(31b AMSTERDAMSCHE BEURS Voor kleine tuinen. Het groote publiek leest een dagblad. Gevolg: de dagblad-reclame is krachtig en afdoende. Maarten skroift nei de krant PIT) ALKMAAhSCHt CÖünUl DERDE BLAD 3 Benoeming onderwijzend personeel. Voorgesteld werd met ingang van 4 Jan. tot onderwijzer aan de Nicolaas Beetsschool in de vacature van den heer P. Ooykaas, tot onderwijzer te benoemen den heer H. Oor beek, en met ingang van 1 Jan. a.s. tot on derwijzeres aan de Vondelschool in de vac.' M. Langhorst, mej. M. van Stapele. Benoemd de voorgedragenen met alge- meene stemmen. Benoeming tijdelijk leeraar aan de Handelsschool. Voorgesteld werd, in verband met de ziekte van den directeur, te benoemen den heer J. H. de Groot tot tijdelijk directeur aan de Handelsschool en de Handelsavond school de heer W. de Jong, alhier, hetgeen met algemeene stemmen geschiedde. De raad ging hierop voor het electriciteits- vraagstuk om vijf minuten voor twee in co mité. Om vijf over half drie werd de zitting heropend. De heer K e ij s p e r stelde vast, dat er geen bezwaar bestond met het verzoek van den minister in te stemmen. Verlenging van den termijn van 3 maanden is wel noodig. Dank bracht spr. aan het college en aan de commissie. Spr. was van oordeel, dat Ged, Staten Alkmaar het mes op de kéel zetten, Spr. had het niet mogelijk geacht, dat men onder bedreiging van met Januari geen stroom meer te leveren, gedwongen kon wor den een eenzijdige prijsstelling te aanvaar den. Spr. noemde dit een uitwas van mono polistische bedrijven. Mr, Leesberg onderstreepte dit be toog en merkte op, dat Hilversum althans tijd heeft gekregen. Het moet uitgesloten wezen, dat de Provincie Alkmaar zou kun nen afsluiten. Arbitrage zou zelfs kunnen uitmaken, wat wjj moeten betalen, maar tegen afsnijding wilde spr. sterk protesteeren. 20 October kwam pas de brief waarin overeenstemming werd gevorderd. Spr. oordeelde, dat de raad eenstemmig moet protesteeren. Een termijn van drie maanden was te kort. Hilversum heeft een jaar om zich te bezinnen. De heer Grondsma oordeelde, dat er geen woorden te vinden zijn, om tegen deze wijze van doen te protesteeren. De heer v. d. V a 11 uitte den wensch, dat B. en W. de zaak, zonder protest, tot een goed einde zullen brengen. Wethouder B o n s e m a zeide, dat spoed achter de zaak wordt gezet. Morgen is er een conferentie met den minister. Alkmaar is de eenige gemeente die de groot ipdustrie bedient en daarom wil het P. E. M. verandering. De voorzitter zeide, dat het bedrag dat gevorderd wordt, uitsluitend gevonden kan worden uit een extra rijksbijdrage. Spr. bracht den heer Keijsper dank en oordeelde, dat de dank speciaal aan den wethouder en den directeur van de licht - bedrijven toekomt. Met algemeene stemmen werd het college de gevraagde machtiging verleend. Wachtgeldverordening. Voorgesteld te besluiten tot vaststelling van een verordening, houdende bepalingen omtrent het toekennen van wachtgeld aan ambtenaren en werklieden in vasten dienst der gemeente. Conform besloten. De R.-K. Bouwvereeniging „Goed Wonen." Aan de orde was hierop het voorstel tot toekenning van een bijdrage aan de R. K. Bouwvereeniging „Goed Wonen" in het tekort op de exploitatie van 108 woningen aan den Baansingel. Voorgesteld wordt over het exploitatie jaar 7 Januari 19377 Januari 193f in het verlies een bedrag toe te kennen van 5000. Tot 7 Januari was er een verlies van 17000 er wegens andere oorzaken een ongedekt tekort van 14000. B. en W. weten nog niet hoe dit gedekt moet worden. De heer Grondsma oordeelde dat men deze woningen maar moest afbreken. De heer G o v e r s oordeelde de bouw ook een mislukking. De heer Appel oordeelde, dat de heer Grondsma te ver gaat. Men kan ook het type aanpassen aan de thans gewilde. Men moet werken in de richting, dat men uit de moeilijkheden komt. Weth. Klaver: Het voorstel vangt slechts het verlies van dit jaar op. Wat moet gebeuren is nog niet bekend. Het voorstel werd aangenomen. De zitting duurt voort. £aatste AeekfUm (Ongecorrigeerd.) ZITTING TWEEDE KAMER. Minister Steenberghe weer aan het woord. Hedenmiddag vergaderde de Tweede Kamer. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk X (economische zaken) der rijks- begrooting voor 1938 en van de begrootmg van het landbouwcrisisfonds voor 1938. De minister van economische zaken, de heer Steenberghe, de over het landbouw onderwijs gemaakte opmerkingen beant woordend, verklaart, dat hij alles zal doen om het onderwijs aan landarbeiders te sti- muleeren. Spr. acht ook nauwere samen werking tusschen onderwijs en voorlichting Waf de vogelwet en het natuurschoon be treft, spr. gevoelt veel voor de sympathieke redevoeringen van mevrouw Bakker Nort, Wendelaar, v. d. Goes van Naters e.a., men moet echter niet overdrijven en ook denken aan economische verhoudingen. Zoo noodig zal spr. niet schromen, met wetswijziging te komen, doch voorloopig acht spr. dit niet noodig. De grootte der netten in Nederland, vergeleken met elders, is geen bezwaar. Van veel grooter belang is een scherpe controle. De bescherming van natuurschoon is niet een probleem, als is voorgesteld. De landkouwuitvoerwet werkt al voor verschillende artikelen. De heer Dieters heeft getoond, geen juis- ten blik te hebben op wat de landbouw be hoeft Spr. volgt het verloop van mond- en klauwzeer zeer nauwkeurig. Maar dit is niet een zaak der crisis-wetgeving. Als het te erg wordt zal de regeering wel moeten in grijpen. Maar verband met de productie kosten enz. is er niet Steun aan kleine boeren en tuinders. De regelingen voor de kleine boeren hebben spr.'s volle aandacht. Een desbe treffende circulaire die spr. niet voorlas wordt in de „handelingen" opgenomen. Men moet de moeilijkheden ook niet onderschatten: het gaat om 60.000 bedrijfjes. De hulp aan de kleine boeren is te zien als een aanvulling van den bedrijfssteun aan den landbouw. Spr. zou de bestaande regelingen eerst eenigen tijd willen laten doorwerken. Spr. werkt ten nauwste samen met zijn ambtgenoot van sociale zaken. Zijn standpunt La.v. nieuwe kleine bedrijven kan spr. nog niet positief uiteenzetten. In het algemeen moeten ontginningsbedrijven eok niet van het kleinste type genomen worden. Zoo mogelijk is de toestand voor de kleine tuinbouwers nog moeilijker. Spr. wil voor hen eenzelfde regeling invoeren als voor de kleine boeren. De begrooting van het Dep. van Economische Zaken wordt z. h. st. aangenomen. (Aanteekening dat de communisten tegen zijn). Ook „Onderwijs" aangenomen. Gestemd wordt over de begrooting van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De heer Albarda (s.d.) zegt dat handha ving der tegenwoordige leerlingenschaal een ramp is voor het volksonderwijs. Hier voor is het geheele kabinet verantwoorde lijk. De heer Oud (v.d.) zegt, dat de verlaging van de leerlingenschaal op de te eenzijdige behandeling der defensie-belangen afstuit. Alle leden der Kamer zijn zich van hun ver antwoordelijkheid te dezer zake bewust. Er is echter voor hen geen reden, ter wille van dit eene begrootingshoofdstuk tegen het beleid der regeering te stemmen. Spr.'s fractie zal haar stem niet aan de onderwijs begroting onthouden. De begrooting van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen wordt aangenomen met 57 tegen 30 stemmen (tegen de s.d., communisten, chr.-dem. en n.s.b.) woont. Hjj verliet haar reeds in 1916 Deze maand trad H. wederom in het huwelijk, thans in Eist met een inwoonster uit Eist, zonder dat zijn eerste huwelijk ontbonden was. Door een toeval ontdekte een amb tenaar ter secretarie van Eist dit feit. De politie van Eist heeft hierop in samenwerking met de gemeentepoli tie van Barneveld een onderzoek in gesteld met bovenvermeld resultaat. TWEE DOODEN BIJ DEN THEATER- BRAND. De brand in het „Vox Erforis"-theater heeft men eerst hedenmorgen kunnen blus- schen. Twee personen zijn bij den brand om het leven gekomen. Vijf personen zijn ernstig gewond. HULST ALS KERSTVERSIERING. Zou er wel één Kerstversiering te vinden zijn, die meer verspreid is als de hulst? En dat is heelemaal niet te verwonderen, want naast het dennegroen is hulst het minst kostbaar, terwijl daarbij velen het prachtige bessenmateriaal in eigen tuin vinden. Het zal ons daarbij opvallen, dat er ver schillende vormen en variëteiten bestaan en dat we zelfs exemplaren kunnen aantreffen die nooit of te nimmer bessen dragen. De gewone beshulst is de Ilex aquifolium var. pyramidalis, deze kan tot een hooge struik en zelfs tot een boom uitgroeien. Als ver siering komt ook in aanmerking de goud- bonte hulst, Ilex aquifolium var. aureo va- rieg., alsook de zilverbonte variëteit argenteo varieg., die zich in bloemstukjes fraai laten combineeren met roode tulpjes. Een merkwaardigheid is de hulst met gele bessen, die we tegenwoordig meer en meer aantreffen, zoowel in tuinen als in de bloemschikking, het is de variëteit bacci- flava (chrysocarpa) terwijl daarnaast de va riëteit fructo aurantiaco met bronskleurig blad en oranje bessen niet minder eigenaar dig is. Voor hen die de stekels van de hulst schuwen, zouden we de var. laurifolia aan raden, waarvan de bladeren volkomen ste kelloos zijn. Er zijn nog tallooze variëteiten in den handel, snelle en langzame groeiers, met groot of klein blad, doch we brachten hier slechts enkele der meest voorkomende en tevens de meest opvallende vormen naar voren. Volgens de legende is de hulst oorspron kelijk afkomstig van palmboomen waarvan de takken bij den intocht van Christus over den weg gestrooid werden. Later toen het zelfde volk dat Hem eerst vereerd had, Hem liet kruisigen, verkregen de hulstbladeren hun doornen. Omdat de hulst groenblijvend is, werd zij voor velen een symbool van het eeuwige leven, terwijl men aan haar stekels een afwerende kracht toekende. En om booze machten te weren, hing men met Kerstmis in huis, alsook in schuren en stal len groote bossen hulst op. Zeer waarschijn lijk is ook het Engelsche gebruik om met Kerstmis de voordeuren met hulst te versie ren daaruit voortgekomen. A. C. MULLER-IDZERDA. OOOOOOOOOOOOOOOOQOQCWOOOWOOO oo<x>o<50ooooooooooooooooooooooo „VAN DER ELST EN MATTHES" FAILLIET VERKLAARD. De Eerste Kamer der Amsterdam- damsche Arrondissementsrechtbank heeft vandaag in staat van faillisse ment verklaard de firma van der Eist en Matthes, zoowel als haar beide firmanten, de heeren dr. Charles Boissevain en Rob. L. Boissevain, aan welke firma surcéance van betaling was verleend. In raadkamer is, alvorens de recht bank dit faillissement uitsprak, het dwangaccoord door de firma aan de crediteuren aangeboden, behandeld. Dit werd echter verworpen, omdat de vereischte driekwart van de uit staande vordering niet vóór stemden. FIETSER DOOR AUTO DOODGEREDEN. Gisteravond is op den weg van Heerlen naar d Locht, ongeveer daar waar de weg naar Kerkrade afbuigt, de heer S. uit Ubachsberg, door eer uit de richting Heerlen hem tegemoet komende auto, be stuurd werd door zekeren J. L. uit Hoens- broek, aangereden. S. werd tegen den grond gesmakt. Met zeer ernstige hoofd wonden moest het slachtoffer naar het St. Josephziekenhuis in Kerkrade worden vervoerd, waar hjj vannacht is overleden. S. was 44 jaar. Hij laat een vrouw en zes kleine kinderen achter. GEVAL VAN BIGAMIE IN ELST. De politie te Eist bij Barneveld heeft een 47-jarigen man, zekeren H. gearresteerd, die zich aan bigamie heeft schuldig gemaakt. H. huwde in 1912 in Barneveld met een vrouw, die thans nog iii Barneveld JsmezoiideH Stukken GYMNASIUMBOUW. Naar ik lees is te dezer zake een adres aan den gemeenteraad verzonden, behalve door twee ouders van leerlingen ondertee kend door: „dr. H. J. M. Hofstee als voorzitter van het bestuur van de vereeni- ging Oud Alkmaar". Tegen de bijvoeging: „als voorzitter van het bestuur van de vereeniging Oud Alk maar", moet ik opkomen, daar tot het zenden van bovenstaand adres noch in een bestuursvergadering, noch in een leden vergadering is besloten. Met dank voor de opname, M. MOENS, Bestuurslid Verg. Oud Alkmaar. Suntebankeris, 17 Dec. 1937. De toide verandere, en woi met hullie. Dat was vroeger al zoo, ik hew deer Peet Maartje veul over hoort, en teugenswoordeg is et wel heel erg. Deer hew je nou die ver andering, met et spoor, Troin was nag puur opsternaat, dat ze et in de krant zag staan, dat aasen et spoor niet meer stopt, op die kloine plaasies. Wel, wel, wat was ze lillek. Dat et weer un beetje afzakt was, ben ik er ok maar niet meer over begonnen ok, want aars was et lieve leven weer begon nen. Krek un aslaat, as je der in beginne te pooken, den stuift et al gauw, en leit je de asch de asch, den is et goed, maar begin je efkes later naggeris, den is et weer krek eveliens. Nei, ofbloive, das veul beter. Zoo was et met et bommeltroinbesluit ok, niks meer zegge, den zakt et vanzellef wel. Je kenne der ommers toch niks an doen, et raakt ofloopen, en daarmee of. Maar met al die grapperaai raakt ok oons stasion vort, en deer wazze we toch nag wel efkes groosk op, en al reede der ok acht van de tien deur, die aare twei bleve der staan en daarmee kon je van en nei stad. I Net kwafa 0k anloopen, et was teugen- En Suntebankeris was un stasionneke koppiestoid, en Soit weet best er toid, voor Jtrvojefó (l)aor bet geheugen O in de steek laat daar beu/yst bet albur» voor courantenknipieb 2yndienót, roik, deer was hillegaar niet an te tornen. Ofloopen! Deer is un streep deurhaalt. Maar overal is welderis wat. Deer had je nou, in de stad, de Allekmaar sche lindeboom. Wie kon em niet, iederien ommers. Maar zen toid was weest, voor die un aar. In et hart is de ouwe, trotsche linde velt, en in de buitenwoik worde weer nuwe plant. Op nuwerwesse menier zegge ze: „De oise des toids". De jongere zegge: „Das mooi opruimd". Maar un ouwere: „Groote zonde, zoo'n mooie boom". En die twei raake an 't kiften. De ouwe ploit nag voor hem (de linde) as un avekaat, en vertelt, dat ie et naggeris mee maakt heb, dat ie deer liep, en un moiske kwam an fietsen, niet al te vast, et hoekie om, en perdoes teugen de boom. „En as de boom er niet staan had, den was ze de plomp inreden, dus ik zeg, dat et skande is, om un menscheredder der uit te gooien", zoo besloot ie zen betoog. Maar de jongere zoit: „As ie ien keer weg is, den zei et ok wel weer wenne, maar un verbetering is et". „Dat je gauwer in de gracht legge, zeker", vond de ouwe. Maar ondertusken wier de boom al kaal- der en, vort gong ie, dat was vast. Ze keke nei et manneke in de boom, toen de jongst naggeris wou beginne, de ouwe op stang te jagen, maar haai hield em stiL Dat ie de ouwe ders goed ankeek, begroote et em omdat ie in de gate kreeg, dat er gien beginnen an was, de ouwe zou toch vol- houwe. Hai, de jonge, nam zen fiets, sprong er op, hoepla in ien wup. Ok, al weer an, vroeger gonge we op et stippie met et linkerbien, en met et rechter gang make, hup, hup. hup, den rees je nei boven as je de veert er in hadde en je rechterbien swoide nei voren en zocht nei de trapper, en as alles den goed gong, den reed je. Maar nou zitte ze al eerder as dat je vroeger nei je stippie begonne te koiken. Ja en nou is et nog zoo drok worren ok. Voor de ouwere, met niet te beste ooge, sel et aasen nag un toer worre, alsmaar komme der meer wette baai, en den weet de ouwe garde hillekendal heg nag steg. Soitje-buur soide van de week: „Hew je al un achteruitlichie an je fiets buur, met nuwe jaar den moet je der ien hewwe, aars aldeur wete ze wat nuws, hei" En ze kwam deur et poortje op men af, dat wou zooveel zegge, dat je met er an de praat rake en den is er nag lang gien end. „Et is wat moois". „Watte?" „Nou, snauwde ze of ik et dein had, Thois had net zoo'n ding kocht, en nou deugt die niet, der moet un merrek opzitte". „Ja, Roiks". „Nou, et is wat moois". „Lilleks bedoel je zeker", „Jij begroipe men wel". „Nou je zegge toch ommers dat je et mooi vinde!" „Kirrel, snap me den". Koik, dat is welderris aardeg om Soit teugen te spreken, want den flapt ze der alles uit, en kwaad worre doet ze ok niet, ja et loikt wel zoo, maar as ze weer deur et poortje gaat, den is de bui weer over, ten minste tusken oons. Maar op de aare kant den begint et lieve leven weer, want in de regel is ze net zoo lang vort gaan, dat er melk overkookt, of de stoet verbrand. We hewwe veul teugen mekaar soit: „Ze most lid van de Raad weze". Nou, den zou je wat beleve. Maar heur Thois was den toch maar nagge ris om un lichie gaan, en et ouwe namme ze niet verrom. Maar zeggeris Soitje, jij hewwe deer toch gien last van, jij fietse toch zellef niet". „Ik zal ze toch betale moete!" loeide ze. „Deer hei je geloik inK die slag is jouwe, weer wou je em hewwe" en ik maakte an stalte om metien maar af te rekenen ok. Je leite et oor", gilde ze, „ik roep Trointje". „Gaan je gang men woif, den mag je wel luid skreeuwe, want die is nei stad. „Zoo. zoo, duseje benne alliendeg". „Nei", zoi ik, „alliendeg niet". Net wou ze anstalte make om vort te gaan, maar dat ken je begroipe, toe was ze weer nuwskiereg, en kwam weer op men af. „Ben je niet alliendeg?" „Nei". Toe ze zag, dat ik et miende, geloofde ze me eerst nag maar hallef, maar dat ik knikte, toe was et goed. „En" kwam ze met er gezicht nei me toe, „wie ie dat den?" „Ja, dat zou je nou wel ders weete wulle, hei?" „Toe buurman, wees nou niet zoo flauw", begon ze zoetsappeg. „Ik zal et je zegge, maar onder ien voor waarde". „Goed, en dat is?" „Je magge me niet veraade an Trointje". Dat kon je begroipe, nou was ze hillegaar hippert, en al hadde der twei panne met melk baai der staan te overkoken, de stoet verbrand, en ik weet niet wat nag meer, den had ze bleven. „Nou, das afsproken, ik zal me jaakes houwe". „Ken ik op je an?" „Tuurlek!" „Ik ben niet alien, omdat jij baai me eenne". „Verek". „Wacht maar", riep ze nag van streit of nei me, „ik zei je ok nag wel ders kroige". Toch gong ze lachende in huis. Maar ik weet zeker, dat ze aldeur loopt te prakkezeeren, hoe of ze moin nou neme zei. En vroeg of laat den zei ze gerust wel opwerdan komme met et ien of et aare konkelefoesie. Strakkies docht ik, deer zelle we et hewwe toen kwam ze efkes overloope. Maar nei, ze stevende op Trointje an, dus gonge we samen nei binnen. „Mogge" zee ik. „Ok goeie murgen", en teugen Troin. „murge buur, zou ik wat gist van je liene magge?" „Wè ja moidje". „Nou graag oor, want ik hew efkes te kort". Ik luisterde dat of, onderwoll ik men hande wosschen had. „Zoo", zee ik, Soit ankoikende, „wou jij gist liene en den later weer verom brenge?" „Tuurlek, wat aars?" „Nou, ik heb er niks op teugen, as je dezelfde gist maar weer verom brenge." „Wat docht jij, dat ik slecht was, dat je je deel niet verom kroige? Den hew je et mis hoor, ik zal zurge, dat je et zellevende verom kroige". „Zoo, nou et zei moin benuwe", en metien gong ik zitten, en de vrullie stinge men an te koiken, wat of ik er mee bedoelde, want dat er weer wat loos was, dat was zoo klaar as un klontje. En jawel hoor, Soit wou et neitje van de kous weete. „Je voere wel weer wat in je skild". „Wel nei, jij zegge, dat je dezelfde gist verom brenge zelle, en dat zal niet aars kenne, asdat je den un end stoet ok brenge, weer et in zit, maare Soit leit em dan niet verbrande deuze keer, zal je der om denke?" Wat hadde we un skik, Soit rood as un biet, en Troin glundere. Wacht maar joontje, das nou de tweide keer van de week". „Das gemeen, viel ik uit, nou veraad je me". „Dat lieg je, ik heb nag niks soit". „Je happe gouw, Soit, niet veul eten soms?" Siedend was ze, op heur menier altoid, want kwaad ken ze oigeluk niet worre op genien. En Troin was metien nuwskiereg, wat of dat wel was van de week, en Soit was zoo goed niet, maar ze most et vertelle. Ja en nou hew ik weer un stok om te slaan, want ze had me beloofd, dat ze niks teugen Troin zegge zou en al is Troin nou krek un rechter, wat betreft et uithooren, ze heb et er uitkregen, en Soit heb er woord niet houwen. En zoo is et nou, en vroeger was ze zoo stil en terughouwend. En al is de toid niet best, veul soit ze: „We hewwe nou al genog beroerdeghoid, en zelle de moed er in houwe". Ja, de toide verandere, en woi met hullie. Boordevol, de groete van Trointje en et zellevende van MAARTEN. van Donderdag 23 December 1937. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1934 3 Ned.-lndië 1937 5)4 DuitschL '30 m. verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie i Calvé Delft Ce-t. Nederl. Ford Philips Gloeël. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Vorige koers 97%« 29% 154% 155 132% 139 47 SA/, 276% 297 145% 39% §24% Bethleh. Steel 46% Cities Service General Motors Kennecott Copper R public Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil 29V. Shell Union 137/,. Tide Water1113/ RUBBERS. Amsterd. Rubber .211 Deli Bat. Rubber 146 Hessa Rubber 150% Oostkust 154% 1 uAs 25% 308/,, 14% 6% 45% 4% 4433/, 1693/. 140 86 84 168 357 370 86% 108 3% 128% 122 230% 293% 283 31% 17% 10% 65'/, 5% laatste k. 2.30-45. 100%, 97% 30 154% 56% 131 139% S* 270 300-»/, 146J-% 38»/, 24%-% 47f-«A« luAs 24«/4 29»/, 14%-i 6% 45% -i 4% 445-6 169% 140 84J-5 83 168 360 372J-3I 86 29% 13'As -i 11% 212% 105»/, 3»A, -% 128%-9 122 230-1 295% 284 30 16% 10»/, 65 5 Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. tExclaim. 'Exdividend. Prolongatie vorige koers M, heden K pOt WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1.797a 8.98% 72.47 6.10% 30.54 H 41.61 40.15 46.37 X 45.20 9.47 K New-York Londen Berlijn Pary's Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Praag x) ex-coupon Heden: 1.79% 8.98'/, 72.45 6.10»/, 30.52 41.61 40.12 H 46.32% 45.17 X 6.32

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 13