QemeeHtecaden hchr U Noq? <|EEN AchTERLickr? ST. PANCRAS HEILOO WINKEL Dinsdag vergaderde de raad. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT van WOENSDAG 29 DECEMBER 1937. Overdracht van het G.E.B. Het tweede „geval-Hansen". Wie deed mededeelingen over geheime stuk ken? De gistermiddag ten gemeentehuize ge houden vergadering van den raad dezer ge- meente werd door alle leden bijgewoond. Voorzitter was de heer J. Kroonenburg, bur- gemeester-secretaris. De notulen werden na lezing onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken Van Ged. Staten eenige goedkeurings- besluiten en een mededeeling, waarin ge- zegd werd, dat de stand der gemeentefinan- cien nog geen verlaging der vermakelijk- heidsbelasting gedoogt. Ingekomen was ver- der de mededeeling van goedkeuring der rekening van den keuringsdienst te Alk- maar; de bijdrage van St. Pancras zal zijn f 112.88. Het G.E.B. met ingang van 1 Jan. a.s. overgedragen aan de provincie. Hierop kwam het belangrijkste agenda- punt aan de orde: Voorstel van B. en W. tot overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N, met ingang van 1 Jan. a.s. De voorzit ter deelde de voorwaarden mede, waarop die overdracht zal kunnen plaats hebben en maakte duidelijk, dat die aanmerkelijk voordeeliger zijn dan de eerst gestelde, welke door de commissie voor de lichtbe- drijven waren afgewezen. Wij hebben in ons no. van 23 December 1937 reeds een uit eenzetting van die nieuwe voorwaarden ge- publiceerd en meenen daarom thans te kun nen volstaan met het volgende resume: de overname zal geschieden met ovemame der kapitaalschuld, waardoor de uitkeering wegens winstderving tot en met 1942 op 1 Oct. van dat jaar zou het contract met het P.E.N, afloopen en stellig niet meer ver nieuwd worden, zoodat het bedrijf dan toch aan de provincie zou komen f 2000 per gemeente hooger zal zijn dan aanvankelijk was bepaald, toen de boekwaarde was be- rekend. Voor straatverlichting zal tot 1943 niet meer behoeven te worden betaald dan thans, ofschoon zij volgens de tarieven van het P.E.N. 6000 duurder zou zijn. Aan het gasbedrijf zal f 1625 per jaar worden be taald, zooals ook nu gebeurt en de verreke- ning van den door het gasbedrijf gebruik- ten electrischen stroom zal op denzelfden voet blijven geschieden. Het vastrechttarief blijft onveranderd. Dit alles geldt tot 1943. Daama worden de tarieven van het P.E.N, ingevoerd. Twee aan het G.E.B. verbonden menschen, n.l. de heeren Erkamp en Ruiter, blijven in dienst voor hetzelfde werk en de derde, de heer Miessen, kan ook blijven, maar hem wordt ander werk opgedragen, echter tegen dezelfde bezoldiging als bij thans geniet. In antwoord op een vraag van den heer Wagenaar zeide de voorzitter, dat tot 1 Jan. 1943 de tarieven enz. niet an- ders zullen zijn dan thans. Daama zullen de tarieven gelden zooals het P.E.N, dan heeft. We zouden dan toch verandering krijgen, omdat dan immers ons contract zou afloo pen. De provincie wil nu eenmaal, net als met het waterleidingbedrijf, alles in een hand. Als wij thans weigeren, zullen wij geen betere voorwaarden kunnen bedingen, zooals wij thans hebben kunnen verkrijgen. Dan toch zal geen uitbetaling van kapitaal schuld plaats hebben. De heer Lek stelde het voordeel hiervan In het licht. De voorzitter voegde hier nog aan toe, dat het reservefonds van het G.E.B. ook in het bezit blijft van de gemeente en later dus eventueel kan worden aangewend ten bate van het gasbedrijf. Hierop werd zonder stemming beslo- ten tot overdracht van het G.E.B. aan de provincie. De voorzitter constateerde, dat de verschillende gemeenten hun best hebben gedaan het bedrijf groot te maken en de tarieven aan den lagen kant te houden. Hij vond het wel jammer, dat een zoo gezond bedrijf moest worden overgedragen aan de provincie. Verschillende heeren spraken nog in den zelfden geest. De heer Kloosterboer had gehoopt, dat er een algemeene vergadering van de electr. commissie zou zijn gehouden, dan was alles veel duidelijker geworden, door- dat men dan alles beter had kunnen over- zien. De voorzitter meende overduidelijk te zijn geweest in zijn uiteenzettingen. De wethouders, die geen lid van de commissie waren, zijn bij de besprekingen geweest, dus alle B.'s en W.'s der betrokken gemeenten. Dat de stukken wat laat verspreid werden onder de leden, was niet te voorkomen en gebeurde den dag na de vergadering der commissie. Spr. erkende, dat de tijd van in- werking voor de raadsleden, die niet de ver gadering meemaakten, wel wat kort was. Wie verried het geheim? De voorzitter achtte het zijn plicht een zaak van onaangenamen aard aan te roeren. De stukken voor de commissie van de lichtbedrijven waren vertrouwelijk en de vergadering dier commissie was geheimhou- ding opgelegd en toch zijn mededeelingen over den inhoud van de voorwaarden voor ovemame van het G.E.B. in enkele bladen gepubliceerd. Zooals ook in drie gemeente- raden, waarin de overdracht is besproken, door de voorzitters is gedaan, vond spr. het ook zijn taak om de leden man voor man te vragen of iemand en zoo ja wie van hen schuldig was aan het vertellen van wat ge heim zou blijven. De beide wethouders gaven een ontken- nend antwoord en zoo deden achtereenvol- gens ook de heeren Jb. Duijf, Wagenaar en Timmer. De heer Kloosterboer achtte zich niet tot antwoorden verplicht, dat zou hij wel willen doen, als de voorzitter het hem vroeg in de functie van hulp-officier van justitie. De heer van Kampen beriep zich op den afgelegden eed bij het zitting-nemen als raadslid, waarin hij voldoenden waar- borg zag tegen loslippigheid. Devoorzitter legde zich hierbij neer, hij wilde aannemen, dat de heer v. K. zijn eed had gehouden en betreurde, dat de heer Kloosterboer geen antwoord wou geven. De heer Kloosterboer vroeg nog wanneer de bescheiden voor de overdracht verzonden zijn aan de raadsleden. De voorzitter: Op Woensdagmorgen en des avonds stonden de nieuwe voorwaar den al in een krant. De heer Kloosterboer meende Mer uit te kunnen afleiden, dat geen der raads leden van St. Pancras dus de mededeelin gen aan den verslaggever kan hebben ver- strekt. De voorzitter had ook niet ver wacht, dat een der leden zijn mond zou heb ben voorbij gepraat. De gemeentebegrooting 1938. Hierop stelde de voorzitter aan de orde de behandeling der gemeentebegroo ting voor 1938. Omdat zij door alle raads leden is nagezien, meende spr., dat artikels- gewijze bespreking achterwege zou kunnen blijven. Hij hoopte, dat men zich zou kunnen bepalen tot algemeene beschouwingen. De heer Kloosterboer vroeg om specificatie van de kosten der verwarming en verlichting van de openbare school. De voorzitter kon die voor dit jaar nog niet geven. Pas als de laatste kwitantie is ingeleverd, zal dit kunnen worden mede- gedeeld. De heer Kloosterboer meende, dat voor het gas f 60 meer zal worden betaald, waarbij komt 40 voor het aanmaken der kachels. De kosten voor de bijzondere school worden hiernaar berekend en het een en ander zal de gemeente komen op een 250 meer dan voorheen. We moesten den boel maar weer afbreken, meende spr. De voorzitter merkte op, dat niet vergeten moet worden dat ook vereenigin- gen in de school bijeenkomen. De kosten per kind van de bijzondere school zijn altijd la ger geweest dan voor de openbare school, gevolg van het feit, dat een school met veel leerlingen goedkooper is te exploiteeren dan een met weinig kinderen. De heer W-agena ar adviseerde te wachten tot het eerste proefjaar is verstre- ken. Reeds nu een beslissing te nemen zou voorbarig zijn. De voorzitter beloofde den raad de noodige gegevens zoo spoedig mogelijk te verstrekken, allicht tegen de volgende raadsvergadering, welke waarschijnlijk in Febr. a.s. zal worden gehouden. De heer van Kampen herinnerde, dat hij het vorige jaar had gevraagd naar de mogelijkheid om den Twuijverweg over te doen aan het hoogheemraadschap en zou thans die vraag willen herhalen, nu de kos ten voor onderhoud van dien weg steeds stijgen. Wat de gaskachels betreft, adviseerde spr. om voor het aanmaken enz. f 10 meer uit te trekken, dus f 50. Het safaris van den ambtenaar ter secre- tarie zou spr. willen verhoogen tot het niveau wat B. en W. wenschelijk achten, met periodieke verhoogingen, zulks om te ont- komen aan den jaarlijkschen „rondedans" van dat salaris in de raadszaal. Ten aanzien van de werkloozen uitte spr. zijn ongenoegen over het feit, dat vele oude- ren dagelijks „achter den kruiwagen moe- ten tippelen". Hij vroeg of het niet moge lijk is smalspoor en kipkarren aan te schaf- fen. Voor de woning van het hoofd der school kon spr. zich vereenigen met huurverlaging met 50 cent. Spr. zou liever zien, dat plan- nen werden ingediend voor den bouw van een nieuwe woning, want de thans bij het schoolhoofd in gebruik zijnde zou spr. bij het raadhuis willen trekken (van welks ge- bouw zij deel uitmaakt). Voor den ge- meentedienst is het raadhuis toch eigenlijk te klein, terwijl bovendien de gehoorigheid niet mag worden weggecijferd. De voorzitter antwoordde, dat de Twuijverweg nog altijd is als de roode lap voor den stier. Overdracht ervan aan het hoogheemraadschap is afgestuit op den on- wil van de Langendijker gemeenten. De ge meente St. Pancras onderhoudt den weg en brengt drievierde der kosten in rekening bij die gemeenten. Het onderhoud zal elk jaar toenemen, voor 1938 zijn weer verschillende bemoeii'ngen noodig, o.-a. vernieuwing van de beschoei'ing, totaal geraamd op f 400. Of er mogelijkheid bestaat om nog tot overdracht te komen, betwijfelde spr. De schoolkachel-aanmaakster is tevreden geweest met de vergoeding van f 40 en nu zag spr. geen aanleiding om daarboven te gaan. Het salaris van den ambtenaar is voor spr. altijd een moeilijkheid. Als diens werk behoorlijk zou worden betaald. moest dat toch hooger zijn dan voor werk in den tuin- bouw, al moet ook daarvoor deskundigheid worden vereischt. Het werk van den amb tenaar is zeer keurig, hij beheert b.v. zelf- standig de steunverleer.ing, werkverschaf- fing en spaarregeling. Wat personeel ter secretarie betreft, is die der gemeente St. Pancras wel zeer schraal bezet, meende spr., met een vergelijking met Broek op Langen- dijk. Een salaris van 600, zooals nu voor- gesteld 100 verhooging), vond spr. nog aan den lagen kant en hij zou het persoon- Hjk heel goed vinden, als de raad daar een schepje bovenop gooide. Aanschaffing van kipkarren en smalspoor zou moeten leiden tot een sneller verloop van het werk en dus verkorting beteekenen van de werkverschaffing. En wat dan? Een vraag zou ook nog zijn of de minister zou goedkeuren, dat gehandeld werd zooals de heer van Kampen wenscht. Uitbreiding van de secretarie zou spr. zeer toejuichen. Er zijn reeds vele pogingen gedaan om bouwterrein te krijgen; op het oogenblik wordt onderhandeld over het huren van een andere woning voor het schoolhoofd. Om nu maar direct met bouw- plannen te komen, leek spr. niet wensche lijk, maar dat er verandering moet komen om uitbreiding van de secretarie te kunnen bereiken, is wel zeker. B. en W. zijn in dezen diligent. De heer vanKampen vroeg nog wat B. en W. denken te doen tegen het staan in portieken e.d. door de straatjeugd. De voorzitter antwoordde, dat een ontwerp voor een verkeersverordening reeds bij Ged. Staten is. Het is spr.'s bedoeling, dat de geheele politieverordening zal wor den behandeld en aangevuld ook met een bepaling ten aanzien van portieken e.d. Het is ook mogelijk deze laatste kwestie voor- loopig afzonderlijk te regelen en later in de politieverordening op te nemen, zoodra die in haar geheel kan worden behandeld en herzien. De heer van Kampen dankte den voorzitter voor diens antwoorden, die hij wel bevredigend achtte, behalve ten aanzien van de kachel-aanmaakster. Zij toch krijgt geen vergoeding voor het „zegel-plakken" en dat wou spr. zien veranderd. Wat de kip karren betreft, spr. zou die kwestie nog graag in overweging zien genomen. De heer Lek zei, dat de Jb. Dekker zelf f 40 had gevraagd voor het aanmaken van de kachels. Spr. erkende, dat het werk met den krui wagen voor de werkloozen zwaar is, maar of nu kipkarren enz. mogen worden aange- schaft, staat nog niet vast. De betrokkenen zelf hebben er ook nog niet om gevraagd, Spr. vond het niet erg, dat telken jare de salarisregeling van den ambtenaar ter secre tarie ter sprake komt. Het hoofd der school moet zoo dicht mo gelijk bij de school blijven wonen. De heer Jb. D u ij f zei, dat 9000 van den kapitaaldienst is opgesoupeerd, dit be- drag moet dus terug komen van den gewo- nen dienst. Er is dus wel wat veranderd in de begrooting, al had de heer Lek ook ge- zegd, dat dit eigenlijk niet het geval was. Het voorstel tot verhooging van de vergoeding voor het aanmaken van de kachels der school werd niet gesteund, zoodat zij gehandhaafd bleef op f 40. De jaarwedde voor den ambtenaar ter secretarie wilde de heer vanKampen zien vastgesteld op f 500 met jaarlijksche verhoogingen van f 50 tot dat de ambtenaar zes dienstjaren heeft. (Hij was tijdelfjk van April '34 af en is vast ambtenaar sinds 1 April 1936.) Spr. wilde een instructie voor den ambtenaar zien opgemaakt met verbod b.v. om werkzaam te zijn als verslaggever. Men vraagt ons of wij iets hebben verteld, zei spr., maar een secretarie-ambtenaar kan het ook wel gedaan hebben. De voorzitter constateerde, dat vol gens dit voorstel het salaris met ingang van 1 April 1938 dan f 700 zou worden. Spr. kon zich hiermee wel vereenigen. Wat de instructie betreft, merkte spr. op, dat men daarin niet alles kan zetten wat men wil. Voor het besteden van zijn vrijen tijd moet men den ambtenaar vrij laten. De heer Kloosterboer sprak zijn vrees uit, dat particulier werk gedaan zou worden op de secretarie, waarop de v o o r- z i t t e r opmerkte, dat hij daar wel tegen waken zou. Het voorstel-van Kampen werd ■zon der stemming aangenomen. De begrooting vastgesteld Behoudens de bij de behandeling aange- brachte wijzigingen werd de gemeentebe grooting hierna vastgesteld voor wat den gewonen dienst betreft op f 71900,54 aan in- komsten en uitgaven met een bedrag van pl.m. 850.voor onvoorziene uitgaven; kapitaaldienst ontvangsten en uitgaven 4273,62 met inbegrip van f 32 voor aparte onkosten voor de begraafplaats. De begrooting voor het burgerlijk armbe stuur sloot op een bedrag van 9317,86. Voor het gasbedrijf sloot de begrooting voor den gewonen dienst op 76520,52 en voor den kapitaaldienst op f 53962,48. De begrooting voor het G.E.B. (die nog in afwachting van de goedkeuring van de over dracht welke zeker zal komen moest worden behandeld) sloot aan inkomsten en uitgaven voor den gewonen dienst met 84176,52 en voor wat betreft den kapitaal dienst op f 43555,08. De heer Kloosterboer vroeg om de vergaderingen der gascommissie voor de pers toegankelijk te stellen. De voorzitter wees dit af, omdat zij, evenals het college van B. en W. een voor- bereidende commissie is. Wordt er iets be- sloten, wat niet in den raad komt en waar- van de raadsleden, die geen lid zijn van de gascommissie, geen kennis krijgen, dan kan er wel een perscommunique worden ver- strekt. De heer Kloosterboer: ,(Ja, een perscommunique, dat kennen we wel!" Een slecht overdacht verzoek. Hoewel 't pas ingekomen was, wilde de vo orzitter een adres van den Bond van arbeiders in het land- en tuinbouwbe- drijf nog in behandelingen brengen, omdat het te lang zou duren als het zou moeten blijven wachten tot de volgende raadsver gadering. De raad vereenigde zich met dit inzicht. In het adres werd verzocht om de geheele uitkeering voor brandstoffen te geven boven de steunuitkeering. De voorzitter zette uiteen, dat in- williging van het verzoek zou leiden tot on- billijkheid, want een gezin met een kind zou dan hooger steun krijgen dan een ander, waarin twee kinderen zijn. Het adres leek spr. slecht overdacht. Maar bovendien zal het zeer de vraag zijn of de minister de ge- vraagde af wij king van de algemeene voor- schriften zou goedkeuren. Weth. Lek had met den heer Heinis ge- sproken en die had ook ingezien, dat inwil- ligen van het verzoek zou leiden tot scheeve verhoudingen. Het voorstel van B. en W. om het adres voor kennisgeving aan te nemen, werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Sluiting. De voorzitter sloot hierna de ver gadering met te constateeren, dat in 1937 verschillende belangrijke besluiten door den raad zijn genomen, de meeste in verband met de tijdsomstandigheden en dan voor- al het besluit tot overdracht van het G.E.B. Spr. bacht den raad dank voor de in dit jaar betoonde medewerking en vertrouwde erop, dat deze in het komende jaar ook zal worden verleend. Hij wenschte alien een goeden overgang naar 1938 en vroeg voor hen Gods besten zegen voor het nieuwe jaar. f 10.000 meer voor electrischen stroom. Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van jhr. N. van Foreest. Bericht van verhindering was ingekomen van den heer Keesman. Verder was de raad voltallig. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten van Noordholland met de goedkeuring om een leening van f 53000 aan te gaan voor den bouw van de Ulo-school en voor den aanbouw van de R.K. jongensschool. Het besluit over de conversieleening is nog niet genomen en tot nader datum verdaagd Het adres van J. Twisk inzake verbree- ding van een wandelpad langs een gedeelte van den rijksweg werd met een enkele op- merking van den heer Opdam over de even tueel te maken kosten, afgewezen. Adres van A. Ploeger inzake onder- steuning afgewezen. Naar aanleiding hiervan merkten B. en W. in bijlage no. 1 op, dat volgens de armenwet het burgerlijk armbestuur op aanvragen om onderstand beschikt, zonder beroep. De heer Ploeger geniet een vrije woning en ontvangt eenige ondersteuning terwijl een inwonende zoon regelmatig van gemeen- tewege te werk gesteld wordt. Uit een en ander meende B. en W., dat het gezin over voldoende inkomsten kan beschikken. Het adres werd afwijzend beschikt. Voorstel betreffende belooning voor den bouwkundige der U.L.O.-school. Hierover zeiden B. en W. in bijlage nr. 2 het volgende: Door den gemeente-opzichter den heer J. Th. Torken is de bouw en inrichting der Ulo-school tot onze voile tevredenheid ver- zorgd. De keuze van het door hem ingezon- den ontwerp was voor den betrokkene reeds een succes. De wijze van uitvoering van het werk en het fraaie geheel, dat is verkregen, strekken hem tot blijvende eer. Het ligt voor de hand dat wij ons, nu het werk bovenbedoeld voltooid is, de vraag hebben gesteld of de door den heer Torken verrichte werkzaamheden geacht kunnen worden te behooren tot de ambtsplichten van den betrokkene. Wij meenen die vraag ontkennend te moe ten beantwoorden. De desbetreffende bepa ling in zijn instructie is o.i. niet opgenomen met het oog op opdrachten als de onderha- vige. Wij zijn daarom van meening, dat aan hem een afzonderlijke belooning voor deze werkzaamheden dient te worden toegekend. Wanneer de werkzaamheden aan een ar chitect waren opgedragen, dan zou Han ho norarium ongeveer 2000 verschuldigd zijn geweest. De heer Torken heeft echter een deel van de werkzaamheden verricht in zijn diensttijd, waarmede rekening dient te wor den gehouden. Het komt B. en W. daarom voor, dat een belooning van 750 billijk is te achten en zij stelden voor te besluiten die belooning aan den heer Torken toe te kennen. De heer van 't Veer vroeg hierover stemming. De heer G r e e u w meende gehoord te hebben, dat niet alle mededingende archi- tecten een vergoeding voor gemaakte on kosten hebben ontvangen. De voorzitter zeide hierop, dat, be halve de drie gevraagde architecten, die ieder f 100 ontvingen, geen der mededingers recht had op vergoeding en plannen hadden ingestuurd op eigen risico. Het voorstel van B. en W. werd hierna met 91 stemmen aangenomen. Tegen stem- de de heer van 't Veer. Voorstel tot het verbouwen van het raadhuis. B. en W. meenden, dat nu het raadhuis ruim 10 jaar in gebruik is, de ruimte der se cretarie niet meer aan de eischen van den dienst voldoet. In een ruimte van 21 M2. (6.20 M. x 3.35 M.) werken vijf tot zes per- sonen, hetgeen dikwijls storend voor den arbeid is, doch het grootste gebrek is het ontbreken van voldoende bergruimte. Dat euvel is langzamerhand van dien aard geworden, dat het treffen van maatregelen niet langer uitgesteld kan worden. B. en W. hebben den gemeente-opzichter opgedragen een ontwerp voor een verrui- ming van de secretarie te maken. Voorts hebben B. en W. de vraag over- wogen of het aanbeveling verdient om reeds thans ook aan de westzijde van het raad huis een uitbreiding van het gebouw tot stand te doen brengen. Ook daaromtrent bracht de gemeente-opzichter een rapport uit. Hoewel de door deze uitbreiding te ver krijgen ruimte dikwijls zeer goed te stade zou komen, meende het college, met het oog op de meerdere kosten en omdat het tot stand brengen van die uitbreiding in de toe- komst weinig meer zal kosten dan thans, daartoe thans het voorstel niet te moeten doen, doch te adviseeren slechts de thans strikt noodige vergrooting te doen aanbren- gen. Door den opzichter werden de kosten der verbouwing geraamd op f 5500. B. en W. stelden voor te besluiten het raadhuis overeenkomstig het ontwerp te doen verbouwen. De heer van't Veer vroeg of in het be drag ook de meerdere kosten van de ver warming zijn inbegrepen, hetgeen indcrdaad zoo is. Het voorstel van B. en W. werd z.h.st. goedgekeurd. Ook het voorstel tot voorloopige vaststel- ling der gemeenterekening over 1936 werd goedgekeurd z.h.st., onder dankzegging aan commissie en speciaal aan den secretaris, den heer Bruul, den ontvanger en het secr.- personeel. Voorstel tot het aangaan overeen- komst van dading. B. en W. zeiden, dat het den raad bekend zal zijn, dat de provincie het stroomleve- ringscontract tegen 1 Jan. 1938 heeft opge- zegd, doch dat het college van meening is, dat krachtens het bestaande contract de stroomlevering tot 17 Aug. 1939 behoort te worden voortgezet. Het bestuur der vereeniging van stroom- distributiebedrijven heeft over deze aange- legenheid, mede omdat meerdere gemeen ten in soortgelijke omstandigheden verkee- ..Morgan go ik arvoor zorgen „0, Ja, da* waar ook ..Ik bob nog geen tijd gehatf^ He M die ..mgumenten" teaaznen helpen tegen bekeuringen (enbotsingen veel minder goed dan 'n hetsachter- licbt op z'n eentjel ren, overleg gepleegd met heeren Ged. Sta ten, welk overleg tot gevolg heeft gehad, dat de Provincie bereid is den datum waar- tegen het contract is opgezegd te wijzigen in 17 Aug. 1939 en zich te verplichten tot dien datum stroom te blijven leveren, mits door de gemeente vanaf 1 Jan. 1938 een toe- slag van 50 pCt. op de vergoeding wegens maximale belasting wordt betaald. Dit komt voor deze gemeente neer op een verhooging van de kosten van in- koop van den stroom gedurende 1938 ten bedrage van ongeveer f 10.000. Niettegenstaande dat vrij hooge bedrag zijn B. en W. van meening, dat de voorge- stelde dading dient te worden aangegaan, ten einde zekerheid te hebben, dat de stroomlevering tot 17 Aug. 1939 voortduurt en een arbitrage met daaraan verbonden kosten en risico kan worden vermeden. B. en W. stelden daarom voor een concept-besluit en de daarbjj behoorende overeenkomst van dading goed te keuren. De heer Kant stelde voor dit voorstel on der protest te aanvaarden. Weth. Barnhoorn zag hiervan het nut niet in. Z.h.st. werd het voorstel goedgekeurd. Voorstel betreffende fraude-risico- verzekering. Door wijziging van de desbetreffende wettelijke voorschriften zullen de reken- plichtige ambtenaren voortaan geen borg- stelling meer behoeven te stellen en wordt de gemeente verplicht om een verzekering te sluiten tegen eventueele schade verbon den aan het geldelijk beheer, zoo schrijven B. en W. Door bemiddeling van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten is opgericht een vereeniging tot het onderling dragen van het risico, verbonden aan het geldelijk be heer van gemeenten, bij verkorting ge- naamd „Fraude-risico-Onderlinge van Ge meenten". De statuten en het reglement dier veree niging hebben ter inzage gelegen. Het kwam B. en W. aanbevelenswaardig voor om bij die vereeniging aan te sluiten en het verwaarborgd bedrag te bepalen op 15.000. De kosten zullen ongeveer f 150 bedragen waartegenover een besparing van ongeveer 50 staat, wegens thans loopende verzeke- ringen, die kunnen vervallen. B. en W stelden voor te besluiten het lid- maatschap van bovenbedoelde vereeniging aan te vragen en het verwaarborgd bedrag te bepalen op f 15.000. Aldus werd besloten, waarna de voorzitter de vergadering sluit. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten houdende de mededeeling dat geen bezwaren bestaan tegen aanschaffing van een nieuw torenuurwerk. Een verordening op de heffing van Leges werd vastgesteld, evenals een verordening regelende de heffing van vergunningsrecht. Voor het Middenstandsborgstellingsfonds, ..Hollands Noorderkwartier" wordt verzocht gedurende vijf jaar jaarlijks een bijdrage van 2 cent per inwoner te verleenen in het inkomen van het fonds. Daartoe werd be sloten. Besloten werd tot conversie van eenige geldleeningen. Voorgesteld werd over te gaan tot ver- koop van een klein stukje grond bij de z.g. Toevlucht in den Grootpolder, groot 170 M2. B. en W. stelden voor dit voor 35 te verkoopen aan den tegenwordige gebruiker. Dit voorstel is aangehouden in verband met eventueele uitgifte in erf-pacht Door de commissie van uitvoering van den kring Barsingerhorn van den keurings dienst van vee en vleesch met de gemeente Harenkarspel, is een ontwerp ingekomen voor een gemeenschappelijke regeling. B. en W. stelden voor deze regeling goed te keuren. Aldus besloten. De commissie van uitvoering van den vleeschkeuringsdienst in den kring Bar singerhorn heeft B. en W. doen toekomen een ontwerp regeling voor aansluiting van de gemeenten Heerhugowaard, Schoorl, Koedijk en Warmenhuizen bij den destruc tor, benevens een ontwerp regeling voor aansluiting van de gemeenten Den Helder Anna Paulowna en Wieringen bij den des tructor. B. en W. stelden voor beide regelingen vast te stellen. Aldus besloten. Periodiek aftredend waren de heeren G. Kamp en J. Vethman, als armvoogd, ter wijl mevr. G. Strijker-Molenaar periodiek aftredend is als Regentes van het Tehuis voor Ouden van Dagen. Allen werden herbenoemd. Als lid der commissie van toezicht op het

Alkmaarsche Courant | 1937 | | pagina 9