Waar het recht zijn loop heeft VAN KABOUTER FLIP EN ZIJN VRIENDJE WIP. Sport DOOVE MAN DOOR AUTO AANGEREDEN. Heeft een werklooze recht op steun of niet? Substituut-officier veroordeeld. Hij was in Renswoude bij een verkeersongeval betrokken. Alkmaarsche Politierechter Langs de N.H.V.B.-velden. Glimlachje TWEEDE BLAD 3 MIJNWERKER VERONGELUKT. In de mijn Laura is de houwer L. V. uit Nieuwenhagen door afvallend gesteente ge- wond. In het ziekenhuis te Heerlen, waar- heen hy werd vervoerd, is hij aan de ge- volgen overleden. HET ONGELUK VAN DEN HEER MOK. De justitie te Amsterdam heeft, zooals wij meldden, het lijk van den heer Mok vrijge- geven; uit het onderzoek is met vrij groote zekerheid komen vast te staan, dat de heer M. te water geraakt en verdronken is. Het is niet onwaarschijnlijk, dat het lichaam ge- ruimen tijd geleden is gevonden en beroofd van het geld en daarna weer in het water is geworpen. Daarop wijst ook de omgekeerde achterzak. Dit is temeer waarschijnlijk, daar kort na de vermissing bekend was gewor- den, dat de heer M. geld bij zich had. VREDE OP AARDE! Een inwoner van Leiden heeft in dezen Kersttijd moeten ondervinden, dat er nog niet overal op aarde vrede heerscht. Toen zijn gezin uit de kerk terugkwam vond het tot zyn groote verbazing *den Kerstboom ontstoken, hoewel er niemand thuis was geweest. Aldra bleek, dat een ongenoode gast zich door een keukenraam toegang tot de woning had verschaft, zich rijkelijk te goed had gedaan aan het gereed staande Kerstdiner, den wijnkelder had aangespro- ken en er daarna met 'n paar tientjes van- door was gegaan. Blijkbaar gunde dit Kerstmannetje zijn gastheer tegen wil en dank zelfs niet een deel van den qvervloe- digen maaltijd, want het restant van al het lekkers maakte hij onbruikbaar door er petroleum over te gieten. Zijn vredige „after diner"-stemming heeft echter niet lang geduurd. De politie reken- de hem weldra in; hij bekende uit wraak te hebben gehandeld. ONWELKOME KERSTMANNEN. Negentien kippen spoorloos verdwenen. De dagen voorafgegaan aan het kerstfeest vertoonen helaas maar al te dikwijls een stijging van de, als men het groote woord bezigen mag, criminaliteit. De kleine dief- stal is in de donkere dagen voor kerstmis aan de orde van den dag en hoofdzakel'ik betreft het dan artikelen, die bijzondere handelswaarde opleveren met het oog op de komende feestdagen. Koniinen verdwij- nen dan op raadselachtige wijze uit de hok- ken, kippen gaan denzelfden weg op. De politie deelde aan het „Hbld." mede, dat in de dagen v66r Kerstmis op verschillende plaatsen in Hilversum in totaal 19 kipoen werden buitgemaakt dpor oneerlijke lieden. Van de gemeentelijke kweekerij aan den Meentweg in het Spanderswoud werden twee mooie blauwsparren gekapt, die waar schijnlijk wel als kerstboomen zullen heb ben dienst gedaan. Los van deze diefstal- len staat dan nog de ontvreemding van een partij steenen, een aantal damesondergoe- deren en een paar dameshandschoenen. Gedurende de kerstdagen werden boven- dien nog twee fietsen ontvreemd. DE STICHTING „ONS KIND". Hoe men het fonds van de stichting denkt te vormen. Het fonds, dat de stichting „Ons Kind" bijeen hoop te brengen en dat door H.K.H. prinses Juliana en Z.K.H. prins Bernhard wordt aanvaard als een nationaal geschenk ter gelegenheid van de geboorte van het prinselijk kind, hoopt men te vormen, in de eerste plaats uit het batig saldo van den verkoop van de twee luxe-uitgaven van het boek „Ons Kind", gids voor jonge moeders. De prijs van deze uitgaven f 100 of f 25 is weliswaar aanzienlijk te noemen, maar daar staat tegenover, dat de namen van de in- teekenaren op een van deze beide edities, waarvan de eerste uit genummerde exem- plaren op bijzonder papier bestaat, vermeld worden in de uitgave en op de oorkonde welke het H.K.H. aan te bieden exemplaar zal vergezellen. Intusschen deelt het Landelijk comite van aanbeveling mede, dat ook zy, die het fonds op andere wijze willen helpen aangroeien, daartoe ruimschoots gelegenheid krijgen. Ten eerste door storting op de postreke- ning van den penningmeester, den heer J. M. G. van Lanschot te's Hertogenbosch (nr. 175.70 van firma F. van Lanschot met ver- melding „Ons Kind") en ten tweede door het koopen van zegeltjes, die het publiek binnenkort door vele jeugdige handen zul len worden aangeboden en die men reeds zal kunnen verkrijgen van een waarde van vyf cent af. den kranten ontvangen, waarin onze „twee- ton puzzle voor Het Kind" opgenomen werd. Deze puzzle werd door het secretariaat aan ruim 700 bladen in ons land gezonden, en meer dan de helft daarvan heeft haar wil len plaatsen. Zaterdag werd de termijn van inzending daarvan gesloten. Verleden jaar ontvingen we op onze puzzle bijna 40.000 op- lossingen; dit jaar is het tot ongeveer 60.000 gestegen, hetgeen dus een zeer aanmerke- lyke vooruitgang is. Ik behoef u ten slotte niet te wyzen op de alleraardigste nieuwjaarsprentbriefkaart met de kleuters, die hun goede wenschen de wereld inzenden. Deze en de andere kinder- kaarten zijn bij uitstek geschikt, om thans gebruikt te worden, nu over enkele dagen het jaar ten einde zal zijn. De laatste loodjes wegen het zwaarst", zoo besloot freule von Geusau het gesprek. „De twee ton te behalen, dat zou het mooist denkbare resultaat zijn voor de misdeelde jeugd, voor wie hulp en steun in dezen tijd zoo dringend van noode is. En daarom drage een ieder nog zijn steentje by". DE GEINTERNEERDE SPANJAARDEN. Regeering acht afdoende maat- regelen noodig. Op vragen van den heer Van der Goes van Naters betreffende het nemen van maatregelen ter voorkoming van ontvluch- ting der hier te lande gei'nterneerde Span- jaarden, heeft de minister van Binnenland- sche Zaken geantwoord: Zes te Zeist, vier te Eindhoven en vijf te 's-Gravenhage ondergebrachte Spanjaarden hebben de hun aangewezen verblijfplaatsen en voor zoover bekend, het land verlaten. Het verhoudingsgewijs zeer groote aantal voortvluchtigen (15 op een totaal van 68 ge'fnterneerden) maakte het nemen van af doende maatregelen noodzakelijk om ver- dere ontvluchting te voorkomen. Op 6 December j.l. werd daarom bevel gegeven, de 53 nog hier te lande aanwezige ge'fnterneerden, in afwachting van hun overbrenging naar een speciaal voor hen in te richten verblyfplaats, voorloopig aan te houden. Deze gei'nterneerden zijn thans ondergebracht in de Citadelkazerne te Gorinchem, waar zij onder voortdurend toezicht staan NEDERLAND EN ABESSINTE. Een geheel zelfstandig initiatief. Naar aanleiding van de vragen van den heer Albsrda in verband met de door de regeering ondernomen stappen, ten einde te komen tot erkenningen van de verovering van Abessinie door Italie, verwijst de mi nister van Buitenlandsche Zaken allereerst naar de mededeelingen, gedaan op 24 De cember j.l. bij de beantwoording van de omtrent deze aangelegenheid door den heer Wijnkoop gestelde vragen. Voorts wordt het volgende gezegd: De regeering heeft gemeend te moeten aanvangen met raadpleging van de Oslo- staten aangaande het doen van stappen bij de regeeringen van Frankrjjk en van Groot- Brittannie. Een behandeling, gemeenschappelijk met al die regeeringen, met welke de Neder- landsche regeering ten aanzien van het conflict in den Volkenbond eenzelfde ge- dragslijn heeft gevolgd, zou beteekenen een hernieuwde aan-de-orde-stelling in den Vol kenbond. Afgescheiden van het uitstel, dat daarvan een gevolg zou zijn geweest, heeft ook de overweging gegolden, dat door de opheffing der sancties de verplichtingen in- gevolge het Volkenbondspact in dit geval waren uitgeput. Het initiatief tot de ondernomen stappen is geheel zelfstandig en zonder eenige be- invloeden van derden genomen. De minister is van meening, dat het ge- bruik van den titel de erkenning van de souvereiniteit niet behoeft in te sluiten. De bedoeling is intusschen erkenning van het voldongen feit. De erkennng van een feit kan niet in stryd zijn met eenig zedelijk beginsel. Irn^en de minister van meening ware, dat de erken ning het aanzien van Nederland zou scha- den, zou hij geen stappen hebben onder nomen om daartoe te geraken. Ernstige verwondingen. Vanmorgen omstreeks 8 uur werd de doove 50-jarige Waasdorp uit Sassenheim nabij de Klinkenbergerbrug door het niet hooren van signalen aangereden door een zwaren vrachtwagen met steenen geladen, komende uit de richting Haarlem, en onge veer 25 meter medegesleurd. Na voorloopig in het Sta Bernardusgesticht te Sassenheim verbonden te zijn, is hij in bedenkelijken toestand op advies van dokter Hueber uit Sassenheim per ziekenauto naar het St. Elisabethgesticht te Leiden vervoerd. De verwondingen zijn zeer ernstig. VERKOOP DER KINDERZEGELS EEN SUCCES. Dit jaar 20.000 oplossingen op de 2-ton puzzle meer. „Bijna vier weken kan het Nederlandsche volk nu overal de weldadigheidspostzegels en prentbriefkaarten voor het kind koopen, en in dien tijd hebben wij mogen constatee- ren, dat onze oproep voor de „twee ton"-actie krachtdadig te steunen, niet onbeantwoord is gebleven", aldus de secretaresse van de Centrale Propaganda-Commissie voor den verkoop der weldadigheidspostzegels, jkvr. mr. M. J. E. B, Alting von Geusau te 's-Gra venhage. „Er is vrijwel geen gemeente in ons land aan te wijzen, waar men in deze weken niet getracht heeft, een zoo groot mo- gelijken afzet te verkrijgen; uit de kleinste plaatsen bereikten ons dienaangaande goede berichten. Met groote voldoening heeft de commissie voorts mogen ontwaren, dat het in de groote steden, als Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Groningen, Utrecht en Arnhem ean- merkelijk vlotter met den verkoop gaat dan het vorige jaar. In de eerste plaats geloof ik, dit te mogen toeschrijven aan den post- ^egel zelf: het aardige „Halsje" heeft alge- meene instemming en goedkeuring gevon den. Maar zeker ook, en dat wil ik met bij zondere erkentelijkheid gaarne verklaren, danken wij de tot heden bereikte resultaten in niet-geringe mate aan de zeer groote medewerking van de pers, ook van de periodieke pers. Ik heb b.v. eenige honder- (Zitting van Maandag 27 December.) De laatste zitting, die de politierechter mr. Ledeboer van dit jaar nog hield, droeg een uitermate droog karakter. Van de on geveer 20 zaken, welke op de rol vermeld stonden, waren er niet minder dan 15 gewijd aan vervalschte inkomstenformulieren van werkloozen en hierdoor kroop de middag, die in de meeste gevallen althans voor den journalist tot de aardigste behoort, voorbij als een slak. Geen enkel vleugje humor kwam er hedenmiddag over de lip- pen van de edelachtbaren en zeer ken- merkend in zulke gevallen op de pu- blieke tribune werd het na eenige uren van stil luisteren, bedenkelijk roezemoezig. Het is echter wel een teeken des tijds, dat de politierechter zoo tal van vervalschings- zaakjes moeaj behandelen, immers in een periode, waarin men niet of ter nauwernood te doen heeft met werkloosheid, komen die dingen niet voor. Thans even wel zijn der- gelijke affairetjes aan de orde van den dag en eigenlijk is het ook maar verstandig om ze op te potten tot een bepaalden dag en dan weer eens een tijdje rust te nemen. Maar zoo zaten we dan gistermiddag met die heele lijst van schuldige werkloozen, die, de een in meerdere, de ander in mindere mate zich aan bovengenoemde feiten hadden schuldig gemaakt. En bij al deze zaken was er een, welke bijzonderlijk werd uitgeplozen en waarbij men gevoeglijk kan spreken van een juri- disch steekspel. Het was de zaak tegen Willem R. uit Alkmaar, die het werkloozen- opgavenformulier valschelijk had ingevuld op 23 Augustus van dit jaar. Het bleek n.l., dat deze verdachte in die week 29 gulden had verdiend, daarvan geen melding had gemaakt en rustig het bedoelde formulier had ingevuld, daarmee te kennen gevend, dat hij werkloos was geweest en uit dien hoofde nog eens 6 gulden extra had opge- streken. Verdachte had derhalve een week van 35 gulden gemaakt. De officier van justitie, mr. v. d. Feen de Lille zag hierin nu eindelijk eens een feit, dat strafrechtelijk te vervolgen valt, temeer, daar de directeur van Sociale Zaken, de heer v. d. Heuvel, in het voor-onderzoek verklaard had, dat, als men werkloos was, er een recht bestond op uitkeering. Indien dit werkelijk het geval geweest zou zijn, dan kon de officier dezen verdachte gevoeg lijk vervolgen, want dan had hij misbruik van dat recht gemaakt Om in de bewijs- voering zoo sterk mogelyk te staan, had de officier ten overvloede den wethouder van sociale zaken gedagvaard, die te dien op- Bij tusschentijdsche uitspraak in verband met de Kerstdagen, heeft de Utrechtsche rechtbank graaf O. E. G. van Limburg Stirum, substituut-officier van Justitie aan de arrondissementsrechtbank te Arnhem, veroordeeld tot 400 boete of 40 dagen hechtenis, wegens een aanrijding met doo- delijken afloop, waarvan een meisje Van V. te Renswoude het slachtoffer werd. De behandeling van deze strafzaak ge- sChiedde niet onder bijwoning van de pers, aangezien de zaak niet van te voren was bekend gemaakt. Het is namelijk gewoonte, dat de recht- bank-verslaggevers ruimschoots van te vo ren schriftelijke opgave krijgen van de zaken die op een strafzitting behandeld worden. De zaak tegen den heer Van L. S. is ech ter, aldus lezen we in „Het Volk" niet be handeld op de gewone „rol", maar tusschen de civiele zaken door, op een Donderdag- middag, en het personeel van de griffie heeft deze zaak te laat opgemerkt, om de pers nog te kunnen inlichten Slechts door een toevallige omstandigheid is het bovenstaande bekend geworden. De vader van het doodgereden meisje is na melijk een lezer van de christelijke „Nieuwe Utrechtsche Courant", en is naar de redac- tie gegaan om de feiten bekend te maken, daar naar zijn meening de verdachte in dit geval een bevoorrechte positie inn am. Een verklaring. De redactie van genoemd blad is op on derzoek gegaan en wendde zich tot den Officier van Justitie, mr. A. N. Fabius. Deze was van meening, dat er niets te verbergen was, en hij was bereid informa- i t zichte aan een langdurig onderzoek werd onderworpen. Het ging er in het gegeven geval dus om, of de verdachte, toen hij het hem toegezonden gezinsbriefje had inge vuld, nu automatisch recht had op onder- steuning, onafhankelijk of hij daartoe in de termen viel, ja dan neen. Dit laatste immers zou de dienstdoende controleur moeten on- derzoeken. Allereerst werd dus de vraag behandeld, heeft een werkloos persoon recht op uit keering. Neen, zegt de wethouder, want de minister heeft nadrukkelijk gezegd, dat geen enkele persoon in welken vorm dan ook recht kan doen gelden. Het is en de po litierechter zei het zoo kernachtig meer een genade en dan is er dus van recht geen sprake. Maar, zoo redeneert de officier zeer terecht verder, als men werkloos is en men kan aantoonen, dat men absoluut geen in- komen meer heeft, is er dan eenige instantie in den lande die zulk een persoon een uit keering van het rijk kan beletten? Daarge- laten natuurlyk bij personen, die zich niet aan de orde houden of anderszins geen aan- spraak kunnen doen gelden. En nu was het merkwaardige, dat de directeur van sociale zaken verklaard had, dat er wel degelijk een recht op uitkeering bestaat, terwijl deze getuige ter openbare terechtzitting komt vertellen, dat hy die bewering niet voor de voile 100 durft handhaven. Nu ontkent de directeur en hij zegt, dat er geen recht op uitkeering bestaat. De officier van justitie zit hier met een juridische moeilijkheid, waaruit men niet gemakkelijk komt. Daarom is het allereerst zaak, dat er van gemeentewege een verorde- ning komt, waarin eens en voor altijd wordt vastgelegd of er bij werkloozen een recht bestaat of niet. Als die er is, dan kan ik aldus de of ficier een steunfraude-zaak in Alkmaar vervolgen en eerder niet. Zoolang dus niet precies vaststaat, waaraan men zich ten deze heeft te houden, zal er voor spr. geen aanleiding meer zijn om in dergelijke zaken een vervolging op touw te zetten. En voor bovenbedoeld geval, dat wij eens uitvoerig behandeld hebben, omdat ook wij de nood- zaak van een wettelijke regeling urgent achten, requireerde spr. vrijspraak. Mr. Prins, die bij de behandeling van deze zaak een voorname rol speelde, en die er niet weinig toe heeft bygedragen, dat de officier hier tot bovenbeschreven requisitoir kwam, achtte vrijspraak juridisch niet juist en vroeg voor zijn client ontslag van rechtsver- volging. De politierechter, die mede deze zaak uitvoerig had helpen uitpluizen, achtte het tenslotte ook niet bewezen, dat uit het invullen van het formulier het recht voort- vloeit om steun en ontsloeg verdachte van rechtsvervolging. ties te verschaffen. Hij vertelde het vol gende: „De aanrijding vond plaats in Januari van dit jaar. Toen de gegevens omtrent de aanrijding by het parket waren binnen- gekomen, werd de zaak in handen gesteld van den rechter-commissaris. Daarna werd de dagvaarding uitgebracht en zou de zaak behandeld worden in een gewone rechtszit- ting in het voorjaar van dit jaar. Er werd echter verzet aangeteekend tegen de dagvaarding, en dit werd in raad- kamer behandeld. De president was toen mr. Kaars Sypestein. De rechtbank, in raadkamer, stelde den verdachte buiten vervolging en hoewel ik ook van oordeel was, dat deze aanrijdings- zaak zeer twijfelachtig was, wat de schuld van den verdachte aanging, heb ik toch tegen de beslissing appel aangeteekend bij het gerechtshof in Amsterdam. Dit besliste, dat de zaak toch vervolgd zou moeten worden. Inmiddels was het reeds Juli geworden. Na mijn vacantie heb ik de zaak opnieuw aangebracht en de ver dachte zou toen hebben moeten terecht staan in September, maar hij werd ziek en zoo moest de behandeling opnieuw wor den uitgesteld. Deze heeft nu plaatsgevon- den op 16 December. Juist omdat het een substituut Officier van Justitie betrof, is de zaak doorgezet en vervolgd. En juist daarom is er een meer- voudige Kamer gevormd, welke gepresi- deerd werd door den president der Utrecht sche rechtbank, mr. M. E. Havelaar, zelf, en waarin ik zelf optrad als vertegenwoor- diger van het Openbaar Ministerie. Dat de zaak niet op een Dinsdag behan deld is, dus op den gewonen dag der strafzitting, vindt ook hierin zijn oorzaak, zoo deelde mr. Fabius verder mee, dat deze Dinsdagen altijd volop bezet zijn met strafzittingen van meervoudige Kamersvan de gewone samenstelling. Bovendien moes- ten de bijzittende rechters ook anderen zijn dan die In de meervoudige raadkamer zit ting gehad hadden. Deze rechters hadden den verdachte in raadkamer buiten vervol ging gesteld Als bijzittende rechters traden nu op mr. Loeff en mr. Plugge, en die zijn Dinsdags ook bezet. Volgens mr. Fabius was de zitting dien Donderdagmiddag openbaar. Inderdaad zijn de vader van het meisje er met zes andere inwoners ven Renswoude toegelaten. Mr. Fabius meende, dat er niets gebeurd is, dat de gedachte zou kunnen wettigen aan een afwijkenden gang van zaken. Geheel bevredigend kunnen wij, zoo schrijft „Het Volk" verder, deze uiteenzet- ting toch niet vinden. Er zijn wel wat veel toevalligheden in den gang van zaken. De officier zeide ons nog, dat er zoo- velen terechtstaan wegens dood door schuld en dat dezelfde zaak, ware er een andere verdachte geweest, zeker niet zou zijn vervolgd, omdat het uiterst twijfelach tig was, of hier van grove schuld sprake was. Officier en rechters wilden in eerste instantie dan ook niet tot vervolging over- gaan. Maar het Hof in Amsterdam bleek een andere opvatting te huldigen. Niet in te zien valt naar onze meening, waarom de zaak niet op de gewone Dins- dagsche rol kon worden behandeld, "bij— voorbeeld naafloop van de middagzitting, die veelal om vijf uur uiterlijk sluit. Wij zien verder eenige tegenstrijdigheid tusschen de woorden van den officier, waar hij zegt, dat de zaak niet van groot gewicht was en het feit, dat hij toch een hooge boete eischte, en dat de rechtbank ook een belangrijke straf heeft opgelegd. Slechts weinig resultaten binnen- gekomen. O. F. C. I herneerat 6e leiding. Alkmaar II en Bergen II behouden hun kleine kans. Er is van het vastgestelde flinke Kerst- programma niet zoo heel veel terecht geko- men, daar vele ontmoetingen nog ter elfder ure werden uitgesteld. Zijn de weinige resultaten in een enkele afdeeling nog oorzaak geweest, dat een eventueel kampioenschap vasteren vorm heeft gekregen; weer in andere afdeelingen is de spanning inmiddels blyven toenemen. Zoo heeft in de eerste klasse A O. F. C. I opnieuw de leiding hernomen, dank zij de magere 10 zege, in eigen huis op R. C. Z. I behaald. Natuurlyk zouden de Zaandamsche racers die geducht in het leelijke hoekje zitten terdege weren, om het degradatie-gevaar te keeren. Ze kon- den de Oostzaners echter den voet niet dwars zetten, waarby tevens hun eigen positie zeer precair wordt. De kopgroep is thans: O. F. C. I 10 6 3 1 25—10 15 C. S. V. I 10 6 2 2 34—24 14 Zaandijk II 9 6 0 3 35—18 12 De tweede klasse B liet ten slotte alleen het resultaat van den derby Alkmaarsche Boys IIIAlkmaar II zien. Het begin deed voor de rood-witten heel wat verwachten, want men was da- delijk sterk in den aanval enbinnen vyf minuten had men reeds drie maal den paal opgezocht. Ook de groen-witten hadden een enkele maal pech op dezelfde wijze. Na de rust herhaalde deze gevallen zich nog eenige malen en hoewel het „rood- witte-leder" het meest aan het doel „ge- sproken" had, kwam toch een groen-witte 21 zege. De geblokten zijn nu wel voor goed uitgeschakeld, terwijl de Alkmaar- reserves hun kleine kans - er moet nog tegen de beide concurrenten gespeeld wor den behouden, zooals de stand aan den kop laat zien: M. E. V. O. I 10 8 0 2 27—11 16 Koedijk I 11 8 0 3 44—19 16 Alkmaar II 10 6 1 3 40—20 13 In de tweede klasse D konden alle ontmoetingen doorgang vinden. Z. V. V. IV dat een bezoek aan Z. F. C. VI bracht, omzeilde op keurige wijze deze lastige klip, door juist met 12 te winnen. Er zal nu met de nog vier res- teerende wedstrijden, heel wat moeten gebeuren, als het kampioenschap niet bij de blauw zwarten terecht komt. Alcmaria V bracht een bezoek aan K. V. V. 5 en de withemden deden wat van hen verwacht mocht worden. Ze wonnen nl. met 72. Ook de derby Alkmaar IIIAlkmaarsche Boys IV bracht een groen-witte zege en met dezelfde cijfers (21). De stand is hier nu: Z V. V. IV 10 8 1 Z. F. C. VI 10 6 1 Alcmaria V 10 5 1 Alkm. Boys IV 11 5 1 W. F. C. VI 7 3 2 Zaandijk III 10 4 0 Alkmaar III 7 2 0 K. V. V. V 9 1 0 En wel bedankt voor de sigaren, hoor! Ze staan juist voor me. 69. De kraaien, die nu tussen twee vuren zaten, zochten thans ijlings een goed heen- komen, achterna gezet door de adelaar, die er velen van hen nog een gevoelige afstraffing toediende. 70. Toen de laatste kraai verdwenen was, ging de adelaar eens kijken wie hem zo dapper had geholpen. Hij ontdekte de twee vrienden en was wel verbaasd. Hjj dankte beiden voor hun moedig gedrag. 1 38—16 17 3 34—18 13 4 41—26 11 5 35—38 11 2 17—11 8 6 29—26 8 5 18—35 4 8 14—56 2

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 7