Agenda KUKENisKOOPELCLOECK Siad m Omgeuing> Weec&ecicht Ttmnr rii$ Stroomlevering na 31 December. AAN DR. SCHEY EERVOL ONTSLAG VERLEEND. e zeepziederij „De Ankers" wordt geslofen. KERSTFEESTVIERINGEN Verwachting: Buitenlandsch weeroverzicht. Ethair, bLAD Alkmaar, Dinsdag. B. en W. schrijven in bylage no. 191: Uwe vergadering vereenigde zich op 23 December j.l. overeenkomstig ons advies met het voorstel van de ministers van Binnenlandsche Zaken en Waterstaat om den bestaanden toestand ten aanzien van de levering van stroom door de provincie aan de gemeente nog gedurende drie maanden na 31 December a.s te handhaven, opdat inmiddels. in verband met den afloop van het geldende contract op dien datum, een nieuwe regeling zou kunnen worden getroffen. Gedeputeerde Staten hebben dit voorstel echter niet aanvaard zoodat de gemeente, nu de provincie zich niet ontziet, te drei- gen met stopzetting van de stroomlevering, opnieuw voor een moeilijke situatie ge- plaatst wordt. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft, wij constateeren het met erkente- lijkheid, eveneens opnieuw een bemidde- lingspoging aangewend. Zyne Excellentie heeft thans de instemming van Gedepu teerde Staten verkregen op het volgende voorstel: „De stroomlevering aan Alkmaar wordt nog tot 1 April 1938 voortgezet, indien de gemeente gedurende dat tijdvak het door het College van Gedeputeerde Staten aan geboden overgangstarief aanvaardt met dien verstande, dat by wijziging binnen dien termijn van het z.g. tarief-Van Swaay ook het aangeboden tarief dien overeenkomstig zal worden gewyzigd met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1938 In een audientie, waartoe de minister ons had uitgenoodigd en waarvan een be knopte samenvatting voor U ter inzage ligt heeft Zijne Excellentie met nadruk de aandacht er op gevestigd, dat de besturen geheel op eigen verantwoordelijkheid moes- ten handelen, zoodat zoowel de provincie als de gemeente zich terdege rekenschap moesten geven van de belangrijke,, gevol- gen, die zouden ontstaan wanneer het op een conflict uitliep. De minister verklaarde zich onmachtig, de provincie tot stroomle vering te dwingen. Intusschen kregen wij den indruk, dat de regeering zich na 1 Januari a.s. intens met deze aangelegenheid zal bemoeien, omdat deze toestand ook naar de meening der regeering niet kan voortduren. Het laatste bemiddelingsvoorstel, dat neerkomt op een verhooging van den in- koopsprijs met 130.000 per jaar, is voor de gemeente minder aannemelijk dan het eerste. Formeel is er zelfs niet de minste zekerheid, dat met het standpunt, dat de gemeente by haar aanbod van 27 November j.l. innam, ook maar eenigermate rekening zal worden gehouden. Twee factoren zijn er evenwel, die ons nopen, U voor te stellen, het laatste aanbod Van den minister te aanvaarden. In de eerste plaats deze, dat de gemeente in een dwangpositie verkeert. Het provin- ciaal bestuur kan zich veroorloven, de ge meente stroomloos te maken, al zijn wij met Uwe vergadering in de hoogste mate verbaasd over het feit, dat het provinciaal bestuur tegen een dergelyken tegen het algemeen belang indruischenden maatregel niet opziet. Ook wij zijn diep teleurgesteld, dat Gedeputeerde Staten de door de ge meente aangevoerde argumenten, waarop haar tegenbod was gebaseerd, eenvoudig voorbygegaan en een maatregel zullen toe- passen, op grond niet van het belang der provincie (die immers niet kan wen- schen, dat een binnen haar gebied gelegen gemeente aan een ramp wordt overgele- verd) doch uitsluitend van het belang van een provinciaal b e d r y f, ten behoeve waarvan geen maatregel blijkbaar scherp genoeg kan zijn, zelfs al gaat het tegen een gemeente. Wat het provinciaal bestuur zich op dit punt kan veroorloven kan echter de gemeente niet met een daaraan evenredig verzet beantwoorden. De positie der par tijen is daarvoor te ongelijk: Uwe vergade ring kan niet erin berusten, dat de ge meente zonder electrischen stroom wordt gelaten. De openbare diensten, ziekenhui- zen, enz. zouden niet meer kunnen func- tionneeren; het bedrijfsleven zou worden ontwricht. Het spreekt dus vanzelf, dat de gemeente zal moeten bukken en aanvaar den, wat het provinciaal bestuur de ge meente oplegt. De tweede factor, waarop wij boven doelden, is deze, dat wij bij den verderen loop van zaken moeten hopen, dat de regeeringsbemoei'fngen tot een voor de gemeente niet al te ongunstig resultaat zullen voeren. Het is op grond van een en ander, dat wij U, na overleg met de Commissie van bijstand voor de lichtbedrijven, zij het met leedwezen. in overweging moeten geven, het door Gedeputeerde Staten aangeboden tarief voor stroomlevering voor een tijdvak van drie maanden met inachtneming van het door den minister van Binnenlandsche Zaken laatst geformuleerde voorstel te aanvaarden EEN GOUDEN PAAR. Het echtpaar A. J. GillesM. Gilles- Schuurman, Schermeerstraat 7, herdenkt heden het feit waarop het voor 50 jaar te Alkmaar in den echt werd verbonden. Dit is dan het 19e echtpaar, dat in het straks voorbije jaar in Alkmaar dit heuge- lyke feit beleeft. De heer Gilles is Alkmaarder van ge- boorte. Zijn echtgenoote werd in Castricum geboren, maar trok reeds op 7-jarigen leef- ty d naar Alkmaar. Beiden kunnen op een werkzaam leven terug zien. Van de tien kinderen die hun werden geschonken, zijn er thans nog acht in leven. Twee daarvan zijn in Indie geves tigd. Ook de anderen wonen buiten de ge meente en alleen de jongste zoon, die werk zaam is bij de gemeente, woont nog by zijn ouders in. In kleinen familiekring werd het feest in blydschap herdacht. De beide oude menschen lijden aan sui- kerziekte. De vrouw was daarvoor juist zes weken in het ziekenhuis opgenomen ge- weest, maar oprecht verheugd, dat zij haar gouden huwelijksfeest in haar huisje kon vieren. De heer Gilles is kleermaker van zijn be- roep. Vele jaren was hy werkzaam voor de le klas maatzaak van den heer Schenk aan de Mient. Daarna is de heer Gilles 21 jaar als leest- klaarmaker voor fijn schoenwerk aan de fabriek van Ftihrmann werkzaam geweest en toen ook dit bedrijf voor enkele jaren werd opgeheven, werd de heer Gilles in de maatzaak van den heer van Gijzen te werk gesteld. Tot het vorig jaar is hy daar werkzaam geweest. Thans kan hij, tengevol- ge van zijn kwaal, zijn werk niet meer doen. Hoewel hem dit zwaar valt, aanvaardt hij ook dit blijmoedig en opgewekt verzekerde hij ons, dat suikerziekte niet zoo erg is, omdat men er oud mee kan worden. Als een 74- jarige dit verzekert, zal het wel zoo zijn In de kunstzaal van den heer Boender- maker te Bergen, tot 3 Januari dagelijks van 104 uur tentoonstelling van schilde- ryen. Bioscope n. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum- mer Amateur-jockey (amus.); hoofdrol Heinz Ruhmann. Toegang voor elken leef- tijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Far.ny Elssler (hist.-rom.); hoofdrol Lilian Harvey. Toegang voor elken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Prins en Bedelknaap (amus.); hoofdrollen Errol Flynn, Claude Rains en Billy en Bobby Mauch. Toegang voor elken leeftijd. Tot en met Donderdag, telkens om half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Oranje Hein (hum. Holl. film); hoofdrollen Aaf en Herm. Bouber, Joh. Elsensohn, Syl- vain Poons e.a. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 28 December. 6.30 uur, tuinzaal Harmonie, Kerstfeest- viering. DOOR EEN BEROERTE GETROFFEN. Hedenmiddag is de heer J. F. Sieuwerts, schoenmaker, wonende in de Augustijnstraat 3, alhier, op het Nassauplein door een be- roerte getroffen en na binnengedragen te zijn bij de Nassau-garage, tydens het ver- voer naar huis per ziekenauto van den heer Pouwels, overleden. Bij Kon. besluit van 20 December 1937 is met ingang van 1 Mei 1938, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend aan dr. L. T. C. Schey te Hoorn als rijkszuivelconsulent, met dankbetuiging voor de belangrijke dien sten. RAADS VERGADERING. I De gemeenteraad van Alkmaar vergadert Ook op deze plaats brengen wy het gou- op Donderdag 30 December 1937 nam. vier den paar onzen gelukwensch. meer zusters gezongen, terwijl ook de heer P. Dalenberg nog een paar liederen ten beste gaf. Ds. Bloemhoff vertelde het voor oudere menschen zeer geschikte kerstver- haal „Naar het nieuwe land", waarnaar met groote aandacht werd geluisterd. Afwisselend werd getracteerd en eindelijk kwam de groote verrassing, het uitdeelen van geschenken. Tot slot zong men gezamenlyk Gez. 180 vers 1, waarna de heer Roderwijn namens de aanwezigen en in het bijzonder namens het bestuur dank bracht aan de verpleeg- sters voor wie geen moeite teveel geweest is om dit voor elkander te zetten, waar- door het feest zoo uitstekend geslaagd is. KERSTVIERING „LAAT DE KINDERKENS TOT MIJ KOMEN". Men schrijft ons: Gisteravond vierde de Zondagsschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen", haar jaarlijksch Kerstfeest. Om half 7 was de Kapelkerk tot in de uiterste hoeken gevuld met kinderen, ouders en belangstellenden. De voorzitter, de heer Chr. Knaap, open de het samenzyn met gebed, heette de aan wezigen hartelijk welkom, waarna het Kerstprogramma kon worden afgewikkeld Zang der leerlingen, liederen voor alien een paar nummers, die door de oudste meis jes ten gehoore werden gebracht, wisselden elkaar af. De leiding der Kerstliederen berustte bij mej. B. Kuiper met medewer- king van de pianiste mej. W. Vogelaar en den orgelist, den heer K. Pieket-Weezerik, De Weleerw. Heer Ds. C. v. Dop vertelde bij het stemmige licht van den glanzenden Kerstboom de Kerstgeschiedenis, waarnaar de leerlingen met aandacht luisterden. Af en toe stelde de spreker vragen, die door de leerlingen beantwoord werden. De voorzitter vertelde een Kerstverhaal ..Kerstfeest op 'n eenzaam eiland", dat ook met aandacht wercl gevolgd. Aan 35 leerlin gen, die de Zondagsschool verlieten, werd, behalve de traditioneele Kerstgeschenken, met een toepasselijk woord een bijbeltje uitgereikt. Na een kort slotwoord, waarin de voorzitter dank bracht aan alien, die op eenigerlei wijze aan het welslagen van dit Kerstfeest hadden meegewerkt, ging ds. v. Dop voor in dankgebed. Thans volgde de uitreiking der geschenken, waarnaar de kinderen reikhalzend uitzagen. Dankbaar togen de- kinderen met hun ouders huis- waarts. Het bestuur der Zondagsschool en EEN WONDERBAARLUKE CHINEES. Okito, die de geheele wereld bereisd heeft, opgetreden is voor de allerhoogste persoon- lijkheden; Okito, die zelfs de groote Thomas Alfa Edison deed verbazen, komt hier bin- nenkort met zijn Chineesche revue magique eenige gastvoorstellingen geven. VINGER TUSSCHEN MACHINE. De heer P. K., slager te "t Zand, was zoo ongelukkig met §en van zyn vingers in de electrische gehatkmachine te geraken. De vingertop werd totaal afgeknepen, terwijl het restant van dien vinger zwaar werd ge- kneus'3 Een oud Alkmaarsch bedrijf wordt stopgezet. Een oud-Alkmaarsch bedrijf, de Zeep ziederij De Ankers, dat meer dan een eeuw in deze gemeente gevestigd is geweest, zal met 1 Januari a.s. voor goed gesloten wor den. In de Alkmaarsche Courant van 100 jaar geleden yinden wij de volgende adverten- ties: De Zeepziederij De Ankers en de Star alhier van den heer W. Kluppel overge nomen hebbende en de negotie in zachte zeep uit den eersten dezer op mijnen naam hebbende voortgezet, zoo beveel ik mij door deze in de gunst mjjner ge eerde Stadgfenooten, verzekerende eene prompte en civiele bediening. Het kan- toor zal gehouden worden in de Zeep ziederij de Ankers aan het Wortel- straatje. Alkmaar, 2 Mei 1836. J. J. DE LANGE. De Heer J. J. de Lange, eigenaar ge- worden zijnde mijner Zeepziederij De Ankers en de Star welke ik gequiteerd heb, en dezelve met den eersten dezer door voornoemden Heer zijnde aan vaard geworden, zoO beveel ik Zijn Ed. door (leze aan alle mijne geeerde begun- stigers aan. Alkmaar, 2 Mei 1836. W. KLUPPEL. Uit deze aankondigingen blijkt, dat het bedrijf dus al meer dan honderd jaren oud is, waaraan de toenmalige directeur wijlen de heer P. de Lange P.Bzn., op 1 vlei van het vorige jaar herinnerde toen in intiemen kring het 100-jarig bestaan onder directie van de heeren De Lange herdacht werd. Het was de grootvader van den heer P. de Lange P.Bzn. die het bedrijf in 1836 over- nam. In 1844 werd de vader van den heer de Lange eigenaar en directeur, in 1884 na men de beide zoons de leiding over en in 1914, bij het overlijden van zijn broeder, kwam het bedrijf geheel onder leiding van den heer P. de Lange P.Bzn. Bij het 100-jarig bestaan, dat, door fami- lie-omstandigheden, slechts in kleinen kring herdacht werd, maakte de heer de Lange melding van het groot aantal jaren, dat kan- toor- en fabriekspersoneel aan deze onder- neming was verbonden, van een machinist en een boekhouder, die daar reeds 55 jaar hadden gewerkt en van anderen met reeds 47 dienstjaren. In 1936 is de heer de Lange oveileden en sindsdien is het bedrijf voortgezet onder directie van diens neef, den heer P. A. de Lange alhier. Men vermoedde toen reeds, dat op den duur het bedrijf niet zou zijn te handhaven. Door het oprichten van groote fabrieken zijn de kleine ondernemingen in het gedrang ge- komen, de tydsomstandigheden hebben de voortzetting daarvan steeds moeilyker ge- maakt en nu de zoons van wijlen den heer P. de Lange P.Bzn. het bedrijf niet wilden beheeren en er dus moeilijkheden bij de op- volging waren, heeft de familie besioten de Zeepziederij De Ankers met ingang van 1 Januari a.s. op te heffen. Het personeel, dat een groot aantal dienst jaren had, is gepensionneerd. Met deze. zeepziederij verdwijnt een oud- Alkmaarsch bedrijf, dat tal van jaren in onze gemeente een welvarende onderne- ming is geweest en in de geschiedenis van Alkmaar een eervolle plaats heeft ingeno- rijke vruchten afwerpen. Zijn naam ter eer. uur. De punten van behandeling zijn: cji 1. Vaststelling der notulen van de vorige I ziJn staf kan terugzien op £n~goedgeslaagd vergadering. Mededeelingen. Ingekomen ffest. Moge onder Gods zegen dit feest no« stukken. riilrs* 2. Voorstel tot aanvaarding van het voor stel van den Minister van Binnenlandsche Zaken met betrekking tot de levering van electrischen stroom door de provincie aan de gemeente na 31 December 1937 (bij- lage nr. 191). OPRUIMINGEN IN ZICHT! Vanaf deze plaats wijzen wij de zaken- menschen er nogmaals op, dat ingevolge de wet op het uitverkoopen en opruimen, verkoopen in verband met de jaarswisseling van 1 tot en met 31 Januari 1938 alleen mo- gen worden aangekondigd onder een der volgende benamingen: jaarlijksche opruiming, halfjaarlijkschc opruiming, seizoenopruiming, balans- opruiming, inventarisopruiming. De aanaudingen opruiming of winterop- ruiming e.d. zijn verboden. Men neme van een en ander goede nota, daar men bij vergissing kans loopt op een strafrechtelijke vervolging. BRAND TE 'T ZAND. Op den tweeden Kerstdag, des avonds ongeveer 5 uur, is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de woning bewoond door de fam. van de Bult, aan den Bosch- weg. De brandspuit uit Schagerbrug was spoedig ter plaatse, aan welk feit het is te danken, dat deze brand beperkt bleef tot genoemde woning. Wanneer de brand' spuit een paar minuten later zou zijn aan- gekomen, zouden zeer zeker ook de twee de helft van het dubbele woonhuis, bewoond door den heer S. Bakker en het aangrenzende perceel van den heer Dek' ker een prooi der vlammen zijn geworden, Reeds had het vuur namelijk deze percee' len aangetast, doch de brandweer slaagde er in deze beide belendende perceelen te behouden, hoewel vooral perceel-Bakker veel waterschade opliep. Het perceel-van de Bult brandde echter geheel uit. Wij vernamen nog, dat de heer van de Bult en diens huishoudster tijdens het uit- breken van den brand niet thuis waren, doch dat zich op dat moment drie kinde ren van den heer van de Bult in het per ceel bevonden, die zich gelukkig tijdig in veiligheid konden brengen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. Nieuive aanwinsten; 2e suppl.; lijst 8. Engelsche romans. H 34 7 Co°Per' L- The new house. 823 D 29h Delafield, E. Af. House party. 823 D 41ph Dickens, Ch. The personal history of David Copperfield. 823 H 64 Hilton, J. Good-Bye, Mr. Chips. 823 M 64.7 Milne, A. A. Four days' won der. 823 O 34p Oppenheim, E. Ph. A. people's man. 823 S 70 SmithEleanor. Tzigane. 823 W 19c Wallace, E. The clue of the new pin. (g.) 823 W 191a The law of the four just men. (g). 823 W 19tTerror keep, (g.) 823 W 19th The three just men (g) Duitsche romans. 833 B 29.5a Baum, Vicki. Der grosze Aus- verkauf. 833 F 25h Feuchtwanger, L. Die hassliche Herzogin. 833 F 44.lt Frank, L. Traumgefahrten. 833 K 24 Kaus, Gina. Die Schwestern Kleh. 833 K 37m Keun, Irmgard. Das Madehen womit die K:nder nicht verkehren durften. 833 M 51 Merz, K. Ein Mensch fallt aus Deutschland. 833 R 76f Roth, J. Das falsche Gewicht. 833 R 76h Die hundert Tage. Fransche letterkunde. 840 M 66 Miserus, M. H. Wat ieder moet weten van Frankrijk's letterkunde. (j.) 843 B 95 Bungener, L. F. Un sermon sous Louis XIV. (g.) 843 C 21.4r Chardonne. J. Romanesaues. 843 M 35.In Mauriac, F. L. Le noeud de viperes. N.B. De met gemerkte boeken zyn his- torisch. g. beteekent geschenk. Meest zwakke westelijke tot noordelijke, later waarschijr_lijk weer noordoostelijke wind, nevelig tot betrokken of zwaar be- wolkt, waarschijnlijk eenige neerslag, lichte dooi, later weer temperatuur om het vries- punt in het noorden, in het zuiden tempe ratuur om het vriespunt tot lichte vorst. Let op gladde wegen! Het gebied van hoogen luchtdruk ver- deelde zich in tweeen. Het meest beteeke- nende maximum ligt in het noordwesten van Ierland, het tweede over de Baltische Staten. De diepe depressie in het hooge noorden is naar de Poolzee afgetrokken. Een zwak minimum ligt tusschen de beide maxima van den luchtdruk en deed den wind naar west draaien en bracht neerslag in het noorden van ons land. Overal rondom dit minimum wordt lichte sneeuwval waar- genomen, of valt natte sneeuw. Terwijl de temperatuur in het hooge noorden ver bo ven normaal blijft, breidde het vorstgebied zich over geheel Frankryk uit. In het westen bleef de vdrst matig, strenge vorst heerscht in het oosten. Behalve in het noor den van Scandinavie en langs de Duitsche oostzeekust viel neerslag van beteekenis. In de Alpen is het zeer koud, op het Jungfrau- joch daalde de temperatuur tot min negen- tien graden en de Santis meldt storm uit noordoost met min dertien graden. Op beide stations is de hemel onbewolkt en de lucht zeer droog. In onze omgeving zal de temperatuur bij betrokken en nevelig weer om het vriespunt blijven. In het noorden en midden van het land kan lichte regen op den bevroren grond aanleiding ge ven tot gladde wegen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrytui- gen en andere voertuigen van 16.23 uur tot 7.40 uur licht op. men. KERSTBIJEENKOMST INST. VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. In samenwerking met de partij-afdeeling heeft het Instituut voor Arbeidersontwikke- ling een Kerstbijeenkomst gehouden in de Unie, waarvoor slechts matige belangstel- ling bestond. Het muziekgezelschap „Roode Klanken" van Heiloo verzorgde op verdienstelijke wijze het muzikale gedeelte. Frans Nienhuys declameerde en gaf o.m. een fragment uit het boek van Henri Bar- busse „Het Ridderkruis". De heer H. Ploeg uit Utrecht sprak de Kerstrede en gaf een kort overzicht over den toestand in buiten- en binnenland en constateerde, dat een somber beeld voor ons eprijst in deze Kerstdagen. Voor de S.D.A.P. wacht de zware taak strijd te voeren voor een constructieve politiek. IN HUIZE WESTERLICHT. Op den tweeden Kerstdag werd's avonds in de leeszaal voor de bewoners van> de verpleegafdeeling het kerstfeest gevierd. Allen (behalve de ernstigen) waren daar bij elkander gebracht. Door de zusters was de zaal buitengewoon mooi versierd en er was een flinke kerstboom opgesteld. Ver- schillende kerstliederen werden door 2 of INGEKOMEN PERSONEN. A. M. J. Groot, R.K., zonder beroep, Lan- gestraat 32, van Bergen. J. de Ridder, geen, reiziger, en echtgenoote en dochter, Oudegracht 154b, van Bergen. G. H. Borst, R.K., dienstbode, Maclaine Pont- straat 30, van Obdam. C. Borst, R.K., dienstbode, van Houtenkade 12, van Ob dam. K. Zwikker, N.H., gevangenbe- waarder, en echtgenoote, van der Kaaystr. 42, van Assen. M. Hendriks, R.K., dienst bode, Kennemerpark 1, van Spanbroek. J. Gol, N.H., timmerman, Nieuwpoortslaan 130, van Deventer. J. Wichers, N.H., zonder beroep, Nieuwpoortslaan 24, van Nymegen. P. Leijen, R.K., lijnwerker P. T. T., en echtgenoote en kinderen, Tulp- straat 3, van Bergen. D. Roet. N.I., han- delsreiziger, en echtgenoote en dochter, K. van 't Veerstraat 10, van 's-Gravenhage. W L. de Vries, N.H., echtg. van C. Blom, huishoudster, Spoorstraat 81, van Castri cum. D. Ruig, geen, arbeider Ned. Spoor- wegen, en echtgenoote en kinderen, Kin- heimstraat 25, van Schagen. J. H. H. de Jong, N.H., apothekers-assistente, Helder- scheweg 18a, van Haarlem. VERTROKKEN PERSONEN. P. filok, OBisCl, visscher, van Noorder- kade 14 naar Heiloo. J. Elings, geen, fabr.arb., van Noorderkade 14 naar Heiloo. M. A. W. van Dosselaar, R.K., zonder beroep van St. Annastraat 12 naar Koedijk. H. J. M Prays, R.K., echtg. van L. M. A. Charmant, R.K., zonder beroep, en dochter, van Groot-Nieuwland 13 naar Amsterdam. C. C. van Elburg, R.K., zonder beroep, van Eikelenbergstraat 8 naar Amsterdam. S. T. Zeeman, geen, echtg. van E. W. Kraal, van Nassaulaan 24 naar Leerdam. C. Valenkamp, N.H., wagenmaker, van Van Houtenkade 22 naar Abcoude. C. Ooster- hoorn, geen, smid, en echtgenoote, van Ken- nemerstraatweg 162 naar Heiloo. K. van Dyk, N.I., winkelierster, en zuster, z.b., van Langestraat 42 naar Den Helder. T. A. Vis, geen, hulp in de huishouding, van Vis- scherslaan 18 naar Leeuwarden. M. A. J. van Will, R.K., jeugdleidster, van Oude gracht 283 naar Amsterdam. M. Bas, N.H., dienstbode, van Wilhelminalaan 7 naar Graft. J. Wansink, geen, makelaar. van Stuartstraat 60 naar Amsterdam. H. M. van Cleef, R.K., leidster bij de Graal, van Oudegracht 283 naar 's-Gravenhage. P. Tuinier, geen, vischkoopman, van Drebbel- straat 9 naar Oudorp. J. Kerkhoven, N.H., administrates, en echtgenoote, van Wester- weg 112 naar Amsterdam. C. M. Lobach, R.K., zonder beroep, van Lindenlaan 121 n. Tilburg. J. Goesinne, N.H., arbeider, van Bierkade 13 naar St. Pancras. M. C. Heemskerk, R.K., leerl. verpleegster, van Van Everdingenstraat 18 naar Noordwyker- hout. M. C. Suiker, R.K., dienstbode, van Hoeverpad 13 naar Obdam, Berkmeer. M. G. Bruin, R.K., winkeljuffrouw, van Laat 177 naar Harenkarspel. A. Vels, N.H., maga- zijnbediende, en echtgenoote en kinderen, van Langestraat 78 naar Bergen. S. Schurer, N.H., timmerman, en echtgenoote, van Lindegracht 23 naar Heiloo. J. Sietsma, geen, ass. landmeter, van Houtweg 28 naar Columbia. H. A. G. van der Werff, R.K., kantoorbediende, van Westerweg 106a naar 's-Gravenhage. J. P. Cornelisse, R.K., machinist K. M., en echtgenoote en zoon, van Rembrandtstraat 4 naar Den Helder. B. de Grand, geen, meubelmaker, van Uitenboschstraat 76 naar Heiloo. G. B. J. Vogelzang, geen, kantoorbediende, van Lyceumstraat 59 naar Texel. H. J. Kollis, N.H., melkcontroleur, van Stationsweg 48 n. Landsmeer. A. Kluft, geen, dienstbode, van Achterstraat 37 naar Beemster. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 waterbouwkun- dige, 3 glas in loodzetters, 1 glazenwasr scher, 1 steewbikker, 3 steenhouwers, 5 stratenmakers, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden., 4 tegelzetters, 1 graniet- werker, 9 betonwerkers, 18 voegers, 39 opperlieden, 25 stucadoors, 45 schilders, 128 grondwerkers, 56 metselaars, 110 tim- merlieden. Groep metaalindustrie: 13 bankwerkers, 3 blikslagers, .5 carrosseriebouwers, 2 constructiewerkers, 11 electriciens, 3 fit ters, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 5 klinkers, 17 loodgieters, 2 lijnwerkers, 5 machinisten, 3 machinetee- kenaars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 18 monteurs, 2 orgelma- kers, 1 pianostemmer, 4 plaatwerkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellak- ker, 1 scheepsbouwer, 2 scheepstimmerlie- den, 2 scheepswerkt. kurdigen, 7 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaan- der, 3 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 5 yzerwerkers, 1 zandbereider. Groep verkeerswezen: 66 chauffeurs, 7 koetsiers, 14 sohippers, 1 kapitein- en 1

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 2