met een rijksbijdrage in de huis houding der gemeente van 23.600. De konijnen zijn schaarsch. Er worden dit jaar in de duinen zeer weinig konijnen gevangen. In de zuidelijke duinen komen ze vrijwel niet meer voor, omdat ze daar met het oog op de beplan ting zijn uitgeroeid. Daarentegen zijn er dit jaar buitengewoon veel fazanten. Kerstgave Vakverbond. De minister van Sociale Zaken heeft goedgekeurd, dat de waarde van de Kerst- gave, die 't oud-kath.-vak verbond schenkt aan de leden, die onder de steunregeling vallen, niet op de steun in mindering wordt gebracht. Jonge knientsjes. „Wy hawwe jonge knientsjes krige, vijf, en der is één bij met ien eag, dat mat iene krante.". „Wol Leer dat erien zette?" Wie zou niet bezwijken als een leuke witte vlasbol van acht jaar, zijn oogen vol ver wachting op je gevestigd houdt, en nog eens beslist „het mot" er op laat volgen. Uitvoerig kreeg ik het verhaal van het misdeelde konijntje met zijn ééne oog en op de andere wang niks, werd er door geroerd en beloofde medelijden bij de le zers op te zullen wekken, waarna de kleine Pieter Veenstra, voldaan vertrok. „Voorwaarts". De gymnastiekver. „Voorwaarts" kan zich bij hare uitvoering steeds verheugen in een warme belangstelling. Woensdagavond was de zaal Kamsteeg behoorlijk bezet, met de ouders der leerlingen en donateurs. Als vanouds werden de verrichtingen met genoegen gade geslagen, de vrije oefe ningen van de heerenafd., alsmede hun werk op de brug en aan het rek werden met een luid applaus begroet. De knots oefeningen en het rythmisch-dansen van de dames, het op de brug werken van de meisjes A- en B-klasse, de stokoefening van de jongens, alles hield de aandacht gespan nen. Onder diepe stilte verrichtte de directeur, de heer Schuuring, eenige keur stukjes. „Voorwaarts" kan met recht trotsch op haar leermeester zijn. In de pauze werd „de Korenbeurs"-film vertoond. Af en toe was er hilariteit, als de werkers van Voorwaarts hun kunsten op het witte doek vertoonden. De film viel danig in den smaak, ook de komische, welke daarop volgde. Wel duurde het programma iets te lang, het werd een beetje laat. Johnny Black and His Band onder leiding van Jan Zwart, zorgden voor gezellige, populaire mu ziek. Zoo is de wensch van den voorzitter, de heer P. Vader in vervulling gegaan, het was een prachtige avond, welke Zaterdag (lsten Kerstdag) wordt herhaald. Oranje bond. In de Woensdagavond gehouden be stuursvergadering van den Oranjebond, heeft het nieuwe bestuur besloten, om Maandag de vereenigingen en de burgerij op te roe pen tot bespreking om met de heugelijke gebeurtenis in het Vorstenhuis, feestelijkhe den te organiseeren. Het bestuur zal zich verstaan met B. en W. om een kinderfeest te houden. Ook ligt het in de bedoeling om de fanfarecorpsen Eensgezindheid en St. Ceacilia uit te noodi- gen voor een muzikalen rondgang door het dorp en samenkomst voor het raadhuis. Het bestuur is van oordeel dat de oranjevrien den in Heiloo niet mogen achterblijven om hun de voor Nederland en Oranje zoo heu gelijke gebeurtenis met opgewektheid en enthousiasme te vieren. Geslaagd. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het Mercurius-diploma boekhouden, onze plaats genoot, de heer F. W. Koenen. Kerstgave. Woensdag zijn de werkloozen in de ge meente verblijd met een Kerstgave van het gemeentebestuur, voor elk gezin f 2.50. Ook het bestuur van het Mobilisatiekruis zal de leden die hiervoor in aanmerking komen, verblijden met een gift in natura. Geslaagd. Bij het te Rotterdam gehouden examen der Vereeniging Modevakscholen in Neder land slaagden voor het diploma coupeuse de dames C. Moolhuyzen te Zuidscharwoude, P. Deutekom te Noordscharwoude en C. Goudsblom te Heerhugowaard. Alle geslaagden zijn leerlingen der Alk- maarsche Modevakschool, directrice mej A. van Commenee. Onderwijs. Naar wij vernemen zal aan de o. 1. school te Hippolytushoef, in verband met de toeneming van het leerlingental nog een 6e leerkracht moeten worden verbonden. Verloting. De vereeniging „Kleuterschool" te Hip polytushoef heeft vergunning gekregen tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 3000 loten a 0.10. De hoofd prijs zal bestaan uit een ameublement. Steunregeling. De steunregeling dezer gemeente is door den minister van Sociale Zaken ver lengd tot en met 2 Juli 1938. Genoemde regeling mag dan alleen toepassing vinden voor in deze gemeente woonachtige werk- looze valide, bonafide arbeiders, die in het vrije bedrijf in loondienst hebben gewerkt en buiten hun schuld werkloos geworden zijn. In verband met deze steunregeling kan nog worden medegedeeld, dat de burge meester alhier den minister heeft verzocht, om deze gemeente in een hoogere (7de) steunklasse te plaatsen. Ouderavond. Dinsdagavond werd in het vergader lokaal der openbare school een ouder avond gehouden. Het hoofd der o. 1. s., de heer P. de Ruiter opende den avond, zijn dank uitsprekende over de groote op komst. Het is wel een bijzondere avond omdat de voorzitter ons gaat veriater., ge durende 9 jaar heeft hij deze functie naar aller genoegen vervuld. Als spreker voor dezen avond trad op dr. Hartog, van Koedijk, met als onder werp „School-tandverzorging". Spr. be gon met te zeggen dat in verschillende bladen reeds is geschreven over de tand- verzorging op de scholen. In Koedijk is de zaak reeds zoo ver gevorderd, dat aanslui ting bij een district, alleen nog noodig is. Echter is het grootste bezwaar de finan- cieele zijde, de kosten per kind indien een district kan worden gevormd zullen be dragen van 1 tot 1.50 per kind per jaar. De volksgezondheid hangt echter terdege van een goed verzorgden mond af. Vele ziekten komen voort uit het slechte gebit. De groote scheepvaartmaatschappijen laten niet voor niets de tandverzorging van hun personeel ter hand nemen. Wij weten al len dat een merasch die lijdt aan kiespijn niet in staat is naar behooren zijn werk te verrichten. De statistiek wijst uit dat 78 der schoolkinderen aan een slecht gebit lijdt. Het zal niet mogelijk zijn om alle klassen in de verzorging op te nemen daar in de meeste gevallen het bederf reeds te groot is. Slechts kan worden begonnen met de twee laagste klassen, en zoo vervolgens opwaarts. In het begin der school-periode heeft de verwisseling van het melkgebit plaats. Dan moet de verzorging een aan vang nemen, twee maal per jaar zal de verzorging noodig zijn. Het poetsen der tanden is het voornaamste. De tandpasta doet weinig ter zake, het gaat om de etens resten te verwijderen. In verschillende andere gemeenten worden ook stappen gedaan om een district te vormen, o.a. H.H.Waard, Hensbroek, de Langer.dijker gemeenten. Spreker las een brief voor uit Wierin- gerwaard waar de tandverzorging is inge voerd en de uitwerking is daar te roemen. Het bestuur der oudercommissie zal stappen doen om deze zaak aan het rollen te krijgen, in het belang van het kind. De heer de Ruiter bedankte dr. Hartog voor zijn zoo duidelijke en leerrijke uit eenzetting van zijn onderwerp. Hierna werd de thee geserveerd. Na de pauze werden door den heer de Ruiter een viertal opstellen van de kinde ren voorgelezen. De keuze was een vrij onderwerp, duidelijk kwam hierin naar voren de verschillende gedachten en stel- wijze der kinderen. De bestuursverkiezing, aftr. Jb. de Vries, niet herkiesbaar, gaf tot uitslag dat de heer Jb. Wit werd gekozen. De voorzitter richtte het woord tot den scheidenden voorzitter en dankte hem voor alles wat hij in het belang der open bare school heeft gedaan. De heer de Vries dankte den heer de Ruiter en verklaarde onomwonden dat de samenwerking tusschen de commissie steeds aangenaam is geweest. Ook dankte spreker het onderwijzend personeel voor het onderwijs aan zijn kinderen gegeven, ten slotte dank aan de ouders, die ir. de 9 jaren dat hij zitting heeft gehad en hem het vertrouwen hebben geschonken. Bij de rondvraag werden verschillende vragen gesteld over de uitvoerbaarheid van het door dr. Hartog gesprokene, ver schillende meendngen kwamen naar voren doch allen gevoelden voor de tandverzor ging der kinderen. Nog werd bekend gemaakt dat door het bestuur der vereeniging „Kinderherstel lingsoord" bussen zullen worden geplaatst in beide scholen voor gebruikte postzegels. Als het aantal groot genoegd wordt zal mogelijk daardoor uitzending van een kind kunnen plaats hebben. Zakkenstopperij afgebrand. Woensdagmiddag brak brand uit in de Kleeden- en Zakkenstopperij van de Wed. Jb. Kossen, aan het Mandenpad alhier. Waar het vuur gretig voedsel vond in een aantal pas geoliede kleeden, werd het pand spoedig geheel een prooi der vlam men, benevens een partij nieuwe zakken. Met groote moeite kon de naaimachine nog uit het brandende perceel gered wor den. Met een slang op de waterleiding wist men het vuur tot de stopperij alleen te beperken, daar deze op eenige meters afstand stond van de belendende per- ceelen. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Verzekering dekt de schade. Concert „Advendo". Het Chr. fanfarekorps gaf Woensdag avond half acht een concert in de Ned. herv. kerk, onder leiding van den heer G. van Kalken te Hoorn. Nadat de heer IJtsma op de gebruikelijke wijze had geopend, werden door het korps een 15-tal nummers gespeeld, waarvan de meeste in het teeken stonden van het op handen zijnde kerstfeest, waardoor er een bijzondere wijding uitging van hetgeen ten gehoore werd gebracht. De weergave der nummers viel dan ook alleszins te roemen. Ter afwisseling werd in de pauze mede werking verleend door den heer K. Wage naar (orgel) en C. Huibers (piston-solo). Het was jammer, dat de opkomst van het publiek en donateurs beneden de verwach ting bleef, daar het korps en de mede werkers meer waardeering verdienen. JUchtsiakm HET DRAMA TE GROEDE. Verdachte in vrijheid gesteld. Op 4 Maart van dit jaar is te Goede (Zeeland) de landbouwersknecht A. v. d. W., door een revolverschot van het leven beroofd. De dader meldde zichzelf bij den burge meester van Groede aan. Op 28 Mei van dit jaar is de dader, ze kere G., door de rechtbank te Middelburg wegens doodslag veroordeeld tot een ge vangenisstraf van vijf jaar. Zoowel G. als de officier van justitie kwamen van dit vonnis in appel bij het gerechtshof te den Haag, welk hof het vonnis van de rechtbank te Middelburg bevestigde, behalve ten aanzien van de straf, welke werd teruggebracht tot drie jaar. Tegen het arrest van het hof te den Haag teekende G. cassatie aan en bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden van 22 November werd de zaak verwezen naar het gerechtshof te den Bosch, waar Woensdag de zaak werd behandeld. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot. De advocaat-generaal heeft den doodslag bewezen geacht, echter niet strafbaar, hoewel overschrijding van noodweer aanwezig was. Hij eischte ontslag van rechtsvervolging en onmiddellijke invrijheidsstelling van verdachte. De verdediger, mr. J. H. Rolandus Hage- doorn uit den Haag pleitte vrijspraak op grond van noodweer en vroeg toen de On middellijke invrijheidstelling van verdach te. Nadat het hof in raadkamer was geweest, werd de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte bevolen. Het arrest is bepaald op 3 Januari as. HET TREIN-ONGELUK OP HET CENTRAAL STATION. Wagenvoerder en conducteur voor de rechtbank. Op 17 Augustus j.1. is op het Centraal Sta tion te Amsterdam een zeer ernstig onge luk gebeurd, dat groote materieele schade tengevolge had, doch waarbij geen per soonlijke ongelukken plaats hadden. Een binnenkomende, leege electrische trein, ko mende van Zandvoort-bad, was niet tijdig afgeremd, de trein schoot met onverminderd de snelheid door en kwam in botsing met een leegen personentrein, die aan het derde perron van het Oostelijk gedeelte van het Centraal Station stond. Woensdag stonden de 41-jarige conduc teur J. H. en de 43-jarige wagenbestuurder der Nederlandsche Spoorwegen H. P. te recht, voor de vierde kamer der rechtbank, omdat het hun schuld is geweest, dat te Am sterdam gevaar is ontstaan voor 't verkeer door mechanische krachten over den spoor weg. Het ongeluk had Dinsdagmiddag 17 Aug. te kwart voor drie plaats. De remmen van den electrischen trein uit Zandvoort, die het station Amsterdam binnenreed, weigerden. De leerlingbestuurder, een conducteur, die zijn theoretische kennis toetste aan de prac- tijk en die toestemming had om den trein te rijden, had gemerkt, dat de rem niet aan sloeg. Hij was toen ongeveer 1500 M. voor het station. De wagenbestuurder P. nam de leiding over, doch ook hem gelukte het niet den trein tot stilstand te brengen. Wel kon hij nog noodseinen geven. Een oogenblik later liep de electrische met donderend ge weld op den stilstaanden stoomtrein, die juist door de passagiers was verlaten. Stoker en machinist waren op het laatste nippertje van hun machine gesprongen en gevlucht van de plaats, waar een paar se conden later een geweldige verwoesting werd aangericht, de voorste wagen van den electrischen trein was met zooveel kracht tegen den locomotief gebotst, dat het voor ste deel van de locomotief voor een deel in dit rijtuig drong. Van den tweeden wagen van den electrischen trein werd het buffer- stel vernield. Van den stoomtrein schoven de twee wagons, die direct achter -le loco motief zaten in elkaar waardoor van den eersten wagon het achterste gedeelte en van den tweeden het voorste zoo goed al heel werden verwoest. Se- Aan den conducteur, die onder i A. van den wagenbestuurder het leege p? sche treinstel van Zandvoort naar dam reed was ten laste gelegd, dat op den stand van den manometer had'J niet om te zien of de luchtdruk voldoende6616*' om bij nadering te Amsterdam vaart te W®s deren of te remmen. Bij 't overgeven mlö~ de besturing aan den eigenlijken best/*0 der had hij verzuimd de handremmen^* werking te stellen. Hij bleef volkomen m sief. P®s- De wagenbestuurder aldus de daeva ding had moeten beseffen dat de cond^" teur niet voldoende op de hoogte w slechts oppervlakkig bekend met het bS t6n ren van electrische treinen. Hij heeft zuimd te letten op den luchtmanometer ongeveer op nul stond. Ook hij verzuimd de handremmen in werking te stelten Jiitmüejutvs „PRINS EN BEDELKNAAP" City-Theater Het verhaal is ontleend aan Mark Twai vermakelijke vertelling „The prince and thS pauper", die thans door Warner Bros v filmd werd met de fameuze tweeling Ma, T Bobby en Billy, in de hoofdrollen. Voor het eerst in de filmgeschiedenis had men werkelijk twee jongens voor die rol] en zij slagen er onder de regie van Wiliia6" Keghley volkomen in om Mark TwairÏÏ spannend verhaal op de film aanvaardbaaS te maken. De film „Prins en bedelknaap" is geheel in de stijl van Anthony Adverse De kleine Madonna gemaakt, zelfs herkent men een enkele figuur in een overeenkomstige roL Errol Flynn, heldenspeler bij uitnemend heid en modern opvolger van Douglas Fair- banks Sr., zet de carrière, die hij met Captain Blood begon, hier voort met de creatie van een dapper soldaat, die den koning in zijn straatjongensvermomming dapper verdedigt; eerst tegen het straat- gespuis, daarna tegen den ontaarden' vader en tegen de huurlingen van den giaaf van Hertford. Scènes die „De Drie Musketiers" waardig zijn. De rol van den graaf van Hertford wordt door niemand minder dan Claude Rains ge speeld. Wij noemen van de verdere bezet ting nog den beroemden schurk Barton Maclane, bekend uit zooveel spannende Amerikaansche films. „Prins en bedelknaap" is een uitstekende romantische film, met een rijke afwisselends handeling en het verrassend optreden van Bobby en Billy Mauch, die inderdaad zoo zeer op elkaar lijken, dat het niet alleen be grijpelijk wordt dat Hendrik de Achtste en zijn hof in de war raakten, maar dat ook de filmbeschouwer niet meer weet wie Bobby is en wie Billy. DE AMATEUR-JOCKEY. Harmonie. De bekende Duitsche acteur uit komi sche films, Heinz Rühmann, mag zich tegenwoordig in een groote populariteit verheugen en daarom is het een goede ge dachte geweest van de directie vah de Harmonie om een film met dezen speler in de hoofdrol op het programma voor de feestdagen te plaatsen. De Amateur-Jockey is een buitengewoon amusante film, die Rühmann alle gelegen' heid geeft tot schitterend spel. Hij heet i de film Peter Bang, een zeer goed gekoze naam, want hij is bang voor paarden, e buiten zijn schuld wordt hij geheel in wereld der paardenrennen opgenpine Welke avonturen hij met het paard To beleeft, is niet in een kort bestek te ve tellen, maar de scène b.v. met het ges*ch derde paard in het circus zal men gauw vergeten, evenmin als de opwinde de races. M Heinz Rühmann wordt ter zijde ges door een aantal zeer bekende al tisten het eerste plan, o. a. Gina Falckenbe1^ Ellen Frank in de vrouwelijke hoof"'® en verder Gustav Waldau, Hans Jun mann, Willi Schur e. a. njeuwe Naar wij vernemen zal in het n programma ook worden vertoond ^e^QT. kleurde tweeacter van Poppey the man, die buitengewoon geslaagd m0? zoe- Een amusant programma staat den kers dus te wachten.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 10