DE KAMER OP KERST-RECÈS. ïBiwtenlcutd Vtaaq. AaMod. De Katholieken „en PARLEMENT vóór Onderwijs. Tuinders-steunregeling. Journalist Hansen blijft gegijseld. Met Kerstmis niet naar huis. Verkeersongelukken^ VIERDE BLAD 3 De plaatselijke dagbladen hebben zacht gezegd niet de party van mijn aanvallers gekozen. De lezers, die anders niet schro men van hun afwijkend inzicht blijk te geven, hebben daartegen geen woord van protest laten hooren. Talrijk zijn de schrif telijke en mondelinge adviezen, ook uit de S.D.A.P.-kringen, die mij aanspoorden, niet als Wethouder te bedanken. Ik weet, het is geen goede politiek de „vox populi" als éénig richtsnoer voor zijn daden te nemen, maar waar ik op eigen gronden reeds tot bovengenoemd besluit gekomen was, mag ik dit als versterking daarvan wel even naar voren brengen. Hiermede is echter deze zaak niet uit. Hoogste rechter over mijn politieke daden is het Alkmaarsche kiezerscorps. Onze wet kent geen mogelijkheid tot tusschentijdsch rradplegen der kiezers. Ware dit wèl zoo, ik zou niet aarzelen hen onmiddellijk over mij te laten oordeelen. Nu moet ik wachten tot 1939. Maar dan zullen ook de honderden, die in 1935 hun stem mede op mij uitbrach ten en niet de luttele tientallen, die mij het vorig jaar hebben veroordeeld, uitmaken, of ik nog waardig ben hen in den Alkmaar- schen Raad te vertegenwoordigen. Doch dat oordeel zal dan niet enkel gaan over mij, maar ook over degenen, die in mijn drama een niet nader te qualificeeren rol hebben gespeeld. Met vertrouwen wacht ik die uitspraak af, want met den meesten nadruk verklaar ik en niemand uwer heeft het in het openbaar durven tegenspreken dat ik, hoewel gescheiden van mijn partij, mjjn socialistische overtuiging ben getrouw ge bleven en dat geen mijner politieke daden daarmede in strijd is geweest. Ik hoop intusschen de kracht te bezitten om naar mijn» beste vermogen de belangen van onze stad te blijven behartigen en tegen ieder die ze aanvalt, te verdedigen". De voorzitter sloot hierop, aange zien niemand over de kwestie het woord verlangde, nadat de heer Govers hem dank had gebracht voor zijn leiding in het voor bije jaar en de beste wenschen voor den burgemeester en de zijnen had uitgesproken, de vergadering met het uitspreken van den wensch, dat het de raadsleden goed zal gaan. (Van onzen parlementairen medewerker.) Dank zij het uitschrijven van een och tendvergadering is het den voorzitter der Tweede Kamer gelukt de behandeling van de Rijksbegrooting gisteren op een niet al te laat uur te beëindigen. Om tien minu ten over 6 ging de begrooting van het Landbouwcrisisfonds onder den hamer door en even later stonden we, na een hartelijk afscheir.dsspeechje van mr. van Schaik, op straat, het Binnenhof, dat ge durende twee maanden getuige was ge weest van komende en gaar.de bezoekers der grijze gebouwen, het mogen dan dage- lyksche vaste klanten of belangstellende dagjesmenschen zijn geweest. Acht weken achtereen hebben op de daarvoor vastgestelde dagen de muren van 's Lands vereaderzaai wijze woorden, sombere klanken en onverstaanbaar ge mompel weerkaatst. Welgeteld oj ge zag van» den voorzitter nemen we het grif aan zijn 514 redevoeringen van No vember af tot 23 December toe over de zorgenvolle hoofden achter de regeerings- tafel heengegaan. (Voor de verslaggevers is het een geluk, dat ze zoo'n cijfer pas op den laatsten dag vernemen; als ze dit getal vóór zich had den gezien, zou hun weerstandsvermogen al ondermijnd zijn geweest!) Is het te verwonderen, dat een groot aantal leden der Kamer, na een dergelijken ingespannen vergadertijd, op den laat sten middag hun geduld niet meer kunnen bewaren en eiken nieuwen spreker door lawaai tot een snel einde van» zijn rede trachten te dwingen? Het heet dan dat de Kamer in vacantie- stemming verkeert. Dan ziet en hoort men anders zoo bezadigde leden allerlei balda digheid plegen. Er wordt gebonkt op de schrijftafels, geklepperd met deksels van inktpotten, getrappeld met de voeten, ge joeld, luidruchtig gehoest ;de interrupties zijn niet van de lucht en de spreker, die (te vergeefs) tracht zich verstaanbaar te maken, kiest den wijsten weg, indien hij >o snel mogelijk maar een einde aan zijn betoog draait. Toejuichingen oogst hij wanneer hij als ingeschreven spreker, van het woord afziet, of dadelijk begint met te zeggen, „dat hij 't kort zal maken". Wee z'n gebeente, indien dat niet binnen ge- zwinden tijd waar blijkt! Dat is de eenige obstructie welke in de laatste jaren in ons parlement voorkomt. Er zijn er slechts weinigen die zich er aan stooten en al hamert de voorzitter plicht matig om stilte, de strengheid van zyn hamertikken is zoek geraakt tegelijk met de ernstige ambtelijke plooien om zijn mond. Na half vijf was het gistel-middag mis in de Kamer, die den indruk van een kost school op den laatsten schooldag maakte. Men zou toch van allen zin voor de dwaze kanten van 't leven moeten zijn ont bloot wanneer men zich gebelgd zou too- nen over dit eclipseeren van het decorum gedurende een aanzienlijk deel van de laatste 90 minuten op den laatsten» ver gadering van het jaar! Een enkel lid kan eens even wat kribbig worden, zooals de 'heer Duymaer van Twist, die zich niet verstaanbaar kon maken en lichtelijk boos de „menigte" om het spreekgestoelte toeriep: „Ga maar lie ver naar de koffiekamer toe! de meesten werken zich manhaftig door de beproe ving heen en reageeren er min of meer slagvaardig op. Zooals de heer Weitkamp (c.h.) die als laatste spreker een betoog over steun aan de turfstreken in N. O.- Overijsel wilde gaan houden en toen plot seling twee turven op den lessenaar van het spreekgestoelte vond liggen, daar door een der leden op de een of andere wijze bezorgd! Hij streek ze er met een zwaai af, zoodat ze midden tusschen de „luisteraars terecht kwamen! Niettemin deden de sprekers, die bij de onderafdeelingen van het landbouwcrisis- fonds nog allerlei details in debat brach ten, hun best bij den minister gehoor te vinden voor hun wenschen en klachten en slaagden daarin, alhoewel zij natuurlijk niet in alle opzichten tevreden konden worden gesteld. Onderwijsbegrooting aangenomen. Alvorens we het resteerende gedeelte van het Landbouwdebat behandelen moe ten we eerst den uitslag van de stemming over de Onderwijsbegrooting vermelden, welke tot gistermiddag was aangehouden. Zij werd met 57 tegen 30 stemmen goed gekeurd. De heer Albarda (s.d.) motiveerde het tegenstemmen van zijn fractie. Zij wensch- te daardoor uiting te geven aan haar af keuring over het regeeringsbeleid, dat ae defensiebelangen laat overheerschen en een ernstige fout gelijk de huidige leerlin- genschaal bij het lager onderwijs laat voortbestaan. De sociaal-democraten on derscheiden echter wel degelijk, dat het riet het beleid van één minister, maar van het geheele kabinet betreft. De heer Oud (v.d.) legde eveneens na mens zijn fractie een verklaring vóór de stemming af. Ook hij herinnerde aan de eenzijdige, de defensie begunstigende poli- liek. waarop een wijziging van de leerlin- genschaal is afgestuit. Hij achtte echter geen reden aanwezig, terwille van dit speciale begrootingshoofdstuk, tegen het beleid van de regeering te stemmen. Namens de liberale fractie deelde de heer Bierema mede, dat hij het staatsrech telijk onjuist zou achten wegens buiten de begrooting gelegen oorzaken tegen het beleid van de regeering, te stemmen, wes halve de liberalen hun stem aan de be grooting niet zouden onthouden. De tegenstemmars waren, behalve de sociaal-democraten» en de commur.isi.en, de n.s.D. en de c.d u. Het landbouwdebat. Naaat gistermorgen zonder discussie en z h. h. eenige kleine wetsontwerpen wa ren goedgekeurd, was het woord aan mi nister Steenberghe voor zijn rede, welke hij den vorigen avond had zullen houden, ware de vergadering der Eerste Kamer vroeger afgeloopen. In antwoord op de algemeene beschou wingen over de afdeeling „landbouw" van iijn begrooting vergaarde hij dat se jituinegelingen gehandhaafa moeten Dij* ven, zoolang cit noodig is. Met verlag ng van heffingen moet men zeer voorzichtig zijn; er mag niet toe worden overgegaan, indien het ten koste van den landbouw zou zijn. De teeltregelingen zijn ingesteld om den landbouw van den ondergang te redden; de productie moet worden aangepast aan de afzetmogelijkheden. Die teeltbeperkin gen moeten gehandhaafd blijven. De minister acht de prijzen voor ver schillende producten vrij redelijk. Hij wil de steunregeling voor de kleine boeren a'-st eenigen tijd laten werken; kent meL de practijk, dan kan men nagaan in welk opzicht verbetering of wijziging noodig is. De kleine tuinders. In aansluiting hierop deelde de bewinds man mede, dat hij eenzelfde regeling voor de kleine tuinders zal invoeren. Verder zal hij in verband met den druk der vaste las ten, de totstandkoming van plaatselijke or ganen in den tuinbouw bevorderen, waarin crediteuren en debiteuren worden samen gebracht, teneinde tot een minnelijke schik king te komen. Is een regeling tot stand ge komen en de financieele saneering van een tuindersbedrijf bereikt, dan zal de regeering verder in natura steunen, door bijv. mest stoffen, materialen, werktuigen, brandstof fen voor de warenhuizen e.d. ter beschik king te stellen. In bepaalde gevallen worden nu al execu ties van bedrijven tegengehouden, maar aan een algemeenen maatregel kan de minister niet denken. Bedoelde regeling voor de kleine tuinders werd met dankbaarheid door de Kamer aanvaard; de heer van der Sluis (s.d.) was echter niet bijzonder optimistisch omtrent het succes van deze „gemoedelijke" rege ling. De minister zal de toepassing van de Vo gel wet nog eens bezien; hij waarschuwde de vogelbeschermers voor overdrijving; de net ten in ons land zijn kleiner dan in andere landen, waar massa-vangst van vogels plaats heeft. Dat er nog geen natuurschoon- wet is, wordt o.m. door de krapheid der geldmiddelen veroorzaakt; er zijn finan cieele consequenties aan verbonden; de mi nister zeide evenwel toe, met zijn andere collega's, die bij deze materie zijn betrok ken, nader overleg te zullen plegen over de gemaakte opmerkingen. Voor de opbouwende critiek verklaarde Z.E. zich erkentelijk. Vrij scherp kwam hij op tegen het betoog van ds. Kersten (s.g.p.), dat sedert 1935, toen hij 't tijdens zijn eerste ministerschap hoorde, nog niets veranderd was. Het was den minister, zoo zeide hij, als of de tijd had stil gestaan. Hij meende dan ook niet beter te kunnen doen dan den heer Kersten te verwijzen naar het antwoord, dat hij hem in 1935 had gegeven. Voor de rede van den heer Dieters (n.s. b.) had hij ook niet veel woorden over. Hij zeide er door getroffen te zijn, dat iemand als deze afgevaardigde, die zoo verknocht is aan de bloed-en-bodemtheorie zoo weinig begrepen had van de werkelijke nooden en behoeften van den landbouw! Over de rest van de begrooting van het Landbouwcrisisfonds kunnen we kort zijn. Bij de onderafdeelingen kwamen nog vele details ter sprake, teeltregelingen, prijzen van producten, uitvoerkwesties, de tegen stelling boter-margarine; er hebben nog vele sprekers hun licht over laten schijnen, maar tot bepaalde toezeggingen is de mi nister niet gekomen. Wel wil hij sommige dingen nader onderzoeken, was hij de wel willendheid zelve om dit nog eens na te gaan, dat te overwegen, maar van zijn standpunt kwam hij niet af. De teeltregeling voor het rundvee blijft gehandhaafd; met het toewijzen van 45.000 kalverschetsen méér moeten we eerst maar eens zien. Richt het mond- en klauwzeer groote ver woestingen aan, dan zal de regeering niet aarzelen om in te grijpen, maar thans schijnt 't nog niet noodig; in elk geval volgt de mi nister met aandacht het verloop van deze gevreesde veeziekte. Sluiting. De voorzitter, mr. van Schaik, herinnerde er in zijn slotwoord aan, dat de regelmaat van de begrootingswerkzaamheden dezer keer, buiten den wil der Kamer verbroken werd; anders zouden eenige avondvergade ringen minder laat hebben kunnen eindi gen. „Over de Rijksbegrooting zijn niet minder dan 514 toespraken tot de regeering gehou den. Daarin werd vertolkt hetgeen er leeft in het volk, dat ons zijn vertrouwen schonk", merkte hij o.m. op. Hij was van oordeel dat bij de regeering de overtuiging zal zijn gesterkt, „dat 's Lands belang tal van noodzakelijke, vaak dringende voorzieningen eischt". Tenslotte zeide mr. van Schaik: „Ditmaal willen wij zeker niet ons reces ingaan zon der uiting te geven aan ons hartelijk mede leven met de blijde hoop, die straalt in het Koninklijk Huis". Hij besloot met den leden en hun, „die hier de onmisbare organen der openbare meening vertegenwoordigen" een zalig Kerstfeest en gelukkig Nieuwjaar toe te wenschen. Daarop werd zijn bureau bestormd door de leden, die hem nog tot afscheid de hand wilden drukken. Tot 15 Februari is de Kamer naar huis. Dan begint zij met de Indische begrooting en de regeling van de electriciteitsvoorzie- ning. De Eerste Kamer komt nu weer aan de beurt! Bij het bestuur van den Ned. Journa listenkring is heden een brief ingeko men van den minister van justitie, mr. Goseling, waarin deze bewindsman schrijft, dat het verzoek om den gegij zelden journalist C. L. Hansen geduren de de a.s. feestdagen in vrijheid te stel len, niet kan worden ingewilligd. De minister vestigt er de aandacht op, dat het tweede lid van artikel 18 van het Kon. besluit van 26 September 1928, Staatsblad 382 (gijzeiingsbesluit) niet ziet op de oorzaak der gijzeling, doch bedoelt de mogelijkheid te openen, dat in buitengewone omstandigheden aan een gegijzelde (onverschillig om welke reden de maatregel van gijzeling op hem is toegepast) gelegenheid wordt gegeven het gesticht tijdelijk te verla ten. Een dergelijke buitengewone omstan digheid, aldus de minister van justitie, kan in casu niet aanwezig worden ge acht. HET KERSTFEEST VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE. In aansluiting aan het bericht van gisteravond, volgens hetwelk H. M. de Koningin voor een verblijf van en kele dagen te Amsterdam was aange komen, vernemen wij nader, dat het de bedoeling van H. M. is, de beide Kerst dagen bij Haar kinderen in het Burger ziekenhuis door te brengen. MOND- EN KLAUWZEER. Reeds 7600 dieren dood. Het aantal 'sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer was in de week van 1218 December als volgt: 186 (2503) runderen, 253 (2723) kalve ren, 143 (2208) varkens en biggen, 12 (174) schapen en 3 (45) geiten. De tusschen haakjes geplaatste cij- ers geven de totalen aan sinds 19 Sep tember j.1. NEDERLANDS GEZANT TE BRUSSEL. Benoeming te wachten. Naar wij vernémen, kan thans binnenkort de reeds door ons aangekondigde benoe ming tegemoet worden gezien van den heer mr. B. Ph. baron van Harinxma Thoe Slooten, thans zaakgelastigde der Neder landen in Turkije en Bulgarije, tot Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd mi nister in België en Luxemburg. HET RIJWTELACHTERLICHT. Geen gratis lichtje aan werkloozen. Op vragen van het Tweede Kamerlid de Visser (comm.) betreffende het kos teloos verstrekken van een rijwielach terlicht aan werkloozen, heeft de mi nister van sociale zaken het volgende geantwoord: Het is den minister bekend, dat de verplichting tot het aanbrengen van een achterlicht kosten voor de rijwiel gebruikers medebrengt, gelijk ook het geval is met het voldoen aan andere voorschriften, welke van de rijwielge bruikers worden verlangd. Mede in verband met het feit, dat in de bestaande regeling alle kosten van rijwielgebruik, met uitzondering van den daaraan verbonden belastingplicht, door de werkloozen worden betaald, kan de minister zich niet bereid verklaren, een gratis achterlicht te doen verstrek ken. Het rijwielachterlicht voor buiten landers. De minister van waterstaat heeft de mo tor- en rijwielbeschikking aangevuld met de bepaling, dat, indien de bestuurder van het rijwiel in het buitenland woont, het achterlicht van zijn fiets niet tot een door of vanwege den minister van waterstaat goedgekeurde soort behoeft te behooren en niet van het door dien minister vastgestelde merk voorzien behoeft te zijn. ONGELUK OF MISDRIJF? Geheimzinnig geval. Dezer dagen is uit het water van de Oude Schans bij de Snoekjesgracht te Amsterdam het lijk opgehaald van een zekeren J. Mok, die sinds 15 November j.1. spoorloos ver dwenen was. Bij de sectie, die op het lijk is verricht, heeft de politie een ontdekking gedaan, die haar aan het twijfelen heeft gebracht, of het inderdaad een noodlottig ongeval dan wel een misdrijf is geweest, dat den heer Mok op het lijk is eveneens op zichzelf plaats heeft men aan het achterhoofd van den omgekomene een wonde ontdekt. Op zich zelf houdt dit feit nog geen enkele aanwijzing in, welke zou kunnen doen ver moeden, dat er inderdaad misdrijf in het spel is. Ook het ontbreken van de porte feuille en de portemonnaie van den heer Mok, op het lijk is eveneens op zichzelf nog een aanwijzing in die richting. Het is immers zeer wel denkbaar, dat de verwon dingen zijn veroorzaakt door een val van den heer Mok, of door de schroeven van een boot en dat de portefeuille in het water uit zijn binnenzak is geraakt. Doch 't heeft de aandacht van de politie getrokken, dat de voering van enkele binnenzakken in het costuum binnenste buiten was gekeerd, een feit, dat wel moeilijk valt te verklaren uit de beweging van het water. Het onderzoek wordt inmiddels voortge zet. Eerst een nader onderzoek der genees kundigen, dat wellicht aan het licht zal brengen wat de doodsoorzaak is geweest, zal misschien het antwoord kunnen geven op de vraag, die de politie zich thans stelt: ongeval of misdrijf. ERKENT NEDERLAND DE VEROVERING VAN ABESSINIE. Vragen van Albarda aan den minister. Het Tweede Kamerlid de heer Albarda (s.d.a.p.) heeft aan den minister van buiten- landsche zaken de volgende vragen gesteld: Indien het waar is, dat de regeering over leg heeft geopend met andere regeeringen, teneinde zekere moeilijkheden met Italië uit den weg te ruimen, wil de minister dan mededeelen, tot welke regeeringen hij zich met dat doel heeft gericht? Indien tot die regeeringen niet die van Groot-Britannië en van Frankrijk, alsmede van andere Volkenbondsstaten behooren, waarom heeft de minister dan gemeend, dat hij deze regeeringen niet in het overleg be hoefde te betrekken? Is de minister niet van oordeel, dat de aangelegenheid, waarvoor hij het overleg heeft geopend, behoort te worden behandeld gemeenschappelijk met al die regeeringen, met welke de Nederlandsche regeering ten aanzien van het Italiaansch-Abessinisch conflict in den Volkenbond eenzelfde ge dragslijn heeft gevolgd? Is het initiatief tot de stappen, welke de minister heeft ondernomen, door de Neder landsche regeering zelfstandig genomen, of is het een gevolg van eenig verzoek van de regeering van Italië? Indien de minister zich slechts ten doel heeft gesteld in overleg met andere regee ringen te kunnen tegemoetkomen aan het verlangen der regeering van Italië, dat in den geloofsbrief van een gezant de titel van Keizer van Ethiopië zal worden vermeld, is de minister dan van oordeel, dat die titel kan worden gebruikt zonder dat daarmede de souvereiniteit van Italië over Abessinië de facto wordt erkend? Meent de minister niet, dat de erkenning van de verovering van Abessinië in strijd zou zijn met zedelijke beginselen, die in het Volkenbondshandvest zijn belichaamd en dat zulk een erkenning, zonder een Volken- bondsbesluit, het aanzien van Nederland zou schaden en ook indruischen zou tegen de gevoelens van het overgroote deel van het Nederlandsche volk? AANVARING OP DE SCHELDE. Het Engelsche s.s. „Yewvalley", toebehoo- rend aan de reederij J. Steward en Co. te Glasgow, is gistermiddag bij Terneuzen in aanvaring geweest met een motorlogger. Het schip is te Vlissingen binnengebracht met een klein gat in den boeg aan bak boordzijde, boven de waterlijn. De kapitein van het schip, dat op weg was naar Swansea, wacht thans op orders van zijn reederij. De „Yewvalley" meet 823 bruto reg. ton en is gebouwd in 1928. HET LÖOPEN NAAR HAAR WERK WAS EEN MARTELING. Nu bevrijd van de rheumatische pijn in haar voeten. „Gewoonlijk liep ik naar mijn werk met tranen in mijn oogen door de rheumatische pijn in mijn voeten. Een collega drong ei op aan, dat ik regelmatig Kruschen Salts zou gebruiken. Na 3 flacons voelde ik mij zoo verlicht, dat men mij door de zaak kon zien hollen. Ik heb sindsdien steeds de dagelijksche dosis genomen en heb nooit meer last van rheumatische pijnen." Mevr. M. W. Wanneer zich in Uw lichaam afvalstoffen ophoopen, zullen zich hieruit allerlei schadelijke stoffen vormen, o.a. het ge vreesde urinezuur, dat de oorzaak is van rheumatische pijnen. Kruschen Salts spoort Uw inwendige organen aan tot actieve geregelde werking, waardoor alle afvalstoffen langs natuurlijken weg zacht en regelmatig worden verwijderd. Kru schen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt. EENDENJAGER DOOR MIST VERRAST OP HET USELMEER. Gisteren ging de Monnikendammer C. B. met een motorvlet op jacht naar eenden op het IJselmeer. Na eenigen tijd gevaren te hebben kreeg hij motorpech en gedurende de reparatie kwam een dikke mist opzetten. Tengevolge hiervan kon hij zich niet meer criënteeren en dwaalde af naar Enkhuizen, waar hij door waarschuwingsscnoten de aandacht op zich trachtte te vestigen. De schipper van de „Vijf Gebroeders" Koch, hierdoor opmerkzaam gemaakt spoed de zich naar de plaats vanwaar de schoten kwamen, waar hij B. aantrof, dien hij ver volgens bij de Oranjesluizen aan wal bracht. Nadat hij door een inwoner van Schelling- woude van een fiets voorzien was, kon hij den tocht naar huis aanvaarden. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Een meisje om het leven gekomen. In den afgeloopen nacht is de 25-jarige dochter van den landbouwer van Santvoort te Nuland (N.-Br.) door kolendampvergif tiging om het leven gekomen. De twee oudste dochters van het gezin sliepen in een opkamertje, waar een kleine kachel brandde. De moeder hoorde om streeks middernacht een geluid. Toen zij ging kijken wat er aan de hand was, vond zij beide meisjes bewusteloos te bed. On middellijk werd geestelijke- en medische hulp ingeroepen. De jongste der meisjes bleek reeds overleden. De toestand van de andere dochter is ernstig. Zij verkeert in levensgevaar. MOTORRIJDER IN BOTSING MET AUTO. In zorgwekkenden toestand vervoerd. Gistermiddag heeft zich op den hoek van de Rembrandtlaan en Meindert Hobbe- mastraat te Heemstede een vrij ernstige bosting voorgedaan tusschen een bestelauto en een motorfiets. De 30-jarige D. van L. uit Haarlem reed met zijn auto in de Meindert Hobbemastr. in de richting Rembrandtlaan. Toen hij de Rembrandtlaan wilde oversteken, naderde van rechts een motorfiets, bestuurd door den 19-jarigen jhr. M. J. T. van B. te Heemstede. Van B. meende voorrang te verkrijgen en reed kalm door. De bestuur der van de auto die vermoedelijk door een beslagen zijruit in zijn uitzicht was belem merd, stopte niet, waardoor Van B. tegen den voorkant van de auto reed en tegen den grond sloeg. Het slachtoffer bloedde ernstig uit mond en neus. Dokter Van Wal- sum was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. Bij nader onderzoek bleek, dat Van B. een ernstige hersenschudding had opgeloopen, benevens een gecompli ceerde beenbreuk. In zorgwekkenden toe stand is hij naar het diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. Zijn toestand is ernstig, doch niet hopeloos. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bij vooruit- betaling. „Batavus" H. rijw. met lamp en achter licht, als nieuw, 20. Pracht D. rijw. met torpedonaaf 15, laag H. rijw. 15, „Har- ley Davidson" motorrijw. (electrisch). koopje 18, „Indian Scout" motor 25, enz. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Te koop: eenige prachtige Pfaff- en Singernaaimachines (inzinkbare meubels) z. g. a. n. met garantie. Koopjes. Brand kasten vanaf 20. Veerenbedden vanaf 7.50. DEKKER, Nieuwesloot 89. Prima stofzuigers te koop vanaf 7.50 m. 1 jaar garantie op motor. PEPERSTRAAT 3 bij den Dijk. Te koop: pracht pianola, tevens piano plus 40 rollen z. g. a. n. voor 225, goed huisorgel 35, beste piano 75, piano's vanaf 55, termijnbetaling. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop: pracht radiotoestel 45, Gelijk stroomtoestel 15, Jaarsma haard, fraaie kunstschaatsen met schoenen compleet 20. Adres Garage JAN WITTE, Bier kade 6. Te koop gevraagd: Inboedels en alle diverse goederen. Te koop aangeboden: eenige prima piano's en orgels vanaf 55 en 35, te betalen vanaf 1.50 per week z. g. a. n. DEKKER, Nieuwesloot 89. Te koop een goede sterke bakkerskar voor 12.50. Adres LINDENLAAN 61.

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 15